پنجشنبه ۰۷ اسفندساعت ۱۱:۱۲Feb 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گسل»

خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه منطقه زلزله زده سی سخت بر روی گسل زلزله قرار گرفته بر ضرورت ساخت مساکن مقاوم با استفاده از مصالح ساختمانی با کیفیت تاکید کرد و از بنیاد مسکن خواست تا با افزایش نیروهای خود سرعت آوار برداری و ساخت مسکن را افزایش دهد.
فرادید   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۴۸    
تحقیقات جدید از سوی این دانشمندان نشان می دهد که احتمالا گسل ها، قبل از وقوع یک زلزله بزرگ، تغییر حالت می دهند. بر اساس تحقیقات جدید که بینش بی سابقه ای در مورد نحوه وقوع زلزله به دست می دهد، اکثر قریب به اتفاق زمین لرزه های بزرگ، پس از مجموعه ای از زمین لرزه های کوچک رخ می دهند.
روزنامه شروع   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۲    
در حالی تسهیلات ساخت مسکن در کنار سایر مشوق های دولت و این مدیریت شهری در بافت های فرسوده ازابتدای سال جاری سه برابر افزایش یافت اما هنوز بافت فرسوده یکی از معضلات اساسی محلات شهر تهران است و باتوجه به اینکه تهران زلزله خیز بوده و گسل های فعال و نیمه فعال دارد ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا آینده – سفیر اسبق ایران در سوئیس و چین درباره تحولات منطقه می گوید: احتمالاً دولت فعلی آمریکا ممکن است علاقه مند به همکاری با افراد دیگری غیر از آن هایی که فعلا سکاندار برخی حکومت ها هستند باشد به طور مثال این را در نحوه برخورد با “محمد بن سلمان” عربستان بخاطر دخالت مستقیم وی در قتل “جمال ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۶    
وقتی رئیس سابق سرویس امنیت عمومی اسرائیل از تغییرات شدید جمعیتی و فکری در سرزمین های اشغالی سخن می گوید و وزیر دفاع رژیم صهیونیستی از آسیب پذیری جدی نظامی در جنگی احتمالی، این موارد به این مفهوم هستند که ناقوس مرگ برای اشغالگران به صدا درآمده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
شرق: زمین لرزه شامگاه 29 بهمن 99 در ساعت 22:05 در ژرفای 10 کیلومتری زمین درست در مجاورت شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد. این زمین لرزه در جنوب استان اصفهان به ویژه شهرستان سمیرم احساس شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۵:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
نماینده مجلس با تاکید بر لزوم رصد و پایش لحظه ای گسل های تهران گفت: باید از تمرکز جمعیت و ساختارها در پایتخت جلوگیری کرد چرا که منطقی نیست تمام سرمایه های این نظام در تهران متمرکز شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۴    
بیرجند - ایرنا - وضعیت شکننده انتشار ویروس کرونا به گسل ناآرامی در خراسان جنوبی تبدیل شده است که هر لحظه امکان خیزش ناهمگون را تداعی می کند.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۹    
تهران (پانا) - در گستره ایران زمین، گسل و خطواره های متعددی توسط مراجع مختلف جانمایی شده است که بنا به گفته کارشناسان زلزله شناسی شعاع تاثیر گسل ها و زلزله های بزرگ به مراتب بیش از 10 کیلومتری اطراف گسل ها است و اگر گسلی بزرگ زلزله ای مهیبی را موجب شود ...
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - زلزله چهارشنبه شب سی سخت یک ماه قبل در روند ریزلرزه ها در این منطقه خودنمایی کرده بود. گزارش زلزله شناس ایرانی از فعالیت های گسل های شهرستان دنا نشان می دهد دی ماه امسال زمین لرزه هایی با بزرگی کمتر از 4 ریشتر- ریزلرزه- در این محدوده تا 2 برابر آذر افزایش یافت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۷:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
یاسوج- وزیر راه و شهرسازی گفت: در بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله در سی سخت باید توجه شود که خانه ها و مراکز عمومی روی گسل ساخته نشوند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۹:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر راه ،مسکن و شهرسازی گفت: در شواری عالی شهرسازی، پهنه بندی گسل های کشور با هدف مقاوم سازی منازل مسکونی مصوب و ابلاغ شده است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله شناسی درباره زلزله دیشب سی سنگ به #خبرآنلاین گفت: ▫️از ایستگاه شتاب نگاری سی سخت گزارش داده شده است که شتاب حداکثر در شهر سی سخت نزدیک نصف شتاب جاذبه زمین بود و این خودش نشان دهنده تکان شدیدی است که در پهنه مرکزی مردم حس کردند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله 5.2 سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد که جنبایی بخشی از گسل زاگرس مرتفع احتمالا مسبب زمین لرزه شب گذشته سی سخت شده باشد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۴۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که هر مقام خارجی قصد دیدار با پوتین را دارد باید دو هفته قرنطینه باشد و آقای قالیباف هم در برنامه ریزی که داشت نمی توانست این دوهفته را طی کند و دیدار انجام نشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
گسل دنا از سگمنت های سامانه گسلی زاگرس مرتفع در مجاورت رومرکز زلزله امتداد دارد و جنبایی آن باعث وقوع زلزله 5.6 سی سخت کهگیلویه و بویراحمد شده است.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۵    
در این فیلم لیست ساختمان های مهم پایتخت که بر روی گسل قرار دارند را خواهید دید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۷:۳۰    
در این فیلم لیست ساختمان های مهم پایتخت که بر روی گسل قرار دارند را خواهید دید.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر قم با بیان این که مطالعات ریز پهنه بندی زلزله در اداره کل راه و شهرسازی خاک می خورد، گفت: بر اساس این مطالعات شهرک قدس و زین الدین نباید توسعه پیدا کنند
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
کاشان - یک محقق لرزه نگاری گفت: کاشان در پهنه تاثیر گسل زلزله خیز قم-زفره قرار دارد و بر این اساس لازم است، مسئولان آمادگی های لازم برای مدیریت بحران در مواقع ضروری را فراهم کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۱    
گروه استان ها - مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با بیان اینکه 149 کیلومتر گسل داریم که بیش از 20 هزار سازه بر روی این گسل ها بنا شده است گفت: تنها در گسل شماره 5 بیش از 15 هزار سازه بنا شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مهدی زارع گفت: گرم شدن هوا در کوتاه مدت و برای چند هفته تاثیری بر وقوع زلزله ندارد. هر گاه تغییرات آب و هوایی در مقیاس بزرگ و وسیع رقم بخورد و برای مثال در مدت 50 سال یک منطقه گرم تر شود، آن گاه می توان گفت که زلزله ها را تشدید خواهد کرد.
موج رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
153 روستای استان زنجان بر روی گسل واقع شده و این در حالی است که زنجان از 2 گسل شمالی و جنوبی تهدید می شود که شناسایی و مقوام سازی واحدهای روستایی موجود در این مناطق جهت کاهش خسارت های مادی و حانی در هنگام وقوع زلزله، ضروری به نظر می رسد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه اکنون سیاست های کلی تصویب و ابلاغ می شود و یکسری مدیران براساس آنچه خودشان در ذهن دارند عمل می کنند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
حوادث سریالی، بی سابقه و مرگبار ناشی از گاز خانگی در نقاط مختلف کشور بالاخص استان اردبیل که روی گسل انفجار قرار دارد مردم را نگران و امنیت و ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در هفته گذشته، بین دو گسل "ایوانکی" و "قصر فیروزه" زمینلرزه ای در شریف آباد استان تهران رخ داد ضمن آنکه استان مازندران با زلزله ای به بزرگای 3.5 لرزید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- سرپرست مدیریت بحران استانداری کرمانشاه گفت: وقوع زلزله 4.9 ریشتری بامداد امروز به دلیل فعال شدن یک گسل در عراق است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۵:۳۳    
بازار کار ایران با چهار چالش اساسی مواجه است. برای آشنا شدن با این 4 چالش این ویدئو را تماشا کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بیانیه گام دوم جزو اسناد بالادستی انقلاب محسوب می شود و هرکس بخواهد در حوزه های مختلف به اسناد بالادستی مراجعه کند، بیانیه گام دوم مطلبی نظیر چشم انداز مصوب مجمع تشخیص مصلحت یا شبیه قانون اساسی هست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
ساوه -ایرنا- داشتیم کرونا را در دقایق آخر بازی شکست می دادیم اما دریغ که وادادگی و بی خیالی برخی ها سبب شد تا ویروس دوباره در ساوه کامبک بزند و حالا در وضعیتی نامناسب و پشت چراغ نارنجی هستیم و شاید هم قرمز!
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۷    
قم - ایرنا - وجود گسل های متعدد در قم، این منطقه مرکزی کشور را در معرض خطر زلزله قرار داده و پیشینه لرزه خیزی نیز بیانگر فعالیت بالای گسل ها در این استان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
قم- ایرنا- رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: محدودیت منابع مانع از انجام مطالعات مربوط به تهیه نقشه تعیین حریم های گسل ها در این استان شده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۰۰    
مهدی زارع- استاد پژوهشگاه زلزله در ساعت 8:01 بامداد شنبه 18بهمن 1399 زلزله ای با بزرگای 3.2در نزدیکی شریف آباد از توابع پاکدشت، در جنوب شرق تهران رخ داد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
پاکدشت- یک استاد پژوهشکده زلزله شناسی در خصوص زلزله اخیر پاکدشت گفت: گسل ایوانکی قدرت ایجاد زلزله هایی به بزرگی هفت ریشتر را دارد.
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی جزییاتی از زلزله با بزرگی 4/7 در کرمان را اعلام کرد و گفت: 3 شهر و 84 آبادی در محدوده 55 کیلومتری زلزله تحت تاثیر آن قرار گرفتند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
جاده واقعا لغزنده است. دولت غربگرا، کارنامه سیاهی از خود برجای گذاشته و برای استمرار حیات خویش، چاره ای جز عملیات روانی و دمیدن در گسل ها و ایجاد دوقطبی های کاذب ندارد. باید از تجربه انتخابات 96 درس گرفت. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی در مجلس یازدهم گفت: در مدیریت بحران قبل از هر اقدامی باید پیش بینی صورت بگیرد؛اگر پیش گیری نباشد بدون شک در مقابله با بحران دچار مشکل می شویم؛ ایران کشوری در محاصره گسل هاست .
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
قیمت مصوب برای ساخت مسکن ملی در طرح دولتی خانه سازی، 40درصد پایین تر از فاکتور ارائه شده توسط انبوه سازان و 57درصد کمتر از قیمت واقعی در بازار عادی ساخت وسازهای مسکونی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی درباره تأمین آب و برق مورد نیاز استان هم گفت: موضوع تأمین آب و برق مسأله ای مهم است که اگر امروز اقدام جدی نکنیم در سال آینده با بحران روبه رو خواهیم شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به جانمایی حریم های گسل شهر تبریز، گفت: شش خط گسل اصلی در شعاع 30 کیلومتری تبریز شناسایی شده که گسل شماره پنج بحرانی ترین گسل است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۲۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به زلزله خیز بودن استان، گفت: ساخت و ساز در اطراف گسل های تبریز ممنوع می شود.
اقتصاد آنلاین / جهان نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۲:۴۰   + ۵۴ سایت دیگر  
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ضمن تشریح چرایی خطرناک تر بودن موج جدیدی از بیماری کووید-19، گفت: اگر دچار پیک جدیدی در کشور شویم، امکان دارد که میزان شیوع، مبتلایان و مرگ و میر ناشی از بیماری افزایش یابد؛ چراکه ممکن است ویروس جهش یافته و مقاوم شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
پدیده ترامپیسم به مثابه یک پیشران، گسل های سیاسی و اجتماعی را به هم افزایی رسانده و بی ثباتی را در این کشور تشدید خواهد کرد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۰۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گفته رییس شاخه زمین شناسی علوم پایه فرهنگستان علوم، سراسر کشور ما، گسل هایی وجود دارند که به سایر کشورهای همسایه نیز کشیده شده اند.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۵    
گسل های موجود در تهران هریک با فعالیت شان می توانند پیامدهای ناگواری به بار بیاورند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
– اگرچه با روی کار آمدن دولت جو بایدن و مشخص شدن اعضای تیم سیاست خارجی و امنیتی وی اکنون نگاه ها به کاخ سفید دوخته شده است تا سرنجام و آینده توافق هسته ای و تحریم ها مشخص شود، اما در این سو نمی توان مسایل سیاسی و اقتضائات داخلی در ایران را نادیده گرفت ...
تلنگر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
ینطور که آمار نشان میدهد مرکز این زلزله ها اکثرا در فاریاب کرمان است و ثبت 3 زلزله نسبتا شدید بالاتر از 4 ریشتر در فاریاب کرمان و سرگز هرمزگان نشان دهنده فعال شدن گسل های این مناطق است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ساوه-ایرنا- تحلیلگر ارشد سیاست بین الملل معتقد است که گسل های زلزله سیاسی و امنیتی و همچنین بحران مشروعیت، امریکا را در آستانه فروپاشی موریانه ای قرار داده است و حتی علمای سیاسی و دانشگاهی این کشور نیز به این موضوع اذعان دارند.