پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۶:۵۱May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گسل»

خبرگزاری فارس   ۱۵ دقیقه پیش   + ۸ سایت دیگر  
تیم فوتبال گل ریحان استان البرز پس از نتایجی ضعیفی که به دست آورده است باز هم دست به تغییر کادر فنی زد؛ در این میان مدیرعامل باشگاه و مربی این تیم عوض شدند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۵۶    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مطالعات پهنه بندی زلزله در استان اصفهان توسط دانشگاه اصفهان با همکاری شهرداری اصفهان درحال انجام است که این مطالعات در شناسایی گسل ها، بررسی و میزان مطالعات لرزه خیزی و تحلیل زلزله در اصفهان مهم است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
19 اردیبهشت 1399، لرزه گسل مشا زلزله 5 ریشتری در تهران به وجود آورد و حالا مطالعات مختلف اطلاعات تازه ای از این گسل می دهند. توضیحات مهدی زارع، استاد پژوهشگاه زلزله شناسی را بشنوید. منبع: خبرآنلاین
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس تحولات غرب آسیا تغییر در توازن قوا به سود جهان اسلام و فلسطین را بر اساس قرائن و شواهد میدانی دانست و تاکید کرد: امروز رژیم صهیونیستی مجبور است، هزاران محاسبه نظامی انجام دهد تا یک عملیات علیه فلسطینیان اجرایی کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
نتایج مقدماتی انتخابات پارلمانی در اسکاتلند نشان می دهد که حزب استقلال این کشور که وعده برگزاری همه پرسی جدایی از بریتانیا را داده است در آستانه پیروزی قرار دارد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ ابوالحسن نجفی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس گزارش های دهیاران این شهرستان زلزله هیچ گونه خسارتی نداشته است که منجر به اعزام تیم های ارزیاب و جمعیت هلال احمر شود. ...
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ، زمان وقوع این زمین لرزه ساعت 20 و 27 دقیقه و سه ثانیه و در مختصات 37.189 درجه عرض شمالی و 58.134 درجه شرقی رخ داده است. ...
اینتیتر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۴:۳۶    
در تهران علاوه بر پدیده های مخرب فرونشست به دلیل برداشت های بی رویه آب های زیر زمینی در میان گسل های متعددی محصور شده اند و به گونه ای از شمال تا جنوب و از شرق به غرب کشیده شده اند که به جرات می توان گفت استان تهران در زمینی مملو از گسل های فعال توسعه یافته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها هنوز 67 درصد واحد های مسکونی روستایی استان زنجان که بر روی گسل قرار دارند مقاوم سازی نشده اند و اگر زلزله ای بخواهد رخ دهد 13 هزار واحد مسکونی روستایی استان و در نهایت جان روستاییان در تهدید جدی قرار خواهد گرفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۵:۱۸    
حوزه/ حاجی زاده گفت: مردم برای رسیدن دیگران به مقاصد دنیوی نباید خود را به رفتارهای غیر اخلاقی آلوده کنند، بلکه باید بخاطر انجام وظیفه دینی، آگاهانه حضور و انتخاب حداکثری داشته باشند و نباید فرصتی برای دشمن ایجاد کنند و گسل های فتنه اجتماع را فعال کنند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
فرهاد فروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این 2 زمین لرزه به بزرگی 4.8 و 3.7 در شهرستان سرپل ذهاب در هفته اخیر در همان گسل زلزله بزرگ آبان 96 اتفاق افتاده است. روز دوشنبه ساعت 14:39:55 زلزله ای به بزرگی 4.8 ریشتر حوالی سرپل ذهاب را لرزاند. این زلزله در حد [...]
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۷:۱۳    
در این بسته خبری از شناسایی گسل های فعال شهر سی سخت تا فضاسازی شهر به مناسبت روز شوراها و توسعه شهری خراسان جنوبی با رشد 240 درصدی اعتبارات را بخوانید.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل راه و شهرسازی خبر داد و گفت :ما گسل های فعال شهر سی سخت را شناسایی و بر اساس آن ، شهر را با همکاری آزمایشگاه مکانیک خاک استان و سازمان زمین شناسی به صورت شطرنجی تقسیم و سی نقطه از شهر سی سخت گمان زنی شد اطلاعات خاکشناسی و اطلاعات گسل شهر سی سخت کاملا مشخص شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: گسل های فعال شهر سی سخت شناسایی شده اند، این شهر به یک حوزه شطرنجی تقسیم شده و با همکاری آزمایشگاه مکانیک خاک و سازمان زمین شناسی به صورت شطرنجی 30 نقطه از این شهر گمانه زنی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۷:۳۲    
مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به شناسایی گسل های فعال سی سخت گفت: ساخت و ساز در این مکان ها ویژه خواهد بود. پژمان نیک اقبالی عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی سه پروژه در سی سخت احداث می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر تهران در دوران شورای پنجم زلزله های مدیریتی متعددی را تجربه کرده است و نتیجه این امر، پیدایش گسل های عمیق تر میان شمال و جنوب پایتخت است.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: یک مطالعه جدید چگونگی نحوه تنظیم زمین لرزه ها توسط زمین را روشن کرده است و می گوید یک "دروازه زلزله" 75 درصد احتمال دارد که ظرف 50 سال یک زلزله خسارت بار تولید کند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به شناسایی 27 گسل اصلی و فرعی در شعاع 50 کیلومتری گلپایگان، گفت: فعالیت گسل ها عامل اصلی فرونشست زمین در دشت گلپایگان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۴    
گروه استان ها- بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در پاسخ به گزارش تسنیم درباره عدم بازسازی برخی مناطق سیل زده جوابیه صادر و تصریح کرده روستاهای عورکی روی گسل خندقی هستند و امکان ساخت و ساز تا مشخص شدن مطالعات وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
متخصص حوزه شهری با اشاره به اینکه تهران بر روی 13 گسل قرار دارد، گفت: توجه به بهسازی لرزه ای نیازمند توجه جدی در مدیریت شهری است.
بویر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۷:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
گربه ماهی های مرده در ساحل جاسک شاید نشانه زلزله و سونامی است. این را اسکندر مقدونی نمی دانست اما حالا که می دانیم باید جدی بگیریم... قبل از سونامی ژاپن هم، گربه ماهی های زیادی مرده بودند... گسل مکران، قبلا هم جاسک را لرزانده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
زمینلرزه روز یکشنبه تاکنون مرز استانهای بوشهر و فارس - حوالی بندر گناوه را 17 بار به لرزه در آورده است.
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی جزئیاتی از زلزله 5.9 بندر گناوه را اعلام و خسارت های وارده را برای بخشی از واحدهای مسکونی روستایی محتمل دانست.
مردم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۱۴    
مردم نیوز : با تغییر و تحولاتی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اتفاق افتاد عملاً پیش بینی می شد که روی کار آمدن جو بایدن مجدداً اختلافات و تنش ها با روسیه را افزایش دهد ...
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۲۰    
به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم ، چندی پیش و پس از حادثه نطنز، عده ای مدعی شدند که ضعف تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات سبب انجام چنین اقدامی از سوی رژیم صهیونیستی شده است اما در عمل اقدامات انجام شده از سوی اسرائیل به اهرم فشار ایران در مذاکرات تبدیل شد ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۵:۱۲    
بیت اللهی: الان ساخت ساختمان های مسکونی در شهرهای بزرگ، به یک تجارت و بیزینس تبدیل شده. کسانی که از این طریق می خواهند سودجویی کنند، از کیفیت و استانداردهای کار، کم می کنند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات زلزله نگاری گفت: ساخت و ساز بر روی گسل ها رونق یافته و شاهد ساخت ساختمان های بالای 12 طبقه در تهران بر روی گسل ها هستیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، خراسان رضوی 21 گسل فعال دارد و زلزله 4.7 ریشتری اخیر در شادمهر نشان از فعال بودن یکی از این گسل ها و احتمال بروز خسارت بسیار ناشی از تکانه سنگین آن دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تشکیل دو تیم حرفه ای جستجو و نجات بین المللی با تخصص و تجهیزات ویژه مقابله با حوادث خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- طی چند روز اخیر 6 زمین لرزه در استان کردستان با بزرگی 3.6 تا 5.3 ریشتر اتفاق افتاد و اینگونه زنگ خطر وقوع زلزله در استانی که در محدوده چندین گسل به ویژه گسل مروارید واقع شده به صدا درآمده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۳:۴۹    
مسابقه "خودت درس بده" از طرف دانشگاه صنعتی شریف برای دانش آموزان سراسر کشور برگزار می گردد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری، دانشگاه صنعتی شریف فراخوان مسابقه "خودت درس بده" را منتشر کرد. متن فراخوان به شرح زیر است: ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بودجه ای که رئیس جمهور جو بایدن به اقتصاد تزریق می کند احتمالاً باعث رشد تا سال 2024 خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دلایل متعددی برای بروز بی ثباتی احتمالی در منطقه وجود دارد که این امر نه به نفع تهران است نه مسکو و نه پکن.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۱:۱۵    
وقوع این زلزله می تواند به معنی فعال شدن دوباره گسل دماوند باشد. پیش از این زلزله های کوچکی در دماوند گزارش شده بود که احتمال وقوع زلزله شدید در تهران را بیشتر می کرد.
جهش بی سابقه قیمت خودرو طی دست کم دو سال گذشته برای کدام یک از اضلاع شکل دهنده این حوزه - بازیگران اصلی بازار - عایدی به همراه داشت؟ این پرسش از آنجا مطرح می شود که ظاهر ابرحباب قیمت خودرو، نفع سمت عرضه را القا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۲:۳۵    
عضو شورای شهر تهران گفت: در جامعه ایران گسلی به نام سفید پوستی یا رنگین پوستی نداریم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۱    
در مشهد حدود 15 هزار پلاک ساختمانی، بیش از 30 مرکز آموزشی شامل مدارس و همچنین 2 بیمارستان روی حریم گسل قرار دارد که همه این موارد به دستگاه های اجرایی مربوط اطلاع رسانی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام مسئول گفت: با توجه به زلزله خیز بودن کشور تعیین حریم گسل ها یک موضوع مهم است، به همین دلیل حریم گسل ها در 7 کلانشهر طراحی و تصویب شده است.
اقتصاد ایران: به اعتقاد محققان حوزه زمین شناسی بخش عمده ای از گسل های کشور در پهنه دو رشته کوه البرز و زاگرس متمرکز شده اند و در ماه های دی و بهمن ماه سال گذشته 1710زلزله به ثبت رسید که بزرگترین آنها با بزرگی 5.5 حوالی کنگ استان هرمزگان و 5.6 در سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۲۱:۴۰    
بنا بر گزارش مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمین لرزه ای با بزرگای 3.1 ساعت 11:41 امروز شهرستان رضوانشهر در استان گیلان را لرزاند.
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه گسل دنا که در منطقه زاگرس و استان کهگیلویه و بویراحمد سبب بروز زلزله با خسارت های فراوان در سال گذشته شد، تدقیق می شود.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ، علی مطهری که به تازگی برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده است، با سایت اصلاح طلب انصاف نیوز گفتگوی مفصلی انجام داده است که بخشی از آن را در ادامه خواهید خواند: *پرسیدند اگر رد صلاحیت شوید چه واکنشی خواهید داشت؟ ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۸:۱۲   + ۳۶ سایت دیگر  
روزنامه دنیای اقتصاد: آخرین پرده از بازار مسکن 99 نشان دهنده افزایش شکاف بین بودجه کل معدود متقاضیان حاضر در بازار مسکن با قیمت پیشنهادی آپارتمان های عرضه شده به بازار ملک است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مدیریت بحران شهرستان کاشان گفت: در چند روز گذشته چندین لرزه صورت گرفت که به طور تقریبی زیر 2 ریشتر بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس دفتر منطقه ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه در شعاع 200 کیلومتری شهر اصفهان 94 گسل اصلی و فرعی شناسایی شده است، گفت: گسل های فعال استان اصفهان ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۶:۳۳    
مدیر بخش مرکز زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در جلسه شورای برنامه ریزی گفت: حریم گسل ها دو سال قبل برای شهر یاسوج مشخص شد اما اعتبار کافی وجود نداشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم دولت اصلاحات اعتماد را مهم ترین مولفه سرمایه اجتماعی دانست و تاکید کرد: شکاف های مختلفی در جامعه وجود دارد که نهادهای مدنی و سازمان های مردم نهاد می توانند این شکاف ها و گسل ها را رفع کنند و سرمایه اجتماعی را افزایش دهند.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
محمدحسن قوسیان، دبیرکل هلال احمر معتقد است تجربه سال های گذشته نشان می دهد مردم آماده زلزله تهران نیستند و صدا و سیما یرای آموزش دادن به مردم پول زیادی می خواهد که در توان هلال احمر نیست.
برترین ها / کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۷:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
شرق: ایران یک منطقه پرخطر برای زلزله است، ولی در همه زمان ها الزاما زلزله مهمی در آن رخ نمی دهد. دلیل زمین لرزه ها، حرکت و جابه جایی چندین ورقه زمین ساختی در محدوده کشور ماست. ...
افق تهران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران بیان کرد: در حوزه شهرسازی وساخت وسازهای روی گسل ها سخت گیری های جدی به عمل آمده نه تنها سازمان نظام مهندسی بلکه شورای شهر در این زمینه بسیار دقت دارد.