یکشنبه ۲۸ دیساعت ۱۳:۱۵Jan 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه های خالی»

پارس فوتبال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۱۹:۰۲    
درحالی که بسیاری از شهروندان در انتظار اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی جهت تنظیم و مدیریت مناسب قیمت ها در بازار مسکن هستند محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی خبر از شناسایی 5 ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۰۰:۱۷    
پریسا امیرقاسم خانی خبر نگار نشست خبری رئیس شورای عالی استان ها در ساختمان دوم شورای عالی استان ها برگزار شد. در این نشست، علیرضا احمدی گفت: یکی از وظایف شورای عالی استان ها ارائه طرح به مجلس شورای اسلامی است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید درآمد پیش بینی شده از محل مالیات بر خانه های خالی در لایحه بودجه بیشتر شبیه شوخی است.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سید محمدرضا میرتاج الدینی رئیس فراکسیون راهبردی مجلس در گفت وگوی برنامه هاشور شبکه افق به این سوال پاسخ داد.
رییس شورای عالی استان ها گفت: تغییر طرح تفصیلی باعث تخلف می شود؛ زیرا افرادی بر مبنای طرح تفصیلی گذشته،مجوز ساخت گرفته و حالا افراد جدید نمی توانند به همان شکل ساخت و ساز کنند، پس تخلف کرده و تخلفشان به کمیسیون ماده 100می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۰۱    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می گوید درآمد پیش بینی شده از محل مالیات بر خانه های خالی در لایحه بودجه بیشتر شبیه شوخی است.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: انتظار می رود دولت دست کم با افزایش پایه های مالیاتی جدید مانند مالیات بر خانه های خالی و لوکس بار مالیاتی را از دوش تولید بردارد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
پاسخ این سوال را سید محمدرضا میرتاج الدینی رئیس فراکسیون راهبردی مجلس در گفت وگوی برنامه هاشور شبکه افق داده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۳۱    
نماینده قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: نبود سامانه شفاف آماری شناسایی خانه های خالی و اجرای مالیات بر آنها را زمان بر کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: انتظار می رود دولت دست کم با افزایش پایه های مالیاتی جدید مانند مالیات بر خانه های خالی و لوکس بار مالیاتی را از دوش تولید بردارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زنگنه با بیان اینکه از دولت انتظار داشتیم پایه های مالیاتی افزایش یابد، گفت: انتظار می رود دولت دست کم با افزایش پایه های مالیاتی جدید مانند مالیات بر خانه های خالی و لوکس بار مالیاتی را از دوش تولید بردارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
در حالی 2 هزار خانه خالی در مرکز خراسان جنوبی وجود دارد که مردم از نبود خانه اجاره ای گلایه دارند.
تجارت امروز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۸:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
مهرداد گودرزوند اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی این است که این خانه ها به افراد نیازمند به خانه اجاره داده شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
روانشادنیا، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم و تحقیقات با تاکید بر اینکه خروج تقاضای سرمایه ای از بخش مسکن را باید به فال نیک گرفت گفت: آغاز دریافت مالیات بر خانه های خالی از سکنه از تیر ماه می تواند به کاهش التهاب بازار مسکن و خروج تقاضای سرمایه ای از بازار مسکن کمک کند.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل عدم وضع قانون در کشور درباره خانه های خالی افراد بسیاری برای کسب سود بیشتر دست به احتکار می زدند تا با افزایش بیشتر قیمت بتوانند سودهای کلانی کسب کنند.
هه وال موکریان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۶:۰۰    
به گزارش هه وال موکریان ، حسن کوماسی در چهارمین جلسه ستاد تجهیز درآمد استان آذربایجان غربی در سال جاری افزود: اداره کل امور مالیاتی استان رویکرد جدیدی اتخاذ کرده تا نیروی انسانی خود را از کارهای کم بازده به سمت فعالیت های پربازده سوق دهد. خانه های خالی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- باید توجه داشت زمانی که همه ایرانیان اعم از مالک و مستأجر موظف باشند اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند و آن وقت با تطبیق اظهارات مالک و مستأجر راستی آزمایی شده و تعداد خانه های خالی مشخص شود، می توان به اطلاعات و آمار استناد کرد، نه اینکه نهادی تعداد واحدهای خالی را 1 ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
دنیامالی آثار مثبت اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی بر تعدیل قیمت مسکن را مورد اشاره قرار داد و گفت: امیدواریم به موجب اجرای این قانون شرایط عرضه مسکن نیز روز به روز در کشور بهتر از گذشته شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۱:۲۳    
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با بیان اینکه آماری از خانه های خالی در استان نداریم، گفت: تمام دستگاه ها مکلف شده اند که بانک های اطلاعاتی خود را در اختیار سیستم مالیاتی قرار دهند ولی متاسفانه این اطلاعات به صورت ناقص در اختیار امور مالیاتی قرار گرفته شده است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی در توییتر نوشت: تورم ماهانه مسکن در آذرماه 99 به پایین ترین حد نسبت به 6 سال گذشته رسیده است. عرضه مسکن استیجاری نیز 30 درصد افزایش یافته است. اینها البته ناشی از انتظارات مربوط به انتخابات آن سوی اقیانوس ها نیست ...
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۰۷:۴۷    
معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش 30 درصدی عرضه مسکن استیجاری پس از تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی خبر داد
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۲۳:۲۷   + ۳۹ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی گفت که ریل گذاری اصلی مجلس برای مسکن، طرح ⁧جهش تولید مسکن⁩ است که اشتغال زایی قابل توجهی را نیز به همراه خواهد داشت.
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۴۲    
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون مبنی بر اختصاص 50درصد از مالیات خانه های خالی به شهرداری ها خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون مبنی بر اختصاص 50درصد از مالیات خانه های خالی به شهرداری ها خبر داد.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح مالیات خانه های خالی در جلسه این کمیسیون خبر داد.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۶۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با نهایی شدن قانون مالیات بر خانه های خالی برای مبارزه با محتکران مسکن، 30 درصد مسکن بیشتری به بازار اجاره عرضه شد که همین امر می تواند موجب کنترل و مهار افزایش قیمت اجاره بها شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: تا زمانی که تعاونی ها آمار خانه های خالی را در اختیار امور مالیاتی قرار ندهند، نمی توان خانه های خالی را شناسایی کرد و هیچ آماری دقیقی در آذربایجان غربی از خانه های خالی نیز وجود ندارد.
شادا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تاثیر قانون مالیات بر خانه های خالی بر کاهش روند رو به رشد قیمت مسکن گفت: قطعات اثرات این قانون در فرایند اجرا بیشتر هم خواهد شد.
مجلس شورای اسلامی   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پیگیری های مجلس در راستای تصویب و اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در مسیر کاهش قیمت اجاره مسکن مثمرثمر بوده است.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۰۸:۴۰   + ۶۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رئیس مجلس گفت: بازگشت آمریکا به برجام برای ما اهمیتی ندارد، بلکه برای ما فقط و فقط رفع عملی و قابل لمس تحریم ها موضوعیت دارد. * غرب بداند اگر فشاری به ایران وارد کرد باید منتظر هزینه بماند ...
کیهان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۲:۴۵    
نگاهداری در تشریح فعالیت 6 ماهه مجلس یازدهم می گوید در شش ماه گذشته 49 جلسه علنی تشکیل شده که تصویب 7 لایحه و 10 طرح حاصل این جلسات است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۰:۱۹   + ۲۶ سایت دیگر  
ایسنا: به دنبال ارسال پیامک به مالکان 1.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه، معاون وزیر راه و شهرسازی گفته که بر اساس فایلهای دفاتر املاک و گزارشهای میدانی، عرضه مسکن استیجاری در بازار 30 درصد افزایش یافته است. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیرشهرسازی با اشاره به اثرات مثبت قانون جدید مالیات بر خانه های خالی می گوید حتی پیش از تبدیل شدن به قانون و صرفا با مطرح شدن آن، عرضه مسکن استیجاری به بازار 30 درصد افزایش یافت.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۱:۲۴    
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه صرفا با مطرح شدن قانون جدید مالیات بر خانه های خالی، عرضه مسکن استیجاری به بازار 30 درصد افزایش یافته، پیش بینی کرد: برای فصل اجاره سال آینده، حتماً اثر میدانی اجرای این قانون را خواهیم دید.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۹:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی شهرسازی حدود 30 درصد افزایش عرضه فایل های اجاره به بازار را شاهد بوده ایم و قطعاً تا نیمه سال آینده اثر قطعی قانون مالیات بر خانه های خالی بر بازار اجاره مسکن را خواهیم دید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۵:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
طبق اعلام معاون حقوقی و فنی سازمان امور مالیاتی، قانون مستقیم مالیات خانه های خالی از تیر سال آینده اجرا می شود. این قانون عطف به ماسبق نمی شود و سه ماه پس از ابلاغ و آماده شدن سامانه برای ثبت اطلاعات شناسایی واحدهای خالی آغاز می شود.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۲:۲۱    
معاون وزیرشهرسازی با اشاره به اثرات مثبت قانون جدید مالیات بر خانه های خالی گفت: ▫️حتی پیش از تبدیل شدن به قانون و صرفا با مطرح شدن آن، عرضه مسکن استیجاری به بازار 30 درصد افزایش یافت./ مهر
معاون وزیر شهرسازی با اشاره به اثرات مثبت قانون جدید مالیات بر خانه های خالی می گوید حتی پیش از تبدیل شدن به قانون و صرفا با مطرح شدن آن، عرضه مسکن استیجاری به بازار 30 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
با ابلاغ قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به وزارت دارایی، مالکانی که خانه شان بیش از 120 روز ساکن نداشته باشد، مشمول مالیات می شوند.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سید احسان خاندوزی، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه 1400 برای دریافت مالیات از خانه های خالی رقم 200 میلیارد تومان را در نظر گرفته، این در حالی است که به راحتی این رقم می تواند به 5 هزار میلیارد تومان برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۵:۰۷   + ۲۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه 1400 برای دریافت مالیات از خانه های خالی رقم 200 میلیارد تومان را در نظر گرفته، این در حالی است که به راحتی این رقم می تواند به 5 هزار میلیارد تومان برسد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سرگزی با بیان اینکه تصویب و ابلاغ قانون اخذ مالیات بر خانه های خالی تا حد زیادی باعث عرضه مسکن در بازار می شود، گفت: در حال حاضر 600 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۰۶:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
آرمان ملی: یکی از طرح هایی که وزارت راه وشهرسازی جهت ساماندهی بازار مسکن در دستور کار خود قرار داده، بحث مالیات ستانی از خانه های خالی است که طبق آمار اعلام شده، در حال حاضر حدود 5/2 میلیون واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد که به منظور شناسایی آنها ...
اعتبار نوین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 جزئیات جلسه امروز این کمیسیون درباره اخذ مالیات از خانه های خالی و خودرو های لوکس را تشریح کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۵    
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در جلسه روز سه شنبه در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی و خودروهای لوکس خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۲:۴۶   + ۵۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 جزئیات جلسه امروز این کمیسیون درباره اخذ مالیات از خانه های خالی و خودروهای لوکس را تشریح کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۱:۲۶    
هادی طحان نظیف، عضو حقوقدان شورای نگهبان در گفت وگو با قدس در پاسخ به این پرسش که با توجه به تجربه قانون مالیات بر خانه های خالی به نظر آمد که هنوز اجماع دقیقی بین صاحبنظران در خصوص رابطه قوانین تنظیمی حاکمیتی و احترام به حقوق مالکیت فردی، به طور دقیق وجود ندارد، تحلیل شما از این موضوع چیست ...
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۱۵۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:مطابق این قانون، وزارت راه و شهرسازی موظف است با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یک ماه قبل از اتمام مهلت های مذکور، اخطار لازم را به مالک واحد مسکونی یا به کدپستی محل آن ارسال کند.
اخبار بانک   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
قانون اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم با موضوع دریافت مالیات از خانه های خالی از سوی رئیس جمهور به وزارت اقتصاد ابلاغ شد .