پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۶:۳۸May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خانه های خالی»

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی معتقد است، با شناسایی واحد های خالی از سکنه و عرضه آن ها به بازار اجاره، شاهد ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور خواهیم بود. *** ایجاد ثبات در بخش مسکن کشور با شناسایی واحد های خالی ...
هنر صدا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۷:۵۳    
“تیمچه ” نمایش رادیویی کاری که با موضوع مسائل اقتصادی راهی آنتن صبا می شود. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا ، “تیمچه ” عنوان نمایشی با موضوعات اقتصادی کاری از اراده کل نمایش های رادیو است که از رادیو صبا پخش میشود . ...
رادیو جوان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گفت و گو با دکتر محمدرضا عبدلی، پژوهشگر مسکن مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
فقط زمانی می توان ادعا کرد که نظام مالیاتی عادلانه است که سهم ثروتمندان -یعنی کسانی که در توزیع ثروت ها دست بالا را داشته اند و به طرق مختلف بیشتر مواهب ملی را از آن خود کرده اند. از درآمد مالیاتی کشور عادلانه باشد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن مهندسان عمران تهران گفت: ارز در بهترین حالت 10 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و تاثیر چندانی در کاهش قیمت مسکن نخواهد داشت؛ تنها قانون مالیات بر خانه های خالی احتمال کاهش قیمت مسکن آنهم در صورت عرضه بالای مسکن را ایجاد می کند، در غیر اینصورت اتفاق خاصی نمی افتد.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۰:۰۵    
زارع گفت: طبق گفته مسئولان بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی، اخذ مالیات بر خانه های خالی باعث کاهش 3 درصدی قیمت مسکن در تهران شد.
برترین ها / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سیدحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی در آرمان ملی نوشت: در همه دوره ها، این تجربه را داریم که هر وقت نزدیک انتخابات می شود، بعضی از تصمیم گیری ها و اقدامات و اخبار به گونه ای گرفته و منتشر و اطلاع رسانی می شود که انگار هوش و حواس همه مسئولان برای کاهش مشکلات مردم هست و به گونه ای تصمیم می ...
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۷:۲۱    
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی از تأثیرگذاری 25 درصدی اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بر بهبود بازار مسکن در 3 ماهه پایانی سال 1399 خبر داد و اخذ مالیات های این چنینی را ازجمله راهکارهای مدیریت بازار مسکن خواند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، گفت: اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی موجب می شود، سوداگری و احتکار مسکن توجیه اقتصادی نداشته باشد، لذا واحدهای خالی از سکنه به بازار عرضه شده که به تبع آن قیمت مسکن نیز کاهش پیدا می کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که نیمی از خانه های خالی در کشور متعلق به بانک هاست، گفت: امتیاز طرح ملی مسکن 200میلیون تومان معامله می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه دولت الکترونیک گفت: خوداظهاری در سامانه املاک و اسکان کشور دور باطلی است که راه به جایی نخواهد برد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فارغ از کم و کاست های این قانون همانند بی توجهی و تعیین تکلیف املاک مسکونی خالی که دلیل خالی از سکنه بودن آن مشکلات حقوقی و فنی است، سختی اجرای این قانون بر همگان آشکار است؛ از همین روی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
فریبا نوروزی/ کارشناس حسابداری قانون اصلاح ماده (54) مکرر قانون مالیات های مستقیم، با توجه به تاریخ درج آگهی رسمی در روزنامه رسمی مورخ 07/ 10/ 1399 عملا پانزده روز بعد یعنی از تاریخ 22/ 10/ 1399 لازم الاجرا بوده که در عمل مشکلات عدیده ای به شرح ذیل برای شهروندان فراهم کرده است:
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی گفت: با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بازار مسکن از بازار سرمایه و سفته بازی خارج می شود.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۴   + ۴۶ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: یک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون واحد خالی شناسایی و راستی آزمایی شده و برای اجرای قانون و اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
کاهش قیمت مسکن در ماه اخیر نشان دهنده این است که مجلس در این مدت کم فعالیت توانسته با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و قطع دست سوداگران تاحدوی ترمز قیمت ها را بکشد.
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۵۲    
به باور بسیاری از کارشناسان قانون دریافت مالیات از خانه های خالی باید از سال ها پیش اجرا می شد اما هرچند با تأخیر به اجرا درآمده، ولی می تواند شروعی بر پایان کار مافیای مسکن یا حداقل مانع احتکار مسکن به شمار آید.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: قوانین حمایتی مجلس از بازار مسکن همانند "مالیات بر خانه های خالی" و "جهش تولید و تامین مسکن" تاثیر مثبتی بر بازار ملک داشته و موجب کاهش قیمت مسکن شده است.
تین نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۰   + ۲۷ سایت دیگر  
کمبود فایلهای کوچک متراژ مرغوب در بازار مسکن شهر تهران باعث شده تا در شرایط رکود فعلی، این نوع آپارتمانها زودتر فروخته شوند؛ البته با توجه به رشد قیمتها حداقل قیمت واحدهای نقلی در محله های جنوبی پایتخت 500 میلیون تومان است ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، اخیراً محمد اسلامی از تأثیرگذاری 25 درصدی اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بر بهبود بازار مسکن در 3 ماهه پایانی سال گذشته در گفت وگو با مهر خبر داده بود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت و جهش تولید مجلس می گوید هرچند براساس تجربه سال های گذشته با نزدیک شدن به خرداد ماه قیمت مسکن تحت تاثیر تورم سالانه قرار گرفته و افزایش می یافت اما طبق گزارش های رسیده اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی موجب کاهشی شدن بهای مسکن شده است.
تهران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فیروزآبادی پوربادی گفت: اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی باعث کاهش قیمت مسکن در تهران شد و اجرای سایر طرح های مجلس می تواند کاهش قیمت ها را چند برابر کند.
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
ساماندهی بازار مسکن و جلوگیری از فرار مالیاتی در ماه های اخیر تشدید شده و بر این اساس، همه املاک باید ثبت شوند، طبق قانون، فرسودگی، بهانه ای برای عدم پرداخت مالیات نیست و املاک کلنگی نیز مشمول مالیات خانه های خالی می شوند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اگر عباس آخوندی در سال 94 سامانه املاک را برای اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی راه اندازی کرده بود، قیمت مسکن برای رشد مجالی نمی یافت. کارشناسان اقتصادی معتقدند تعلل فوق به سود ملاکان و بانک ها و زیان مردم تمام شد
الف   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۲:۱۹   + ۳۴ سایت دیگر  
هرچند مالیات بر خانه های خالی طی مالیات بر عایدی سرمایه بر تعادل بازار مسکن موثر است اما واقعیت آن است که عوامل مهمتری وجود دارد. بخشی از این عوامل را می توان در گفتگوی جمشید برزگر با ایسنا خواند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
خارگ نیوز: بانک مرکزی: متوسط قیمت مسکن تهران در فروردین به رقم 29 میلیون و 322 هزار تومان رسید. در اسفندماه 30 میلیون و 274 هزار تومان بوده که 3.1 درصد کاهش را تجربه کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۸   + ۴۵ سایت دیگر  
ساماندهی بازار مسکن و جلوگیری از فرار مالیاتی در ماه های اخیر تشدید شده و بر این اساس، همه املاک باید ثبت شوند، طبق قانون، فرسودگی، بهانه ای برای عدم پرداخت مالیات نیست و املاک کلنگی نیز مشمول مالیات خانه های خالی می شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، معتقد است؛ عملیاتی شدن قانون مالیات بر خانه های خالی با خارج کردن تعداد انبوهی از واحدهای مسکونی خالی از ید دلالان و سوداگران ملکی و عرضه آن ها به بازار، حباب کاذب قیمت مسکن را ترکانده و موجب ریزش قیمت ها می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۶:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش قیمت مسکن طی مدت اخیر گفت: مجلس با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی و شکستن احتکار واحدهای مسکونی، ترمز قیمت ها را کشید.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۳    
پس از مدت ها افزایش قیمت در بازار مسکن، قیمت این کالای اساسی در فروردین ماه سال 1400 نسبت به ماه قبل با کاهش 3 درصدی مواجه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۳:۵۸   + ۳۶ سایت دیگر  
پس از مدت ها افزایش قیمت در بازار مسکن، قیمت این کالای اساسی در فروردین ماه سال 1400 نسبت به ماه قبل با کاهش 3 درصدی مواجه شد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۵۰ سایت دیگر  
محمود محمودزاده در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: دولت برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را به طور همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که تقریبا تمام شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
با اجرایی شدن طرح مالیات بر خانه های خالی دست دلالان و سود جویان از بازار مسکن کوتاه می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
بازار مسکن بدون توقف روند صعودی را طی می کند و با هربار افزایش قیمت و روند صعودی قدرت خرید را مرتب کاهش داده است.
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی آثار اجرای این قانون شاید در کوتاه مدت مشخص نباشد اما در میان مدت و بلندمدت آثار اجرای آن برای مردم محسوس خواهد بود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری شبستان، مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور در برنامه صبح و گفتگو درمورد عقد قراردادهای صوری برای فرار از مالیات بر خانه های خالی گفت: ما بارها و بارها اعلام کردیم که اگر کسانی که جواز دارند معاملات صوری انجام دهند برابر ماده 28 قانون و به کمک اماکن تعطیل می شوند. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کاهش 3. 5 تا 4 درصدی قیمت مسکن در تهران پس از اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی خبر داد.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
حوادث رکنا: سارقان منازل خالی از سکنه منطقه دربند مهدی شهر دستگیر شدند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
حوادث رکنا : رئیس پلیس آبادان از دستگیری سارقین حرفه ای منزل درحین سرقت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مجلس یازدهم با دو طرح مالیات بر خانه های خالی و همچنین جهش تولید مسکن راهکارهایی عملی برای ساماندهی بازار مسکن در پیش گرفت؛ برآیند این دو طرح که اولی به قانون تبدیل شده خروج دلالان از بازار مسکن و تامین مسکن برای اقشار ضعیف و متوسط خواهد بود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۲۱:۰۰   + ۳۰ سایت دیگر  
در شرایطی که ارزش تقریبی دو میلیون و 600 هزار واحد خالی موجود در کشور به عدد افسانه ای 1957 تریلیون تومان رسیده دولت و مجلس عزم خود را برای ورود خانه های خالی به بازار مصرف جزم کرده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۵۵    
سامانه املاک و اسکان که با نام سامانه یکتا املاک نیز شناخته می شود با هدف جمع آوری اطلاعات سکونتی اشخاص و شناسایی خانه های خالی راه اندازی شده و بر اساس قانون، تمامی سرپرستان خانوار موظف به ثبت نام در سامانه املاک و اسکان هستند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه املاک گفت : آماری که از خانه های خالی توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ارائه می شود درست نیست و متاسفانه این آمار مرجع بسیاری از تصمیم گیری ها است. تهران – اقتصاد برتر – 6 اردیبهشت 1400 ...
تابش کوثر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قطعا مردم پول و امکاناتشان را در مسیری هزینه می کنند بنابراین امروز بهترین مسیر برای سرمایه گذاری، مسکن انبوه سازی است و به نظرم همین اخذ مالیات ها از خانه های خالی نقش اساسی را در این زمینه ایفا خواهد کرد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۰۰:۳۹    
دو هفته از آغاز اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی می گذرد. بررسی های تازه نشان می دهد که میزان آگهی های اجاره و فروش مسکن با افزایش روبرو بوده است. در این میان آگهی اجاره و فروش در سایت های خرید و فروش آنلاین نیز که تا پیش از این بسیار کم بود، حالا با رشد چشم گیر آگهی دهندگان مواجه شده است.
می متالز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
می متالز -معاون پشتیبانی شرکت بورس اوراق بهادار گفت: درآمدزایی از محل مازاد واحد های ساختمان شرکت بورس از مطالبات سهامداران شرکت بورس است و ربطی به فرار از مالیات خانه های خالی ندارد.
سازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
مسئولان سازمان امور مالیاتی عزم خود را بر اخذ مالیات از خانه های خالی و لوکس نشین ها جزم کرده اند اما اشکالات زیادی به این طرح وارد است و به زعم کارشناس، تهدیدی برای لوکس نشین ها و صاحبان خانه های خالی محسوب نمی شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۴:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
بررسی های میدانی از ورود تدریجی واحدهای خالی، کلیدنخورده و سرمایه ای به بازار اجاره مسکن در پی تشدید فشارهای مالیاتی و جدی گرفتن اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی حکایت دارد.