شنبه ۰۵ مهرساعت ۲۱:۲۰Sep 2020 26

جدیدترین‌های «خانه های خالی»

 
خبرگزاری تابناک   ۷ ساعت پیش    
حسین میرزایی مشاور حوزه دولت الکترونیک در یادداشتی با اشاره به وضعیت آشفته بازار مسکن و لزوم شناسایی خانه های خالی و عرضه مسکن، به اصلاح فرایندها و طراحی سامانه های اطلاعاتی پرداخته است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
در حالیکه وزیر راه و شهرسازی وعده داده بود تا لیست خانه های خالی از سکنه تا اواخر شهریور به سازمان امور مالیاتی ارائه شود سازمان امور مالیاتی از عدم ارائه این لیست اظهار گلایه می کند اما وزارت راه معتقد است این لیست در اختیار سازمان است!
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
خانی، معاون فناوری های سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که داده کاوی خانه های خالی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، گفت: با اهتمام به داده کاوی های متعدد قطعا میزان خانه های خالی به بیش از 109 هزار واحد می رسد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۸    
در خانه های سَن میگِل آمولتِپِک ویِجو، یکی از فقیرترین روستا های مکزیک دسترسی به تجملات زندگی مدرن وجود ندارد. روستای سن میگل 200 ساکن دارد. بسیاری از خانه های روستا خالی است. صاحبان خانه های خالی در جستجوی کار به سمت شمال مکزیک و نزدیک مرز آمریکا و مکزیک مهاجرت کرده اند ...
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۳۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح مجلس یازدهم برای حل معضل مسکن در کشور اخذ مالیات از خانه های خالی و تولید انبوه مسکن در کشور است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۳:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی در خصوص مالیات بر خانه های خالی گفت: تاکنون 109 هزار مسکن را اعتبارسنجی کردیم و در اختیار سازمان امور مالیاتی، گذاشتیم.
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۳:۱۶    
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با صدای ایران درباره راهکار مجلس برای کاهش قیمت مسکن و اجاره بها، اظهار داشت: ما برای ساماندهی بازار ساخت و اجاره مسکن حتما به وضع مقررات جدید نیازمند بودیم. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی مدعی شد: همزمان با پایان مرحله اول ارسال پیامک به مالکان خانه های خالی، فهرست این خانه ها به سازمان امور مالیاتی ارسال شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
خانی گفت: روز گذشته از رسانه ها مطلع شدم که گویا لیست 109 هزار مسکن خالی تحویل سازمان امور مالیاتی شده، اما تاکنون لیستی به دست ما نرسیده است.
معاون فناوری های سازمان امور مالیاتی گفت: هنوز دسترسی و دیتای خانه های خالی تحویل سازمان نشده است.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: 20 درصد مشترکین تهران به صورت متوسط و کمی بیشتر مصرف می کنند، 15 درصد پرمصرف هستند و 5 درصد که شامل مناطق 1، 2 و 3 شهر تهران می شود، بسیار پرمصرف هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۵:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: 20 درصد مشترکین تهران به صورت متوسط و کمی بیشتر مصرف می کنند، 15 درصد پرمصرف هستند و 5 درصد که شامل مناطق 1، 2 و 3 شهر تهران می شود، بسیار پرمصرف هستند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۳    
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: ما از طریق رسانه ها از این موضوع مطلع شدیم و از ظهر امروز پیگیر ماجرا هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: در قانون جدید 120 روز پس از خالی ماندن خانه، آن واحد مشمول مالیات یک سال خانه خالی می شود و نرخ های مالیاتی هم به صورت چشمگیری افزایش می یابد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
بررسی ایرادات شورای نگبان در طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در دستور کار مجلس قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
بررسی ایرادات شورای نگبان در طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در دستور کار مجلس قرار دارد.
اعتمادآنلاین: محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با پایان مرحله اول ارسال پیامک به مالکان خانه های خالی، فهرست این خانه ها به سازمان امور مالیاتی ارسال شد. ...
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
خرداد: وزیر راه و شهرسازی از معرفی اولین گروه از خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: 109 هزار واحدمسکونی خالی تدقیق شده به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات معرفی شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
قانون مالیات بر خانه های خالی مدت هاست که در مثلث مجلس، وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی گیر کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۵۴   + ۴۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی از معرفی اولین گروه از خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: 109 هزار واحدمسکونی خالی تدقیق شده به سازمان امور مالیاتی جهت اخذ مالیات معرفی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، 109 هزار واحد مسکونی خالی برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی شده اند.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۱۷   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: معاون وزیر راه و شهرسازی از ارائه اولین لیست خانه های خالی شامل 109 هزار واحد متعلق به اشخاص حقیقی به سازمان امور مالیاتی خبر داد. محمود محمودزاده ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۸:۱۶    
طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، افزایش سهم بخش مسکن از تسهیلات بانکی، پرداخت وام ودیعه به مستأجران، اخذ مالیات از خانه های خالی و تسهیل صدور پروانه های ساختمانی در کلان شهرها ازجمله اقداماتی است که در این ماه های اخیر برای درمان گرانی افسارگسیخته نرخ مسکن مدنظر قرارگرفته است ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کاربران خبرآنلاین دیدگاه خود را درباره وضعیت بازار اجاره مسکن عنوان کردند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۹    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست های بازار مسکن به دو بخش عرضه و تقاضا تقسیم می شود و این دو بخش لازم و ملزوم یکدیگر هستند، گفت: برای کنترل تقاضاهای سوداگرانه بازار مسکن و کاهش التهاب بازار، اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند به آرامش بازار مسکن کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از پژوهشگران استان شناسی گلستان از پدیده کوچ ساکنان بافت تاریخی گرگان رمزگشایی کرد و نسبت به افزایش خطرات خانه های خالی و افزایش آسیب های اجتماعی هشدار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- افزایش بدون منطق بهای خانه در استان سمنان سبب شده تا به اذعان کارشناسان و اهل فن، بیش از هر زمان دیگری در این استان خانه های خالی موجود باشد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه همدلی: چند وقتی از اجرای سیاست مالیات بر خانه های خالی که قرار بود با فشار به مالکان و افزایش عرضه مسکن، قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران را با روند نزولی همراه کند، می گذرد، اما گزارش ها همچنان حکایت از بالا رفتن قیمت ها در این بازار دارد ...
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: دو روز تا پایان شهریور باقی مانده و منتظر هستیم که این اطلاعات ارائه شود. تبادل داده ها با وزارت راه و شهرسازی به صورت وب سرویس و آنلاین خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۱    
ایسنا/مرکزی یک کارشناس اقتصادی در خصوص قانون مالیات های مستقیم بر خانه های خالی گفت: وزارت راه وشهرسازی طبق قانون 169 اصلاح مالیات های مکرر، موظف شد ظرف 6 ماه سامانه ملی املاک و اسکان کشور را راه اندازی کند که در حال حاضر پنج سال از تصویب این قانون می گذرد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۶:۱۲   + ۱۶ سایت دیگر  
دولت با طرح برق امید اعلام کرده است برق کم مصرفها رایگان می شود که باید گفت با الگویی که دولت در نظر گرفته فقط خانه های خالی از سکنه برقشان رایگان خواهد بود.
اقتصاد آنلاین / نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۸۹ سایت دیگر  
آئین نامه های اجرایی احکام مالیاتی قانون بودجه از جمله مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس در حال نهایی شدن است.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان شهریورماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می دهیم.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه اطلاعات مربوط به خانه های خالی را به سازمان امور مالیاتی ارائه می دهیم گفت: تاکنون 13.4 میلیون واحد شناسنامه دار و 1.5 میلیون پیامک به مالکان بیش از یک خانه ارسال شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۵    
طرح مالیات بر خانه های خالی مصوب مجلس که شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته بود در حالی هفته گذشته پس از رفع ایرادات مجدداً به این شورا ارسال شده که هنوز اطلاعاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی ارائه نشده است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۲۰:۵۰    
رئیس جمهور بعدی و معادله ی عجیب خانه های خالی به گزارش گلونی شوخی با اخبار یکی از ستون های ثابت نشریات و مجلات طنز بوده و هست. ما هم در این مطلب با تعدادی از اخبار روز شوخی کردیم. 1. معادله عجیب خانه های خالی (تجارت) ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: هنوز اطلاعاتی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی خانه های خالی ارائه نشده و به محض دریافت اطلاعات، 10 روزه مالیات مطالبه می کنیم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
برای طراحی یک بسته سیاستی اثربخش در برخورد با معضل خانه های خالی باید مکانیسم های اجرایی و قانونی به نحوی تدوین شود که با حداقل اصطکاک در برابر چالش های اجرایی مواجه شویم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۲:۰۱    
طرح مجلس برای اخذ مالیات از خانه های خالی این روز ها به خانه های مسافر رسیده است. یکی از این اشکالات بلاتکلیف بودن وضعیت مالیاتی خانه هایی است که در اغلب روز های سال خالی است، اما به صورت فصلی به مسافران کرایه داده می شود؛ خانه هایی که پیش از این با عنوان خانه های مسافر می شناختیم و در شهر مشهد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : در مصوبه مالیات بر خانه های خالی، تکالیفی هم به برخی نهادها و دستگاه ها واگذار شده است تخصیص سهمیه طرح های مدیریت ترافیک و آلودگی هوا توسط شهرداری ها و دوم صدور انواع پروانه، گواهی و مجوز توسط شهرداری ها دو راهی است که شهرداری می تواند از طریق آن به شناسایی خانه های خالی کمک کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۲۶ سایت دیگر  
طرح مالیات بر خانه های خالی مصوب مجلس شورای اسلامی که شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته بود هفته گذشته پس از رفع ایرادات دوباره به شورا ارسال شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
طرح مالیات بر خانه های خالی مصوب مجلس شورای اسلامی که شورای نگهبان ایراداتی به آن گرفته بود هفته گذشته پس از رفع ایرادات مجدداً به شورا ارسال شده است.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۳:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح های حمایت از مسکن کنار مالیات بر خانه های خالی و دوفوریتی جهش تولید مسکن با هدف جلوگیری از احتکار و گرانفروشی ها اجرا می شود.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام نیوز ، معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: بیش از13 میلیون ملک شناسایی شده که حدود 50 درصد املاک مسکونی کشور را شامل می شود. به 1.5 میلیون نفر دارای مسکن مازاد پیامک ارسال کردیم. حدود 2.5 میلیون خانوار مشمول خانه های مازاد هستند. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با طرح مالیات بر خانه های خالی گفت: از جمله ایراداتی که شورای نگهبان به این طرح وارد کرده موضوع خانه های قولنامه ای و افرادی است که در برخی مناطق مانند مشهد و شمال چند خانه دارند و این خانه ها را در اختیار مسافرین و زوار قرار می دهند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۵   + ۴۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان "مالیات بر خانه های خالی از احتکار جلوگیری می کند"گفت:طرح مالیات بر خانه های خالی بعد از رفع ایرادات به شورای نگهبان ارسال شد.
برترین ها / تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۱۵   + ۶۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: محمود محمودزاده یادآور شد: بیش از 13 میلیون ملک شناسایی شده که حدود 50 درصد املاک مسکونی کشور را شامل می شود. وی با بیان این که حدود 2.5 میلیون خانوار مشمول خانه های مازاد هستند به ارسال پیامک به حدود 1 ...
بانک مسکن   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان با اشاره به اینکه اگر عرضه مسکن به تقاضا نزدیک شود می توان از رشد قیمت مسکن جلوگیری کرد گفت: علاوه بر تولید مسکن که می تواند به ساماندهی بازار مسکن کمک کند عوامل بازدارنده مثل اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند به تعادل سازی بازار و خروج سوداگران از بازار مسکن کمک ...