سه شنبه ۰۷ آذرساعت ۱۲:۴۹Nov 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مودیان»

کسب و کار نیوز- رئیس اتاق اصناف ایران بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک بین اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی به منظور اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان تاکید کرد.
روزانه نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان همدان گفت: طبق ماده 172 قانون مالیات های مستقیم تمام مودیان چه اشخاص حقیقی و چه حقوقی برای تعمیر، تجهیز و احداث کتابخانه ها هزینه کنند، آن میزان هزینه کرد از درآمد مشمول مالیات کاسته می شود ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: به واقع برخی از صنوف پردرآمد در برخی از مقاطع در زمینه پرداخت مالیات خود سوء استفاده کرده و به نوعی به مردم و جامعه خیانت کرده اند که باید با نظارت صحیح جلوی فرار مالیاتی آنها گرفته شود. سامانه مودیان مالیاتی می تواند در اخذ مالیات از بخش غیر شفاف موثر باشد.
رییس سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه 110 هزار خانه لوکس در تهران شناسایی شد گفت: برای نخستین بار از اطلاعات کارت به کارت برای وصول مالیات جدید استفاده شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، سید محمد هادی سبحانیان در چهار سرفصل افزایش درآمدهای پایدار و تحقق بودجه بدون نفت، مقابله با فرار مالیاتی و وصول مطالبات دولت، تکریم مودیان و خدمت به مردم و تسهیل تکالیف مودیان مالیاتی دسته بندی و اظهار کرد: در زمینه افزایش درآمدهای پایدار و تحقق بودجه بدون نفت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در راستای کاهش اتکای بودجه دولت به درآمد نفت و گاز و تامین هزینه های جاری از مالیات و عوارض، طرح عدالت مالیاتی و کاهش مالیات کمد درآمدها و تولید کنندگان و مقابله با فرار مالیاتی در دستور کار قرار گرفته است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۳:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سنگر اول مواجهه مردم با حاکمیت و دولت، سازمان امور مالیاتی است، از این رو تکریم ارباب رجوع، تسریع و تسهیل امور مودیان با رویکرد ایجاد عدالت مالیاتی، یکی از رویکردها و وظایف اصلی ادارات مالیاتی سراسر کشور است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: در سامانه مودیان مالیاتی امضاهای طلایی کاهش می یابد و همه گردش های مالی افراد در سیستم مالی، قابل ردیابی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: در سامانه مودیان مالیاتی امضاهای طلایی کاهش می یابد و همه گردش های مالی افراد در سیستم مالی، قابل ردیابی است، حتی اگر اصناف پیشنهاد دریافت پول نقد و یا کارت به کارت به مشتریان بدهند، بر مبنای گردش حساب بانکی می توان به درآمد واقعی آنها پی برد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه دولت به دنبال مالیات تراشی برای مردم نیست، گفت: از نظر سازمان امور مالیاتی شرکت های بزرگ، مودیان با درآمد های بالا و همچنین فراریان مالیاتی مهمترین اهداف برای تحقق مالیات 50 درصدی بودجه 1403 هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: شرکت هایی که به سامانه مودیان متصل نشدند جریمه می شوند.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۵۳    
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه بویراحمد گفت: تسهیل گری امور فعالان اقتصادی سنگ بنای خدمت رسانی در مجموعه های امور مالیاتی است و دراین راستا گام های ارزشمندی برای رفاه حال مودیان برداشته شده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران(پانا)- رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت با استراتژی هوشمندسازی و تمرکز بر فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید موفقیت های جدید به دست آمده است. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۸:۴۱    
در اواخر سال 1401 بحث سامانه مودیان مالیاتی و ارسال صورتحساب های مالیاتی در همه شرکت ها آغاز و مدیران دغدغه ارسال صورتحساب های مالیاتی خود را داشتند، به همین جهت سامانه مودیان مالیاتی فرداد ارائه شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۷    
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان از همراهی کانون های فرهنگی هنری مساجد در استقرار میزخدمت همراه با اداره کل امورمالیاتی استان اصفهان خبر داد و گفت: این برنامه، حرکتی ارزشمند جهت پاسخگویی به سئوالات و مشکلات مودیان مالیاتی است که بدون واسطه و تشریفات اداری برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۳:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق لایحه بودجه 1403، مالیات و عوارض ارزش افزوده مودیان مالیات بر ارزش افزوده بابت هر یک از دوره های سنوات 1387 تا 1400 باید از سوی سازمان مالیاتی برآورد و اخذ شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در نشست هم اندیشی کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران و سازمان امور مالیاتی مسائل و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه مالیات، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بررسی شد.
فرمانداری اردستان   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۳    
باحضور فرماندار اردستان در همایش ترویجی تکریمی زکات اردستان از 41 نفر از مودیان زکات در شهرستان تجلیل شدند در آئینی با حضور آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۲۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
عباس روشن گفت: موارد مصرف زکات پرداختی مودیان در راستای توانمندسازی مددجویان، معیشت، درمان، تهیه لوازم ضروری نیازمندان، ازدواج و تهیه جهیزیه و خدمات فرهنگی بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
افزایش 83.5 درصدی تعداد مودیان مالیاتی و پیشرفت سامانه جامع مودیان موجب جهش درآمدهای مالیاتی کشور شده است به طوری که در 7 ماهه امسال برای اولین بار در چند دهه اخیر، 56.8 درصد از کل هزینه های جاری کشور از محل مالیات تامین شده و در 2 سال اخیر، تعداد مودیان مالیاتی جهش 83.5 درصدی داشته است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۴    
دوره آموزشی قانون سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی برگزار شد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: فعالان اقتصادی به خصوص فعالان بزرگ و شناسنامه دار را شریک راهبردی خود می دانیم و به دنبال گره گشایی و حل مسایل مالیاتی آنان در عرصه میدانی و عملیاتی هستیم.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۰۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: درحالیکه پیش از این عمده بودجه جاری کشور از طریق نفت تأمین می شد اما امروز 52 درصد از بودجه را مالیات تأمین می کند علیرغم اینکه مالیات تولید کنندگان 7 درصد کاهش یافته است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۵:۴۲    
بهادری جهرمی: درآمدهای مالیاتی کشور، سالی 60 درصد افزایش داشته است. 52 درصد منابع بودجه عمومی ما را که قبلا از نفت تامین شد، الان از مالیات تامین کرده ایم. وابستگی بودجه به نفت که قابل تحریم توسط غربی هاست، کاهش پیدا کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی اقتصاد دانشگاه سمنان، دوره آموزش سامانه مودیان مالیاتی را برگزار می کند.
گویا آی تی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۴    
محتوا پنهان 1 اهداف سامانه مودیان کدام اند؟ 2 چه افرادی باید در سامانه مودیان ثبت نام کنند؟ 3 چه کسانی معاف از ثبت نام در سامانه مودیان ثبت نام هستند؟ 4 سامانه مودیان مالیاتی چه مزیت هایی دارد؟ 4.1 سرعت بیشتر 4.2 دقت بیشتر 4.3 شفافیت بیشتر 4.4 کمتر شدن هزینه ها ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
محمدرضا جعفریان روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایران اکونومیست اظهار داشت: بهترین قانونی که می شد برای شفاف سازی اقتصادی تصویب کرد قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان بود که این قانون هرچند در سال 98 مصوب شد، اما به مرحله اجرا نرسید. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره لزوم تناسب بین مالیات و درآمد اصناف پُر درآمد گفت از گروه هایی که درآمد کمتری دارند نباید از آنها مالیات اخذ شود. در سامانه مودیان مالیاتی و پایانه های فروشگاهی بی عدالتی در پرداخت مالیات بین صنوف پر درآمد برطرف خواهد شد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
علی پور گفت: دلیل پرداخت مالیات کم برخی اصناف، استفاده نکردن از دستگاه های پوز است و از راه های دور زدن پرداخت مالیات استفاده می کنند.
سروش نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص آخرین وضعیت سرنوشت لایحه تسهیل تکالیف مؤدیان جهت اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در کمیسیون متبوع خود توضیحاتی ارائه داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۹:۵۳    
فناوری اطلاعات پارمیس با 22 سال تجربه در تولید و توسعه نرم افزارهای مالی و مدیریتی در این مقاله در مورد مزایا ماژول سامانه مودیان، نرم افزار حسابداری پارچه فروشی و نرم افزار حسابداری چاپخانه به طور کامل صحبت شد.
نشست تخصصی مالیاتی با موضوع تبیین قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم گلستان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی معتقد است قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی باید به درستی در کشور اجرایی شود چراکه این موضوع می تواند مالیات ستانی را عادلانه و هوشمندانه کند.
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۱:۴۶   + ۵۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا به ارسال پیامک کد از سوی سازمان امور مالیاتی کشور برای مودیان مالیاتی اشاره کرد و گفت: پیامک ارسالی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور برای مودیان مالیاتی که ثبت نام کرده اند و پیگیر امور مالیاتی خود هستند، فاقد لینک پیوست است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد: اشخاص حقوقی مکلف به ارسال فاکتور الکترونیکی در سامانه مودیان مالیاتی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی گفت: با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، دو مشکل نبود بانک اطلاعاتی فعالیت های اقتصادی افراد جامعه و سیستم سلیقه ای محور ممیزان مالیاتی حل می شود.
سازمان امور مالیاتی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۵:۲۶    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سامانه مودیان، بستر اصلی اخذ مالیات متناسب با درآمد واقعی افراد است که بستر پایه های مالیاتی جدید نظیر مالیات بر مجموع درآمد و مالیات بر ارزش افزوده را نیز فراهم خواهد کرد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۶    
به گزارش راک نیوز،در اطلاعیه شماره 8 روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور، مراحل کلی صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان به شرح زیر اعلام شده است .
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا -نمایندگان با رفع ایرادات شورای نگهبان در اصلاحات لایحه الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان لایحه الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان را اصلاح کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاحات لایحه الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان موافقت کردند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۲   + ۳۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس با اصلاحات لایحه الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۳    
نمایندگان مردم در مجلس با اصلاحات لایحه الحاق 5 تبصره به ماده 2 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان موافقت کردند.
برترین ها / ملیت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
در حال حاضر میزان پرداخت مالیات یک فرد متأهل با یک فرد مجرد، با درآمد یکسان، تفاوتی ندارد و هر دو مالیات یکسانی پرداخت می کنند؛ این در حالی است که هزینه های یک فرد متأهل با یک فرد مجرد قابل مقایسه نیست و طبیعتا باید از نظر پرداخت مالیات میان آنها تمایزی قائل شد.
اخبار بانک   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
قرار است در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که به تازگی از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است، هزینه معیشت و تعداد افراد تحت تکفل مودیان مالیاتی لحاظ شود. به عبارت دیگر دولت قرار است با تدوین لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم، نظام مالیات ستانی را به نفع اقشار کم درآمد اصلاح کند.