دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۳:۳۹Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مودیان»

شادا   ۵ ساعت پیش    
وزارت امور اقتصادی و دارایی برای جلوگیری از تضییع حقوق مودیان مالیاتی، رویکرد تعاملی با صنوف را دنبال میکند و در این راستا، به تازگی تفاهم با صنف سنگبران استان اصفهان انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۲۱    
سرپرست فرمانداری مهاباد گفت: بازاریان و مودیان رسته های مختلف خواهان عدالت در پرداخت مالیات بوده و از مسئولان انتظار دارند نسبت به این مهم توجه داشته باشند.
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه پس از راه اندازی سامانه سوت زنی مالیاتی، بالغ بر 4100 گزارش در این سامانه ثبت شده است، مقابله با فرار مالیاتی را جزء اولویت های اصلی سازمان دانست و اظهار داشت: طرح سوت زنی در راستای شناسائی فرارهای مالیاتی و مودیان جدید، با جدیت درحال انجام است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق توضیحات رئیس سازمان امور مالیاتی قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از ابتدای تیر ماه در سراسر کشور اجرایی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
سازمان امور مالیاتی : رئیس مرکز تنظیم مقررات قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان از مراحل نهایی سازی فاز اول سامانه مودیان با پیاده سازی سه زیرسامانه اصلی شامل سامانه جمع آوری اطلاعات، سامانه ثبت نام و عضویت و سامانه کارپوشه مودیان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث مالیات اصلاً به دنبال این نیستیم که فشار مضاعفی بر اصناف و بازاریان یا دیگر بخش ها وارد شود و باید به استان باز گردد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۷:۱۸    
به گزارش اتاق خبر به نقل از اکو ایران سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در نخستین سفرش به ایران در دولت سیزدهم، دیشب به تهران رسید و شبانه به دیدار ابراهیم رئیسی رفت؛ دیداری که به نظر می رسد مذاکرات برجام نیز یکی از محورهای آن باشد اما در اظهارات منتشر شده از دو طرف، به موضوع برجام اشاره نشده است ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین گفت: اداره کل امور مالیاتی استان با درک دغدغه اصناف بر تعامل بیش از پیش تاکید دارد و این تعامل و ارتباط سازنده می تواند باعث وصول عادلانه مالیات و رضایت مودیان شود.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در ادامه اختلاف مالیاتی امسال سازمان امورمالیاتی با صنوف، تعیین ضریب مالیاتی هر صنف به اتحادیه و اتاق اصناف محول شد. حمیدرضا رستگار، مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران درباره توافق تشکل متبوعش با سازمان امورمالیاتی بر سر نحوه تعیین مالیات صنوف گفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی گفت که قابل قبول نیست که به طور ناگهانی مودیان مالیات در کشور شاهد نوعی از محاسبات باشند که در پی آن مالیات ها بیش از 10 برابر افزایش داده شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۵۳   + ۳۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: با پیگیری قضایی سازمان مالیاتی، خانواده متهم به فرار مالیاتی، مجرم شناخته شده و در مجموع به 47 سال حبس تعزیری و 171 میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شدند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۷:۱۳    
به گزارش آسیانیوز ، اخیرا تشخیص مالیات ناشی از تراکنش های بانکی تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی فعالان اقتصادی ، صاحبان حرف و مشاغل شده . از طرفی سازمان امورمالیاتی در سال های اخیر مدعی بوده که امکان دسترسی قانونی به تراکنش های بانکی برای تشخیص و مطالبه مالیات وجود داشته و متعاقب همین امر با شناسایی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- حاجی مشهدی، مدیرکل امور مالیاتی گلستان گفت: تاکنون 75 درصد مودیان گلستانی، اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل کرده اند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۲:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مفاصاحساب مالیاتی به برگه تسویه حساب مودیان گفته می شود و نشانگر آن است که مودی تا تاریخ صدور گواهی مفاصای حساب، به سازمان امور مالیاتی بدهی ندارد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۴۳   + ۸۹ سایت دیگر  
با توجه به افزایش سقف وام ازدواج و عبور آن از 200 میلیون تومان، این وام از شمول مقررات تبصره 1 ماده 186 قانون مالیات های مستقیم مستثنی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۷:۴۵    
مدیرکل امور مالیاتی گلستان گفت: تا کنون هفتاد و پنج درصد از مودیان گلستانی، اظهارنامه مالیاتی تکمیل کردند.
جماران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۵۶    
مدیرکل حسابرسی و وصول مالیات سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه برای حمایت از اصناف 70 درصد مبالغ وارد شده به حساب های مودیان در عملکرد سال 1399 به عنوان حساب تجاری در نظر گرفته شد، گفت: براساس سود واقعی مالیات می گیریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۹:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرکل حسابرسی و وصول مالیات سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه برای حمایت از اصناف 70 درصد مبالغ وارد شده به حساب های مودیان در عملکرد سال 1399 به عنوان حساب تجاری در نظر گرفته شد، گفت: براساس سود واقعی مالیات می گیریم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل مالیاتی چهارمحال و بختیاری گفت: به موجب مصوبه مراجع قضایی، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اصناف تا 15 تیرماه تمدید شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه وبویراحمد گفت: از اول خرداد ماه سال جاری تاکنون بیش از 14 هزار اظهارنامه مالیاتی در این ستان ثبت شده و مالیات تعدادی از مودیان صفر بوده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۲۲:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، عیسی اورج زاده روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری با اعلام این خبر از صاحبان محترم مشاغل خواست تا هرچه سریعتر برای ثبت اظهارنامه مالیاتی اقدام کنند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در بازدید سرزده از بازار مرجان و بازار رویال بندرعباس به صورت مستقیم به سوالات، ابهامات و دغدغه های مالیاتی مودیان پاسخ داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مستندات و دلایل قانونی مودیان برای اثبات میزان درآمد و یا جابه جایی حساب ها در تعیین تلکیف مالیاتی مهم است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۱۸   + ۳۹ سایت دیگر  
مودیان مالیاتی همچنان با رویه ای که سازمان امورمالیاتی برای مبنا قرار دادن تراکنش دستگاه های کارتخوان درپیش گرفته است، مشکل دارند.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۹:۴۲    
مرصاد نیوز: رئیس امور مالیاتی شهرستان اسلام آبادغرب گفت: نگرانی و دغدغه اصناف و مودیان مالیاتی را رفع خواهیم کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۲۶   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در رسیدگی سال 1399، 30 درصد از مودیان کم ریسک تشخیص داده شدند، گفت: سعی می کنیم این میزان برای رسیدگی عملکرد سال 1400 به حدود 35 درصد برسد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر گفت: مودیان بخش مشاغل استان بوشهر توجه داشته باشند که تنها شیوه رسیدگی مالیاتی تغییر کرده است و هر اسنادی که فرد در قالب اظهار نامه مالیاتی و حتی شفاهی ارائه کند مورد پذیرش قرار می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر پایان خرداد را آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی مودیان بیان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر از محاسبه مالیات اشخاص حقیقی بر اساس اظهارات مودیان خبر داد و گفت: کسبه نگران نباشند چراکه قطعا به اظهارات شفاهی آنها نیز رسیدگی می شود.
سلام نو / روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۳   + ۳۰ سایت دیگر  
دکتر محمد رییس زاده با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی 350 هزار عضو دارد، گفت: ممکن است همه این اعضا کار نسخه نویسی نداشته باشند. در عین حال 160 هزار پزشک داریم که با احتساب دندان پزشکان بالای 200 هزار نفر هستند و تاکنون 130 هزار امضای الکترونیک صادر کرده ایم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۲۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سنندج-ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: تفاهم نامه ای با اتاق اصناف استان در راستای تبیین شرایط اختیارات جدید سازمان امور مالیاتی در خصوص تبصره ماده 100 و حل اختلاف با مودیان در موضوع تراکنش های بانکی منعقد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: به منظور اعطای فرصت بیشتر به مودیان جهت ارائه اظهار نامه مالیاتی مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی را که تا 31 خرداد ماه است با رایزنی ها به 15 تیر ماه تمدید کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۷:۱۰    
مدیر کل امور مالیاتی استان ایلام گفت: بیش از 75 درصد مودیان مالیاتی که از طریق تبصره 100 اقدام به ثبت نام برای پرداخت مالیات کرده اند مشمول مالیات نشده اند .
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قانون پایانه های فروشگاهی یکی از حیاتی ترین طرح های اقتصادی کشور است، محاسن و امتیازات این پایانه ها را تشریح کرد. *** نشست مشترک جمعی از اعضای کمیسیون اقتصادی با رئیس کل سازمان امور مالیاتی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۱:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
ادارت مالیاتی در رسیدگی به تراکنش های بانکی از جمله وجوه واریزی به حساب از طریق دستگاه کارتخوان باید اصل را بر صحت ادعای مودیان بگذارند مگر آن که طبق اسناد و مدارک و شواهد و قرائن مثبته خلاف ادعای آن ها ثابت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مشاغلی که در کهگیلویه و بویراحمد از فرم تبصره ماده 100 به جای ثبت اظهارنامه مالیاتی استفاده کردند، از مالیات معاف شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۵   + ۷۹ سایت دیگر  
ادارات مالیاتی در رسیدگی به تراکنش های بانکی از جمله وجوه واریزی به حساب از طریق دستگاه کارتخوان اصل را بر صحت ادعای آنان بگذارند، مگر آنکه طبق اسناد و مدارک و شواهد و قرائن مثبته خلاف ادعای آنها ثابت شود.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۲۱:۳۲    
اتحاد خبر _ رسول مرادی : مطابق تبصره ماده 100 قانون مالیاتهای مستقیم، قانون گذار به سازمان امور مالیاتی کشور این اختیار را داده که برخی از مشاغل را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده84 ق.م ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مودیان مالیاتی تا پانزدهم تیر مهلت دارند اظهار نامه های مالیاتی کسب و کار خود را تحویل دهند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۷:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
عیسی اورج زاده روز جمعه در جلسه ای که با حضور روسای اتحادیه ها و اصناف شهرستان مراغه برگزار شد، اظهار داشت: در شهرستان مراغه در مقایسه با سال قبل تاکنون 61 درصد مودیان حدود 6 هزار و 130 نفر نسبت به تکمیل تبصره ماده 100 یا ارایه اظهارنامه عادی اقدام کرده اند. وی اعلام کرد: سازمان امور مالیاتی [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی از تحقق 70 درصدی اظهارنامه های مالیاتی اصناف و مشاغل در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۵:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- سرپرست اداره کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه چهار درصد از درآمدهای مالیاتی استان مربوط به مشاغل و صنوف است، گفت: 85 درصد از مودیان استان در بخش مشاغل از معافیت های تبصره ماده 100 قانون مالیات برخوردار شدند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی شفاف نبودن اقتصاد را مهمترین دلیل فرار مالیاتی عنوان کرد و گفت: باید زمینه دسترسی نظام مالیاتی به تمامی اطلاعات و داده های اقتصادی مودیان برای این سازمان فراهم شود.تا شاهد عدالت در دریافت مالیات باشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل امور مالیاتی استان فارس، به مودیان اطمینان داد که این اداره برای رفع دغدغه فعالان اقتصادی همه تلاش خود را برای تعیین مالیاتی عادلانه با استفاده از راهکارهای قانونی، به کار بندد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی پانزدهم تیر است و مودیانی که اظهار نامه خودر ا تسلیم کنند شامل معافیت های مالیاتی خواهند شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۷:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز عالی دادخواهی مالیاتی گفت: نبود دانش و آگاهی کافی مالیاتی منجر به اعتراض مودیان شد که بعد از صحبت با اصناف مربوطه آنها توجیه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۰    
مدیر کل امور مالیاتی استان از مودیان مالیاتی خواست هرچه سریعترنسبت به ارائه ظهارنامه های خود اقدام کنند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
هشت هزار نفر از مودیان در استان ایلام تاکنون نسبت به تعیین تکلیف اظهارنامه مالیاتی خود اقدام لازم را انجام داده اند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۱:۱۶   + ۵۷ سایت دیگر  
نقدینه - رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از اول خرداد ماه تا کنون یک میلیون و 100 هزار واحد صنفی مالیات مقطوع را پذیرفته اند و 550 هزار واحد صنفی نیز از مالیات معاف شده اند. ...