سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۰:۳۱Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجازات حبس»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۴   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دادگاهی در ارومیه متهم پرونده را به خرید سه دستگاه تلویزیون برای مددجویان کمیته امداد محکوم کرد
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس سازمان زندان ها گفت: در سال 1401 رشد خوبی در استفاده از پابند الکترونیک داشتیم و تولید پابندها چند برابر شد. به گزارش شفقنا، غلامعلی محمدی در برنامه تلویزیونی صف اول، گفت: مهمترین هدف برای مجازات حبس، اصلاح و تربیت است و زندانی باید در مسیر اصلاحات تربیتی قرار بگیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان زندان ها گفت: اکنون به تولید انبوه در پابند الکترونیک رسیده ایم و افراد تحت پوشش پابند الکترونیک 9 هزار نفر هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت پاکستان اعلام کرد که هرگونه هتک حرمت عمدی نسبت به نسخه کامل یا بخش هایی از قرآن کریم، مجازات حبس ابد خواهد داشت.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
آقای محمد جعفر عبدالهی – رئیس کل دادگستری استان سمنان موضوع حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را حائز اهمیت می دانند ، تا آنجا که در جلسات مختلف با روسا و دادستان های عمومی و انقلاب حوزه های قضایی اهتمام به این امر را یاد آور شده و تأکید دارند موضوعات حفاظت و صیانت از منابع طبیعی ...
گفتارنو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های متهمان چهارشنبه آخر سال خبر داد و گفت: به منظور تامین و ارتقای امنیت اجتماعی و حفظ حقوق شهروندی عموم مردم جامعه، بازداشت شدگان حوادث چهارشنبه آخر سال مورد برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: با بررسی یک پرونده حفاری غیرمجاز در گرمسار، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز این شهرستان صادر شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۷:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردستان گفت: افرادی که حرکات غیرمتعارف در چهارشنبه سوری انجام دهند شامل اخلال در نظم عمومی بوده که علاوه بر 74 ضربه شلاق، از 3 ماه تا یک سال مجازات حبس دارند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۴    
قاضی دادگاه عمومی بخش لاهرود جهت پیشگیری از سوانح جاده ای و کاهش جمعیت کیفری زندانی ها با صدور رای جالب و بازدارنده، یک مجرم را به جای مجازات حبس، به رفع یک مورد نقطه حادثه خیز جاده ای محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۱:۲۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دادستانی کل عربستان سعودی اعلام کرد که هرگونه اهانت در ملأ عام به پرچم این کشور و یا پرچم کشورهای دوست در عربستان مجازات حبس و پرداخت جریمه را برای فرد اهانت کننده به همراه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
در راستای توسعه مجازات های جایگزین حبس در دادگستری سیستان و بلوچستان، بازسازی و تعمیر کتابخانه شهرستان راسک مجازات جایگزین حبس شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به نقل از ariadadyar.com ماده 6 این قانون، ماده 37 قانون مجازات اسلامی را اصلاح و فهرست مجازات های جایگزین را گسترش می دهد و یک تبصره مهم را نیز اضافه می کند. بر اساس این تبصره چنانچه در اثر تخفیف مجازات حبس کمتر از 91 روز صادر شود، این حکم به مجازات جایگزین غیر حبس تبدیل می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۲۲:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت:رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری 2 ارومیه یک متهم را به جای حبس به تهیه 10 دستگاه بخاری برقی برای زلزله زدگان خوی محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
دادگاهی در ترکیه یک روزنامه نگار را به تحمل 10 ماه حبس در زندان به جرم اشاعه اطلاعات نادرست محکوم کرد، این اولین مجازات حبس تحت قانون جدیدی است که منتقدان آن را تهدیدی برای آزادی بیان می دانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: با بررسی یک پرونده حفاری غیرمجاز در دامغان، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز صادر شد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: با بررسی یک پرونده حفاری غیرمجاز در دامغان، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز صادر شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۲    
قاضی دادگاه عمومی بخش لاهرود در رای جالب و متفاوت خود، یک متهم را بجای مجازات حبس، به مناسب سازی بستر خدمات اجتماعی و عمومی جهت حمایت و تامین وسایل بهداشتی برای زلزله زدگان خوی، محکوم کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت به حذف ده ها هزار شرکت واسط منجر می شود از تعیین مجازات حبس و انفصال از خدمت متخلفان از این قانون خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۳    
قاضی یک پرونده در دادگاه لاهرود به منظور گسترش فرهنگی دینی و رونق و فضاسازی مناسب مساجد به عنوان کانون فرهنگی، رای جالب و متفاوتی صادر کرد که بر اساس آن تجهیز ستاد اقامه نماز لاهرود توسط متهمین جایگزین مجازات حبس شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۲۰:۵۰    
مسئول امور حقوقی و املاک اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: با بررسی یک پرونده حفاری غیرمجاز در گرمسار، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز این شهرستان صادر شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
عفو بین الملل اعلام کرد حکومت آل سعود ده ها نفر را که در فضای مجازی به شکلی مسالمت جو از این رژیم انتقاد کردند با احکام حبس 10 تا 45 سال مجازات کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۳:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور حکم تهیه اقلام گرمایشی برای زلزله زدگان خوی به جای مجازات حبس در دادگاه بخش ایواوغلی خبر داد.
وقت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی بر صدور آرای جایگزین حبس برای افرادی که برای اولین بار مرتکب جرم از نوع جرایم سبک می شوند، تاکید کرد و تبعات و آثار منفی مجازات حبس بر خانواده و جامعه را مورد اشاره قرار داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: با بررسی سه پرونده حفاری غیرمجاز در دامغان، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز این شهرستان صادر شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: با بررسی سه پرونده حفاری غیرمجاز در دامغان، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز این شهرستان صادر شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۰۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: وکیل قلابی، همسایه مزاحم و مردی که خانه ای را متصرف شده بود سه متهمی بودند که قاضی دادگاه لواسانات به جای مجازات حبس آنها را به خرید مجموعه کامل کتاب های حقوقی، خرید لباس و کاشت نهال برای کودکان کار و پیدا کردن احادیث و آیات در باب احترام به همسایه محکوم کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۲۲:۳۶    
جایگزینی مجازات حبس برای کاهش جمعیت کیفری و مدیریت تعداد زندانیان و از همه مهم تر برای حفظ آبروی افراد و حفظ شالوده خانواده ها از سال ها قبل در محافل حقوقی و قضایی مطرح بوده و در قانون جدید مجازات هم به صورت جدی از سوی قانونگذار مورد توجه قرار گرفته است.
هانا خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۳:۳۴    
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشنویه اظهار کرد: از مجموع محکومان اهل اشنویه محبوس در زندان اشنویه و نقده تقریباً 55 نفر آزاد و 40 نفر نیز کاهش مجازات حبس گرفتند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۲۲:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
دادگاه عمومی بخش محمدیار مجازات حبس مجرم را با احراز شرایط قانونی به خرید 10 دستگاه بخاری برقی برای زلزله زدگان اخیر خوی تبدیل کرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : ابتکار یک قاضی برای مجازات حبس | به جای حبس 10 دستگاه بخاری برقی برای زلزله زدگان خوی تهیه کن!
میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
با رای دادگاه 10 مدرسه عشایری بخش دستگردان در شهرستان طبس گاز کشی می شود. خبرگزاری میزان -قاضی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی بیرجند، گازکشی مدارس عشایری راگازکشی مدارس عشایری، حکم جایگزین حبس در خراسان جنوبی جایگزین مجازات حبس تعیین کرد. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۵۱    
شفقنا- کمیسیون مبارزه با فساد عراق امروز(چهارشنبه) از صدور حکم حضوری حبس برای صالح الجبوری وزیر صنعت و معدن اسبق این کشور به دلیل استفاده از موقعیت شغلی در جهت منافع شخصی خبر داد. ...
برترین ها / جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۴۲   + ۳۰ سایت دیگر  
آیت الله محقق داماد گفت: ما در کشوری زندگی میکنیم که پارلمانش می خواهد تصویب کند که هرکس خلاف حاکمیت حرف میزند به 10 تا 15 سال حبس محکوم شود. نمی دانم در کره شمالی چنین چیزی هست یا خیر؟
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۴:۲۴   + ۲۳ سایت دیگر  
طرحی که افراد را به خاطر اظهارنظر، می تواند به مجازات از 10 تا 15 سال محکوم کند به امضای این نمایندگان رسیده: حسینعلی حاجی دلیگانی - حسین جلالی - سید محمود نبویان - فاطمه رحمانی - پروین صالحی مبارکه - محمدرضا احمدی - احمد حسین فلاحی - قاسم ساعدی - حجت الله فیروزی – سیدالبرز حسینی - عبدالکریم جمیری ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۱:۲۵   + ۵۶ سایت دیگر  
طرح مجازات مجازات افراد برای اظهار نظر، به هیات رئیسه مجلس رسید. در بخشی از این طرح آمده است: هر شخصی که دارای موقعیت شغلی، اجتماعی، سیاسی، خانوادگی، علمی، فرهنگی و نظامی جامعه است ... مطالبی را خلاف واقع بیان کند که بازخورد گسترده داشته باشد...، اگر از مصادیق افساد فی الارض .. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
توسعه مجازات های جایگزین حبس فرصتی برای اصلاح مجرمان و کاهش مجازات حبس محکومینی است که زندان رفتن آن ها چندان عایدی و دستاوردی ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
دیده بان حقوق بشر از افزایش حملات سرکوبگرانه در عربستان از جمله مجازات حبس برخی شهروندان به دلیل بیان نظراتشان در شبکه های اجتماعی خبر داد.
استانداری تهران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شمیرانات اعلام کرد: حکم محکومیت یک گروه شکارچی که در شهریور ماه سال جاری مرتکب جرم شدند، به تحمل مجازات حبس به مدت سه سال و مجازات های تکمیلی دیگر صادر شد.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان بوشهر، گفت: با توجه به ناکارآمدی مجازات حبس در اصلاح و باز اجتماعی شدن زندانیان، یکی از اهداف مهم قوه قضاییه کاهش جمعیت کیفری و اصلاح مجرمان با استفاده از ظرفیت نهادهای ارفاقی و عدالت ترمیمی است. ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
براساس قانون، پرداخت حق بیمه برای افرادی غیر از کارگران از طرف کارفرما، تخلف محسوب شده و مطابق قانون با آن ها رفتار خواهد شد و در صورت رد کردن سابقه بیمه صوری از طرف کارفرما، ابتدا به پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهد شد و در صورت تکرار چنین رفتاری، مجازات حبس در انتظار کارفرما خاطی خواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دادگاهی در میانمار 112 مسلمان روهینگیایی را که قصد خروج از کشور داشتند به جرم خروج غیرقانونی محکوم به حبس کرد.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
این روز ها برگزاری دادگاه های بازداشتی های حوادث اخیر قوت گرفته است و احکام برخی از آن ها صادر می شود؛ عموما محکومیت ها حبس اند که با توجه به عناوین اتهامی کم و زیاد می شوند؛ اما برای برخی افراد علاوه بر مجازات حبس مجازات های تکلیفی هم مقرر شده است؛ برای مثال ندا ناجی، فعال کارگری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بسیاری از افرادی که پس از طی شدن فرآیند دادرسی، حکم نهایی برای آن ها صادر شده، به دنبال راه های قانونی برای کاهش مجازات تعزیزی خود هستند.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بررسی وضعیت زندان ها در فرانسه نگران کننده بودن اوضاع در این مراکز را آشکار می کند. خبرگزاری میزان – سازمان ناظر زندان های فرانسه خواستار تعلیق مجازات حبس در این کشور به دلیل وضعیت بحرانی زندان های فرانسه شد. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۰:۱۸   + ۴۲ سایت دیگر  
سید اسدالله جولایی با اعلام آمار زندانیان جرایم غیرعمد در کشور گفت: با وجود تبلیغ این شعار که بدهکاران مالی در شمار بزهکاران جانی قرار ندارند و مدیون غیرمعوض با اهرم فشاری غیر از مجازات حبس باید به ایفای تعهدات بپردازد اما با این وجود در حال حاضر 12 هزار و هشت زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان های ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
یک تاجر و کارآفرین مصری که به جرم تجاوز جنسی به کودکان در حال گذراندن مجازات حبس بود در زندان جان باخت.
عصر همدان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
دادستان همدان با تکذیب سیاه نمایی رسانه های بیگانه درباره فردی به نام “شهاب بیات” از بازداشت شدگان اغتشاشات، گفت: این فرد نه خبرنگار است و نه دانشجو، که پس از شناسایی به عنوان یکی از لیدرهای اصلی اغتشاشات، دستگیر و در نهایت حکم سه سال حبس او با تخفیف به 27 ماه کاهش یافته که دو سال آن تعلیق شده است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: در جریان رسیدگی ها به پرونده های عناصر اغتشاش گران در استان تهران، 160 نفر به مجازات های حبس بین 5 تا 10 سال، 80 نفر به مجازات های حبس بین 2 تا 5 سال، 160 نفر به مجازات های حبس تا 2 سال و 70 نفر به مجازات های جریمه نقدی محکوم شدند.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۷:۴۰    
نصر: دادستان عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان تبریز با تاکید بر تسریع در تعیین تکلیف متهمین و زندانیان تحت قرار، تاکید کرد: همکاران و قضات کشیک باید بازداشت افراد به ویژه در روزهای پنجشنبه و تعطیل، صدور قرار بازداشت موقت و مجازات حبس را تا جایی که ممکن است به حداقل برسانند.