چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۸:۴۰Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مجازات حبس»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از محکومیت 2 پزشک متخصص به معاینه 1000 نفر از بیماران تحت پوشش بهزیستی استان به صورت رایگان خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس ابلاغیه ای که زینب موسوی دریافت کرده است، او پنج روز فرصت دارد که برای اجرای حکم تفهیم قرار تعلیق اجرای مجازات و تحمل مجازات حبس به مرجع قضایی مراجعه کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۶:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان زندان ها گفت: مطالبه ما اتخاذ راهبردی برای کاهش جمعیت کیفری و جایگزین مجازات حبس است.
الف   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۰۸:۱۸    
مجازات پخش کردن عکس و فیلم خصوصی دیگران و صدای افراد، بدون اجازه آنها و مجازات گذاشتن عکس بدون اجازه در اینستاگرام، حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات خواهد بود ...
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۸:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز گفت: مخدوش کردن پلاک جرم محسوب می شود و دادگاه می تواند 6 ماه تا یک سال حبس برای مخدوش کنندگان آن مجازات تعیین کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
محمود مجیب عضو سابق هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر و نماینده پتروشیمی نوید زرشیمی در این پتروشیمی به مجازات حبس تعزیری محکوم شد
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
دادگاه با استفاده از اختیارات برآمده از بند ب قانون مطبوعات، مجازات حبس بهروز بهزادی (مدیرمسئول روزنامه اعتماد) را بر اساس ماده 35 قانون مطبوعات و با رعایت بند 21 تصویبنامه هیات وزیران در خصوص تعدیل مجازات نقدی جرایم و تخلفات مندرج در قوانین و مقررات مختلف مصوب سال 99 مجازات حبس را به پرداخت دویست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۶:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد قشم از مجازات حبس بین 91 تا 180 روز برای کارفرمایانی که اتباع بیگانه غیرمجاز را استخدام می کنند، خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۷   + ۹۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان تهران می گوید نیلوفر حامدی و الهه محمدی بر اساس ماده 242 قانون آیین دادرسی کیفری که تصریح کرده مدت بازداشت متهم نباید از حداقل مجازات حبس مقرر در قانون برای آن جرم تجاوز کند و در جرایم موجب مجازات سلب حیات مدت بازداشت موقت از دو سال و در سایر جرایم از یک سال نباید تجاوز کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۰۸:۵۵    
دونالد ترامپ ترجیح می دهد پیش از آغاز دادگاه هایش که در برخی از آن ها ممکن است با مجازات حبس هم مواجه شود، از پیروزی خود در انتخابات مقدماتی اطمینان پیدا کند.
میزان   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - قرار گرفتن تحت نظارت سامانه های الکترونیکی (استفاده از پابند الکترونیکی) با هدف کاستن از جمعیت زندان ها و جلوگیری از آلوده شدن فرد به محیط در ماده 62 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 پیش بینی شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مقام های آمریکایی اعلام کردند یک افسر نیروی دریایی این کشور بعد از آنکه به دادن اطلاعات نظامی حساس به چین اعتراف کرد، به بیش از دو سال حبس محکوم شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۵:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست اندیکا از مجازات حبس برای عاملین حریق در منطقه حفاظت شده شیمبار خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاطت از محیط زیست نهاوند گفت: یک شکارچی غیرمجاز در نهاوند به مجازات حبس محکوم شد.
جام جم   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ،عیسی حسنی در نشست با مدیرکل محیط زیست استان افزود: محاکم دادگستری استان در محور تخلفات محیط زیستی با حکم حبس و کیفری آرای سبز را محور فعالیت قرار می دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گفت: طی تفاهم نامه با محیط زیست، آرا سبز جایگزین مجازات حبس می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اتهام افکنی علیه رئیس جمهور را مصداق نشر اکاذیب دانست و گفت:قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود پیدا کرده و این اتهام افکنی را مورد رسیدگی قضایی قرار دهد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۹:۴۸    
رانندگان کامیون ها، تاکسی ها و اتوبوس ها در هند در مخالفت با وضع قانون مجازات 7 لک روپیه و 10 سال حبس برای پرونده های ضربتی دست به اعتصاب زدند و از دولت مرکزی خواستند که این ماده را به این دلیل که باعث آزار و اذیت رانندگان وسایل نقلیه عمومی می شود، پس بگیرد ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، پایگاه اینترنتی کانورسیشن در تشریح نتایج این مطالعه ابتدا با اشاره به تحولات مربوط به شورش ششم ژانویه طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، در کنگره آمریکا می نویسد: این درست است که بسیاری از کسانی که در این شورش شرکت کردند با عواقبی شامل مجازات حبس مواجه شده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۱۳:۵۴    
لایحه جرم انگاری مسیحیت اوایل سال 2023 میلادی مطرح شد که شامل مجازات حبس کسانی است که در سرزمین های اشغالی درباره حضرت مسیح صحبت می کنند.
حادثه 24   ۱۴۰۲/۱۰/۰۵ - ۱۲:۴۲   + ۲۵ سایت دیگر  
حادثه 24 - رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور حکم قطعی محکومان پرونده کلاهبرداری کثیرالشاکی بوکان با 58 نفر شاکی خبر داد. ناصر عتباتی بیان کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
دادگاه، تجهیز موسسه خیریه سالمندان گوهر قائنات به مبلغ 60 میلیون تومان را به عنوان مجازات جایگزین حبس دو متهم در قاین، در نظر گرفت.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۲۰:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
قاضی می تواند برای فردی که پلاک خودرو یا موتورش را دستکاری می کند از 6 ماه تا یک سال حبس در نظر بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه گفت: بسیاری از افراد اعتقاد دارند قانون کاهش مجازات حبس تعزیری در سال 1399 در این زمینه زیاده روی کرده و سبب کاهش بازدارندگی برخی از مجازات ها شده که تا حدودی درست است. لذا این موضوع در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته تا این قانون اصلاح شود.
لنگر نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۷:۲۲   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر ،سید هاشم میرحسینی دادستان لنگرود اظهار کرد: نظر به اینکه بر اساس ماده 13 قانون ارتقاء سلامت نظام اداری، و مقابله با فسادمدیران دستگاه های دولتی اعم از سازمان ها و ادارات و غیره مکلف به اطلاع و گزارش کردن جرایم حوزۀ ماموریت خود به مقامات قضایی ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۴۵ سایت دیگر  
در بسیاری از اوقات، مجازات های سنگینی را صادر می کنیم، اما همان احکام بعدا به اَشکال مختلف اجرایی نمی گردند؛ برای نمونه به فرد محکومی، آزادی مشروط یا عفو می دهیم و یا حکم او را تعلیق می کنیم ...
یزد فردا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۱    
یزدفردا: رئیس کل دادگستری استان یزد یکی از اهداف قانونگذار از مجازات حبس را اصلاح مجرم خواند و گفت: اگر به ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مجازات حبس در زندان توجه شود، اجرای مجازات حبس از طریق نظارت الکترونیک در اولویت قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس کل دادگستری استان یزد یکی از اهداف قانونگذار از مجازات حبس را اصلاح مجرم خواند و گفت: اگر به ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مجازات حبس در زندان توجه شود، اجرای مجازات حبس از طریق نظارت الکترونیک در اولویت قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - صدور احکام جایگزین حبس توسط یک قاضی دادگستری خراسان جنوبی که امسال داوطلب نمونه جمعیت هلال احمر نیز شده برای محکومان به زندان و نیازمندان، نجات بخش بوده است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۹:۱۰    
خبرگزاری میزان- با توجه به ناکارآمدی مجازات حبس به ویژه حبس های کوتاه مدت در اصلاح و بازپروری زندانیان، هزینه های اقتصادی زندان ها و ندامتگاه ها، کمبود های بهداشتی و روانی چنین محیط هایی، یکی از اهداف مهم عدلیه ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۸:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
دولت دانمارک اعلام کرده طبق قانون ممنوعیت اهانت به قرآن کریم ، افراد خاطی با جریمه نقدی و یا مجازات حبس تا 2 سال روبرو خواهند بود.
حادثه 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
حادثه 24 - دادگستری بیرجند در استان خراسان جنوبی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها با توجه به فقدان سابقه کیفری متهم مجازات حبس وی را تعلیق و رای جایگزین صادر کرد. ...
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۵۸   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر پژوهش معاونت آموزشی سازمان نظام پزشکی؛ مشکل اصلی برخورد با پزشک نماها را نبود مجازات های بازدارنده در قانون برای مداخله گران در امور پزشکی دانست و گفت: درصد زیادی از جراحی های پلاستیک ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: متهم یکی از پرونده های کیفری در این شهرستان، محکوم به خرید تجهیزات درمانی تنفسی برای نوزادان بستری در بخش پی آی سی یو بیمارستان شهید مطهری ارومیه به میزان 600 میلیون ریال به عنوان جایگزین حبس شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
برخی افراد در پی مشکلاتی که دارند، دست به حیوان آزاری می زنند، قانون گذار نیز برای جلوگیری از چنین اقداماتی، مجازات حبس و جریمه نقدی پیش بینی کرده است.
با تایید بند یک ماده 83 قانون انتخابات مجلس در شورای نگهبان، خرید و فروش رای در انتخابات جرم محسوب می شود و برای متخلفان مجازات سنگینی درنظر گرفته شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: سخنگوی شورای نگهبان از اصلاح بند (1) ماده (83) قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی قانون انتخابات خبر داد.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان دیروز اعلام کرده طرح اصلاح بند یک ماده 83 قانون انتخابات مجلس در جلسۀ شورای نگهبان تایید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
وکیل پایه یک دادگستری می گوید: مجازات های جایگزین حبس می تواند به کاهش جمعیت کیفری، کاهش تکرار جرم، کاهش هزینه سازمان زندان ها و احیاناً افزایش درآمد دولت ها از طریق اعمال جایگزین هایی مثل جزای نقدی و... منجر شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۰   + ۸۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مستثنی خود از مجازات حبس و محرومیت از داوطلبی در دو دوره نمایندگی مجلس در قبال خرید و فروش رای، قانون انتخابات را اصلاح کردند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۰۸:۲۲    
اهدای کتاب جایگزین مجازات حبس در فسا ، اجرای ویدیومپینگ شهدای حرم شاهچراغ(ع) بر دیوار بنای تاریخی ارگ کریم خان و... مهمترین خبرهای شبستان استان فارس در روز شنبه 20 آبان ماه بوده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۷:۰۹    
28 جلد کتاب از محل مجازات های جایگزین حبس به کتابخانه عمومی بخش شیبکوه فسا اهدا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تاکنون برای 6 نفر به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی حکم حبس از سه تا 6 ماه اعلام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: بیش از 199 جلد کتاب برای کتابخانه های عمومی 7 حوزه قضایی از محل مجازات های جایگزین حبس شهرستان های استان خریداری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۷:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور حکم جایگزین حبس خرید 199 جلد کتاب به ارزش بیش از 600 میلیون ریال خبرداد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۵:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) امروز دوشنبه قانونی را تصویب کرد که در آن برای کسانی که پست هایی در حمایت از جنبش حماس منتشر کنند، یک سال مجازات حبس در نظر گرفته شده است .
میزان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - دادگاه انقلاب شهرستان قائنات در اقدامی قابل تحسین در یکی از آرای صادره برای متهم پرونده، با استفاده از ظرفیت های قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 در صدور حکم مجازات های جایگزین ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۸:۲۱    
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از صدور احکام جایگزین حبس، تهیه لوازم التحریر و لوازم ورزشی جهت توزیع در بین دانش آموزان بی بضاعت تحت حمایت موسسه خیره امام جواد (ع) به ارزش 110میلیون ریال خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
با بررسی یک پرونده حفاری غیرمجاز در آرادان، مجازات حبس برای متخلفان و حفاران غیرمجاز این شهرستان صادر شد.