یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۱۱:۰۱Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش سلاح»

جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
دولت جو بایدن گزینه توقف فروش تسلیحات تهاجمی به عربستان سعودی را به دلیل نگرانی های حقوق بشری بررسی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
پس از انتشار ارزیابی سیا توسط آمریکا با این نتیجه گیری که دستور قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار را محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی صادر کرده است، بریتانیا با درخواست های تازه ای مبنی بر توقف فروش بدون محدودیت سلاح به این کشور روبه رو است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۵:۰۵   + ۱۴ سایت دیگر  
در پی انتشار گزارش قتل روزنامه نگار سعودی از سوی دولت آمریکا، گروه های حقوق بشری بار دیگر بر لزوم توقف فروش سلاح انگلیس به سعودی ها تأکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
یک گروه حقوق بشری در آمریکا به گزارش جدید سیا درباره روزنامه نگار منتقد سعودی واکنش نشان داد و خواستار تحریم ولیعهد سعودی و توقیف فروش سلاح به عربستان شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- به دنبال انتشار گزارش ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در تایید نقش ولیعهد عربستان در صدور دستور قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد، بریتانیا با افزایش فشارها برای توقف فروش سلاح به عربستان مواجه شد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۱۳    
خبرگزاری رویترز نوشت که دولت جو بایدن در حال بررسی لغو معاملات مربوط به سلاح های تهاجمی به عربستان سعودی و محدود کردن صادرات نظامی به اسلحه های دفاعی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۸:۳۵    
علی رغم تداوم فروش سلاح واشنگتن به ریاض، وزیر خارجه آمریکا مدعی شد رویکرد تسلیحاتی این کشور در قبال دولت عربستان تغییر خواهد کرد.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۹:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
انهدام باند خرید و فروش سلاح جنگی در ایلام فرمانده انتظامی استان ایلام از انهدام یک باند 3 نفره و کشف 10 سلاح جنگی در شهرستان دهلران خبر داد. سرهنگ دلاور القاصی مهر بیان داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
بعد از فشارهای هم زمان آمریکا علیه عربستان همچون تعلیق فروش سلاح به این کشور و تهدید به افشای گزارش قتل جمال خاشقجی، سوالاتی درباره آینده روابط بایدن و محمد بن سلمان مطرح می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۵:۰۲    
با وجود اینکه بحث تعلیق یا توقف فروش سلاح به عربستان و امارات از زمان آغاز جنگ یمن در اتحادیه اروپا مطرح شده، اما هیچ جدیتی از جانب غرب در این زمینه مشاهده نمی شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
یک سازمان جهانی امدادرسانی اعلام کرد، فروش تسلیحات انگلیسی به سعودی ها، موجب طولانی تر شدن جنگ علیه یمن شده است. انگلیس از فروش سلاح به عربستان، 15 میلیارد پوند سود برده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مقام های سرویس فدرال همکاری فنی – نظامی روسیه امروز (دوشنبه) گفت، مسکو آماده است تا تسلیحات به سودان ارسال کند اگر که مقام های این کشور تضمین بدهند که این تسلیحات در منطقه دارفور مورد استفاده قرار نمی گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۵:۳۵    
آکسفام دولت انگلیس را به طولانی تر کردن جنگِ یمن، به علت موافقت کردن با صادرات تجهیزات سوختگیری هوایی به عربستان متهم کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
امضای توافق همکاری نظامی جدید میان دو شرکت آمریکایی و عربستان، ادعای دولت واشنگتن در خصوص توقف فروش سلاح به ریاض را زیر سوال برد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
یک تحلیلگر آمریکایی نوشت که دولت بایدن اگر به دنبال توقف جدی جنگ یمن است، باید فروش سلاح به دولت امارات متحده عربی را نیز متوقف کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فعالان حقوق بشر در پایتخت فرانسه یک تجمع علیه رژیم آل سعود و تجاوز به یمن برگزار کردند و خواستار توقف فروش سلاح به عربستان شدند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
اعتراضات به دستگیری پابلو هاسل ، که به اعتراض علیه سلطنت این کشور به ویژه درخصوص فروش سلاح به عربستان سعودی شهرت دارد، مسئله آزادی بیان را در اسپانیا به چالش کشیده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۷:۲۳    
وزارت امور خارجه ایالت متحده از تلاش خود برای جلوگیری از فروش سلاح توسط کشورهای ثالث به ایران ادامه خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حذف نام انصارالله یمن از لیست گروه های تروریستی که هفته گذشته با هدف ادامه کمک رسانی سازمان های بین المللی به مردم یمن صورت گرفت، باعث شد امیدواری های زیادی در مورد گشایشی هرچند کوچک در امور جاری مردم یمن به وجود آید ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با وجود تصمیم این کشور برای پس گرفتن داجرای درخواست مکانیسم ماشه علیه ایران گفت که واشنگتن با سایر کشورها برای عدم فروش تسلیحات به تهران رایزنی خواهد کرد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۶:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور به متقاعد کردن دیگر کشورها برای خودداری از فروش سلاح به ایران ادمه خواهد داد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عماد نجار در گفت وگو با میزان، با اشاره به علل واقعی تصمیم بایدن مبنی بر عدم فروش سلاح به عربستان و امارات برای جلوگیری از ادامه جنگ با یمن اظهار داشت: طی چند روز اخیر شاهد بودیم که مقامات آمریکایی به صورت مکتوب و لسانی فروش سلاح به امارات و رژیم آل سعود را قطع کرده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۳:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پس گرفتن ادعای اجرای مکانیسم ماشه را برای تقویت ظرفیت این کشور در استفاده از شورای امنیت مفید دانست و گفت اختیارات خود را برای انصراف کشورها از خرید و فروش سلاح به ایران به کار می گیریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
دولت آمریکا یک روز پس از ادعای درخواست از سازمان ملل مبنی بر لغو احیای همه تحریم های این نهاد بین المللی علیه ایران، اعلام کرد که به رایزنی ها خود با دیگر کشورها برای عدم فروش سلاح به ایران ادامه خواهد داد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور به کار خود برای جلوگیری از فروش سلاح توسط کشورهای ثالث به ایران ادامه خواهد داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۵    
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که می کوشد تا کشورها را متقاعد به صرف نظر از فروش سلاح به ایران کند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
اکوفارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که این کشور به متقاعد کردن کشورها برای خودداری از فروش سلاح به ایران ادامه می دهد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که این کشور به متقاعد کردن کشورها برای خودداری از فروش سلاح به ایران ادامه می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۳:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که این کشور به متقاعد کردن کشور ها برای خودداری از فروش سلاح به ایران ادامه می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه جمعه گفت که این کشور به متقاعد کردن کشورها برای خودداری از فروش سلاح به ایران ادامه می دهد.
فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: گروه سه نفره خرید و فروش سلاح جنگی با هماهنگی مقامات قضایی در شهرستان دهلران دستگیر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به اظهارات سفیر انگلیس در یمن گفت، این سخنان تأکید می کند که شرکت های تسلیحاتی غربی موتور پنهان جنگ ها در منطقه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۲:۲۰    
یک مقام یمنی در توئیتی در واکنش به اظهارات سفیر انگلیس درباره ادامه فروش سلاح به عربستان نوشت توقف جنگ ها به معنای تهدید خزانه های شما خواهد بود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۲    
محمدرضا مرادی اشاره جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، اخیرا ادعا کرده است که قصد دارد جنگ یمن را پایان بدهد. در همین چارچوب، دولت جدید آمریکا اعلام کرد که به حمایت های اطلاعاتی از عربستان در این جنگ، پایان می دهد و فروش سلاح به عربستان را نیز به حالت تعلیق در می آورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۹:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سفیر انگلیس در یمن مدعی شد که توقف فروش سلاح به عربستان سعودی راه حل مناسبی برای حل بحران یمن نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۸:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
منابع عبری زبان اعلام کردند، فروش سلاح اسرائیلی به یک کشور آسیایی بانفوذ باعث بحران جدیدی میان واشنگتن و تل آویو شده است و دادگاه رژیم صهیونیستی برای مهار بحران مانع انتشار جزئیات می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی انتظامی بر ضرورت تحول در کلانتری ها و پاسگاه ها، افزایش اشراف اطلاعاتی و مقابله با خرید و فروش سلاح و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران–ایرنا– درحالی که بسیاری از ناظران منطقه، جنگ یمن و تجاوز شش ساله ائتلاف عربی–آمریکایی به سرکردگی آل سعود به یمن را بی فایده می دانند و حتی برخی از متحدان عربستان فروش سلاح برای ادامه این جنگ را متوقف کرده اند، اما انگلیس هنوز به فروش سلاح به عربستان برای ادامه کشتار اصرار می ورزد.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۸:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
مسیح مهاجری در سرمقاله امروز جمهوری اسلامی در یادداشتی انتقادی با عنوان حرف زدن بس است، عمل کنید نوشت: سیاست ورزی ما متاسفانه با سیاست بازی و همینطور بازی با سیاست مخلوط شده و خسران زیادی را متوجه مردم و کشور کرده است ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: العرب نزدیک به عربستان سعودی نوشت: پس از تصمیم دولت بایدن در مورد توقف فروش سلاح به عربستان و امارات، انتظار می رود که این کشورها برای رفع نیازهای خود در زمینه سلاح به دنبال بازارهای جدیدی باشند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۳:۱۴    
آخرین آمار مبتلایان کووید-19 / خودکشی دختر ورزشکار تهرانی بخاطر پسر عمه بد سرشت!/ انهدام باند فروش سلاح و مهمات غیرمجاز/ کشف یک میلیارد ریالی کالای قاچاق/ متهم به قتل: همسرم خودش از پله افتاد/ پشت پرده گوشی دزدی از فروشندگان زن/ خودکشی بعد از قتل فامیل دور/ دستگیری 2 موبایل قاپ با 4 فقره سرقت
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۷:۳۶    
میدل ایست نیوز: همزمان با دهمین سالروز تظاهرات گسترده در بحرین در سال 2011، شماری از نمایندگان مجلس بریتانیا با ارسال نامه ای به وزیر خارجه ایران کشور خواستار برخورد با حکومت بحرین به علت اقدامات ضد حقوق بشری شدند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از انهدام باند فروشندگان سلاح در فضای مجازی و کشف پنج قبضه سلاح شکاری خبر داد.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
حوادث رکنا: 3 نفر از اعضای یک باند که در فضای مجازی اقدام به فروش سلاح و مهمات می کردند در بومهن دستگیر شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۴:۵۳    
عضو شورای سیاسی انصارالله تاکید کرد که اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا درباره لزوم توقف جنگ علیه یمن و فروش سلاح به عربستان سعودی، به مفهوم اعتراف به چند حقیقت مسلم است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا در سالگرد تیراندازی در مدرسه ای در پارکلند ، از کنگره این کشور خواسته است تا قوانین مربوط به فروش سلاح گرم را تشدید کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یک روزنامه انگلیسی ستون نویس قدیمی و کهنه کار خود را به دلیل انتقاد از فروش سلاح های آمریکایی به رژیم صهیونیستی اخراج کرد. انگلیس یکی از پرمدعاترین کشورها در زمینه آزادی بیان و رسانه است و همین یکی دو روز پیش از وضعیت آزادی رسانه ها در چین انتقاد کرده بود!
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۰۸   + ۱۵ سایت دیگر  
99 سازمان و نهاد حقوق بشری بین المللی در بیانیه مشترکی با انتقاد از ادامه یافتن تجاوز به یمن، خواستار توقف کامل فروش سلاح به دولت سعودی و امارات شده اند. انگلیس گفته بود، به رغم کاهش حمایت های آمریکا از ائتلاف سعودی، به این ائتلاف همچنان
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نزدیک به شش سال است که عربستان به گزارش نهاد های حقوق بشری، با بمب ها و جنگ افزار های غربی به ویژه انگلیسی در حال تخریب زیرساخت ها و کشتار مردم بی دفاع یمن است.
انتخاب   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۹:۳۵    
در 21 ژانویه، پارلمان اروپا در گزارش سالانه خود در مورد سیاست خارجی و امنیتی مشترک اتحادیه اروپا، جنایات جنگی را که توسط ائتلاف تحت رهبری سعودی در یمن رخ داده محکوم کرد. قانون گذاران اروپایی خواستار ارجاع پرونده جنگ یمن به دادگاه کیفری بین المللی شدند ...