یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۸:۰۵May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشته پزشکی»

بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۳۵    
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور و رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر سعید نمکی دیدار و گفتگو کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۰۱    
نماینده نیشابور و فیرزوه در مجلس از صدور دستورات لازم برای ایجاد رشته پزشکی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور توسط وزیر بهداشت و درمان خبر داد.
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۱:۲۱    
بررسی دفترچه کنکور سراسری از زمان تصویب سند درمان 1404 تا امروز نشان می دهد که بر خلاف ادعای مسئولین وزارت بهداشت ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی افزایشی نداشته و تقریبا ثابت مانده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان کیواس سال 2021 منتشر شد، بر این اساس برترین دانشگاه های ایران و جهان در رشته پزشکی معرفی شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۷:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
زنجان-رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از واکسینه شدن 600 نفر دانشجوی رشته پزشکی در استان زنجان خبر داد و گفت: واکسن کرونا به دانشجویانی که بخش بالینی مراکز درمانی فعالیت می کنند، تزریق می شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۲/۱۰ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سال ها است که دانشمندان روی جنبه های مختلف رشته پزشکی کار کرده اند، اخیراً نیز گروهی از محققان موفق به ایجاد اولین اطلس کامل تک سلولی دندان های انسان شده اند. ...
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۰۱    
یکی از پر طرفدار ترین رشته ها برای مهاجرت تحصیلی رشته پزشکی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این رشته وارد دانشگاه ها مختلف در سراسر جهان میشوند. در این بین کشورهای چین و روسیه شرایط متفاوتی را به نسبت سایر کشور ها پیش روی متقاضیان قرار میدهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۳:۱۶    
بسیاری از مردم اطلاعات کمی در رابطه با نحوه مشغول شدن به حرفه خلبانی در اختیار دارند، زمانی که حرف از خلبان شدن پیش می آید بسیاری تصور می کنند باید همانند رشته پزشکی مدت ها درس بخوانند در کنکور شرکت کنند و پس از قبولی در رشته خلبانی با تحصیل طولانی مدت در آن سرانجام فارغ التحصیل و در شرکت های ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: اعضای هیات علمی گروه های پزشکی و پیراپزشکی و دانشجویان سال آخر رشته های پرستاری و مامایی و دانشجویان رشته پزشکی در دوره اینترنی ، استاژری واحد زاهدان بر علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۶:۲۰    
رپورتاژ آگهی/ دانش آموزان رشته تجربی علاقه زیادی به قبولی در رشته پزشکی دانشگاه های ایران دارند. اما با توجه به ظرفیت محدود و تقاضای زیاد این رشته، معمولا بسیاری از آن ها از راهیابی به دانشگاه های پزشکی ایران باز می مانند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سی و یکمین دوره آزمون صلاحیت بالینی رشته پزشکی 6 خرداد 1400 برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۸:۴۶   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور از تشکیل کارگروه اصلاح کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: در حال حاضر تصمیم بر این شد که 60 درصد وزن به وضعیت تحصیلی در آموزش و پرورش و 40 درصد به کنکور اختصاص داده شود تا توجه به کلاس و آموزش و پرورش افزایش پیدا کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دانشجویان رشته پزشکی و اساتید آنها در دانشگاه مینه سوتا، نسبت به سلاح هایی که پلیس برای متفرق کردن معترضان آمریکایی استفاده می کند، اعتراض کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان رشته تجربی از قبولی در رشته پزشکی دانشگاه های ایران باز می مانند و برخی از آن ها تصمیم می گیرند تا تحصیل رشته پزشکی را در دانشگاه های خارجی ادامه دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
خلیل فخرایی شهید شاخص امسال استان بوشهر اولین دانشجوی رشته پزشکی در شهرستان دیر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۷    
تحصیل در رشته پزشکی یکی از جذاب ترین رشته های دانشگاهی است که هر ساله متقاضیان زیادی را برای ورود به آن به میدان مسابقه آورده و به چالش می کشاند.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۵:۳۵    
جفری معتقد است توانایی همدلی و درک احساسات دیگری در نمایشنامه های شکسپیر توسط شخصیت های آن می تواند دروسی تمرینی برای دانشجویان رشته پزشکی باشد و به تقویت توانایی و مهارت های روانکاوانه و اجتماعی آنان کمک کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: این واحد دانشگاهی به عنوان نخستین دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور برای دانشجویان رشته پزشکی که در بیمارستان ها و بخش های بالینی پرخطر حضور فعال دارند، واکسن کرونا تأمین و تزریق کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۷:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
جزئیات حدنصاب شصت و هفتمین دوره آزمون پیش کارورزی رشته پزشکی که در اسفندماه 99 برگزار شد، منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
دانشجویان رشته پزشکی که در دوره اینترنی (کارورزی) دانشگاه علوم پزشکی ایران شاغل به تحصیل هستند، واکسن کرونا دریافت کردند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۱:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، رضا چلنگر را می توان معروف ترین و مهم ترین مترجم در تاریخ فوتبال ایران دانست. دانشجوی سابق رشته پزشکی که خیلی اتفاقی وارد فوتبال شد اما پایه گذار سبکی نو در ترجمه فوتبالی شد و در دو دهه اخیر حضوری مهم در فوتبال ایران داشته است. ...
روزنامه هموطن سلام   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۲۰:۳۴    
رشته پزشکی علاوه بر دانشگاه های دولتی در بعضی از دانشگاه های خصوصی نیز موجود است اما پذیرش در این دانشگاه ها نیز نیازمند کسب نمرات بالا می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: فضا و امکانات، نیروی انسانی و تجهیزات لازم برای جذب رشته پزشکی در شهر فراهم است و این امر خواسته مردم و مسوولان شهر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۶:۵۰    
سردار شهید حاج کاظم حدادپور، جوان دانشجوی رشته پزشکی که در منطقه کردستان به عنوان امدادگر حضور پیدا کرد و پس از گذشت ماه ها تلاش و ایستادگی بر فرار کوه های ماووت مشرف به بغداد به فیض شهادت نائل آمد.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
بهترین رشته برای پاسخگویی اجتماعی، رشته پزشکی خانواده بوده و منابع نظام سلامت را با این رشته مدیریت می کنیم.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کازرون نما، محمدرضا دالوند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون صبح امروز در جلسه اعتبار سنجی پزشکی رشته پزشکی که با حضور مسئولان و کارشناسان حوزه پزشکی برگزار شد، در حکمی سیده مریم علوی فوق تخصص روماتولوژی را به عنوان سرپرست موقت دانشکده پزشکی این واحد دانشگاهی معرفی کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
قاسم جان بابایی، با اشاره به وضعیت بیمارستان های کشور گفت: بیمارستان های کشور باید مستقل شوند تا بتوانند زنجیره ای عمل کنند. تا زمانی که نظام اقتصادی و مالی بیمارستان ها اصلاح نشود، نتایج کارها موفقیت آمیز نخواهد بود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
پرفسور روش بولون سال 1912 میلادی در فرانسه به دنیا آمد. او تحصیل در رشته پزشکی را سال 1936 میلادی در دانشگاه بروکسل بلژیک آغاز کرد. بولون سال 1955میلادی به دعوت وزارت دربار ایران ...
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۹:۴۳    
کاشف اسرار-دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی ، خدمات بهداشتی و درمانی گیلان در انتخابات شورای مرکزی مجمع تخصصی کانون های جهادی وزارت بهداشت، به عنوان عضو اصلی، انتخاب شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان – شهید حسن غازی از سرداران شهید اصفهان و از بازیکنان سابق فوتبال اصفهان بود که نبردبا دشمن را به شهرت و موفقیتش ترجیح داده و امروز درآستانه 37 سالگی شهادتش هستیم.
برترین ها / شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۷:۵۵   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: جزئیات برگزاری آزمون های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی، جامع داروسازی و ارتقای دانش آموختگان داروسازی اعلام شد. بر اساس برنامه ریزی از پیش اعلام شده از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، آزمون های پیش کارورزی پزشکی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان -روزنامه فرهیختگان نوشت: از همان ابتدا، شیوع همه گیری کرونا در دنیا بسیاری از معادلات را برهم زد و خیلی از گمانه زنی ها نقش برآب شد. در ابتدا شاید هیچ کسی تصور نمی کرد این ویروس بیش از یک سال ادامه داشته باشد اما حالا که از یک سالگی آن می گذرد ...
سازمان نظام پزشکی   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
ضمن تاکید بر اهمیت غربالگری و پیشگیری از بیماریها که هدف رشته پزشکی اجتماعی است، با توجه به مستندات ارائه شده در پایان نامه های تخصصی و مقاله های حاصل از آن و نیز مستندات ارائه شده در بالا مشخص می شود که تحلیل ارائه شده در یادداشت انتقادی متخصصین ژنتیک پزشکی ایرانبه دلیل عدم پرداختن به معیارهای ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
خراسان: جوانی که ادعا دارد قبلا دانشجوی رشته پزشکی بوده اما ادامه تحصیل نداده است، در حالی دستگیر شد که به عنوان پزشک مشغول معالجه انواع بیماری های مردم در مطب بود! ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - امروزه استفاده از اسکن با اشعه برای تشخیص و درمان به موقع بسیاری از بیماری ها به ویژه سرطان ها به عنوان یک ضرورت محسوب می شود که در سال های گذشته با توسعه رشته پزشکی هسته ای و فعالیت مراکز پزشکی هسته ای در لرستان این موضوع به خوبی نمود پیدا کرده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
جلسه اعتباربخشی رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فارس برگزار شد.
برترین ها / پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۰۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
خراسان: گزارشی از قیمت تقلب در میان دانشجویان برخی رشته های پزشکی منتشر شد که بازتاب زیادی داشت. نحوه تقلب هم به این صورت است که افرادی سه میلیون تومان می گیرند تا جای دانشجویان دیگر امتحان بدهند. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۴:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
آموزش آنلاین در کنار تمام حواشی خوب و بد آن، مشاغل جدیدی هم ایجاد کرده است. یکی از آنها شرکت در آزمون های پایان ترم دانشگاه و مدارس است. در برخی از رشته های پزشکی افراد 3 میلیون تومان می گیرند که جای دانشجویان دیگر امتحان بدهند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
همتا یاران سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور و مشارکت داوطلبانه دانشجویان سال آخر رشته پزشکی و پرستاری در بخش مراقبت طرح حاج قاسم سلیمانی...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: امکان جذب دانشجوی متقاضی انتقالی از خارج به داخل از ابتدای سال 1399 در رشته پزشکی فراهم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت: همکاران ما در جامعه درمان با تأسی از شهدا و ایثارگران این مسیر را انتخاب کردند و پزشکان و جامعه درمان در جنگی نابرابر وارد شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۷:۱۸    
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: چند سالیست که برای دو رشته پرطرفدار پزشکی و دندانپزشکی، مرحله تکمیل ظرفیت نداشته ایم و امسال نیز اعلام نیاز از سوی دانشگاه ها صورت نگرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
چند تن از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه "جرج تاون"، بدون اجازه، واکسن "کووید-19" دریافت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه تصمیم گرفته که 20 تا 30 درصد پذیرفته شدگان رشته پزشکی از دانش آموختگان لیسانس سایر رشته ها باشد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد: برای اولین بار به دستیاران پزشکی متقاضی، وام 15 میلیون تومانی پرداخت شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۷:۱۲   + ۱۴ سایت دیگر  
خراسان نوشت: سرکرده اش یک زن بود. باند بزرگی که در سراسر کشور کاروکاسبی پررونقی راه انداختند. از همان کلاهبرداری هایی که با یک برگه زندگی ها را تغییر می دهند. برگه ای که مُهری شبیه به مُهرهای معتبر دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۴   + ۲۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی البرز از شناسایی و دستگیری اعضای باند بزرگ جعل مدارک دانشگاه های خارجی در رشته پزشکی که اقدام به 100 میلیارد ریال کلاهبرداری در سراسر کشور کرده بودند، در این استان خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۵۰    
درگذشت دکتر محمد قریب، بنیان گذار طب اطفال در ایران، سبب شد تا در سطر های پیش رو از بیماری های رایج کودکان در مشهد قدیم بگوییم و نقبی بزنیم بر تاریخ نخستین بخش ها و بیمارستان هایی که با این نام در شهر تابلو خورده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۸:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
دو فرزند شهید خوبیار نصیری، اکنون جهادگران و خوب یارانی از نسل شهدا هستند که یکی در رشته پزشکی و دیگری در رشته مهندسی عهده دار نهضت گسترش و نشر آثار و ارزش های پدر شده اند تا این ضرب المثل را تداعی کنند: پسر کو ندارد نشان از پدر .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۰    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: ارتقا کیفی آموزش و جذب رشتۀ پزشکی مهمترین اولویت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در بخش آموزش است.