جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۰۸:۵۹May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نهالستان»

عصر اترک   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
چندین سال است که ورودی روستای محمدعلی پهلوان روشنایی مناسب را در شب ها ندارد و قرار گرفتن نهالستان شهرداری در حریم راه نیز موجب تصادفات زیادی در این مسیر شده است که باعث گلایه اکثر اهالی روستا شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در مراسم بازدید نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از نهالستان کوشکن زنجان گفت: پروژه بند خاکی چهرآباد تیر ماه امسال به بهره برداری می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه سه نهالستان بزرگ گیلان را اختصاص به زراعت چوب دادیم و سالانه 500 هزار اصله نهال صنوبر تولید می کنیم، گفت: با کمک بخش خصوصی میزان تولید سالانه نهال به یک میلیون اصله هم می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا - نهالستان تخصصی توسعه و تکثیر ارقام گردوی گرمسیری پکان در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی صفی آباد دزفول، نهال مورد نیاز مراکز تحقیقات کشاورزی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری کشور را تامین می کند. عکس از احسان کردی
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۳:۰۰    
اگر شما به عنوان یک فرد یا مجموعه به دنبال ایجاد شرایط شغلی مناسب و سرمایه گذاری بزرگ هستید و در این راستا تولید گردو را انتخاب کرده اید، بهتر است با بهترین نهال گردو و شرایط احداث نهالستان آشنا شوید ، همراه ما باشید .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: 350 هزار اصله نهال به منظور توسعه نهالکاری و زراعت چوب در نهالستان های استان کرمانشاه تولید و نگهداری می شود.
سرمد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
گردو در سراسر جهان دارای قیمت زیاد و از جایگاه بالایی برخوردا می باشد،که اینجا ارزش بالای نهال گردو نمایان می شود. نهال گردو یکی از پر سود ترین نهال های بازار نهالستان ها می باشد که در این مقاله قصد داریم به 2 نهال پر طرفدار خارجی به نقل از آریا نهال بپردازیم ...
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۵    
شاید برای شما هم جالب باشد اگر بدانید، گردو در سراسر جهان دارای قیمت زیاد و از جایگاه بالایی برخوردا می باشد،که اینجا ارزش بالای نهال گردو نمایان می شود. نهال گردو یکی از پر سود ترین نهال های بازار نهالستان ها می باشد که در این مقاله قصد داریم به 2 نهال پر طرفدار خارجی به نقل از آریا نهال بپردازیم:
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: 800 هزار اصله نهال در راستای طرح زارعت چوب در نهالستان شهرستان ملایر قلمه زنی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نهالستان جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لارستان با تولید 100 هزار اصله نهال فعالیت خود را آغاز کرد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۹:۳۲    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از توزیع کود اوره به پیمانکاران تولید نهال البرز خبر داد ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۰    
وزارت جهاد کشاورزی با هدف تامین و تخصیص آب مصرفی در زمینه توسعه پوشش گیاهی کشور، به ویژه بسط و گسترش نهالستان ها و پارک های جنگی که هدف جلوگیری از چالش های زیست محیطی و حفظ منابع آبی و خاکی را دنبال می کنند، پیشنهاد اصلاح بند (ب) آیین نامه اجرایی ماده (11) قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۲۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دماوند- مدیر جهاد کشاورزی دماوند از تولید سالانه یک میلیون نهال پایه رویشی در هفت نهالستان این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان می تواند، تا دو برابر نیز افزایش یابد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین از کاشت 500 هزار اصله نهال در نهالستان منابع طبیعی استان جهت بهره برداری خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- یوسفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نبود نهالستان توت را یکی از عمده مشکلات نوغانداران خراسان شمالی عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به منظور توسعه و اجرای طرح های جنگل کاری سالانه بیش از 50 هزار اصله نهال جنگلی در نهالستان شهید بهرام شهرستان فسا تولید می شود.
ویلکیج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۸:۰۸    
پخش نهال صنوبر توسط اداره منایع طبیعی شهرستان نمین هجدهم فروردین 1400
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۲۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش انتهاج به نقل از ایرنا؛ محمدعلی شریکیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نهال ها زیر نظر کمیته فنی استان در 20 نهالستان مجوزدار و با نظارت کارشناسان مربوطه تولید شده است. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شهرضا _ شهردار شهرضا گفت: عملیات اجرایی آماده سازی نخستین باغ خانواده شهرضا در نهالستان شهرداری به مساحت هفت هکتار آغاز شد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر این استان دارای 20 نهالستان است که بالغ بر یک میلیون و 500 هزار اصله انواع نهال از گونه های هسته دار، دانه دار، قلمه ریشه دار گل محمدی، گردوی پیوندی، انگور و نشاء گیاهان دارویی را شامل می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۲۱    
بزرگ ترین نهالستان مناطق سردسیر کشور به همت بخش خصوصی و با نظارت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و کمیته فنی نهال استان اصفهان در فریدن راه اندازی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
بزرگترین نهالستان منطقه سردسیر کشور با اشتغالزایی برای دو هزار نفر در شهرستان فریدن استان اصفهان فعال است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۷:۰۱    
نبض قدرت سبز در بزرگترین نهالستان کرج می تپد
خلخالیم   ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ - ۱۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: 30 هکتار باغ جدید گردو با استفاده از ارقام تجاری و نهال های مقاوم در برابر سرما و با باردهی بیشتر در این شهرستان احداث می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۲۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
به منظور توسعه باغات در سطح شهرستان های پسته خیز سیستان و بلوچستان ، 120 هزار اصله نهال پسته از نوع مرغوب پایه بادامی در نهالستان های خاش تولید شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۱۰:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
خمسه گفت: در سال 99، در مجموع حدود 3 میلیون اصله نهال میوه در نهالستان های استان قزوین تولید و عرضه شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- شهرستان میاندوآب با دارا بودن 120 هکتار نهالستان و 176 بهره بردار و با تولید سالانه 10 میلیون اصله نهال یکی از قطب های مهم تولید این محصول در کشور به شمار می رود و طی سال های اخیر در عرصه صادرات آن نیز خوش درخشیده است به طوری که 20 درصد نهال کشور در این شهرستان تولید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خاش سیستان و بلوچستان گفت: امسال 120 هزار اصله نهال پسته از نوع مرغوب پایه بادامی در نهالستان های این شهرستان تولید شده است و بزودی در اختیار کشاورزان منطقه قرار می گیرد.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
علی رخ افروز روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باغداران باید نهال مورد نیازشان را از نهالستان هایی که شرایط فنی و ضوابط مورد تأیید مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال و مجوز تولید نهال را دارند تهیه کنند، اظهار کرد: نهال ها باید دارای گواهی اصالت، بهداشت و سلامت از لحاظ [...]
خوزنامه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بازدید از نهالستان و طرح درختکاری سردار شهید سلیمانی در کشت و صنعت امام خمینی (ره) خوزنامه| به مناسبت روز درختکاری، فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور و مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی چندین اصله نهال را غرس کردند. در حاشیه این مراسم با حضور جمعی از مدیران و معاونین این شرکت [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
شهردار باغبهادران یکی از اصلی ترین موارد در خصوص فضای سبز باغبهادران را فضای سبز خصوصی و باغات باغبهادران برشمرد و گفت: در طول مدتی که به عنوان شورای شهر و شهردار در خدمت مردم باغبادران بودم یک سانتی متر هم با تغییر کاربری موافقت نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: توسعه جنگل کاری و ایجاد فضای سبز یکی از نیازهای اصلی این استان است که برای همین منظور داشتن نهالستان هایی برای تأمین نهال های مورد نیاز ضرورتی اجتناب ناپذیر است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد - ایرنا - با نزدیک شدن به فصل بهار، رویش گل ها جلوه ای از زیبایی های طبیعت را نمایان کرده است. شهرداری مرکز استان خراسان شمالی نیز با آماده سازی گل ها در گلخانه ها و نهالستان شهر، خود را برای استقبال از بهار آماده می کند. (عکاس: وحید خادمی)
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۶:۰۶    
دوستداران محیط زیست در شاهرود از نهالستان منابع طبیعی این شهرستان 400 هزار اصله درخت رایگان گرفتند.
سینا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
سیناخبر- معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری شهرضا گفت: امسال 350 هزار نشاء گل های فصلی در نهالستان شهرداری تولید شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت هفته منابع طبیعی موتورخانه نهالستان انزل در شهرستان سرپلذهاب با 600 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور معتقد است که، کاهش توسعه و ترویج زراعت چوب به دلیل جدا شدن شرکت ها از دولت بر اساس اصل خصوصی سازی و فقدان ظرفیت سرمایه گذاری دولت برای زراعت چوب در سه دهه اخیر است ...
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، صبح امروز به مناسبت هفته درختکاری به ابتکار آیت الله حسینی همدانی تعدادی از روحانیون ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: سالانه بیش از 800 هزار اصله انواع نهال غیرمثمر در 3 نهالستان در جنوب کرمان تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۴۳    
مراسم کاشت نهال در آستانه هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری، در مرکز نهالستان محمد شهر کرج برگزار شد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی، گفت: استان با داشتن 26 نهالستان و تولید یک میلیون و 400 هزار اصله نهال رتبه اول کشور را در تولید نهال شناسه دار در سال 99 کسب کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سمنان از کاشت 800 هزار اصله نهال در نقاط مختلف استان خبر داد و گفت: این نهال ها در سه نهالستان بزرگ استان تولیدشده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۵۵    
ایسنا/همدان سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر گفت: در حال حاضر گونه های موجود در نهالستان قدس شامل صنوبر، زبان گنجشک، داغداغان، شن، کاتالپا، بادامک، زرشک، سماق، بلوط، بادام شیرین، آیلان، سنجد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان دهلران گفت: توسعه نهالستان و افزایش تولید نهال با توجه به عرصه های بیابانی شهرستان دهلران و نیاز به کاشت درخت شایسته تقدیر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۴۲    
سرپرست استانداری ایلام به همراه مسئولان منابع طبیعی استان از نهالستان سردسیری ایوان بازدید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ارومیه -رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه استان قطب تولید نهال کشور است، گفت: 61 نهالستان و مراکز کشت بافتی دراستان مجوز فعالیت از سازمان جهاد کشاورزی را دریافت کرده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون جنگل منابع طبیعی مازندران - ساری گفت: امسال 2.5 میلیون اصله نهال در نهالستان ها و یا زراعت چوب در استان تولید شده است.