دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۰۹:۰۵May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نهالستان»

خبرگزاری مهر   ۲۳ دقیقه پیش    
رشت- سرپرست معاونت امور جنگل منابع طبیعی گیلان از پیش بینی تولید 12 میلیون اصله نهال در سال جاری خبر داد و گفت: بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز نهالستان های گیلان اختصاص یافته است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۸    
برای احداث یا گسترش باغ گردو باید پس از خریداری نهال سالم از نهالستان های معتبر، نحوه پرورش آن ها را نیز فراگرفت. در این مطلب، نکات پرورش گردو بررسی شده اند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: طرح هرخانه یک نهالستان به منظور مشارکت مردم در تولید و کاشت نهال در استان اجرا می شود که تاکنون در شهرستان های مختلف خیرین نسبت به تامین نهاده های مورد نیاز و تولید نهال اقدام کردند.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۴۱    
به گزارش راک نیوز،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده از مراحل ساخت نهالستان شهرستان لنده بازدیدکردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، از فعالیت 9 نهالستان دولتی در سطح استان خبر داد و بیان کرد: در بخش دولتی بیش از چهار میلیون و 404 هزار و 500 اصله نهال تولید کردیم و آماده کاشت در فصل کاشت سال جاری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران - ساری با اشاره به وجود هفت نهالستان گفت: تولید 40 میلیون اصله نهال طی چهار سال برنامه ریزی شده است.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۹   + ۱۵ سایت دیگر  
تولید گونه های جنگلی و بومی در نهالستان های کشور بیش از 70 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
170 میلیون اصله نهال در نهالستان های کشور تولید شد مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: کاشت درختان به شش ماهه دوم سال منتقل خواهد شد و در شش ماهه اول کاشتی انجام نمی شود، زیرا قصد داریم از آب سبز و آب بارندگی شش ماهه دوم سال برای آبیاری درختان استفاده کنیم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۰    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: محدودیت انتخاب گونه های بومی و سازگار، محدودیت مکانیزه کردن شیوه آبیاری نهالستان ها، پایین بودن اعتبار استانی و نبود اعتبار ملی، محدودیت در توسعه مکانیزاسیون، کمبود نیروی متخصص و فنی، از مشکلات تولید نهال در استان است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل اداره منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه در سنوات گذشته نهالستان دماوند تجهیزات کافی نداشته است، اظهار کرد: درحال تجهیز کردن نهالستان دماوند هستیم که در صورت گسترش آن حتی به استان های دیگر نیز می توان کمک کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۹:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از افزایش تولید نهال نهالستان ها به 175 میلیون اصله در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، تولید نهال به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است و در سال جاری به 250 میلیون اصله دست خواهیم یافت.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۳۶    
آغاز حراج 4 خودروی پرفروش سایپا درسامانه یکپارچه | فقط با 250 میلیون کوئیک بخرید + لینک ثبت نام سایپا اما بهتر است بدانید که نهال های تجاری یک گزینه پر فروش و سودآور برای شما است که با شناخت انواع آن می توانید سود زیادی کسب کنید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۲۸    
در روستای بزمیرآباد سرپل ذهاب به همّت گروه مردمی بلوط دالاهو همه مردم روستا فعالانه به کار تولید نهال مشغول اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از احیای 80 درصدی ظرفیت تولید نهالستان های منابع طبیعی استان در راستای اجرای طرح کاشت یک میلیارد درخت خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۶:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور، 20 میلیون نهال در نهالستان های این استان تولید می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۱:۲۹    
مجری طرح کاشت یک میلیارد درخت گفت : تا امروز 170 میلیون اصله نهال در نهالستان های دولتی کشور تولید شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۵    
مجری طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور گفت: در اجرای پویش ملی کاشت یک میلیارد نهال، تاکنون بیش از 170 میلیون نهال، در 192 نهالستان کشور تولید شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: با آماده سازی نهالستان ها، سالانه 3.6 میلیون نهال در استان بوشهر تولید می شود.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه در راستای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت در گیلان طی امسال باید 9 میلیون و 400 هزار اصله نهال را تولید کنیم، افزود: از این تعداد نهال، متعهد به کاشت هشت میلیون اصله هستیم. سرخوش کرم زاده در حاشیه بازدید از نهالستان های استان گیلان، با [...] ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
ناظر طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: اگر اقدامات به صورت اصولی و مکانیزه پیش رود و تأمین اعتبارات مالی به موقع و متناسب با طرح صورت گیرد، نهالستان کوشکن استان زنجان دارای ظرفیت تولید بیش از 10 میلیون اصله نهال است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از نهالستان سوسرا آزادشهر در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت و روند تولید نهال در این نهالستان بازدید کرد. ...
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین روز دوشنبه از نهالستان سبحان واقع در اراضی قمیک از توابع شهرستان تاکستان بازدید کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۱:۰۵    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از تولید 290 هزار نهال گلدانی در نهالستان تاویر علی آبادکتول برای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۸:۱۷    
وقتی یک کشاورز و باغدار به نهالستان رجوع می کند و از هدف خود در مورد احداث باغ تجاری و مدرن هلو صحبت می کند، متخصصین این زمینه لیستی از ارقام نهال هلو در اختیار آنها قرار می دهند، همین لیست باعث تعجب بیشتر آن ها می شود، چون از وجود رقم های متفاوت و متنوع درخت هلو تا این حد اطلاع ندارند. ...
عصر دنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عصر دنا: مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان عنوان کرد: با راه اندازی این نهالستان شهرستان دنا و لنده، استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان کارگاه تولید نهال در حوزه منابع طبیعی تبدیل خواهد شد.
شفاف   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در هر نهالستان کشور ایران بیشتر از 40 نوع نهال گلابی ایرانی و خارجی عرضه می شود برخی از آنها بر پایه بذری و برخی دیگر نیز بر پایه پیوندی تولید و به بازار ارائه می شود، البته از نظر متخصصین نهال هایی که بر پایه پیوندی تولید شود مخصوصاً پایه آن ها جزو مقاوم ترین پایه درخت گلابی باشد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۹:۰۶    
ایلام- پیرزادیان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید در نهالستان های ایلام سالانه 18 میلیون اصله نهال است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
عباس اباد- مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد اصله درخت از تولید 200 میلیون اصله نهال برای اجرای طرح مردمی در نهالستان های کشور خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۲۳:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان از بازدید بیش از شش هزار نفر شامل چهار هزار و 860 دانش آموز و بیش از یک هزار خانواده از دو گذر نهالستان و دامستان طرح "طبیعت محله من" در هفته اصفهان خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: دامغان- رئیس اداره منابع طبیعی دامغان از تولید 110 هزار اصله نهال در نهالستان بیابانی حسن آباد این شهرستان خبر داد و گفت: نهال های تولیدی این مراکز در جلوگیری از هجوم شن های روان موثر است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
در راستای اجرای طرح ملی تولید و کاشت یک میلیارد درخت در کشور تعداد 110 هزار اصله نهال در نهالستان تولید نهال بیابانی حسن آباد دامغان تولید شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان گفت: به دنبال راه اندازی میز دائم شرکت های دانش بنیان با کشور صربستان هستیم تا در تولید و صادرات بذر موفق عمل کنیم.
همزمان با هفته زمین پاک مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از نهالستان تولید نهال کوشکن زنجان بازدید کردند.
صبح فومن   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۷:۵۷    
فرماندار، نماینده و رئیس سازمان نوغانداری کشور از مزرعه 540 شرکت سپیدرود بازدید کردند. به گزارش صبح فومن در روز چهارشنبه مورخ 6 اردیبهشت، مسئولین شهرستان و استان از فعالیت های انجام شده به منظور پرورش کرم ابریشم و تولید قلمه برای کاشت نهال توت در مزرعه 76 هکتاری 540 فومن بازدید کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره جنگلکاری و ذخیره گاه های جنگلی گلستان گفت: نهالستان سوسرا آزادشهر برای تولید نهال ظرفیت تولید سالانه بیش از 450 هزار اصله نهال را دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۸:۱۴    
معمولا دو راه برای خرید نهال وجود دارد. نهالستان های معتبر هر ساله نهال گردو گلدانی و نهال گردو ریشه ای را به فروش می رسانند، عموما در اواخر فروردین فروش نهال گردو ریشه ای متوقف می شود اما نهال گردو گلدانی به فروش خود ادامه می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۶:۲۵    
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور عصر روز سه شنبه جهت بازدید از نهالستان های بخش خصوصی و دولتی عازم مرکز استان آذربایجان غربی، شهرستان ارومیه شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 25 هزار بذر نهال جنگلی ارس در قدیمی ترین نهالستان شهرستان کلات کاشته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیته علمی ستاد طرح مردمی کاشت درخت گفت: با استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی امکان تولید ده ها میلیارد اصله نهال طی سال های مختلف در نهالستان ها وجود دارد.
وزارت جهاد و کشاورزی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۵:۰۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مجری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت از تجهیز و احیای 66 نهالستان بیابانی و مرتعی خبر داد و گفت: تعداد نهالستان های کشور از 126 مورد به 190 مورد رسید . ...
تابا خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۶:۰۹    
به گزارش تابا؛در این نمایشگاه 24 گونه گیاهی بومی، مثمر و دارویی به همت انجمن زیست محیطی دارستان الوار اندیمشک در قالب طرح نهالستان 15000 هزار اصله نهال بومی به نمایش عموم گذاشته شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری ملایر گفت: در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، آماده سازی زمین برای کشت زمینی بذر توت و جوانه زنی قلمه های صنوبر کاشته شده در نهالستان قدس شهرستان ملایر صورت پذیرفت.
عصر دنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عصر دنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس حوزه جنگل اداره کل از مراحل تولید وکاشت نهال درنهالستان آبشار یاسوج بازدیدکردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: دو میلیون نهال در نهالستان های دولتی گلستان تولید و آماده بکارگیری در طرح کاشت یک میلیارد نهال در سال جاری است.
تمدن لر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
آیین مراسم گلنگ زنی فاز سوم گلخانه در نهالستان سازمان باحضور شهردار خرم آباد واعضای محترم شورای شهر و مهندس افشار پدر بلوط ایران در زمینی به مساحت 350متر زده شد. ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مسئول گلخانه های شهرداری قدس گفت: در گلخانه ها، نهالستان و محل پرورش گیاهان تزئینی شهرداری قدس بیش از 70 نفر شاغل هستند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۲۳    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از ایجاد 2 نهالستان جدید در شهرستان های دهلران و مهران خبر داد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، سعید محمدزاده شامگاه یکشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به کاهش درآمد زایی دانشگاه در چند سال گذشته، اظهار داشت: در این راستا برنامه ریزی خوبی در این حوزه از جمله فعال کردن گلخانه ها، نهالستان ها، حوزه گیاهان دارویی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۵:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
نور- مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران از وارد مدار شدن دو حلقه چاه آب شرب در منطقه نهالستان و روستای کردآباد با هدف جبران کمبود آب شرب مشترکان شهرستان نور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از ایجاد 2 نهالستان جدید در شهرستان های دهلران و مهران خبر داد.