یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۵:۵۱Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آب شهری»

خبر روز   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
حبیب آقاجری نماینده بندر ماهشهر، هندیجان، امیدیه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با خبرنگار خبر روز گفت: با توجه به مشکل آب شرب شهرستان هندیجان بنده با جدیت به دنبال رفع مشکل هستم و با توجه به نبود مدیریت آب شهری در شهرستان هندیجان با مدیرکل آب فاضلاب استان خوزستان پیگیر مسئولیت جدید [...]
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۹    
سه راهی اضطراری به منظور تامین آب شهر کهریزک در زمان های بحرانی بر روی خط 400 میلی متری ایستگاه پمپاژ آب شهری کهریزک نصب شده است.
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
در نشست مشترک استاندار یزد و مدیر عامل شرکت آبفای استان یزد موضوع بهره گیری شرکت آبفا از ظرفیت های تبصره سه در بودجه سال 99 و ظرفیت های قانونی سال های آینده برای اجرای پروژه های مهم تامین آب شهری و روستایی بررسی شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از اصلاح و بازسازی 10 هزار و 300 متر از شبکه آب شهری فرسوده در استان کردستان خبر داد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: با توجه به مشکل پیش آمده ناشی از کمبود و افت فشار آب در برخی از مناطق مرتفع و حاشیه نشین خلخال با انجام تعمیرات اساسی و تعویض پمپ چاه شماره پنج مشکل آب شرب ییش از هزار و 700 خانوار ساکن در این مناطق رفع شد. ...
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بهره برداری و نگهداری از آبهای سطحی آب منطقه ای زنجان با اشاره به مهمترین چالش های منابع آبی در استان زنجان گفت: مصرف بی رویه کود و سموم و تأثیر آن بر آلودگی منابع آبی، فرسوده بودن توزیع آب شهری و عدم تکمیل طرح های فاضلاب و عدم توسعه یافتگی صنعتی از چالش های استان در حوزه منابع آبی است.
سخت افزار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۰:۵۶    
یکی از نیازهای اولیه هر انسان، بهره مندی از آب سالم و گوارا است، نوشیدن آب سالم و عاری از آلودگی باعث سلامتی بدن و جلوگیری از مشکلات و بیماری های بسیاری است. با وجود پیشرفت های بسیار در صنعت، همچنان آب شهری از کیفیت خوبی برخوردار نمی باشد ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کنترل کیفی آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به انجام بیش از یکصدهزار تست کلرسنجی آب شهری در شش ماه نخست سال جاری، گفت: مطلوبیت کلر آب شهری اصفهان 100 درصد و در روستاها 99.9 درصد است.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۲:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش دوشنبه شب پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این دیدار، طرفین بر توسعه و ادامه همکاری خود زیر نظر مرکز مدیریت منطقه ای آب شهری که زیر مجموعه یونسکو است، تاکید کردند. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پروژه احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر دیواندره با ظرفیت 6340 مترمکعب در شبانه روز و برای جمعیت 42000 نفری در حال اجرا می باشد.در جهان کنونی موضوع دفع فاضلاب خانگی به عنوان یکی از شاخص های مهم زیست محیطی مطرح است ...
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۵۵    
وبینار تخصصی روز جهانی شهر ساز با محوریت "بحران آب شهری خوزستان" با همکاری سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان از افزایش 15 درصدی تولید آب سالم و بهداشتی شهری در استان خبر داد.
سازه نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۹:۲۵    
اولین وبینارتخصصی "کند وکاوی بر بحران آب شهری خوزستان" و به مناسبت روز جهانی شهرسازبرگزار می شود
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۸:۲۴    
فرماندار پاوه گفت: پروژه انقال آب شهری به نودشه یک پروژه دهه هشتادی است که با اعتباری نزدیک به 3 و نیم میلیارد تومان در سال 1386 به پایان رسیده است.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار پاوه گفت: امروز شاهدیم آب چشمه بل دوباره به شهر نودشه از همان خط انتقال که بلا استفاده بود وارد شهر شد و ان شاالله دیگر مردم شهر نودشه از کمبود اب شرب نگرانی نداشته باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در پژوهش بین المللی مشترک اساتید دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، مدل ریاضی سامانه پشتیبانی تصمیم مبتنی بر توسعه پایدار برای انتخاب سناریوی بهینه تأمین آب شهری تحلیل و برای مدیریت حوضه های آبریز شهری توسعه داده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۲    
ایسنا/قزوین محمدحسن سلیمانی، قزوین پژوه در یادداشتی که با موضوع تاریخچه ایجاد لوله کشی آب در قزوین نوشته و آن را در اختیار ایسنا قرار داده است، می نویسد: این عکس ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۹    
همدان - حسینی بیدار؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح 250 کیلومتر شبکه آب شهری و روستایی در استان همدان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۰۷    
دنیای اقتصاد : سیستم های آب زیرزمینی در قرن بیستم، در نتیجه بهره برداری زیاد برای تامین آب شهری و کشاورزی آبی و تغییرات تمام عیار در کاربری اراضی در بسیاری از پهنه های تغذیه آب زیرزمینی از حالت طبیعی خود خارج شده اند ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و توسعه شبکه توزیع شرکت آب و فاضلاب لرستان از نصب 5 هزار و 207 فقره انشعاب آب شهری و 360 فقره انشعاب روستایی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.
خبر استان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۳    
خبراستان:عملیات هم سطح سازی و نوسازی شیرخط های شبکه توزیع آب شهری شریف آباد با موفقیت و تحقق اهداف موردنظر اجرا شد. رئیس آبفای شریف آباد گفت: به منظور ارتقای خدمات آب رسانی به شهروندان محترم و تنظیم فشار شبکه توزیع آب شهری عملیات هم سطح سازی و مرئی سازی شیر خط ها در دستور کار قرار گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرآبفای شهرستان برخوارگفت: عملیات ساخت مخزن آب شهری 2هزار مترمکعبی، ویژه شهر شاپورآباد و روستای محسن آباد در این شهرستان شروع شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی چابک سازی را از مهم ترین اهداف یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی برشمرد و افزود: این اقدام وزارت نیرو موجب مدیریت منسجم حوزه آب شهری و روستایی و تسهیل در اجرای امور شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۴۳    
جمعیت زیر پوشش شبکه آب شرب شهری از 99 به صد درصد و جمعیت زیر پوشش آب شرب روستایی از 81 به 86 درصد افزایش یافت. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به صد درصدی جمعیت زیر پوشش شبکه آب شهری در 7 سال گذشته، گفت: شاخص بهره مندی آب شرب در بخش روستایی از 68 درصد به 78 درصد رسیده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: تعرفه قبوض خانگی آب در روستاها نصف تعرفه قبوض آب شهری است و هیچ گونه افزایش قیمتی در تعرفه قبوض آب روستاها ایجاد نشده است.
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
پس از مرگ یک کودک شش ساله و کشف یک میکروب خطرناک در منابع آب شهری در تگزاس وضعیت اضطراری اعلام شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۲۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
در پی کشف یک میکروب کشنده در منبع آب عمومی شهر لیک جکسون تگزاس به ساکنان این شهر در مورد استفاده از آب لوله کشی هشدار و اخطار داده شده است.
با اجرای 1200 متر لوله گذاری با قطر 90 میلی متر، روستای محروم کبیرآباد در جنوب شهرستان ری به شبکه توزیع آب شهر کهریزک متصل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو از تصمیم اجرای دو پروژه فعال سازی استارت آپ های بخش آب و مدیریت منابع آب در شرایط آینده، در قالب کارگروه های آموزشی در اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به حضور 53 نفر از 10 سازمان بین المللی و منطقه ای و 16 کشور جهان در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری که امروز به میزبانی تهران برگزار شد، از تصمیم اعضای این شورا برای ایجاد مرکزی به منظور استفاده از آب های غیرمتعارف خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو اظهار داشت: اجلاس شورای حکام مدیریت آب شهری امکان سواستفاده از خشکسالی را از کشورهای مداخله جو سلب می کند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: 15 کشور عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری شرکت می کنند.
ایران پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری امروز (چهارشنبه) به ریاست رضا اردکانیان وزیر نیرو و با حضور مقامات عالی رتبه 16 کشور و 9 سازمان بین المللی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ذوالفقار مهدی زاده گفت: یکی از مزیت های طرح یکپارچه سازی شبکه آب شهری و روستایی این است که از هدر رفت 45 درصدی آب در شبکه آب آشامیدنی جلوگیری می شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری فردا چهارشنبه به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقامات عالی رتبه 16 کشور و 9 سازمان بین المللی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مالک باغ وحش وکیل آباد مشهد با اشاره به بازگشایی مجدد این مکان گفت: درحال حاضر، مشکل آب شهری باغ وحش حل شده و درب باغ وحش مشهد به روی بازدیدکنندگان باز است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
طرح تامین آب پایدار و اتصال 32 روستا به شبکه آب شهری در استان اصفهان روز یکشنبه با دستور رضا اردکانیان وزیر نیرو از طریق ویدئو کنفرانس بهره برداری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- بهره برداری از طرح تامین آب پایدار و اتصال 32 روستا به شبکه آب شهری در استان اصفهان روز یکشنبه با دستور رضا اردکانیان وزیر نیرو بصورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۴۰    
صبح امروز شنبه 29 شهریورماه، جلسه اضطراری مدیریت بحران حوزه آب و فاضلاب شهرستان آزادشهر با توجه به گله مندی های مردمی از قطعی های مکرر آب شرب شهری آزادشهر با حضور فرماندار، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و مدیران مرتبط حوزه آب شهری در دفتر کار فرماندار برگزار شد. ...
کیشوند   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۹:۰۴    
با همت سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت عمران، آب و خدمات، و اجرای پروژه توسط شرکت آب و نیروی ماه تاب کیش از این پس ساکنان روستای باغو آب شرب مصرفی خود را از شبکه آب شهری دریافت می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۴۴    
آب شهری ماهنشان فردا قطع می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد با بیان اینکه مشهد در مصرف آب شهری کم مصرف است، گفت: 81 درصد مشترکان مشهدی زیر 15 مترمکعب آب مصرف می کنند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۸:۱۲    
ناامنی آبی در جهان رو به افزایش است و تهدیدات آبی، درگیری ها و بی ثباتی های سیاسی را دامن می زند. در بسیاری از موارد این تهدیدات برخاسته از شرایط جوی یا آب و هوایی نیستند بلکه پیامد مدیریت ناکارای منابع آبی هستند ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز، به منظور صرفه جویی در مصرف آب و حذف انشعابات آب شهری از فضای سبز، ادامه عملیات لوله گذاری به منظور تکمیل پروژه انتقال پساب جهت آبیاری فضای سبز در حال انجام می باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۲۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یزد نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو گفت: در این دیدار بر ایجاد ردیف مستقل مدیریت مصرف آب شهری در لوایح بودجه تاکید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر پیشوا گفت:فرسودگی شبکه انتقال آب شهری به یکی از معضلات شهر پیشوا تبدیل شده که این امر مهم باید بیش از پیش مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: از فلسفه های وجودی هفته دولت، اطلاع رسانی اقدامات انجام شده به مردم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: 19 طرح آب شهری و روستایی با 568 میلیارد و 700 میلیون ریال در هفته دولت در این استان بهره برداری و یا کلنگ زنی می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۷:۱۲    
نخستین روش افزایش فشار آب آبگرمکن دیواری رسوب زدایی قطعات و اجزای داخلی دستگاه می باشد. مواد معدنی و آلی موجود در آب شهری موجب گرفتگی و ایجاد جرم روی قطعات و لوله های دستگاه می شوند.