جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۰:۵۵Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس سازمان حفاظت محیط زیست»

سلام نو / قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
در زمینه مالکیت پسماند داوری از سوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری انجام و تکلیف آن مشخص شد. الان مردم بحثی در خصوص مالکیت پسماند ندارند و پسماند خود را تحویل می دهند بلکه در حال حاضر بحث آنها تبعاتی است که پس از تحویل زباله گریبانگیر آنان و فرزندانشان شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استان های شمالی با توجه به درجه حرارت و رطوبت شرایط دفن زباله را ندارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سوء عملکرد دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاک مشهود است اما ما با هر کوتاهی برخورد می کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصویب پیشنهاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیانیه پایانی اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های گرد و غبار را دستاوردی ارزنده برای کشور دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۰    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصویب پیشنهاد رئیس جمهوری اسلامی ایران در بیانیه پایانی اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های گرد و غبار را دستاوردی ارزنده برای کشور دانست.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۰۷    
تهران - ایرنا - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه هرگونه خودروی وارداتی به کشور باید مجوز محیط زیست دریافت کند، گفت: حداکثر عمر خودروهای وارداتی کارکرده پنج سال تعیین شده است.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۱:۲۹   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه خودروهای وارداتی حداکثر پنج سال عمر خواهند داشت، گفت: هرگونه خودروی که وارد کشور شود باید مجوز محیط زیست دریافت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نابودی معیشت و محیط زیست دریایی با بیان اینک فرصت های مهمی را برای نجات خزر از دست داده ایم، گفت: نجات خزر در گرو اقدام عاجل و هماهنگ هر پنج کشور حاشیه این دریاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۸:۰۶   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت :برخی مشکلات زیست محیطی جاری دریای خزر نیازمند اقدام عاجل و هماهنگ پنج کشور ساحلی حاشیه ی این دریاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست با مقامات کشور های متعاهد کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی بر حفظ محیط زیستی دریای خزر و دیگر مسائل محیط زیستی مذاکره و گفتگو کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۲   + ۲۹ سایت دیگر  
سعیدی نوشت: در پرونده شکایت سرمایه گذار پروژه پتروشیمی میانکاله از سلاجقه، شعبه 1060 رسیدگی به جرام کارکنان دولت قرار منع تعقیب صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای شرکت درنشست وزرای کشورهای متعاهد کنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر(کنوانسیون تهران) صبح امروز (29 شهریورماه) عازم شهر ژنو شد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: کشورهای صنعتی در تمام این سال ها شرایط بدی را برای منابع آب، خاک و هوا رقم زده اند و حال به دنبال این هستند که کشورهای در حال توسعه را متهم کرده و ما را از نعمت های الهی محروم کنند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۱    
شفقنا- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: عملکرد دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاک را پایش و ارزیابی کرده ایم و به زودی نتایج این ارزیابی ها اعلام خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه آشوراده هیچ مشکل محیط زیستی ندارد، اظهار داشت: اقدامات بر اساس تصمیم شورای راهبردی و با هماهنگی دستگاه های نظارتی، استانی و سازمان های مردم نهاد انجام می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۲۰    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه حیاط دولت در جمع خبرنگاران گفت: تا پایان امسال حداقل 21 فلر در غرب کانون خاموش خواهد شد و همچنین امیدواریم وزیر نفت در بحث کیفی سازی سوخت محکم کار کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در بحث صنایع متحرک کارهای خوبی انجام شده و در همه استان های کشور این موضوع را پیگیری می کنیم و صندوق ملی محیط زیست هم وارد کار شده است و دستگاه های فرسوده در چندین استان کشور از ناوگان حمل و نقل خارج می شوند و برنامه های زیادی برای کاهش آلایندگی ها با شروع بازگشایی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار وزیر اکولوژی، محیط زیست و تغییرات اقلیمی ازبکستان گفت: برنامه عمل زیرمنطقه ای ایران برای شمال شرق کشور نقشه راه کشورهای منطقه برای کاهش گرد و غبار است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۵    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: جلسه 29 دی ماه سال گذشته کارگروه کاهش آلودگی هوا با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مصوبات خوبی داشت که اگر اجرایی شوند بسیاری از مشکلات آلودگی هوای استان اصفهان حل خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با مدیر عامل سازمان مبارزه با بیابان زایی ترکیه بر تبادل اطلاعات میان دو کشور برای حفاظت هرچه بیشتر از محیط زیست تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
در دیدار معاون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با دبیر ستاد ملی مدیریت پدیده گرد و غبار ایران و مدیرکل دفتر مقابله با بیابان زایی چین، بر توسعه همکاری ها برای مبارزه با گرد و غبار تاکید شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۴:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار دستیار مدیرکل فائو گفت: با توجه به شرایط نامطلوب جنگل های زاگرس به دلیل کمبود آب و آفاتی که به این جنگل هجوم آورده اند، از فائو انتظار داریم در این زمینه به ما کمک کند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۲    
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس ضمن یادآوری وعده فراموش شده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص اتخاذ تدبیری برای جلوگیری از مشکلات ناشی از مازوت سوزی در نیروگاه منتظری که استنشاق آلاینده های حاصل از آن جان مردم حوزه انتخابیه و اصفهان را به خطر انداخته است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۵۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه اجرایی شدن اهداف اجلاس می تواند به درمان مشکلات محیط زیستی به صورت ریشه ای منجر شود، اظهار کرد: این اجلاس نشان دهنده این بود که مسائل محیط زیستی می تواند فارغ از سیاست، کشورها را در کنار هم برای هدفی مشترک جمع کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست و بنابر اعلام روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، در حاشیه دومین روز از برگزاری اجلاس مقابله با توفان های ماسه و گرد و غبار، علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اوا بازایبا، وزیر محیط زیست جمهوری دموکراتیک کنگو دیدار کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۲۲   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با نماینده عربستان گفت: هر دو کشور پتانسیل های مختلف در حوزه حفاظت از محیط زیست دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با وزیر محیط زیست سنگال گفت: آماده انتقال دستاورهای محیط زیستی خود به سنگال هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۵:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاوره رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در اجلاس بین المللی مقابله با توفان های گرد و غبار نمایندگان 50 کشور بر موضوع بسیج منابع مالی کشورها برای حفاظت از محیط زیست تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در بیانیه نهایی اجلاس بین المللی مقابله با توفان های ماسه و گرد و غبار به دنبال پیشنهاد ایجاد کنوانسیون هستیم، چرا که اگر کنوانسیون شکل گیرد، تمام اقدامات به مرحله اجرایی خواهد رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۷:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به گفتمان واحد کشورها و نهادهای بین المللی برای مقابله با گرد و غبار گفت: بیشتر منشأ گرد و غبارها در خارج از کشور است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه 18 شهریور، اهداف نشست بین المللی مقابله با طوفان های گرد و غبار را تشریح کرد و به پرسش ها درباره آن پاسخ داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۲۹   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه محیط زیست یک مسئله درون مرزی نیست و مربوط به کل جهان است اظهار کرد: مشکلات محیط زیستی به عوامل زیادی همچون تغییرات اقلیمی وابسته است و چون در باز زمانی طولانی به وجود آمده اند نمی توان برای رفع آن ها زمان مشخصی تعیین کرد اما یک ساله و یک شبه حل نمی شود ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در کنفرانس خبری اجلاس بین المللی مقابله با طوفان های ماسه و گرد و غبار اظهار کرد: میزان التزام آور بودن بیانیه پایانی به میزان اجماع کشورها بستگی دارد و هرچه قدر اجماع بیشتر باشد، بیانیه پایانی التزام آورتر خواهد بود.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
20 اسفند 1400 کلنگ احداث کارخانه پتروشیمی در بهشهر استان مازندران و در نزدیکی میانکاله به زمین خورد و 25 اسفند همان سال اولین واکنش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به احداث این پروژه صورت گرفت ...
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
در حاشیه اجلاس بین المللی مقابله با توفان های ماسه و گرد و غبار، نشست دوجانبه ایران و قطر برگزار شد و طرفین درخصوص افزایش همکاری ها در جهت مقابله با گرد و غبار گفت وگو کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بهبود روابط ایران و عربستان به ارتقای وضعیت محیط زیست کمک می کند، گفت: امیدواریم بتوانیم منشأهای وقوع گرد و غبار در منطقه را کنترل کنیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۴۲    
دو ماه و نیم پس از انتشار دربارهٔ آلودگی رودخانۀ ارس به مواد رادیواکتیو با منشأ یک نیروگاه هسته ای در کشور ارمنستان، حالا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که آلودگی این رودخانه بیش از حد مجاز نیست و البته اضافه کرده که پیگیری آلودگی ارس از سوی دولت به سازمان محیط زیست کشور واگذار شده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق آخرین یافته های علمی و آمار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (ESCAP)، از سال 2000 میلادی، وقوع خشکسالی ها و دامنه ی تأثیرشان 30 درصد افزایش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طبق آخرین یافته های علمی و آمار کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (ESCAP)، از سال 2000 میلادی، وقوع خشکسالی ها و دامنه ی تأثیرشان 30 درصد افزایش داشته است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۵۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به 5 کشوری که بیشترین تاثیر را از پدیده گرد و غبار می پذیرند، اظهار کرد: سالانه 7 میلیون نفر بر اثر آلودگی جوی طبیعی و مصنوعی جان خود را در جهان از دست می دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت مقابله با گرد و غبار دولت سیزدهم به تفاهم نامه ها اکتفا نمی کند و باید کار ها عملیاتی شود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۳:۴۰    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نتیجه تلاش های جمهوری اسلامی ایران منجر شد که مجمع عمومی سازمان ملل متحد با توجه به تجارب ارزنده کشور ما در مقابله با گردوغبار از کشور ما حمایت کند . ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۱:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: گرد و غبار همه ارکان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشورها را با مشکل مواجه می کند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سرمایه گذار پروژه پرحاشیه پتروشیمی میانکاله که یکی از ابربدهکاران بانکی است، از علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شکایت کرده است
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
نصر: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از انجام رایزنی های دوجانبه بین مقامات ایران و عربستان برای مقابله با کانون های گرد و غبار در صحرای ربع الخالی این کشور به عنوان یکی از اصلی ترین منشأهای تولید ریزگرد در منطقه خاورمیانه خبر داد.
اقتصاد آنلاین / موج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۴:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ایران می تواند تجارب خود را در زمینه مقابله با گرد و غبار در اختیار کشور های دیگر قرار و راهکار ارائه دهد.
دولت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: علیرغم وجود تحریم ها و کارشکنی هایی که برخی کشورها می کنند، کشورهای همسایه را قانع کردیم که گرد و غبار یک معضل اساسی با تاثیرگذاری بالاست و در مسیر مقابله با این پدیده متوقف نخواهیم شد.