پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۲۲Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظامیان آمریکایی»

رییس جمهور تایوان در مصاحبه ای با تأیید حضور نظامی آمریکا در این جزیره گفت که نظامیان تایوان تحت آموزش نظامیان آمریکایی هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
رئیس جمهور تایوان رسما تایید کرده است که یک گروه کوچک از نیروهای آمریکایی در تایوان مستقر شده اند تا سربازان تایوانی را آموزش بدهند.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری تایوان با تایید حضور نظامیان آمریکایی در این جزیره خودگردان گفت که تعداد اندکی از نیروهای آمریکا برای تمرین با سربازان تایوانی در تایوان به سر می برند.
شفقنا   ۶ ساعت پیش    
شفقنا- رئیس جمهور تایوان با اذعان به حضور نیروهای آمریکایی در این جزیره با ادعای آموزش نظامیان تایوانی، از ذکر تعداد نفرات نظامیان ایالات متحده خودداری کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۶ ساعت پیش    
عربستان از پایان رزمایش دریایی مشترک 10 روزه خود با نظامیان آمریکایی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۴:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور تایوان گفت باور دارد که نیروهای آمریکایی به دفاع از تایوان در برابر چین کمک خواهند کرد و تعهد واشنگتن شامل اعزام نظامیان آمریکایی برای آموزش ارتش تایوان است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۱:۳۴    
گفت: روزنامه آمریکایی فارین پالیسی نوشته است نتیجه یک نظرسنجی از نظامیان آمریکایی نشان می دهد 86 درصد آنها برای جنگ آمادگی ندارند. گفتم: پس تکلیف تهدیدهای پی در پی روسای جمهور آمریکا علیه ایران چه می شود که قمپز در می کردند و می گفتند گزینه نظامی روی میز است ؟! ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۳    
پنتاگون سال ها ادعا کرده است نظامیان آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره آماده هستند در صورت بروز جنگ بین کره شمالی و کره جنوبی - یا تقریباً در هر جای دیگر – "همین امشب بجنگند"، اما طبق یک نظرسنجی درون سازمانی که نتایجش به دست رسانه فارن پالسی رسیده، همه اعضای ارتش ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
منابع عراقی به خنثی سازی حمله انتحاری به کرکوک، تحرکات مشکوک نظامیان آمریکایی میان اربیل و دهوک و آخرین تحولات دیالی پس از جنایت هولناک داعش اشاره کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
نتایج نظرسنجی داخلی ارتش آمریکا نشان داده تنها یک نفر از هر هفت نظامی آماده استقرار و جنگیدن فوری است،
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
اجلاس همسایگان افغانستان در تهران، در کنار هم برای صلح و توسعه/ دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه حضور نظامیان آمریکایی و نیروهای متحد آن ها در افغانستان و خروج مفتضحانه و فاجعه بارشان از این کشور آنچه برجای گذاشته، یک کشور شدیدا نابسامان و یک ملت ستمدیده و نگران است ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۰۰:۱۹    
برخی مقام های آمریکایی مدعی اند که ایران پشت حمله پهپادی هفته پیش به پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از منابع آگاه مدعی شد که پیش از حمله پهپادی هفته گذشته به پایگاه التنف مهم ترین محل استقرار نظامیان آمریکایی در سوریه، حدود 200 نفر از این نظامیان به کمک هواپیماهای C-130 از پایگاه خارج شده بودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۳:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در تشریح آخرین اقدامات پنتاگون درباره حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در التنف سوریه، این حمله را پیچیده و متعمدانه خواند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
برخی مقام های آمریکایی مدعی اند که ایران پشت حمله پهپادی هفته پیش به پایگاه نظامیان آمریکایی در سوریه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۲۴ سایت دیگر  
چند مقام آمریکایی مدعی شدند که ایران پشت حمله پهپادی هفته پیش به پایگاه نظامیان آمریکایی در التنف سوریه بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۳:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه گفت که حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در التنف سوریه، پیچیده و متعمدانه بوده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۲:۵۵    
خبرگزاری میزان - یک کاروان آمریکایی متشکل از 50 خودرو از اراضی عراق و از طریق گذرگاه غیرقانونی الولید در ریف الحسکه وارد خاک سوریه شد. گفتی است که در ماه های گذشته، نیرو های آمریکایی هزاران کامیون مملو از سلاح ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۲۰:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – منابع خبری روز یکشنبه گزارش دادند، اهالی منطقه ای در حومه قامشلی واقع در شمال شرق سوریه از عبور کاروان نظامیان آمریکایی جلوگیری کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع سوری از اقدام نیروهای ارتش سوریه در فراری دادن نظامیان آمریکایی از حسکه خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور قرقیزستان می گوید این کشور در حال حاضر میزبان پایگاه نظامی روسیه است و نمی خواهد همزمان، میزبانی از نظامیان آمریکایی را هم به عهده بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش دادند که ارتش سوریه مانع ورود یک کاروان نظامی آمریکا به مناطق تحت کنترل دمشق شده و نظامیان آمریکایی را وادار به عقب نشینی کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۶:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ارتش سوریه از عبور کاروان آمریکایی به شهر قامشلی جلوگیری کرد و نیروهای آمریکایی مجبور به عقب نشینی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۰    
منابع عراقی از احداث دیواری به طول 650 کیلومتر در مرز عراق با سوریه و ورود تجهیزات جنگی به عین الاسد و هراس نظامیان آمریکایی از حملات راکتی و پهپادی گروههای مقاومت عراق خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
منابع قبیله ای سوری از رعب و وحشت شدید نظامیان آمریکایی و انگلیسی در پایگاه التنف به دنبال حمله شب گذشته به این پایگاه خبر دادند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه التنف میزبان حدود 900 نظامی آمریکایی است. این پایگاه با 20 مایل مربع مساحت، در خاک سوریه و در کنار مرز اردن و با فاصله نه چندان زیادی از مرز عراق واقع است و به همین جهت از موقعیت استراتژیک مهمی برخوردار است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۶:۳۵    
تهران – ایرنا – منابع خبری سه شنبه شب گزارش دادند، اهالی روستایی در حومه قامشلی سوریه از عبور کاروان نظامیان آمریکایی جلوگیری کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۴:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
اهالی روستایی در شمال شرق سوریه با بستن جاده روستا مانع ورود نظامیان آمریکایی به آنجا شده و آنها را وادار به عقب نشینی از مناطق تحت کنترل ارتش سوریه کردند.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
منابع عراقی گزارش دادند که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی در جنوب شرق عراق هدف حمله قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عربستان که به همراه آمریکا و امارات از ناامن کنندگان دریای سرخ و کشور یمن می باشند از رزمایش دریایی مشترک 10 روزه خود با نظامیان آمریکایی با ادعا و شعار تضمین آزادی کشتی رانی در دریای سرخ! خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۵۰    
روزنامه آمریکایی نشنال اینترست در گزارشی به بررسی وضعیت نظامیان آمریکایی در عراق پرداخته و آن را با نحوه خروج از افغانستان مقایسه کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۵    
تحولات اخیر در جنوب شرق آسیا و بخصوص تنگه تایوان حاکی از آن است که مقامات این جزیره در تلاش هستند از تنش در روابط چین و آمریکا استفاده حداکثری کنند اما درپی پیشرفتهای نظامی پکن بعید است که واشنگتن حاضر به درگیری نظامی با ارتش فعلی چین باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
در پی انتشار خبری درباره قصد پنتاگون برای بررسی امکان ایجاد پایگاه ضدتروریستی در خاک ازبکستان، مقامات تاشکند این مسئله را رد کرده و وزیر امور خارجه روسیه و یک سناتور روس نیز به تفسیر این موضوع پرداختند.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
فرارو: گروه طالبان روز سه شنبه نام بازار بوش در شمال کابل را به مجاهدین تغییر داد. این بازار که در سال های پس از حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان ساخته شده است، تمام اجناس آمریکایی و مورد استفاده آمریکایی های مستقر در افغانستان را به فروش می رساند ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
فرارو- واشنگتن پست در گزارشی، ضمن اشاره به تحولات جاری در منطقه خاورمیانه، خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را موجب ایجاد تحولاتی دومینو وار در خاورمیانه دانسته که در نوع خود می توانند از شدت فشار ها بر این منطقه که در سال های اخیر شدیدا با بی ثباتی و ناامنی رو به رو بوده، بکاهد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : ترامپ از بایدن به دلیل جا گذاشتن تجهیزات نظامی آمریکا در افغانستان پس از خارج کردن نظامیان آمریکایی از این کشور انتقاد کرد و گفت که تقصیر دموکرات ها بود که 13 نظامی آمریکایی به تازگی در جریان حمله ای در فرودگاه کابل کشته شدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد نرخ خودکشی میان نظامیان آمریکایی بین 2015 تا 2020 افزایش قابل توجهی یافته است.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: اوضاع افغانستان هنوز بعد از چند دهه جنگ داخلی و مبارزه با اشغالگران خارجی متلاطم است. پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR هم زمان با سالگرد تهاجم نظامی آمریکا به این کشور در گفتاری از آقای ابوالفضل ظهر ه وند ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نظامیان آمریکایی قبل از خروج شتاب زده خود از افغانستان، تمام تجهیزات مهم ترین پایگاه سیا در این کشور با نام پایگاه عقاب را تخریب کردند تا مورد استفاده شبه نظامیان طالبان قرار نگیرد که امروز دوباره بر افغانستان حاکم شده اند و در سال های گذشته به عنوان تروریست در این پایگاه مورد بازجویی قرار می ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شبکه المیادین به نقل از منابع محلی گزارش داد این نظامیان با 50 خودرو و کامیون حامل تجهیزات و سلاح از عراق وارد سوریه شده اند. منبع: شبکه خبر
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
گزارش سالانه وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد نرخ خودکشی میان نظامیان آمریکایی بین 2015 تا 2020 افزایش قابل توجهی یافته است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
منابع آگاه در سوریه اعلام کردند نظامیان آمریکایی درحال عقب نشینی از عراق به سوریه هستند و امروز (شنبه) برای دومین بار از هفته پیش...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا- شبکه خبری "المیادین" شامگاه شنبه گزارش داد که یک گروه دیگر از نظامیان اشغالگر آمریکایی وارد سوریه شده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : دو مقام دولت آمریکا گفتند که یک هیئت ارشد آمریکایی امروز شنبه و فردا با در اولین نشست مستقیم سطح بالا پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، در دوحه، پایتخت قطر، با نمایندگان برجسته طالبان دیدار خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - حضور 20 ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان در حالی به پایان رسیده است که نه تنها اثری از بازسازی ادعایی آمریکا در این کشور آسیب دیده مشاهده نشده است بلکه هزینه های گزاف و بیهوده این کشور با عناوینی چون هدررفت، کلاهبرداری و سوء استفاده مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۱:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
یک روزنامه آمریکایی نوشت، نظامیان این کشور از زمان دولت قبلی، در حال آموزش به واحدهایی از سربازان تایوانی هستند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۸:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (پنج شنبه) تاکید کرد که هیچ نیروی نظامی آمریکایی در سفارت واشنگتن در بغداد وجود ندارد. تحسین الخفاجی ...