سه شنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۴۳Oct 2020 27

جدیدترین‌های «نظامیان آمریکایی»

هم زمان با حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در بخش هایی از خاک سوریه، سفارت آمریکا در دمشق با انتشار بیانیه ای، سوریه، ایران و روسیه را به برهم زدن ثبات منطقه متهم کرد.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس امنیتی عراقی نسبت به حمایت نظامیان آمریکایی از عناصر تروریستی در حومه استان های عراق هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
درحالیکه وزارت خارجه روسیه همواره آمریکا را در بحران افغانستان سهیم دانسته است، رئیس جمهور این کشور از ادامه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان اعلام حمایت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه گفت: پس از اعلام خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان ما به طور رسمی از این اقدام حمایت کردیم و آن را به نفع آشتی ملی در افغانستان می دانیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۲۰:۲۱    
اعلام برگزاری تظاهرات در روز یکشنبه، هشدار مالکی درباره کشیدن اوضاع به سمت خشونت و هرج و مرج، مخالفت اعراب کرکوک با پروژه تشکیل اقلیم سنی و حمایت ناتو از ادامه حضور نظامیان آمریکایی و حمله به خودروهای وابسته به آنها از جمله خبرهای مربوط به عراق است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۷:۴۵    
بیش از 300 نفر از اعضای خانواده نظامیان آمریکایی حمایت خود را از جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی طالبان اعلام کرد که نظامیان آمریکایی بارها در هنگام درگیری این گروه با داعش، سنگرها و مواضع طالبان را بمباران کردند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : اعلام خبر خروج نظامیان آمریکایی از عراق و افغانستان با وجود آگاهی از حجم گسترده مصائب گذشته و پایدار ناشی از جنگ و اشغالگری برای مردم این دو کشور، همچنان خبری مهم است. ...
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، 300 تن از خانواده های مقامات نظامی ارشد آمریکا در نامه ای سرگشاده که در واشنگتن تایمز منتشر شده، حمایت خود را از جو بایدن نامزد دموکراتها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
پکن-ایرنا- جایو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که کشورش از مذاکرات صلح و سازش به رهبری افغانستان و خروج نظامیان آمریکایی از این کشور حمایت می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دونالد ترامپ با تاکید بر خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان گفت که مجتمع های صنعتی-نظامی برای عدم خروج از این کشور تلاش می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده پارلمان عراق از فراکسیون السند الوطنی تأکید کرد که نخست وزیر این کشور در تحقق سه وعده پارلمان از جمله اخراج نظامیان آمریکایی ناکام ماند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نمایندگان پارلمان عراق از بی توجهی دولت این کشور در عملی کردن وعده های داده شده انتقاد کرد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۵۳    
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود که رقابت میان دو نامزد نهایی یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن به بالاترین سطح حساسیت خود رسیده است. هنوز در ستاد انتخاباتی جو بایدن امیدهای فراوانی برای شکست دولت مستقر وجود دارد و البته روی کاغذ نیز چنین اتفاقی دور از انتظار نیست ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۴۴    
وزیر دفاع آمریکا از قصد این کشور برای انتقال نظامیانش از آلمان به نزدیکی مرزهای روسیه خبر داد.
اتاق خبر 24   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۸    
مردم عراق با اینکه چند دهه نظام دیکتاتوری و فاسد صدام را تجربه کرده بودند، اما حضور اشغالگرانه نظامیان آمریکایی مسایلی همچون قتل و غارت ثروت ملی و دارایی های مالی و طلای موجود در بانکها در دوره صدام، غارت نفت و دیگر منابع ملی در کنار نابودی تمام زیرساخت های خدماتی و اجتماعی به همراه داشتت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مسئول محور شمالی نیروهای حشد شعبی عراق امروز سه شنبه اعلام کرد که خروج نظامیان آمریکایی از پایگاه کی وان به استقرار امنیتی 95 درصدی در کرکوک منجر شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی افغانستان مدعی شده است که با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان این کشور با تهدید جنگ داخلی روبرو خواهد شد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یک بمب در مسیر کاروان نظامیان آمریکایی در استان دیرالزور، منفجر شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
یک خبرگزاری روسی از انفجار بمبی در مسیر یک کاروان نظامیان آمریکایی در شرق سوریه خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - منابع محلی آگاه در سوریه از انفجار بمبی در مسیر کاروان نظامیان تروریست آمریکایی در استان دیر الزور خبر دادند. طبق اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، نظامیان تروریست آمریکایی که در حال حرکت به سمت میدان نفتی العمر بودند ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، طالبان اعلام کرده که نظامیان آمریکا یی مستقر در افغانستان را به دلیل حمله به اعضای این گروه در هلمند نقض کرده، اما سخنگوی ارتش آمریکا در افغانستان ضمن رد این ادعا گفته است که این حملات براساس توافق صورت پذیرفته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یک نماینده عراقی اعلام کرد که اکثریت نمایندگان پارلمان عراق نظامیان آمریکایی را اشغالگر می دانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که همه نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان تا پایان سال جاری میلادی این کشور را ترک نخواهند کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
برخی رسانه ها در افغانستان اعلام کردند که همزمان با احتمال کاهش نظامیان آمریکایی در این کشور، بخشی از تجهیزات و تاسیسات پایگاه بگرام در این کشور تخریب شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۳۵    
احمد الاسدی ، سخنگوی ائتلاف فتح و سخنگوی رسمی سابق حشد الشعبی ، اواخر روز چهارشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت: آتش بس به پایان نرسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا- وزارت خارجه عراق از تشکیل کمیته ای برای تعیین جدول زمانبندی استقرار نیروهای آمریکایی در خارج از عراق خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۲    
مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند که دونالد ترامپ بزودی موضعش را درباره خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان اعلام می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
تسنیم : منابع سوری از خروج دهها خروج نظامیان اشغالگر آمریکایی و حرکت آنها به سمت عراق خبر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۰۷    
نخستین مرحله از مذاکرات لبنان و اسرائیل که در مقر نیرو های یونیفل با حمایت نظامیان آمریکایی و با هدف تعیین مرز های دریایی برگزار شده بود به پایان رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
ترامپ که در انتخابات گذشته آمریکا نیز وعده خروج کامل نیروها را داده بود با نزدیک شدن به انتخابات 2020 بار دیگر وعده داده که پس از انتخابات همه نظامیان آمریکایی را از افغانستان خارج می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۶    
یک رسانه آمریکایی نوشت که منافع امنیتی آمریکا در افغانستان وابسته به پیامد مذاکرات بین الافغانی نیست و نظامیان آمریکایی باید این کشور را ترک کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی افغانستان در واکنش به احتمال خروج نظامیان آمریکایی از این کشور تا کریسمس گفت نیروهای افغان تقریباً همه عملیات ها را بطور مستقل انجام می دهند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
گزارش ها حاکی از آن است که با هدف تحقق وعده انتخاباتی ترامپ، پنتاگون به دنبال خارج کردن حدود 800 نظامی آمریکایی از سومالی است. به گزارش شیعه پرس، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه از طرح پنتاگون برای خروج نظامیان این کشور از سومالی خبر داد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی فاش کرد که رئیس جمهوری آمریکا به دنبال خروج نظامیان این کشور از سومالی در آستانه انتخابات سوم نوامبر است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۷:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت عراق به مدت عقب نشینی نظامیان آمریکایی از این کشور اشاره کرد و گفت: عقب نشینی نظامیان آمریکایی از این کشور ممکن است طی کمتر از 3 سال صورت بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک رسانه آمریکایی فاش کرد که ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال خارج کردن نظامیان این کشور از سومالی برای استفاده تبلیغاتی است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق گزارش شبکه خبری بلومبرگ، دونالد ترامپ تصمیم گرفته است تا نظامیان ایالات متحده آمریکا را از کشور آفریقای سومالی خارج کند. براین اساسا، رییس جمهور آمریکا به مشاوران ارشد خود این خبر را اعلام کرده است و از این رو برخی منابع مطلع در این زمینه که مایل به افشای هویت خودنبودند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
ستاد کل ارتش بلغارستان اعلام کرد، تعداد نظامیان آمریکایی که می توانند به طور دائمی در این کشور مستقر شوند، مشخص شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۷    
گزارش ها حاکی از آن است که کاروانی متشکل از 20 خودروی نظامی آمریکایی نفت خام به سرقت رفته از میادین سوریه را به عراق منتقل کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۷    
گروه ضد تروریسم کتائب حزب الله عراق می گوید در صورت امتناع واشنگتن از خروج نظامیان خود از عراق از تمام گزینه های نظامی علیه آمریکایی ها استفاده خواهد کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، فرمانده عمومی نظامیان آمریکایی در افغانستان گفته است که طالبان باید حملات تهاجمی خود به استان هلمند را متوقف کنند و در غیر این صورت، آنها از نیروهای دولتی افغانستان حمایت خواهند کرد ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۰۰    
نظامیان آمریکایی در ادامه غارت منابع نفتی در شرق سوریه، 20 تانکر حامل نفت را از این کشور وارد عراق کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
ابوعلی العسکری مسئول امنیتی گردان های حزب الله عراق اعلام کرد که در صورت تجاوز دشمن به الحشد الشعبی آتش بس مشروط لغو خواهد شد، وی خواستار نشانه رفتن سلاح ها به سمت اشغالگران آمریکایی شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - براساس توافقنامه قطر همه نیروهای خارجی باید تا ماه می سال 2021 و مشروط به پایبندی طالبان به این توافق، خاک افغانستان را ترک کنند اما با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ با اهداف انتخاباتی اعلام کرد که همه نیروها تا کریسمس از افغانستان خارج می شوند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۲۰    
نظامیان آمریکایی امروز مواضع طالبان را در استان هلمند در جنوب افغانستان بمباران کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی در مجلس گفت: خروج قطره چکانی نظامیان آمریکایی از عراق در راستای خرید زمان و تثبیت حضورشان در این کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی گردان های حزب الله عراق اعلام کرد که گروه های مقاومت در این کشور به دولت بغداد برای ارائه یک جدول زمانبندی درباره خروج نظامیان آمریکایی مهلت داده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
منابع سوری از ورود یک کاروان آمریکایی حامل 30 کامیون تسلیحات و تجهیزات نظامی از عراق به خاک سوریه خبر دادند. به گزارش شیعه پرس به نقل از سانا، منابع سوری از ورود یک کاروان حامل تجهیزات نظامی آمریکا از عراق به خاک سوریه خبر دادند.