شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۱:۵۶Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قیمت کالاها»

تیتر20   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۵:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در حالی هفته گذشته کاهش مالیات ارزش افزوده کالاهای اساسی وارداتی از 9درصد به 1درصد به تصویب رسید که وزارت اقتصاد توضیحی در خصوص چگونگی جایگزینی 50هزار میلیارد تومان منابع درآمدی آن ارائه نکرده است.
سرخط   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی تهران تحولات قیمت کالاها و خدمات مصرفی در اردیبهشت امسال را با استناد به داده های مرکز آمار بررسی کرد و عنوان کرد بالاترین تورم اردیبهشت امسال در لرستان، یزد و چهارمحال رقم خورده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه دشتستان گفت: افزایش بی رویه قیمت کالاها بر خدمات دولت سایه انداخته و شیرینی خدمات دولت کمتر به چشم می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه دشتستان با تاکید بر لزوم نظارت و کنترل قیمت کالاها در بازار گفت: گاهی احساس می شود که بازار رها شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۹:۱۴   + ۴۹ سایت دیگر  
در جلسه شورای اقتصاد که ظهر امروز (پنجشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، مرکز آمار گزارشی از تغییرات و کاهش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار از 4.7 درصد در اسفندماه سال 1401 به 3.7 درصد در فروردین و 2 ...
آوای رودکوف   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
افزایش بی ضابطه، غیر قانونی، غیر منطقی و لجام گسیخته قیمت کالاها و برخی خدمات دولتی در روزهای اخیر به صورت کاملاً علنی و چراغ روشن در کنار افزایش هزینه های زندگی نظیر اجاره مسکن و ... اوضاع معیشتی جمعیت زیادی از کشور را تحت تاثیر قرار داده...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات خودرو در گذشته تصویب شده است، گفت: دولت باید در اجرای واردات خودرو تعجیل کند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۰    
مطابق اعلام مرکز آمار ایران نرخ تورم نقطه ای و ماهیانه قیمت مسکن و اجاره در اردیبهشت ماه 1402 نسبت به ماه گذشته روند کاهشی بوده است. تورم مسکن در اردیبهشت 1402 در هر سه شاخص ماهیانه، نقطه به نقطه و سالیانه در مقایسه با ماه های گذشته کاهش یافته است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
با تبیین صحیح این موضوع شاید بتوان به قضاوت درست تر در این زمینه کمک کرد. البته قبل از هر چیز باید پرسید که آیا هزینه آب، برق و کالاهای اساسی را دلاری می پردازیم؟ ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدافعان حذف ارز 28 هزار تومانی دقیقا همان دلایلی را مطرح می کنند که پیش از این برای حذف ارز 4200 تومانی مطرح کرده بودند؛ از ایجاد رانت و عدم توانایی برای کنترلِ قیمت کالاها گرفته تا وعده ی افزایش رقم یارانه به جای دادنِ ارز 28 هزار تومانی به کالاهای اساسی.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۷:۵۹   + ۲۴ سایت دیگر  
تورم مسکن در اردیبهشت 1402 در هر سه شاخص ماهیانه، نقطه به نقطه و سالیانه در مقایسه با ماه های گذشته کاهش یافته است. به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایسنا، جدیدترین آمار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور گویای آن است که در اردیبهشت امسال نرخ تورم ماهیانه مسکن به 1.8 درصد رسیده است ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۰۷    
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: طرح آمارگیری از قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری و اجاره بهای واحدهای مسکونی استیجاری سال جاری تا 25 خرداد در حال اجرا است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دولت در تلاش است تا تورم را مهار کند، گفت: هم اکنون بخشی بزرگی از واردات کشور مربوط به مواد اولیه و کالاهای واسطه ای تولید است که با افزایش قیمت جهانی این کالاها و نرخ ارز، طبیعی است که شاهد افزایش قیمت ها باشیم.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مرکز آمار در تازه ترین گزارش خود از تحولات قیمت کالاها و خدمات مصرفی در اردیبهشت ماه رمزگشایی کرد. گزارش این مرکز، عقب نشینی تورم ماهانه و نقطه به نقطه و تداوم رشد تورم سالانه را نشان می دهد.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
استاندار تهران با بیان اینکه باید جلوی سوداگری تغییر قیمت کالاهای اساسی مردم گرفته شود، گفت: کنترل برخی موارد مصرفی در شهرستان دماوند نیازمند نظارت بیشتر است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران تورم نقطه به نقطه و ماهانه در اردیبهشت ماه سال جاری در مقایسه به بازه زمانی مشابه خود کاهش داشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد در اثر درگیری در سودان هزاران نفر مجبور به فرار از این کشور شده اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشت امروز خود سیاست های اقتصادی دولت را مورد انتقاد قرار داد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۰۱   + ۱۹ سایت دیگر  
شفقنا- کیهان نوشت: وضع اقتصادی مردم در دولت جدید علی رغم اقدامات شایسته ای که بخشی از آن را برشمردیم، بهبود پیدا نکرده است. وضعیت مسکن از ادامه روند گران تر شدن حکایت می کند، کالاهای اساسی مردم زیر فشار افزایش بیشتر قیمت ها قرار دارند و هنوز کم و بیش آشفتگی در قیمت کالاها به چشم می خورد. ...
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۲۸ سایت دیگر  
کیهان نوشت: وضع اقتصادی مردم روز به روز بدتر می شود درست است که دولت رئیسی توانسته بسیاری از قفل های اقتصادی دوره آقای روحانی را باز کند، اما کمک ملموسی به حل مسایلی که شهروندان به صورت روزانه با آن مواجه هستند، نکرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تورم در ماه آخر سال گذشته سیر صعودی پیدا کرد؛ شاخصی که به سرعت رشد عمومی قیمت ها در هر مقطع از سال پرداخته و ارزیابی می کند قیمت کالاها و خدمات در هر زمان چه تغییری داشته است. این متغیر از مهمترین شاخص های ارزیابی وضعیت رفاه اقتصادی بوده و تا آخر سال گذشته مسیری صعودی را رقم زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۱۶    
وزیر کشور گفت: دولت در ستاد تنظیم بازار قصد دخالت در قیمت کالاها ندارد و از اتحادیه ها و اصناف انتظار می رود بازار را کنترل کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۷:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان- وزیر کشور گفت: دولت در ستاد تنظیم بازار قصد دخالت در قیمت کالاها ندارد و از اتحادیه ها و اصناف انتظار می رود بازار را کنترل کنند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
تورم در ماه آخر سال گذشته سیر صعودی پیدا کرد؛ شاخصی که به سرعت رشد عمومی قیمت ها در هر مقطع از سال پرداخته و ارزیابی می کند قیمت کالاها و خدمات در هر زمان چه تغییری داشته است. این متغیر از مهمترین شاخص های ارزیابی وضعیت رفاه اقتصادی بوده و تا آخر سال گذشته مسیری صعودی را رقم زد.
آرتان پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۹    
با رسیدن قیمت کالاها به سطوح عملیاتی، فعالیت در بازارهای ترکیه و چین افزایش یافت.
بانک مردم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: رئیس کل بانک مرکزی انگلیس می گوید که این بانک به طور کامل نسبت به شرایط سخت پیش آمده به خصوص برای اقشار کم درآمد به خاطر افزایش قیمت مواد غذایی، آگاه است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان خواستار راه اندازی بازارچه های محلی با هدف تنظیم بازار، تعادل در قیمت کالاها و کاهش قیمت ها در شهرستان های هشتگانه این استان شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۱۳    
مهرداد لاهوتی در گفت وگو با ایران اکونومیست ، با تاکید بر اینکه دولت با سیاست های کنترلی و تشویقی در صدد کنترل و مهار تورم است، اظهار داشت: بخشی از افزایش قیمت ها به دلیل تورمی ناشی از نقدینگی در جامعه است که دولت تلاش می کند تا آن را کنترل کند. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی از افزایش قیمت کالاها انتقاد کرده و با تاکید بر ناخوش ن بودن احوال مردم خطاب به مسئولان گفته معیشت مردم را تامین کنند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت گفت: سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حرکتش در جهت ایجاد تعادل بین مصرف کننده در حوزه بازرسی و در مباحث تولیدکننده در بخش نظارت است.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: داده های تورمیِ تازه منتشر شده نشان می دهد که وعده ی کنترل تورم محقق نشده است؛ ضمن اینکه مشاهدات کارگران از قیمت کالاها و خدمات در بازار گواهی جز این نمی دهد. شواهد بازار ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خطیب جمعه خورموج گفت: نباید اجازه داده شود هر کس به میل خود قیمت کالاها را زیاد و با این کار به مردم زیان برساند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
اردستان-امام جمعه موقت اردستان گفت: اختلاف قیمت کالاها در اردستان نسبت به سایر شهرهای همجوار را شاهد هستیم و مردم نسبت به گرانی کالاها از مسئولان گلایه دارند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: گران شدن قیمت مواد اولیه از یکی از عوامل افزایش قیمت کالاها است.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۲۳    
فاش نیوز - کسانی که ملاک همه چیز را تورم و قیمت کالاها عنوان می کنند خوب است بدانند تورم غیر رکودی در اقتصادهای رو به توسعه به معنی و نشانه وخامت اوضاع نیست. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رضا کنگری در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه حقوق کارگر، بیمه، مالیات و دیگر هزینه های تولید افزایش یافته است، اظهار داشت: این روند بر قیمت نهایی کالاها تاثیر می گذارد و موجب افزایش قیمت تولید و در نهایت نرخ مصرف کننده می شود. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بانکی درباره حذف چهار صفر و تاثیر آن روی تورم گفت: حذف چهار صفر هیچ تاثیری روی کاهش تورم و اصلاح نظام اقتصادی ندارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
تحقق مهار تورم با دستور جلوگیری از افزایش ضابطه مند قیمتها محقق نمی شود، چراکه تثبیت قیمتها با وجود افزایش هزینه های تولید منجر به کاهش عرضه از محل کاهش تولید و در نهایت شوک تورمی جدید خواهد شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
اصغر سلیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از دلایل اصلی ادامه گرانی های اقلام مختلف به ویژه اقلام اساسی مردم به بحث مدیریت مرتبط می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد که دولت و به ویژه تیم اقتصادی باید به دنبال حل مشکل گرانی باشد و راهکار مناسبی برای رفع دغدغه مردم درباره افزایش قیمت کالاها ارائه دهد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۳:۵۷    
در حال حاضر اوضاع نابسامان اقتصادی کشور و بی ثباتی قیمت کالاها یکی از مباحث مهم در تحلیل کشور محسوب می شود. در این میان هر کس با توجه به دانش و انگیزه خود تحلیلی را برای این وضعیت ارائه می دهد اما ای کاش این تحلیل تنها توسط افراد حرفه ای و کاربلد صورت بگیرد.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
احساس مسئولیت همه جانبه در قبال معلمان، مبارزه جدی با فساد، سفر رئیس جمهور عراق به ایران و محور همکاری، استقبال بی نظیر مردم سوریه از رئیس جمهور ایران، لزوم رعایت اصل پوشش عفیفانه مدیریت قیمت کالاها همچون چادر ...
ربیع   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۳۸    
نجمه کریمیان به گزارش پایگاه خبری ربیع ، داستان گرانی های پی در پی در اجناس و کالاهای مختلف حکایت از این دارد که بدون توجه به شعار سال تولیدکنندگان و متولیان امر با موافقت درباره افزایش قیمت کالاها بر تورم و گرانی دامن می زنند.بر این اساس قدرت خرید مردم روزانه کمتر و کمتر می شود ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
2- تغییر سال و تغییر قیمت در بسیاری از کالاها و بخش ها (گاها دلار خود عامل رشد قیمت هاست و گاه افزایش قیمت ها در سایر کالاها و بخش ها موجب رشد دلار می شود). به زبان ساده، وقتی قیمت کالاها افزایش می یابد، یعنی بهای تمام شده افزایش یافته یا واردات کاهش پیدا کرده یا ممنوع شده.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۸:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
با توجه به آنکه تغییر قیمت کالاها به میزان عرضه و تقاضای آن ها در بازار بستگی دارد، برخی کارشناسان، کاهش عرضه گوشت را یکی از دلایل اصلی رشد قیمت این کالا می دانند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
اگر چه در شرایط تورمی تغییرات قیمت کالاها و از جمله مسکن همواره مثبت است اما آیا در این شرایط افزایش قیمت ها به معنی سود مالک است یا اینکه این افزایش قیمت ها به معنی حفظ قدرت خرید پول سرمایه گذاری شده در آن کالا یا ملک مشخص است؟ مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران بر این باور است که در ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چه سرنوشتی در انتظار مواد خام، مواد معدنی و فلزات اساسی یا فلزات باارزش است؟ بانک جهانی در گزارشی جامع به این سوال پاسخ داده و روند بازار را برای برخی فلزات توام با رشد تقاضا و رشد قیمت و برای برخی اقلام توام با ثبات تقاضا و کاهش قیمت ترسیم کرده است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح - پارسا سپهری: ابراهیم رئیسی گفته می تواند اقتصاد ایران را از بند ناف دلار رها کند و دبیرخانه ای نیز در دولت برای آن تشکیل داده که قرار است روابط ارزی ایران با دنیا را تغییر دهد ...