جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۰:۱۳Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عقلانیت»

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: حضور حداکثری در انتخابات، نشان از عقلانیت و تدین مردم برای اقتدار دینی و ملی خود است انسان باید با شاخص های مشخصی که بزرگان، متون فاخر دین، تجربه تاریخی و مشورت ها ارائه می کنند فردی را انتخاب کند که به اقتدار دینی و ملی آن کشور بیافزاید، حفظ و اضافه کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: رای اولی ها با دقت، عقلانیت و بررسی توان نامزدها با آگاهی و علاقه وارد مشارکت در انتخابات شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۰:۴۲    
قزوین- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: مشکلات اقتصادی، مهمترین دغدغه مردم است و تنها راه برون رفت از معضلات کنونی، عقلانیت در حوزه اقتصاد است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق سید یاسرجبرائیلی در توئیتی نوشت: از آقا سعید جلیلی بابت اقدام برخاسته از عقلانیت انقلابی ایشان تشکر می کنم. *بازنشر مطالب شبکه های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه ها منتشر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
کاندیدای خبرگان رهبری با بیان اینکه انتخابات عرصه ی ظهور و بروز وحدت، عقلانیت و شعور ملی است، گفت: هدفم از شرکت در انتخابات خبرگان رهبری یاری کردن دین شریف اسلام و تحکیم پایه های نظام اسلامی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نیندیشیدن به آثار و پیامدهای فرهنگی که نتیجه اقدامات دولت هستند و پیشه کردن سکوت، راه سیطره عقلانیّت ابزاری را بر جهت گیری های کلان کشور هموار می کند و زمینه هبوط ارزش های انقلاب اسلامی را فراهم می آورد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۷:۱۵    
بیرجند - ایرنا - مسوول کمیته تشکیلات حزب اتحاد ملت در منطقه خراسان جنوبی گفت: مردم خواهان تحول اساسی با عقلانیت و برنامه ریزی توسط کسانی هستند که قصد اداره امور کشور را دارند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۸:۳۵    
شفقنا- انتخاب های انسان محصول عوامل گوناگونی چون احساس نیاز، عقلانیت و عواطف و احساسات است و اصولاً عقلانیت بر اساس محاسبه سود و زیان یا وسیله و هدف است اما احساسات مقید به محاسبات نیستند و برای اینکه مبنای تفکر انتخابی در انسان را بررسی کنیم با حسین حجت پناه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۰:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور توسط دولت بر مدار عقلانیت و درست اداره نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۹:۴۲    
ارومیه – رئیس ستاد مرکزی عبدالناصر همتی در آذربایجان غربی با دعوت به مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: خروجی مشارکت حداکثری در انتخابات همواره پیروزی عقلانیت بوده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۸:۴۵    
کرمانشاه- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دولت بنده دولت اقدام و عمل است، گفت: در داخل کشور به دنبال این هستیم با عقلانیت و معنویت و با عدالت و خلاقیت زمینه تحقق افتخارات و کسب حداکثر میزان بالایی از استقلال را برای کشورمان و ملتمان به ارمغان بیاوریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اقتضای عقلانیت این است کاندیداهایی که در انتخابات از رای قابل توجهی برخوردار نیستند، به نفع نامزدی که از اکثریت آرا برخوردار است، کنار بروند و زمینه پیروز شدن جبهه انقلاب را فراهم کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس بسیج اساتید استان اردبیل با اعلام اینکه شرکت انتخابات یک واجب شرعی است،گفت: شرکت درانتخابات نشانه بلوغ و عقلانیت ماست .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۱۹    
گروه استان ها- کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مقابله با مفاسد اقتصادی و اداری اشاره کرد و گفت: ضعیف کشی فایده ای ندارد و باید ریشه فساد را از خاک بیرون کشید.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه و دانشگاه گفت: در طول چهار دهه گذشته، فلسفه انتخابات در نظام اسلامی بر اساس سه نظریه فقهی رایج شکل گرفته است که پایه عقلانیت دینی درچالش اساسی نخبگان و به تبع آنها توده مردم در چهار دهه گذشته در باب انتخابات در جمهوری اسلامی بوده است. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا زاکانی، کاندیدای مورد تایید شورای نگهبان گفت: کشور بر مدار عقلانیت و درست توسط دولت اداره نمی شود، پس شما می توانید این وضعیت را تغییر دهید. به گرازش تسنیم ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۳۵    
یک کاربر در توئیتی نوشت: جالب اینجاست عده ای مشعشع که چندی پیش هشتگ زدند روحانی متشکریم اکنون سینه چاک کسی هستند که کلاً منکر عقلانیت دولت روحانی می شود! چه کردی پرزیدنت که هیچ کس تو را گردن نمی گیرد حتی نزدیک ترین همراهانت.... پ ن: تناقض در گفتار و عمل ویژگی بارز مافیا است...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۳۶    
گفت وگو نشان دهنده عقلانیت افرادی است که در عرصه اجتماعی و سیاسی فعال هستند و هر اندازه عقلانی تر عمل کنند، زمینه و قدرت گفت وگو و عقلانیت نیز در جامعه اسلامی بیشتر خواهد شد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه کیهان: انتخابات ریاست جمهوری 1400 در حقیقت یک رفراندوم برای ادامه مسیر انقلاب در گام دوم مبتنی بر اسلام انقلابی و ممارست برای عقلانیت اسلامی است و باید از یک جامعه هیجان زده با مسئولان اشرافی و خط دهی رسانه ها و سلبریتی ها، به سوی یک جامعه رشد یافته با هدایت رهبری حکیم حرکت کنیم. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۹:۱۱    
خجسته با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی تاکنون به چهار چالش اساسی پاسخ داده است، تصریح کرد: این امر نشان می دهد که توانایی عبور از چالش اقتصادی را داریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مسئولان ستاد رئیسی در استان سمنان گفتند: استکبارستیزی، معنویت، عقلانیت و بررسی نظر دوستان و دشمنان انقلاب، معیارهای انتخاب نامزد اصلح ریاست جمهوری باشد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۴۹    
علی مراد جعفری از منتقدان سرسختِ نگاهِ موروثی به انتخابات است. با جرأت می توان گفت در میان کسانی که در این دوره برای انتخابات خیز برداشته اند، جعفری از محدود افرادی است که چنین طرز تفکری دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- رئیس هیات افتاء استان بوشهر گفت: انتخابات عرصه تجلی وحدت شیعه و سنی و صحنه ظهور و بروز عقلانیت و شعور ملی در پای صندوق های رای است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
دعوای عقلانیت و نسبت آن با تن پروری به انتخابات هم کشیده شد! جناب عباس عبدی در توئیتی مطلبی را مطرح کرده اند که دیگرانی هم شبیه به آن را می گویند یا این مطلب را باور کرده اند، با آنکه یک جهانی از معارف بشری علیه این مغالطه وهم آلوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ریشه فقر مطلق در سال اول دولت اقدام و اصلاح کنده می شود و یک بسته شش قسمتی برای خدمت به مردم داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۶:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
در یک جامعه ایدئولوژیک که بر خلاف اعتقادات و منطق و عقلانیت و اخلاق است آنچه که می تواند ضمانت کند تا عوام فریبی کمتر بشود، فهم عمومی مردم است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۳۵    
حوزه/ آنجا که دشمنان و نابخردان قصد دارند با استفاده از فریبکاری رسانه ای، مردم را از حضور در صحنه های تأثیرگذار بویژه انتخابات دلسرد نمایند، مردم با غیرت کشورمان با تعصب بجا و تعهد برآمده از شعور دینی، نقشه های آنها را خنثی و جلوه ای از دیانت و عقلانیت را به نمایش می گذارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه انتقاد از دولت تبدیل به ابزاری برای تبلیغات انتخاباتی شده است، گفت: نقد دولت و عملکرد آن باید براساس منطق و عقلانیت باشد و به سمت و سوی تخریب پیش نرود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: عباس عبدی، فعال اصلاح طلب به اظهارات برخی کاندیداهای ریاست جمهوری کنایه زد. وی در این باره نوشت: اگر 4 سال با خانواده خود روزی دو وعده خاویار و میگو بخورید و هر وعده یک میلیون تومان باشد، جمعا حدود صدهزار دلار می شود. ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۴۴    
کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی به گونه ای رفتار کنند که در سایه اخلاق مداری و عقلانیت سیاسی و البته التزام به باورهای انقلابی، مردم را به آینده روشن کشور امیدوار کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۷    
نویسنده: اکبر کشاورزیا ن کارخانه تولید پول در هر کشور، بانک مرکزی است و کمیت و کیفیت این تولید تنها به عقلانیت و اخلاق سیاستگذاران و بانکداران بستگی دارد. بانک مرکزی، یک نهاد اقتصاد سیا سی است که با مردم سالاری و دموکراسی رابطه تنگاتنگ دارد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۴۵    
به گزارش مشرق حجت الاسلام علی مهدیان در توئیتی نوشت: گفتم چرا رای نمیدی؟ گفت میخواهم پازل حکومت رو پر نکنم. میخوام اعتراض کنم. گفتم فرض کنیم اگر رای بدی پازل حکومت پر میشه. اگر رای ندی پازل کی پر میشه؟ گفت مهم نیست. هر کی هر استفاده ای میخواد، بکنه ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۰:۲۱    
حجت السلام تقی خانی گفت: همچنین در ذیل ولایت مداری، ولایت و رهبری سیاسی جامعه یا باید از آن امام معصوم(ع) باشد یا عالم، عادل، مدیر و مدبر باشد، حفظ حکومت اسلامی از واجبات و عقلانیت باید در انتخابات باشد.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۰    
برگزاری مناظرات انتخاباتی یکی از مهمترین قسمت های تبلغات نامزدها و جریانات سیاسی کشور برای کسب آراء مردمی است. درست است که جنبه ی عاطفی مناظرات بسیار بیشتر از جنبه عقلانی آن است اما نباید این مهم را فراموش کرد که یکی از مهمترین عوامل برای داغ کردن تنور انتخابات و شرکت مردم در انتخابات برگزاری ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۹:۴۶    
کاربران شبکه های اجتماعی با توجه به فضای روز های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و در آستانه دومین مناظره کاندیدا ها از لزوم رعایت بیش از پیش اخلاق انتخاباتی نوشتند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۸:۱۶   + ۲۱ سایت دیگر  
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با یک قوه عاقله ای که با عقلانیت، تدبیرِ واقعی و امید به اینکه آینده روشنی رقم خواهد خورد، می توانیم وضعیت اقتصادی و زندگی مردم را قابل پیش بینی کنیم و در این صورت اعتماد مردم به نظام افزایش می یابد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس شواهد علمی، عشق باعث می شود از هوش (به معنی عقلانیت و توانایی حل مسائل و درک روابط و احساسات) بیشتری برخوردار شویم. این هوش نه تنها در مورد موضوعات کاملاً شناختی کاربرد دارد بلکه دنیای وسیع تری از هوش هیجانی را نیز در برمی گیرد.
انتخابات ریاست جمهوری و مرور دیدگاه های امام خمینی (ره) درباره این موضوع سوژه برنامه کنکاش در 16 خردادماه بود.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۰۴    
داوری به ما می آموزد که می توان پیوسته از آزادی سخن گفت بی آنکه با آزادی و آزادی خواهی نسبتی داشت. او از آزادی خواهان و عدالت طلبان و مدافعان عقلانیت می خواهد عقل و آزادی و عدالت را نه در صرف ذهنیت و احساسات خویش، بلکه در اکنونیت تاریخی ما ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات یک عرصه ظهور و بروز وحدت ما، عقلانیت ما، شعور ملی ما می تواند قرار بگیرد. بعضی خیال می کنند انتخابات، زمزمه های انتخابات، فضای انتخاباتی، مایه اختلاف است؛ نه، می تواند مایه ی اتحاد باشد؛ می تواند تشجیع کننده به سرعت عمل و پیشرفت باشد؛ با رقابت مثبت ...
ایثار   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۴:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امام خمینی (ره) با پیوند معنویت، عقلانیت و سیاست مکتبی را پایه گذاری کردند که عزت کنونی ملت ایران مرهون آن است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۲۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا : یعقوب اباذری خواستار شرکت همه مردم در انتخابات 28خرداد ماه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مناظرات باید مظهر القا عقلانیت و بسط شناخت در جامعه باشد نه اینکه باعث غلبه احساسات و عواطف بر عقلانیت شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مناظره دیروز کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تقابل عقلانیت و هوچی گری سیاسی بود، گفت: بعضی از کاندیداها به جای پاسخگویی به مردم به متلک گویی و اتهام زنی به دیگران روی آوردند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسدی با تأکید بر لزوم شناخت چارچوب دین بدون افراط و تفریط، گفت: امام صادق (ع) نگاه توحیدی و تفکر عقلانیت را به جامعه ای که دنیاگرایی برای آنان ارزش شده بود، برگرداند و هزاران شاگرد برای شناخت مبانی دین و عقلانیت تربیت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: امام خمینی(ره) با تفکری که در مکتب جعفری آموخته بود ، مبانی عقلانیت را به مردم شناساند تا چارچوب دین را بدون افراط و تفریط بشناسند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی ستاد سید ابراهیم رییسی در خوزستان با بیان اینکه سیاست خارجی از نگاه این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در یک مثلث حکمت،عزت و مصلحت در محور عقلانیت بنا شده است گفت: بی اثر و یا کم اثر کردن تحریم ها در اولویت سیاست خارجی وی قرار دارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۲۲:۴۰    
"علیرضا زاکانی" نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده یک بسیجی انقلابی ام و به عقلانیت و دانش تکیه دارم و توجهم به شایستگان، محرومان و عموم مردم خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۲۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
آقای علیرضا زاکانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده یک بسیجی انقلابی ام و به عقلانیت و دانش تکیه دارم و توجهم به شایستگان، محرومان و عموم مردم خواهد بود.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۹:۰۰   + ۳۵ سایت دیگر  
نامه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در نامه ای سرگشاده با عنوان دردنامه ضمن تاکید بر عمل به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب مسایلی را پیرامون حاشیه های ماجرای بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان مطرح کرد. متن نامه به این شرح است: ...