پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۰۲:۰۷Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاخر فرهنگی»

سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
برنامه زادگاه به بهانه معرفی مفاخر فرهنگی کشورمان در سفری رادیویی شنوندگان را با شهرها و روستاهای کشور آشنا می کند. در برنامه امروز زادگاه شنودگان رادیو فرهنگ در سفر به استان همدان با روستای ورکانه زادگاه "توفیق موسیوند" مخترع اولین قلب مصنوعی آشنا شده و گوشه ای از زندگی وی را می شنوند. ...
فرهنگ امروز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۵:۱۱    
مراسم بزرگداشت ویلفرد فردیناند مادلونگ اسلام شناس و شیعه شناس مشهور آلمانی به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه پنجم خردادماه 1401در فضای مجازی برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۲:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
دکتر قیامتی دبیر علمی همایش هزاره شیخ جام در رادیو فرهنگ پاسداشت مفاخر را پاسداشت فرهنگ و زبان فارسی به ویژه در زمان کنونی دانست و گفت: این همایش می تواند ما را با ریشه های فرهنگی مان پیوند دهد و خودباوری و عزت نفس را در نسل جوان ما ایجاد کند.
فرهنگ امروز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۲۰:۴۱    
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه پنجم تیرماه 1401 آیین تبیین و نقد آراء و اندیشه های ویلفرد فردیناند مادِلونگ اسلام شناس شهیر آلمانی را در فضای مجازی برگزار خواهد کرد.
محمد حسین زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی : ضمن تسلیت و گرامیداشت یاد و نام استاد مهدوی دامغانی از تمام اهالی و اصحاب فرهنگ، ادب، هنر، اندیشه و علاقه مندان به آثار و مفاخر فرهنگی استان دعوت کرد با حضور خود در آیین تشییع و خاکسپاری ایشان به این فرزند شایسته خطه خورشید ادای احترام کنند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۴۲    
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شهرستان رودسر ، نخستین یادواره ادبی استاد بهرام گلعلی پور بی بالانی " شاعر ، نویسنده و پژوهشگر گیلانی " را برگزار کرد.
با حضور جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ و هنر و ادب شهرستان آق قلا، آیین رونمایی از سردیس های 2 تن از مفاخر فرهنگی و هنری این شهرستان در پارک شهید فخری زاده این شهرستان برگزار شد.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شهرستان رودسر ، نخستین یادواره ادبی استاد بهرام گلعلی پور بی بالانی " شاعر ، نویسنده و پژوهشگر گیلانی " برگزار می نماید.
سخنان دکتر حسن بلخاری رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خصوص شخصیت و آثار استاد فرشچیان در برنامه شب های فرهنگ امشب( یکشنبه 29 خرداد) از رادیو فرهنگ پخش می شود.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۶:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
برنامه زادگاه به بهانه معرفی مفاخر فرهنگی کشورمان در سفری رادیویی شنوندگان را با شهرها و روستاهای کشور آشنا می کند. در برنامه امروز زادگاه شنودگان در سفر به استان گلستان با شهر گرگان زادگاه زنده یاد استاد محمدرضا لطفی آشنا می شوند. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت احمد مهدوی دامغانی را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
آیین اختتامیه همایش ملی متن پژوهی ادبی با عنوان هنر و ادبیات عرفانی توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری هسته مطالعات ادبی و متن پژوهی دوشنبه 30 خرداد برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۱۱    
محمد رعیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و هیات همراه، در عصر دوشنبه 23 خرداد ماه به دیدار حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ موسی شاعری امام جمعه سابق و از مفاخر فرهنگی شهرستان کردکوی رفت.
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
گردشگری هر روز در حال گسترش است و این ویژگی را دارد که با دیگر رشته ها ترکیب شود، گردشگری ادبی گردشگری تازه رونق یافته ای است که به دلیل تاریخ و فرهنگ غنی ایران بستر مناسبی برای شکل گیری و گسترش این نوع گردشگری خواهد بود. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
برنامه چراغداران مستندی رادیویی است که به روایت زندگی و آثار مفاخر فرهنگی و هنری و ادبی کشورمان اختصاص دارد و در برنامه امروز بهروز رضوی ضمن معرفی محمدعلی بهمنی، غزل سرا و ترانه سرا بخش هایی از زندگی هنری وی را روایت می کند. محمدعلی بهمنی در 27 فروردین سال 1321 در دزفول متولد شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۹:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه هجدهم خردادماه 1401 مراسم بزرگداشت ویلفرد فردیناند مادلونگ اسلام شناس و شیعه شناس مشهور آلمانی را در فضای مجازی برگزار می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با صدور پیام تسلیتی درگذشت ناگهانی حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی مدیرمسئول فقیدِ روزنامه اطلاعات را تسلیت گفت.
آیین رونمایی از کتاب التحفه السعدیه قطب الدین شیرازی با تصحیح و مقدمه نجفقلی حبیبی استاد پیشکسوت دانشگاه تهران دوشنبه نهم خردادماه 1401 با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در کتابخانه دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۴:۳۶    
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همیشه پشتوانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بوده و به فعالیت های ما ضریب بخشیده اند.
آیین رونمایی از کتاب التحفه السعدیه قطب الدین شیرازی با تصحیح و مقدمه نجفقلی حبیبی استاد پیشکسوت دانشگاه تهران دوشنبه نهم خردادماه 1401 با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در کتابخانه دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار می گردد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
جوادی با بیان اینکه برگزاری ویژه برنامه نکوداشت برای مشاهیر و مفاخر ادبی برای ارائه الگو های بومی برای جوانان یک ضرورت است، گفت: تلاش داریم مفاخر علمی، فرهنگی و دینی مازندران در ذیل شورای فرهنگ عمومی استان معرفی شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: سومین پویش ملی خیام خوانی با هدف آشنایی و بزرگداشت مفاخر فرهنگی ایران اسلامی در خراسان شمالی برگزار می شود.
آیین نکوداشت کریم الله قائمی و عبدالصالح پاک 2 تن از مفاخر فرهنگی استان گلستان با حضور جمعی از مسئولان و اهالی فرهنگ، ادب و هنر استان ، در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۲۰:۴۴    
گرگان- ایرنا- آیین نکوداشت استاد کریم قائمی و عبدالصالح پاک 2 تن از مفاخر فرهنگی ملی و استانی گلستان شامگاه روز یکشنبه با حضور جمعی از مسوولان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد. عکس: حمید رضایی نودیجه
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۴   + ۲۷ سایت دیگر  
تهیه کننده مجموعه مستند چونان سرو گفت: ما خیلی زود تاریخ را دفن و چهره های ماندگار کشورمان را فراموش می کنیم. به همین دلیل نسل جوان ما شناخت کمی از مفاخر فرهنگی دارند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۴    
تهران- ایران پرس: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی امروز یکم خرداد؛ روز بزرگداشت حکیم ملاصدرای شیرازی را گرامی می دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: محرومیت از نمایشگاه کتاب جلوی کسب درآمد انتشارات را تا حدودی گرفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۰:۴۰    
همه آثار منتشر شده انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هم به صورت حضوری و هم در قالب سامانه نمایشگاه مجازی به مخاطبان عرضه شده است.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مفاخر فرهنگی و ادبی نمونه کاملی از تعالی فرهنگی هستند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت روز ملی خیام نیشابوری را برگزار کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۰:۰۸    
به گفته رییس انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران متاسفانه در سال های اخیر مصححان تصحیح را با تایپ اشتباه گرفته اند و خط دستی را به تایپی تبدیل و گاهی متن را صرفا رونویسی می کنند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۲۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مهتاب باقرزاده: مراسم بزرگداشتاستاد احمد سمیعی گیلانی با سخنرانی غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گیلان، موسسه فرهنگستان گیلان ...
آیین نکوداشت و تجلیل کریم الله قائمی و عبدالصالح پاک از سرمایه های فرهنگی استان گلستان در روز نخست خرداد ماه برپا خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی، مراسم پاسداشت این حکیم و شاعر بزرگ برگزار شد.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز ملی بزرگداشت خیام نیشابوری مراسم پاسداشت این حکیم و شاعر برجسته ایرانی را چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه 1401 در فضای مجازی برگزار می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنان رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درباره شخصیت و اندیشه های استاد سید غلامرضا سعیدی نویسنده و متفکر برجسته و اسلام پژوه از رادیو فرهنگ پخش می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
سمنان-ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دامغان گفت: همایش نکوداشت آیت الله سیدمحمد شاهچراغی به عنوان یکی از مفاخر فرهنگی استان، 29 اردیبهشت ماه 1401 در دامغان برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۱۳    
همزمان با برگزاری سی وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از 21 تا 31 اردیبهشت ماه 1401 در مصلی تهران برگزار خواهد شد، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سلسله انتشارات خود را در این نمایشگاه به علاقه مندان عرضه می نماید.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۸    
علی صفدری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آیین نکوداشت مفاخر فرهنگی استان کرمانشاه استاد اردشیر کشاورز واستاد فرشید یوسفی که امروز (22 اردیبهشت ماه) برگزار شد اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - آیین تجلیل و نکوداشت 2 تن از مفاخر فرهنگی استان کرمانشاه، استاد اردشیر کشاورز ، مورخ، پژوهشگر و منتقد و همچنین استاد فرشید یوسفی ، پژوهشگر، تاریخ نگار و شاعر، روز پنجشنبه با حضور جمعی از فرهیختگان و اصحاب فرهنگ و هنر استان در تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد.
آئین نکوداشت مفاخر فرهنگی استان کرمانشاه، استاد فرشید یوسفی و استاد اردشیر کشاورز، صبح امروز پنج شنبه(21 اردیبهشت ماه) در محل تالار وحدت برگزار گردید. ...
نکوداشت غلامرضا بکتاش، شاعر و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان با هدف تکریم مشاهیر و مفاخر فرهنگی استان، در ملایر برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی، مراسم بزرگداشتی را روز یکشنبه 25 اردیبهشت به صورت حضوری در محل این انجمن برگزار می کند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اهر- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: شخصیت ها و مفاخر فرهنگی کشور باید به نسل جوان معرفی شوند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
بیستمین شماره دوماهنامه مفاخر ماندگار به همت معاونت پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پپامی درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن را تسلیت گفت.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۴۹    
حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با صدور پیام تسلیتی درگذشت همسر گرامی آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی را تسلیت گفت.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۲۰    
اولین جلسه کمیته علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان کرمان در سال جاری ، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و سایر اعضاء برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۰۱:۳۰    
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از اولویت های ما این است که مفاخر فرهنگی کشور را به دانش آموزان و نسل جدید معرفی کنیم.