چهارشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۵:۲۷Apr 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاخر فرهنگی»

برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۴:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، به مناسبت اول اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت سعدی، مراسم گرامیداشت این شاعر پرآوازه ایرانی را در فضای مجازی برگزار می کند. در روز بزرگداشت سعدی، مراسم گرامیداشت این شاعر پرآوازه ایرانی در فضای مجازی برگزار می شود. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۱۰    
کتاب زندگی نامه و خدمات علمی فرهنگی مرحوم استاد محمد کریم پیرنیا در سلسله انتشارات انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مرحوم استاد محمد کریم پیرنیا استاد دانشگاه، محقق، نویسنده و نظریه پرداز معماری ایرانی، یکشنبه 29 فروردین ماه به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۲:۴۵    
آذر سال 1398 بود که نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی شهدا و مفاخر مشهد به همت شهرداری مشهد با هدف بهبود سیما و منظر شهری با جانمایی آثار دائمی و همچنین تجلیل از مقام والای شهدا و مفاخر فرهنگی و علمی برگزار شد ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۷:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: حکایت شیخ صنعان درباره یکی از لطیف ترین و غامض ترین روایت های عرفان اسلامی است. این قصه در مرزی بسیار دقیق میان شریعت و طریقت رخ می دهد.
خبرآنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی تاکید کرد گستردگی مفاهیم و آموزه ها، شور و وجد عارفانه و تعهد انسانی و اجتماعی، از جمله ویژگی های عطار است که می تواند سرمشق اصحاب فکر و فرهنگ و هنر در زمانه حاضر قرار گیرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت روز بزرگداشت عطار نیشابوری، مراسم پاسداشت مقام این حکیم و شاعر گرانقدر ایرانی را در فضای مجازی برگزار می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مروارید گفت:معرفی موسیقی مقامی و آیینی خراسان، معرفی مفاخر فرهنگی هنری، علمی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی ایران همواره مورد تاکید است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۰:۳۱    
اولین نشریه داخلی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شهرستان لاهیجان منتشر شد.
آبادان نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و عضو هیئت امنای بنیاد بوعلی سینا
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۵۱    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: انتقال آداب و رسوم کهن سبک زندگی ایرانی- اسلامی از طریق پیشکسوتان فرهنگی به جوانان میسر خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- سه تن از مفاخر فرهنگی، هنری و رسانه ای استان فارس در آیین ویژه ای با حضور استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تجلیل شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۰    
دکتر سیدمهدی طباطبایی از فعالین و مفاخر فرهنگی شهرستان زرندیه در مراسم اختتامیه دومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاریها و پایگاههای خبری استان مرکزی تقدیر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۳:۴۷    
آیین تکریم مفاخر فرهنگی، هنری و رسانه ای با حضور استاندار فارس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به یک عمر تلاش و تولید و خلق آثار احد ده بزرگی شاعر نام آشنای فارس ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۰:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مرحوم نورعلی برومند، موسیقی دان برجسته ایران و استاد دانشگاه تهران، به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه 24 اسفند ماه در فضای مجازی برگزار شد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۷:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: مراسم بزرگداشت نورعلی خان برومند، موسیقی دان برجسته ایرانی با حضور هنرمندانی چون مجید کیانی، داریوش طلائی، علی اکبر شکارچی، حسین علیزاده و مهدی آذرسینا در فضای مجازی برگزار می شود. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی، چهارشنبه 20 اسفند ماه به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در فضای مجازی برگزار شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه 20 اسفندماه مراسم بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی شاعر بزرگ ایران زمین را در فضای مجازی برگزار می کند.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی چهارشنبه 20 اسفندماه از ساعت 14:00 تا 16:00 مراسم بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی شاعر بزرگ ایران زمین را در فضای مجازی برگزار می کند. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
رادیو فرهنگ 18 اسفند در حاشیه برگزاری نخستین همایش ایران شناسی با محور استان چهارمحال و بختیاری، نشان مفاخر فرهنگی این شبکه را به بنیاد ایران شناسی اهدا کرد. ...
در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از استاد " علیمردان عسگری عالم " و استاد " عزت الله چنگایی " دو تن از مفاخر فرهنگی استان تجلیل شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۸    
استاد محمد محمدی بندری لنگرودی در مراسمی از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شهرستان لنگرود تقدیر شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
کتاب زندگی نامه و خدمات علمی فرهنگی مرحوم استاد سید هادی خسروشاهی عالم مجاهد، اسلام پژوه و متفکر معاصر در سلسله انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
چهاردهمین شماره دوماهنامه فرهنگی مفاخر ماندگار از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت اسماعیل سعادت، زبان شناس، نویسنده و مترجم، دوشنبه 11 اسفند ماه در فضای مجازی برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۸    
گروه استان ها رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: با توجه به اینکه متون ادبی در طول زمان به دلیل فاصله گیری از مبدأ و منشأ خود دچار پیراهه هایی می شوند، مصححان این متون زبان فارسی را از اعوجاج معنایی نجات می دهند.
دکتر حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در مراسم اختتامیه نخستین نشان ملی دبیرسیاقی که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد گفت: کار تصحیح یکی از برجسته ترین کارهای ادبی در جهت احیای فرهنگ و ادب و تمدن است و مرحوم استاد دبیرسیاقی بدون تردید یکی از بزرگترین مصححان سرزمین ما می باشد
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مجازی مرحوم استاد اسماعیل سعادت، ادیب، زبان شناس و مترجم را دوشنبه 11 اسفند ماه برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم بزرگداشت مجازی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: نگره خواجه نصیر به عرفان کاملاً بر بنیاد عقل و قرآن است.
استاندار آذربایجان شرقی، بالندگی هر جامعه را به مدد جایگاه فرهنگی و تاریخی آن دانسته و گفت: باید مراقب و قدردان مفاخر فرهنگی و هنری خود باشیم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سه شنبه 5 اسفندماه 99 مراسم بزرگداشت مجازی خواجه نصیر الدین طوسی فیلسوف، منجم و ریاضیدان برجسته ایرانی را برگزار می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین شماره دوماهنامه فرهنگی مفاخر ماندگار از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مرحوم الهی قمشه ای حکیمانه تدریس می کرد، عارفانه تقریر می کرد، مفسرانه تحلیل می کرد و ادیبانه و هنرمندانه تأیید می کرد. این اضلاع چهارگانه در جلسات خصوصی او هم مشهود بود. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۴۲    
دکتر حسن بلخاری - رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
آثار بی نظیر مهدی محقق در حوزه های مختلف علوم اسلامی نظیر فلسفه، کلام، فقه، ادبیات فارسی، طب اسلامی و تاریخ علوم هنوز که هنوز است منبعی مهم و دست اول در مراکز علمی ایران و دنیا شناخته می شود ...
استاندار سمنان، این استان را دارای اندیشمندان و عالمان بزرگ دانست و گفت: باید تلاش شود هم از مفاخر فرهنگی و هنری استان تجلیل شود و هم نمادهای فرهنگی و هنری این استان احیا و تقویت شود.
سایت قنوت   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی حکیم میرزا مهدی محی الدین الهی قمشه ای، فقیه، فیلسوف، شاعر و مترجم قرآن، امروز 29 بهمن ماه با سخنرانی جمعی از اندیشمندان به صورت مجازی و به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. در ادامه متن سخنان آیت الله جوادی آملی در این مراسم را می خوانید؛ ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۳    
هم اندیشی فقه نظام ساز با حضور اندیشمندان و صاحب نظران مطرح کشوری پنجشنبه 30 بهمن ماه در موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی حکیم میرزا مهدی محی الدین الهی قمشه ای فردا در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معمولا رسم بر این است که آثار به جا مانده از مفاخر فرهنگی را، اعم از آثار به جا مانده، لوازم شخصی و خانه محل تولد و سکونت او را حتی اگر خانه پدری باشد، پاس بدارند و در نگهداری و انتقال آن به نسل های بعدی جدیت و تلاش می کنند.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
پانصد و نود و نهمین شب از شب های بخارا به بررسی کتاب تحقیق ماللهند ابوریحان بیرونی و معرفی چاپ دوم ترجمه منوچهر صدوقی سها از این کتاب اختصاص یافته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با تاکید بر اینکه بزرگداشت مفاخر فرهنگی تاثیر به سزایی در الگوسازی برای جوانان و نوجوانان دارد گفت: آیت الله العظمی سیدمحمود شاهرودی ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مجازی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خسروشاهی عصر امروز(یکشنبه 5 بهمن ماه) به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. به گزارش خبرنگار جماران، حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، در ابتدای این مراسم گفت: کسی که عالم و واقف به مسائل مستحدثه شد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مراسم گرامیداشت مرحوم خسروشاهی عصر امروز با حضور شخصیت هایی همچون محمدجواد ظریف - وزیر امور خارجه-، حجت الاسلام والمسلمین دین پرور - رئیس بنیاد نهج البلاغه- ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) مرحوم سید هادی خسروشاهی را از اندیشمندان به روز عنوان کرد.
جامع نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
جامع خبر(جامع نیوز)،رویداد ملی ضرورت اعمال حاکمیت ملی با عنوان “ایران هم کیش”، هفتم و هشتم بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیر اجرایی این رویداد در این خصوص گفت: رویداد چندگانه ایران هم کیش، طی سه روز با حضور صاحبنظران ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۲:۲۰    
در نشست هم اندیشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با مسئولان سبزوار، در خصوص مباحثی از جمله بزرگداشت مفاخر فرهنگی و هنری معاصر شهرستان، درخواست پیگیری ثبت 3 روز ملی در تقویم برای سبزوار و همچنین ایجاد گذر فرهنگ و هنر بحث و بررسی شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی، عالم مجاهد، اسلام پژوه و متفکر معاصر به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و به صورت مجازی برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۶    
کرمان - ایرنا - رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور گفت: ناظم الاطباء کرمانی، حکیمی که علاوه بر مباحث ادبی، فلسفی و حَکَمی، به طبابت هم می پرداخت، در واقع مهمترین برتری ایشان جمع میان طب، حکمت و ادبیات بود.