پنجشنبه ۲۴ خردادساعت ۱۳:۱۶Jun 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مفاخر فرهنگی»

ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۸:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی درگذشت آیت الله غیاث الدین طه محمدی پیام تسلیتی صادر کرد.
رادیو فرهنگ   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در این برنامه که معرفی مفاخر فرهنگی و هنری کشورمان اختصاص دارد بخش هایی از زندگی و فعالیتهای محمد قاضی؛ مترجم و نویسنده برجسته کشورمان که مترجم آثاری چون دن کیشوت ، زوربای یونانی و شازده کوچولو به زبان فارسی است روایت می شود. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۷:۴۶    
آیینه عمر عنوان مجموعه مستندی در پاسداشت مفاخر فرهنگی ایران است که به تهیه کنندگی صدرا صدوقی و کارگردانی حسن علیزاده فرد به همت گروه فرهنگ و اندیشه شبکه4 سیما تولید شده است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۰۷:۵۸    
تهران- ایرنا- رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور با اشاره به ویژگی های بارز شهید جمهور گفت: آیت الله رئیسی همه اقشار جامعه و مردم را بدون تبعیض و همه نقاط کشور را بدون تفاوت مورد توجه قرار می داد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
محمود شالویی رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با صدور پیام تسلیتی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی ریاست جمهوری اسلامی ایران و رئیس هیئت اُمنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و هیئت همراه را تسلیت گفت.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
برنامه هنرنامه پنجشنبه 27 ازدیبهشت بخش های متنوعی دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، هنرنامه از زوایایی به مقوله های فرهنگی و هنری می پردازد که در دیگر برنامه های شبکه رادیویی فرهنگ کمتر از آن زاویه پرداخته می شود و گذری بر فرهنگ ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اعضای شورای سواد فضای مجازی ساترا در دیدار رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پیشنهادهایی را برای شناسایی و معرفی مفاخر کشور مطرح کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مجموعه مستند آیینه عمر به تهیه کنندگی صدرا صدوقی در پاسداشت مفاخر فرهنگی ایران است که به صورت هفتگی پخش می شود.
آئین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش سراسر کشور در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور استاد عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر رضا مراد صحرائی وزیر آموزش و پرورش و دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۴:۱۷    
محمود شالویی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: هر کدام از آثار مفاخر ایران ما مانند چراغی است نسل جوان را به زندگی امیدوارانه تر و صلح آمیزتر سوق می دهد.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور و سخنرانی محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و مهدی جمالی نژاد معاون وزیر کشور ...
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۳:۲۳    
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از بهره برداری آرامگاه حمید سبزواری در روزهای پایانی بهار سال جاری خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۰:۵۰    
دبیر شورای انقلاب فرهنگی و عضو هیئت مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: باید مفاهیم درسی از نگاه حفظ محور به عقلانیت محور تبدیل شود، امروز تمامی نهادهای مربوطه دغدغه اجرای این مهم را دارند که با تحقق آن تمامی فارغ التحصیلان عقلانیت و مهارت خواهند داشت.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۲۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
آئین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش سراسر کشور، عصر امروز چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت با حضور دکتر محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش عصر امروز با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش و محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش کشور با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش عصر امروز با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش ،حجت الاسلام پورثانی با خسرو پناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - آیین تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش عصر امروز با حضور رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۷:۱۰    
مرحوم استاد مصلح نویسنده فرهنگی سال های متمادی از عمر و تلاش خود را صرف ترویج و تولید علم، دانش و اندیشه کُرد کرد و تاکنون بیش از 20 اثر مفید و ماندگار از استاد احمدزاده به چاپ رسیده است.
هفت راه   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون از وی عیادت کرد. محمدمهدی اسماعیلی در این عیادت که سه شنبه شب 18 اردیبهشت ماه انجام شد، با حضور در منزل این بازیگر پیشکسوت، جویای وضعیت او شد. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۳:۴۲    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با نماینده مردم شریف شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی از تولید فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی با موضوع فردوسی، در آینده نزدیک خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۲۰:۵۲    
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با بیان اینکه در حوزه ساخت فیلم و سریال با محوریت مفاخر ادبی کشورمان کم کار بوده ایم، گفت: امیدوارم در جشنواره فیلم فجر امسال، شاهد دو فیلم سینمایی درباره بزرگان این سرزمین باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۹:۱۵    
رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: برنامه های هفته بزرگداشت فردوسی از 21 اردیبهشت آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۸:۴۰    
برنامه های روز پاسداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی امروز در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی اعلام می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۲۳:۴۷    
اعضای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی شهرستان رودسر با شاعر توانای رودسری استاد اصغر امیرزاده دیدار کردند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با آغاز هفته ملی خلیج فارس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از آغاز نگارش کتاب رمان امام قلی خان سردار بزرگ ایرانی(ویژه نوجوانان)حضور پرویز امینی نویسنده مطرح کشور، خبر داد. ...
هفته نامه نخست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۰۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
استان خراسان رضوی به برکت وجود مضجع مطهر و نورانی امام هشتم شیعیان؛ امام رضا (ع) در مشهد مقدس؛ قبله دلها و برخورداری از ظرفیت ها و توانمندی های بی بدیلی همچون؛ وسعت و تنوع جغرافیایی و طبیعی، بناها، آثار و محوطه های با ارزش تاریخی و باستانی، مفاخر فرهنگی برجسته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۲:۵۲    
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: ما در نظر داریم آثار سعدی اعم از بوستان و گلستان را با زبانی ساده و نثری روان به نوجوانان ارائه کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
آیین اختتامیه هفته بزرگداشت سعدی شیرازی با حضور پرشمار استادان و پژوهشگران و علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی، پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه 1403 در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۷    
لرستان- دبیرخانه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان آماده پذیرش و چاپ مقالات در شماره جدید فصلنامه پژوهشی یافته نو سپاس نامه استاد درویش رضا منظمی است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۱:۴۴    
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران با بیان آنکه بسیاری از پژوهشگران حوزه ادبیات، نویسندگان و ادیبان جهان نیز سعدی را بزرگترین؛ شناخته شده ترین و شاخص ترین ادیب در سراسر جهان خطاب می کنند تصریح کرد: تفاوت مصلح الدین با بسیاری از عرفا، مردم داری و توجه به زندگی انسان هاست.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۱:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه هفته بزرگداشت سعدی عصر امروز با حضور محمود شالویی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و حسن انوری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. /عکاس:معصومه احمدی
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۲۰:۳۵    
آیین اختتامیه هفته بزرگداشت سعدی شیرازی با حضور و سخنرانی جمعی از استادان زبان و ادبیات فارسی، پنجشنبه ششم اردیبهشت در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-هفته بزرگداشت سعدی سال 1403 نیز به پایان رسید، هفته ای که با برنامه های متنوعی برای گرامیداشت یاد این شهره شعر و ادب در شیراز آغاز شد و قرار است امروز با برگزاری آیین اختتامیه در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تهران به پایان برسد.
طی احکامی جداگانه از سوی محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، جمعی از استادان و مدیران ارشد فرهنگی و هنری استان خراسان رضوی به عنوان اعضای کارگروه همایش ملی و بین المللی حکیم طوس منصوب شدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۶:۱۵    
طی احکامی جداگانه از سوی محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و جمعی از استادان و مدیران ارشد فرهنگی و هنری استان خراسان رضوی به عنوان اعضای کارگروه همایش ملی و بین المللی حکیم طوس منصوب شدند.
نشست سعدی در هندوستان به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با همکاری مرکز فرهنگی سفارت هند در ایران، سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه 1403 در مرکز فرهنگی این سفارتخانه، با حضور و سخنرانی سفیر هند، رئیس انجمن آثار ومفاخر فرهنگی و جمعی از استادان برجسته زبان وادب فارسی برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۹:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آیین اختتامیه هفته بزرگداشت سعدی شیرازی با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی، پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه 1403 در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۰۷:۲۲   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در جلسه شورای برنامه ریزی رویداد های شعر و ادب آذربایجان شرقی، صدا و سیمای استان برای پوشش رسانه ای این رویداد ادبی اعلام آمادگی کرد. ...
موج   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس ادارۀ اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: توجه به معرفی مفاخر فرهنگی، هنری و اجتماعی ایران از رویکردهای آموزش و پرورش اصفهان است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۲۱:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - نشست ارمغان سعدی به کوشش موسسه فرهنگی اکو با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در هفته بزرگداشت این شاعر و حکیم شهیر ایرانی روز دوشنبه سوم اردیبهشت سال 1403 در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۶:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، در این نشست که دوشنبه سوم اردیبهشت ماه 1403 در دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، محسن حبیبی رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی، غلامرضا مستعلی پارس، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشکده، سعید حمیدیان ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۴:۰۲    
مرکز فرهنگی سوامی ویوکانادا با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همایش سعدی در هندوستان را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۴۱    
شیراز - ایرنا - پاسداری از زبان فارسی و معرفی مفاخر فرهنگی به نسل امروز و فردا از موضوعاتی است که بیش از گذشته مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته و تا اندازه ای نیز توانسته توجه مردم را به این مولفه های هویتی جذب کند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
حکم مسئولیت کمیته رسانه ستاد برگزاری کنگره ملی ابن حسام خوسفی توسط استاندار به صدا و سیمای خراسان جنوبی واگذار شد . به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان استاندار خراسان جنوبی حکم مسئولیت کمیته رسانه ستاد برگزاری کنگره ملی ابن حسام خوسفی در سال جاری به نمایندگی ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت زنده یاد مصطفی کمال پورتراب (پژوهشگر، مولف و تئوریسین موسیقی) به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و با حضور پرشمار استادان، پژوهشگران، مدیران فرهنگی و هنری و علاقه مندان به موسیقی در تالار اجتماعات شهید مطهری(ره) برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت سعدی شیرازی در جوار آرامگاه این شاعر نام آور ایرانی در شیراز با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.