چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۳:۵۴Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هنرهای نمایشی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۲    
سه نمایش ارائه شده از سوی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دامغان در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهید شاهچراغی با حضور کارشناسان انجمن هنر های نمایشی بازبینی شد.
ابراهیم پاکدل، این هنرمند هنرهای نمایشی استهبان، در همه زندگی، همواره یاری رسان مرم بود. چه آن روز که با گروه هنریش به جبهه ها می رفت و رزمندگان را شاداب می کرد و چه آن روز که در جامه سپید پرستاری، یاری ررسان مردم رنجور و بیمار شد.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیم پاکدل بازیگر، کارگردان،نویسنده و چهره پرداز باسابقه هنرهای نمایشی اهل استهبان استان فارس به علت ایست قلبی درگذشت. به گزارش اول فارس ، ابراهیم پاکدل متولد سال 1339 در استهبان در شرق فارس است فعالیت هنری خود را از دوران کودکی در زادگاهش آغاز کرد و یکی از نخستین های هنر نمایش در این شهرستان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا - ابراهیم پاکدل بازیگر، کارگردان،نویسنده و چهره پرداز باسابقه هنرهای نمایشی اهل استهبان استان فارس به علت ایست قلبی درگذشت.
تئاتر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۲۶ سایت دیگر  
فراخوان بخش مسابقه رادیو تئاتر چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، بخش رادیو تئاتر با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو و رادیو نمایش با هدف میزبانی از طیف متنوع تری از آثار نمایشی و بهره مندی از ظرفیت های کم نظیر رادیو ...
پروژه نسل بعدی ، عنوان رویدادی است که از سوی سازمان بین المللی تئاتر برای کودک و نوجوان (اسیتژ) با همکاری دوسالانه Bibu سوئد برگزار می شود و قرار است در آن تعدادی از دست اندرکاران و علاقه مندان به هنرهای نمایشی از سراسر جهان به تبادل تجربه بپردازند.
با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،رادیو نمایش و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما سلسله نشست های هم اندیشی برخط تحلیل ساختار،محتوا و جایگاه ادبیات نمایشی در رادیو برگزار می شود.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۰    
با هدف تجلیل از تلاش کادر درمان، واحد هنرهای نمایشی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین یک نمایش رایگان برای فرزندان ایشان اجرا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدبر کل هنرهای نمایشی می گوید: برای اجباری کردن واکسن کرونا تابع ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۹    
سی و دومین نشست انجمن هنرهای نمایشی نوجوانان مراکز کانون پرورش فکری خوزستان، ساعت 17 روز سه شنبه 27 مهرماه 1400 برگزار می شود.
تیتر برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
علی تیموری از بازیگران محبوب دوست داشتنی هنرهای نمایشی تئاتر خانه سینما و همچنین از ورزشکاران ترکیبی رزمی فدراسیون های ورزشی می باشند و بیشتر در زمینه استایلیست مدلینگ سینمایی هم فعالیت دارند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۱۷    
اولین نشست پخش فیلم تئاترهای برتر کشور توسط دفتر انجمن هنرهای نمایشی باغملک در این شهرستان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۵    
نمایش محیطی سفارش یک عاشقانه به نویسندگی و کارگردانی سعید کاظمیان تولید شده در آموزشگاه هنرهای نمایشی نهان در گنبد کاووس اجرا شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۵۱    
هم زمان با هفته ملی کودک، ویژه برنامه ی نمایشنامه خوانی مجازی، از سوی انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری گلستان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۵    
گروه نمایش عضو انجمن هنرهای نمایشی شهرستان مشگین شهر نمایش شاد و طنز دلی خانا را به روی صحنه برد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۳۸    
واحد هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در یک اقدام مشارکتی برای دانش آموزان مدارس ابتدایی، ویژه برنامه هفته ملی کودک برگزار کرد.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دانشگاه سوره با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ،رادیو نمایش و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما سلسله نشست های پژوهشی تحلیل ساختار،محتوا و جایگاه ادبیات نمایشی در رادیو را برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- موسسه انجمن هنرهای نمایشی استان اردبیل با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای هدف های فرهنگی و هنری به منظور ایجاد پیوند مستمر با مخاطبان از گروه های فعال برای تولید و اجرای نمایش های خیابانی در قالب فراخوانی رسمی حمایت می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۲۰    
در هفته ای که گذشت سینما، تلویزیون و تئاتر باز هم از کرونا داغ دیگر دید. عزت الله مهرآوران هنرمند طناز سینما، تئاتر و تلویزیون پرواز کرد تا خانواده هنرهای نمایشی را غمگین تر از قبل کند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۸:۲۷    
به مناسبت هفته ملی کودک، واحد هنرهای نمایشی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، نمایش بنگ بنگ را به روی صحنه ببرده که با استقبال خوب مخاطبان روبرو شده است.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۳    
سی و یکمین نشست انجمن هنرهای نمایشی مراکز کانون خوزستان، با محوریت هفته ی ملی کودک به صورت مجازی برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۵    
به مناسبت هفته ملی کودک، واحد هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برای بچه های تحت پوشش شیرخوارگاه حلیمه یک ویژه برنامه پرنشاط اجرا کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با هفته جهانی دراماتراپی در ایران که از 18 تا 24 اکتبر مصادف با 26 مهر تا دوم آبان ماه برگزار می شود، مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران و قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بصورت جداگانه به این رویداد جهانی پیام دادند. ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو نمایش، مجموعه نمایشی –پلیسی ارادتمند آقای خاص که برای نخستین بار در ژانر تازه طراحی شده رادیو پلاس به تولید رسیده است تلفیقی از مدیوم های مختلف رسانه ای و تلاشی برای دستیابی به ساختارهای نوین رسانه ای خلاق صداپایه به شمار می رود ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۸:۱۳    
قرچک(پانا)- هوزان نمایشی است که قصه آن در کوه های کردستان اتفاق می افتد که با قصه این روزهای کولبر های زحمت کش آمیخته شده است. رسول حق شناس نویسنده و کارگردان نمایش هوزان در گفت و گو با پانا بیان کرد: پس از 24 ماه رکود بی سابقه در عرصه تولیدات آثار هنرهای نمایشی در شهرستان های استان تهران ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۰:۰۴    
انجمن هنرهای نمایشی استان ایلام فراخوانی را جهت اجرای نمایش خیابانی در روستاهای استان به شرح زیر منتشر کرد:
حامد هوشیار، مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان کازرون، پس از یادآوری تجربه موفق چهارشنبه های تئاتر از برنامه های پیش روی انجمن نام برد و پس از آن مهدی گلچین را به عنوان نماینده انجمن هنرهای نمایشی شهرستان در کانون تئاتر خیابانی استان فارس معرفی کرد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۷    
مسوول انجمن هنرهای نمایشی کانون البرز، در یک ویدیو کنفرانس ساخت عروسک های کاغذی کودکان ملل رابه کودکان آموزش داد.
هنرمندان هنرهای نمایشی و تئاتر خیابانی، در راستای این مهرورزی، رپرتوار خود را برای کودکان مناطق دورافتاده و کم برخوردار شیراز به نمایش خواهند گذاشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
در پی درگذشت عزت الله مهرآوران بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون؛ انجمن بازیگران سینمای ایران، قادرآشنا مدیرکل هنرهای نمایشی پیام های جداگانه ای منتشر کردند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۳۸    
به مناسبت هفته ملی کودک، واحد هنرهای نمایشی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین، نمایش بنگ بنگ را به روی صحنه می برد.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۸:۱۴    
حسین رنجبر رئیس شعبه مؤسسه انجمن هنرهای نمایشی استان فارس در نی ریز شد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
جی پلاس، حسین عابد، بازیگر، نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر، در سن 72 سالگی، درگذشت. عابد، متولد 1328 در تهران بود. این هنرمند متعهد از بنیان گذاران مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری بوده و مدتی مدیریت این بخش را بر عهده داشت. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مرکز نظارت بر هنرهای نمایشی در ایتالیا اعلام کرد بازار سینما و تئاتر و کنسرت در سال گذشته میلادی و در دوران بحران کرونا در این کشور به شدت کساد و با کاهش 71 درصدی فروش در گیشه روبرو شد و موجب کاهش حدود 2 میلیارد یورو درآمد این بخش شده است. منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
کرمان-ایرنا- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان از برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای( 6 استان کشور) تئاتر ادبیات کهن و حوزه هنرهای نمایشی طی بهمن امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: این جشنواره به منظور احیای فرهنگ ادبیات کهن و هنرهای نمایشی شهرستان برنامه ریزی شده است.
سینما خانه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۴۳   + ۲۳ سایت دیگر  
آثار پذیرفته شده دو بخش ویژه و جشنواره جشنواره ها پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان اعلام شد. اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و به منظور حمایت از آثار نمایشی با رویکرد دفاع مقدس، ایثار و شهادت و پاسداشت مدافعان سلامت ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۴:۳۹    
به مناسبت ایام محرم و صفر، نمایش صحنه ای مردی به نام جندل به همت انجمن هنرهای نمایشی و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر در سالن اجتماعات این اداره به روی صحنه رفت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: انجمن هنرهای نمایشی این شهرستان در بین 17 شهر آذربایجان غربی توانست رتبه نخست را طی سال جاری به خود اختصاص دهد.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۹:۴۵    
به گزارش پایگاه خبری هاژه، روز دوشنبه 12 مهرماه 1400، مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره تئاتر مونودرام مهاباد با حضور هنرمندان و علاقەمندان به تئاتر در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی پرده خوانی هنری از هنرهای نمایشی عامه است که به نقل واقعه های مذهبی، به ویژه واقعه عاشورا از روی تصاویر نقاشی شده روی پرده اختصاص دارد و از جمله هنرهای معرکه گیری و ترکیبی فراموش یافته در سال های اخیر است که از فنون قصه گویی و نقالی بوده و شمایل گردانی ...
تئاتر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات هنرهای نمایشی، کارگاه تخصصی طراحی صحنه را با نگاهی به ماشینری و قابلیت های پویایی و تغییر در عناصر سازنده فضا با حضور رضا مهدی زاده برگزار می کند ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش رادیو گفت و گو، دکتر وحید لک معاون انجمن هنرهای نمایشی ایران با برنامه گفتگوی فرهنگی در مورد نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترغیب مخاطبان به استفاده از تولیدات فرهنگی مصاحبه کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل هنرهای نمایشی روز یکشنبه یازدهم مهر با حضور در محوطه تئاتر شهر از اجراهای یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان دیدن کردند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - انتشار فراخوان چهار فصل تئاتر ایران، راهیابی هبوب به جشنواره لهستانی ها، خبرهایی از جشنواره فیلم کودک از جمله خبرهای دریافتی است. به گزارش ایسنا، فراخوان فصل هفتم پروژه چهارفصل ایران منتشر شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-پس از یک سال و نیم خاموشی هنرهای نمایشی صحنه ای در شیراز،برای نخستین بارچراغ این هنر در تماشاخانه هودی پارک آزادی این شهر با نمایش پرستار شب،روشن خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۴:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نمایش عصر طویلگی به کارگردانی عماد سالکی در تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران به روی صحنه خواهد رفت. به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایش عصر طویلگی به نویسندگی علیرضا غفاری که تولید آکادمی هنرهای نمایشی سولو است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین گفت: نمایشنامه های ارسالی به چهاردهمین جشنواره تئاتر جوان قزوین بازخوانی شده وو 54 اثر برای شرکت در جشنواره پذیرفته شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - همدان- مجید ملکیان : رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان همدان درباره عدم انتخاب دبیر جشنواره کودک و نوجوان از میان هنرمندان همدانی گفت: دلیل این تصمیم را ما هم نمی دانیم چراکه هنرمندانی در همدان هستند که شایستگی دبیری جشنواره را دارند ...