یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۶:۵۳Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «روز شعر»

برترین ها / سیتنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
برترین ها: حامد بهداد، بازیگر سینمای ایران درباره حواشی متنی که درباره ادبیات و روز ملی شعر و شاعر نوشته بود توضیح داد. او نوشت: اخیرا ً نوشته ای درباره ادبیات و روز ملی شعر و شاعر به اشتراک گذاشته ام که صد حیف بی که بدانم ، مطلبم از سوی یکی اقوام ...
به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی، نشست ادبی عصر شعر ارغوان با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان به صورت مجازی برگزار شد.
خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کویته همایش علمی ادبی با موضوع شاعران فارسی گوی ایالت بلوچستان را با حضور اساتید و فرهیختگان زبان و ادب فارسی برگزار کرد. ...
وقت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار امسال متفاوت تر از سال های گذشته در کشور برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۷:۰۶    
همایش روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد ارجمند، زنده یاد ایرج بیات در فرهنگسرای آیینهٔ شهر اراک و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
هورگان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۹:۰۳    
همایش ادبی پاسداشت اربعین حسینی، دفاع مقدس و روز شعر و ادب پارسی در نی ریز برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد به مناسبت بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی، همایش ادبیات در گردشگری شب با محوریت شعر و سفرنامه خوانی در هتل کاروانسرای مشیر برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۲۵    
نشست ادبی و محفل شعر در فرهنگسرای امام خمینی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی با حضور شاعران شهرستان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۵    
زبان شعر در سرزمین ما از آغاز تا پایان و حتی پس از حیات ما جاری است،شعر از لالایی در آغوش مادر و در طول حیات با ما زندگی می کند و پس از آن سنگ نوشته می شود و می ماند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۵    
به مناسبت بزرگداشت استاد شهریار و روزی که مزین به نام شهر و ادب فارسی است در راستای احترام و تکریم از نویسندگان رونمایی از کتاب بلوط هایی که شعر شدند اثر سرکار خانم آذین جهاندیده و سید رضا کاظمیان که شامل چاپ مجموعه اشعار شاعران شهرستان های رستم و ممسنی بود با حضور مسئولین ادارات و نهادها و همچنین ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار؛ رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، نشست هم اندیشی با عنوان امیر غزل و اندوه؛ شهریار بزرگ برگزار می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
با رد پیشنهاد گفت: میکده چون به باد شد، دعوت من به باده کرد / روغن ریخته است کو نذر امامزاده کرد
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۵    
به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی از همکاران مؤلف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تقدیر شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران و عضو شورای پاسداشت زبان فارسی رادیو در یادداشتی با عنوان زبان فارسی یک ابرزبان است که به مناسبت 27 شهریورماه، روز شعر و ادب فارسی، نوشته و در اختیار ایسنا قرار داده، آورده است: زبان بر اساس نیاز به وجود آمده است و ارتباط بنیادی ترین نیاز انسان ...
در آستانه اربعین حسینی، همزمان با روز شعر و ادب فارسی فراخوان هشتمین سوگواره ملی 72 خط اشک ویژه دانشگاهیان سراسر کشور منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۹    
نشست مجازی بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی به مناسبت سالروز درگذشت محمدحسین شهریار و به همت پژوهشکده ی زبان و ادبیات فارسیِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در این مراسم که با حضور دکتر علیزاده پژوهشگر ادبی، دکتر شریف نژاد مدیرعامل بنیاد فرهنگ وادب آذربایجان و سید هادی بهجت تبریزی پسر استاد شهریار برگزار شد ...
محمد مهدی اسماعیلی در یادداشتی در روزنامه ایران به مناسبت روز شعر و ادب فارسی نوشت: میهن عزیز ما ایران، از دیرباز تا به امروز مهد فرهنگ، هنر و ادب بوده است و ادیبان و شاعران ایران زمین در درازای تاریخ، به سان اخترهای درخشان آسمان پر تلالو تمدن این سرزمینند که با آثار خود ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با روز شعر و ادب فارسی در دیدار با جمعی از شاعران و ادیبان با بیان اینکه در دولت به دنبال تقویت انجمن های ادبی هستیم، گفت: رویکرد ما این است که دور از نگاه ویتریتی و مناسبتی، به حوزه شعر و ادب به عنوان بخش اصلی حوزه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی توجه کنیم ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۳    
به مناسبت روز شعر و ادب فارسی مراسم گرامیداشت این روز با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، جمعی از مسوولان شهرستان و تعدادی از شاعران دیار نخل و آفتاب در شهرستان ریگان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۱    
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و نیز بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار، محفل شعر و ادب با حضور اعضای انجمن های ادبی شهرستان پارس آباد در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۴    
به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ، به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و اربعین حسینی محفل ادبی "شهود سرخ" با حضور شعرای استان برگزار شد.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۲۰:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مراسم گرامیداشت روز زبان و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمدحسین شهریار در فضای مجازی برگزار شد. در این نشست، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن بلخاری رییس انجمن، حسن انوری چهره ماندگار ادبیات، علی اصغر شعردوست سفیر سابق ایران در تاجیکستان ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۹    
نمایشگاه مجازی خوشنویسی جمعی از هنرمندان آستانه اشرفیه به مناسب روز شعر و ادب پارسی از بیست و هفت لغایت پایان شهریور ماه در نگارخانه مجازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه برپاست.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۹    
به مناسبت فرا رسیدن 27 شهریور روز شعر و ادب پارسی با حسین وثوقی رودبنه شاعر گیلکی سرای لاهیجانی در منزل وی دیدار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۵۹    
آیین نکوداشت اشرف مشکاتی بانوی شاعر شرق گیلانی به مناسبت 27 شهریور روز شعر و ادب فارسی در لاهیجان برگزار شد.
برنامه گرامیداشت استاد سید محمدحسین شهریار و 27 شهریور روز شعر و ادب فارسی در مراغه برگزار شد .
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۲    
دومین اشک واره حسینی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی با یاد استاد عباس بهنیا ، محقق برجسته و استاد نامدار زبان و ادبیات فارسی در فرهنگ سرای علامه فیض کاشانی برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی از کتابت دعای کمیل به همت نوجوان اهل دشتی خبر داد و گفت: نوجوان اهل دشتی، به مناسبت روز شعر و ادب فارسی به کتابت فرازهایی از دعای کمیل پرداخت.
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رشت (پانا) - دست سازه های سیمرغ، دستاوردی در حوزه هنر و ادب هنرمندان لاهیجان به مناسبت روز شعر و ادب پارسی رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لاهیجان؛ طی مراسمی در روز دست سازه های سیمرغ تلفیقی از هنر وادب موسسه فرهنگی هنری سرو سپید سهی رونمابی شد. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۲    
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان پارس آباد به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار، سومین مهرواره ادبی ویژه منطقه مغان(سارای) را برگزار می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۹    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، انجمن ادبی عارف محمدیه بمناسبت سالروز گرامیداشت شعر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار ، برنامه شب شعری جهت یادبود استاد فقید عباس حبیبی و استاد فقید نوراله ملکی با حضور شاعران شهرستان و مسوولین انجمن های ادبی استان آقای شفیعی فر و عاشقی و ...
27 شهریور سالروز درگذشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی با شعرخوانی شاعران و ادبا در شهرستان مرزی بندرآستارا گرامی داشته شد.
نمایشگاه اختصاصی آثار نقاشی فرانک کاویانی هنرمند نقاش در آستارا به مناسبت روز شعر و ادب فارسی با حضور مسئولان محلی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی دایر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۰    
نشست گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد محمد حسین شهریار با حضور و سخنرانی جمعی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی در باغ ایرانی دامغان توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان و بسیج هنرمندان برگزار می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۰    
سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر از برگزاری مراسم پاسداشت روز ملی شعر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار در این شهرستان خبر داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۹    
مراسم گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی به میزبانی کانون هنرمندان استان با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار شد.
تعدادی از شاعران در روز شعر و ادب فارسی ضمن اشاره به بخشی از ویژگی های شعر شهریار، به بیان خاطراتی از خالق منظومه حیدربابا پرداختند. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی با یادی از استاد شهریار با حضور محمدجواد محبت، علیرضا قزوه، محمود اکرامی فر ...
مراسم گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی و گردهمایی مسئولان انجمن های ادبی استان همدان، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، رییس خانه شعر و ادب استان، فرماندار و امام جمعه اسدآباد در روستای گردشگری ملحمدره از توابع این شهرستان برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۲۰    
محفل شعر و ادب شاعران شهرستان جلفا با محوریت روز شعر و ادب فارسی در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .
طی مراسمی به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار؛ از کتاب "عمردن قالان سسلر" مجموعه اشعار استاد سخاوت عزتی(عندلیب اهری) نیز رونمایی شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۷:۵۹    
محفل ادبی به مناسبت گرامیداشت روز شعر و ادب فارسی در فرمانداری شهرستان جاجرم برگزار شد.
همزمان با روز شعر و ادب فارسی انجمن ادبی نابینایان آوای دریا در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد که با استقبال خوب نابینایان و کم بینایان استان مواجه شد. گزارشی از این نشست که از صداوسیمای بوشهر پخش را می بینید.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۸:۱۱    
تهران- ایرنا- هر گوشه دنیا این روزها یک رویداد کتاب محور در حال برگزاری است، در چین نمایشگاه کتاب پکن به کار خود پایان می دهد، در لندن فینالیست های جایزه ادبی بوکر معرفی می شوند و در ایران روز شعر و ادب فارسی را جشن گرفتیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۰۲    
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از رونمایی کتاب شرح غزلیات شرح غزلیات استاد ابراهیم ترابی با عنوان آخرین امید به مناسبت روز شعر و ادب فارسی خبر داد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۵۷    
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، به میزبانی مرکز فرهنگی هنری گتوند، سومین رویداد ادبی فکر بهاران را به مناسب روز شعر و ادب فارسی و نکوداشت سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار، با حضور دکتر حسینعلی موسی زاده، پژوهش گر، شاعر و مدرس ادبیات فارسی، در فضای مجازی برگزار کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
توهین یک کارگردان به جایگاه استاد شهریار در روز شعر و ادب فارسی اتفاقی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد و طبیعی است که مسئولان فرهنگی به این بی حرمتی واکنش نشان دهند.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
جنوب نیوز: هادی بهجت تبریزی و همسر ایشان سیما سیف زاده در همایش ملی روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار حضور داشتند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۳۲    
به مناسبت روز شعر و ادب فارسی، همایش ادبی در پرسه خیال در دبیرستان دخترانه ستارگان وارسته رشت با تجلیل از استاد تیمور گورگین چولابی برگزار شد.