یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۴:۰۸Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میراث جهانی»

شهرداری یزد   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شهردار یزد در دیدار با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی که به مناسبت روز مجلس انجام شد، ضمن گرامیداشت این روز، بر ضرورت اختصاص ردیف بودجه برای حفاظت و نگهداری از شهر میراث جهانی یزد تاکید کرد. ...
شعار سال   ۱۰ ساعت پیش    
کاخ اردشیر بابکان (پاپکان)، با 1800 سال قدمت، نمونه اولین گنبدخانه در معماری ساسانی و یکی از برجسته ترین آثار معماری ایران پیش از اسلام است. این بنای تاریخی به همراه بنا های شگفت انگیز مشابه دوران ساسانیان (کاخ ساسان در سروستان و شهر باستانی بیشاپور و تنگ چوگان در نزدیکی کازرون) در استان فارس به ...
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
جمال الدین عزیزی؛ شهردار شهر میراث جهانی یزد درباره برنامه ها و اقدامات شهرداری در زمینه جذب ایده های خلاقانه و پژوهشی و همچنین وضعیت کنونی فعالیت های عمرانی شهرداری توضیحاتی ارائه می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: نامزدی کاروانسراهای خراسان جنوبی برای ثبت در فهرست میراث جهانی مورد تایید قرار گرفته است و در سال جدید میلادی به عنوان پنجمین اثر این استان ثبت جهانی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان سرپرست پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، از فعال شدن مرکز اسناد، انتقال و تجهیز بخش اداری پایگاه جهانی سلطانیه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر گفت: از نخستین کتابچه ویژه نابینایان در راستای مناسب سازی اطلاعات تاریخی و گردشگری این منطقه برای اقشار آسیب پذیر رونمایی شد.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
این مجسمه در تماشاخانه غربی شهر باستانی لااودیکیا کشف شد. این شهر که در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو قرار دارد به 5500 پیش از میلاد بازمی گردد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- مسئول گروه حفاظت و مرمت پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، گفت: 2 هزار و 500 متر کانال و آبراهه در تخت جمشید شناسایی و لایروبی شده و آب گرفتگی کاخ آپادانا رفع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
با برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته از سوی واحد مستندنگاری و پایش مجموعه میراث جهانی تخت جمشید، تهیه نقشه تفصیلی و توصیفی کاداستر اراضی زراعی حریم یک تخت جمشید آغاز شده و هم اکنون در حال انجام است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: مستندنگاری و پایش اطلاعات مربوط به حریم درجه یک این میراث جهانی برای تهیه نقشه تفصیلی و توصیفی و کاداستر منطقه اجرایی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت شهداد از ممنوعیت تمام تورهای گردشگری بر اساس مصوبه ستاد کرونا به کویر لوت شهداد تا 15 آذر سال جاری خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس شورای حکام مرکز بین المللی قنات گفت: با تلاش مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی و با همکاری وزارت میراث فرهنگی، 11 قنات ایران به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
شهردار شهر میراث جهانی یزد با اشاره به برگزاری جشنواره خشدلانه 2 گفت: رویکرد فرهنگی شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری با نگاه به برنامه های ستاد آموزش شهروندی در همه حوزه ها است.
شهرداری یزد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در تاریخ چهارم آذرماه، شهرداران شهر میراث جهانی یزد و شهر میبد که در سال 97 به عنوان شهرجهانی زیلو معرفی شده است، در ساختمان مرکزی شهرداری یزد با هم دیدار کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۸:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: با توجه به حساسیت موضوع احداث کارخانه قند در حریم چغازنبیل، نامه ای از سازمان جهانی وابسته به یونسکو واصل شده که در آن گزارش کاملی از اتفاقات و برنامه مدیریت این ماجرا خواسته شده تا در کمیته های تخصصی مورد ارزیابی بیشتر قرار گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر در خصوص احداث سد گتوند و آسیبی که به برخی آثار تاریخی وارد کرده است گفت: سد گتوند 10 برابر دهه های گذشته به این آثار آسیب زده است که بررسی های لازم برای رفع این آسیبها باید صورت گیرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شوشتر- مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی - تاریخی شوشتر گفت: به زیر آب رفتن اثر ثبت جهانی بند میزان شوشتر به علت بارندگی طبیعی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر درخصوص زیرآب رفتن اثر ثبت جهانی بند میزان در پی بارندگی های شدید روزهای گذشته در خوزستان، توضیحاتی ارائه کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر با اشاره به زیرآب رفتن اثر ثبت جهانی بندمیزان شوشتر در پی بارندگی های شدید روزهای گذشته در خوزستان این مساله را کاملا طبیعی دانست و گفت: ماهیت وجودی بند میزان ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه یونسکو درباره تهدید حریم چغازنبیل درخواست گزارش کرده است، گفت: منتظر قطعی شدن جابه جایی محل کارخانه قند از حرایم چغازنبیل هستیم تا به صورت رسمی به یونسکو پاسخ بدهیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی بازار تبریز گفت: اکنون در دوران تعطیلی بازار، پایش و بررسی راسته های اصلی میراث جهانی بازار تبریز و البته مرمت اضطراری آن شتاب بیشتری گرفته است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - سرپرست پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه از روشن شدن کوره های سنتی پخت آجر و کاشی در گنبد سلطانیه خبر داد. به گزارش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان به نقل از روابط عمومی پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از آغاز عملیات اجرایی پروژه دیجیتال کردن اسناد 90 ساله این اثر باستانی خبر داد و اعلام کرد که در مرحله بعد بازگردادن اسناد این میراث جهانی که در مرکز اسناد و کتابخانه ملی نگهداری می شود، قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید عنوان کرد: ساماندهی اطلاعاتی اسناد مربوط به کاوش ها همچنین مستندات دیگر از برنامه های مهم پایگاه است که به مدد همکاران مجموعه آغاز شده و در حال انجام است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم گفت: نورپردازی ارگ تاریخی بم ضروری بوده و مهمترین دغدغه ما است چرا که فضای ارگ بم قابلیت بازدید در شب را دارد.
ایرنا نوشت: مدیر محوطه میراث جهانی بیابان لوت شهداد گفت: اقامت شبانه و چادر زدن در منطقه کلوت ها و دریاچه بیابان لوت شهداد تا اطلاع ثانوی ممنوع است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۸:۲۷    
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی، پایش و نظارت مولفه های چندگانه درگیر با آثار فرهنگی را در فرایند نظام مدیریت میراث فرهنگی بسیار مهم دانست و گفت: پایش، قلب تپنده نظام میراث جهانی است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۵۰    
رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد گفت: شهر یزد در اولین حضور خود در جشنواره فیلم کودک شهرهای میراث جهانی توانست یکی از سه فیلم برتر جهانی را به خود اختصاص دهد.
فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۷    
سازمان یونسکو در سال 2020 هفتاد و پنجمین سالگرد بنیان گذاری خود را جشن می گیرد. یکی از دستاورد های مهم این سازمان فهرست میراث جهانی بشر است که در حال حاضر بیش از هزار مکان در 170 کشور را شامل می شود: شهر تاریخی یزد (ایران) کاخ گلستان (ایران) جنگل هیرکانی (ایران) مرکز شهر ریگا (لتونی) ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شهر تاریخی یزد (ایران) 18 تیر 1396 یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی ایران در فهرست جهانی یونسکو جای گرفت. یزد در سال 2007 برای ثبت در فهرست میراث جهانی به یونسکو پیشنهاد شده بود اما به دلیل وجود چندین ایراد در پرونده، یونسکو از ثبت آن در فهرست خود اجتناب کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرپایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: 2 تابوت سفالی قدیمی در محوطه تاریخی جوبجی رامهرمز کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اشاره به اینکه کار مرمت گران بدون مرز به دلیل کرونا متوقف شد گفت: تهیه نقشه باستان شناسی مجموعه حرایم و دشت مرودشت به شناخت بهتر این حوزه تمدنی کمک می کند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه گفت: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونا و در راستای پیشگیری از انتشار این ویروس،گنبد سلطانیه تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۳۱    
کارشناسان محیط زیست با بیان اینکه تازه یک سال از ثبت جهانی این جنگل های ارزشمند می گذرد و نصب تله کابین در بخشی از این میراث جهانی می تواند بافته های 14 سال گذشته را رشته کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: با تلاش واحد حقوقی طی یکساله گذشته تا کنون 74 قطعه از اراضی مجموعه میراث جهانی تخت جمشید شناسایی و تعیین تکلیف شد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
شهر و جزیره کیلوا بعنوان اولین دولتشهری که توسط شیرازی ها در آفریقا تاسیس ودر سال 1981میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده هم اکنون در حال نابودی است . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۲۱:۳۵    
باغ فین از معروف ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری کاشان است که نه تنها به عنوان آثار ملی به ثبت رسیده؛ بلکه جزو 9 باغ ایرانی در فهرست میراث جهانی است.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر میراث فرهنگی افزود: شهرستان رامسر پرونده نامزدی میراث جهانی بواسطه منظر فرهنگی تاریخی و طبیعی دارد که در فهرست موقت جمهوری اسلامی در یونسکو قرار گرفته است و اگر به سمتی برویم که این موارد اتفاق روی دهدثبت جهانی خواهد شد. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
شهر باستانی شبام در یمن که به دلیل ساختمان های بلندش به منهتنِ صحرا هم شهرت دارد با این که از صدمه های ناشی از درگیری های داخلی رهایی یافته، اما این روز ها با خطر ویرانی بر اثر باران و سیل مواجه است. ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نما ،بهمن مردانی ظهر چهارشنبه به همراه مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در بازدید از هتل داریوش که در محور ورودی تخت جمشید واقع شده است با حضور مدیر مجموعه هتل داریوش، بازدید میدانی از عملیات مرمت و ساماندهی این پروژه، صورت پذیرفت. ...
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مجموعه باغ های عباس آباد در 9 کیلومتری شهرستان بهشهر و در دامنه رشته کوه های البرز و در میان جنگل های انبوه قرار گرفته و از جمله مهم ترین و بزرگترین باغ های تاریخی ایران است که به عنوان یکی از باغ های ایرانی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ...
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کاشف اسرار-مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی گیلان ،گفت :با توجه به ثبت اولیه ماسوله به عنوان یک میراث جهانی در سال 2007 این مطالبه اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و دوستداران فرهنگ و تاریخ از مجمع نمایندگان استان است تا با پیگیری این مهم را در اولویت برنامه های دولت قرار دهند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شهردار یزد از اجرای آزمایشی سامانه شهروند سپاری به منظور شناسایی و رفع نواقص آن در این شهر میراث جهانی خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحمد فخار- خبرنگار ابتدای هفته جاری بود که کانال منابع طبیعی ایران، از بازگشت بهره برداران چوب به جنگل های هیرکانی خبر داد. براساس اسناد منتشرشده، مجوز برداشت 3میلیون مترمکعب درختان شکسته و افتاده در قالب طرح های پرورشی و بهداشتی صادر شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس سرپرست پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اشاره به اینکه محتوای اطلس گلسنگ ها با مفهوم شناسایی این عوامل، آماده شده و امیدواریم تحقیقات انجام و تکمیل شده را تبدیل به یک ماکت کرده و با توجه به مباحث مهم تصویری و گرافیکی، آن را به شکل کتاب منتشر کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مصطفی پورعلی گفت: مهرماه سال جاری بازدید ارزیابی یونسکو از اورامانات انجام شد و طبق دستور العمل اجرایی باید منتظر برگزاری اجلاس کمیته میراث جهانی برای سال آینده در این خصوص باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۴۰    
از زمانی که شهر تاریخی یزد با بافت زنده به عنوان نخستین شهر ایران و بیست و دومین اثر تاریخی کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده تنها 3 سال و 3 ماه گذشته ولی این رویای زیبا در حال مرگ ناگهانی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
تلاش برای ساخت کارخانه قند و تعرض به حریم میراث جهانی چغازنبیل سبب شد تا مسئولان میراث فرهنگی بر لزوم صیانت از چغازنبیل و محیط پیرامون آن به عنوان وظیفه ای ملی و بین المللی تاکید کنند.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
زیگورات دوراونتاش که مردم آن را با نام معبد چُغازَنبیل می شناسند، اولین میراث جهانی ایران در سازمان یونسکو است که در سال 1979 میلادی (1358 شمسی) و قبل از تخت جمشید با شماره 113 به ثبت جهانی رسیده است.