سه شنبه ۰۲ مردادساعت ۰۹:۳۱Jul 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تئاتر کودک و نوجوان»

روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۳۱ - ۱۳:۱۶    
خبر خوب بازگشت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به خانه پدری برای همدانی ها شیرینی مضاعفی دارد؛ چراکه اکنون دیگر این جشنواره به بخشی از هویت فرهنگی این استان تبدیل شده است که می تواند همدان را روی خط خبری رسانه های جهان در حوزه فرهنگ و هنر ببرد ...
عنوان های شش مقاله پذیرفته شده برای ارایه در پنجمین سمینار تخصصی تئاتر کودک و نوجوان مرکز ملی اسیتژ (سازمان بین المللی تئاتر برای کودکان و نوجوانان) اعلام شد.
سینمای نو   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " : مهلت ثبت نام در هشتمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران تا پایان روز جمعه 12مردادماه سال جاری تمدید شد. پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " : فراخوان سیزدهمین رویداد سراسری تئاتر صاحبدلان در بخش های مختلف صحنه ای، خیابانی، نمایشنامه نویسی ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
فراخوان بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار تئاتر، گفت وگوی بدون مرز منتشر شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۷    
در گفت وگو با رئیس کارگروه ملی گردشگری و صنایع دستی پایدار بنیاد جهانی انرژی ایران مشخص شد؛ در نظر گرفتن برنامه های جانبی هوشمند و تبلیغات گسترده در زمان برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان می تواند همدان را به مقصد جهانی گردشگری تبدیل کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیمه دوم آبان امسال در همدان برگزار می شود.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه - شهره کرمی : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در بیست ونهمین دوره اجرا به همدان بازمی گردد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۱۵:۲۰    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به خاستگاه خود همدان باز می گردد.
تئاتر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ - ۰۸:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
آرشیو مطالب - برگزیده - تئاتر ایران تیر 21, 1403 0 به گزارش تئاتر آنلاین ، مسلم قاسمی هنرمند با سابقه تئاتر و تئاتر کودک و نوجوان که در کشور آلمان به سر می برد، در یادداشتی به وضعیت کودکان رنج دیده فلسطینی پرداخت. در یادداشت قاسمی چنین آمده است: بنام خداوند جان و خرد ...
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۶:۳۱    
یک نویسنده و پژوهشگر تئاتر کودک و نوجوان گفت: اگر همان جذابیت هایی که برای کتاب های داستانی وجود دارد، در نمایشنامه ها هم لحاظ شود، کتاب نمایشنامه مثل کتاب داستان می تواند استقبال کودکان را به خود جلب کند تا از آن استفاده کنند.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۷    
او در سال 1393 نمایش گروفالو را اجرا کرد که در این سال ها بارها در جاهای مختلف کشور اجرا شده و جوایز بسیاری را از جشنواره های مختلف کودک و نوجوان دریافت کرده است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۲۳:۲۹    
سالن های تئاتر کودک و نوجوان به دلیل همزمانی روزهای عزاداری محرم و صفر با تابستان، اجرای یک سری نمایش های مناسبتی ویژه این گروه های سنی را در دستور کار خود قرار داده اند که این برنامه ها تابستان امسال در قالب نمایش های صحنه ای و میدانی در تالار هنر و مرکز تولید تئاتر کانون به اجرا درخواهد آمد. ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۱۴:۳۸    
سالن های تئاتر کودک و نوجوان به دلیل همزمانی روزهای عزاداری محرم و صفر با تابستان، نمایش های مناسبتی را برای اجرا در این روزها در نظر گرفتند که ویژه این گروه های سنی است. این برنامه ها تابستان امسال در قالب نمایش های صحنه ای و میدانی در تالار هنر و مرکز تولید تئاتر کانون به اجرا درخواهد آمد.
8 صبح   ۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۸:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر : به گزارش خبرگزاری مهر، این نمایش به کارگردانی محسن میرزایی و نویسندگی نسرین خنجری، در بیست و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان، جوایز متعددی را دریافت کرد. ...
امین کمالوندی معاون توسعه مدیریت و منابع کانون، در سفر خود به استان لرستان دراداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوان حضور یافت و درجلسه شورای فرهنگی استان شرکت کرد و درادامه از مرکز فرهنگی هنری شماره 2 خرم آباد ...
سینما پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: با حکم حمید نیلی مدیر کل هنرهای نمایشی، دبیر بیست و نهمین جشنواره ی بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۰۷:۱۸   + ۴۲ سایت دیگر  
با حکم حمید نیلی مدیر کل هنرهای نمایشی، دبیران سه جشنواره بین المللی تئاتر فجر، تئاتر کودک و نوجوان و تئاتر عروسکی تهران_ مبارک منصوب شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
همدان-نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی از بازگشت جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به همدان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به دستور وزیر ارشاد امسال مجدد در همدان برگزار و دبیرخانه دائمی تئاتر نیز در همدان راه اندازی می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۲۲:۲۷    
در دیدار معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان طرح های تولید تئاتر کودک و نوجوان با رویکرد قرآنی از سلسله برنامه های قرارگاه شهید آوینی بررسی شد.
کودک پرس   ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۱۵:۵۸    
به گزارش کودک پرس ، با حکم مدیرکل هنرهای نمایشی، امیر مشهدی عباس، دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شد. به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛ مجتبی حاذق مدیر آفرینش های ادبی و هنری کانون درباره برنامه های تابستان کانون برای کودک و نوجوان گفت: در حوزه تئاتر کانون دو بخش تولیدی و آموزشی و فرهنگی داریم که در واقع کارگاه های نمایش خلاق ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
برنامه رادیویی خشت اول شنبه 12 خرداد ماه، با موضوع پرکردن اوقات فراغت با فعالیت های فرهنگی و هنری از رادیو فرهنگ پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته خشت اول عباس قاصد زاده؛ نویسنده ...
سه نمایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزیده بخش تئاتر کودک و نوجوان بیست ویکمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۰۹:۱۸    
دبیر جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی: اصلی ترین بخش تئاتر کودک و نوجوان رضوی، حضور پرشور کودکان و نوجونان در کنار خانواده هایشان در سالن های نمایش تئاتر است.
عصر توس   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اجرای عمومی و غیر متمرکز چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی برای بهره وری و استقبال بیشتر مخاطبین است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت انتخاب آثار بخش تئاتر کودک و نوجوان رضوی گفت: جشنواره امسال پیشرفت بسیار عجیبی دارد و آن هم به دلیل اینست که کسانی که در آن شرکت کرده اند اکثرا از حرفه ای های تئاتر کشور هستند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد اولین تئاتر کودک و نوجوان شهرستان بافق با عنوان پروانه سفید به کارگردانی محسن شریعتی به روی صحنه رفت.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۰۷    
تئاتر یکی از هنرهای مؤثر بر کالبد تمدن بشری است؛ این هنر علاوه بر اینکه روایتگر فرهنگ و تمدن بوده، خود به نوعی مقوم آن به شمار می رود. اگر کمی تجربه زیسته خود را در تماشای یک نمایش بررسی کنیم، به راحتی درمی یابیم نمایش با استفاده از وزن واژه ها، اثرگذاری نور، صدا و ریتم ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۳۰    
نشست تخصصی با عنوان دریچه ای به سوی تئاتر کودک ونوجوانان درحاشیه نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون لرستان با حضور شرکت کنندگان برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن حضور در مراسم بزرگداشت بهرام شاه محمدلو با اشاره به رویکرد این سازمان مبنی بر توجه به تئاتر کودک و نوجوان از تجهیز 10 سالن تئاتر و نوسازی 3 هزار صندلی تئاتر در سطح فرهنگسراها خبر داد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۲۴    
زمینه های همکاری مشترک و تبادل آثار شاخص تئاتر کودک و نوجوان تهران، در جلسه مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مدیر تالار هنر بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان منتخب مردم همدان در مجلس از پیگیری برای بازگشت جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به همدان خبر داد و گفت: پیگیری ها برای بازگشت جشنواره فیلم هم در دست اقدام است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی خانه تئاتر، در ابتدای این مراسم که عصر جمعه 21 اردیبهشت ماه در سالن استاد جوانمرد خانه تئاتر برگزار شد، مجید قناد به عنوان نایب رییس ضمن خوش آمدگویی، سخنانی درباره شخصیت و فعالیت های شاه محمدلو مطرح کرد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۵۰    
دبیر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی گفت: ایجاد زیرساخت برای اجرا های عمومی در دوره های بعدی ضروری است و رقابتی شدن این رویداد انگیزه گروه های نمایشی را بیشتر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان فراخوان حمایت از تولیدات نمایشی انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در سه بخش تئاتر خیابانی، تئاتر صحنه ای و تئاتر کودک و نوجوان منتشر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۱    
نمایش "سفر پر ماجرا" به نویسنگی و کارگردانی رضا جوشعار شرکت کننده در چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک ونوجوان رضوی در فرهنگسرای طوبی بندرعباس اجرا شد.
مهدی سیم ریز دبیر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی: در شیوه جدید جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی که غیر رقابتی است، مورد توجه گروههای نمایشی قرار گرفت و استقبال دو برابری نسبت به سالهای قبل داشته ایم.
تولیدات نمایشی در سه بخش تئاتر خیابانی ، تئاتر صحنه ای و تئاتر کودک و نوجوان دراستان خوزستان ( طرح شهید آوینی) منتشر خواهد شد.
مدیرکل کانون استان: می خواهیم مرکز تئاتر کودک و نوجوان استان را تاسیس کنیم
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
دبیر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی گفت: اجراها نشان می دهد مجموع آن چیزی که در جلسات تصمیم گیری برای برگزاری این جشنواره مدنظر بود، حاصل شده است و کارهای به اجرا رفته با بازخوردهای خیلی خوبی مواجه شده و تعداد تماشاگران چشم گیر و قابل دفاع است.
سینما پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۵    
سینماپرس: مجید علم بیگی بازیگر و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر که این روزها نمایش بره ناقلا را در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی روی صحنه دارد در خصوص این نمایش و همچنین اهمیت توجه به تولیدات مختص کودکان و نوجوانان در حوزه فرهنگی و هنری با سینماپرس به گفتگو نشست.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۰ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر در تدارک برگزاری بزرگداشتی برای بهرام شاه محمدلو است.
سینمای نو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " : اسامی آثار راه یافته به بخش فیلمنامه نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی اعلام شد. پایگاه خبری تحلیلی " سینمای نو " ...
چهار نمایش از تولیدات مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در حال اجراست.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۰:۵۴    
ایسنا/خوزستان نمایش ماه و دیو جدیدترین اثر مشترک سیدمحمدعلی موسوی و معصومه عفری در حوزه تئاتر کودک و نوجوان در تالار آفتاب اهواز روی صحنه می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۸    
تماشاخانه ایران مال دور جدید فعالیت های نمایشی خود را با تئاتر کودک و نوجوان آغاز کرده و طی ماه های آینده با دعوت از چهره های برگزیده تئاتر کشور به استقبال علاقمندان هنر نمایش خواهد رفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان رضوی با اشاره به گستردگی زمان اجرای عمومی آثار این دوره از جشنواره در شهر های مختلف گفت: قطعا امسال شاهد افزایش مخاطب بیش از ده برابری نسبت به سال های گذشته خواهیم بود.
کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۲:۴۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش کاوک نیوز به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، توکا رویدادی هنری در حوزه نمایش و نمایش عروسکی است که در دو بخش نمایش نامه خوانی و نمایش نامه نویسی از سوی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر برگزار می ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۳:۴۲    
نمایش "چهارمین نفر "کار پذیرفته شده ی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد لاهیجان اجرا می شود.