شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۲:۲۷Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تئاتر خیابانی»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۰۰    
تئاتر خیابانی با موضوع انتخابات در نظرآباد اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
همایش استانی تئاتر خیابانی با شعار "تئاتر خیابانی، هر خیابان یک نمایش" در استان بوشهر برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۲۳    
جلسه هم اندیشی جشنواره تئاتر خیابانی با موضوع شهدای استان قم از طرف معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۶:۴۸    
مریم کاظمی کارگردان و بازیگر تئاتر که نمایش هایی چون رام کردن زن سرکش ، دیوها و آدم ها و خوابگرد ها را روی صحنه برده با اشاره به بحران شغلی که در عرصه تئاتر به دلیل شیوع ویروس کرونا به وجود آمده از ایجاد رانت در این شرایط هشدار داد و تأکید کرد که ایده هایی چون تئاتر خیابانی که از گذشته نیز وجود ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مسئول انجمن هنرهای نمایشی سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره تئاتر خیابانی نخل و هامون همزمان با دهه کرامت و در آستانه انتخابات در پارک های سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- همزمان با سالروز قیام خونین 15 خردادسال 42 مردم دشت ورامین، همایش تئاتر خیابانی 15 خرداد روز شنبه در شهرستان قرچک برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۹:۲۰    
به مناسبت ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام مردمی پانزده خرداد سال 1342 ویژه برنامه همایش تئاتر خیابانی "خرداد " چهارده و پانزدهم خردادماه در شهرستان قرچک برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۴:۵۳    
انجمن هنرهای نمایشی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های شوش و شوشتر با همکاری پایگاه میراث جهانی شوش، شامگاه چهارشنبه 12 خرداد ساعت 21 تئاتر خیابانی "من یک بازیگرم" را با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان در محوطه باغ موزه شوش اجرا کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۵    
خبرگزاری میزان - سرانجام تئاتر کشور پس از نزدیک به یکسال تعطیلی در آستانه برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر بازگشایی شد، این بازگشایی در اوایل فروردین سال 1400 بار دیگر به تعطیلی کشانده شد، اما سریعا با تغییر گروه شغلی تماشاخانه ها آغاز به کار کردند ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر جهت همکاری در فرهنگ سازی و آموزش شهروندی با هنرمندان تئاتر خیابانی استان بوشهر دیدار و گفت وگو کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۰۰:۳۷    
عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ایلام، از پروژه ی احداث ایستگاه تئاتر خیابانی شرهانی که با تلاش شورای شهر و شهرداری دهلران در حال اجرا می باشد، بازدید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۱۶:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با اشاره به ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) و قیام مردمی پانزده خرداد سال 1342 گفت: ویژه برنامه همایش تئاتر خیابانی خرداد، سیزده الی پانزدهم خرداد در شهرستان قرچک برگزار می شود.
آیین اختتامیه رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان با حضور مدیران و هنرمندان ملی و استانی در هتل گیت بوستان اهواز برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۰۷:۲۴    
محمد یوسفی زاده که فعال تئاتر خیابانی در شهر مرند استان آذربایجان شرقی است، از دشواری هایی می گوید که این گونه تئاتری در شهرهای کوچک با آن مواجه است.
نمایش خیابانی "سوختن و ساختن" منتخب حضور در رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان در فرهنگسرای جوان مسجدسلیمان اجرا شد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با شروع مجدد تئاتر خیابانی به مناسبت فتح خرمشهر از امروز (8خرداد)، سامان خلیلیان با برنامه "تقاطع فرهنگ" گفتگو و به تشریح کم و کیف این رویداد فرهنگی پرداخت. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۹    
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باغملک از اجرای تئاتر خیابانی فریاد زیر خاک به مدت 5 شب در قالب رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان خبر داد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۰۴:۵۰    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین روز یکشنبه مورخه 1400/3/2 جلسه هماهنگی جهت برگزاری سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی هرسین در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۹:۱۶    
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: بسیار خرسندم هنرمندان تئاتر خیابانی استان خوزستان این پاسداران کرامت انسانی، عاشقانه در گوشه گوشه این استان، از نام، یاد، سیره و سیاق سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای ایران اسلامی در قالب رپراتوار تئاتر خیابانی استان بگویند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۹:۱۶    
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: در میان گونه های مختلف هنرهای نمایشی، تئاتر خیابانی در دسترس ترین و کم هزینه ترین هنر برای آموزش غیرمستقیم مفاهیم است.
با حضور معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، دبیر رپرتوار،مدیران و هنرمندان تئاتر استان از پوستر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان دبیر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جدول اجرایی این رپرتوار برای برگزاری از چهارم تا هشتم خرداد 1400 در 10 شهرستان استان خوزستان را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در اجراها منتشر کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۸:۱۶    
طی ابلاغی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ساسان شکوریان به عنوان دبیر رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی منصوب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۷:۱۰    
13 نمایش خیابانی به رپرتوار تئاتر خیابانی خوزستان راه پیدا کردند .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان با اعلام هیات انتخاب و از سوی دبیر رپرتوار، نمایش های خیابانی راه یافته به رپرتوار تئاتر خیابانی استان خوزستان یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی معرفی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۳    
اهواز - ایرنا - دبیر جشنواره تئاتر خیابانی استان خوزستان با بیان خبر برگزاری تئاترهای خیابانی در خوزستان گفت: این برنامه از چهارم خرداد ماه با یاد و نام شهید قاسم سلیمانی در محلات مختلف استان آغاز می شود.
اداره کل هنرهای نمایشی همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را مشخص کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
قادر آشنا در مصاحبه با برنامه "تقاطع فرهنگ" از شبکه رادیویی گفت وگو، با اشاره به اختتامیه دو رویداد تئاتر کودک و نوجوان همدان و تئاتر خیابانی مریوان اظهار کرد: این دو رویداد به صورت ملی به سامان رسید و خوشبختانه استقبال خوبی از کارها صورت گرفت. ...
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در آیین تجلیل از پژمان شاهوردی، منتخب رویداد ملی " خیابان تئاتر ایران " گفت: تقویت ظرفیت های تئاتر خیابانی در بروجرد می تواند لرستان را به یکی از قطب های کشور در این زمینه مبدل سازد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۰۹:۳۸    
حجت الاسلام ابوالحسنی با بیان اینکه از ظرفیت تئاتر بسیار کم برای معرفی ائمه اطهار(ع) استفاده شده است، گفت: یک نوع الگوسازی کم هزینه و موثر، اجرای نمایش های خیابانی در ایام ولادت و شهادت امامان معصوم(ع) است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی منتشر شد.
عبیدالله رستمی از اعلام فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاترخیابانی مریوان (تئاتر خیابانی و دیگر گونه های اجرایی) خبرداد و گفت: این دوره از جشنواره 18 تا 22 مهر ماه سال جاری در مریوان برگزار می شود.
فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاترخیابانی مریوان (تئاتر خیابانی و دیگرگونه های اجرایی) منتشر شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با شعار تئاتر خیابانی، خیابان روشن همدلی منتشر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۱۲    
طی حکمی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان حسین نجفی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان به عنوان دبیر نخستین جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای خط شکنان و غواصان دریادل انتخاب شد.
فراخوان نخستین جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای استان زنجان با عنوان " خط شکنان و غواصان دریا دل " منتشر شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۵:۱۶    
تئاتر خیابانی مادران جنگ به نویسندگی و کارگردانی مختار محمدی در مریوان اجرا شد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی عبید رستمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان را به عنوان دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۰۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان تئاتر خیابانی شهرستان مریوان را بە عنوان یکی از رویدادهای مهم و تاثیرگذار در رونق و توسعه صنعت گردشگری کردستان برشمرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۹:۰۸    
یک نویسنده و کارگردان تئاتر خیابانی با اشاره به مشکلاتی که گریبان این گونه تئاتری و به طورکلی هنر را نه تنها در یک سال کرونایی که طی سال ها گرفته است، می گوید: آیا مسئولان که در راس فرهنگ و هنر کشور هستند نباید بدانند که در این یک سال چه بر سر هنرمندان گذاشته است؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۰:۱۳    
ایسنا/زنجان معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای در استان زنجان با هدف گرامی داشت 3535 شهید استان برگزار می شود.
پانا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
زنجان (پانا) - معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد جشنواره نمایش های خیابانی و صحنه ای برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، ایرج داودبیگی گفت: با هماهنگی صورت گرفته نخستین جشنواره تئاتر خیابانی و صحنه ای نیز برگزار خواهد شد ...
سینما خانه   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۲    
مهری گفت: کتاب تیاتر در خیابان جامع ترین کتاب درباره تئاتر خیابانی ایران به قلم سمیه مهری روانه بازار نشر شد. سمیه مهری نویسنده ،بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر که در سال ای اخیر حضور موثری در تئاتر و جشنواره تئاتر فجر و دریافت جوایز دارد. درباره کارهای جدیدش در تئاتر گفت:با توجه به [...]
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۰    
دهقانی کارگردان و نویسنده تئاتر گفت: حضور در جشنواره ها به تئاتر خیابانی کمک می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۶    
یکی از هنرمندان فعال تئاتر خیابانی از مشکلاتی که در سال های اخیر در این حوزه به وجود آمده است، گلایه کرد و از مدیرکل هنرهای نمایشی خواست تا صدای اعتراضشان را بشنود.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: بیش از 280 هنرمند معترض تئاتر خیابانی در اعتراض به ناعدالتی ها و وضعیت نامناسب این حوزه از تئاتر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه نوشتند. هنرمندان تئاتر خیابانی در قالب بیانیه ای نسبت به شرایط موجود، ناعدالتی ها و روند معیوب فعالیت های نمایش خیابانی اعتراض کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
انجمن نمایش شهرستان رودان با هنرنمایی هنرمندان خود با اجرای تئاتر خیابانی به میدان مبارزه با کرونا آمد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
در پی اعتراض برخی از فعالان تئاتر خیابانی نسبت به عملکرد دفتر تئاتر خیابانی در اداره کل هنرهای نمایشی، سامان خلیلیان مدیر این دفتر با ارایه توضیحاتی، تاکید کرد که در تئاتر خیابانی هیچ گونه غرض ورزی شخصی و مافیایی وجود ندارد .
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۷:۲۳    
این روزها صدای فریادی از سوی هنرمندان تئاتر خیابانی بلند شده است؛ فریادی که در قالب یک نامه اعتراضی با امضای 280 نفر از فعالان این حوزه، خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شده. این اعتراض نامه خود با حواشی بسیاری همراه شد و موافقان و مخالفانی پیدا کرد.