جمعه ۰۸ بهمنساعت ۰۲:۱۹Jan 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرمایه اجتماعی»

ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۸:۴۲    
مصطفی ییلماز، از فعالان امور خیریه و وقف در کشور ترکیه با اشاره به نقش مهم انجمن ها و سازمان های خیریه در تقویت سرمایه اجتماعی و همچنین لزوم توجه به نوآوری در فعالیت های خیریه، دو مؤلفه شفافیت مالی و نوآفرینی را از ضروریات فعالیت های خیرخواهانه در این کشور توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ - ۰۷:۵۴   + ۳۸ سایت دیگر  
صدماتی که خاندان پهلوی به کشور ایران وارد کرد شاید تا دهه ها قابل جبران نباشد. از بین بردن سرمایه اجتماعی و فرهنگ کشور و همچنین آسیب جدی به باورهای مردم جامعه، تنها بخشی از اقدامات جبران ناپذیر این خاندان است، اما آنچه تا امروز مغفول مانده، غارت بخش بزرگی از سرمایه مادی ایران است.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۳:۲۰    
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر سامانه پیام کوتاه 30002323 * در مورد دلیل تخریب اقدامات این دولت توسط بعضی از مخالفین باید گفت این جماعت بیشتر نگران افزایش سرمایه اجتماعی دولت جدید هستند ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک گفت: در اجرای پروژه های کلان بیش از سرمایه اقتصادی به سرمایه اجتماعی نیاز داریم.
استانداری قزوین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: دولت سیزدهم آرمان ها و روحیه بسیجیان را دارد و بسیج هم میتواند با کمک به دولت در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و امیدآفرینی بین مردم نقش مهمی داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۳:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه با تجلیل از شخصیت و رویکرد وحدت مدارانه علمای اهل سنت استان به ویژه ماموستا مُلا قادر قادری امام جمعه پاوه، گفت: این علما و بزرگان یک تکیه گاه برای استان کرمانشاه و ایران اسلامی هستند و مردمداری و ارتباط صمیمی آن ها با مردم بزرگوار اهل سنت، یک سرمایه اجتماعی است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۰۱    
حمید مسعودی - عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه بیرجند
تین نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۰:۴۵    
در مقیاسی کلان تر، ریشه بخش بزرگی از همه معضلات یاد شده را می توان مشکلات اقتصادی و پایین بودن سرمایه اجتماعی دانست.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
در این فهرست موارد بسیاری به چشم می خورد: بحران بانکی؛ بحران صندوق های بازنشستگی؛ بحران آب؛ بحران محیط زیست؛ بحران تغییرات نسلی؛ بحران از دست رفتن سرمایه اجتماعی و غیره.
پانا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) -عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت دولت بنا را بر این گذاشته است که کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم را به نحوی با قیمتی ثابت و تثبیت شده به دست آنان برساند و این موضوع را در دستور کار قرار داده است. ...
پایگاه خبری مناطق آزاد اقتصادی   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۵۰    
دستیار ویژه سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، در برنامه زنده تلویزیونی، اعتماد را زیربنای توسعه و سرمایه گذاری برای آینده و تقویت آن را باعث افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه خواند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شاهد تغییر اخلاق حکمرانی و احیای سرمایه اجتماعی توسط دولت سیزدهم هستیم از این رو دولت و قوه مقننه در کنار همدیگر هستند تا کشور پیشرفت کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
اعتماد، بزرگ ترین سرمایه اجتماعی هر ملتی است و به راحتی به دست نمی آید؛ سال ها و دهه ها زمان نیاز است تا ذره ذره شکل بگیرد و در روح و روان جامعه نهادینه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۴    
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: یکی از فاکتورهای سفرهای رئیسی، افزایش سرمایه اجتماعی است. اگر مردم آثار این سفرها را ببینند، افزایش سرمایه اجتماعی تا حدودی سرعت می گیرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۰:۰۲    
اگر فرض کنیم ارز نباشد و به خاطر کمبود ارز بخواهند ارز 4200 را حذف کنند، اگر ما بیاییم کل ارز را از بازار آزاد بخریم، به قیمت 4200 به واردکننده بفروشیم که وارد بکند، باز هم اثر تورمی ای می گذارد و از تورم آن نقدینگی کمتر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- یرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری بر گره گشایی از مشکلات صندوق های قرض الحسنه تاکید کرد و گفت: این صندوق ها به عنوان سرمایه اجتماعی منشاء خیر هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۳:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس سازمان بهزیستی با اشاره به فعالیت های مرتبط با توانمندی مددجویان تحت پوشش این نهاد گفت: سرمایه اجتماعی برای امید به زندگی جامعه هدف بهزیستی روبه افزایش است.
یزدان عشیری جشنواره فیلم فجر را یک سرمایه اجتماعی برای حوزه فرهنگ و سینما خواند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: یک میلیون و 433 هزار نفر نیروی کار فعال در این استان وجود دارد که باید روابط کار این استان به دقت تنظیم تا سرمایه اجتماعی تقویت شده و کارگر و کارفرما نیز متضرر نشوند.
ایثار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: طرح شاهد تنها وظیفه آموزش ندارد بلکه باید در سطحی گسترده تر به موضوعات فرهنگی و تربیتی نیز بپردازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان گفت: حدود 5 هزار و 370 مسجد و بیش از 4 هزار مسجد فعال در سطح استان اصفهان وجود دارد؛ بیش از 3 هزار و 500 امام جماعت در سطح استان داریم که اقامه نماز جماعت را به صورت منظم بر عهده دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید براینکه سرمایه اجتماعی مبتنی بر امید و اعتماد است، گفت: در دهه فجر باید جهاد امیدآفرینی را برای تقویت سرمایه های اجتماعی سرلوحه قرار دهیم.
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۹    
یک اقتصاددان ضمن انتقاد از وعده خوشبینانه رئیس کل بانک مرکزی پیرامون بهبود شرایط اقتصادی کشور در سال 1401 گفت: در حال حاضر ساختار و شاخص های اقتصادی کشور تغییری ایجاد نشده و با عدم تحقق وعده های مطرح شده، سرمایه اجتماعی مردم از بین برود.
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۲۲:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا: معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی در تبیین و توضیح بخشی از سخنان امروز خود در همایش ملی بررسی آسیب های اجتماعی با رویکرد اسلامی گفت: مطالب بیان شده در این همایش به ویژه آن بخش که به میل تغییرات اساسی و یا اعتراضات اشاره داشته ...
رییس کل سازمان نظام پرستاری، گفت: کارانه پرستاران از اول دی بر اساس قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری محاسبه و پرداخت می شود و حتما افزایش خواهد داشت. استخدام نیرو نیز با اولویت تبدیل وضعیت پرستاران پیگیری می شود و حتما برای اجرای فوق العاده خاص راهی پیدا می کنیم.
هرمز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
فولادی با بیان اینکه تبلیغات سمی و بیم آفرین غربی ها در جامعه ایرانی دیگر اثری ندارد گفت:امید بزرگترین سرمایه اجتماعی یک ملت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
همدان_ایرنا_ استاندار همدان گفت: بازگشت سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی از جمله رویکردها و برنامه های محوری دولت سیزدهم در راستای پیگیری و تحقق منویات مقام معظم رهبری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، فرسایش سرمایه اجتماعی و آبرَفتِ اعتماد عمومی را از مهم ترین معضلات ماه های گذشته اعلام و جهت گیری سیاست های رئیس جمهوری و دولت مردمی را در راستای غلبه بر این نقیصه عنوان کرد.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۰۸:۱۷    
رویداد24 در این گزارش وضعیت نمایندگان تهران در مجلس دهم را بررسی کرده است؛ نتیجه این بررسی نشان می دهد اکثر آن ها سکوت کرده اند یا به شغلی دیگر مشغول هستند و اساسا فعالیت سیاسی ندارند و ظاهرا کاری هم با تحولات سیاسی ایران ندارند ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۶    
شفقنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه تصویر ذهنی جامعه از روحانیون مغشوش است و روحانیت باید در جهت اصلاح و تکمیل این تصویر برآید، گفت: افرادی درجه یک برای جایگاه امامت جمعه و جماعت نداریم و حوزه علمیه باید رویکرد تربیتی خود در این جهت را اصلاح کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه سرمایه اجتماعی روحانیت دچار آسیب شده است، گفت: فضلا باید دست به کمر گرفته و در میدان خدمات اجتماعی حضور یابند و در کنار این فعالیت ها، تلاش های تربیتی را نیز دنبال کنند.
دوره آموزشی آنلاین با عنوان سرمایه ی اجتماعی و نقش آن در خانواده با همکاری مؤسسه کار و تأمین اجتماعی ویژه رؤسای ادارات تابعه و کارشناسان فرهنگی اجتماعی سراسر استان برگزار شد
آقای خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا در نخستین روز این همایش دکتر حمیدرضا اشراقی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، بیان داشت: سازمان یونسکو می گوید در جوامع انسانی چند نوع سرمایه وجود دارد، سرمایه طبیعی، سرمایه مالی، سرمایه اجتماعی و سرمایه انسانی ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
آسیانیوز / یزد ؛ محمدرضا حدادزاده در نشست با مدیر کل صدا و سیما مرکز یزد، افزود: ورود به مسائل اجتماعی با وسواس و حساسیت مضاعف، دنبال کردن دغدغه های مردمی و پیگیری موضوعات مبتلابه جامعه درافزایش سرمایه اجتماعی صدا و سیما نقش به سزایی دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۳:۵۱    
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران بر استفاده از همه ظرفیت های این شورا برای افزایش امنیت اجتماعی، فرهنگ و تعلیم و تربیت تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۳۱    
اعضای شواری اسلامی شهر مهاباد در نخستین نشست با اصحاب رسانه، شفاف سازی و تلاش برای بازگشت و ارتقا سرمایه اجتماعی را از مهم ترین اولویت های کاری خود بر شمردند.
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۸    
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفتگو با بازارکار با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در مهارت آموزی سربازان موفق عمل کرده گفت: 100 درصد سربازان از آموزش های مهارتی عمومی که توسط جهاد دانشگاهی ارائه می شود برخوردار شده اند. ...
جماران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ علی اصغر صباغ پور، در یادداشتی با عنوان روحانی اصولگرا در روزنامه شرق نوشت: خاموش و نام باده مگو پیش مرد خام چون خاطرش به باده بدنام می رود دیوان شمس ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۹:۵۱    
کارشناس بازار خودرو گفت: به نظر می رسد عرضه خودرو خارجی در بورس کالا، آزمونی برای ورود خودرو به بورس کالاست. در حقیقت، در حال تست هستند و می خواهند ببینند پلتفرم مزایده را می توانند در قالب بورس کالا پیاده سازی کنند یا نه.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۳:۰۲    
رضا خجسته رحیمی در اندیشه پویا نوشت : وقتی دولت ناگزیر از به کار بردن قوة قهریه در برابر نارضایتی ها شود، به کاهش بیشتر آن و تضعیف بیشتر سرمایه اجتماعی نیز می تواند بینجامد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: توسعه اجتماعی در کشور نامتوازن شکل گرفته است.
همزمان با پانزدهم دی سالروز صدور فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در امر تشکیل نهاد گزینش، گردهمایی اعضای هسته های گزینش شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت راه وشهرسازی در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۰۰    
در خصوص جایگاه مردمی سردار شهید سلیمانی یا به تعبیری سرمایه اجتماعی ایشان ذکر چند نکته حائز اهمیت است: ما در کشور افرادی نظیر شهید کاظمی، شهید صیاد شیرازی و .. ...
در انتخابات ریاست جمهوری هم برخی احزاب اصلاح طلب به حمایت از عبدالناصر همتی پرداختند، ولی سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان خلاف انتخابات 96 حاضر به حمایت از همتی نشدند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۹    
میامی- امام جمعه میامی با بیان اینکه اعتمادسازی به عنوان سرمایه اجتماعی ضرورت دارد، گفت: مسئولان برای رفع مشکلات مردم و تحقق وعده ها به خصوص در زمینه معیشت و اشتغال تلاش کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
بهروزی با یادآوری این مطلب که سلام به شهدا که رفتند تا بمانند نه مانند تا بمیرند، گفت: خانواده شهدا و ایثارگران سرمایه اجتماعی نظام اسلامی هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۸:۲۱    
امام روستای ارکان گفت:کار فرهنگی باعث شد سرمایه اجتماعی ما در روستا زیاد شود، سرمایه اجتماعی بازوی ما در درمان دردها و کمک رساندن به نیازمندان روستا بود.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار سیاسی، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز -سه شنبه -مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به دومین سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی مبدع مکتب سلیمانی بود و سرمایه اجتماعی کشور را با در کنار مردم مهربان بودن، ایجاد کرد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۷    
مهدی یاراحمدی خراسانی - مدرس دانشگاه
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سردار سلیمانی شخصیتی بود که سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی به شمار می رفت که البته بعد از شهادت نیز محبوبیتش افزایش پیدا کرد.