سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۷:۳۸Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۶    
از تجربه 40 ساله زندگی آقای قادری کارشناس امور گمرکی و تحلیل گر مسائل اقتصادی و گمرکی که به عنوان چهره سال بولتن نیوز معرفی شده است، می توان نتیجه گرفته که اعتقاد به حمایت از حقوق مردم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۲    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: مدیریت فضای کسب و کار مناسب با شناسایی ضعف های موجود در یک ساختار، ایجاد ساختار روان، سبک و توانمند و داشتن انگیزه و دیدگاه رشد و پیشرفت در سه بخش دولت، بخش خصوصی و کارکنان امکان پذیر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: نقش فرهنگ و عوامل فرهنگی مانند باورها، نگرش ها و رفتارها که در فضای کسب و کار تاثیرگذار هستند، در توسعه اقتصادی مغفول مانده اند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: سیاست ها و برنامه های اداره کار بر مبنای بهبود فضای کسب و کار پیش می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۶    
درجلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان، موانع فرهنگی فضای کسب و کا بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه باید در هر موضوعی ساختارها را بازنگری و ضعف ها را رفع کرد، گفت: رویکرد موضوع دیگر است که به فرهنگ، انگیزه ها و نگاه ها برمی گردد. گاهی اوقات رویکرد ما در فضای کسب و کار دچار مشکل است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
مهمترین معیاری که فعالان اقتصادی بوسیله آن روند حرکت فضای کسب وکار کشور را به سوی بهبود کیفیت اندازه می گیرند اراده و ظرفیت دولت (در معنای عام آن) برای پذیرش یک انضباط سازنده و اعمال آن در تمامی اجزا و ارکان نظام حکمرانی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار مرکزی از استان مرکزی استان نخست کشور در احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل خبر داد و گفت: استان مرکزی در پایش فضای کسب و کار در کشور رتبه نخست را کسب کرد.
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۵۷    
آخرین گپ وگفت های دولتمردان با خبرنگاران در آخرین چهارشنبه سال در حیاط پاستور، در حال و هوایی بهاری در روزهای پایانی زمستان انجام شد و بیشترین پرسش اصحاب رسانه به مسائل اقتصادی از جمله خودرو و فضای کسب وکار و البته بحث همیشگی اینترنت اختصاص داشت.
راه پرداخت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۱:۴۸    
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۹    
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز از برپایی پنج نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های بانوان در نوروز 1402 خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۲۱    
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در برنامه میز اقتصاد گفت :هر کسی که بخواهد پروانه صنفی دریافت کند با مراجعه به سامانه مجوز دات آی آر می تواند درخواست خود را ثبت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهبود فضای کسب و کار گفت: با کنار گذاشتن صدور مجوز آنی، مجوز های صنفی نهایتا تا سه روز به درخواست کنندگان صادر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - استاندار کرمان خواستار همکاری دستگاه های مختلف در راستای بهبود فضای کسب و کار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: در استان فضای کسب وکار مناسب نیست، زیرا برخی از دستگاه ها در این زمینه همکاری نمی کنند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / با بیان اینکه تولیدکنندگان با وجود شرایط تحریمی و مشکلات اقتصادی فضای کسب و کار خود را توسعه داده اند، گفت: در تاریخ ایرانیان ثابت کرده اند که ایرانی هیچگاه گرفتار بن بست نمی شود و لذا امروز زمان اتحاد و در کنار هم بودن برای از بین بردن مشکلات است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نصر: دبیر انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی گفت: درآمد سرانه هر فرد در استان آدربایجان شرقی حدود 70 درصد درآمد سالیانه کشوری است که ظرفیت لازم برای حل این مشکل وجود دارد و از طریق تسهیل فضای کسب و کار می توان این مسائل را بر طرف کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۳:۴۱    
نصر: رئیس هیئت مدیره شرکت بتن کاوه گفت: نوسانات قیمت مواد اولیه و مشکلات بانکی و سرمایه ای باعث شده است تا آینده سرمایه گذاری مشخص نباشد لذا برای اینکه به توسعه پایدار برسیم باید به تمامی جوانب توجه کنیم و تمامی حوزه هارا در نظر بگیریم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اسبق اتاق بازرگانی تهران گفت: فضای کسب و کار در کشور خوب نیست و از نظر جهانی رتبه ما پایین است و به نوعی تحریم های داخلی بیش از تحریم های خارجی اذیت می کند، کاری که اتاق می تواند انجام بدهد پیگیری بهبود فضای کسب و کار است که یک قانون هم در این زمینه تصویب شده اما تا به حال خوب عمل نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۴۱    
استان مرکزی در احیای بنگاه های تعطیل و نیمه تعطیل رتبه نخست کشور و در پایش فضای کسب و کار نیز رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۱۰    
مهندس مجید سعیدیان مدیر عامل شرکت فولاد خرمدشت تاکستان کاندیدای ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۸    
در فضای کسب و کار ایران وجود چالش های ریز و درشت و موانع کوچک و بزرگ بر کسی پوشیده نیست. در سالیان اخیر با ارائه طرحی به نام طرح حمایت از شرکت های دانش بنیان که به تأیید مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است ...
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۵    
همکاران گرامی باتوجه به پیگیری های صورت گرفته و نیاز بیش از 600 کارفرمای عضو کانون انجمن های صنفی کارفرمایان استان اصفهان به مشاورین حقوقی و وکلای با تجربه در خصوص مسائل حقوقی مربوط به امور پیمان و قرار دادهای تجاری و امور شرکت ها و یا امور مرتبط با فضای کسب و کار کارفرمایان ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ایران، در حوزه کسب و کارهای جدید در مقایسه با دیگر کشورها جایگاه و رتبه مطلوبی ندارد، این در حالی است که بهبود فضای کسب و کار با توجه به چالش های پیش روی اقتصاد کشور به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۴    
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: بازدیدهای تیم قضایی و استانداری اصفهان کمک کرده تا رتبه فضای کسب وکار این استان در تابستان امسال از 15 به 5 برسد. این موضوع نشان می دهد که تلاش ها در حال نتیجه دادن است اما نیاز به پشتیبانی در کشور داریم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: بازدیدهای تیم قضایی و استانداری اصفهان کمک کرده تا رتبه فضای کسب وکار این استان در تابستان امسال از 15 به 5 برسد. این موضوع نشان می دهد که تلاش ها در حال نتیجه دادن است اما نیاز به پشتیبانی در کشور داریم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: رتبه فضای کسب و کار اصفهان که در پاییز 1400، رتبه 15 بوده در تابستان امسال به رتبه 5 رسیده اما نیازمند توجه بیشتر مرکز هستیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۱۲    
سرمقاله خواستگاه اصلی رشد و توسعه اقتصادی از تولید سرچشمه می گیرد. تجربه سالهای گذشته نشان می دهد که هر کشوری که به شاخص های مناسب اقتصادی دست یافته، در مدار بهبود فضای کسب و کار و رونق تولید و صادرات حرکت کرده است ...
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، در راستای بهبود محیط کسب و کار استان، اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان با هدف اصلاح، بهبود ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۷:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
چین هشدار داد که ممنوعیت استفاده از تیک تاک از سوی موسسات رسمی اتحادیه اروپا، به اعتماد جامعه جهانی به فضای کسب و کار در اتحادیه اروپا لطمه وارد خواهد کرد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۹:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
جلسه کمیته مضمون توسعه حوزه بین الملل و خدمات تجارت خارجی با هدف پایش راهکار های ذیل مضمون یادشده، در محل اداره کل تحقیقات و مدیریت استراتژیک برگزار شد ...
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
ایرسا- عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه طی بیش از یک دهه گذشته پیش بینی پذیری در اقتصاد کشور بسیار ضعیف بوده، گفت: متاسفانه عدم ثبات اقتصاد طی سه فصل گذشته اصلی ترین سد پیش روی فضای کسب و کار کشور بوده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۲:۴۱    
می متالز - برای تسهیل حرکت سازمان ها در مسیر تعالی و در پی آن کسب موفقیت روزافزون در فضای رقابتی تجاری به روزآوری الگو ها و بهبود مستمر فرآیند ها امری لازم و ضروری است.
جلسه ای با حضور مدیران سازمان بورس و مدیران عامل شرکت های سبدگردان به منظور رسیدگی به مسائل و مشکلات این شرکت ها و بررسی راهکارهای بهبود فضای کسب وکار برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد استان یزد در آخرین ارزیابی فضای کسب و کار، با 9 پله صعود، رتبه 6 ام را در بین استان های کشور به خود اختصاص داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یکی از چالش های فضای کسب وکار بنگاه های اقتصادی کشور، فقدان خدمات مشاوره ای در حلقه های قبل و پس از تولید است که در کنار ضعف قابلیت های درون بنگاهی، فضای پرچالشی را برای ادامه فعالیت آنها رقم زده است ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۲۱:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به مطالب روزنامه های کار و کارگر در 24 بهمن ماه با تیتر رکود کسب و کار در پاییز سال 1401 ، روزنامه تعادل با تیتر 14 گلوگاه در محیط کسب وکار، و همچنین مطلب روزنامه اعتماد با تیتر تصویر رکود در استان ها ...
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۱:۱۳   + ۳۵ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- اشتغال یکی از موارد مهم در اقتصاد هر کشور به شمار می رود. افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری به رونق و توسعه اقتصادی منجر خواهد شد. برنامه دولتها باید متمرکز بر ایجاد شغل پایدار و بهبود فضای کسب و کار باشد. اشتغال اصلی ترین راه کسب معیشت و گذران زندگی است ...
با دعوت کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران، مدیران عامل شرکت های تامین سرمایه امروز شنبه 6 اسفند ماه 1401 با حضور در سازمان بورس مسائل و مشکلات خود را با معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس در میان گذاشته و به بحث و بررسی و ارائه راهکارهای مناسب پرداختند.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون تکنولوژی فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه با بررسی شرایط پیش رو از جمله رقابت فضای کسب وکار در آینده و تغییر نیازمندی مشتریان و محدودیت های بیشتر در تأمین نیازمندی ها و افزایش حساسیت های زیست محیطی و اجتماعی ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مسجد امام محمدباقر (ع) واقع در محله مهرآبادجنوبی سابقه پرافتخاری در عرصه های مختلف خدمات رسانی به مردم دارد که مهم ترین آن ایجاد فضای کسب و کار برای جوانان جویای کار با توجه به امکانات مسجد محل است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیس انجمن فولاد آذربایجان گفت: تصمیمات مدیران وزارتخانه نباید درپشت درهای بسته گرفته شود و تشکل ها می توانند در این تصمیم گیری ها و بخشنامه ها به دولت برای بهبود فضای کسب و کار کمک کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده: محمد گل شکن شاید تا به حال واژه ووکا (VUCA) به گوشتان خورده باشد، مفهومی که در دهه هشتاد میلادی از کالج ارتش آمریکا وارد دنیای مدیریت شد و برای توصیف جهان پرتلاطم و مدرن به کار رفت چرا که در اواخر قرن بیستم فضای کسب و کار در جهان مانند میدان جنگ سرشار از اتفاقات غیرقابل پیش بینی و تغییراتی ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۱۷    
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان قزوین در دیدار با مدیر عامل بانک رفاه استان گفت: تعاونی ها موجب رونق فضای کسب و کار می شود و فضای تولید و اشتغال را بهبود می بخشد.
شادا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
ششمین جلسه کمیته حقوقی تنظیم گری و بهبود فضای کسب و کار امروز در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
جلسه گروه کاری بهبود فضای کسب و کار با موضوع شیوه نامه ابطال پروانه واحدهای پرورش دام و صنایع وابسته، به ریاست علیرضا علی پور، معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان و حضور نمایندگان سازمان جهاد کشاوزی، اداره کل دامپزشکی ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بانک ایران زمین در سالهای اخیر تلاش کرده تا با بستری سازی لازم ، وضعیت مناسبی را در فضای کسب وکار خود ایجاد کرده و به یکی از بانکهای مهم در این حوزه تبدیل شود. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
استاندار اصفهان گفت: ارتقای 18 پله ای بهبود شاخص فضای کسب و کار در استان نشان می دهد که برخلاف رویه گذشته با اقدامات انجام شده، اصفهان دوستدار سرمایه گذار و مستقبل از سرمایه گذاران است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۰:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
می متالز - مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد سفیددشت گفت: توفیق دریافت تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی در اولین سال حضور، مسلماً مایه افتخار و نشان دهنده عزم جدی شرکت جهت حفظ و ارتقاء جایگاه رقابتی خود در فضای کسب و کار است.