دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۸:۰۷May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مهدلو از بخشودگی جرائم قابل بخشش موضوع قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده در راستای حمایت از تولید، وصول معوقات مالیاتی و ارتقای سلامت اداری در سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها بر فضای کسب و کار خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۱:۳۳    
ایسنا/خراسان شمالی استاندار خراسان شمالی گفت: اجرای طرح جامع گردشگری، مذهبی و توسعه حرم عباس بن موسی (ع) و عمارت مفخم بجنورد در بهبود فضای کسب و کار رونق گردشگری استان تأثیر گذار است.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۵:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی در جلسه بررسی روند انجام کار پروژه های توسعه مجموعه مفخم و امامزاده سید عباس گفت: در اجرای این پروژه ها هر نوع اعمال سلیقه شخصی ممنوع است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۳۰    
رئیس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق تعاون ایران از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواست در ثبت علایم تجاری تسریع صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: امروز کارگروه مشترکی برای رصد مداوم مسائل پیش روی فعالان اقتصادی بهبود فضای کسب و کار با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تشکیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: اگر رئیس جمهور آینده با رأی قاطع انتخاب شود، قدرت مانور بیشتری برای اصلاحات اساسی در حوزه های بانکداری، دیپلماسی اقتصادی و قوانین مربوط به فضای کسب وکار خواهد داشت.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، اصلاحیه ماده 3 ضوابط استقرار واحد های تولیدی صنعتی و معدنی را ابلاغ کرد. *** ابلاغ اصلاحیه ماده 3 ضوابط استقرار واحد های تولیدی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۱    
دنیای اقتصاد : بخش خصوصی همچنان به بهبود محیط کسب وکار امیدوار است. این موضوعی است که در نشست اخیر شورای راهبری بهبود محیط کسب وکار که در اتاق ایران برگزار شد، به وضوح قابل لمس است ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین گزارش خود به آخرین وضعیت اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار پرداخته است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نما ، سدالله سلیمانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل انجمن ملی فعالان و متخصصین حوزه حجاب کشور، در گفت وگو با ایکنا، به بیان موانع تولید در حوزه محصولات عفاف و حجاب در کشور پرداخت و گفت: کشور ما جزو کشورهایی است که رتبه فضای کسب و کار آن بسیار پایین است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۸:۵۱    
زنجان- استاندار زنجان با بیان اینکه این استان در نرخ مشارکت اقتصادی رتبه دوم کشوری را دارد، گفت: زنجان در فضای کسب و کار رتبه سوم را دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۳    
بهاره چراغی : خیزش موج چهارم کرونا در همان روزهای آغازین سال 1400، سیگنال های منفی به فضای کسب وکار ایران ارسال کرد. صاحبان کسب وکار درحالی میدان داری کرونا را در ایران به نظاره نشسته اند که بسیاری از کشورها درحال حذف محدودیت های کرونایی و عبور از بحران هستند ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۲۵    
بهمن ماه 99 بود که استاندار کرمان گفت اگر در گزارش اسفندماه پایش کسب و کار، دستگاهی باعث نامساعد شدن فضای کسب وکار شود، قابل گذشت نیست. آن زمان رتبه کسب وکار استان 28 بود و حالا 30.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
برای فعالیت درفضای شدید رقابتی وبا محصولات مشابه همانند فضای کسب وکار بیمه های بازرگانی، شبکه فروش برای بقا باید استراتژی های متفاوتی را بکار گیرند.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
همدان-رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برای احیای واحدهای تعطیل باید کمر همت بست و مشکلات آنها را حل کرد، گفت: یکی از مسایل مهمی که در فضای کسب و کار موثر است تسهیل امور و برداشتن مقررات دست و پاگیر است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۷    
رئیس قوه قضائیه گفت: گفته ایم بازرسی کل کشور کار را دنبال کند و مسئولین اجرایی نیز دنبال کنند تا مسئله فضای کسب و کار و تسهیل دسترسی به مجوزها دنبال شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه گفت: موضوع کسب و کار و تسهیل راه ها برای مردم و فعالان اقتصادی را باید حتماً در دستور کار خود قرار دهیم. در این رابطه گفته ایم بازرسی کل کشور کار را دنبال کند و مسئولین اجرایی نیز دنبال کنند تا مسئله فضای کسب و کار و تسهیل دسترسی به مجوزها دنبال شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی استاندار مرکزی از کسب رتبه نخست کشور توسط استان مرکزی در بهبود فضای کسب و کار خبر داد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۴۰    
همدان-رئیس قوه قضاییه گفت: امروز فضای کسب و کار در جامعه نیاز به تسهیل سرمایه گذاری و گره گشایی دارد که این مهم باید به دست توانای مدیران محقق شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۲۰    
دنیای اقتصاد : روآندا، کشوری در قلب آفریقا که با قرار گرفتن در مسیر صحیح توسعه اقتصادی به سنگاپور دوم تبدیل شده است توانسته در دو دهه اخیر با بهبود شرایط حکمرانی، به اهداف خود در زمینه مهار تورم، رشد اقتصادی بالا و بهبود فضای کسب وکار دست پیدا کند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
روآندا، کشوری در قلب آفریقا که با قرار گرفتن در مسیر صحیح توسعه اقتصادی به سنگاپور دوم تبدیل شده است توانسته در دو دهه اخیر با بهبود شرایط حکمرانی، به اهداف خود در زمینه مهار تورم، رشد اقتصادی بالا و بهبود فضای کسب وکار دست پیدا کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا- سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه، رفع بیکاری، ایجاد اشتغال و تلاش برای بهبود فضای کسب و کار را یکی از اولویت های مهم مجموعه مدیریتی استان دانست و تاکید کرد که بهبود فضای کسب و کار موجب تحقق شعار سال می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۱:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: خصوصی سازی یک سیاست است و باید انجام شود و بخش خصوصی طبق قانون باید تولید را حفظ کند، آن را افزایش دهد و اشتغال ایجاد کند نه اینکه مانند کارخانه "کیوان" به تعطیلی کشیده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۸:۱۱   + ۴۱ سایت دیگر  
نایب رئیس سندیکای برق ایران گفت: کمبود سرمایه گذاری در صنعت برق سبب رکود فعالیت ها شده و فضای کسب وکار آن از رونق لازم برخوردار نیست.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نتایج پایش محیط کسب وکار در زمستان 99 اعلام شد. ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که وضعیت فضای کسب وکار در فصل پایانی سال گذشته با اندکی بهبود نسبت به ارزیابی انجام شده در پاییز 99 همراه شده، با این حال این بهبود نمی تواند موید مساعدشدن فضای کسب وکار برای فعالان اقتصادی باشد ...
اقتصاد آنلاین / تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
امروز قصد داریم در ارتباط با یکی از کسب وکارهای شناخته شده و محبوب ایرانی و مسیر رشد و شکوفایی آن صحبت کنیم. کسب وکاری در حوزه غذا و رستوران که در سال های اخیر توانسته است با خوش فکری، خلاقیت و باور به رشد و توسعه تجربه خوشایندی برای مشتریان خود رقم زده و از قلب آن ها سهمی به دست آورد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۵۵    
زمانی که دولت دکتر روحانی روی کار آمد، اقتصاد ایران در شرایط رکود تورمی قرار داشت؛ بر این اساس از جمله شعار های انتخاباتی رئیس جمهور، بهبود فضای کسب وکار و رونق تولید بود. با این حال بررسی شاخص های اقتصادی نشان می دهند دولت نمره قابل قبولی در حوزه بهبود کسب وکار ندارد ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۵۵    
در بسته خبری امشب از ممنوع شدن مسافرت در ایام عید سعید فطر تا رتبه 30 ام کرمان در فضای کسب و کار می شنوید.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عبدالحمید شیخی در گفت وگو با میزان، با اشاره به جهش ایران در بهبود فضای کسب وکار ، گفت: در سال 2019 بانک جهانی آماری در خصوص بهبود فضای کسب و کار منتشر کرد که بر اساس آن، جایگاه ایران رتبه 173 بود که نشان از مشکلات فراوان در حوزه راه اندازی کسب و کار و فعالیت های تولیدی داشته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۰:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنفی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر با تاکید بر اینکه الزامی شدن ثبت چک در سامانه صیاد، ضریب امنیت مبادلات را افزایش می دهد، گفت: قانون جدید چک اگر به صورت کامل اجرایی شود، اعتبار چک را در مبادلات احیا کرده و تاثیر مثبت قابل توجهی بر بهبود فضای کسب وکار کشور می گذارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز بر ضرورت رفع موانع در فرایندهای اداری و ثبات سیاست ها و رویه های اجرایی ناظر بر فضای کسب وکار تاکید کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مصوبات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در حکم قانون و لازم الاجراست، گفت: خوشبختانه مصوبات این شورا در استان منجر به روند اصلاح و بهبود فضای کسب وکار شده است.
روزنامه گسترش صمت   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
شاید فضای کسب و کار فعلی کشورمان این را در ذهن تداعی می کند که فرصت رویداد جهانی اکسپو را به نحوی با کارآفرینی تلفیق نماییم. کاهش درآمد ارزی، توجه به صادرات غیر نفتی، کاهش آمار اشتغال، کمبود سرمایه گذاری و توسعه ساختارهای زیربنایی ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران بوشهر عنوان کرد: به طور میانگین در 6 سال گذشته، سالانه تنها 100 هزار شغل شناسنامه دار ایجاد شده و 97 درصد قراردادهای کار، موقت است. ...
خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۷:۲۹   + ۳۰ سایت دیگر  
سعید مدنی، مدیرعامل سابق سایپا در کلاب هاوس در خصوص بازگشت رنو و پژو به ایران، گفت: واقعیت این است که در رابطه با صنعت خودرو اگر ارتباطات عادی شود و مانند قبل فضای رقابتی نداشته باشیم و از تجربیات استفاده نکنیم، دچار مشکل می شویم. ...
گزارش ها حاکی است با وجود شیوع کرونا اشتیاق سرمایه گذاران خارجی به بازار چین روندی توقف ناپذیر را در پیش گرفته، به طوری که این کشور جایگاه آمریکا به عنوان بزرگ ترین مقصد سرمایه گذاری جهان را در اختیار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۰۵:۲۹   + ۳۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به کاهش محسوس چک های برگشتی گفت: قانون جدید چک فضای کسب و کار را سالم و شفاف می کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۹:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
شیخی، کارشناس مسائل اقتصادی فضای کسب و کار در ایران را نامطلوب خواند و گفت: در حال حاضر بزرگترین مانع رشد و رونق تولید، شبکه بانکی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۴:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - فضای کسب و کار آذربایجان شرقی در هشت سال اخیر با کاهش شمار واحدهای تولیدی بحرانی از 80 مورد به حدود 10 مورد، چشم انداز روشنی را تجربه کرده که تداوم آن نیازمند اتخاذ تدابیر کاربردی برای صیانت از فرصت های شغلی موجود در تنگنای ناشی از تشدید تحریم هاست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اگر دولت آینده آغاز اغلب فعالیت های اقتصادی را صرفا با اعلان به حاکمیت و بدون نیاز به اخذ مجوز امکان پذیر نماید، گام بزرگی در راستای بهبود فضای کسب و کار و حل مشکل بیکاری برداشته است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۲    
کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله اولین نهادهایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت امور محرومان و نیازمندان کشور تأسیس شد ...
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، فراخوان سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی با هدف الگو سازی در زمینه مد و لباس در حوزه های زندگی اجتماعی دانشجویان با هدف افزایش غرور ملی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۳:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در مجلس با تاکید بر لزوم افزایش قدرت ریسک پذیری در بین مدیران اقتصادی، گفت: تعدد قوانین یکی از موانع اصلی در بخش تولید است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بهروز محبی با اشاره به ریل گذاری قانونی مجلس برای پایان دادن به مناسبات انحصاری در اقتصاد گفت: متقاضیان امر وکالت با احراز شرایط قانونی می توانند از طریق پنجره های صدور مجوز وارد فضای کسب و کار شوند، بدون اینکه محدودیت خاصی متوجه آنان شود.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، به همت اندیشگاه سیاست پژوهی سازمان بسیج اساتید سپاه انصارالرضا(ع) نشست تخصصی الزامات رفع موانع تولید با حضور دکتر سید احسان خاندوزی رییس فراکسیون تولید و فضای کسب و کار مجلس بصورت مجازی برگزار شد. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مهم نیست که رییس جمهور آینده تا چه حد به تامین معیشت مردم، اصلاحات اقتصادی، تغییرات بنیادین و کنترل تورم و بهبود فضای کسب وکار اعتقاد داشته باشد یا بر آن پافشاری کند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۰۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کانون سراسری انبوه سازان لازمه بهبود فضای کسب و کار را در همکاری قوه قضاییه، دولت و مجلس اعلام کرد و گفت: با گفتاردرمانی مشکلات بخش مسکن حل نمی شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۰:۵۹    
دبیر کانون سراسری انبوه سازان لازمه بهبود فضای کسب و کار را در همکاری قوه قضائیه، دولت و مجلس اعلام کرد و گفت: با گفتار درمانی مشکلات بخش مسکن حل نمی شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرری ایرنا نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بروکراسی های اداری را یکی از مشکلات اصلی حوزه تولید و فضای کسب و کار خواند و گفت: مجلس به دنبال کاهش این بروکراسی ها است.