چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۷:۴۱Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

باشگاه خبرنگاران   ۸ دقیقه پیش    
رئیس کمیسیون مسئولیت های اجتماعی اتاق بازرگانی خراسان رضوی به عدم تسهیلگری در فضای کسب و کار و خطر گریز سرمایه ها به خارج از ایران تاکید کرد.
نمره و رتبه خراسان رضوی در مولفه های موثر بر فضای کسب و کار خراسان رضوی بررسی شد.
استاندار کرمان گفت: مدیران باید از تمام اختیارات خود برای بهبود فضای کسب و کار استان به ویژه در حوزه شرکت های دانش بنیان استفاده کنند و اگر هم اختیاراتی نیاز دارند سریعا از طریق تهران حل کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۷ ساعت پیش    
یکی از شرکت های پیشرو در حوزه گرافن با اجاره فضایی جدید قصد دارد تجهیزات تازه ای را به خط تولید خود اضافه کند و با این کار نیاز موجود در بازار، در بخش گرافن را پوشش دهد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: رتبه فضای کسب و کار استان اصلا قابل باور نیست و معتقدم مدیران مقصر اصلی در رتبه پایین استان در فضای کسب و کار هستند.
بانک توسعه تعاون   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
سعید معادی در این جلسه بابیان اینکه آسیب شناسی و دلایل مؤثر بهبود شاخص های استان ضروری است، با قدردانی از همکاران این استان با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس منحوس کرونا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین – ایرنا – مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: 200 میلیارد ریال برای حمایت از کارآفرینان واقعی استان قزوین اختصاص یافته است که شامل طرح های نوآورانه، خلاقانه، مبتکرانه و ارزش آفرین در فضای کسب و کار می شود.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز- رئیس خانه معدن خراسان جنوبی معتقد است خانه معدن خراسان جنوبی توانسته با پشتیبانی و حمایت از فعالیت بخش خصوصی در حوزه معدن نقش پررنگی در بهبود فضای کسب و کار از طریق ارتباط با مسئولان تقنینی، اجرایی و قضایی استان خراسان جنوبی ایفاکند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۹    
اتحاد گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا، بخشی از سهمیه برنج تنظیم بازار شهرستان جهرم به صورت آنلاین و توسط سامانه فروشگاه های مجازی توزیع می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد - مهدی خاکی فیروز : تقسیم بندی اتحادیه های صنفی تا حدود زیادی به تقسیم بندی مشاغل در 70 تا 50 سال پیش بازمی گردد. نگاهی به نام برخی اتحادیه ها مانند صباغان و گلزنان نشان می دهد که عناوین اتحادیه های صنفی متناسب با تحولات پرشتاب فضای کسب وکار پیش نرفته است ...
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
مهدی عسگری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از ارسال نامه ای به وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره لزوم اصلاح فرآیندها خبر داد و گفت ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
با وجود اینکه سایه خطر مرگ و ابتلا به کووید19 بر سر بیماران مزمن سایه افکنده است اما در این فضای کسب و کار پزشکان بخش خصوصی رونق گرفته است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران در راستای پایش تحولات و رویدادهای حوزه کشاورزی، مشاوره به ارکان نظام در زمینه توسعه فضای کسب وکار کشاورزی و آب، نسبت به احصای چالش های بخش کشاورزی کشور اقدام کرده است.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا رزم حسینی پس ازاینکه به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجلس یازدهم رأی اعتماد گرفت، در اولین دیدار با فعالان بخش خصوصی در محل اتاق ایران به معرفی برنامه های مبتنی بر تعامل و همکاری با بخش خصوصی پرداخت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در نامه ای به رییس قوه قضاییه خواستار آن شد که در جهت تسهیل فضای کسب و کار درخصوص مجوزهای کانون وکلای دادگستری مرکز، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، دستورات لازم را صادر کند.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
انتصابات جدید وزیر صمت ،نویدبخش بارقه های امید برای فعالان عرصه تجارت و صادرات کشور است. به گزارش پیام فوری، انتصابات جدید وزیر صمت در حوزه بازرگانی ، تجارت و صادرات ،نویدبخش خلق بارقه های امید برای تحرک فضای کسب و کار ،رونق تجارت خارجی و شتاب بخشی در روند صادرات است . ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس شورای معاونین فنی سندیکای بیمه گران، معتقد است که در عصر دیجیتال بازگشت به عقب در صنعت بیمه توجیه ندارد و فضای کسب و کار بیمه را باید با نوآوری و تحولات فناوری روز هماهنگ ساخت.
انجمن روابط عمومی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۸    
حمید صدیق پور، نایب رئیس انجمن روابط عمومی ایران ارتقاء سطح روابط عمومی در کشور مستلزم حرفه ای شدن فعالان آن است در شرایط کنونی فضای کسب و کار که سرشار از فرصت ها و تهدیدات بی شماری است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد از ایجاد 1500 فرصت شغلی برای مددجویان یزدی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی بر اهتمام و پیگیری مسئولان اجرایی برای حل مشکلات شهرک های صنعتی استان تأکید کرد و از رتبه سوم استان از نظر فضای کسب وکار در کشور خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
استاندار مرکزی گفت:این استان میزبان صنایع بزرگ متعددی است که حساب های بانکی و کارت بازرگانی آن ها از مبداء استان نیست و با وجود اینکه از امکانات این خطه بهره تراکنش مالی و توسعه منطقه دارد که باید این نقیصه برطرف شود.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۹    
بدترین کشور از نظر فضای کسب و کار برای استارت آپ ها در سال 2020 کرواسی است و یونان و رومانی و اسلواکی و لهستان در رده های بعد قرار گرفته اند. فرانسه و اسپانیا از نظر فضای کسب و کار در اروپا به ترتیب جایگاه 15 و 16 را دارند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۷:۱۷   + ۵۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش عملکرد دو ساله وزارتخانه متبوع خود درباره بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی در سال جهش تولید را به نمایندگان ارائه کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۳۱    
خبرگزاری میزان – فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون مجلس اظهار کرد: یکی از بحث های مهم مورد بررسی در این جلسه بهبود فضای کسب و کار و مقررات زدایی بود که در سال جهش تولید یکی از دغدغه ها محسوب می شود ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۵   + ۲۳ سایت دیگر  
سعید زرندی در جلسه کارگروه فضای کسب و کار افزود: هر اختیاری که مخالفت با قانون ندارد و یا فساد و رانت خاصی را ایجاد نمی کند باید به سازمان های استانی تفویض نماییم. وی گفت: دفاتر تخصصی و معاونت های وزارتخانه باید نقش سیاست گذاری و نظارت را برعهده گیرند و به ماموریت اصلی خود بپردازند. ...
آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۵   + ۷۱ سایت دیگر  
داوود محمدبیگی گفت: سند کیف پول الکترونیکی تدوین شده است و امیدواریم تا اسفند 99 بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم. رئیس اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی این طرح را یکی از مهم ترین اقدام های سال های اخیر برای نظام مند کردن صنعت پرداخت خرد عنوان کرد و افزود ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۰:۰۵    
خبرگزاری میزان - شرایط فعلی جامعه به ویژه در حوزه اقتصادی این روز ها آنقدر دچار چالش شده و جامعه را درگیر کرده است که رسیدگی به آن یکی از مهم ترین برنامه های مسئولان و اصلی ترین مطالبه مردم تبدیل شده است. ...
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در جلسه هیات فنی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بر لزوم تکمیل زیست بوم کارآفرینی استان با تشکیل و تقویت نهادهای توانمند توسعه کارآفرینی تاکید کرد.
پس از پیگیری های فراوان صورت گرفته توسط اتاق های بازرگانی تهران و ایران و با اجرایی شدن دستور رئیس قوه قضاییه، مجتمع قضایی تخصصی رسیدگی به دعاوی تجاری در دادگستری تهران افتتاح شد ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۲۸ سایت دیگر  
قائم مقام بانک مرکزی گفت: برای راه اندازی چک الکترونیک، اقداماتی اعم از راه اندازی سامانه مرکزی چک الکترونیک، تهیه و الزامات صدور و پردازش چک الکترونیکی به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۲۶    
ایلام - ایرنا - سرمایه گذاران به دنبال جایی هستند که بهترین فضای کسب و کار را داشته باشد بنابراین بهبود فضای کسب و کار رونق سرمایه گذاری و اشتغال را به دنبال دارد.
نمایندگان بخش خصوصی در جلسه مشترک دو کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید و صنعت و معدن اتاق بازرگانی تهران به بررسی نماگر ثبت مالکیت پرداختند. نماگری که گفته می شود وضعیت ایران در آن به نسبت سایر نماگرهای سنجش فضای کسب وکار بهتر بوده و رتبه کشورمان در این نماگر 70 است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در هفتمین نشست شورای هماهنگی مدیران زیر مجموعه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان خراسان رضوی گفت: رویکرد سیاستگزاری امروز وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر پیگیری و رفع مشکلات مردم و بهبود فضای کسب و کار متمرکز است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهارداشت: با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های داخلی می توان ارزش پول ملی کشور را تقویت و فضای تولید ملی و کسب و کار را بهبود داد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کمک به رشد آزمایشگاه ها در زمینه مدیریت منابع انسانی، بهبود و توسعه فضای کسب وکار خدمات آزمایشگاهی بهانه ای شد تا شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسته خدمات مشاوره ای بیمه و مالیات به اعضا ارائه کند.
تین نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس سیاست گذاری و پایش فضای کسب و کار انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی با تاکید بر این که وضعیت شرکت های مسافری ریلی وخیم است به شرح برخی مشکلات نامه اخیر وزارت بهداشت در مورد ممنوعیت جابجایی مسافر بدون دریافت نتیجه تست کرونا پرداخت.
راه پرداخت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۳۳    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. مازیار نوربخش، رئیس هیئت مدیره رمیس / کمتر از یک هفته دیگر انتخابات نظام صنفی رایانه ای در شرایطی برگزار می شود که فضای کسب وکار فناوری اطلاعات در کشور ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاددانان کشور معتقدند که رسیدن به جهش در تولید، نیازمند الزامات و اصلاحاتی است که از آن جمله می توان از اصلاح نظام پولی، بانکی و مالیاتی، توسعه صنایع دانش بنیان، انحصارزدایی تولید، اصلاح فضای کسب و کار و توجه به تولید صادرات محور نام برد.
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از نرخ رشد منفی واحدهای تولیدی غیرفعال، احصای قوانین مزاحم و برنامه ریزی برای اصلاح اساسنامه این سازمان در راستای بهبود فضای کسب وکار بنگاه های اقتصادی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
علی قنبری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از ابتدای سال تاکنون، هشت کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی در سطح منطقه برگزار شده است که بخش مهمی از تصمیمات مربوط به حمایت از صنوف در شرایط کرونایی و توسعه فضای کسب و کار بوده است. وی از پیگیری و [...]
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت صمت با چند راهکار ساده می تواند فضای نفس کشیدن را برای بخش خصوصی ایجاد کند، اولین راهکار بهبود فضای کسب و کار است که اگر این وزارتخانه در تصمیم گیری خود یک کرسی به بخش خصوصی و تشکل ها بدهد می تواند از این خان عبور کند؛ طی این سال ها در هیچ تصمیم گیری بخش خصوصی نتوانسته قبل از ابلاغ بخشنامه ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۸:۳۴    
کارآفرینی و ورود به فضای کسب و کار و تولید بویژه در شرایط بحران اقتصادی، رکود و تحریم ویژگی های شخصیتی منحصر بفرد در کنار همت عالی و شهامت مبارزه و تسلیم ناپذیری را می طلبد و توانایی مقابله با مشکلات، محدودیتها و شکست ها از ویژگی هایی است که یک کارآفرین باید آن را داشته باشند. ...
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کاشف اسرار- استاندار گیلان بر ضرورت تکمیل فاز اول اطلس سرمایه گذاری استان تا پایان امسال و نیز تهیه بانک اطلاعاتی دقیقی از فرصت های سرمایه گذاری در گیلان تأکید کرد و گفت: انتظار دارم مدیران برای سرمایه گذاران، وقت بگذارند و کارگروه سرمایه گذاری و توسعه فضای کسب وکار، فعال تر شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
یزد- معاون اداره کل اقتصاد و دارایی استان یزد با اشاره به رتبه برتر استان یزد در امنیت سرمایه گذاری، گفت: یزد جزو پنج استان برتر در شاخص سهولت فضای کسب و کار قرار دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان گفت: در حال حاضر بیشتر از 1200 شرکت خلاق به تفکیک حوزه ها ارزیابی و به ثبت رسیده اند که از این میان 550 شرکت در فضای کسب وکار دیجیتال و فضای مجازی فعالیت دارند.
عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
قانون جدید چک از ابتدای آذر ماه در تمام بانک های کشور اجرایی می شود. این قانون تغییراتی نسبت به قبل داشته که لازم است از آن اطلاع داشته باشید. به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران ، تا پیش از سال 1397 که قانون چک اصلاح شود ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۵۵   + ۲۲ سایت دیگر  
در ادامه معاون سازمان مالیاتی گفت: با تعطیلی 50 درصدی و اثرات کرونا بر فضای کسب وکار امکان تحقق 100 درصدی درآمدهای مالیاتی سخت است اما تمام تلاش خود را میکنیم تا این اتفاق عملی شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سرهنگ امید همتی مجد گفت: استفاده از ظرفیت جوانان مهمترین اولویت ناجا بوده که اگر به آن توجه شود به پیشرفت و آبادانی کشور و توسعه فضای کسب و کار می انجامد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۷   + ۵۳ سایت دیگر  
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: از همه فعالان بخش تولید و تجارت، صاحب نظران و تشکلهای بخش خصوصی خواسته ایم که گلوگاههای مرتبط با وزارتخانه را به ما اعلام نمایند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۲۰    
عوامل کلیدی موفقیت در مدیریت فرآیند های کسب و کار عواملی هستند که سازمان ها برای رقابت موفقیت آمیز در فضای کسب وکار نیاز به توجه و تمرکز بر آنها دارند.