سه شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۸:۴۰Sep 2021 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فضای کسب و کار»

با توجه به تصویب کلیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در مجلس شورای اسلامی در این گزارش برخی از نظرات نمایندگان در خصوص ضرورت ها و تاثیرات اجرای این طرح را مورد توجه قرار می دهیم.
رئیس کمیسیون بهبود مستمر فضای کسب و کار اتاق تعاون ایران طی یادداشتی، مشکلات فعالان اقتصادی با تامین اجتماعی را تشریح کرد.
هیئت رسیدگی به تخلفات انضباطی دریانوردان با هدف حمایت سازنده از حقوق دریانوردان در چالش ها و اختلافات در محیط کاری و اطمینان از اجرای دقیق قوانین و استاندارد های بین المللی در رابطه با فضای کسب و کار در دریا تشکیل شد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به دستاردهای فصل تابستان این شورا در راستای بهبود فضای کسب و کار استان گفت: به واسطه پیگیری صورت گرفته، مشکل بهره برداران معادن خوزستان برای بکارگیری مسئول فنی در معادن خوزستان رفع شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
یک فعال حوزه کار بهبود فضای کسب و کار در کشور را موجب تضمین امنیت سرمایه گذاران دانست و با بیان اینکه باید به کسانی که شایستگی راه اندازی کسب و کار را دارند میدان بدهیم، تاکید کرد: در دادن مجوز به کسب و کارها نباید سلیقه ای برخورد شود یا رانت بازی و انحصارگری به وجود آید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی، مجید درخشانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی گفت: بعد از دو سال تلاش همکاران و پیگیری استاندار محترم خراسان شمالی سامانه انتقال آنی مجوزهای لحظه صفر به بهره برداری رسید . ...
شمال نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامناسب بودن فضای کسب و کار گفت: باید قانون کسب و کار و رتبه آن اصلاح شود.
مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی با اشاره به ظرفیت های خوب استان مرکزی بر لزوم حمایت از تعاونی ها در راستای بهبود فضای کسب و کار تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی اهواز با تشریح بخشی از دستاوردهای دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با محور بهبود فضای کسب و کار در استان گفت: برابر با مصوبه 58 این شورا، دسترسی تولیدکنندگان خوراک دام و طیور خوزستان به نهاده ها تسهیل شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- تبریز- رعنا نیک رفتار : رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی تبریز گفت: وضعیت فعلی مقبره الشعرا به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و باید متولیان امر و ارگان های دولتی در این زمینه به وظایف خود عمل کنند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۰۵    
اگرچه اخیراً مجلس شورای اسلامی کلیات طرح تسهیل مجوز کسب و کار به تصویب رساند، اما باید توجه داشت که تسهیل مجوز کسب و کار باید با بهبود فضای کسب و کار همراه باشد، زیرا به سادگی می شود با وضع شروط و محدودیت هایی گردونه کسب و کار را محدود کرد
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان با اشاره به دستاوردهای فصل تابستان این شورا در راستای بهبود فضای کسب و کار استان گفت: اصلاح نحوه محاسبه آب بهای نخیلات خوزستان از جمله این مصوبات است که به حمایت از تولیدکنندگان محصول خرما در خوزستان منجر خواهد شد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۲    
دکتر مسعود سیرتی دراین وبینار که باحضور مدیران عامل مشاغل ، کسب و کارها و استارتاپ ها در روز یکشنبه 28 اسفند 1400 به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد به موضوعاتی چون ضرورت و نقش هوش تجاری درمدیریت و بهبود فضای کسب وکار ، مراحل پیاده سازی و مدل های درآمدی خواهد پرداخت. ...
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
بیمه کارآفرین برای اینکه بتواند در فضای کسب و کار خود رشد خوبی را تجربه کرده و روند صعودی روز افزونی را تداوم ببخشد، چندین اقدام مهم انجام داده است. این اقدامات سبب رشد یک و نیم برابری سود شرکت و هفت برابری سرمایه گذاری شرکت شده است و در آینده نیز این روند تداوم خواهد داشت. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۶    
دنیای اقتصاد- هنگامه علیقلی : پس از آنکه مجلس چهارشنبه 24 شهریور، کلیات طرح تسهیل فضای کسب وکار و صدور مجوز ها را تصویب کرد ترکش های این طرح سایر بخش های درگیر تولید و تجارت را نیز تحت تاثیر قرار داد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۸   + ۳۹ سایت دیگر  
عبدالملکی گفت: از تبادل تجربیات بین دو وزارتخانه در رابطه با کاهش اثرات کرونا بر فضای کسب و کار و نیروی کار استقبال می کنیم. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، حجت الله عبدالملکی که به همراه رییس جمهوری به تاجیکستان سفر کرده است، در دیدار با شیرین امان زاده وزیر محنت ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دانشجویان ایرانی خیلی دیر وارد فضای کسب و کار می شوند و بعد هم که وارد می شوند، می بینند صلاحیت های لازم برای کار را ندارد، چون از اول مسئله نداشته و دروس را به صورت کاربردی یاد نگرفته اند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپیچی بانک ها برای پرداخت وام300 میلیون تومانی ساخت مسکن ، مازندران رتبه برتر کشور در بهبود فضای کسب و کار ، پایان برداشت برنج از شالیزارهای استان از عناوین روزنامه های امروز گیلان است
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
آقایان علی سعدوندی اقتصاد دان و علی فیروزی رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد در گفتگو با شبکه ایران کالا به بررسی حذف امضاهای طلایی و رونق کسب و کار پرداختند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۰۰    
علی اکبر لبافی، معاون سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص مصوبه مجلس در تسهیل مجوزهای کسب وکار گفت: با اجرای این طرح بسیاری از رانت هایی که در حال حاضر وجود دارد حذف خواهد شد و در زمان و هزینه های متقاضیان شروع کسب وکار صرفه جویی میشود. از سوی دیگر بستر جذب سرمایه خارجی هم هموار خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از کسب رتبه چهارم این اتاق بین اتاق های بازرگانی سراسر ایران خبر داد و گفت: این جایگاه بواسطه تلاش اتاق بازرگانی برای ارائه خدمات بهتر و بهبود فضای کسب و کار برای فعالان اقتصادی به دست آمده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کامبیز لعل در گفت وگو با میزان، در خصوص موانع و تهدیدات تولید در سال های آتی، گفت: واقعیت این است که وقتی از تولید حرف می زنیم با یک موجود ضعیف توسعه نیافته و حمایت نشده اقتصادی مواجه هستیم که بروز هرگونه اتفاقی که ممکن است هیچ ارتباط مستقیمی هم با این حوزه نداشته باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۶:۵۴    
گروه استان ها- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروز رتبه کشور در حوزه فضای کسب و کار مناسب نیست البته بخشی از این مشکلات به قانون های کشور برمی گردد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب کلیات طرح تسهیل صدور مجوز کسب وکارها زمینه مبارزه با فساد اداری و ایجاد فضای رقابتی سالم در مشاغل گوناگون را فراهم کردند.
راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۵    
راه پرداخت بهترین منبع شما برای دانستن هر چیزی در زمینه فناوری های مالی است. علی اکبر رمضانیان درزی / عرضه اولیه در بازار سرمایه امروز جایگاه ویژه ای دارد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل حقوقی با بیان این که نباید بگذاریم کشور، بهشت تبهکاران یقه سفید اقتصادی شود گفت: نظم عمومی و امنیت اقتصادی آن گاه مستقر می شود که کنش اقتصادی سالم حاشیه امن داشته باشد و فضای کسب و کار در مجرای صحیح خود قرار بگیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مطالبات صنایع تکمیلی پتروشیمیایی به عنوان گسترد ه ترین صنعت اشتغال زای ایران از دولت جدید، اغلب در تسهیل فضای کسب وکار خلاصه می شود و البته تامین امن و با قیمت رقابتی مواد اولیه شاید برجسته ترین مطالبه فعالان این شاخه از صنعت کشورمان باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، گردشگری و بهبود فضای کسب و کار شورای اسلامی شهر تبریز، گفت: به جهت برنامه محور کردن و ایجاد تحول اساسی در حوزه سرمایه گذاری شهرداری اطلس سرمایه گذاری 25 ساله تبریز تدوین می شود.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۲۲    
نایب رئیس کمیسیون ویژه جهش تولید و حمایت از تولید ملی در مجلس گفت: با تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، زمینه برای رقابتی شدن فراهم می شود.
استانداری مازندران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
حسن خیریانپور- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اعلام کرد آقای غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی نامه شماره 5403/1/10/ص مورخ1400/6/21از استاندار مازندران به جهت احراز رتبه برتر زمینه بهبود فضای کسب و کار در مازندران تقدیر و تشکر کرد. ...
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان چهارمحال و بختیاری آقای شهرام زارع رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان درباره برنامه های ارائه شده توسط آقای دکتر احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرد ...
مجلس امروز در اقدامی مهم، کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار را تصویب کرد؛ طرحی که با حذف امضاهای طلایی و شکستن حلقه بسته اعطای مجوزها، برخی رانت های موجود را از بین خواهد برد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون ویژه جهش رونق تولید در دفاع از طرح تسهیل مجوزهای کسب و کار تصریح کرد: بر اساس این طرح می خواهیم به فعالیت اقتصادی اصالت بدهیم تا سبب بهبود فضای کسب و کار شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار از همه انحصارطلبی ها جلوگیری می کند و رقابت جدی در فضای کسب و کار به ارمغان می آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
براساس ارزیابی های طرح پایش ملی محیط کسب و کار در بهار 1400، آذربایجان غربی رتبه دوم کشوری در بهبود فضای کسب و کار را به خود اختصاص داد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس گفت: تصویب طرح تسهیل صدور برخی از مجوزهای کسب و کار از انحصارطلبی ها جلوگیری کرده و رقابت جدی برای فضای کسب و کار را به ارمغان می آورد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدباقر قالیباف پس از تصویب کلیات طرح تسهیل در صدور برخی مجوز های کسب و کار، در صحن مجلس گفت: از نمایندگان مجلس به خاطر تصویب کلیات این طرح تشکر می کنم. این طرح موجب تسهیل گری در بازار کسب و کار خواهد شد و در رفع موانع گام جدی خواهد بود. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۰:۳۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس مجلس شورای اسلامی، وجود جوانان تحصیلکرده و با استعداد بیکاری که فرصت از آنها گرفته شده است را یکی از چالش های کشور دانست و گفت: ان شاء الله طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، از انحصار جلوگیری کرده و رقابت جدی را در فضای کشور ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تصویب طرح تسهیل صدور برخی از مجوزهای کسب و کار از هرگونه ایجاد انحصار جلوگیری کرده و یک رقابت جدی را در فضای کسب و کار به وجود می آورد.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۵    
بیمه رازی ازجمله شرکت های بیمه گری ایرانی است که در کشورهای همسایه ایران حضور پررنگی داشته و همواره سعی داشته است علاوه بر خوشنامی، جامعه هدف خود را توسعه دهد و در کشورهای بیشتری حضور داشته باشد و به همین منظور در فضای کسب وکار کشور سوریه و رو به بازسازی ان در حوزه بیمه گری حضور خواهد داشت. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۰۷    
رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار به ویژه در کسب و کار های خرد از اولویت های مهم اقتصادی دولت سیزدهم است.
رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار: اولویت دستگاه ها بهبود کسب و کار نیست به همین دلیل این مشکل حل نشده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : طرح تسهیل فضای کسب وکار قرار است امروز در مجلس بررسی شود. این طرح که در اوج فشار گروه های مختلف ذی نفع بررسی خواهد شد، در داخل و خارج مجلس مخالفان زیادی دارد ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۸:۴۵   + ۴۷ سایت دیگر  
بانک سینا در راستای اهداف بانکداری اسلامی و به پاس اعتماد مشتریان، به سپرده های سرمایه گذاری سال 99 سود قطعی پرداخت کرد. به گزارش پیام فوری به نقل از روابط عمومی بانک سینا؛ این بانک در راستای ارزش آفرینی و تامین منافع ذینفعان، علیرغم شرایط فضای کسب و کار متاثر از کرونا و تحریم ها ...
بام میبد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فرماندارمیبد به همراه حجت الاسلام فاضلی مسئول دفتر امام جمعه با حضور در اتاق اصناف، انتصاب جلال فلاح را به وی تبریک گفت و افزود: هرچند با صنعتی و گردشگری شدن شهرستان میبد و حضور مهاجرین داخلی و خارجی و گردشگران فضای کسب وکار را متحول و گاها با ناهنجاری هایی مواجه کرده است اما کاسب کارهای ما از ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه قرار گرفتن این استان در بین 10 استان برتر در امنیت سرمایه گذاری را خبری امیدبخش دانست و گفت:این موضوع به معنی مهیا بودن فضای کسب و کار برای میزبانی از سرمایه گذاران است که منجر به اشتغال زایی، ورود متخصصان جدید و توسعه زیرساخت ها خواهد شد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۳:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
علی فیروزی رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به نقش مهم سهولت اعطای مجوزها در رونق فضای کسب و کار کشور گفت: در چند سال گذشته در کشور عملاً نرخ استهلاک از نرخ سرمایه گذاری پیشی گرفته است ...
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۱    
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور ضمن اشاره به فضای کسب و کار نامناسب داخلی و خارجی برای صنعت خودرو و قطعه گفت: بهترین اقدام در دولت جدید، ایفای تعهدات مندرج در قرارداد های میان خودروسازان و قطعه سازان با تمام نواقص و مشکلات کنونی است.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون بهبود محیط کسب وکار اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه برخی واردکنندگان به دلیل کسب سود از مابه التفاوت دلار 4200 تومانی دریافتی برای واردات کالا با بازار آزاد، از ترخیص کالاها از گمرکات سر باز می زنند، گفت: آنها سود خود را از فرآیند واردات ...