شنبه ۱۱ تیرساعت ۱۱:۵۱Jul 2022 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت خواری»

خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۸    
دادستان جدید قزوین گفت: در مبارزه با فساد، رانت خواری و جرائم خشن در استان جدی و قاطع هستیم و با کسی مماشات نخواهیم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۰۸    
استاندار کرمان گفت: طرح اقتصادی اخیر دولت در راستای اجرای عدالت است و از رانت خواری در کشور جلوگیری می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۳:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره میزان تاثیر ارز ترجیحی بر سفره و معیشت مردم گفت: سالانه 15 میلیارد دلار به اسم حمایت از مردم تخصیص پیدا کرد اما بخش بزرگی از این مبلغ به جیب سوداگران و افراد سودجو رفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
پولشویی به دست افراد درشت و غالباً در مبادلات پولی و بانکی کلان رخ میدهد نه در مبادلات مالی خرد و آنهم توسط بیکاران، پس تخلف و رانت خواری و پولشویی و دهها خلاف دیگر را در جای دیگر و توسط افراد خاص دنبال و پیگیری کنید.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۷    
ماجرای بازنگری در قیمت خوراک از دولت گذشته شروع شد که قیمت هر مترمکعب گازی که به پتروشیمی ها تحویل می شد، سه سنت بود. دولت احمدی نژاد عزمی برای اصلاح این روند نداشت و همه سودی که از پتروشیمی ها حاصلش می شد، دریافت پول گاز به صورت ارزی در حساب های خارج از کشور خودش بود ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۶:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان این که به دولتمردان تاکید کردم، دچار حاشیه ها نشوند، از هدف گذاری رشد اقتصادی هشت درصدی در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته رشد اقتصادی را به حدود پنج درصد رساندیم. در دولت بسترهای رانت خواری و فساد در کشور را اصلاح می کنیم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۱:۳۹    
آیت الله سیدابراهیم رییسی رئیس جمهور در جمع مردم ورامین گفت : به مردم قول دادیم ساختارهای فساد را حذف کنیم و دولت باید بسترهای رانت خواری را حذف و اصلاح کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
امام جمعه مشهدمقدس گفت: وقتی دولت بخواهد از جیب 4 هزار و 120 نفر، میلیارد ها دلار سرمایه کشور را بیرون کشیده و به جیب 74 میلیون جمعیت کشور بریزد، بدیهی است کار آسانی نیست و کسانی که رانت خواری می کردند، طبیعتاً آرام نمی نشینند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
ساری- ایرنا - عضو کمیسیون کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت : دولت با ساماندهی 30 درصد از یارانه های حمایتی بخش کشاورزی توانسته است جلو ی بیش از یکصد میلیارد دلار رانتخواری از این محل را بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه کمک معیشت به خانواده های آسیب پذیر و حذف ارز ترجیحی را اقدامی موثر در جلوگیری از رانت خواری برخی گروه ها دانست و افزود: موفقیت اجرای این طرح منوط بر کنترل دقیق بازار و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی افراد فرصت طلب است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون سیاسی اداره عقیدتی - سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ادامه مسیر هدفمند کردن و مردمی سازی یارانه ها و پیشگیری از رانت خواری بهترین راه حفظ اقتصاد در مقابل تکانه های شدید است.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۷:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
حسین مرید سادات کارشناس بازار سرمایه رانت خواری و دست های پشت پرده را مانع تحول در صنعت خودروسازی کشور دانست.
پانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۰۸:۱۴    
تهران (پانا) - نماینده مردم ملکان در مجلس در خصوص مزایای حذف ارز ترجیحی می گوید از مزایای حذف ارز ترجیحی می توان به جلوگیری از رانت خواری و ویژه خواری اشاره کرد، البته با توجه به گرانی کالا باید به دهک های پایین جامعه و قشر ضعیف جامعه توجه بیشتری کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: حذف ارز ترجیحی از رانت خواری جلوگیری می کند، اما اولین موضوعی که باید دولت به آن توجه کند، عدم تکرار تجربیات گذشتگان است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۰:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال اصلاح و حذف ساختارهای فسادزا و رانت خواری است، گفت: دست جریان قدرت و ثروت را از سفره های مردم قطع می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۹:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال اصلاح و حذف ساختارهای فسادزا و رانت خواری است، گفت: دست جریان قدرت و ثروت را از سفره های مردم قطع می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۹:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال اصلاح و حذف ساختارهای فسادزا و رانت خواری است، گفت: دست جریان قدرت و ثروت را از سفره های مردم قطع می کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام معاون استاندار ایلام گغت: پروژه ای که باید در جهت اشتغال زایی و تولید در زمان مقرر به بهره برداری برسد چرا باید 20 سال طول بکشید که دلیلی جز فساد و رانت خواری ندارد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- دکتر عماد افروغ محقق، پژوهشگر و جامعه شناس برجسته کشور تاکید دارد که امام(ره) همواره دقت داشتند و مراقب بودند که سیاست ها و رفتارهای اقتصادی، اختلالی در حیات روزانه اقتصادی مردم ایجاد نکند و در کل به بالا و پایین شدن قیمت ها توجه داشتند و آن زمان اقتصاد کشور مثل امروز رها نبود. ...
شهر بیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۲:۲۷   + ۲۶ سایت دیگر  
مرتضی نجفی قدسی از فعالان رسانه ای در یادداشتی به تحلیل استقبال از سرود سلام فرمانده پرداخت و نوشت: مردم عزیز ما همواره سعی کرده اند به خون شهدای شان وفادار باشند و این وفاداری و تأدب آن ها به اهل بیت(ع) و شهدای عزیزی چون حاج قاسم سلیمانی نباید مورد سوءاستفاده کسانی شود که وظیفه شان مبارزه جدی و بی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۰۸:۲۴    
ایسنا/مرکزی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: سودجویان و رانت خواران مهمترین مخالفان طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها هستند، چراکه با اجرای این طرح از رانت خواری و سوء استفاده هایی که می شد جلوگیری بعمل آمد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۲۲:۵۲    
حجت الاسلام حاجتی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند که باید با خاطیان به اشد مجازات برخورد شود، برخورد قاطع با اینگونه خطاکاران باعث می شود ریشه باندبازی و رانت خواری در کشور کنده شود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به نظر می رسد، دولت سیزدهم نیز همچون دولت های پیشین حاضر نیست همه روزنه های فساد را مسدود و دریچه های رانت خواری را به روی اختلاس کنندگان، رانتخواران و فسادجویان ببندد و بساط امضاهای طلایی را به یکباره برچیند، بلکه بر آن است که همچنان سایه دولت قدر قدرتِ به ظاهر یک دست شده را ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۰:۵۴    
رضا صادقیان، عضو بخش تحلیلی انصاف نیوز در یادداشتی درباره ی حادثه ی فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان نوشت: ساختمان متروپل آبادان فرو ریخت. ساختمانی نوساز که هنوز به بهره برداری کامل نرسیده بود پس از لرزش کوتاه به طور کامل ویران شد و از بنای ساختمان چیزی نماند مگر بی تدبیری و خراب شدن سازه ای که ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو، در ارتباط با پیامدهای ارز ترجیحی که باعث رانت خواری برخی شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی می شود، نکاتی را مطرح کرد.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
برای ایجاد شفافیت بیشتر در اقتصاد و جلوگیری از رانت خواری خوراک پالایشگاه ها در بورس انرژی عرضه می شود .
رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۱    
نایب رییس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه مردم رکن نظام هستند و باید به آنها توجه شود گفت: دورنمای طرح تحول اقتصادی رسیدگی به مردم و جلوگیری از رانت خواری است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - استاندار مازندران بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت : فرهنگ ایثار و شهادت که اکنون کاربری بین المللی پیدا کرده است می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را ساماندهی کرده ، مانع فساد و رانت خواری شود.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۰:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات دولت برای مبارزه با فساد و رانت خواری گفت: نقش بانوان در جلوگیری از تورم وحشتناک و مردمی کردن یارانه ها بی بدیل است و باید در این زمینه روشنگری کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اقدامات دولت برای مبارزه با فساد و رانت خواری گفت: نقش بانوان در جلوگیری از تورم وحشتناک و مردمی کردن یارانه ها بی بدیل است و باید در این زمینه روشنگری کنند.
رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۷    
امام جمعه قم گفت: یکی از گام های اساسی و قاطع این است که دولت محترم با سایر قوا فساد و رانت خواری را در کشور از بین ببرند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۵:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
قم ایرنا امام جمعه موقت قم گفت: امروز دولت باید برای مقابله با فساد و رانت خواری اقدامات قاطع انجام دهد و اجازه ندهد عده ای زالوصفت اینگونه با مردم کشورمان رفتار کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۰    
امام جمعه قم با اشاره به اهمیت مبارزه با رانت خواری گفت: یکی از گام های اساسی و قاطع آن است که دولت محترم با کمک سایر قوا، باید رانت خواری را در کشور از بین ببرند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۴:۳۶    
آیت الله سعیدی با اشاره به اهمیت مبارزه با رانت خواری گفت: یکی از گام های اساسی و قاطع آن است که دولت محترم با کمک سایر قوا، باید رانت خواری را در کشور از بین ببرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه کرمان گفت: دشمنان تلاش می کنند تا طرح اصلاحات اقتصادی دولت را که به دنبال خنثی سازی راه های قاچاق و فساد و رانت خواری است، ناکارآمد نشان دهند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/قم خطیب این هفته جمعه قم بر تلاش همه جانبه دولت مستقر بر لزوم حل مشکلات کشور و حل مشکل رانت خواری و قاچاق در کشور به عنوان یکی از شعارهای مهم انتخاباتی رئیس جمهور، تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم را می توان دولت صادق الوعد شجاع نامید. این دولت در کمتر از یک سال هم به وعده انتخاباتی اش درباره اصلاحات عمیق اقتصادی و مبارزه با رانت خواری عمل کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
چرا شیر توله ببر هم به تحریم نسبت داده می شود و بر کارنابلدی سرپوش می گذارند؟
رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۸    
نماینده خبرگان گفت: طرح تحول اقتصادی دولت به نفع مردم و ذخایر مملکت تمام می شود و اگر درایت و مدیریت صحیح باشد، آینده خوبی پیش رو خواهیم داشت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود – ایرنا – فرماندار شاهرود با بیان اینکه مردمی سازی یارانه ها مانع رانت خواری می شود، گفت: روند اختصاص یارانه ها در گذشته صادرات پنهان، کاهش بهره وری و نبود شفافیت در واردات کالا را به همراه داشت.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از لزوم کنترل بازار و ممانعت از افزایش قیمت دیگر کالاها توسط دولت سخن گفت. همچنین او معتقد است پرداخت یارانه، نارضایتی های اجتماعی را کاهش می دهد.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در خصوص عرضه خودروهای پرطرفدار در بورس کالا گفت : عرضه خودرو در بورس از رانت جلوگیری خواهد کرد .
عصر همدان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۱۳    
به گزارش عصرهمدان ؛ نرخ ارز یکی از مهمترین متغیرهای اقتصاد کلان محسوب می شود و بر بسیاری از متغیرهای اقتصادی همچون رشد اقتصادی تاثیرگذار است. می توان گفت شناسایی عوامل موثر بر رشد اقتصادی یکی از گام های اولیه و مهم در جهت برنامه ریزی اقتصادی برای نیل به رشد اقتصادی پایدار و در نهایت توسعه اقتصادی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: اگر فرایند پرداخت یارانه همانند سابق ادامه می یافت، رانت خواری تداوم یافته و در نتیجه رهیابی رانت خواران غیرممکن می شد.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۷   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر کار در برنامه ای تلویزیونی در خصوص اصلاح سبک پرداخت یارانه ها گفت : این اقدام به نفع مردم بوده و در مقابله با فساد و رانت خواری است.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دولت سیزدهم دلار 4200 را از صفحه اقتصادی ایران کنار زد. اصلاح جسورانه ارزی که دولت گذشته با وجود شکست سیاست تثبیت نرخ ارز حاضر به پذیرش هزینه های آن نشد و در کنار تحمیل تورم های سنگین در 3 سال پیاپی به سفره مردم ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از فارس، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: راهبرد مقابله با دشمن در جنگ شناختی، جهاد تبیین و بیان حرف به موقع است. هنر این است که بشناسیم. البته باید به درستی حرف زد و هر حرف زدنی جهاد تبیین نیست. این که چه حرفی بزنیم و چگونه حرف بزنیم بسیار مهم است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار علی آبادکتول بیان داشت: حمایت از منافع و معیشت مردم خط قرمز دولت سیزدهم است و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی کند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، ابراهیم احمدی شامگاه جمعه 23 اردیبهشت در مراسمی به مناسبت هفته معلم در مسجدامام حسن عسگری (ع) علی آبادکتول ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن گامی بزرگ در راستای مقابله با فساد و رانت خواری محسوب می شود، چرا که تا قبل از اجرای طرح تنها عده ای معدود توانسته بودند در کوتاه ترین زمان ثروت اندوزی هنگفتی را به دست بیاورند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ به مناسبت پاسداشت مقام معلم، طی مراسمی از اساتید و کادر حوزه های علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور خانواده آنها تجلیل شد.