یکشنبه ۱۰ اسفندساعت ۰۶:۱۵Feb 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رانت خواری»

روزنامه تعادل   ۴ ساعت پیش    
مدت هاست که اغلب فعالین و مسوولان حوزه فولاد نسبت به رانت پیش آمده از سمت وسوی شرکت های نوردی در بازار فولاد هشدار می دهند اما نهادهای نظارتی و وزارت صمت در برابر این رانت اقدامی نمی کنند
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین وزیر صمت گفت: سخت ترین سیاستی که پیگیری می کنیم مبارزه با رانت خواری و حذف امضاهای طلایی و مجوزهاست؛ رانت خواران رسانه و ابزار در اختیار دارند و این جریان امتیازاتی دارد که مقابله با آنان را دشوار کرده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
نوع مدیریت بازار در شیوه زندگی مردم تاثیر مستقیم گذاشته و فضای غیررقابتی موجبات بروز بازار سیاه، رانت خواری و فساد را فراهم کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور با نماینده ولی فقیه در اصفهان بر ضرورت حمایت از تولیدکنندگان، اصلاح گمرک، جلوگیری از رانت خواری و انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان تاکید شد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست بصیرت افزایی جمعی از فعالان جبهه انقلاب در استان فارس گفت: نیازمند مبارزه جامع با رانت خواری و نفوذ هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۸:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
الزام دریافت مالیات از اینفلوئنسرها، لوکس نشینان و لوکس سواران و موسسات کنکوری مصوبات نمایندگان مجلس یازدهم در جریان بودجه 1400 است؛ مصوباتی که حکایت از عزم مجلس در مخالفت با رانت خواری و ویژه خواری دارد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۲۵    
مجلس با هدف جلوگیری از رانت خواری که گریبار نگیر ارز 4200شده شیوه ارایه آن را تغییر داد
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۰۷    
چرا دغدغه یک دولت بهبود کیفیت دانشگاه فرهنگیان و سرمایه گذاری روی آن نیست و می خواهد با نسبت دادن کلماتی مانند رانت و رانت خواری ریشه این دانشگاه را بخشکاند و داغ دیگری بر دل دانشجو معلمان بگذارد؟
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۰۸    
اتفاقاتی که قاطعانه در سریال دادِستان نشان داده می شود یک حسن نیست، بلکه باید چنین پنداشت که فسادهای اقتصادی و فرهنگی و... تا چه حد پیش رفته که وضعیت مسئولان این دولت و رانت خواری های آنها زبان زد مردم عام گشته است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۵۶    
خیلی ساده با یک حساب و کتاب سرانگشتی دریاره مصوبه دیروز مجلس مبنی بر تخصیص 4 میلیون تن قیر رایگان به بخش راه های روستایی می توان به این نتیجه رسید که یا برخی از نمایندگان مجلس دستی بر آتش رانت خواری این صنعت داشته اند و یا در کمال ناآگاهی بازیچه دست مافیایی شده اند که تنها سرانجامش روزگاری است که ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۷:۵۶    
گروه استان ها_ رئیس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: عده قلیلی در کشور از اجرایی شدن بیانیه گام دوم هراس دارند زیرا می دانند عملی شدن این بیانیه منجر به حذف بسیاری از زائدات و حاشیه ها، بستن رانت ها و روی کار آمدن جوانان مومن انقلابی می شود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
احسان ارکانی در ارتباط زنده تلفنی با برنامه گفتگوی اقتصادی از شبکه رادیویی گفت وگو، رانت را امتیاز یا حقی ویژه دانست که برای عامه مردم غیر قابل دسترس است و اظهار کرد: کارت ملی یا شناسنامه رانت نیست چون عموم مردم قادر به بهره مندی از آنند ولی ارز مسافرتی که عموم مردم از آن استفاده نمی کردند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۲۰:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/یزد نماینده مردم یزد و اشکذر و نائب رئیس فراکسیون معدن در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع اکتشافات معادن نیازمند شفاف سازی و پرهیز از رانت خواری است.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
گاهی روند دستگیری در شهرداری و شوراها به گونه ای است که شوراها از حدنصاب افتاده و برای ادامه فعالیت با اماواگرهای جدی مواجه می شوند که شورای شهر ساری یکی از موارد در این زمینه بود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: شفاف سازی فرآیند های اجرایی در عرصه اقتصادی بساط رانت خواری و ویژه خواریها در کشور را بر چیده می کند .
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران با بیان این که مشکل اصلی اقتصاد کشور سیاست زدگی است، بر لزوم ریل گذاری جدیدی در اقتصاد کشور با پرهیز از سیاست زدگی و رانت خواری تاکید کرد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که هدف از اختصاص ارز 4200 تومانی کنترل قیمت ها از یک طرف و رساندن کالاها و تولید حاصل از آن با قیمت های ارزان به دست مردم و اقشار آسیب پذیر جامعه اما به دلایل 9 گانه دولت در این مسیر موفق نبود
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ - ۱۱:۳۰    
یکی از رانت های دریافتی مهدی جهانگیری 31 هزار متر زمین رایگان در محوطه فرودگاه امام برای هتل سازی است. زمینی که شرکت مادرتخصصی فرودگاه ها شفاهاً و کتبا به مناسب نبودن زمین مد نظر برای ساخت هتل اذعان کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جوسازی اخیر برخی جریانات گفت: می ترسند که این فرزندان امام و مقام معظم رهبری بیایند آن ها را از لانه های فساد و جاسوسی در بانک و بورس بیرون کُنند و از به خطر افتادن منافع خود می ترسند و جوسازی می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
مهر : نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید وارد بازی دولت شویم، گفت: چرا دولت ناراحت است؟ به خاطر اصلاحاتی که در کمیسیون تلفیق انجام گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه سه-دوازدهم در مجلس قبل انجام شد اما تجربه خوبی نبود،گفت: ما با این اقدام اختیار را از خودمان گرفته و به سران قوا می دهیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
نماینده شاهین شهر گفت: از نمایندگان انقلابی مجلس می خواهیم با شفاف کردن مجلس راه را برای رانت خواری، رای خواری و مجلس خواری باندهای قدرت و ثروت ببندند.
برترین ها / خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۴   + ۶۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون قضایی مجلس ضمن تحسین علی اصغر عنابستانی نماینده ای که با مامور راهور پلیس درگیر شده بود از نیروی انتظامی خواست که به خاطر ادبیات مامورش از مردم و مجلس عذرخواهی کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۶:۵۰    
استاد اقتصاد گفت: در وضعیتی اسیر شده ایم که هیچ راهی نداریم، یعنی اگر ارز 4200 تومانی را حفظ کنیم فساد و رانت خواری حق ملت را ضایع می کند و اگر ارز دولتی کالای های اساسی را برداریم تورم مردم را تحت فشار قرار می دهد.
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پرسش اصلی اینجاست که مدافعین حقوق سرباز سیلی خورده چرا از این حقوقهای نجومی و رانت خواری ها و تبعیضهای نابجا و بی عدالتی ها و عمیقتر شدن فاصله های طبقاتی و رفاه طلبی و تجملگرایی و خوی تکبر و خودبرتر بینیها و... که در دولت موسوم به تدبیر و امید دارد انجام میگیرد، ککشان هم نمی گزد!
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: در تصویب بودجه 1400، خط قرمز مجلس معیشت مردم، اشتغال و مبارزه با رانت خواری است و سعی کردیم از این خط قرمز ذره ای عبور نکنیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۶:۴۷    
حجت الاسلام باقری ارومی گفت: حذف دلار 4200 تومانی اقدام بسیار موثری بود که می تواند جلوی رانت خواری و سوء استفاده عده ای خاص را بگیرد.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان این که اقتدار قوه قضائیه زمینه ساز اعتماد عمومی در کشور است، گفت: رانت خواری در بدنه اجرایی کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم بی سابقه بوده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس در توئیتر نوشت: با وجود پهنای باند کافی، چرا سامانه گمرک به سامانه تجارت متصل نیست که مشخص شود چه افرادی رانت خواری و فساد می کنند؟!
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: باید با توجه به مزایایی همچون وجود اراضی گسترده و انرژی ارزان قیمت موجود در کشور و با جلوگیری از رانت خواری ها، سرمایه گذاری بر کالاهای ایرانی را دارای مزیت کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- قائم مقام ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: رخنه فساد و رانت خواری در برخی دستگاه های اجرایی کلان و خرد کشور، بزرگترین منکر است که باید با حساسیت و مطالبه گری مردم ریشه آن خشکانده شود.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۲    
تحقیق و تفحص از صنایع خودروسازی در 9 محور از هفته آینده آغاز می شود و قرار است 3 ماه آینده گزارش کامل آن به مجلس ارائه شود.
در بخش دارو باید گفت بیش از 60 درصد داروی که با ارز 4200 تومانی وارد کشور می شده، قاچاق می شود. تنها راهکار مقابله با نوسانات ارزی، دلالی ها، رانت خواری ها و ویژه خواری ها، حذف ارز 4200 تومانی است.
شوشان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۵    
شوشان - حسن بهنام : 26 دی ماه 1357، محمدرضا پهلوی با قبول شرط شاپور بختیار، برای پذیرش پست نخست وزیری، ایران را برای همیشه ترک کرد تا کتاب سترگ تاریخ این سرزمین وارد فصلی تازه شود. ...
ساعت24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۰۷:۰۱    
ساعت 24 - در این روزهای تازه سپری شده فولادسازان ایرانی توانسته اند موجی از انتقاد علیه قییمت گذاری دستوری راه انداخته و دولت نیز دوپاره شده و گروهی می گویند برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاهایی که فولاد مصرف می کنند باید قیمت فولاد کنترل شود ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۱۵:۳۱    
آقایان بچه حزب اللهی، آقایان نماز خوان و تسبیح گوی.. این تسبیحات حضرت زهرا ما را باید شور ضداشرافی گری، شور عدالت خواهی، شور ضدآقازادگی را در ما زنده کند. این تسبیحات زهرا ما را باید علیه رانت خواری و ویژه خواری کند.
حمید میرمعینی با بیان اینکه شهرداری ها برای مزایده املاکشان به بورس کالا بیایند، گفت: بورس کالا مرجعی است که کلیه اطلاعات معتبر و موردنیاز را در اختیار دو طرف معامله می گذارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات تیمورزاده گفت: باید راهی پیدا شود که در نمایشگاه مجازی کتاب در حوزه دانشگاهی کتاب های مورد نیاز و با کیفیت خریداری شود نه اینکه رانتی برای خریداری کتاب ها وجود داشته باشد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کیمیا نجفی مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات لایحه بودجه 1400 و در فرآیند بررسی تبصره های بودجه، موضوع حذف ارز 4200 تومانی و جایگزینی آن با نرخ 17 هزار و 500 تومانی را مطرح کرده است ...
سروش نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس، درباره رانت خواری 180 هزار میلیارد تومانی در زنجیره فولاد و فاجعه رخ داده در 7 ماه اخیر در این حوزه توضیح داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه دولت و مجلس در تعیین نرخ ارز با یکدیگر توافق ندارند، گفت: طرح توسعه و تولید پایدار فولاد سبب قطع زنجیره رانت و رانت خواری در عرصه فولاد می شود.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۰:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
فارس: این روزها اعمال برخی دستورالعمل های دولتی در عرضه محصولات معدنی و صنعتی باعث اعتراض کارشناسان و سهامداران بورس شده، چرا که زمینه را برای رانت خواری و دلالی بیش از پیش فراهم می کند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، علیرضا زاکانی، نماینده مجلس طی توییتی نوشت: از بیچارگی های بزرگ کشور، رانت خواری و عدم شفافیت است. امسال در اصلاح کمیسیون تلفیق مجلس بدون تعیین قیمت ارز، رانت ارز 4200 تومانی حذف و سهم بهره مندی از فروش نفت نیز در بودجه مشخص شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهر اندیشه در واکنش به حواشی اخیر شهرداری اندیشه و با اشاره به گناه نابخشودنی و خیانت هر مسؤول به دنبال اشرافی گری با پول بیت المال، گفت: لابی گری و رانت خواری که موجب اشرافیت نیز می شود ...
موج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل جبهه همبستگی ملی نیرو های انقلاب اسلامی گفت: نه تنها مقابله با فساد و رانت را یک وظیفه می دانیم و هر کسی که در این زمینه فعالیت می کند را حمایت می کنیم، بلکه اعتقاد داریم باید مجاری فساد و رانت را مسدودکرد. تا زمانی که مجاری رانت خواری وجود دارد، رانت و فساد نیز وجود خواهد داشت.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۹:۴۹    
تهران- ایرنا- در روزها و هفته های اخیر و در شرایطی که کشور یک تنه در مقابل همه جهان ایستاده و از حقوق هسته ای و اقتصادی خود دفاع می کند، فضای سیاسی داخل کشور نیز تا حدی به سمت انتخاباتی شدن و شاخ و شانه کشیدن نهادها و جناح های سیاسی مختلف در مقابل یکدیگر پیش می رود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۲۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی در لایحه بودجه سال 1400 در حالی تبدیل به یک چالش بین دولت و بهارستان شده است که بسیاری از کارشناسان، تصمیم مجلس را پایان دادن به رانت خواری و ویژه خواری ها می دانند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: عدم شفافیت و بی برنامه گی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۵:۳۵   + ۴۳ سایت دیگر  
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مجامع استقلال و پرسپولیس گفت : عدم شفافیت و بی برنامه گی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون تلفیق گفت: یکی از وارد کننده ها با استفاده از بابت ارز 4200 تومانی، از کل ملت ایران که یارانه می گیرند، بیشتر منفعت کسب کرده است.