یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۶:۰۶Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پول ملی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
ارزش پول ملی و نرخ ارزهای خارجی تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد، با این حال دولت ها برای کنترل تغییرات نرخ ارز و ایجاد ثبات دست به برخی اقدامات ثبات زا می زنند و در عین حال برخی دیگر از اقدامات ممکن است در نهایت به کاهش ارزش پول ملی منجر شود.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
گرچه بخشی از کسری بودجه از افزایش قیمت دلار تأمین شده ، و به نفع دولت بوده است ، اما کنترل آن از دست دولت بسبب تنگناهای ارزی خارج ، و در اعمال سیاست مدیریت ارز شناور ناتوان است ...
بیتوته   ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
سرپرست سابق سازمان توسعه تجارت: نهادهایی چون بانک مرکزی در تجارت جهانی ایران مداخله می کنند و چون این نهادها صلاحیت کافی در این کار ندارند و ذی نفع صادرات نیستند، تجارت جهانی ایران را، علیرغم ظرفیت فعلی برای رقابت پذیری، سرکوب می کنند.
اقتصاد آنلاین / ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۲:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
تورم بالای 40 درصد هزینه تولید را به شدت افزایش داده است؛ در مقابل با تثبیت نرخ ارز قیمت کالاهای وارداتی در مقایسه با تولیدات داخلی ارزان تر شده است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۱:۱۰    
روز آینده انتخابات مجلس در حالی برگزار می شود که این کشور با چالش های متعددی در عرصه بین الملل روبرو است. از جمله این چالش ها می توان به تنش های فزاینده با ایالات متحده و متحدانش، و تحریم های اقتصادی اشاره کرد ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۸:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
دولت بسیار خشنود است که در یک سال گذشته (از زمستان 1401 تا زمستان 1402) نرخ ارز رسمی را در حول و حوش 42 هزار تومان تثبیت کرده و قیمت دلار در بازار موازی نیز حدود 50 هزار تومان باقی مانده؛ در حالی که نرخ تورم در این دوره بالای 40 درصد بوده است.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
راه مردم آنلاین_امیر علی نقی دهقی:دلار بار دیگر از اولین ساعات امروز ترمز برید ووارد 59 هزارتومان شد. این گزارش حاکیست، نرخ دلار در برابرریال مجدا روند صعودی به خود گرفته وبا کاهش ارزش پول ملی زمینه را برای کاهش هر چه بیشتر قدرت خرید مردم در آستانه سال جدید فراهم می کند! ...
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۱۲    
ایستانیوز:مشکلات اقتصادی مثل تورم و کاهش نرخ رشد اقتصادی کم بود حالا باید نگران افزایش کسری تجاری باشیم. بالارفتن نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی و به دنبال آن دستورالعمل های متعدد بانک سیاستگذار پولی باعث شده که ارز حاصل از صادرات به جای آنکه به کشور برگردد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۸:۱۸    
اقتصاد ایران: کاهش ارزش پول ملی کشورمان در ماه های اخیر باعث کاهش قدرت خرید مردم و افزایش قدرت خرید مسافران خارجی شده است که این امر کسب و کار واحدهای صنفی و تولیدی شهرهای مسافر پذیر را رونق داده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی چندی پیش با برشمردن برخی سازوکارها از چرخه های تضعیف ریال گله کرد و از دستگاه قضایی خواست با کسانی که در معاملات خود از ابزارهایی به غیر از ریال استفاده می کنند، به طور جدی برخورد کند ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۴۲   + ۲۶ سایت دیگر  
اظهارات رییس کل بانک مرکزی درباره ارزش پول ملی منجر به تعجب همگان شده و کسی باور نمی کرد فرزین چنین اظهارنظری برای حفظ ارزش پول کشور کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سمیعی گفت: مهم ترین دلیل درباره صعودی بودن قیمت دلار مربوط به رشد نقدینگی است. این عامل منجر به افزایش تورم شده و همچنین در ادامه این مولفه اقتصادی بر تضعیف پول ملی اثرگذار خواهد بود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۰۵:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی چندی پیش با برشمردن برخی سازوکارها از چرخه های تضعیف ریال گله کرد و از دستگاه قضایی خواست با کسانی که در معاملات خود از ابزارهایی به غیر از ریال استفاده می کنند، به طور جدی برخورد کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
حسین صمصامی رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به وظایف وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از کاهش 400 هزار درصد ارزش پول ملی ایران به واسطه عملکرد این دستگاه ها طی سی سال اخیر می گوید. روایت سرپرست اسبق وزارت اقتصاد را می بینید و می شنوید.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۲۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
صمصامی: سال آینده تورم بیش از 40 درصد خواهد بود/ پول ملی در 30سال گذشته 600 هزار درصد بی ارزش شده/ پول ملی نسبت به زمان قاجار هم بی ارزش تر شده/ بزرگ ترین اشتباه دولت رئیسی حذف ارز ترجیحی بود / تغییر قیمت بنزین موجب اعتراض جامعه می شود
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۲:۵۲    
یا اینکه در این سیستم جابجایی بانکی مبالغ بالای صد هزار دلار باید با توضیح و سند همراه باشد در حالی که سقف این نوع جابجایی در ایران مبلغ بالای دویست ملیون تومان، یعنی کمتر از چهار هزار دلار می باشد. ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۲    
به گزارش جهان صنعت نیوز ، در روزهای پایانی هر سال، معمولا گفت وگو پیرامون عملکرد بانک مرکزی بالا می گیرد و بحث هایی پیرامون کیفیت عملکرد این نهاد در مدیریت بازار ارز و حفظ ارزش پول ملی مطرح می شود. اکنون و در افق زمانی یک ساله می توان با ارزیابی دقیق تری به عملکرد بانک مرکزی نظر افکند ...
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۰۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
نگهبان پول ملی ایران شان سابق را ندارد و حتی نسبت به گذشته نیز تضعیف شده است. به همین علت است که می بینیم حیطه بانکداری و مقررات مربوط به آن در انحصار بانک مرکزی قرار ندارد. در خصوص نظارت بر بانک های کشور هم مجلس مقررات وضع می کند، هم دولت.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۲    
قزوین - ایرنا - بهمن طاهرخانی متولد سال 40 و کاندیدای حوزه انتخابیه شهرستان تاکستان با کد انتخاباتی 49 در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی معتقد است که مجلس آینده بایستی با وضع قوانین مناسب درصدد افزایش ثبات اقتصادی و همچنین تقویت پول ملی باشد.
روند بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۱:۳۷   + ۷۴ سایت دیگر  
دکتر صالح اسکندری نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلام شهر و پردیس کد انتخاباتی 1525
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۸:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه همه نمایندگان مجلس خبرگان دغدغه تدین و روحیه انقلابی مردم را دارند، گفت: اکثر قریب به اتفاق نطق های قبل از دستور نمایندگان معطوف به همین مشکلات اقتصادی و فرهنگی، نفوذ فرهنگ غرب، کاهش ارزش پول ملی و نظیر این مسائل است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
واهمه از کاهش مستمر ارزش پول ملی و نزدیکی به روزهای پایانی سال باعث شد تا بر تمایل به خرید شمش فولاد از سوی نوردکاران افزوده شود؛ به این ترتیب 85 درصد عرضه شمش فولاد با رقابت قیمتی مورد معامله قرار گرفت.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
مصوبه ای که موجب تلاطم در جامعه می شود و به نوعی عدالتی را که وجود ندارد عمیق تر می کند، مربوط به تراکنش های بانکی است و صرفا از واریزی به حساب افراد مالیات اخذ می شود، نه از سود حاصل از فعالیت آنان.
ندای اصفهان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پشتوانه پول ایران طلا، ارز، اسناد و اوراق بهادار است اما در عمل می توان گفت که پشتوانه پول ایران وابسته به شرایط اقتصادی کشور است. با این تفاسیر، ریال ایران نیز جزء پولهای بدون پشتوانه است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۵:۴۸    
بانک مرکزی بخاطر سیاست های غلط در کنترل تورم و افزایش ارزش پول ملی موفق نبوده است و همیشه به دنبال بهانه جویی و افزایش اختیارات بوده است .این در حالی است که بانک مرکزی پاسخگوی مجلس هم نیست .
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: بورس استانبول این روزها به دلیل کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم با ثبت رکوردهای جدیدی مواجه شده اما بورس تهران طی دو سال اخیر، ناخواسته رویه متفاوتی را در پیش گرفته است!
حج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
در پی کاهش ارزش پول ملی در نیجریه، کمیسیون حج این کشور مجبور شد هزینه ثبت نام حج آینده را افزایش دهد.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
به گفته دادفر، نوسانات مدام نرخ ارز و سقوط ارزش پول ملی هم مازاد بر عللی بوده است که دست مصرف کننده داخلی را از خودروی باکیفیت کوتاه کرده است.
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
ریال ایران به عنوان کم ارزش ترین ارز جهان شناخته می شود. این کاهش ارزش در سال 1979 آغاز شد. در آن زمان بسیاری از افراد مشاغل ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اسکندری گفت: کلیدواژه برنامه های معیشتی جریان انقلابی در مجلس دوازدهم تقویت ارزش پول ملی کشور است.
موج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۰:۰۰    
مصر اکنون بیش از 400 میلیارد دلار بدهی خارجی و داخلی دارد و پول ملی آن(پوند مصر) نیز در سال گذشته، چیزی بیش از 50 درصد از ارزش خود را از دست داده است. تحولاتی که همه و همه سبب شده اند تا بسیاری از ناظران و تحلیلگران نسبت به وقوع انقلاب نان در مصر هشدار دهند.
روز نو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۳۳ سایت دیگر  
تورم باعث بی ارزش شدن پول ایران و سایر کشورها می شود. اگر تورم بر یک بازار حکم فرما باشد، پول بهای خود را از دست می دهد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: با کاهش ارزش پول ملی ژاپن در برابر دلار آمریکا، مقامات بانک مرکزی این کشور برای افزایش نرخ بهره با شرایط دشوارتری روبه رو شده اند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه اجتماعی: عیدی امسال دیگر مانند سال های دور خوشحال کننده نیست، زیرا از یک سوء قیمت ها بالا رفته و از سوی دیگر ارزش پول ملی کاهش یافته است. این دو اتفاق عیدی و حقوق را کم ارزش کرده است به گونه ای که دخل حقوق بگیران از خرجشان کمتر شده است. فاصله ی حقوق و نیازها زیاد شده است ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، معاون اسبق ارزی بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بالا رفتن تورم ریالی نوسان قیمت ارز و تضعیف پول ملی را گریزناپذیر کرده است، گفت: متاسفانه دولت سیزدهم نتوانسته است نرخ تورم را مهار کند و تورم برای چندمین سال متوالی همچنان بالاتر از 45 درصد است و در [...]
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۲۰:۰۳    
همان طوری که مهم ترین وظیفه مسئولان نظامی کشورها، حفظ و حراست از تمامیت ارضی است مهم ترین وظیفه مسئولان اقتصادی کشورها، مهار تورم و صیانت از ارزش پول ملی است. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: به واقع تقویت ارزش پول ملی باید در دستور کار بانک مرکزی باشد و این موضوع یکی از محورهای اصلی قانون جدید تقویت اختیارات بانک مرکزی است.
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۱:۰۷    
یک نماینده پیشین مجلس می گوید: هم اکنون 10 درصد از ارزش پول ملی کشورمان کاسته شده و همان طور که توضیح دادم زمینه های افزایش دوباره نرخ ارز در ایران فراهم شده و این یک پاشنه آشیل خواهد بود ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۳    
قیمت بسیاری از کالاها در مصر طی روزهای گذشته بدون هیچ ضابطه ای افزایش یافته است؛ به رغم اجرای سیاست ارز ترجیحی مردم و تجار این کشور خواستار اقدام تاثیرگذار هستند، نگاه قاهره به وام صندوق بین المللی پول به عنوان حلقه نجاتی برای رهایی از باتلاق تورم، بحران اقتصادی و کم ارزش شدن پول ملی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
وحید دالوند/ کارشناس بانکی و دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی دانشگاه گیلان رشد نقدینگی که در چند سال گذشته بیشتر از قبل شاهد آن هستیم، از جمله سیاست های پولی و مالی است که دولت های مختلف در پیش گرفته بودند و امروز هم شاهد آن هستیم ...
کیان آنلاین – یورونیوز در گزارشی نوشت: استاندارد طلا تا پیش از دهه 1970 یک رویه جهانی بود که بر اساس آن، کشور ها با تعیین نرخ مبادله ثابت بین پول ملی خود و مقدار مشخصی از طلا، ارزش پول کاغذی خود را به پشتوانه طلا حمایت می کردند. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خاندوزی درباره برنامه وزارت اقتصاد درباره ایجاد حساب ارزی تشریح کرد: مبنای قانون بودجه در کشور؛ دریافت ها و پرداخت های ریالی است نه ارزی. اساساً واحد پول ملی ما ریال است، بودجه کشور بر اساس ریال نوشته می شود، دریافت هایی که خزانه انجام می دهد، ریالی دریافت می کند ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش و تک رقمی شدن نرخ تورم حتما باعث ارتقای ارزش پولی ملی خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۷   + ۴۰ سایت دیگر  
یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش نرخ ارز به معنای کاهش ارزش پول ملی ماست و در هیچ کجای دنیا ارزش پول ملی یک شبه 20 درصد کاهش پیدا نمی کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق بازرگانی ارومیه گفت: تراز تجاری مثبت در کنار آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده، منجر به تقویت پول ملی خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۴:۵۵    
در پی استعفای رئیس بانک مرکزی ترکیه ارزش پول ملی این کشور مقابل دلار آمریکا به سطح بی سابقه ای سقوط کرد.
اقتصاد آنلاین / بهار نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
این روزها در حالی مراجعات مردم برای افتتاح حساب سپرده 30 درصدی اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش یافته است که بانکها هم خیمه شب بازی های خود را با مردمی آغاز کرده اند که به دنبال جایی برای حفظ بخشی از ارزش پول ملی خود هستند ...
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
کمال حسین پور نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: وقتی به این شکل از ارزش پول ملی کاسته میشود یعنی تیم اقتصادی دولت تعطیل است ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی خبرهای سرقت در یک دهه گذشته حکایت از این دارد که همزمان با افت ارزش پول ملی نگاه سارقان از سرقت پول ملی به سمت ارز و طلا معطوف شده است برای همین سرقت از بانک ها یا مشتریان بانک که تا یک دهه گذشته امری مرسوم بین مجرمان بود به طور کلی منسوخ شده است.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۱۲    
قیمت بسیاری از کالاها در مصر طی روزهای گذشته بدون هیچ ضابطه ای افزایش یافته است؛ به رغم اجرای سیاست ارز ترجیحی مردم و تجار این کشور خواستار اقدام تاثیرگذار هستند، نگاه قاهره به وام صندوق بین المللی پول به عنوان حلقه نجاتی برای رهایی از باتلاق تورم، بحران اقتصادی و کم ارزش شدن پول ملی است.