شنبه ۰۸ آذرساعت ۱۴:۴۷Nov 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پول ملی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران – ایرنا- همزمان با کاهش ارزش پول ملی ترکیه و تلاش اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه این کشور امیر قطر یک بار دیگر با سفر به آنکارا تلاش های کشورش برای احیای اقتصاد ترکیه را از سر گرفت .
ایبنا   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه معتقد است با عوامل ایجاد کننده رشد بالای حجم پول در ساختار اقتصاد ایران باید مقابله شود که بخشی از این عوامل در ادبیات اقتصاد آشکار و بخش دیگر پنهان است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- انجام عملیات توسعه در 312 کیلومتر از شبکه آب و فاضلاب اصفهان، برگزاری هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قطر در اصفهان و کاهش ارزش پول ملی بهترین مُشوق صادرکنندگان است از مهم ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته گذشته بود.
مشرق نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بی برنامگی در تولید و کاهش ارزش پول ملی با بازار میوه چه کرده است، فرمان تجاری رئیس جمهور چقدر برای بانک مرکزی آب می خورد، و تورم تحریم یا تورم تدبیر، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دولت برای بازگرداندن ارزش پول ملی راه ساده ای را پیش روی خود ندارد و نمی توان انتظار تحقق آن را در مدت زمان کوتاهی داشت.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه می گوید: برآیند کلی بورس رابطه مستقیمی با وضعیت بازارهای موازی دارد و قیمت ارز در مقابل پول ملی روند نزولی گرفته و در بازارهای طلا ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۵۹    
نایب رئیس کمیسیون عمران گفت: متأسفانه دولت، اول پول ملی را بی ارزش می کند و سپس منّت می گذارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گودرزی، کارشناس اقتصاد مسکن با ابراز تاسف از این مسئله که در حال حاضر مستاجران بار سنگین بی ارزش شدن پول ملی و شکاف بین ارزش واقعی و ارزش بازار ارزهای معتبر و سایر شاخص های اقتصادی را پر می کنند، اظهار کرد: در بخش مسکن با عدم قانون گذاری روبرو هستیم.
روز نو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۹۴ سایت دیگر  
پول ملی نمایه پول نمایه وام نمایه حقوق نمایه - کراپ شده روابط عمومی وزارت رفاه درباره برخی از سوالات و ابهامات حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت های شدیدکرونایی پاسخ داد. ...
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اسبق بانک ملی ایران اظهار کرد: دولت در حل مشکلات اساسی کشور ناتوان است و قدرت حل این مشکلات را ندارد بنابراین خود را درگیر کار های بی ارزشی همچون حذف 4 صفر از پول ملی می کند تا سرگرم شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۲۲:۴۷    
گرانی و تورم، کاهش درآمد و کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید که حاصل پدیده های شومی، چون تحریم های ظالمانه، شیوع کرونا و برخی تصمیم های غلط اقتصادی دولتمردان مثل بازی با قیمت ارز و عدم نظارت جدی بر عرضه و توزیع کالا ها و.. ...
صبح قزوین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۳۷    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: منشأ بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را باید در سیاست خارجی و داخلی نابخردانه کارگزاران فعلی در دوره دولت بی تدبیر سراغ گرفت که حل تمام مشکلات را به برجام گره زدند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
سیدجلیل میرمحمدی میبدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامه عجیب و ادعاهای نادرست دولت درباره نمایندگان که اظهارنظرها و نطق آنها را به عنوان “توهین” و “هتک حرمت” تلقی کرده بود، گفت: امروز مردم با مشکلات معیشتی و اقتصادی بسیاری مواجه بوده و ارزش پول ملی به شدت افت کرده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۸:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تمام دولت ها بین 47 درصد تا 90 درصد افت ارزش پول ملی داشته ایم که ناشی از افزایش نقدینگی به علت کسر بودجه و چاپ پول است که پدیده دلاری شدن اقتصاد را شکل می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
خلآ نبود و عدم توجه به متخصصین اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش آنقدر جدی است که اگر تا پایان دهه اخیر پر نشود قطعا آموزش و پرورش به خصوص در مدارس دولتی کامل از بین خواهد رفت و واژه عدالت آموزشی به تاریخ سپرده خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه صادرکنندگان با توجه به شرایط کنونی نیاز چندانی به مُشوق ندارند، گفت: امروز کاهش ارزش پول ملی بهترین مُشوق صادرکنندگان است .
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت امنای پژوهشگاه قوه قضاییه با بیان اینکه احیای حقوق عامه در اقامه دین نهفته شده است، اظهار کرد: احیای حقوق عامه با رعایت حقوق متقابل دولت و ملت لازم است؛ زیرا رعایت حقوق متقابل دولت و ملت عامل انسجام بخشی و عزت دین است و در سایه حقوق عامه اعتماد مردم به جامعه اسلامی بیشتر می شود ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۳    
بالا نگاه داشتن نرخ ارز در کشورهایی که دارای پول ملی قدرتمند نیستند، توجیه اقتصادی ندارد. افزایش صادرات با محور بالا نگاه داشتن نرخ ارز مانند توپی است که مستقیم به بالا پرتاپ شود. توپی که با بالا پرتاپ می گردد، مجدد به نقطه پر تاپ باز می گردد و این در معنای افزایش تورم در نتیجه افزایش نرخ ارز است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد اقتصاد گفت: کشوری مثل ایران که تورم دو رقمی دارد، در صورت حذف صفر از پول ملی، بعد از 14 سال دوباره مجبور به حذف صفر از پول ملی می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۰    
محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با میزان، با اشاره به کاهش ارزش پول ملی در کشور گفت: واقعیت های اقتصادی بر مبنای وضعیت تراز تجاری، ظرفیت ها و توانمندی ها نمایان می شود. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۰۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
راغفر، اقتصاددان اظهارکرد: در 40 سال گذشته رکود، بیکاری و تورم تا این حد عمیق و گسترده در کشور نبوده و سیاست های تضعیف پول ملی که هیچ ارتباطی به تحریم های ظالمانه ندارد، عمده دلایل آن است.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق بیان کرد: حذف صفر از پول ملی، هیچ یک از متغیر های کلیدی اقتصاد کشور را مانند نرخ تورم و رشد اقتصادی در کشور را تحت تاثیر قرار نمی دهند بنابراین این لایحه کمترین تاثیری بر نرخ تورم ندارد و در کوتاه مدت و بلند مدت نمی تواند تغییری در نرخ تورم از نوع کاهشی آن برای تامین ...
اقتصاد آنلاین / آوای رشت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۲:۵۸   + ۵۳ سایت دیگر  
استیو هانکه گفت دلار کماکان یک پای اصلی تراکنشات ارزی جهانی است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
این بانک اعلام کرد روبل دیجیتال شکل دیجیتال پول ملی روسیه خواهد بود و هدف از راه اندازی آن تسریع و تسهیل پرداخت ها و افزایش ایمنی آن است. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شبه جزیره جزیره کریمه اولین منطقه در روسیه است که از روبل دیجیتال استفاده می کند ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اصلاح ساختار بودجه راهی برای رسیدن کشور به درآمد پایدار بدون نفت عنوان کرد و گفت: عدم اصلاح ساختار بودجه باعث تداوم مشکلاتی همچون استقراض از بانک مرکزی، افزایش حجم نقدینگی، کاهش ارزش پول ملی و شوک های ارزی خواهد شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه سازندگان مصنوعات و فروشندگان فلزات رنگین تهران گفت: عدم ثبات ارز و بی ارزش شدن پول ملی کشور زیان های جبران ناپذیری بر اقتصاد کشور وارد می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم بیجار در مجلس گفت: پشت مردم از سنگینی بار تورم، گرانی، کاهش ارزش پول ملی، بیکاری، آشفتگی بازار بورس و آثار ناشی از افزایش حجم نقدینگی خم شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۰:۰۷    
حکومت پهلوی از ابتدای تاسیس، درگیر مشکلات اقتصادی ناشی از کاهش دائمی ارزش پول ملی بود. سقوط ارزش قران در برابر ارزهای خارجی در سال 1308 ش/ 1929 م به دلیل بحران اقتصادی جهانی، شدت بیشتری گرفت.
اقتصاد آنلاین / نسیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۴   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت به دنبال ایجاد فضای روانی در کشور با کمرنگ کردن صفرها در پول های ملی است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو سابق شورای پول و اعتبار گفت: کمرنگ کردن صفرها در شرایط موجود اتفاق خوب و تعیین کننده ای است، اما بانک مرکزی باید از وظایف اصلی خود یعنی حفظ قدرت پول ملی هم غافل نشود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
حیدر مستخدمین حسینی در واکنش به اظهارات دیروز رئیس سازمان برنامه و بودجه که گفته بود" مردم به اعانه و یارانه نیازی ندارند و به دنبال رفع تحریم ها هستند" اظهار کرد: سخنان دیروز آقای نوبخت خالی از مباحث کارشناسی مطرح شد.
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: گروهی از شرکت های بزرگ ژاپنی تصمیم دارند به طور آزمایشی ارز ین دیجیتال را آغاز کنند. این اقدام تلاشی برای ترویج پرداخت های دیجیتال در این کشور است. سال آینده میلادی بیش از 30 شرکت بزرگ ژاپنی آزمایش هایی را برای عرضه یک پول دیجیتال مشترک و عمومی آغاز می کنند ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۸:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان در گزارشی با عنوان شما اصلا می دانید مدیریت چیه؟ بخشی از کارنامه اقتصادی دولت را بررسی و از معاون اول رئیس جمهور انتقاد کرد. در این گزارش آمده: ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۱۸    
به گزارش مشرق، سید محمود رضوی مشاور رسانه ای رییس مجلس در توییتی درباره خصوص سخنان رییس جمهور که گفتند “شما اصلا مدیریت میدونید چی هست که این حرف ها را میزنید؟” نوشت: پیشنهاد میکنم مدیریت این دولت را در دانشگاه های جهان تدریس کنند! مدیریت کرونا مدیریت بازار ارز مدیریت بازار بورس ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی، زمینه سازی بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از پول ملی را نسبت به اعلام یک باره آن اقدام بهتری دانست و گفت: با سیاست آرام و پیوسته بانک مرکزی، واحد پولی اصلاح خواهد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به برنامه ریزی بانک مرکزی برای حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: این اقدام هزینه بر نیست.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
برترین ها: روزنامه اصولگرای وطن امروز در تیتر اول امروزش به صحبت های نوبخت در مذمت طرح یارانه حمایتی مجلس واکنش نشان داد. این روزنامه در ادامه نوشت: بنا بر شاخص های اقتصادی، اقتصاد ایران در سال های اخیر بدترین شرایط خود را پس از انقلاب سپری می کند. ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از الوقت، همزمان با اعلام پیشتاری جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، هزاران کیلومتر دورتر در ترکیه، لیر واحد پول ملی این کشور با افت ارزش قابل توجهی روبرو شد و این افت لیر تا آن جا ادامه یافت که رجب طیب اردوغان رئیس بانک مرکزی کشورش را در دستور فوری برکنار کرد. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده اصفهان: از وعده رونق اقتصادی به جایی رسیدیم که این وضعیت اقتصادی را دستاورد تاریخی می دانیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: ماموریت مهم دولت در شرایط ناگوار اقتصادی فعلی تقویت ارزش پول ملی است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۰:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو شورای اقتصاد، گفت: 7 سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات باعث رکورد شکستن تورم و بی ارزش شدن پول ملی شده است.
توسعه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۰:۱۲    
دکتر محمد رشیدی نماینده کرمانشاه در توئیتر نوشت: رییس بانک مرکزی فرموده اند؛ بانک مرکزی را سیاسی نکنید. شما بخوانید از بانک مرکزی انتقاد نکنید . آقای بدون خطا پس لطف بفرمایید آدرس مسئول نازنینِ ارز نهاده های دامی، نوسان دقیقه ای نرخ ارز، کاهش ارزش پول ملی را پیامک کنید.
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۲۷   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو پیشین شورای پول و اعتبار با اشاره به کاهش هزینه چاپ اسکناس، گفت: تدبیر بانک مرکزی برای کمرنگ کردن صفرها بسیار خوب است، در نتیجه این سیاست مردم برای پول های خُرد خود اعتبار و ارزش قائل می شوند. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد رشیدی در پیامی در حساب توئیتری اش نوشت: رئیس کل بانک مرکزی فرموده اند بانک مرکزی را سیاسی نکنید. شما بخوانید: ازبانک مرکزی انتقاد نکنید . آقای بدون خطا پس لطف بفرمایید آدرس مسئول نازنینِ ارز نهاده های دامی، نوسان دقیقه ای نرخ ارز، وکاهش ارزش پول ملی را پیامک کنید. ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، خبر تولید اسکناس 10 هزار تومانی جدید و رونمایی 3 اسکناس دیگر تا پایان سال منتشر شد و گام جدی دولت در تحقق تغییر واحد پول ملی بار دیگر به منصه ظهور گذاشته شد. ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بانک مرکزی به تازگی از اسکناس هایی رونمایی کرده که چهار صفر آن کمرنگ شده است. با وجود اینکه هنوز قانون حذف چهار صفر از پول ملی در شورای نگهبان تصویب نشده ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۸    
اردبیل- نیکزاد، نائب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه کاهش ارزش پول ملی نشان از عدم مدیریت دولتمردان است، گفت: نیاز است با تولید ثروت در کشور تمامی جوانب را در نظر گرفته و یک سویه حرکت نکنیم چرا که این اقدام سبب کاهش قدرت خرید مردم برای خرید کالاهای مورد نیاز خود می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه حذف 4 صفر از پول ملی امروز در کمیسیون اقتصادی بررسی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
38 نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور خواستار انجام اقدامات جدی برای کاهش قیمت ارز، سکه، و تقویت ارزش پول ملی شدند.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهدی طغیانی درباره امکان استفاده از رمزارزها در شرایط فعلی کشور و ویژگی های آن در کاهش فشارهای تحریمی، گفت: رمز ارزها از ویژگی هایی برخوردارند که استفاده از آن را امکان پذیر و الزام آور ساخته است ...