چهارشنبه ۰۹ اسفندساعت ۰۰:۰۵Feb 2024 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قدرت پول ملی»

ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار با تاکید بر تامین حداقل های زندگی نیروی کار گفت: بزرگترین کاری که در این زمینه باید انجام داد این است که قدرت پول ملی را افزایش و تورم را کاهش دهیم تا افزایش دستمزدها منجر به کاهش قدرت خرید مردم نشود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا پاک فطرت، نماینده شیراز گفت: قدرت پول ملی ما در سه، چهار سال گذشته به شدت کاهش یافته و این برای ایرانی که شعار ایران قوی می دهد، خوب نیست. یکی از عوامل کاهش قدرت پول ملی، خودروسازان داخلی هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را در جهت افزایش صادرات خواند اما تاکید کرد هم به مردم فشار آمد و هم رشد صادرات قابل توجهی انجام نشد و حتی در مواردی افت صادرات داشتیم ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۱    
اجاره بخش عمده درآمد هر فرد را در ایران می بلعد و بخشی از آن نیز اجتناب ناپذیر است، چرا که به واسطه کاهش قدرت پول ملی، قیمت مسکن افزایش یافته و به همان میزان، اجاره افزایش یافته تا به سطح قدرت پول ملی برسد اما آنچه افزایش نیافته، حقوق جوانان به میزان کاهش قدرت پول ملی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۵:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
بررسی ها نشان می دهد، مقامات دولت افغانستان با کمک مردم این کشور توانسته اند در مدت 6 ماه ارزش پول ملی خود را تقویت بخشند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
حسینی نیا گفت: در دنیا در گذر از انقلاب صنعتی سوم به چهارم با افزایش سهم آموزش مهارت های فنی ارزش افزوده ایجاد شده ناگهان 11 برابر می شود که این به افزایش قدرت پول ملی کشورها می انجامد.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۷:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
بی ارزش سازی قدرت پول ملی تابع دو مولفه اصلی یعنی وقوع رویدادهای خاص منجر به تضعیف و سقوط اقتصاد ملی و دوم حضور مدیران اقتصادی کم کفایت و کاهش عامدانه پول ملی با هدف جبران کسری های بودجه دولت ها و تامین کسری بودجه از جیب مردم با تحمیل تورم بر انها است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۱:۴۹    
حذف سلطنت دلار که مانند اسب تروآ در اقتصاد ایران حضور دارد و صد البته عدم جایگزینی آن با ارزهای دیگر از جمله راه هایی است که می تواند قدرت پول ملی را تقویت کرده و راه نفوذ قدرت های خارجی را از شرق و غرب بر اقتصاد ایران ببندد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تویسرکان در مجلس یکی از ابعاد شعار استقلال انقلاب اسلامی، را استقلال اقتصادی دانست گفت: باید وضعیت ریال از همه ارزهای خارجی به ویژه دلار پول آمریکا که دشمن است، مستقل شود و دولت یک برنامه مشخص برای افزایش قدرت پول ملی داشته باشد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: آقای رئیس جمهور قدرت پول ملی روز به روز در حال افول است دولتمردان هر چه سریعتر تکلیف خود با خود و با مردم را در حوزه اقتصادی ساری و جاری و عملیاتی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
اراک- امام جمعه اراک گفت: مبارزه با تورم و حفظ قدرت پول ملی و خرید مردم از ضرورت های مهم است.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی چندثانیه نوشت: بزرگترین دیوارنگاره کشور با طرحی از اسکناس هزار تومانی و با شعار اعتبارش به اراده هاست به روز شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دهقانی کارشناس بازار سرمایه گفت: شاهرگ عبور از مشکلات، قدرت دادن به بازار سرمایه است چرا که با تضعیف بورس قدرت پول ملی نیز کاهش خواهد یافت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۶:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افزایش نرخ ارز معلول است که علت آن تورم، کاهش قدرت پول ملی و غیره است، گفت که پیش بینی بخش خصوصی این است که در مرحله بعد از اعلام نرخ ارز تثبیت شده، مانند گذشته برخورد تعزیراتی با بخش تولید و بخش خصوصی آغاز شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۰:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از مهم ترین اقدامات دولت باید حفظ ارزش پول ملی باشد، این یکی از راه هایی است که قدرت خرید مردم را حفظ می کند؛ پس از حفظ و تثبیت باید به سمت تقویت ارزش پول ملی که افزایش توان خرید مردم را به دنبال دارد، حرکت کرد.
عصر خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۰۹:۲۸    
مصطفی هاشمی طبا در روزنامه شرق نوشت:سال هاست مسئولان کشور مانند رئیس مجلس شورای اسلامی در برابر افزایش نرخ ارز در بازار آزاد اظهار نارضایتی می کنند و سال هاست رؤسای بانک مرکزی می گویند قیمت دلار پایین می آید و بلافاصله اسکناس های دلار را به بهانه های مختلف به بازار سرازیر می کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۰۷:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
مصطفی هاشمی طبا در روزنامه شرق نوشت:سال هاست مسئولان کشور مانند رئیس مجلس شورای اسلامی در برابر افزایش نرخ ارز در بازار آزاد اظهار نارضایتی می کنند و سال هاست رؤسای بانک مرکزی می گویند قیمت دلار پایین می آید و بلافاصله اسکناس های دلار را به بهانه های مختلف به بازار سرازیر می کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : روح الله ایزدخواه گفت: بازار غیر رسمی تنها 10 درصد معادلات ارز را به خود اختصاص می دهد. چگونه این 10 درصد بر کل بازار ارز تاثیر می گذارد؟ چرا با 1100 صرافی غیر مجاز برخورد نمی کنید؟ چرا حساب ارزی در بانک ها ایجاد نمی کنید تا مردم دلارهای خود را از خانه به حساب های ارزی بیاورند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۰۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: ایزدخواه گفت: بازار غیررسمی تنها 10 درصد معادلات ارز را به خود اختصاص می دهد. چگونه این 10 درصد بر کل بازار ارز تاثیر می گذارد؟ چرا با 1100 صرافی غیر مجاز برخورد نمی کنید؟ چرا حساب ارزی در بانک ها ایجاد نمی کنید تا مردم دلارهای خود را از خانه به حساب های ارزی بیاورند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۹:۴۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مهر : یک نماینده خطاب به دولت گفت: هر روز اجناس گران تر می شود. اقتصاد بی سر و سامان است و بازار رها شده است. قدرت پول ملی روز به روز کاهش می یابد و چنین شرایطی قابل قبول نیست.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۷:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
ایزدخواه نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: افرادی که دلار دارند با ایجاد حساب ارزی باید این منابع خود را در بانک ها پس انداز کنند و بعد از آن نگهداری ارز قاچاق محسوب شود. همچنین معاملات غیررسمی در پیاده روها و خیابان ها باید قاچاق محسوب شود ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
بازار دلار این روز ها با شیب تند مسیر صعودی را طی می کند این در حالی است که مجلس شورای اسلامی با مصوبه ای ریل حرکت قطار دلار را برای دولت ترسیم کرده بود، اما مغفول واقع شد. با این حال موضوع دلار 40 هزار تومانی امروز روی میز مجلس بود تا با ابزار نظارتی بتواند دولت را در مسیر قانون قرار دهد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۴۶ سایت دیگر  
زمان حذف ارز 4200 تومانی ما فریاد زدیم که مسئله، ارز 4200 تومانی نیست بلکه کاهش ارزش پول ملی است. اگر درآمدهای دولت دلاری است باید دلاری خرج کند نه اینکه خود دولت در افزایش نرخ ارز برای جبران کسری بودجه نقش داشته باشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۰۹:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مجلس با بیان اینکه آقایان افزایش نرخ ارز را نباید به اغتشاشات و تحولات اخیر کشور ارتباط دهند، گفت: کشور جنگ زده سوریه 8 برابر قدرت پول ملی اش از ما بیشتر است، زیرا بازار غیررسمی خود را مدیریت کرده است.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
فرارو- حسین راغفر کارشناس اقتصادی در گفتگو با فرارو می گوید: قدرت خرید مردم به چند عامل بستگی دارد که یکی از آن ها سطح قیمت ها و دیگری ارزش پول ملی است ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۹:۳۵    
در اخبار آمده بود که صادرات فرش دست بافت به مقصد عربستان سعودی از مبلغ 260 هزار دلار در سال پیش به مبلغ 63 میلیون دلار در امسال افزایش پیدا کرده است. عجب آورده اقتصادی خوبی. عجب ارز آوری فوق العاده ای ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۵:۴۴    
آرگون عضو اتاق بازرگانی گفت: اگر می خواهیم نرخ ارز را کنترل کنیم همچنین قدرت پول ملی کشور را بالا ببریم عواملی که باعث تورم می شود را باید اصلاح کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۰:۲۵    
خودرو ارزان خواهد شد یا دوباره مرغ از قفس می پرد؟ همه چیز به انتظارات تورمی و پرش یا ثبات فنر دلار به عنوان نماد کاهش یا افزایش قدرت پول ملی برمی گردد ...
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۴:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه، مهدی طغیانی در توضیح طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران گفت: در زمان تصویب قانون پولی و بانکی کشور در سال 51 اهدافی برای بانک مرکزی مشخص شد که از جمله آن حفظ قدرت پول ملی بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه برمبنای یک روش اقتصادی نرخ واقعی ارز در اقتصاد ایران عددی بین 25 تا 30 هزار تومان است، گفت: در صورتی که تحولات سیاسی تاثیر مثبتی در رشد اقتصادی کشور داشته باشد، می تواند قدرت پول ملی را افزایش دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۰۰:۲۷    
دنیای اقتصاد : عضو شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی تنها راه افزایش قدرت پول ملی را حمایت قاطعانه از تولید و صادرات دانست و گفت: متاسفانه حمایت از تولید و صادرات در حد حرف باقی مانده است ...
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۳:۱۳    
به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز) ، به نقل از اتاق بازرگانی ایران؛ غلامعلی سلیمانی، عضو شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، تنها راه افزایش قدرت پول ملی را حمایت قاطعانه از تولید و صادرات عنوان می کند که البته سال هاست در حد حرف باقی مانده است. سرویس خبری: صنعت غذا ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
این اخبار هدفمند و بزرگنمایی شده در تشدید انتظارات تورمی به ویژه در افزایش قیمت ارز و کاهش قدرت پول ملی تاثیرگذار بوده و سرمایه انسانی و علمی کشور با چنین خروجی مواجه شده است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۹   + ۲۹ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: امیدواریم بانک مرکزی در وظایف اساسی به ویژه استقرار نظام بانکی و پولی متناسب با گام دوم انقلاب، حفظ قدرت پول ملی و برابری متعادل ارز و ریال موفقیتهای سریع چشمگیر داشته باشد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: در چند سال گذشته شاخصی با نام آیفون ایندکس مورد توجه قرار گرفته و نشان دهنده قدرت خرید مردم در کشورهاست. به تازگی آیفون 13 با قیمت 33 میلیون تومان وارد ایران شده و به همین مناسبت نگاهی به قدرت پول ملی و وضع اقتصادی می اندازیم.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص کنترل نظام بانکی به موضوع خلق پول و تولید نقدینگی اشاره کردند و گفتند: صاحب نظران اقتصادی معتقدند خلق پول باید در نسبت با تولید انجام شود و اگر این نسبت وجود نداشت، جلوی خلق پول گرفته شود که اگر در این زمینه درست اقدام شود، نتیجه آن جلوگیری از تورم ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه اراک گفت: تشکیل قرارگاه های محله محور با رویکر مساجد توسط سپاه اقدامی قابل تحسین است و اجرای طرح شهید سلیمانی و انجام کمک های مومنانه به شکل محله ای می تواند آثار و برکات زیادی داشته باشد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
علیرضا حائری در گفت وگو با میزان، درباره مهم ترین اولویت دولت برای اقتصاد کشور گفت: چند مشکل در اقتصاد وجود دارد که هرکدام حل شود تأثیرات مثبتی را بر روی صنعت می گذارد . اولین مشکل در اقتصاد، کاهش قدرت خرید مردم است. ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۸:۳۸    
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: از بین بردن قدرت پول ملی و کوچک کردن سفره مردم از مصادیق نفوذ دشمن است
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۵    
اگر همزمان با افزایش یارانه ها، قیمت ها و بحث عرضه و تقاضا کنترل نشود و ارزش و قدرت پول ملی بالا نرود، نتیجه این می شود که از یک جهت قیمت اجناس به صورت تصاعدی بالا برود و از آن طرف قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
گروه استان ها کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولین وعده من به مردم، تمرکززدایی و محور قرار دادن شهرستان ها براساس یک الگو آمایشی دقیق در کشور و در چارچوب پیشران های تحول اقتصادی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۵۰    
رشت- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طی هشت سال گذشته قدرت پول ملی 34 درصد کاهش یافت و باید برای بازیابی قدرت برنامه ریزی کرد.
راه دانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تأکید بر لزوم تمرکز زدایی و دادن قدرت به شهرستان ها، گفت: در دولت فعلی قدرت پول ملی 34 درصد کاهش یافته است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
قدرت پول ملی به این معنا است که واحد پول ملی یک کشور، نزد کشورهای دیگر و همسایگان به صورت ذخیره ارزش دربیاید و در جهان به آن اعتماد شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹ - ۲۰:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
محسن رضایی نوشت: در مصاحبه با خبرنگاران گفتم که می خواهم پول ملی ایران را در شمار قدرتمندترین پول های منطقه دربیاورم. این موضوع نیاز به درک تعریف ارزش پول و قدرت پول دارد که به زبان ساده آن را شرح می دهم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۳    
دنیای اقتصاد : نشست تخصصی تا ثیر کاهش نرخ ارز بر تجارت خارجی در کلاب هاوس کنفدراسیون صادرات ایران برگزار شد. محمد لاهوتی، رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در این نشست عنوان کرد: در مورد نرخ ارز همواره دیدگاه های چالشی وجود داشته است ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است رونق تولید و کنترل نقدینگی در کنار مهار نوسانات بازار ارز می تواند منجر به تقویت قدرت پول ملی شود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۳:۰۵    
کارشناس مسائل اقتصادی با انتقاد از عدم کنترل قیمت ارز در سال 99 گفت: در سال گذشته نتوانستیم حوزه عرضه را به خوبی کنترل کنیم. در حالی که بر اساس تجربه 50 ساله اخیر این کار کاملا امکان پذیر است. ...