پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۱۳:۵۲Oct 2020 22

جدیدترین‌های «کاهش نرخ ارز»

ایران جیب   ۴ ساعت پیش   + ۲۶ سایت دیگر  
ارتعاشات زلزله احتمالی در انتخابات پیش روی آمریکا، به بازارهای ایران نیز رسید و همزمان با نزولی کردن منحنی قیمت ارز و سکه، خودرو را نیز به سراشیبی برد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۱۵    
در بسته خبری امروز در عالم سیاست چه خبر بود؟ به اخبار مهم سی امین روز از مهر ماه در حوزه سیاسی می پردازیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
رشد تجارت خارجی با تهاتر نفت، عرضه 60 میلیون دلار در بازار متشکل ارزی و افزایش قیمت مرغ از اخبار اقتصادی امروز است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای در گفت وگو با میزان، با بیان اینکه نرخ سکه و طلا در بازار داخلی، نسبت به دو روز گذشته با کاهش چشمگیری روبرو شده است، گفت: قیمت سکه و طلا در هفته گذشته سیر نزولی به خود گرفته است. امروز شاهد افزایش قیمت انس طلا در بازار جهانی و نوسانات جزئی در بازار داخلی بودیم. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۳۵ سایت دیگر  
یک فعال بازار ارز ضمن مثبت خواندن تاثیر اقدامات اخیر بر بازار ارز، وضعیت این بازار در روزهای آتی را کاهشی پیش بینی می کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه ای دو ساعته، غیرعلنی مشکلات بازار به ویژه در بخش صنعت، فولاد و واردات مواد اولیه را بررسی کردند که خروجی این جلسه حکایت از تصمیماتی برای کنترل قیمت ها و همچنین کاهش نرخ ارز و تثبیت بازار بورس دارد؛ اما آیا این اقدامات قیمت ها را کاهش خواهد داد یا نه؟
598   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
ما مطمئن هستیم که در تثبیت بازار بورس و کاهش قیمت ارز تداوم ایجاد خواهد شد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محسن زنگنه نماینده مجلس در خصوص کاهش نرخ ارز در روزهای آتی طی توییتی نوشت: امروز وزیر صمت از برنامه های خود برای واردات و صادرات و نیز قیمت فولاد و لزوم عرضه کل فولاد در بورس گفت. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۲    
آزاد سازی دلارهای بلوکه شده پس از سفر اخیر رئیس بانک مرکزی به عراق را می توان از دلایل عمده کاهش نرخ ارز در این روزهای بازار دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل ارزی سابق بانک مرکزی معتقد است تغییر سیاست بانک مرکزی و بازگشت نرخ سود بین بانکی به روزهای قبل از کرونا سبب کاهش نرخ دلار در بازار شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات جدیدی در حوزه قیمت گذاری، تأمین و توزیع کالا صورت گرفت و اطمینان داریم کاهش نرخ ارز و تثبیت بورس ادامه خواهد یافت.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مجلس با وزرای اقتصادی کابینه و نشست غیرعلنی امروز با وزیر صمت، گفت: تصمیمات جدیدی در حوزه قیمت گذاری، تأمین و توزیع کالا صورت گرفت و اطمینان داریم کاهش نرخ ارز و تثبیت بورس ادامه خواهد یافت.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۶:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
دیروز بازار ارز و به دنبال آن طلا، روز متفاوت تری را نسبت به روزهای اوج خود تجربه کرد. درحالی که طی روزهای گذشته نرخ دلار امریکا کانال 32 هزار تومان را هم لمس کرده بود، روزگذشته (تا زمان تنظیم این گزارش) با افت بیش از 2 هزار و 200 تومانی به کانال قیمتی 28 هزار تومان عقب نشینی کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی خراسان رضوی گفت: با کاهش نرخ ارز مردم مجددا به بازار بورس هجوم می آورند، دلارها و طلاهای خود را برای ورود به این بازار می فروشند و این نقدینگی مجددا به بازار بورس هدایت می شود اما به دلیل اینکه ساختار آن درست و واقعی نیست ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
قیمت خودرو در بازار امروز همگام با کاهش نرخ ارز وارد مدار نزولی شده و در این بین خودرو های مونتاژی بیشترین افت قیمت را تجربه کرده اند؛ لذا فعالان بازار توصیه می کنند که در چنین شرایطی بهتر است خریدران خودرو دست نگه دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: نوسانات نرخ ارز تاثیر مستقیم بر بازار خودرو دارد به همین جهت از ابتدای امروز با کاهش نرخ ارز قیمت خودرو های داخلی و خارجی کاهش یافته است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - معاون اسبق ارزی بانک مرکزی درباره کاهش نرخ دلار در بازار، گفت: توصیه بانک مرکزی به مردم مبنی بر اینکه در ارز به ویژه دلار 30 هزار تومانی سرمایه گذاری نکنید، به جا و درست بود. ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق معتقد است: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده 20 هزار تومان وجود دارد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۰   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: علی اکبر کریمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه دلایل گوناگونی برای نوسان کاذب بازار ارز وجود دارد، گفت: کاهش عرضه ارز از جانب بخش خصوصی(صادرکنندگان) و محدودیت منابع دولتی و نیز فضاسازی های تبلیغاتی و روانی که عمدتا منشا خارجی دارد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: سیاست های بانک مرکزی بدون شک در زمینه کاهش نرخ ارز تاثیرگذار بوده و برخلاف انتقادات، کاهش نرخ دلار در حال مدیریت شدن بود و اکنون به جواب رسیده است.
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس: کاهش نرخ ارز ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش قیمت ارز تاثیری در ورود نقدینگی به بازار سرمایه ندارد، زیرا از جذابیت بورس کاسته شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۵    
محمد کشتی آرای در گفت وگو با میزان، وضعیت امروز بازار طلا و سکه را تحت تاثیر اخبار منتشر شده درباره عرضه ارز توسط بانک مرکزی و اخبار سیاسی در خصوص ملغی شدن تحریم های مربوط به انجام معاملات تسلیحاتی ایران دانست و گفت: اخبار منتشر شده باعث کاهش قیمت دلار در بازار و به دنبال آن ...
عصر بانک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
حمید حسینی گفت: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده 20 هزار تومان وجود دارد. دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق با اعلام این مطلب افزود: نکته مهم ین است که بازار در انتظار اتفاقی خاص است ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
یک تحلیل گر اقتصادی معتقد است به نظر می رسد استقبال از دلارهای جدید به کاهش نرخ ارز بیانجامد و این سرمایه های کنونی بسیاری را تهدید کند، لذا در مواجه با آن مقاومت وجود دارد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران(پانا) - بانک مرکزی چند روزی است تزریق روزانه 50 میلیون دلار به بازار ارز را آغاز کرده است اقدامی که با هدف کاهش نرخ ارز در بازار ارزی اتخاذ شده است اما نرخ دلار در بازار با کاهش مواجه نشده و آنگونه که بانک مرکزی اعلام کرده متقاضی زیادی هم برای این ارز کاغذی وجود نداشته است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۹:۵۷   + ۳۵ سایت دیگر  
دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق گفت :اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده 20 هزار تومان وجود دارد .
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
در هفته ای که پشت سر گذاشتیم دلار مرز روانی 30 هزار تومان را رد کرد. اتفاقی که پیش بینی نمی شد به این زودی ها رخ بدهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۵   + ۴۱ سایت دیگر  
همتی رئیس بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: دهها میلیارد دلار از درآمدهای ارزی در خارج از کشور مسدود شده است.امیدواریم بتوانیم از منابعمان در عراق که بیش از 5 میلیارد دلار است استفاده منیم.
عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: از منابع ارزی ایران در عراق که بیش از 5میلیارد دلار است، استفاده خواهیم کرد. سرمایه گذاری در بازار ارز خیلی پر ریسک است؛ هر لحظه ممکن است هر اتفاقی در این بازار بیافتد. تجار ایرانی بتدریج متوجه خواهند شد که کدام منابع ارزی ایران آزاد شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در بازار متشکل معاملات ارزی بیش از 85 میلیون دلار به صورت اسکناس عرضه شد، از همین رو به گفته رئیس اتحادیه طلا نرخ ارز روز گذشته کاهش و نرخ طلا و سکه افزایش یافت
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۳۴    
در بازار امروز قیمت طلا و سکه با وجود کاهش نرخ ارز و بهای اونس، نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از ادامه روند صعودی بازار طلا خبر داد و گفت: در بازار امروز قیمت طلا و سکه با وجود کاهش نرخ ارز و بهای اونس، نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دلیل بالا رفتن قیمت ارز را همیشه گفته ام؛ بالا بودن نرخ تورم و بهره و بالا بودن نرخ بیکاری و پایین بودن نرخ توسعه، چند نرخی بودن قیمت برای ارز، بی اعتمادی مردم به ثبات پول ملی و... .
خبر خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۴۹    
به گزارش خبرخودرو، یک فعال بازار خودرو از رکود بی سابقه بازار خودرو در هفته گذشته خبر داد و گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز در هفته گذشته شاهد رکود بی سابقه بازار خودرو بودیم که هیچ گونه معامله ای صورت نگرفت و در حال حاضر بسیاری از خریداران خودرو چشم انتظار سرانجام بازار ارز هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-راضیه احقاقی : قیمت معامله شمش فولاد در رینگ معاملاتی بورس کالا در روز گذشته نسبت به معاملات هفته قبل کاهش 14 درصدی داشت. افزایش نظارت بر خریداران ...
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۱:۱۳    
بازار طلا و سکه دیروز سرانجام روند کاهشی را متوقف کرد و دوباره راه صعود در پیش گرفت. به گزارش همشهری، در بازار سکه و طلا گرچه رکوردهای هفته گذشته جز در مورد استثنایی ربع سکه تکرار نشده است اما نمودارها دوباره مسیر رو به بالا به خود گرفته است ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۴:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
تاثیر کاهش قیمت ارز در بازار موبایل حالا به وضوح دیده می شود، کاهش قابل توجه قیمت گوشی تلفن همراه در سه روز اخیر بر اساس اعلام فعالان این بازار به کاهش قیمت دلار باز می گردد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۰    
یک فعال اقتصادی از کاهش قیمت ارز در بازار آزاد مبادلات بر اثر فضاسازی رسانه ای خبر داد.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۵   + ۴۱ سایت دیگر  
طی یک دو هفته گذشته همزمان با افزایش نرخ ارز، قیمت ها در بازار خودرو نیز اوج گرفت. این اوج گیری قیمت های بی سابقه ای را برای خودروهای داخلی رقم زد به طوری که پراید را به مرز 130 میلیون تومان نیز رساند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۰    
افزایش نگرانی ها درباره کرونا و کاهش نرخ ارز و سکه بیشترین بازخورد را در روزنامه های صبح دوشنبه داشته اند.
خودرو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در شرایط کنونی بازار خودرو ، حتی کاهش نرخ ارز نیز باعث افزایش قیمت خودرو می شود. اتفاقی که باعث شده است در اولین روز هفته به رغم کاهش اندک نرخ دلار اما قیمت پراید131 به 130میلیون تومان برسد. ...
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۲:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - ایستادگی بازار آزاد در مقابل ورود نرخ مقاطع به کانال 13 هزار تومان باعث شده تا پیش بینی کاهش بهای این محصولات به شرط تثبیت یا کاهش نرخ ارز در کشور تقویت شود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
اونس طلا در مرز 1900 دلار / مظنه هر مثقال طلای 17 عیار یا آبشده 5 میلیون و 690 هزار تومان، قیمت طلای 18عیار هرگرم یک میلیون و 313 هزار تومان، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 13 میلیون و 900 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 13میلیون و 300 هزار تومان ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با خبرنگار پارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی بازار های جهانی قیمت هر اونس طلا بدون تغییر یک هزار و 900 دلار و 26 سنت است ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با خبرنگار پارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی بازار های جهانی قیمت هر اونس طلا بدون تغییر یک هزار و 900 دلار و 26 سنت است ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۴:۰۶    
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا در گفتگو با خبرنگار پارسینه در خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: در بازار امروز یکشنبه با توجه به تعطیلی بازار های جهانی قیمت هر اونس طلا بدون تغییر یک هزار و 900 دلار و 26 سنت است ...