شنبه ۲۲ مردادساعت ۱۵:۰۲Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش نرخ ارز»

ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۲:۴۲   + ۲۰ سایت دیگر  
دبیر کل کانون صرافان ایران اظهار داشت: از هفته گذشته که بحث رایزنی ها برای ایجاد توافق در مذاکرات مطرح شد، شاهد کاهش نرخ ارز بودیم. همین ذهنیت مثبت مردم و کاهش نرخ ارز نشان داد که احیای برجام می تواند در قیمت نهایی ارز تاثیر داشته باشد.
طلا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای گفت:در معاملات امروز کاهش نرخ ارز و اونس جهانی از یک طرف و کاهش تقاضا باعث شد قیمت طلا و سکه باز هم روند نزولی به خود بگیرد.
طلا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای گفت:در معاملات امروز کاهش نرخ ارز قیمت طلاو سکه را کاهشی کرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس بانک مرکزی گفت: این اطمینان را به بازار سرمایه می دهیم که نرخ بهره بین بانکی کنترل و مدیریت شده و بازار نرخ های بالاتری را نخواهد دید. صالح آبادی گفت ...
صمت   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۸:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت در بازار ارز در ماه های اخیر روند افزایشی داشته و نرخ دلار دوباره وارد کانال 30 هزار تومان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۱۵   + ۲۸ سایت دیگر  
مشاهدات میدانی حاکی از آن است که فروشندگان دلار در میدان فردوسی تهران، مقابل صرافی های مجاز صف بسته و مشغول فروش ارز هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۴:۵۳   + ۲۳ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن تاکید بر افزایش ارزش ریال و به تبع کاهش نرخ ارز در داخل و همچنین ادامه روند کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی، از کاهش قیمت ها در بازار سکه و طلا خبر داد و پیش بینی کرد طی هفته های آتی (با توجه به فرا رسیدن ماه محرم) شاهد کاهش بیشتر قیمت ها خواهیم بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳   + ۵۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: هفته گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز و انس جهانی طلا، قیمت انواع سکه و طلا کاهشی بود و چون تقاضا کم شد قیمت ها ثبات داشت.پیش بینی می شود در هفته های آینده افت قیمت تداوم داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۵:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - تداوم کاهش نرخ ارز همچنان ادامه دارد، به طوری نرخ دلار توافقی در صرافی های مجاز به 30 هزار و 387 تومان به فروش می رسد.
صمت   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۸:۱۲    
بسیاری بر این نکته تاکید دارند که کاهش نرخ ارز محاسباتی گمرک و بازگشت آن به ارز 4200تومانی احتمال کاهش تورم را در پی خواهد داشت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۴:۵۵   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، وزارت امور اقتصاد و دارایی در اطلاعیه ای اعلام کرد: لایحه کاهش حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه ای، اجزا قطعات و ماشین آلات، ارتباطی به کاهش نرخ ارز حقوق ورودی از ETS به 4200 تومانی ندارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۸:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
در حالی که چند روز قبل، وزیر اقتصاد از درخواستی به مجلس مبنی بر موکول شدن تغییر نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق ورودی گمرک از 4200 تومان به نرخ ای تی اس به سال آینده خبر داده بود، حالا مرکز روابط عمومی وزارت اقتصاد اعلام کرده لایحه مذکور ارتباطی به کاهش نرخ ارز حقوق ورودی ندارد!
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پی انتشار خبر مورخ 1401/4/21 خبرگزاری تسنیم با عنوان جزئیات لایحه جدید دولت برای توقف اجرای حکم ای تی اس در گمرک و ابهام ایجاد شده در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۸:۳۱    
سرمقاله بخشی از کاهش نرخ ارز مرتبط با اخبار مثبتی بود که در رابطه با آغاز مذاکرات برجام منتشر شد. این اخبار موجب کاهش قیمت دلار شد. اما با کمرنگ شدن اخبار و عدم انتشار جزئیات مذاکرات جدید دوباره نرخ ارز روند صعودی را در پیش گرفته است. به عبارتی روند کاهش نرخ ارز متوقف شد. ...
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، عماد جعفر کارشناس صنعت خودروگفت: با وجود کاهش نوسانات نرخ ارز، بازار خودرو در شرایطی است که تمایل چندانی به کاهش قیمت ندارد. اما بازار همچنان در رکود است و خرید و فروشی صورت نمی گیرد. اکثر افراد در بازار فروشنده هستند و خریدار کم است ...
باشگاه آلومینیوم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش باشگاه آلومینیوم به نقل از دنیای اقتصاد، در بازار داخلی نیز کاهش نرخ ارز آزاد موجب کاهش تقاضا و نهایتا همسو شدن قیمت ها در بازار داخلی با بازار جهانی شده و تقاضا را برای فلز نقره ای کاهش داده است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۰۲:۳۷   + ۴۱ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار مسکن گفت: از سال 1398 تا کنون این حجم از معاملات مسکن اتفاق نیفتاده بود که نشان می دهد بخش تقاضا تحریک شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۳:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مقایسه قیمت دلار در بازار و کانال تلگرامی موجب سردرگمی بسیاری از افراد شده است، مشاهدات میدانی همه گویای ریزش نرخ ها دارد اما از سوی دیگر دلالان در کانال های تلگرامی خود رقم های دیگری را عنوان می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۱:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بانک های مرکزی آسیا میلیاردها دلار برای کاهش نرخ ارز هزینه می کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی از رکود سنگین در بازار کالای اساسی خبر داد و گفت: این رکود سنگین به دلیل امید مصرف کننده برای کاهش قیمت در پی انتظار کاهش نرخ ارز است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کانون صرافان ایران گفت: قیمت دلار در صرافی های رسمی به کانال 28 هزار تومان وارد شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
با سه اقدام مهم بانک مرکزی در جهت کنترل بازار ارز، روند افزایشی قیمت دلار متوقف شد. این در حالی است که در کنار این اقدامات، شاهد سیاست های مثبت بانک مرکزی در زمینه کنترل نقدینگی هستیم.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد گفت: با دستورالعمل ارزی بانک مرکزی عرضه ارز در بازار تسهیل شد و به کاهش نرخ ارز منجر شد، اما در بلندمدت کنترل تورم راهگشا خواهد بود.
آنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۲۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
توافق برسر نرخ ارز میان صرافان و فروشندگان نکته حائز اهمیت است زیرا تعیین نرخ براساس عرضه و تقاضا، منجر به تعادل در بازر می شود هر چند وضعیت عرضه و تقاضا در بازار ارز هنوز به تعادل نرسیده و همچنان عرضه بالاتر از تقاضا است اما کاهش نرخ ارز با شیب کند در جریان است.
طلا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۴:۵۴    
محمد کشتی آرای گفت:امروز به دلیل کاهش نرخ ارز قیمت طلا و سکه به کاهش خود ادامه داد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۴:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
قیمت خرید هر دلار توسط صرافی های بانکی امروز 27 هزار و 202 تومان و نرخ خرید هر یورو نیز 28 هزار و 457 تومان اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۵:۱۰    
معاون اداره صادرات بانک مرکزی گفت: با سیاست های جدید بانک مرکزی و افزایش خرید و فروش ارز در شبکه ی رسمی نرخ ارز رو به کاهش است .
سلام نو / رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۸:۲۰   + ۵۸ سایت دیگر  
زمانی که صادرکنندگان بتوانند ارز خود را با قیمت توافقی بفروشند، حجم قابل توجهی از ارز صادرکنندگان که معمولا نگه می دارند تا قیمت اصلاح شود، بدون توقف و در جهت تامین گردش نقدینگی خود، به سیستم صرافی ها عرضه خواهد شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۹:۰۱   + ۱۸ سایت دیگر  
محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه، اظهارداشت: روز گذشته شاهد افزایش قیمت انواع سکه و طلا بودیم و رکورد جدیدی ثبت شد. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
یوسف کاووسی، کارشناس بانکی و ارزی با اشاره به اعطای مجوز از سوی بانک مرکزی به صرافی ها بابت خرید ارز اسکناس صادر کنندگان با نرخ توافقی و عرضه نامحدود، گفت ...
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی کانون صرافان گفت: ابلاغیه جدید بانک مرکزی و صدور مجوز خرید توافقی ارز صادرکنندگان توسط صرافی منجر به عرضه گسترده ارزهای صادراتی در بازار خواهد شد که به تعدیل نرخ ارز کمک خواهد کرد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
به دلیل رشد قیمت خودرو های داخلی، لیست قیمت این خودروها به طور مداوم به روز می شود. قیمت محصولات ایران خودرو هم مانند قیمت تولیدات سایر خودروسازان داخلی بر اساس فاکتورهای متعددی از جمله تغییر نرخ ارز تعیین می شود ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بورس نیوز ، امروز دلار با پوزخندی به تمام آنها که انتظار کاهش نرخ ارز داشتند و وعده نرخ 15 و 20 هزار تومانی می دادند، روی 31180 تومان استارت زد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
منوط کردن انجام اقداماتی که منجر به بهبود در صنعت خودرو می شود، به بعد از واگذاری سهام دولت در شرکت های خودرویی، خود نوعی رانت و فساد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۰۳:۵۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پیش بینی بازار در تابستان به نتیجه مذاکرات و روند نرخ ارز بستگی دارد؛ البته رفتار و حرکت بازار با وجود رشد نرخ ارز همچنان غیرقرینه با این مؤلفه اثرگذار است.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۷:۴۰   + ۲۹ سایت دیگر  
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: سکه طرح قدیم با 50 هزار تومان کاهش هفتگی 13 میلیون و 550 هزار تومان شد، سکه طرح جدید با 400 هزار تومان کاهش هفتگی 14 میلیون و 100 هزار تومان معامله می شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۰۷:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
بازارهای مالی طلا و ارز در این هفته نزولی بودند اما بورس روند صعودی داشت و پیش بینی می شود رشد آن ادامه دار باشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر فعلی کار و رفاه اجتماعی، قبل از انتخابات ریاست جمهوری 1400، از جمله از گرانی ها انتقاد می کرد، گفت و گو برای احیای برجام را التماس می نامید و کاهش نرخ ارز را لازم و ممکن می دانست.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۲:۰۷    
احتشام گفت: بخش خصوصی در اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها خود را در کنار دولت می بیند و تلاش خواهد کرد تا با تولیدات بیشتر و صادرات به دولت در کاهش نرخ ارز کمک کند.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۵:۴۷    
کسب و کار نیوز- عدم نتیجه گیری از مذاکرات برای لغو تحریم ها و احیای برجام مهم ترین سیگنال به افزایشی شدن نرخ ارز است. فعالان اقتصادی معتقدند برجام می تواند نرخ دلار را تا کانال 25 هزار تومان کاهش دهد. این در حالی است که در هفته ها و روزهای اخیر شاهد نوسان نرخ ارز در کانال 27 و 28 هزار تومانی هستیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۶:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- اخبار آزادسازی بخشی از منابع بلوکه شده ایران آنچنان که باید در کنترل نوسانات نرخ ارز موثر واقع نشد. البته توقف مذاکرات نیز توانست احتمال اثرگذاری این اتفاق را خنثی کند. به عقیده فعالان اقتصادی نحوه انتقال این منابع تاثیر بسیار مهمی در تاثیرگذاری آن بر کنترل نرخ دلار دارد ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: اگر برجام احیا شود و درصورتی که دولت مانع نشود، نرخ ارز کاهش می یابد و در این صورت نرخ تورم هم پایین می آید. از سوی دیگر انتظارات تورمی در جامعه هم کاهش خواهد داشت و دیگر به شدت دوره رشد نرخ ارز نخواهد بود ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۶:۳۴    
با آزاد سازی بخش قابل توجهی از منابع ارزی مسدودی ایران در پی توافق جدید، کارشناسان می گویند؛ این آزاد سازی تاثیر بالایی بر کاهش نرخ ارز و توسعه اقتصادی کشور در صورت مدیریت صحیح دارد.
سرمد نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ - ۱۲:۰۷   + ۸ سایت دیگر  
رییس مجمع فعالان اقتصادی با بیان اینکه دولت نمی تواند با ارزپاشی و حراج منابع ارزی، باعث کاهش نرخ ارز شود، گفت: بهترین کار برای تثبیت نرخ ارز این است که دولت بازار صادرات را رونق دهد ...
طلا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ - ۱۷:۰۵    
نرخ ارز در صرافی ملی امروز چهارشنبه برای دومین بار اعلام شد و بر این اساس قیمت دلار 9 تومان و قیمت یورو نیز 1 تومان نسبت به ابتدای روز کاهش یافت.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۱/۰۹ - ۱۳:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
پیش بینی نرخ ارز به سیاست های دولت بستگی دارد. اگر پول های آزاد شده را به منظور کاهش نرخ ارز به بازار وارد کند، کوتاه مدت خواهد بود و دوباره نرخ ارز روند افزایشی خواهد گرفت. درصورتی که بهترین سناریو ثبات نرخ ارز در مدار 25 تا 26 هزار تومان است؛ همین سیاست باعث رقابت پذیری تولید خواهد شد ...
شمال نیوز   ۱۴۰۱/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۲۰۰ سایت دیگر  
بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را برای امروز (شنبه، 6 فروردین ماه) اعلام کرد که بر اساس آن نرخ رسمی 23 ارز کاهش و 15 ارز افزایش یافت. نرخ رسمی هشت ارز ثابت ماند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۲    
به گفته حمیدرضا طاهری آشتیانی، اگر شرایط کلی و کلان اقتصاد کشور در سال جدید به سمتی برود که نرخ ارز کاهش پیدا کند امکان ورود ماشین آلات، بازسازی، تامین قطعات و بهبود کلی ناوگان صنعت چاپ برای فعالان این حوزه فراهم می شود.