شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۳۲Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش نرخ بهره»

صدای بورس   ۳۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
بازار روز چهارشنبه شاهد افت شش هزار واحدی بود و به محدوده یک میلیون 533 هزار واحد رسید، شاخص هم وزن نیز افت یک واحدی را تجربه کرد. مهم ترین خبری که باعث افزایش عرضه در هفته گذشته شد، افزایش نرخ بهره بین بانکی بود ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۲:۰۰    
تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش 75 واحدی پایه نرخ بهره با هدف مهار نقدینگی و تورم در بازارها می تواند پیامدهای ناگواری برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه به دنبال داشته باشد.
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۵۵   + ۴۲ سایت دیگر  
طلای جهانی به دلیل نگرانی از افزایش شدید نرخ بهره برای دومین بار متوالی سقوط کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در هفته گذشته انتظار داشتیم با گزارش پالایشی ها وضعیت بورس به سمت مثبت گرایش پیدا کند، اما اخباری همچون نگرانی از افزایش نرخ بهره بانکی، تحریم چند شرکت پتروشیمی، مبهم بودن وضعیت سود پالایشی ها و نگرانی از برداشت سود به وسیله دولت، مانع رشد بورس شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۲:۵۶    
قزوین - ایرنا- استاندار قزوین گفت: در راستای افزایش نرخ بهره وری اقتصادی از منابع آبی و مصرف بهیینه در نیمه نخست سال 1401 طرح بازار آب در این استان اجرایی می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سینا عنایت اللهی /کارشناس بازار سرمایه در حالت کلی اقتصاد جهانی پس از دوران کرونا وارد شرایطی تورمی شد و جنگ بین دو کشور روسیه و اوکراین دست به دست هم داده و منجر به افزایشی شدن تورم در سطح اقتصاد جهانی شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : درحالی که بازارسهام ایالات متحده به دلیل تعطیلات سالگرد لغو قانون برده داری در تعطیلات به سر می برد، بازارهای سهام در سراسر دنیا با استقبال خریداران مواجه شده اند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۴:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
هفته گذشته فدرال رزرو ایالات متحده به دنبال مهار افزایش هزینه های زندگی، کمپین انقباض پولی خود را تسریع کرد و بزرگترین افزایش نرخ بهره از سال 1994 را به اجرا گذاشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۱:۴۲    
علی رضاپور، تحلیل گر بازارهای مالی در برنامه مارکت تایمز سیاست افزایش 0.75 درصدی افزایش نرخ بهره را مورد بررسی قرار داده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - استیو فوربز سردبیر نشریه اقتصادی فوربز در گفت وگو با شبکه محافظه کار نیوزمکس علیه اقدام بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخ بهره و "تهدیست کردن مردم آمریکا برای حل بحران تورم" هشدار داد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
درحالی که تعدادی از اقتصاددانان اعتقاد دارند با افزایش نرخ بهره می توان مانند سایر کشورها تورم افسارگسیخته را کنترل کرد، برخی دیگر از کارشناسان معتقدند شرایط اقتصاد ایران قابل قیاس با کشورهای توسعه یافته نیست و افزایش نرخ بهره به مشکلات ناشی از تورم دامن می زند.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۰:۰۰    
در حال حاضر ریسک نرخ بهره نیز در کشور وجود دارد که پیش بینی می شود دولت و حاکمیت برای کنترل نرخ تورم در کوتاه مدت و میان مدت به سمت افزایش نرخ بهره پیش بروند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۹:۲۰   + ۳۹ سایت دیگر  
قیمت طلا امروز سه شنبه با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، در حالی که سرمایه گذاران چشم انداز دقیقی بر موضع بانک های مرکزی بزرگ در مورد افزایش نرخ بهره برای چشم انداز روشن تر برای طلا داشتند. دلار ضعیف تر، شمش با قیمت دلار را برای خریدارانی که ارزهای دیگر دارند جذاب تر می کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
پیش بینی شده افزایش نرخ بهره آمریکا در دو مرحله دیگر صورت بگیرد چرا که با این اقدام موفق به کنترل نقدینگی شد و همچنان جای کافی برای انجام افزایش نرخ بهره وجود دارد.
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۷:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
بازارهای آسیایی در روز دوشنبه دوباره سقوط کردند و قیمت نفت به دلیل ترس فزاینده مبنی بر حرکت بانک مرکزی ایالات متحده برای مهار تورم فزاینده، باعث ایجاد رکود و افزایش زیان بازارها شد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اخیراً نرخ بهره بانکی آمریکا به بازه 1٫5 تا 1٫75 رسید. اما پیامدهای این مساله محدود به اقتصاد آمریکا نمی شود و بر کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای در حال توسعه اثر زنجیرواری دارد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نقدینه سیاست های فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره بانکی و بدترشدن وضعیت بازار دیفای (DeFi) نشان می دهد قیمت اتریوم احتمالاً در ادامه باز هم کاهش پیدا خواهد کرد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۱:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز، با شروع سال 1401 نرخ بهره بین بانکی روند افزایشی به خود گرفته و به محدوده 20٫68 رسیده است. کارشناسان عقیده دارند که افزایش نرخ در میان مدت به نفع بورس است. نرخ بهره بانکی یا همان سود بازار بین بانکی با افزایش 0.11 درصدی نسبت به هفته قبل به رقم 20.68 درصد رسید. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
افزایش نرخ بهره و ترس از رکود اقتصادی به نظر مهم ترین عواملی است که موجب ایجاد چنین فشار فروشی در بازار رمزارز ها شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
افزایش نرخ بهره با هدف کنترل نرخ تورم، یکی از موضوعاتی است که پس از خروج امریکا از برجام همواره در محافل اقتصادی کشور مطرح بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۰:۲۸    
دنیای اقتصاد : بهای نفت در روز جمعه به دلیل نگرانی از اینکه افزایش نرخ بهره توسط بانک های مرکزی بزرگ می تواند باعث کندی رشد اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا برای انرژی شود، حدود 6درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد در 4 هفته گذشته رسید ...
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۴:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش فرصت امروز به نقل از سایت طلا، طلا در هفته گذشته ثبات و انعطاف پذیری زیادی از خود نشان داد. افزایش 75 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو و نوسانات شدید در بازار های مختلف نتوانست طلا را دچار نوسان شدیدی کرده و این فلز زرد در محدوده 1840 دلار باقی ماند. ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
درآمد دلاری شرکت های معدنی کاهش یافته؛ اما درآمد ریالی آن ها تا حد زیادی ثابت می ماند، چرا که کاهش قیمت های جهانی مصادف با افزایش نرخ دلار خواهد شد.
سیتنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در جریان افزایش های اخیر نرخ بهره بانکی در آمریکا، توانایی بیت کوین در تعدیل شرایط و مقابله با اثرات اقتصادی این اقدام بیشتر از سایر دارایی های دیجیتال، از جمله اتریوم بوده و این در حالی است که بیت کوین از نظر قیمتی هم بستگی زیادی با بازار سهام آمریکا دارد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
عده ای از اقتصاددانان اعتقاد دارند با افزایش نرخ بهره می توان تورم افسارگسیخته را کنترل کرد، اما این سیاست مخالفان بسیاری هم در بین فعالان اقتصادی دارد.
فرصت امروز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۲:۴۸    
به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، قیمت طلای جهانی روز جمعه دوباره کاهش داشت و در مسیر نزولی هفته را به پایان رساند، زیرا تقویت دلار و افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ جذابیت این فلز امن را کاهش داد. ...
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۱:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
سکه امامی روز گذشته 15میلیون و 590 هزار تومان قیمت خورد که از افزایش روزانه 460 هزار تومانی حکایت می کرد. به گزارش روند بازار ، قیمت طلای جهانی روز جمعه دوباره کاهش داشت و در مسیر نزولی هفته را به پایان رساند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی ژاپن علیرغم افزایش نرخ بهره در سطح جهان به روند کاهشی خود ادامه می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۵:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سی ان ان: افزایش نرخ بهره بانکی و بهای کالا ها؛ مهمترین موانع بر سر راه مردم آمریکا برای خرید خودرو است.
الف   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
پایش بازار قیمت تمامی حامل های انرژی در بازه 7 روزه با کاهش همراه بوده که عمده دلیل آن ناشی از افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، نگرانی ها نسبت به کاهش نرخ رشد اقتصادی، شیوع مجدد کووید-19 در چین، و افزایش ذخایر استراتژیک نفتی در ایالات متحده است. بهای نفت خام برنت با کاهش 4.3 درصدی از 123 ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی آمریکا در تلاش برای مقابله با تورم بی سابقه در 40 سال اخیر، بیشترین میزان افزایش نرخ بهره از سال 1994 را اعمال کرد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۸:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران نرخ تورم دو ماه گذشته را جایی میان 38 تا 40 درصد گزارش کرده است، این در حالی است که برای سال 1401 نرخ بهره بانکی تغییری نکرد و در همان مقدار 20 تا 24 درصد باقی ماند. بسیاری از کشورها در ماه های اخیر برای مهار تورم به سمت افزایش نرخ بهره رفته اند. این راهکار در ایران جواب می دهد؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
قیمت نفت حدود 6 درصد کاهش یافت، زیرا این نگرانی وجود دارد که افزایش نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ می تواند رشد اقتصاد جهانی را کند کرده و تقاضای انرژی را کاهش دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال تشدید تورم در دنیا کشورهای مختلف اقدام به افزایش نرخ بهره کردند. مطالعات نشان می دهد از ابتدای سال 2022 تا کنون 45 کشور نرخ بهره را افزایش دادند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۱:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تورم منطقه یورو در ماه گذشته مطابق با برآورد اولیه، بیش از چهار برابر هدف بانک مرکزی اروپا (ECB) با تاکید بر برنامه های این بانک برای افزایش نرخ بهره در ماه آینده برای مهار رشد بی رویه قیمت ها، به رکورد 8.1 درصد رسید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۰:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : سکانداران پولی دنیا به افزایش نرخ تورم، واکنش دسته جمعی نشان دادند. بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره را با افزایش 75/ 0واحد درصدی به سطح 75/ 1درصد رساند. افزایش 75/ 0واحد درصدی از سال 1994 تاکنون، بیشترین میزان افزایش نرخ بهره در اقتصاد آمریکا بوده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
سکانداران پولی دنیا به افزایش نرخ تورم، واکنش دسته جمعی نشان دادند. بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره را با افزایش 75/ 0واحد درصدی به سطح 75/ 1درصد رساند. افزایش 75/ 0واحد درصدی از سال 1994 تاکنون، بیشترین میزان افزایش نرخ بهره در اقتصاد آمریکا بوده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا با تأکید بر لزوم جلوگیری از رکود اقتصادی و کاهش تورم از افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره بانکی در این کشور خبر داد که بزرگترین جهش در 28 سال گذشته محسوب می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فدرال رزرو آمریکا به تازگی نرخ بهره خود را 0٫75 درصد دیگر افزایش داد. با توجه به اثری که این اتفاق بر بازار آمریکا و البته بازارهای جهانی می گذارد، سی ان ان در گزارشی عواقب این اقدام را شرح می دهد.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۳   + ۴۱ سایت دیگر  
ایستانیوز:قیمت هر اونس طلا تا ساعت 8 و 30 دقیقه صبح به وقت شرقی با 2 درصد کاهش به 1832 دلار و 50 سنت رسید، در حالی که قیمت طلای آمریکا با 0.11 درصد کاهش به 1833 دلار و 50 سنت رسید.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به دنبال افزایش نرخ بهره در آمریکا، قیمت نفت در روز جمعه کاهش یافت، هرچند که تحریم های جدید علیه ایران این کاهش را محدود کرد. در معاملات روز جمعه بازار جهانی نفت، بهای هر بشکه نفت در حد کمی کاهش یافت که تحریم های جدید علیه ایران این کاهش را محدود کرد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۰:۳۲    
با افزایش نرخ بهره بانکی توسط فدرال رزرو و تقویت دلار آمریکا، جفت ارز USD/CAD در محدوده نرخ 1.2900 جایگاه برتری خود را حفظ کرده است.
خودرو   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۰:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیران ارشد جنرال موتورز و فورد موتور اعلام کردند که با وجود افزایش نرخ های بهره و افزایش بی سابقه قیمت بنزین، تقاضای مصرف کننده در ایالات متحده برای خودرو و کامیون همچنان به قوت خود باقی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۰۰:۰۰    
شبکه تلویزیونی سی جی تی ان: ایده افزایش نرخ بهره بانکی برای مقابله با تورم مضرات زیادی دارد و این موضوع سبب رکود اقتصادی می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۲۲:۵۴    
به گزارش مشرق، امیرعلی ابوالفتح، کارشناس مسائل سیاسی در توییتر نوشت: در پی بی سابقه ترین نرخ تورم 40 سال اخیر در آمریکا، فدرال رزرو، نرخ بهره را به بالاترین میزان طی 28 سال اخیر افزایش داد ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که نرخ استقراض معیار را به میزان 0.75 درصد افزایش داده است. این بالاترین افزایش نرخ بهره کلیدی محسوب می شود که بانک مرکزی آمریکا از سال 1994 میلادی به این سو اعمال کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کمیته بازار آزاد فدرال برای تنظیم سیاست گذاری مجددا تاکید کرد که به شدت متعهد به بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی خود است و انتظار دارد به افزایش نرخ کلیدی ادامه دهد. ...
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
فدرال رزرو ایالات متحده تهاجمی ترین افزایش نرخ بهره که طی 30 سال گذشته بی سابقه بوده است را اعلام کرد و نرخ استقراض معیار را 0.75 درصد به دلیل مبارزه با تورم فزاینده افزایش داد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
در ساعات نخست معاملات روز پنجشنبه، با وجود افزایش نرخ بهره آمریکا توسط فدرال رزرو، بازار رمزارزها روند صعودی در پیش گرفته و اکثر کوین ها در محدوده سبز قرار دارند. ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر 958.13 میلیارد دلار است که 6.15 درصد رشد را نسبت به روز گذشته نشان می دهد. ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۶    
میانگین امتیازات: 3.5 / 5. تعداد امتیازات: 23 به این خبر امتیاز دهید میانگین امتیازات: 3.5 / 5. تعداد امتیازات: 23 به این خبر امتیاز دهید 0/5 (0 نظر) 0/5 (0 نظر) مطالب مرتبط گزارش مسئولیت اجتماعی شرکت آسیاتک مطالب مرتبط گزارش مسئولیت اجتماعی شرکت آسیاتک ...