سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۱۲:۲۶Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ایبنا»

خبر آنلاین   ۱۰ ساعت پیش   + ۶۷ سایت دیگر  
ایبنا نوشت: بخشنامه حداقل دستمزد سال 1402 و دستورالعمل های تبعی آن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
فرزانه زینلی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به بیان خاطره ای از نخستین ماه رمضان زندگی متاهلی پرداخته است که در ادامه می خوانید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۰۲    
سید جواد میرهاشمی، کارگردان و تهیه کننده در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، معتقد است: اهل کتاب و دوستدارن کتاب، خلوت نوروز را مقام و کرسی پادشاهی می دانند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۹    
فاطمه سلیمانی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به بازی های زبانی در زبان فارسی پرداخته است که در ادامه می خوانید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه شایان پویا، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به بیان خاطره ای از همزمانی نوروز و ماه رمضان پرداخته است که در ادامه می خوانید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مسیحا ربیعی، استاد دانشگاه تهران در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، کتاب های گوناگونی را برای مطالعه پیشنهاد کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۰۵    
رحیم روحبخش، پژوهشگر تاریخ و مسئول مرکز اسناد شورای عالی آموزش و پرورش در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده است فعالیت و جایگاه شورای عالی آموزش و پرورش به عنوان مرجع سیاستگذاری در حوزه آموزش عمومی و متوسطه کشور، قدمتی بیش از 125 سال دارد، بررسی کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۵۳    
روایت هایی از صدام و سیر و سلوکش در اداره عراق، از زبان صفاءالدین تبراییان در اتاق گفتگوی ایبنا که دست کمی از فیلم های وحشت ندارد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۴۸    
فاطمه سلیمانی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، هفت سینی از کتاب های جذاب را به مخاطبان این رسانه پیشنهاد داده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه سادات مظلومی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به بیان خاطره ای از سال تحویل در حرم حضرت علی (ع) پرداخته است که در ادامه می خوانید.
ایستا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایستانیوز:به گزارش خبرنگار بین المللی ایبنا و به نقل از الجزیره، سقوط ناگهانی 4 بانک آمریکایی در هفته های گذشته سؤالات زیادی را در مورد استارت آپ های فناوری، سرمایه گذاری مخاطره آمیز، صنعت ارز های دیجیتال، سیستم جهانی سرمایه داری و به طور کلی و مقررات حاکم در طول بحران های مالی، ایجاد کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۴:۵۸    
ماجرای اولین روحانیونی که به کاخ سفید و واتیکان رفتند را در این بخش از گفتگوی اختصاصی ایبنا با صفاءالدین تبراییان ببینید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مهرو پیرحیاتی، داستان نویس و منتقد ادبی یادداشتی را درباره نمادهای کمدی الهی دانته نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است که در ادامه می خوانید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
طاهره ساکی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به بیان خاطره ای از کودکی خود پرداخته، درست زمانی که مانند امسال، نوروز و ماه رمضان به هم رسیدند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
صفاءالدین تبراییان ناگفته هایی از جنگ ایران و عراق را در اتاق گفتگوی ایبنا عنوان کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۲۱    
رضا اسماعیلی، شاعر آیینی و دبیرعلمی هفدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر یادداشتی را در سوگ احمد سمیعی گیلانی از استادان برجسته زبان و ادبیات فارسی نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۲۳    
در گزارش پایان سال ایبنا به بررسی پرفروش ترین کتاب های ادبیات بزرگسال تعدادی از کتاب فروشی های کشور در سال 1401 پرداخته ایم که بر اساس یافته های ما، عناوین مشترک متعددی در این فهرست دیده می شود. گزارش را می توانید در این مطلب بخوانید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۴۰    
قاسم پورحسن عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، در گفتگو با ایبنا به جایگاه و اهمیت ویژه ای که دین در پژوهش ها پیدا کرده اشاره کرد و از پژوهش گران غربی که به ادیان شرقی علاقمندند نام برد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۶:۱۲    
سید شعیب حسینی، استاد دانشگاه صداوسیما در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، کتاب های گوناگونی را برای مطالعه پیشنهاد کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
زهرا غیاث آبادی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به موضوع ماه مبارک رمضان و شب قدر پرداخته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه بیستمین دوره جشن کتاب سال دفاع مقدس، کتاب هایی را برای مخاطبان ایبنا معرفی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
سمیه حیدری، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به موضوع روزه گرفتن در کودکی پرداخته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه بیستمین دوره کتاب سال دفاع مقدس، کتاب هایی را برای مطالعه نوروزی به مخاطبان ایبنا معرفی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سیده اعظم الشریعه موسوی، نویسنده و کارشناس ادبی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به موضوع سن تکلیف پرداخته است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۰:۴۹    
در گزارش پایان سال ایبنا به بررسی پرفروش ترین کتاب های ادبیات کودک و نوجوان تعدادی از کتاب فروشی های کشور در سال 1401 پرداخته ایم که بر اساس یافته های ما، عناوین متنوعی از نظر محتوا و سلیقه در بین کتاب ها دیده می شود. گزارش را می توانید در این مطلب بخوانید.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۲    
فریدون رحیم زاده مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرگزاری کتاب، کتاب زنده ام که روایت کنم گابریل گارسیا مارکز را برای مطالعه در ایام نوروز به خوانندگان ایبنا پیشنهاد کرد. او همچنین آثار جورج بارکلی فیلسوف و کشیش ایرلندی را نیز یکی از نیازهای مطالعاتی جامعه امروز معرفی کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۳:۰۷    
فایل ویدیو تدوین:نیلوفر عباسی فایل ویدیو تدوین:نیلوفر عباسی
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
هادی حکیمیان، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان که رمان ویژه ای با عنوان من مهدی آذریزدی هستم را به این نویسنده بزرگ دنیای کودکان تقدیم کرده است، به مناسبت 27 اسفندماه، سالروز تولد آذریزدی یادداشتی در اختیار ایبنا قرار داده است که می توانید در این مطلب بخوانید.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وقتی به سال 1401 نگاه می کنیم هنرمندان مطرحی را در این سال از دست داده ایم. شاید بهتر باشد در پایان سال 1401 یادی از آن ها کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۳   + ۳۶ سایت دیگر  
ایبنا : باتوجه به فرارسیدن روز های پایانی سال، ارائه خدمات مستمر و شبانه روزی به بهترین نحو ممکن در دستور کار قرار دارد. به گزارش روابط عمومی بانک شهر؛ رحیم طاهری با تاکید بر خدمات رسانی شایسته کارکنان بانک شهر به مشتریان طی سال جاری و تلاش برای رفع نیاز های بانکی آنان به بهترین نحو ممکن ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۳   + ۶۶ سایت دیگر  
ایبنا : بانک سپه در بهمن ماه سال جاری بالغ بر 18 هزار میلیارد ریال در قالب بیش از 22 هزار فقره تسهیلات در حوزه های مختلف پرداخت کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۱    
زهرا اصلانی، پژوهشگر ادبی و مسئول کتابخانه دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو به مناسبت رونمایی کتاب نارت نامه در روزهای گذشته، یادداشتی را درباره ارزش های فرهنگی و تاریخی این اثر نوشته و در اختیار ایبنا قرار داده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عسگر قهرمانپور مترجم و محقق حوزه تاریخ و علوم انسانی، درباره تاثیر ادبیات ترجمه بر آثار تالیفی و نیز تاثیرات هوش مصنوعی بر ترجمه های آینده یادداشتی اختصاصی برای ایبنا نوشته است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل علیخانی معاون پژوهشی موسسه حکمت و فلسفه ایران به سولات خبرنگار ایبنا پاسخ داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایبنا : مارگارت اتوود، نویسنده پرکار کانادایی، بیش از 50 کتاب داستان، شعر و مجموعه مقاله در کارنامه خود دارد. از رمان های او می توان به چشم گربه، عروس فریبکار، گریس و قاتل کور اشاره کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۲۶   + ۶۵ سایت دیگر  
ایبنا : بانک سپه در سال جاری بیش از 3 هزارمیلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به سربازان وظیفه پرداخت کرده است. به گزارش ایبِنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، در راستای اشتغال زایی جوانان کشور و با پیگیری های انجام شده با قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۲۴    
غلامرضا طریقی، شاعر و از همکاران زنده یاد مسعود دیانی در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده، به دوستی خود با این روحانی ادیب اشاره کرده است که در ادامه می خوانید.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۱۷   + ۵۷ سایت دیگر  
ایبنا : کارکنان و مدیران بانک صادرات ایران، مبلغ 25 میلیارد ریال کمک نقدی به آسیب دیدگان زلزله در آذربایجان غربی، اهدا کردند. به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، به دنبال سفر رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران به آذربایجان غربی در راستای عمل به مسوولیت های اجتماعی بانک ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
یاشار هدایی، منتقد ادبی و عضو شورای کتاب کودک در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده است به معرفی سه کتاب با عنوان های مداد شمعی های نیلوفر و قُدقُدقُدا و کرم شب تاب و برف آب شد پرداخته است که هر سه از تازه های کتاب کودک هستند و به قلم رفیع افتخار و از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده اند.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک دی ضمن بازدید از تحریریه موسسه مطبوعاتی بازار پول و ارز، به سوالات خبرنگاران ایبنا پاسخ داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایبنا : چک الکترونیک امنیت بسیار بالایی دارد و مشتریان از این چک استقبال زیادی می کنند. طاهره جلیل پور، مدیر محصولات موبایلی بانک پارسیان، در این خصوص گفت: بانک پارسیان اولین بانکی بود که با همکاری بانک مرکزی چک الکترونیک را به عنوان درگاه های غیر حضوری در اینترنت بانک پیاده سازی و عملیاتی کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
ایبنا : از سال آینده به جای کارمزد 4 درصد، اخذ کارمزد آن هم یک بار در سال را در دستور کار قرار می دهیم. سید سعید شمسی نژاد، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، با بیان اینکه سنت قرض الحسنه با وجود فراز و فرود های اقتصاد تحلیل نرفته است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مفتشان مدارس در دوره قاجار و پهلوی نوشته زهرا علیزاده بیرجندی و زهرا حامدی است. این کتاب، تصویری روشن از چگونگی بازرسی مدارس در آن دوره ها به دست می دهد. زهرا علیزاده بیرجندی در گفت وگو با ایبنا به محتوا و موضوعات مطرح شده در این کتاب پرداخته است. بخش هایی از سخنان او را می خوانید:
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
ایبنا : بانک سپه 17 درصد از سهام خود در شرکت سرمایه گذاری امید را از طریق مزایده در بورس واگذار می کند. در پی تاکید رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت مبنی بر خروج نظام بانکی از بنگاهداری، بانک سپه 17 درصد از سهام خود در شرکت سرمایه گذاری امید را که مهم ترین بنگاه اقتصادی آن به شمار می رود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۰:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایبنا : مدیرعامل بانک سامان گفت: در صورتی که با افزایش سود سپرده ها انتظارات مردم پوشش داده شود، قیمت طلا، ارز و سکه بهتر کنترل می شود. نرخ سود بانکی از ابتدای سال18 درصد بود و با تصمیم بانک مرکزی از 11 بهمن ماه نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی افزایش یافت؛ بر همین اساس ...
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۹:۰۷   + ۷۲ سایت دیگر  
ایبنا نوشت: دلار در حالی امروز وارد کانال 52 هزارتومان شد که صرافی ها نیز دلار 50 هزارتومانی به مردم فروختند.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۳    
گروهی از نویسندگان و شاعران جنوب کشور در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرار داده اند، درگذشت یارعلی پورمقدم، نویسنده مسجدسلیمانی را تسلیت گفتند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۲۵   + ۲۸ سایت دیگر  
ایبنا : سید سعید شمسی نژاد، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم رونمایی از اوراق قرض الحسنه کشور با نماد مهر ایران گفت: فرآیند بانکداری قرض الحسنه توسعه خوبی داشته و بعد از افزایش سقف وام های افراد حقیقی و حقوقی خلأ اوراق قرض الحسنه در بازار سرمایه حس می شد که به تحقق رسید.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از ایبنا ، مرکز مبادله ارز و طلای ایران هفته گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد و از دوم اسفند ماه، اولین روز کاری این مرکز تا روز گذشته بیش 2 میلیارد دلار به صورت حواله عرضه شده است که از این میزان 1 میلیارد و 474 میلیون دلار معامله شده است. ...