چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۰:۳۶Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسهیل صادرات»

تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایران در بازار جهانی محصولاتی همچون زعفران، پسته و خرما جزو برترینها است رئیس گروه پایانه های صادراتی دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد، راه اندازی تهاتر صادراتی را راهکار تسهیل صادرات می داند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مهمترین دستاورد اجلاس جهانی استاندارد در مالزی تسهیل صادرات و واردات و رفع موانع تجاری اعلام شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: در روزهای اخیر دیدار و گفت وگویی با رئیس سازمان توسعه و تجارت کشور پیرامون لزوم تسهیل صادرات سیب درختی به کشورهای همسایه داشتم و در این جلسه بر حل این موضوع تاکید شد و البته قول مساعدی نیز داده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد توافق غلات با توجه به تعهدات طرف مقابل برای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی روسیه تمدید شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۲:۵۱    
شفقنا_استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد به تسهیل صادرات کود و مواد غذایی روسیه متعهد هستیم. به گزارش شفقنا از ایرنا، استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شناسنامه دار کردن باغ ها بستری برای ساماندهی تولید محصولات باغی و تسهیل صادرات آن ها است که باغداران کردستانی هم در انتظار اجرایی شدن آن هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۳    
بوشهر- باستین معاون اقتصادی استاندار بوشهر از تکمیل زنجیره ارزش خرما با توسعه صنایع فرآوری و بسته بندی و تسهیل صادرات در استان بوشهر خبر داد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
روسای جمهور آرژانتین و برزیل در نشستی در بوئنس آیرس، در بیانیه ای مشترک از طرح ادغام ارزی دو کشور رونمایی کردند. این طرح با هدف رفع موانع تجاری بین دو کشور و تسهیل صادرات و واردات و حل مشکل عدم قطعیت در نوسانات ارزی در پیش گرفته شده است و در صورت موفقیت باعث کاهش هزینه های اجرایی و ریسک های خارجی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۶:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
سفیر ایران در کابل در دیدار با وزیر صنعت طالبان خواهان ایجاد یک مرکز آزاد تجاری برای تسهیل صادرات و واردات دو کشور ایران و افغانستان شد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رضا قنبری، دبیر انجمن نوردکاران فولادی ایران در حاشیه نشست فصلی انجمن نوردکاران فولادی ایران بیان کرد: صادرات به هر کشوری به دلیل تفاوت های فرهنگی و اقتصادی متفاوت است. از این رو، یکی از تلاش های ما انتقال دانش صحیح به منظور تسهیل در امر صادرات و تعاملات بین المللی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معا ون صنایع دستی کشور گفت: در اختتامیه این جشنواره از رایزنان فرهنگی ایران که در 60 کشور مستقر هستند، خواسته شده تا به کل مجازی حاضر شوند و با ظرفیت ها آشنا می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در شهریور سال آینده با تخصیص اعتبار سفر دوم هیات دولت خبر داد و گفت: افتتاح این آزمایشگاه یکی از اولویت های استان در حوزه تسهیل صادرات است.
مازند اصناف   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی راه اندازی پایانه صادراتی را برای تسهیل صادرات و واردات در بابل مهم برشمرد و گفت: همچنین راه اندازی نمایندگی سازمان اموال تملیکی در بابل ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۰:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ازبکستان در نشست شورای بین دولتی اوراسیا خواستار تنظیم اقداماتی مبنی بر رفع موانع تعرفه ای جهت افزایش همکاری تجاری بین این کشور با اتحادیه اوراسیا شد.
پارس نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
نشست خبری افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات ایرانی در کشور عمان با حضور علی توسطی رئیس اتاق اصناف تهران، پریناز پیشدادیان مدیرعامل مرکز تجارت بین الملل فکر برتر، حسین علی اکبری نایب رئیس اتاق اصناف تهران، فعالان اقتصادی و روسای اتحادیه ها در ساختمان اتاق اصناف برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۳:۳۶    
بوشهر- رئیس اداره توسعه و تسهیل صادرات وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه امسال میزان صادرات و واردات کشور برابر شده گفت: بنگلادش با جمعیت 168 میلیونی، بازار مناسبی برای خرمای ایران به شمار می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۲۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
ارومیه - جانشین سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: رفع موانع تعهدات ارزی موجب تهسیل و افزایش صادرات سیب از استان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۳:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
بندرعباس - عضو هیات رئیسه مجلس گفت: حذف بروکراسی زائد یکی از مهمترین اقداماتی است که جهت تولید محصولات صادرات محور در مناطق آزاد کشور باید در دستور کار قرار بگیرد و برای آن تلاش کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۰۰:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مدیرکل دفتر تجارت وزارت جهادکشاورزی گفت: میزان تعهدات ارزی صادرات چهار محصول کشاورزی به منظور تسهیل صادرات کاهش یافت. به گزارش صدا و سیما ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۲:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر تجارت وزارت جهادکشاورزی گفت: میزان تعهدات ارزی صادرات چهار محصول کشاورزی به منظور تسهیل صادرات کاهش یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۱:۲۱    
مشکلات ، موانع و راهکارهای تسهیل در امر صادرات محصولات کشاورزی هرمزگان طی نشستی با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیران دستگاه های متولی ، اتاق بازرگانی و نمایندگان کشاورزان استان بررسی شد.
نشست بررسی اقدمات انجام شده پس از سفر هیأت بلندپایه تجاری استان به روسیه در قالب جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران توضیحاتی پیرامون تسهیل صادرات به این کشور ارائه داد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال صادراتی گفت: دولت اجازه ندهد در مقابل صادرات، کالا های لوکسی که مصرفی نیستند با ارز نیمایی وارد کشور شود.
جلسه صبحانه کاری انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان حلال و مشتقات نفتی، شیمیایی و پتروشیمی استان در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد و حاضران ضمن تشریح پاسخ وزارت نفت به مکاتبات صورت گرفته ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام ارشد سازمان ملل ابراز خوش بینی کرد که در مذاکرات برای تسهیل صادرات کودهای روسیه برای جلوگیری از کمبود موادغذایی در سال آینده پیشرفتی حاصل شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۰۷:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
راه آهن خواف-هرات، با تاثیر بر تسهیل صادرات و واردات و کاهش هزینه های حمل ونقل به عنوان یکی از مسیر های تقویت همکاری های تهران-کابل شناخته می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۲۵ - ۰۲:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تسهیل صادرات یک فرصت طلایی پیش روی زنجیره فولاد خواهد بود تا هم در حجم تولید و فروش زنجیره فولاد تعادل ایجاد شده و هم شرکت ها از افزایش نرخ ارز منتفع شوند و هم درآمدهای ارزی کشور افزایش یابد.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر کشاورزی گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی، از جمله مهمترین هدف گذاری های وزارت جهاد کشاورزی است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
کمیته تسهیل صادرات فرآورده های خام دامی در اداره کل دامپزشکی گیلان تشکیل شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان روز جمعه در کنفرانسی در استانبول اعلام کرد: روز یکشنبه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای تسهیل صادرات غلات از دریای سیاه گفت وگو خواهد کرد. ...
آرتان پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران، به چالش های فولادسازان از جمله صادرات و انرژی اشاره کرد و نسبت به اصراری که دولت بر قطع برق و گاز واحدهای فولادی دارد انتقاد داشت. وی خواستار تعامل دولت با تولیدکنندگان در بحث تنظیم بازار فولاد، تسهیل صادرات و تأمین انرژی و مواد اولیه شد.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
محمدباقر محمدی لائینی به گلایه مندی باغداران و کشاورزان استان مازندران اشاره کرد و خواستار روند تسهیل صادرات محصولات باغی و کشاورزی استان شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۹    
نماینده ولی فقیه در مازندران به گلایه مندی باغداران و کشاورزان استان مازندران اشاره کرد و خواستار روند تسهیل صادرات محصولات باغی و کشاورزی استان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۹:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
یاسوج_ گوجه های تولید شده در کهگیلویه و بویراحمد روی دست کشاورزان مانده است و تولیدکنندگان برای فروش 50 هزار تن محصول با مشکلات فراوان روبرو شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۱    
گمیشان- رئیس سازمان شیلات ایران از تسهیل صادرات میگو به کشور روسیه خبرداد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون صادرات میگو به این کشور، 3.5 برابر افزایش یافته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در سالروز بزرگداشت مجلس اقدامات کمیسیون متبوع خود را در راستای رفع مشکلات حوزه کشاورزی تشریح کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۹:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست از آناتولی، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو روز شنبه از حمایت ترکیه و سازمان ملل برای گسترش طرح صادرات غلات از دریای سیاه استقبال کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۱    
رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: در راستای تسهیل صادرات کشمش نیاز داریم قیمت گذاری در این حوزه اصلاح شود؛ چرا که رویه کنونی که قیمت گذاری از سمت دولت صورت می گیرد روش مناسبی نیست.
معدن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۸:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -سنگ، از آن دسته محصولاتی است که از استخراج تا تولید، فرآوری و صادرات، چرخه اقتصادی عظیمی را ایجاد و زمینه اشتغال انبوهی را فراهم می کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۴:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه دشتی با تاکید بر لزوم تلاش برای تسهیل صادرات گوجه فرنگی گفت: اگر روال فعلی پیش برود اکثر کشاورزان متضرر خواهند شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۱:۲۹    
اهواز- عموری، رئیس اتاق بازرگانی اهواز از انجام همکاری های مشترک این اتاق و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با هدف تسهیل صادرات کالاهای سلامت محور از استان خوزستان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۶    
بوشهر- باستین، معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر از صدور مجوز ترانزیت خارجی مبدا و رویه ورودی بین راهی برای تسهیل صادرات از بنادر استان خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - شکیبا خیرخواهان : خوش بینی نسبت به عرضه گندم سبب شد تا بهای آتی معاملات این غله طلایی به سطح قیمت های پیش از شروع جنگ بین روسیه و اوکراین در 24فوریه سال میلادی جاری برسد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پیامی توئیتری از همکاری کشورش با ترکیه برای صادرات غلات اوکراین خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۷:۲۹   + ۱۵ سایت دیگر  
روسیه خواهان اتصال بانکی مجدد به سوئیفت برای تسهیل صادرات غلات با توجه به کمبود جهانی مواد غذایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کمیسیون اروپا و بانک های توسعه اروپایی با وجود تداوم جنگ اوکراین و تهدید بسته شدن بنادر دریای سیاه، یک میلیارد یورو را به تسهیل صادرات غلات اوکراین اختصاص می دهند.
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
در بیانیه این سازمان آمده است: مذاکرات در مورد تسهیل صادرات بدون مانع مواد غذایی و کودها، از جمله آمونیاک، از فدراسیون روسیه به بازار های جهانی رو به پیشرفت بود.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر: استان بوشهر یکی از قطب های کشور در زمینه تولید و پرورش انواع محصولات شیلاتی و کشاورزی است که برای افزایش ارزآوری این محصولات باید مسیر صادرات تسهیل شود.