شنبه ۰۹ مردادساعت ۰۰:۴۵Jul 2021 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نظام بانکی»

روزنامه سیاست روز   ۱ ساعت پیش    
در حالی دولت دوازدهم هفته پایانی خود را سپری می کند که با گذشت 5 ماه از سال 1400، عملکرد وزارت راه و شهرسازی برای معرفی 1.2 میلیون متقاضی تسهیلات ساخت مسکن به نظام بانکی صفر مطلق است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
با گذشت 5 ماه از سال 1400، عملکرد وزارت راه و شهرسازی برای معرفی 1.2 میلیون متقاضی تسهیلات ساخت مسکن به نظام بانکی صفر مطلق است.
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۲۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
همه شواهد از شیوع نگران کننده کرونا در کشور حکایت دارد و البته شعب بانک ها یکی از مهمترین مراکز انتقال این ویروس هستند، بنابراین توصیه می شود مشتریان نظام بانکی به ویژه بانک ملی ایران استفاده از خدمات حضوری را به حداقل ممکن برسانند.
اقتصاد آنلاین / راه پرداخت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۴   + ۳۷ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک صادرات ایران از واکسیناسیون 240هزار همکار شبکه بانکی ظرف 10روز آینده خبر داد.
بانک ملی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۴:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، پیرو پیگیری های اخیر دکتر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی و با تلاش ها و مکاتبات دکتر حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک ها با وزیر بهداشت ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر حسین عیوضلو در نشست سیاست های اقتصادی پیشنهادی به دولت دهم از نگاه اقتصاد اسلامی که امروز چهارشنبه 6 مرداد برگزار شد با اشاره به لزوم اصلاح ساختار نظام بانکی بر اهمیت مدیریت و هدایت نقدینگی به سمت تولید تاکید و اظهار کرد ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۸:۵۵    
یک کارشناس بانکی گفت: نظام بانکی از لحاظ ارائه الکترونیک خدمات در کشور پیشتاز و الگو به شمارمی آید.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تایوان با جذب منابع مالی شرکت های بین المللی، پروژه های مربوط به انرژی های تجدیدپذیر را پیش می برد.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای هماهنگی بانک ها ضمن انتقاد از عدم تغییر 38ساله قانون بانکداری بدون ربا پیشنهاد کرد که در دولت آقای رئیسی بانک مرکزی نسبت به تدوین و ارسال سریع لایحه اصلاح نظام بانکی به مجلس اقدام کند؛ او البته از تخلفات سودی برخی بانک ها نیز گله کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر ، سرویس اینترنت بانک ملت امروز در حالی از دسترس مشتریان خارج شد که کیفیت نازل خدمات بانکداری الکترونیکی در نظام بانکی ایران همواره مورد انتقاد مشتریان است. ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۱۶   + ۲۸ سایت دیگر  
اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران در آستانه فرا رسیدن عید غدیر، در پیامی این عید را به مشتریان، کارکنان نظام بانکی و خانواده های آن ها تبریک و شادباش گفت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
قیمت نفت افزایش یافت، عرضه پنج محصول ایران خودرو در طرح پیش فروش یک ساله، آغاز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی از اوایل هفته آینده، مجوزهای بی رویه وزارت صمت مشکل تولید کاغذ و مقوا برخی از اخبار اقتصادی امروز شبستان است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر لبافی، معاون اسبق وزارت تعاون در خصوص سیاست های اقتصادی بانک ها در قبال تولید گفت: وقتی نظام بانکی کشور رویکرد حمایتی خود را به سمت بخش خدمات می برد، قطعا این بخش نمی تواند در توسعه تولید و بخش کشاورزی کشور چندان کارساز باشد ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر صنایع مختلف در کشور وضعیت مناسبی ندارند و موضوعات متفاوتی همچون افزایش قیمت های خارجی، داخلی، تورم و مهم تر از همه بی توجهی دولت کمر صنعت را خم کرده است. چشم تولید به دستان دولت سیزدهم است که برای چرخاندن قطار صنعت نظام بانکی را پویاتر از قبل وارد حوزه ساخت و تولید کند.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۴۰ سایت دیگر  
نقدینه - بانک ملی ایران در زمینه فروش، واگذاری و یا تعیین تکلیف اموال تملیکی و مازاد، سرآمد نظام بانکی است. این را هم آمارهای وزارت امور اقتصادی و دارایی تایید می کند، هم اعضای شورای هماهنگی بانک ها بر آن اذعان دارند. ...
پول پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۴۴   + ۷۴ سایت دیگر  
با پیگیری های رئیس شورای هماهنگی بانک ها و مدیران عامل بانک ها و به دستور وزیر بهداشت، واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی علیه بیماری کرونا از اوایل هفته آینده آغاز می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۴:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصاد ایران در خصوص راهکارهای مقابل با تورم در کشور گفت: مسائل ساختاری و بلند مدت نظام بانکی اگر حل نشود، یا اگر مسائل حکمرانی پولی را در کشور اصلاح نکنیم، به هیچ عنوان نمی توانیم خلق پول توسط سیستم بانکی را کنترل کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۳۷   + ۴۰ سایت دیگر  
با پیگیری های بانک مرکزی و شبکه بانکی واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی از اوایل هفته آینده آغاز می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
مجوز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی کشور توسط وزیر بهداشت صادر شد.
رییس شورای هماهنگی بانک ها ضمن انتقاد از عدم تغییر 38 ساله قانون بانکداری بدون ربا پیشنهاد کرد که در دولت آقای رییسی، بانک مرکزی نسبت به تدوین و ارسال سریع لایحه اصلاح نظام بانکی به مجلس اقدام کند؛ او البته از تخلفات سودی برخی بانک ها نیز گله کرد.
بانک سینا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۶   + ۴۸ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک سینا با حضور در جمع کارکنان شعب کرمانشاه، بر تلاش جمعی جهت دستیابی به جایگاه واقعی و شایسته در نظام بانکی و افزایش سهم تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۱    
تهران- ایرناپلاس- به اعتقاد دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران، حق امنیت از حقوق شهروندی محسوب می شود که تنها به امنیت جانی مربوط نیست. در سال های گذشته شاهد تورم شدید در همه بخش ها بودیم که بر زندگی مردم تاثیر زیادی گذاشته و به نوعی نقض حقوق شهروندی به شمار می رود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای تصویب کلیات طرح قانون بانک مرکزی کار کارشناسی بسیاری انجام شده است و این طرح یک عامل مترقی برای بهبود وضعیت نظام بانکی کشور خواهد بود.
شادا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل بانک مرکزی در صحبت های خود در مجمع عمومی بانک مرکزی یکی از اولویت های تسهیلات دهی بانک ها در سال گذشته را تامین مالی بخش مسکن عنوان کرد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۲   + ۳۰ سایت دیگر  
وحید شقاقی سه موضوع ناترازی در بودجه، نظام بانکی و تجارت خارجی را از عوامل کلیدی تورم دانست و گفت: زمانی که این سه ناترازی در اقتصاد ایران اصلاح نشود، همچنان روند تورم افزایشی خواهد بود.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نقوی با بیان اینکه اصلی ترین مانع در مسیر استقلال بانک مرکزی، دولتی بودن اقتصاد ایران است، گفت: اقتصادی که همواره با فشار بر منابع بانک مرکزی، تبعات منفی بر جریان نقدینگی و ثبات اقتصادی داشته است ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مهار تورم و افزایش قدرت خرید مردم را باید در کنترل نقدینگی و سیاست های اصلاحی دولت در نظام بودجه ریزی و نظام بانکی یافت.
در میزگرد بررسی طرح قانون بانک مرکزی مطرح شد برای اینکه بانک مرکزی نرخ تورم را کنترل کند باید تصمیماتی تخصصی و به موقع بگیرد و برای تحقق این مهم بانک مرکزی اول نیازمند استقلال سیاسی و عملیاتی از دولت و بانک ها و دوم استفاده از متخصصان پولی ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۱:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون ارزی اسبق بانک مرکزی، استقلال این نهاد سیاست گذار را راهکار مقاومت در برابر بروز تکانه های تورمی و همچنین تقاضاهای دستگاه ها که تورم زا خواهد بود دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
در حالی که بر اساس تبصره 18 قانون بودجه امسال، نظام بانکی مکلف شده بود 20 درصد از تسهیلات پرداختی خود را به بخش ساخت مسکن اختصاص دهد، طی 3 ماهه ابتدای امسال این عدد کمتر از 1 درصد بوده است.
اقتصاد آنلاین / بانک ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)، با اهدای لوح سپاس به مدیرعامل بانک ملت از مساعدت و همکاری مدیران و کارکنان این بانک با این سازمان حمایتی قدردانی کرد.
شبکه ایران کالا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۰۹:۳۶    
اولاد کارشناس اقتصادی، مشکینی استاد دانشگاه تربیت مدرس و مشهودی عضو شورای مدیریت جامعه مهندسان مشاور ایران با حضور در برنامه چشم انداز شبکه ایران کالا به بررسی دستگاه های اقتصادی و دولت آینده پرداختند.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۲۴ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره بانک دی، بر اهمیت پاسخگویی به موقع و خدمت رسانی به مشتریان در موج پنجم کرونا و هم زمان با تعطیلی استان های تهران و البرز تأکید کرد.
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۱۰    
کسری بودجه دولت در واکنش به مشکلاتی مانند خلق پول به وجود می آید که در اقتصاد کشور با آن روبه رو هستیم بنابراین جبران این کسری به خلق نقدینگی توسط نظام بانکی می انجامد.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، کامران ندری، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا درباره نقش نظام بانکی در بروز تورم های بالا گفت: تورم بالا، مستمر و مداوم نتیجه رشد نقدینگی زیاد است و این نقدینگی در نظام بانکی خلق می شود. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۹:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
صنعت بانکداری جهان در چند دهه اخیر چهار مرحله مهم را در حوزه فناوری اطلاعات سپری کرده است که باعث تحول در خدمات بانکی در همه کشورها از جمله در نظام بانکی ایران شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۰۰:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
یک اقتصاددان با بیان اینکه مهم ترین اولویت دولت جدید باید کنترل تورم و رشد نقدینگی باشد، گفت: تلاش دولت برای پولی سازی کسری بودجه مهم ترین چالش پیش روی بانک مرکزی است.
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، در سال های اخیر، با تشدید تحریم های خصمانه دولت آمریکا بر علیه ملت ایران، شاهد کاهش درآمدهای نفتی و به تبع آن، کسری بودجه از این بخش از درآمدها در بودجه ریزی بودیم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۵۴    
طهماسب مظاهری در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، در مقطعی ریاست کل بانک مرکزی را بر عهده داشت.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ساسان شاه ویسی کارشناس اقتصادی در خصوص لزوم اصلاح قانون بانکداری گفت: پنهان کاری مالی در کنار ضعف ساختاری و قانونی، بخش بزرگی از مشکلات نظام بانکی ما را تشکیل داده است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: سیستم دولتی حاکم بر ساختارهای کشور با سیاست گذاری ها، بی نظمی ها و چشم پوشی بر تخلفات مدیران خود اقتصاد را فلج و بانک ها را ناکارآمد کرده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
با خصوصی شدن بانک ها در ایران مشکلات زیادی در سیستم پولی کشور بوجود آمد و این بانک ها ناترازی های بزرگی را رقم زدند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۵:۰۶    
قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در شور اول کلیات طرح اصلاح قانون بانک مرکزی تصویب شد اما دولت مخالف اصلاح نظام بانکی است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۱:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
در شرایطی که نظام بانکی باید زمینه تامین مالی بخش مولد را فراهم کند اما توجه به عملکرد بانک های کشور مشخص می کند، یکی از مهم ترین عوامل نابه سامانی بازار مسکن فعالیت نظام بانکی است. ...
بانک سینا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۷:۳۹   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک سینا در مراسم بهره برداری از شعبه مفتح تبریز گفت: این بانک به عنوان بانکی خوشنام و نمونه در نظام بانکی کشور شناخته می شود که این امر نتیجه ی زحمات و تلاش های مدیران و کارکنان از گذشته تا حال است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۶:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب فقه نظام بانکی به قلم آیت الله محسن اراکی و از سوی انتشارات نشر ناب ماندگار به زیور طبع آراسته شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۴۴    
کارشناس و تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: ما امروز در تعریف نظام بانکداری کشور باید به سمتی برویم که شهید دکتر بهشتی آن را مطرح کردند، یعنی نظام بانکداری باید به نفع اقتصاد ملی کار کند، باید در نظام بانکداری کشور اسلامی ...
بانکداری الکترونیک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۵۹    
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور، در نامه ای خطاب به دکتر نمکی، وزیر بهداشت خواستار " در اولویت قرار دادن کارکنان نظام بانکی برای دریافت واکسن کرونا" شده است. ...
اخبار بانک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۰۴   + ۵۸ سایت دیگر  
اگرچه کارمندان بانک ها به دلیل تردد زیاد مردم، با ریسک بالای ابتلا به کرونا مواجه هستند اما مسئولان نظام بانکی برای در اولویت تزریق واکسن قرارگرفتن این گروه هیچ گونه پیگیری انجام نداده اند.