سه شنبه ۱۵ اسفندساعت ۰۸:۱۰Mar 2024 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصرف بنزین»

پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۰:۴۲    
طرح عرضه بنزین فردی که از دو سال قبل در جزیره کیش در حال اجرا است، منجر به کاهش مصرف نشده است. در واقع، مصرف بنزین در این منطقه افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۴:۱۲    
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: تعطیلی جایگاه های سوخت سی.ان.جی در استان سبب شد تا میزان مصرف بنزین بطور میانگین روزانه 250 هزار لیتر افزایش یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۳:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
اگر فقط نیمی از خودروهای فعال سطح کشورمان با "خودروهای برقی" جایگزین شوند، ماهیانه 43 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف بنزین می شود! و این، همان تصمیم بزرگ و تاریخی است که دولت باید پای اجرای آن به عنوان یک مطالبه مردمی همگانی بایستد!
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
[لیلا مهداد] مصرف بنزین در کشور بالاست؛ معضلی که مهم ترین دلیلش را می توان خودروهای فرسوده معرفی کرد. اهمیت این مسئله تا جایی است که 10بهمن ماه، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی شان با اشاره به موضوع ناترازی انرژی در کشور عنوان کردند: ما الان در مسئله سوخت به معنای واقعی کلمه مشکل داریم ...
صمت   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
اخیرا برخی از نمایندگان مجلس از طرح توزیع سهمیه به افراد بنزین دفاع کردند. گزارش ها حاکی از آن است که اکنون میزان مصرف روزانه بنزین از 115 میلیون لیتر گذشته و پیش بینی می شود تا پایان سال ناترازی بنزین ایران به 15 میلیون لیتر در روز برسد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۳    
یک کارشناس انرژی: در حال حاضر حدود 2500 جایگاه CNG در کشور وجود دارد که طبق برآوردها از نصف ظرفیت آن ها استفاده می شود و این موضوع سبب ثابت ماندن و یا حتی کاهش سیر صعودی ذکر شده، شد. یک متر مکعب گاز CNG می تواند در صرفه جویی یک لیتر بنزین اثر گذار باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۰:۲۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مصرف بنزین رکورد زد،قرارداد توسعه 8 میدان نفتی با شرکت های روس و حجم آب دریاچه ارومیه به یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب رسید از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مصرف بنزین در کشور روزانه 120 میلیون لیتر است که در ایام نوروز این مقدار 10 تا 12درصد افزایش می یابد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از دولت _ پاد؛ دولت های سابق اعتقادی به ساخت پالایشگاه نداشتند و آن را را کثافت کاری می دانستد به همین دلیل امروز ناترازی داریم. این دولت به محض شروع ساخت پالایشگاه شهید قاسم سلیمانی را آغاز کرد امیدواریم تا پایان سال 1403 اولین پالایشگاه کشور ساخته شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: مصرف بنزین در فصل سرما و با وجود تعطیلات آخر سال به مرز مصرف 132میلیون لیتر رسیده است که خوب نیست ولی این موضوع به خوبی مدیریت شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، وضعیت سال 1402 با سال های دیگر متفاوت بود؛ حجم زیادِ خودروها در سطح شهرها، مصرف بی رویه بنزین، ترافیک شدید، آلودگی هوا و... سبب رشد مصرف بنزین و سر به سر شدن میزان تولید و مصرف شده است و حتی در برخی مواقع از سال جاری نیز مصرف از تولید پیشی گرفت. ...
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۵:۵۱    
به گزارش سرویس نفت و پتروشیمی جهان صنعت نیوز؛ این روزها دوباره افزایش شدید مصرف بنزین به تیتر یک خبرگزاری ها تبدیل شده است؛ 132 میلیون متر مکعب، آمار تازه از مصرف روزانه بنزین در کشور است که جواد اوجی وزیر نفت اعلام کرده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
دولت می تواند با صرف هزینه ای کمتر از 8.5 همت بیش از 1.2 میلیون واحد خودرو فعال در صنعت حمل ونقل اینترنتی کشور را به خودر وهایی با قابلیت مصرف CNG، تبدیل کند و به ازای پیمایش بیشتر به جای بنزین، سهمیه بیشتر CNG با زیرساخت و توان موجود در نظر گیرد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۳    
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از دولت _ پاد، وزیر نفت گفت: همزمان با کاهش شدید دمای هوا و استمرار شبکه گازرسانی کشور، مصرف بنزین کشور به 132 میلیون لیتر در روز رسیده است و با وجود سرمای شدید در کشور در روزهای اخیر هیچ یک از 4 هزار و 200 جایگاه عرضه سوخت مایع کشور دچار اختلال و کمبود سوخت ...
ایران جیب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مصرف بنزین در آغازین روزهای آخرین ماه فصل سرد سال رکورد زد و با افزایش دست کم 15 میلیون لیتری، از مرز 130 میلیون لیتر عبور کرد.
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۸:۲۲    
روزنامه های اقتصادی امروز سه شنبه 8 اسفند 1402 را در این مطلب ایونانیوز ببینید.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایران اکونومیست ، درحالی که در میانه زمستان به سر می بریم و در این موقع از سال انتظار ثبت پیک جدید مصرف بنزین وجود ندارد، مصرف روزانه بنزین افزایش عجیب و غریب داشته است. ...
درحالی که ابتدای اسفندماه، متوسط مصرف روزانه بنزین کشور 115 میلیون لیتر بود، به گفته وزیر نفت، در روزهای اخیر، این رقم به بیش از 132 میلیون لیتر افزایش یافته است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۳۸   + ۸۲ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: همزمان با کاهش شدید دمای هوا و استمرار شبکه گازرسانی کشور، شرکت های ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و پخش فرآورده های نفتی بیش از 132 میلیون لیتر بنزین را در تعطیلات اخیر توزیع کردند.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۰۲    
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توسعه خودروهای برقی در کشور اقدامی مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: محصولات برقی به ایجاد هوای پاک، رفع مسائل زیست محیطی و ناترازی مصرف بنزین و کاهش مصرف سوخت در کشور کمک شایانی خواهد کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۶ - ۲۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
براساس آمارهای وزارت صمت، بیشترین سهم فرسودگی در وسایل نقلیه موتوری، به موتورسیکلت ها با 90 درصد اختصاص دارد. به گزارش ایرنا، در پی افت روند اسقاط خودروهای فرسوده از سال 1397 و همچنین به هم خوردن معادله عرضه و تقاضای بنزین در کشور، وضعیت مصرف سوخت به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۲    
تیگو 7 پرو ای پلاس که مجهز به فناوری هیبریدی است، اگر سیستم های ایمنی آن را غیرفعال کرد، به پایداری آن به دلیل تعبیه باتری نباید اطمینان کرد، این کراس اوور مجهز به فناوری کمکی راننده است.
موج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۹:۵۳    
مدیر گروه پژوهش های فناوری و نوآوری موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی گفت:با توجه به افزایش مصرف بنزین در کشور که حدود 120 میلیون لیتر در روز رسیده است، خودرو برقی می تواند در صرفه جویی مصرف وسوخت های فسیلی و بنزین کمک کنند و به جلوگیری از ناترازی که در سال های آینده در انتظار کشور است، کمک کند.
گام خبر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل بروز ناترازی بنزین در کشور، پایین بودن کیفیت خودروهای تولیدی است، گفت: سیاستگذاری ها باید در جهت کاهش مصرف بنزین باشد و تولید و یا واردات خودروهای برقی و هیبریدی را باید در دستور کار قرار دهیم.
کیان آنلاین – اقتصاد آنلاین در گزارشی نوشت: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در جدیدترین مصاحبه خود از احتمال افزایش 10 الی 12 درصدی مصرف بنزین در ایام عید 1403 خبر داده و گفته است که همه انبارها و ذخیره سازی های کشور در شرایط مطلوب به سر می برند و هیچ کمبودی در زمینه توزیع سوخت نوروزی در ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۷:۵۱    
اقتصاد آنلاین نوشت: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در جدیدترین مصاحبه خود از احتمال افزایش 10 الی 12 درصدی مصرف بنزین در ایام عید 1403 خبر داده و گفته است که همه انبارها و ذخیره سازی های کشور در شرایط مطلوب به سر می برند و هیچ کمبودی در زمینه توزیع سوخت نوروزی در کشور وجود ندارد ...
سلام نو / زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۲۰:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
در این مطلب به بررسی جزییات سهمیه بنزین نوروز 1403 پرداخته ایم که در دادامه خواهید خواند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۸   + ۸۸ سایت دیگر  
سخنگوی صنف جایگاه داران سوخت به افزایش کارت های آزاد در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به تناسب جایگاه ها و میزان عرضه بنزین، تعداد کارت های آزاد حدود 20 الی 40 درصد، افزایش می یابد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: در دیداری که با مقام معظم رهبری هم داشتیم در مورد خودرو های برقی، اعلام کردیم که موضوع خودروی برقی برای عبور از مصرف بنزین است؛ پس از سال ها هنوز موضوع قیمت بنزین در کشور ما حل نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۹:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایل بروز ناترازی بنزین در کشور، پایین بودن کیفیت خودروهای تولیدی است، گفت: سیاستگذاری ها باید در جهت کاهش مصرف بنزین باشد و تولید و یا واردات خودروهای برقی و هیبریدی را باید در دستور کار قرار دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد انرژی گفت: خودروهای بنزینی داخلی مصرف بسیار زیادی دارند که بهترین کار برای کنترل مصرف تجدید نظر در نحوه ساخت این خودرو ها است.
8 صبح   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر به گزارش خبرنگار مهر، جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حاشیه مراسم رونمایی از کارتخوان های تولید داخل سامانه هوشمند سوخت در جمع خبرنگاران گفت: برای رونمایی از سامانه ثبت آنلاین درخواست کارت هوشمند سوخت آمادگی کامل داریم ...
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: بحث قاچاق سوخت موضوع مهمی بوده که اقداماتی در این باره دست انجام است تا از انحراف سوخت در چرخه توزیع و مسائلی که منجر به قاچاق سوخت می شود جلوگیری کنیم ...
شانا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۷۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به آمادگی کامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای توزیع سوخت نوروزی و توزیع کارت آزاد به اندازه کافی در جایگاه های عرضه سوخت گفت: پیش بینی می کنیم مصرف بنزین روزانه کشور در این ایام 10 تا 12 درصد افزایش یابد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: در دیداری که با مقام معظم رهبری هم داشتیم در مورد خودرو های برقی، اعلام کردیم که موضوع خودروی برقی برای عبور از مصرف بنزین است؛ پس از سال ها هنوز موضوع قیمت بنزین در کشور ما حل نشده است.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه "درحال حاضر تولید و مصرف بنزین کشور سربه سر و معادل هم است"، گفت: برای تعیین میزان واردات بنزین باید ببینیم شرایط آینده به چه صورت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۲۹   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت:به علت تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان، میزان مصرف بنزین در ایام نوروز قابل پیش بینی نیست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۱۴   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: متوسط مصرف بنزین در مقایسه مدت مشابه سال گذشته 12 تا 13 درصد افزایش داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراروده های نفتی در پاسخ به سوال ایلنا درباره میزان تولید و مصرف و واردات گفت: میزان تولید و مصرف معادل است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و ایران به بیان توضیحاتی درباره معضل ناترازی بنزین در کشور پرداخت.
اقتصاد آنلاین / شفقنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۵۱   + ۵۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در زمینه سهمیه بنزین 60 لیتر مردم تغییری حاصل نشده و بنزین با نرخ آزاد نیز به میزان تقاضا موجود است و متقاضی بر حسب نیاز می تواند نسبت به سوخت گیری اقدام کند.
ساعت24   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ساعت 24- دبیر کل فدراسیون صنعت نفت گفت: اگر ما ظرفیت مصرف بنزین را در روز 110 میلیون لیتر در نظر بگیریم با بهینه سازی خودروها می توانیم روزی 50 میلیون لیتر صرفه جویی کنیم که با احتساب لیتری 80 سنت می توانیم سالانه یک سوم تا یک دوم درآمد حاصل از فروش نفت از صادرات بنزین درآمد کسب کنیم
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۴:۵۸   + ۳۰ سایت دیگر  
علی آبادی گفت: ناترازی در انرژی، آب، برق یک واقعیت است. مهم این است که باید برای رفع آن راهکار داشته باشیم و باید به سمت بهر ه وری از مصرف حرکت کنیم. در مورد بنزین، چون ارزان است مصرف بهینه نداریم و یک نفر ایرانی معادل یک اروپایی بنزین مصرف نمی کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به آخرین وضعیت مصرف و تولید بنزین در کشور اظهار کرد: مصرف بنزین در ماه های مختلف سال متفاوت است، اما به طور میانگین امسال حدود 115 میلیون لیتر در روز بنزین در کشور مصرف شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیر کل فدراسیون صنعت نفت گفت: اگر ما ظرفیت مصرف بنزین را در روز 110 میلیون لیتر در نظر بگیریم با بهینه سازی خودروها می توانیم روزی 50 میلیون لیتر صرفه جویی کنیم که با احتساب لیتری 80 سنت می توانیم سالانه یک سوم تا یک دوم درآمد حاصل از فروش نفت از صادرات بنزین درآمد کسب کنیم
صمت   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدت هاست صنعت خودرو کشور با مشکلات عدیده ای روبه رو است و ضمن تولید خودروهای بی کیفیت، هزینه بالایی برای کشور دارد. واقعیت این است که امکان ادامه وضعیت فعلی در صنعت خودرو کشور وجود ندارد و باید چاره اندیشی اساسی درباره این صنعت انجام دهیم ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر صمت باتوجه به اینکه بنزین ازجمله چالش های اصلی کشور است؛ حل مشکل بنزین را فقط در توسعه خودروهای برقی می داند که حالا با وجود آمار فرسودگی 47درصدی وسایل نقلیه این سوال را مطرح می کند آیا رفع بحران ناترازی مصرف بنزین در کشور صرفا با برقی سازی خودروها حل می شود؟
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۱۷   + ۴۵ سایت دیگر  
رئیس صنف جایگاهداران کشور اظهار داشت: در حال حاضر رقم مصرف بنزین در کشور 115 میلیون لیتر در روز است و طی دو ماه آینده رکورد مصرف بنزین در اواخر 1401 و اوایل 1402 در کشور شکسته و جابجا خواهد شد.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۱   + ۳۱ سایت دیگر  
برای حل مسئله ناترازی قیمت بنزین باید هم راه حل های عرضه و هم راه حل های تقاضا را با هم و ترکیبی در پیش گرفت، به جای کاهش مصرف انرژی ما باید به دنبال مصرف درست انرژی باشیم. انتفاع مردم از صرفه جویی انرژی می تواند در اصلاح الگوی مصرف موثر باشد ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۲۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی میرسلیم نماینده مجلس و از عناصر نزدیک به صنعت خودرو، درخواست کرد تا قیمت بنزین غیرسهمیه ای، به قیمت واردات افزایش یابد و بدین ترتیب، مدیریت مصرف شود! این در حالی است که روش درست برای مدیریت مصرف ...