دوشنبه ۰۷ آذرساعت ۰۴:۲۹Nov 2022 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای همکاری خلیج فارس»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با افزایش برگزاری رزمایش ها در منطقه، منابع عمانی هم از رزمایش ارتش این کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با هند خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
منابع عراقی به مقصد دومین سفر نخست وزیر این کشور که یک کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، اشاره کردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۴    
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد ارسال پهپاد ایران به دیگر کشورها باعث شد غرب متوجه نگرانی های ما شود
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۷    
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس در اظهاراتی خصمانه علیه ایران خواستار توقف مذاکرات احیای برجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۵:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، با اتهام پراکنی مجدد علیه ایران در نشست گفت وگوی منامه، مدعی حمایت این شورا از گفت وگو برای رسیدن به ثبات در منطقه شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۹:۳۰   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با اتهام زنی واهی علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که تهران خطری برای منطقه به شمار می رود و باید بحث درباره همه سیاست های ایران در قالب مذاکرات هسته ای گنجانده شود.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۰:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس مدعی شد: حمایت ایران از سایر کشورها با پهپاد، باعث شد که غرب بسیار دیر متوجه چیزی شود که نسبت به آن هشدار می دادیم.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۸:۳۱    
علی اکبر بهبهانی قطر کشور کوچکی در حاشیه خلیج فارس است که با وجود عضویت در شورای همکاری خلیج فارس در کنار شش کشور کوچک و بزرگ این اتحاد، در بسیاری از زمینه ها، اسب خود را به تنهایی می راند و از نظر وجاهت بین المللی شاید پس از عربستان بیشترین اعتبار را دارد ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۸:۵۵    
وزیر امور خارجه پاکستان بار دیگر بر حمایت قاطع کشورش از امنیت و ثبات عربستان سعودی تأکید کرد و گفت که شورای همکاری خلیج فارس می تواند نقشی حیاتی در گسترش روابط سیاسی و اقتصادی بین ما ایفا کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
اسلام آباد -ایرنا- وزیر امور خارجه پاکستان برای رایزنی با همتای سعودی خود از جمله دیدار با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به ریاض پایتخت عربستان سفر کرد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
با وجود علاقه بی سابقه به هیدروژن تجدیدپذیر، هنوز از دو جنبه راه درازی در پیش است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
وزرای دفاع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با هدف بررسی ارتقای سطح نظامی هماهنگ با شرایط اضطراری منطقه ای و بین المللی تشکیل جلسه داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۸۶ سایت دیگر  
واکنش ایران به اظهارات سخیف الهام علی اف، تمدید وضعیت اضطرار ملی آمریکا در قبال ایران، سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه به تهران، نشست وزرای دفاع شورای همکاری خلیج فارس در ریاض و گفت وگوی تلفنی وزیران دفاع آمریکا و قطر ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
وزرای دفاع شورای همکاری خلیج فارس نشستی را در مقر دبیرخانه این شورا در ریاض برگزار کردند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۲۱:۲۰    
شفقنا- خالد بن سلمان ، وزیر دفاع عربستان اعلام کرد کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای تقویت و ارتقای سطح همکاری دفاعی مشترک تلاش می کنند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۲۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع سعودی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خواست که سدی محکم در برابر تهدیدات باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : سوناک به دنبال تقویت روابط بریتانیا با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بالاخص خواهان تحقق توافق تجارت آزاد با این گروه از بازیگران است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
سوناک به سان دولت جانسون متعهد شده که سیاست های محدود کننده چون بایکوت، ممنوعیت سرمایه گذاری و تحریم علیه اسرائیل را اجرایی نکند. چنین رویکردی طبیعتا به تلاش های سوناک برای بهبود روابط بریتانیا با کشورهای دیگر چون مصر و شورای همکاری خلیج فارس کمکی نخواهد کرد
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۹    
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد تولید ناخالص داخلی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در سال جاری میلادی به 2 تریلیون دلار و تا سال 2050 به 6 تریلیون دلار برسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۰۰:۳۹    
دنیای اقتصاد : بانک جهانی برای اقتصادهای شورای همکاری خلیج فارس در سال 2022 پیش بینی رشد 9/ 6 درصدی کرده است و این رشد را برای عربستان سعودی 3/ 8 درصد می داند که با برنامه های دولت سعودی برای همکاری با بانک جهانی موجب ارتقای وضعیت کشورهای فقیر و کم درآمد خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع وابسته به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس سطح مشارکت این کشورها را در نشست سران عرب در الجزایر اعلام کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تشدید تجاوزهای رژیم صهیونیستی به شهر قدس و تشدید سیاست آوارگی اجباری را محکوم کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تعرض های مکرر رژیم صهیونیستی به بیت المقدس بویژه منطقه الشیخ جراح را محکوم کردند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- منابع هندی از احتمال آغاز مذاکرات پیمان تجارت آزاد میان هند و شورای همکاری خلیج فارس در ماه آینده خبر دادند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۲۱:۳۸    
شفقنا- دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس امروز (شنبه)در بیانیه ای سخنان وزیر کشور آلمان درباره میزبانی قطر برای جام جهانی 2022 را محکوم کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۹:۴۴   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی فرودگاه های عمان از صدور بخشنامه ای به فرودگاه های این کشور مبنی بر ورود همه شهروندان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به عمان برای تمامی مشاغل تجاری بدون روادید قبلی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۷:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
پس از اظهارات وزیر کشور آلمان علیه قطر، شورای همکاری خلیج فارس از دوحه به شدت حمایت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر خانه شورای همکاری خلیج فارس اظهارات وزیر کشور آلمان را در خصوص میزبانی قطر از جام جهانی فوتبال 2022 محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۵:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعتراض وزیر کشور آلمان در خصوص اعطای حق میزبانی جام جهانی فوتبال 2022 به قطر را محکوم کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۱:۰۱    
جورجیو کافیرو مدیر موسسه تجزیه و تحلیل دولت های خلیج فارس در توییتی نوشت: در شورای همکاری خلیج فارس همراهی با معترضان ایرانی وجود دارد. با این حال، به نظر می رسد سیاستگذاران این شورا عمدتا ارزیابی می کنند که ابهامات زیادی پیرامون آینده ایران وجود دارد و جمهوری اسلامی قطعا ثبات خود را حفظ می کند ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۹:۲۳    
وزرای بهداشت شورای همکاری خلیج فارس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها را در مقر دبیرخانه کل این شورا در ریاض، پایتخت عربستان سعودی افتتاح کردند.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۵:۲۸    
امارات در نشست امنیت سایبری کمیته وزیران شورای همکاری خلیج فارس در ریاض شرکت کرد. به گزارش سایبربان؛ محمد حمد الکویتی، رئیس امنیت سایبری دولت امارات، در اولین نشست امنیت سایبری کمیته وزیران شورای همکاری خلیج فارس (GCC) که دیروز در مقر دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس در ریاض برگزار شد، شرکت کرد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع خود گزارش داد که سران شش کشور عرب از جمله پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در اجلاس سران عرب در الجزایر شرکت نمی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۲۱:۵۰    
شبکه های اجتماعی عربی از شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس سخن می گویند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۰۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح/پیام فیض:رویکرد سیاست خارجی در دولت سیزدهم افزایش همکاری و تجارت با کشورهای همسایه است.یکی از کشور های مهم خاورمیانه و دنیای عرب که تا پیش از این روابط خوبی با ایران نداشت، اردن است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
کریستین دیوان پژوهشگر مقیم موسسه دولت های خلیج فارس در توییتی نوشت: همه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به اکثریت قریب به اتفاق کشورها در قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل ملحق شدند که الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه را محکوم می کند ...
جهت پرس   ۱۴۰۱/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۶    
شورای همکاری خلیج فارس تعدادی از موضوعات منطقه ای و بین المللی موردعلاقه مشترک را با اتحادیه اروپا موردبحث قرار داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
شورای همکاری خلیج فارس نقش عربستان در حمایت از اقتصاد جهانی در قبال نوسانات قیمت های انرژی را ستود.
مرجع موبایل ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۲۱ - ۱۳:۴۱    
واحد خبر mobile.ir : مؤسسه پژوهشی Canalys به تازگی پیش بینی خود را از بازار اسمارت فون منطقه خاورمیانه منتشر کرد . به گفته کارشناسان Canalys، انتظار می رود خاورمیانه یکی از مناطق موفق از حیث رشد عرضه اسمارت فون در سال 2023 باشد ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در گزارشی درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس نوشت: حکام کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله بحرین از سال 2011 میلادی با آزار و اذیت فعالان به ساکت کردن صدای اعتراض آنها اقدام می کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - ۰۹:۵۵    
لغو برنامه حضور نمایندگان آمریکا در نشست ضدایرانی شورای همکاری خلیج فارس و همزمانی آن با طرح ادعای واشنگتن مبنی بر بازنگری رابطه با ریاض در پی کاهش سقف تولید نفت، از جمله سوالاتی بود که وزارت خارجه آمریکا پاسخ روشنی به آن نداد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۲۲:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
منابع خبری گزارش داده اند آمریکا نشستی که قرار بوده با یک کارگروه ضد ایرانی در شورای همکاری خلیج فارس برگزار شود را لغو کرده است.
الف   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۲۱:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
آمریکا در پی تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت یک نشست ضد ایرانی با شورای همکاری خلیج فارس را لغو کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۲۱:۳۴    
آمریکا در پی تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت یک نشست ضد ایرانی با شورای همکاری خلیج فارس را لغو کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – هر چند کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس دارای ذخایر بسیار بزرگی از گاز طبیعی هستند اما به استثنای قطر، سایر این کشورها دارای توان صادراتی محدودی هستند. این در حالی است که اروپا در آستانه زمستان سخت خود به گاز بسیار زیادی نیاز دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۸:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی اعلام کرد که موضوع برجام در دستور کار گفت وگوهایش با مقامات شورای همکاری خلیج فارس در ریاض خواهد بود.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۷/۱۵ - ۰۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تولید ناخالص داخلی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس افزایش یافته و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است کشورهای نفتی منطقه خاورمیانه به ویژه در حاشیه خلیج فارس طی 4 سال آینده در نتیجه افزایش در آمدهای نفتی بیش از 1.3 تریلیون دلار درآمد بیشتر کسب کنند.