چهارشنبه ۲۸ مهرساعت ۲۲:۴۵Oct 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای همکاری خلیج فارس»

خانه ملت   ۶ ساعت پیش    
عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکایی ها در حال ترک منطقه هستند لذا توصیه وزیر امور خارجه قطر در راستای افزایش سطح ارتباطات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ایران امری عقلایی است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تمایل برای به جریان انداختن پرونده ازسرگیری روابط ایران و مصر به خصوص بعد از پایان پرونده آشتی میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس و ازسرگیری روابط با قطر و همچنین ادامه رایزنی های قاهره و آنکارا برای از سرگیری روابط، وجود دارد .
برترین ها / روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: قطر بر ضرورت احیای برجام تاکید کرد. به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در مورد مذاکرات ایران و عربستان گفت: ما شاهد تحول مثبتی میان ایران و عربستان هستیم و از این تحول استقبال می کنیم و آن ها را به گفت وگو تشویق می کنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۰۷    
رؤسای نهادهای دیپلماتیک کشورهای آسیای مرکزی در حاشیه ششمین نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا با دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس دیدار و گفت و گو کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۱:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر در سخنانی گفت: کشور های شورای همکاری خلیج فارس بدون دخالت در امور ایران با این کشور ارتباط برقرار کنند.
وزیر خارجه قطر در توصیه ای برجامی به اعراب گفت بازگرداندن توافق هسته ای به نفع ما است و ما هرگونه حمایت لازم برای تحقق این امر را ارائه خواهیم داد. شورای همکاری باید به دور از هرگونه دخالتی با ایران ارتباط برقرار کند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر ضمن تاکید بر حمایت از توافق هسته ای ایران اعلام کرد که ارتباط کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با ایران ضروری است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیل گر مسائل عراق گفت: عربستان تاکنون هیچ سیگنال مثبتی از مذاکرات بغداد اعلام نکرده است. ایران می گوید در حال پیشرفت هستیم و مذاکرات در مسیر درستی است اما عربستان اظهارنظر خاصی انجام نداده است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۸:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- کارشناس مسائل غرب آسیا، همکاری با کشورهای منطقه از جمله عربستان برای حل بحران های منطقه ای را دستور کار مهم دولت سیزدهم ارزیابی کرد وگفت: این دولت برخلاف دولت گذشته که به روابط با غرب اهمیت می داد سعی دارد با کشورهای همسایه مخصوصا کشورهای شورای همکاری خلیج فارس رابطه متوازنی داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی عراق اعلام کرد گفتگو ایران با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ما را امیدوار و خوشبین کرده است.
انگلیس به دنبال عقد یک قرارداد با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است تا موانع تجاری با این کشورها برداشته شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – دولت انگلیس قصد دارد تا در راستای توسعه مناسبات اقتصادی در دوره پسا برگزیت با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (جی سی سی) توافق تجاری امضاء کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۰۸:۰۵    
شرکت لوازم آرایشی مستقر در دبی تبدیل به اولین برند در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شده است که توانسته گواهینامه حلال دریافت کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۷:۰۴    
علیرغم کنار رفتن دونالد ترامپ از راس قدرت آمریکا، تلاش های رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در راستای روند سازش و ساخت شبکه ریلی شورای همکاری خلیج فارس همچنان ادامه دارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۲۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و جوزپ بورل در دیداری مشترک بر 3 مرجع برای حل و فصل مناقشه یمن تاکید کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۶:۲۰    
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در سفر به عربستان اعلام کرد به دنبال روابط استراتژیک تری با شورای همکاری خلیج فارس است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۵:۴۶    
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شراکت بین اتحادیه با شورای همکاری خلیج (فارس) را به قدمت سه دهه مبتنی بر اعتماد متقابل توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، در سفر یکشنبه (امروز) به عربستان سعودی با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس درباره همکاری برای ثبات در منطقه رایزنی کرده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری اولین دوره انتخابات مجلس در قطر در حالی است که در محیط پیرامون این کشور در حوزه شورای همکاری خلیج فارس به استثنای کویت که یک پارلمان نسبتا رقابتی را طی سالهای اخیر حفظ کرده است، نهادهای منتخب در کشورهای عضو این شورا یا وجود ندارند یا به شیر بی یال و کوپالی می مانند [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
سردار سرتیپ عراقی عملیات ثامن الائمه را سرآغاز عملیات های موفقیت آمیز ایران دانست و گفت: پس از این عملیات، شورای همکاری خلیج فارس به منظور نجات صدام راه اندازی شد و آمریکا نیز با ورود به دریای عمان، پروژه ایران هراسی را آغاز کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- در ادامه کشمکش و اختلاف میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس ، دولت بحرین در جدیدترین اتهامات خود علیه قطر، دوحه را متهم کرد که از طریق رسانه های خود دست به اقدامات تحریک آمیز علیه منامه زده و کادر نظامی و امنیتی بحرین را به نفع خود جذب کرده است .
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
آمارها نشان می دهد که بیشترین تجارت ایران در میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس با امارات بوده، اما ارتقای همکاری های امنیتی، سیاسی و اقتصادی ابوظبی و تلآویو برای منافع ایران می تواند تهدیدات بیشتری به دنبال داشته باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
صمدی در ویژه برنامه جنگی که بود؛ راهی که هست گفت: کشور هایی که بعدا موسوم شدند به کشور های شورای همکاری خلیج فارس، این ها نقش اول را دارند.
برترین ها / تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۲۰:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ایسنا: هر چند بخش عمده تجارت خارجی ایران در سال های گذشته با کشورهای منطقه و همسایه رقم خورده اما به نظر می رسد هنوز بخش مهمی از بازار کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از دسترس تجار ایرانی دور مانده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۵۹    
بعد از شکست های متوالی ارتش آمریکا در منطقه، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به دنبال خارج کردن تخم مرغ های خود از سبد آمریکا و انتقال به سبد قدرت های دیگر هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : لاوروف در حاشیه هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هیاتی از وزیران خارجه سه کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس به سرپرستی عبد اللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین دیدار کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۴:۳۹    
شفقنا- هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن به نشست روز پنج شنبه آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا با وزاری خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در نیویورک واکنش نشان داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
هیأت تروئیکای شورای همکاری خلیج فارس نشستی را با وزیر خارجه روسیه به منظور بررسی موضوعات منطقه ای و طرح ابتکاری مسکو درباره امنیت خلیج فارس، برگزار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر در سخنانی اظهار کرد که بحران شورای همکاری خلیج فارس هیچ پیروزی ندارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۳    
وزارت خارجه روسیه از دیدار و گفت وگوی وزیر خارجه این کشور با هیات "تروئیکای" شورای همکاری خلیج فارس در نیویورک خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۳:۰۱    
روزنامه نشنال چاپ ابوظبی، گزارش داد که بررسی برنامه هسته ای ایران و سناریوی عدم بازگشت این کشور به گفت وگوهای برجامی، محور اصلی مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتایان خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس بود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۷:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه عربستان سعودی با انتشار تصاویری در صفحه توییتر خود اعلام کرد که فیصل بن فرحان، وزیر خارجه این کشور در حاشیه هفتاد ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار و رایزنی کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزرای خارجه آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس روز گذشته گفت وگویی با محوریت ایران و برنامه هسته ای کشورمان برگزار کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نشریه نشنال به نقل از منابعی گزارش داده محور جلسه وزیر خارجه آمریکا با همتایان خود در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، ایران و برنامه هسته ای این کشور بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر تعمیق روابط و گسترش همکاری های مشترک میان این اتحادیه و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
ایرنا: دیپلمات های ارشد ایران، عربستان و اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیو یورک با یکدیگر دیدار کردند. به نقل از "بلومبرگ"، این دیدار در محل اقامت سفیر عراق در نیو یورک برگزار شد و در آن وزرای خارجه و نمایندگان ارشد ایران، عربستان، کویت، مصر، قطر، اردن، ترکیه ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۶:۳۴   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ نشست چند جانبه بغداد عصر سه شنبه (به وقت محلی) در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد. این نشست با حضور وزیران خارجه و نمایندگان ارشد جمهوری اسلامی ایران، اردن، عربستان سعودی، ترکیه، کویت، مصر، قطر، فرانسه، مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه گانه ایرانی،برنامه هسته ای و موشکی ورود به تنش است و سیاست یک بام و دو هوا محسوب می شود زیرا در قبال کلاهک های هسته ای رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۷    
کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس انرژی های تجدیدپذیر را راهی برای زدن سه نشان با یک تیر از جمله حفاظت از محیط زیست، افزایش نوآوری و کاهش بیکاری می دانند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با رد اتهمات وارده شده به ایران در بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس گفت: از آنجایی که ایران بر جزایر سه گانه حاکمیت دارد طرح ادعاها درباره این موضوع هیچ مبنای حقوقی ندارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
تلاش کشورهای شورای همکاری خلیج فارس برای روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر به این دلیل است که هم می توانند با افزایش صادرات بیشتر نفت و گاز کسب درآمد کنند و هم به منظور برخورداری نسل های آینده از آن انرژی ها، سرعت استخراج را کاهش دهند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر مالکیت قطعی ایران بر جزایر سه گانه گفت: شورای همکاری خلیج فارس بجای صدور بیانیه های غیر سازنده اختلاف داخلی اعضای خود را حل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه بیانیه اخیر شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران اهمیتی ندارد زیرا آنها از نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ناراحت هستند گفت: عربستان، امارات و بحرین سیگنال مذاکره با تهران ارسال کرده اند اما بیانیه ضد ایرانی هم صادر می کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی به بیانیه وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه گانه ایرانی،اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۶:۴۵    
وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس روز پنج شنبه در پایان نشست خود در همنوایی با رژیم صهیونیستی و به نیابت از عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین، در اقداماتی مداخله جویانه با صدور بیانیه ای بر ضرورت مشارکت کشورهای عربی منطقه در مذاکرات برجام تأکید کرده و خواستار حضور اعضای این شورا در روند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
بیانیه پایانی نشست شورای همکاری خلیج فارس نشان داد آنان همچنان با اشتباهات محاسباتی به دنبال بازی در زمین بایر غرب و صهیونیسم هستند.
اقتصاد آنلاین / رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
بخش اعظم بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج فارس به اتهام زنی ها به ایران اختصاص داشت و در آن به جزایر سه گانه، پرونده هسته ای و امثال آن پرداخته شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – بیانیه پایانی یکصد و چهل و نهمین نشست وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس در حالی درخواست حضور در مذاکرات مربوط به برنامه هسته ای ایران را مطرح کرده و اتهاماتی را به تهران نسبت داده که طی بیش از 4 دهه گذشته این روند نخ نما نتوانسته است مشکلات منطقه را حل کند.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۲:۰۷   + ۶۹ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص بیانیه 149 وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس اظهار داشت: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ تعلق قطعی به ایران داشته و بیانیه های ملال آور و تکراری صادره در این خصوص تغییری در ایرانی بودن ابدی آنها ایجاد نخواهد کرد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۰:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: وزیر خارجه عراق در دیدار همتای سعودی خود، باز بودن درهای سرمایه گذاری در کشورش به روی شرکت های عربستانی را مورد تاکید قرار داد. به گزارش فکرشهر از شفقنا از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وزارت امور خارجه این کشور شامگاه پنج شنبه با صدور بیانیه ای، اعلام کرد که فواد حسین ...