چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۷:۵۸Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشور عربی»

شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
سلطانی فرد با اشاره به تسهیلات جدید دولت مصر برای سفر گردشگران ایرانی به این کشور عربی - آفریقایی گفت: گردشگران ایرانی می توانند به شرم الشیخ مصر مسافرت کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
یک مرکز صهیونیستی مدعی شد؛ نمایندگانی از 30 کشور عربی و اسلامی در یک کنفرانس که در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیست برگزار می شود شرکت می کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
چند کشور عربی از جمله عربستان، امارات، کویت، بحرین و شورای همکاری خلیج فارس سوزاندن قرآن کریم توسط راست گرایان افراطی در دانمارک را محکوم کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده کویت در کنفرانس آب سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت آب در منطقه خاورمیانه گفت که گزارش سازمان ملل متحد نشان می دهد که امنیت آبی 13 کشور عربی در فهرست 19 کشوری قرار دارد که در خطر است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۳:۴۰   + ۲۳ سایت دیگر  
11 کشور عربی از جمله عربستان سه شنبه شب اعلام کردند که پنجشنبه 23 مارس (سوم فروردین ماه) نخستین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود. به گزارش ایرنا، در بیانیه رسمی کشور های عربستان، مصر، فلسطین، سوریه، سودان، یمن، عراق، قطر، امارات ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
عربستان، قطر، فلسطین، امارات، کویت، بحرین و دیوان وقف سنی عراق پنجشنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۴۰ سایت دیگر  
عضو هیئت پارلمانی ایرانی اعزامی به بحرین با اشاره به ابراز تمایل بحرین ها برای سفر رئیس مجلس کشورمان به این کشور گفت: رئیس مجلس بحرین به ما گفت که قصد دارد در فرصتی مناسب به ایران سفر کند.
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد برجام هم گفت: با توجه به اینکه طرف غربی به این نتیجه رسیده که گفت وگو تنها راه حل بحران هسته ای ایران است؛ احتمال دارد که در ماه های آینده گشایشی را در این عرصه ببینیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۰:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه قطر در یک گفت وگوی تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله ایران رایزنی کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۴۹   + ۳۰ سایت دیگر  
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی روز گذشته در سفر به امارات با مقام های این کشور عربی دیدار و رایزنی کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۰:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
منابع عراقی اعلام کردند، دریابان شمخانی همراه با هیاتی امنیتی و اقتصادی به عراق سفر می کند. هنوز منابع ایرانی در این خصوص اظهار نظری نداشته اند
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
نزدیک شدن ایران به عربستان محدود به این کشور نیست و بحرین و مصر هم جزو کشورهایی هستند که حالا با گشایش فضای جدید تمایل دارند با ایران رابطه داشته باشند.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۲:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
عربستان سعودی می خواهد برای اغوای لیونل مسی پیشنهاد دستمزدی برابر با کریستیانو رونالدو به او بدهد و کاپیتان آرژانتین را هم به لیگ داخلی خود بکشاند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۲۶   + ۹۸ سایت دیگر  
عمان با هدف تشویق بیشتر گردشگران بین المللی برای بازدید از این کشور، فهرستی از کشورهایی را که واجد شرایط ورود بدون روادید به این کشور هستند، منتشر کرد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
عمان با هدف تشویق بیشتر گردشگران بین المللی برای بازدید از این کشور، فهرستی از کشورهایی را که واجد شرایط ورود بدون روادید به این کشور هستند، منتشر کرد.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پس از بازگشایی سفارت عربستان در تهران، بحرین تنها کشور عربی حاشیه ی خلیج فارس خواهد بود که در پایتخت ایران سفیر ندارد.
پرسش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۴۳    
گزارش شده است که علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی فردا (پنجشنبه 25 اسفند ) به امارات متحده عربی سفر خواهد کرد.دبی به عنوان یکی از شیخ نشین های امارات از دیرباز یکی از پیوندهای اصلی ایران با جهان خارج خصوصا در روابط اقتصادی بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
در جریان سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به امارات درباره وضعیت مذاکرات احیای برجام و رفع تحریم های ایران گفت و گو خواهد شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
شب گذشته رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی از برنامه سفر دبیر این شورا به یکی از کشورهای عربی منطقه خبر داده بود.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های خبری از سفر مهم شمخانی به یک کشور عربی منطقه تا قبل از پایان سال جاری خبر دادند.
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می کند.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۱   + ۳۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دبیر شورای عالی امنیت ملی قبل از پایان سال برای حل و فصل چند پرونده مهم اقتصادی و امنیتی به یکی از کشورهای عربی منطقه سفر می کند. نورنیوز رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۰:۳۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پارلمان بحرین در دیدار با یک هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی اعلام کرد منامه از بهبود روابط دوجانبه استقبال می کند. تنش میان تهران و منامه سابقه ای طولانی دارد و بحرین دی ماه 1394 روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
یک سایت آمریکایی اعلام کرد که نشست نمایندگان دولتی و غیردولتی اسرائیل و چند کشور عربی امروز در ابوظبی برای گفت وگو درباره همکاری در زمینه های کشاورزی و امنیت آب و غذا آغاز شده و سه روز ادامه خواهد داشت.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۵۰ سایت دیگر  
منابع خبری ازانجام مذاکرات میان ایران و بحرین برای احیای روابط خبر دادند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۱۳    
امارات متحده عربی یک کشور کلیدی در خلیج فارس است و زیرساخت های مدرن، حمل ونقل و سیستم های ارتباطی را ارائه می دهد. این کشور با دسترسی آسان جهانی، مکانی عالی برای انجام تجارت است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۳۱    
شفقنا- روزنامه عبری یسرائیل هیوم اعلام کرد: اسرائیل مذاکراتی را با 4 کشور اسلامی و عربی برای پیوستن آنها به توافقنامه های عادی سازی روابط موسوم به توافقنامه های ابراهیم آغاز کرده است. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
یک رسانه عبری زبان از مذاکرات رژیم صهیونیستی و چهار کشور عربی و اسلامی برای عادی سازی روابط با اسرائیل پرده برداشت.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۴:۴۸    
اسرائیل هیوم از مذاکره رژیم صهیونیستی با چهار کشور عربی و اسلامی برای پیوستن به توافق آبراهام خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۱    
شفقنا- روزنامه اسرائیلی هیوم نوشت: اسرائیل در حال انجام مذاکرات با چهار کشور عربی و اسلامی برای پیوستن به توافق صلح است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از العربی الجدید، این روزنامه در گزارش خود عنوان کرد: مذاکرات برای عادی سازی روابط با چهار کشور موریتانی، سومالی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
پیام فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه به همایش دیپلماسی مقاومت: نکوداشت مرحوم حسین شیخ الاسلام توسط شفیق دیوب سفیر این کشور عربی در تهران قرائت شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه تایید کرد این کشور به دنبال حذف ویزا با چند کشور از جمله 4 کشور عربی است.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: تاکنون دو کشور خارجی برای مشارکت در طرح کاشت یک میلیارد درخت اعلام آمادگی کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
سه کشور عربی به اظهارات خطرناک یک وزیر صهیونیست درباره نابودی روستای فلسطینی حواره واکنش نشان دادند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۴    
مارتین ایندیک ترجمه: محمدحسین باقی مراکش از این امتیاز برخوردار است که اولین کشور در جهان بود که در سال1786 با ایالات متحده روابط دیپلماتیک برقرار کرد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سجاد عطازاده، مترجم: قراردادهای ابراهیم و عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی شاید برای برخی غیرمنتظره تلقی می شد اما درحقیقت این توافقات آشکارسازی روابطی است که از چندین سال قبل و از بیم محور مقاومت، بین تل آویو و رژیم های عربی منعقد شده بود ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۱:۳۹    
مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: در همه پروژه ها حتی پروژه های دفاعی می توان از فناوری هوش مصنوعی استفاده کرد.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای وزیران مصر اعلام کرد، هر مادری که در طول حیات خود به دو فرزند اکتفا کند از دولت جایزه می گیرد.
فاش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۹:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
فاش نیوز - رؤسای پارلمان چند کشور عربی در اقدامی بی سابقه در 12 سال گذشته برای حمایت از سوریه و ایستادگی در کنار این کشور وارد فرودگاه بین المللی دمشق شدند. همان کشورهایی که تمام تلاش خود را کرده بودند تا در کنار رژیم صهیونیستی و غرب، بشار اسد را سرنگون کنند! ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۳:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رؤسای پارلمان چند کشور عربی در گامی بی سابقه در 12 سال گذشته در راستای حمایت از سوریه و ایستادگی در کنار این کشور وارد فرودگاه بین المللی دمشق شدند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا : ایلی کوهن، وزیر خارجه رژیم اسرائیل گفت، بعد از تلاش های این وزارتخانه، عمان امروز موافقت خود را با عبور پروازهای اسرائیلی از حریم هوایی این کشور اعلام کرد.
صراط نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: برای اولین بار امارات به فهرست بیست شریک برتر اقتصادی ما خواهد پیوست.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۲۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
شرکت لاکهید مارتین آمریکا از ساخت یک کشتی جنگی به سفارش عربستان سعودی خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۵:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل خاورمیانه فروش جزیره ای در بحرین به رژیم صهیونیستی را نوعی دلالی برای حفظ موقعیت با حمایت دولت های خارجی دانست و گفت: موضوعی به نام فروش یک جزیره تنها یک انحراف اذهان است و صهیونیست ها همین که فرصت پیدا کنند وارد یک کشور عربی شوند، همه محورهای اقتصادی آن را در اختیار خواهند گرفت.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
توافق نامه بیست و پنج ساله ای که چین و ایران در مارس 2021 میلادی به عنوان بخشی از مشارکت راهبردی جامع امضا کردند جنجال زیادی را در غرب به راه انداخت. با این وجود ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۹:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
شفقنا- خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارشی از میزان کمک های سه کشور عربی به زلزله زدگان ترکیه و سوریه منتشر کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ طبق این گزارش، عربستان سعودی با بیشترین میزان کمک، تاکنون 10 هواپیمای حامل کمک های امدادی شامل چادر ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده سازمان ملل در یمن و وزیر خارجه روسیه راه های حل و فصل نزاع در این کشور عربی را که نزدیک به هشت سال است درگیر جنگ شده، مورد بحث و بررسی قرار دادند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
قطر بخشی از امکانات اقامتی جام جهانی 2022 را به مناطق زلزله زده ترکیه و سوریه منتقل می کند. به گزارش شفقنا به نقل از رویترز، کشتی حامل 350 واحد پیش ساخته، روز یکشنبه قطر را به مقصد ترکیه ترک کرد ...