دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۹:۴۵Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۳:۵۱    
تهران- ایرنا- جو بایدن ئیس جمهوری آمریکا امروز یکشنبه اعلام کرد که گروه 7 و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) باید علیه روسیه در کنار یکدیگر بایستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- "ایگور ژوفکا" مشاور رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد که کی یف به دنبال عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین با بیان اینکه اعضای ناتو آرمان های این کشور را رد کرده اند، از کنار گذاشتن آرزوی پیوستن به این ائتلاف نظامی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از گفتگوی امروز خود با رئیس جمهور ترکیه درباره عضویت سوئد و فنلاند در ناتو خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز شنبه اعلام کرد که مناقشه اوکراین به احتمال زیاد از طریق مذاکره حل وفصل خواهد شد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۲۲:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی تسلیحات سنگین از جمله توپخانه راکتی هوویتزر و هیمارس به اوکراین ارسال می کنند که سامانه های هیمارس دقیق تر است و برد بیشتری در مقایسه با مدل های روسی خود دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو با اشاره به حمایت لیتوانی از تحریم های ضد روسی در اتحادیه اروپا، گفت محاصره اقتصادی کالینینگراد نیز در راستای اجرای این تحریم ها است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز در مصاحبه ای اعلام کرد: مطمئنم که سوئد و فنلاند به ناتو ملحق می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور امنیت ملی کره جنوبی امروز (چهارشنبه) و پیش از شرکت یون سوک یول رئیس جمهوری این کشور در نشست هفته آینده ناتو گفت: سئول تصمیم گرفته است که یک نماینده در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک مقام بلندپایه روسیه روز چهارشنبه در پی تهدید غرب به فعال شدن بند پنج اساسنامه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" بر سر اختلاف این کشور با لیتوانی بر سر منطقه کالینینگراد، به اروپا در باره لفاظی های خطرناک هشدار داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در اجلاس آینده خود در مادرید که قرار است روزهای 28 تا 30 ژوئن(7 تا 9 تیر) برگزار شود، از سران چهار کشور منطقه آسیا و اقیانوسیه شامل ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و نیوزیلند نیز دعوت کرده است؛ موضوعی که نظر بسیاری از تحلیل گران را به خود جلب کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۵:۰۱   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی نشست خبری درباره مسائل مختلفی از جمله عضویت فنلاند و سوئد در ناتو، بازداشت جنگجویان آمریکایی در اوکراین توسط روسیه و ترور خبرنگار شهید شبکه الجزیره صحبت کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
قرار است نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) طی روز های چهار شنبه و پنج شنبه آینده، 29 و 30 ژوئن، در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا، برگزار شود. شکی نیست که موضوع روسیه و حمله آن به اوکراین در صدر برنامه های این نشست است ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۳:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جمهور فنلاند اعلام کرد که پیوستن کشورش به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیش از ماه سپتامبر محقق نخواهد شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روسیا الیوم ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سائولی نینیسته رییس جمهوری فنلاند روز سه شنبه در خصوص روند مذاکرات با ترکیه برای پیوستن هلسینکی به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که پیشرفت چندانی در این مورد صورت نگرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- چهار کشور ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و نیوزلند با برگزاری نشستی در حاشیه اجلاس آتی سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در مادرید، راههای کنترل نفوذ چین در منطقه هند- آقیانوس آرام را مورد بررسی قرار می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۳:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو با تاکید بر لزوم تداوم حمایت های نظامی کشورهای اروپایی از اوکراین، گفت عرضه تسلیحات پیشرفته به کی یف، احتمال آزادسازی منطقه دونباس از کنترل روسیه را افزایش می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا گفت باور دارد که نگرانی های ترکیه درباره عضویت سوئد و فنلاند در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برطرف خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۶:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در نشست دو روزه وزرای دفاع این سازمان نظامی تأکید کرد: حل مشکل پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو دشوار است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن اعلام کرد، در نشست سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در ماه جاری به عنوان اولین رهبر ژاپن در گردهمایی این ائتلاف امنیتی غربی شرکت می کند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نتیجه یک نظرسنجی درصد پایین اعتماد مردم ترکیه را به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۳:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
دبیرکل ناتو گفت که سوئد گام های مهمی برای برآورده کردن درخواست های ترکیه برای موافقت با عضویت استکهلم در ناتو برداشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۱۸:۲۸    
تهران – ایرنا – ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو" روز یکشنبه گفت که این نهاد نظامی با همپیمانانش شامل ترکیه، سوئد و فنلاند برای برطرف کردن موجبات نگرانی آنکارا، همکاری و تلاش می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که پاسخ مسکو به تجدید قوای نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در لهستان متناسب خواهد بود.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۳:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
بعد از گزارش ها درباره تصمیم سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای دعوت از اوکراین جهت شرکت در نشست مادرید، مقامات این سازمان نیز چنین خبری را تایید کردند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در راستای همسویی با غرب علیه روسیه، احتمالا در نشست آتی سران ناتو شرکت می کند. خبرگزاری کیودو در گزارشی نوشت نخست وزیر ژاپن با هدف همسویی با متحدان غربی خود علیه روسیه بر سر اوکراین ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۴ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز نوشت: فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن احتمالا در نشست آینده سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که قرار است در اواخر ماه ژوئن برگزار شود، شرکت می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۶:۵۶    
ایران پرس: دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد: کشور های غربی باید برای یک جنگ فرسایشی طولانی در اوکراین آماده شوند، زیرا این ائتلاف در حال حاضر شاهد تبدیل شدنِ حملات نظامی به جنگی فرسایشی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۲۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز در سخنانی اعلام کرد: تلاش می کنیم نگرانی های ترکیه در پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو را رفع کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۲۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که نشست ماه آینده سران ناتو در شهر مادرید با موضوع مواجهه با روسیه و چین برگزار خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۷:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پنجاه و یکمین رزمایش دریایی عملیات بالتیک موسوم به بالتاپس-22 را در روزهای 5 تا 17 ژوئن به میزبانی سوئد برگزار می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۰۹:۱۹    
تهران- ایرنا- معاون دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد: درحالی که تهاجم روسیه به اوکراین در جریان است، این سازمان دیگر به تعهدات سابق خود در قبال مسکو مبنی بر مستقر نشدن نیروها در اروپای شرقی پایبند نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۰۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو اعلام کرد :به تعهدات سابق خود به مسکو برای مستقر نکردن نیروهایش در شرق اروپا پایبند نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - آنکارا که پیشتر هم مخالفت خود را با پیوستن فنلاند و سوئد به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) - اعلام کرده بار دیگر بر عدم الحاق این دو کشور به این سازمان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه از مذاکرات بین مقامات ترکیه و هیات هایی از سوئد و فنلاند نوشت: مذاکرات برای فائق آمدن بر مخالفت آنکارا با عضویت این دو کشور نوردیک در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیشرفتی نداشت و زمان از سرگیری مذاکرات معلوم نیست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حالی با بهره گیری از بحران اوکراین و افزایش شمار اعضا به 32 کشور برای نجات این ائتلاف از مرگ مغزی می کوشند که انتظار می رود در طرف مقابل، روسیه نیز در صدد تقویت سازمان پیمان امنیت جمعی برآید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده پیشین پارلمان آلمان گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی را عامل تحمیل سیاست های آمریکا در اروپا دانست.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۲۳:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی گفت: ما باید برای این واقعیت آماده باشیم که جنگ اوکراین می تواند برای مدتی طولانی ادامه یابد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ترکیه برای عضویت فنلاند و سوئد در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی پیش شرط هایی را تعیین کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - مارگاریتا روبلز و بن والاس وزیران دفاع اسپانیا و انگلیس در دیداری در مادرید اعلام کردند که نفوذ فزاینده روسیه در آفریقا تهدیدی نگران کننده برای امنیت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) محسوب می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- بیش از 80 سناتور آمریکایی در نامه ای به جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواستار عضویت فوری سوئد و فنلاند در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به بهانه حمایت از سیاست درهای باز ناتو شدند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۷:۱۲    
تهران - ایرنا – وزیر امور خارجه فنلاند اعلام کرد روند عضویت کشورش در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، زمان بر خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۵:۱۳    
تهران – ایرنا – ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه در سخنانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با استقبال از روند عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف نظامی، گفت الحاق این دوکشور به ناتو، باعث تقویت همکاری میان این ائتلاف و اتحادیه اروپا خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه در سخنانی در مجمع جهانی اقتصاد در داووس، با استقبال از روند عضویت فنلاند و سوئد در این ائتلاف نظامی، گفت الحاق این دوکشور به ناتو، باعث تقویت همکاری میان این ائتلاف و اتحادیه اروپا خواهد شد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۷:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل – محمدرضا الکائی : اخیراً مسئله عضویت دو کشور اروپای شمالی یعنی فنلاند و سوئد در ائتلاف نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو خبرساز شده و حساسیت ها و تنش های سیاسی بسیاری را برانگیخته است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – فنلاند در آستانه پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی "ناتو"، هم زمان با نگرانی های فزاینده در سراسر اروپا و در پی نگرانی از واکنش نظامی روسیه، بودجه نیروهای نظامی خود را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۹:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی امروز در خصوص عضویت سوئد و فنلاند در ناتو با رئیس جمهور ترکیه گفتگو کرد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس سیاسی گفت: ترکیه به دلیل موضع گیری های خود در خصوص عضویت سوئد و فنلاند، جایگاه خود را در ناتو از دست داده است و وقت آن رسیده تا از این پیمان کنار گذاشته شود.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۷:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رم- ایران پرس: مردم ایتالیا بار دیگر تظاهرات گسترده ای را در شهرهای بزرگ این کشور ضد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برگزار کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۲:۰۷    
جنگ اوکراین که از دلایل عمده آن پافشاری سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بر گسترش به شرق و عضویت کشور های حوزه خارج نزدیک روسیه به ویژه اوکراین بود، عملاً موجب تشدید تلاش های ناتو برای به عضویت درآوردن دیگر کشور های اطراف روسیه در این سازمان نظامی غربی شده است