دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۹:۳۵Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتحادیه عرب»

شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- امیر قطر امروز برای نخستین بار به قاهره سفر می کند. به گزارش شفقنا به نقل از میدل ایست نیوز، دربار قطر اعلام کرد که تمیم بن حمد امیر قطر امروز وارد قاهره خواهد شد. این اولین سفر امیر قطر به قاهره است، هرچند وی در سال 2015 برای مشارکت در نشست سران اتحادیه عرب به شرم الشیخ رفته بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب از آمادگی کامل این نهاد برای به سرانجام رسیدن آشتی ملی در لیبی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون دبیرکل اتحادیه عرب از تلاش برخی کشورهای عربی برای بازگرداندن سوریه به کرسی خود در این اتحادیه خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- حسام زکی معاون دبیرکل اتحادیه عرب چهارشنبه شب گفت که بازگشت سوریه به این اتحادیه، پیش یا پس از نشست سران اتحادیه عرب در الجزایر دور از انتظار نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
معاون دبیر کل اتحادیه عرب تأکید کرد موضوع بازگشت سوریه به این اتحادیه نیازمند مشورت بیشتر است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب امروز در سخنانی گفت: اتحادیه عرب آمادگی دارد میزبانی مذاکرات احتمالی آتش بس میان روسیه و اوکراین را برعهده بگیرد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۶:۱۸    
شفقنا- معاون دبیرکل اتحادیه عرب امروز از تلاش برخی کشورها برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب خبر داد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از روزنامه الشرق ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون دبیرکل اتحادیه عرب گفت، تلاش هایی از سوی برخی کشورها برای بازگرداندن سوریه به این اتحادیه در حال انجام هستند اما پیش بینی زمان تحقق این امر دشوار است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در دیدار روز سه شنبه دبیرکل اتحادیه عرب با رئیس جمهور الجزایر، تحولات اوضاع کشورهای عربی و نشست آتی سران کشورهای عربی در الجزایر که در 1 تا 2 نوامبر برگزار می شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سلام نو / تقریب   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: چارچوب هرگونه همکاری منطقه ای در صورتی که حقوق مردم فلسطین به طور کامل رعایت نشود، شکننده و قابل اشتعال باقی خواهد ماند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون دبیرکل اتحادیه عرب با اشاره به اینکه کشورهای عربی موضعگیری بی طرف و مثبتی را در مورد بحران اوکراین در پیش گرفته اند، تاکید کرد که این کشورها می توانند در پایان بحران اوکراین نیز نقش ایفا کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری آخرین دور از نشست لیبیایی ها در قاهره برای تعیین اصول و قواعد قانون انتخابات، توجیه خارطوم جهت استفاده از خشونت علیه تظاهرات کنندگان سودانی و ابراز تاسف اتحادیه عرب از موضع شورای امنیت در قبال سدالنهضه از جمله خبرهای آفریقا هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیرکل اتحادیه عرب از طولانی بودن بحران اوکراین سخن گفت و تصریح کرد: روسیه تاکید دارد که موازنه قوا باید در راستای حفظ نقش این کشور و نفوذ جهانی آن تغییر کند.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
احمد ابوالغیظ، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: اعضای این اتحادیه تسلیم آنچه به آن ها دیکته می شود نشده اند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
احمد ابوالغیط در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی مصری تاکید کرد: کشورهای عربی با فشار غربی ها در زمینه موضع گیری علیه روسیه مواجه هستند، اما موضع جهان عرب در قبال جنگ اوکراین مشخص است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد که کشورهای عربی برای مخالفت با "عملیات نظامی ویژه" روسیه در اوکراین و تحریم آن با فشارهایی از سوی کشورهای غربی مواجه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۸:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب از فشار غرب بر کشورهای عربی به منظور رد عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۰۷:۲۵    
شفقنا- احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به بحران اوکراین و پیامدهای آن واکنش نشان داد و عنوان کرد که این بحران برای مدت طولانی ادامه می یابد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه عرب به درخواست اتحادیه اروپا برای جانبداری از اوکراین در مقابل روسیه پاسخ منفی داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۶:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
نماینده عربستان سعودی در اتحادیه عرب، امروز در نهمین نشست مشترک گفت وگوهای سیاسی عربی و اروپایی، اتهامات تندی به ایران زد و تهران را عامل بی ثباتی و هرج و مرج در منطقه و دنیا معرفی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک منبع آگاه در اتحادیه عرب از فشار کشورهای اروپایی بر دولتهای عربی برای تغییر موضع خود در قبال جنگ روسیه و اوکراین که بر اساس اصل بی طرفی اتخاذ شده است، خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۰:۲۱    
اتحادیه عرب بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را به توقف اشغال اراضی فلسطینی و عقب نشینی کامل از آن ملزم کند.
سلام نو / شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
کمبود غلات، افزایش قیمت بنزین و مواد غذایی، تورم و این واقعیت که بسیاری از سازمان های جهانی امدادی اکنون بیشتر بر اوکراین متمرکز شده اند، از جمله مشکلاتی هستند که کشورهایی مانند لبنان، سوریه، تونس، لیبی و یمن را که پیش از این نیز دچار بی ثباتی هایی بودند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه عرب در بیانیه ای به مناسبت 55امین سالروز جنگ سال 1967 ، خواستار عقب نشینی کامل رژیم صهیونیستی از اراضی اشغالی فلسطینی و عربی و حمایت جامعه بین الملل از ملت فلسطین شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
وزرای خارجه هفت کشور عربی به همراه دبیرکل اتحادیه عرب تحولات اوکراین و تاثیر آن بر امنیت غذایی و انرژی را بررسی کردند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۲۲:۱۰    
شفقنا- فواد حسین ، وزیر امور خارجه عراق خواستار ایجاد شرایط گفت وگوی مناسب در سایه جنگ روسیه و اوکراین برای مهار پیامدهای فزاینده این جنگ شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۶:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اتحادیه کشورهای عرب در پی تشدید تنش ها وحملات نیروهای اشغالگر صهیونیستی در سرزمین های اشغالی کرانه رود باختری به این حملات که با سالروز شکست کشورهای عربی مقابل رژیم صهیونیستی هم مصادف شده، واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
یک منبع وابسته به اتحادیه عرب از ابتلای احمد ابوالغیط دبیر کل این اتحادیه به ویروس کرونا خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۲۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که روسیه از مواضع اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و سازمان همکاری اسلامی در قبال وضعیت جهان قدردانی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۰:۵۵    
احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب یورش صهیونیست ها را به مسجد الاقصی محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان ملل، اتحادیه عرب و جمعی از سازمان ها و کشورهای عربی و اسلامی در بیانیه هایی یورش شهرک نشینان به مسجدالاقصی و اقدامات تحریک آمیز صهیونیست ها در قدس اشغالی را محکوم کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری محلی از زخمی شدن 137 فلسطینی در درگیری با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری و حمله صهیونیست ها به خبرنگاران و اصحاب رسانه در قدس اشغالی خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۳:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
قطر، مصر، اتحادیه عرب و رام الله حملات امروز شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی را محکوم کرده و خواستار مداخله جامعه جهانی برای توقف آن شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پارلمان عراق در نشست اتحادیه پارلمانی عرب درباره قدس در قاهره، به عبارت کشور اسرائیل در بیانیه پایانی اعتراض کرد و گفت باید به جای آن از عبارت رژیم اشغالگر اسرائیل استفاده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پارلمان عرب به نحوه ذکر نام رژیم صهیونیستی در بیانیه پایانی نشست اتحادیه پارلمانی عرب اعتراض کرد و خواستار تغییر آن شد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۲۳:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ملت فلسطین دیگر منتظر نظام های عرب و یا اتحادیه عرب نمی ماند/ در 20 سال گذشته مقاومت قوی تر شده است
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۹:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت ششمین سالروز شهادت شهید مصطفی بدر الدین تاکید کرد ملت فلسطین به این اطمینان رسیده که دیگر نباید منتظر اتحادیه عرب و سازمان ملل و رژیم های عربی بمانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ - ۱۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت ششمین سالروز شهادت شهید مصطفی بدر الدین تاکید کرد ملت فلسطین به این اطمینان رسیده که دیگر نباید منتظر اتحادیه عرب و سازمان ملل و رژیم های عربی بمانند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا از انتخابات پارلمانی لبنان استقبال و ابراز امیدواری کردند که این انتخابات در اصلاح اوضاع سیاسی و اقتصادی این کشور نقش داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دبیرخانه اتحادیه عرب به مناسبت هفتاد و چهارمین سالروز اشغال فلسطین از شورای امنیت خواست برای حمایت از ملت فلسطین و اجرای قطعنامه های مرتبط با آنها مداخله فوری کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۲۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - اتحادیه عرب از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا اقدامات لازم را برای تحت فشار قرار دادن رژیم صهیونیستی جهت توقف حملات این رژیم علیه مردم فلسطین انجام دهد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل، اتحادیه عرب و جمعی از کشورهای جهان در بیانیه های جداگانه حمله پلیس رژیم صهیونیستی به مراسم تشییع پیکر خبرنگار شبکه الجزیره در شهر قدس اشغالی که موجب زخمی شدن ده ها فلسطینی شد، محکوم کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر لبنان از انجام تمام مقدمات برای برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور که فردا (یکشنبه) در داخل لبنان برگزار می شود، خبر داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه خواستار همکاری مؤثر عمان در تلاش ها برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۲۳:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه خواستار همکاری مؤثر عمان در تلاش ها برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۲۳    
وزیران امور خارجه روسیه و عمان در مسقط درباره روابط دوجانبه گفت وگو کردند و وزیر امور خارجه عمان نقش روسیه را در روند مذاکرات وین ستود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اتحادیه عرب ضمن محکوم کردن به شهادت رساندن شیرین ابوعاقله خبرنگار الجزیره توسط رژیم صهیونیستی، خواستار تحت پیگرد قرارگرفتن عاملان این جنایت شد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه عرب، رژیم صهیونیستی را مسئول کامل این جنایت و اشغالگران را مستلزم پرسشگری مجامع بین المللی دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه در سفر خود به الجزایر ضمن تقدیر از موضعگیری اتحادیه عرب در حمایت از تشکیل کمیته ای برای میانجیگری میان دو طرف درگیر در اوکراین اظهار کرد، موضعگیری های کشورهای عربی درباره جنگ در اوکراین دارای اعتدال است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۲۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه عرب از جامعه جهانی خواست تا به حمایت خود برای مقابله با بحران انسانی در سوریه ادامه دهد.