پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۴:۳۶Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اتحادیه عرب»

ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۲    
در 22 مارس سال 1945، لبنان عضو اتحادیه عرب و یکی از بنیان گذاران سازمان ملل متحد (کنفرانس سازمان ملل متحد سان فرانسیسکو 1945) شد و در 31 دسامبر 1946، نیروهای فرانسوی به طور کامل از لبنان خارج شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
دبیرخانه اتحادیه عرب از سازمان ملل خواست تدابیر لازم برای اجرای قطعنامه های خود را بر اساس منشور این سازمان اتخاذ کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
اتحادیه عرب به دیدار تحریک آمیز وزیر خارجه آمریکا از شهرک های صهیونیست نشین در کرانه باختری و جولان اشغالی سوریه واکنش نشان داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۰    
دبیرکل اتحادیه عرب سفر وزیر خارجه آمریکا به شهرک های صهیونیست نشین کرانه باختری و جولان اشغالی را محکوم و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۷:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب بازدید وزیر خارجه آمریکا از شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری و بلندی های جولان اشغالی را محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
جنبش حماس با انتقاد از میزبانی امارات از هیأتی صهیونیستی مرتبط با شهرکسازی های اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین، رفتار ابوظبی را نقض تصمیمات اتحادیه عرب و تقویت اشغالگری صهیونیست ها دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۴:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
دولت عراق بار دیگر بر مخالفت خود با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و گفت که بغداد به مصوبات اجلاس اتحادیه عرب در سال های 2002 و 2012 درباره فلسطین پایبند است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا- یاسین الشریف کاردار موقت سفارت عراق در دمشق به نمایندگی از دولت عراق خواهان بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۸:۰۰    
اتحادیه عرب تمامی موسسات و نهادهای حقوقی بین المللی را به مداخله فوری برای عمل به مسئولیت های خود در قبال اسرای فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی و حمایت از آنان فراخواند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۹:۴۷    
اتحادیه عرب در واکنش به شهادت دیروز یکی از اسرای فلسطین در داخل زندان اسرائیلی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، خواستار مداخله نهادهای بین المللی و حقوق بشری برای اجرای قوانین مربوط به حمایت از جان اسرا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۶:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
پس از آنکه یک اسیر فلسطینی در نتیجه اهمال پزشکی زندانبانان صهیونیست به شهادت رسید، اتحادیه عرب خواستار مداخله فوری برای حمایت از اسرای در بند رژیم صهیونیستی شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۸:۳۱    
رضا صدرالحسینی تحلیلگر مسائل منطقه در گفت و گو با جام جم انلاین در پاسخ به این سوال، دبیر کل اتحادیه عرب بر این باور است که منطقه دچار دور جدیدی از چالش و تهدید بی سابقه بر اثر دخالت های منطقه ای ایران و ترکیه شده است ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۴۶    
دبیرکل اتحادیه عرب درگذشت دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل سابق اتحادیه عرب در واکنش به پیروزس جو بایدن در انتخابات آمریکا و انتقاد اخیر وی از سیسی تصریح کرد، موضوعات زیادی مانند سد النهضه، بحران لیبی و سوریه و شاخ آفریقا هست که باید با دولت جدید آمریکا در میان گذاشته شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
اتحادیه عرب که با هدف همگرایی و انسجام میان اعراب تاسیس یافت نه تنها هیچگاه در تحقق این هدف راه به جایی نبرد، بلکه در حال حاضر به اتحادیه بیمار و در حال احتضار عرب، تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۰:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
اتحادیه عرب که با هدف همگرایی و انسجام میان اعراب تاسیس یافت نه تنها هیچگاه در تحقق این هدف راه به جایی نبرد، بلکه در حال حاضر به اتحادیه بیمار و در حال احتضار عرب، تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا-تهران- رئیس جمهور پیشین تونس از عدم محکومیت عادی سازی روابط برخی کشور عربی با رژیم صهیونیستی از سوی اتحادیه عرب به شدت انتقاد کرد و گفت: این اتحادیه به لاشه ای بد بو تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق تونس اعلام کرد که اتحادیه عرب در سایه بی تفاوتی نسبت به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی یک نهاد مُرده به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور پیشین تونس گفت، اتحادیه عرب پس از آنکه عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را محکوم نکرد، به لاشه مردار تبدیل و دفن شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۸:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در جریان دیدار با دبیرکل اتحادیه عرب بر لزوم تحقق راهکار سیاسی به عنوان راه حل برون رفت از بحران سوریه تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
در دیدار فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با دبیرکل اتحادیه عرب اعلام شد، بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و باید برای حل سیاسی آن تلاش شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه عبری زبان از تغییر موضع اتحادیه عرب نسبت به سوریه و تلاش احتمالی دولت آمریکا برای عادی سازی روابط میان دمشق و تل آویو پرده برداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
اتحادیه عرب در سالروز صدور بیانیه موسوم به بالفور خواستار به رسمیت شناختن کشور فلسطین و اصلاح اشتباه تاریخی انگلیس شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل سابق اتحادیه عرب در سخنانی از الازهر و شورای امنیت خواست تا برای مهار موج درگیری تمدن ها وارد عمل شوند.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
رهبران اتحادیه اروپا ضمن درخواست از ترکیه برای احترام به آنها، هشدار دادند دست اندازی ترکیه به آبهای یونان "کاملا غیرقابل قبول" است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب بر ترکیه تاخت و مدعی شد، این کشور پایان خوبی نخواهد داشت زیرا کشورهای "بزرگی" مثل فرانسه را تهدید می کند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۰۹:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از فارس، در میان ادامه تنش ها به خاطر اظهارات ضد اسلامی فرانسه، پارلمان عربی، جامعه بین الملل را به جرم شناختن توهین به پیامبر اکرم (ص) و مسلمانان و اسلام فراخواند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۵۹    
دکتر محمد سید احمد تحلیلگر مصری: اتحادیه عرب در جهان عرب نقشی ندارد چراکه نظام های مرتجع عربی"خائن و مزدور"پس از سلطه بر این اتحادیه آن را به محلی برای اجرای طرح های آمریکایی صهیونیستی تبدیل کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
پس از انصراف 6 کشور از عهده داری ریاست شورای اتحادیه عرب در نهایت نمایندگی دائم مصر در این اتحادیه اعلام کرد که قاهره پست مذکور را برعهده خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
پس از مخالفت 5 کشور با پذیرش ریاست اتحادیه عرب، مصر برای پذیرش ریاست شورای اتحادیه عرب اعلام آمادگی کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۳۳    
مصر ریاست دورع ای شورای اتحادیه عرب را به دست گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
مصر در حالی رسما اعلام کرد که ریاست دوره ای شورای اتحادیه عرب را بر عهده گرفته است که شش کشور عربی از عهده داری ریاست دوره ای این شورا خودداری کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا -پس از آنکه 5 کشور عربی ریاست اتحادیه عرب را رد کردند، مصر برای پذیرش این تصدی اعلام آمادگی کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
بغداد- ایرنا- بر اساس سند منتشر شده در برخی رسانه های عراقی، شورای امنیت ملی این کشور با درخواست اتحادیه عرب مبنی بر تروریستی خواندن گروه اخوان المسلمین مخالفت کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۵۰    
سازمان همکاری های اسلامی در پی آتش سوزی مسجدالاقصی در 21 آگوست 1969 بوجود آمد. بسیاری از رهبران اسلامی از جمله امین الحسینی، مفتی اعظم مسجدالاقصی این آتش سوزی را جنایت فجیع صهیونیست ها نامید
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بغداد - ایرنا - وزیر امور خارجه عراق امروز (پنجشنبه) دریافت هرگونه پیشنهاد یا قرار گرفتن در معرض فشار برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد و تاکید کرد که کشورش به مصوبات اتحادیه عرب و حق تعیین سرنوشت فلسطینی ها متعهد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۶    
دبیرکل اتحادیه عرب که روز گذشته در جلسه ای با حضور مقامات روس شرکت کرده بود احترام متقابل و عدم دخالت در امور سایرین را اساس امنیت در خلیج فارس عنوان کرد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در سرمقاله روزنامه رأی الیوم به آخرین تحولات سوریه پرداخت و نوشت: اگر دولت سوریه دیگر به اتحادیه عرب بر نمی گردد اما پر واضح است که کشورهایی که کرسی این کشور را ده سال پیش با درخواست آمریکا به تعلیق درآوردند به تدریج و با دستور یا عدم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو سابق شورای جمعیت الوفاق بحرین تأکید کرد که کارکرد رژیم های عربی هموار کردن مسیر عادی سازی روابط با اسرائیل و خدمت به این رژیم است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۲:۵۵    
رئیس اتحادیه علمای مسلمان گفت سازمان همکاری اسلامی هم مانند اتحادیه عرب در حالت کما قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۸:۴۹    
وزیر امور خارجه عراق با دبیرکل اتحادیه عرب دیدار و درباره مسائل دارای اهمیت مشترک گفت وگو کرد. همچنین وزیر خارجه مصر امروز، دوشنبه گفت: مصر آماده کمک به عراق در مقابله با چالش ها و مداخلات در امور داخلی آن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه عراق امروز در قاهره با دبیرکل اتحادیه عرب دیدار کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : انصراف 6 کشور فلسطین، قطر، کومور، کویت، لبنان و لیبی از ریاست دوره ای اتحادیه عرب به دلیل بالاگرفتن اختلاف نظر ها در مورد عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، از فروپاشی قریب الوقوع این بلوک سیاسی منطقه ای حکایت دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۱۵    
پس تبدیل اتحادیه عرب به صدای محور عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، کشور های عربی در تحولی بی سابقه از پذیرش کرسی ریاست این اتحادیه انصراف می دهند.