یکشنبه ۲۹ فروردینساعت ۰۸:۲۰Apr 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امت اسلامی»

خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۲    
کابل - داور بین المللی قرآن از افغانستان گفت: برپایی جلسات آنلاین با حضور اساتید و صاحب نظران عرصه علوم قرآنی در ماه رمضان از راه کارهای مهم برای تحقق وحدت و همبستگی میان جوامع اسلامی در جهان است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۴۵    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امیدواریم در این ماه عظیم و کریم با بهره گیری از فضای مجازی در شرایط کرونایی ارتباطات گسترده ای را درسطح بین المللی در جهت تقویت مودت ، وحدت و همبستگی فراهم سازیم.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۸:۳۳    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: ماه بزرگ رمضان در میان دوازده ماه قمری دارای فضائل و ویژگی های عظیم است، در واقع در این ماه امت اسلامی از لحاظ روحی و جسمی پالایش شده و خود را برای بندگی آماده می کند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۰:۳۶    
در روایتی از پیامبر اکرم(ص) داریم که ماه رمضان در نزد خدا بهترین ماه ها و روزهایش بهترین روزها و شبهایش بهترین شب ها و ساعت هایش بهترین ساعت هاست. ماه مبارک رمضان، ماه دعوت به سوی مهمانی خداست. باید در آن دقت کرد به فلسفة روزه گرفتن، انگیزة این مهمانی ها و وظایف خود به عنوان مهمان آشنا بود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۲۵    
حوزه/ شیخ بازماندگان با بیان اینکه نباید همدلی امت اسلامی به ایامی خاصی منتهی شود، گفت: دشمن از اتحاد امت اسلامی جلوگیری می کند، زیرا منافع خود را در خطر می بینید.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۸:۳۹    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: خداوند متعال به شکل ویژه ای این ماه را کرامت بخشیده است، این ماه فرصتی گران بها و محوریت گسترده ای برای تقویت وحدت و زدودن نامهربانی ها ، اختلافات و بی مهری ها دارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: رمضان، مجالی در نیایش و ستایش رب العالمین برای عبور از بحران فراگیر کرونا ویروس و فرصتی مناسب برای تقویت همدلی و هم صدایی امت اسلامی است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۳۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:رمضان؛ مجالی در نیایش و ستایش رب العالمین برای عبور از بحران فراگیر کرونا ویروس و فرصتی مناسب برای تقویت همدلی و همصدایی امت اسلامی است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۲    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: فضائل و ویژگی های ماه مبارک رمضان بسیار عظیم و بزرگ است، امت اسلامی باید با استعانت به قرآن کریم و تمرکز براخلاص در عبادت و سایر ویژگی ها ، صفات الهی را در خود متبلور کنند و در مسئله وحدت و نزدیکی میان امت اسلامی بکار گیرند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۳:۵۶    
حوزه/ سید عبد الملک بدر الدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به ملت یمن و امت اسلامی تبریک گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
تمدن نوین اسلامی یک مسأله مشترک و شایسته تفکر برای همه نخبگان جهان اسلام است و مهمترین عامل ایجاد انسجام و کاهش تنشها و هم افزایی ظرفیت های بی بدیل فکری و عینی امت اسلامی به شمار می رود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در دیدار رئیس دیوان وقف سنی عراق بر لزوم وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در برابر استکبار جهانی تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رهبر جنبش انصارالله یمن طی پیامی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان ضمن تاکید بر ضرورت بهره گیری مردم یمن و امت اسلامی از برکات این ماه، اعلام کرد: بشریت از هیمنه اسرائیل و آمریکا رنج می برند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
فارس: سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر معنوی انقلاب یمن و رهبر جنبش انصارالله این کشور در پیامی، آغاز ماه مبارک رمضان را تبریک گفت. وی در این پیام گفت که در مرحله کنونی امت اسلامی آماده استفاده از قرآن کریم و هدایت به وسیله آن است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۷:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رهبر انقلاب یمن در پیام تبریک حلول ماه رمضان تاکید کرد در شرایطی که جامعه بشری از سلطه قدرت های استعماری آمریکا و اسرائیل رنج می برد، امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری به هدایت قرآنی نیازمند است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۰:۱۵    
سید عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصار الله یمن با صدور بیانیه ای آغاز ماه مبارک رمضان را به ملت یمن و امت اسلامی تبریک گفت.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان ، سید افضل میرلوحی تهیه کننده برنامه "ضیافت" در این خصوص گفت: برنامه "ضیافت" که در سنوات گذشته به معرفی شخصیت معنوی و اخلاقی بیش از 170 چهره برجسته علمی و فقهی جهان تشیع پرداخته است ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۷    
استاد حوزه علیمه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم، بیان کرد: کادر سازی و تربیت و پرورش جوان انقلابی یک امر بسیار مفید و موثر در تقویت و بسترسازی وحدت میان اقشار جوامع اسلامی است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۸:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه روز قدس از روزهای مهم تاریخ انقلاب است، گفت: درخواست راهپیمایی خودرویی برای روز قدس به ستاد کرونا ارائه شده است. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۰۸:۴۲    
خطیب جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی، بیان کرد: گسترش مراکز تولید محتوا و حمایت از آنان موجب خنثی نمودن دروغ پردازی های بنگاه های پلید دشمنان اسلام خواهد شد، همگان وظیفه دارند از وسایل ارتباط جمعی برای گسترش وحدت و تقریب امت اسلامی تلاش کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۶:۳۰    
رهبر جنبش انصار الله یمن به مناسبت استقبال از ماه مبارک رمضان بر لزوم توجه بیشتر به قرآن کریم در این ماه تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۲:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- سید عبد الملک بدر الدین الحوثی رهبر جنبش انصار الله یمن جمعه شب گفت: ملت اسلامی نیازمند فرهنگ قرآنی است تا تمام جهت گیری خود را براساس آن استوار کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۱۰    
استاد دانشگاه تهران گفت: شهید صدر طرح واره المرجعیة الموضوعیه را نوشت و به جای بیت ، دستگاه برنامه ریزی احداث و کمیته هایی برای پیگیری امور علمای بلاد، نظام آموزش حوزه، ارتباط حوزه با عموم و ساماندهی امور علمی حوزه تأسیس کرد. زیباتر از همه اینکه به امت اسلامی نقش نظارت بر حرکت مرجعیت را اعطا می کند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۲    
استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: هدف از ایجاد ارتباط با ملت ها و به خصوص مسلمین عالم ایجاد وحدت و زندگی مسالمت آمیز و آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت است، با توجه به تعدد مذاهب و فرقه های اسلامی تبعیت از قرآن و سنت رسول خدا(ص) و اهل بیت (ع) یک امر ضروری است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۲:۳۰    
معرفی گزارش شناسنامه گزارش عنوان گزارش: واکاوی مفهومی کلید واژگان چند معنا در قانون اساسی: مدخل امت مؤلف: حامد نیکونهاد دفتر: مطالعات قانون و قانونگذاری شماره مسلسل: 13950015 تاریخ انتشار: 05/04/1395 تعداد صفحات: 33 صفحه ناشر: پژوهشکده شورای نگهبان ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۴:۲۲    
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه امروز دشمن می داند که در این عرصه حریف امت اسلامی نمی شود، گفت: مبنای ما قوی شدن در گام دوم انقلاب است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۱۱:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر شهریاری تأکید کرد: جهان اسلام، امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تلاش برای شکست دادن توطئه های دشمنان برای ایجاد تفرقه و چند دستگی میان امت اسلامی است.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: تمامی مسئولان و مدیران دولتی و امت اسلامی ایران، مدیون رشادت ها و جانفشانی های شهدا و ایثارگران هستند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۲:۵۳    
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: شناخت صحیح و درست از فلسفه ظهور امام عصر موجب خواهد شد امت اسلامی به وظایف خود به خوبی عمل کنند؛ یکی از اهداف انقلاب اسلامی، کادرسازی و سرباز پروری برای ظهور امام عصر می باشد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۱:۲۹    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اذعان داشت: ماه شعبان ماه امامت است و نیمه شعبان لیله القدر این ماه است؛ امت اسلامی باید خود را برای سربازی در رکاب حضرت آماده کرده و پیوسته تلاش کنند تا موانع ظهور مرتفع گردد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۲۰:۲۹    
رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: احادیث متعددی در تایید امام مهدی(عج) در آخرالزمان وجود دارد که مورد تایید اکثر علمای بزرگ اهل سنت است، او از فرزندان فاطمه(س) است و عالم را از ظلم و بی عدالتی نجات خواهد داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۸:۰۵    
خبرگزاری میزان - جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب همواره پیام آور صلح، دوستی و برادری را به تمام کشور ها به خصوص کشور های منطقه و جهان اسلام مخابره کرده است. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۵:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نزدیکی قلب های مردم جهان به حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه مهمترین رکن زمینه سازی برای ظهور است. آمادگی و رغبت عموم مردم در جهان و ارتباط معنوی و محکم امت اسلامی به شکل ویژه، مهمترین گونه آمادگی و مهیا ساختن بستر ظهور به شمار می رود.
مرصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: امام جمعه سرپل ذهاب گفت: انتظار فرج امام زمان(عج) بهترین و بالاترین اعمال است و در کلام ائمه و پیامبر (ص) از جایگاه مهمی برخوردار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مرکز مطالعات فکری امت واحده باهمکاری بنیاد بین المللی عاشورا و استان قدس رضوی وبینار بین المللی با عنوان نقش امت اسلامی در برابر چالش های حاضر و امید به ظهور منجی برگزار می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان امام جمعه ابهر گفت: رشد فرهنگی امت اسلامی مهم ترین شرط ظهور است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۰۱:۳۲    
عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با صدور پیامی درگذشت آیت الله تسخیری را تسلیت گفت.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
طبق بیانیه گام دوم انقلاب سکاندار چهل ساله دوم انقلاب جوانان بوده و رهبر معظم انقلاب نیز بارها توصیه کرده راه برون رفت از مشکلات تشکیل یک دولت جوان انقلابی و حزب الهی است. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۱:۰۱    
استاد دانشگاه و حوزه علمیه قم، بیان کرد: مکتب نورانی بخش سیدالشهدا توسط مذاهب اسلامی و ادیان مختلف مورد تجلیل و تمجید قرار می گیرد؛ در پیاده روی اربعین مشاهده می کنیم از بسیاری از کشورهای مختلف دراین مسیر به عشق سیدالشهدا حضور بهم می رسانند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۲۱:۳۱   + ۵۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: ضروری است امت اسلامی در مواجهه با اسلام هراسی به ویژه در برابر اقداماتی مانند ممنوعیت سفر و استفاده منزجر کننده از عباراتی همچون "تروریسم اسلامی"، موضعی واحد اتخاذ کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۳   + ۶۳ سایت دیگر  
سید ابراهیم رئیسی صبح امروز (چهارشنبه) همزمان با سوم شعبان سالروز میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار، در دیدار با فرماندهان و کارکنان فرماندهی حفاظت سپاه، سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ان شاالله خداوند متعال به برکت موالید ماه شعبان ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
شفقنا- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: افراد صالح فقط به فکر سعادت خود نیستند بلکه جامعه را هم به حق و صبر توصیه می کنند زیرا برای موفقیت در مقابل دشمن و شکست حیله و نیرنگ نیاز به صبر و استقامت هست. ...
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، گفت: ولادت این مولود عزیز دارای برکات و ثمرات عظیم است، ایشان بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۷    
کارشناس علوم دینی و استاد حوزه علمیه قم ، بیان کرد: امت اسلامی باید هم بعد استکبار ستیزی و ظلم ستیزی و ازسویی دیگر روحیه لطیف با مردم ، مطلومان و نزدیکان و عزیزان خود را از امام حسین(ع)بیاموزند.
تقریب   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم، گفت: میلاد امام حسین(ع) از جهتی به مانند بعثت رسول خدا دارای اهمیت و برکت می باشد، ایشان موجب احیای بشریت از جهالت و تاریکی و هدایت به روشنایی و وحدت امت اسلامی شدند.
جمعی از علما و شخصیت های مذهبی پاکستان در نشستی در اسلام آباد بر نقش محوری پیامبر اعظم (ص) و آموزه های آن حضرت در ایجاد و تقویت اتحاد امت اسلامی پرداختند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۲    
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با اشاره به اینکه مرحوم شیخ الاسلام یکی از شخصیت های برجسته نظام جمهوری اسلامی در حوزه بین الملل بودند گفت: مسایل امت اسلام دغدغه اصلی مرحوم شیخ الاسلام بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰    
حجت الاسلام سبحانی با اشاره به فقدان نظریه در باب مسئله وحدت و ضررهای چنین فقدانی بیان کرد: فقدان یک نظریه روشن که واقعیت امت اسلامی را نشان دهد، مانع پیش رفتن پروژه تقریب است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۰:۳۰    
دبیر کل اتحادیه علمای مسلمان زنده نگه داشتن مسئله فلسطین در قلوب امت اسلامی و سوق دادن مسلمانان به سوی وحدت کلمه را دو وظیفه اصلی علمای مسلمان دانست.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
بمناسبت روز گرامیداشت شهدا، مدیرکل آموزش و پرورش استان از کارکنان فرزندشهید اداره کل آموزش و پرورش استان تجلیل کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان ...