جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۹:۲۵Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «امت اسلامی»

ثمره نیوز   ۱ ساعت پیش    
خطیب نمازجمعه شریف آباد گفت: در کشور تغییر حکومت غیر اسلامی و نهادینه کردن کلمه "ما می توانیم" و در سطح امت اسلامی بیداری اسلامی را شکل دادند و در سطح جهانی توجه به معنویت حتی در کشورهای غیر مسلمان را از خود بجا گذاشتند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: امام راحل سه تحول بزرگ در ایران اسلامی، امت اسلامی و سطح جهان رقم زد که این موارد باید حفظ شوند.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به تاثیرگذاری حرکت الهی امام راحل(ره) بر امت اسلامی و جامعه بشریت، توکل به خدا و امید به آینده موجب پیشرفت کشور خواند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شیخ ماهر عبدالرزاق، رئیس جنبش اصلاح و وحدت لبنان، امام خمینی(ره) را بنیانگذار وحدت اسلامی و اجتماع امت اسلام توصیف کرد و گفت: ایشان تمسک به قرآن را مایه اقتدار و اعتبار امت اسلامی برمی شمرد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۹:۰۳    
رئیس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه با ابراز تاسف از اینکه وحدت امت اسلامی تاکنون به نتیجه نرسیده است و تفرقه ها اجازه این کار را نمی دهند گفت: بی تردید رگه هایی از شیطنت کشورهای فرامنطقه ای در این قضیه وجود دارد.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۱   + ۳۹ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در اجتماع پرشکوه، عظیم و پرشور مردم قدرشناس و وفادار در سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، امام راحل را از سرآمدان تاریخ ایران خواندند و با تبیین 3 تحول بزرگی که امام در سطح کشور، امت اسلامی و سطح جهان بوجود آورد، گفتند: ایمان و امید امام ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۱۸    
بلاول بوتو زرداری وزیر امور خارجه پاکستان که به عراق سفر کرده است حرم مطهر امام موسی کاظم(ع) را زیارت کرد. وی در توئیتر خود نوشت: امروز توفیق حضور و قرائت فاتحه در حرم مطهر امام موسی کاظم(ع) را داشتم و برای وحدت امت اسلامی و آبادانی کشور دعا کردم و یک نهال نیز در حرم مطهر غرس کردم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نکته مهم و اساسی که سرنوشت امت اسلامی همواره در گرو آن بوده، ولایت مداری مردم و خواص در قبال ولیّ الهی است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
علی قصیر، گفت: اقتدار منطقه، جهان اسلام و ایران به برکت انقلاب اسلامی ایران و تلاش های حضرت امام خمینی (ره) حاصل شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۵:۱۸    
حوزه/ منذر بن عبدالله السیفی، با بیان اینکه علما برای بازگرداندن مردم به راه راست می آیند، اشاره کرد: امام خمینی از جمله کسانی بودند که برای هدایت امت اسلامی آمده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، بیان کرد: نگرش و مکتب امام(ره) عامل وحدت و انسجام و یکپارچگی امت اسلامی است؛ یکی از نکاتی که ایشان هشدار می دادند عدم علاقه دشمنان اسلام به اهل سنت و تشیع است و در نگاه دشمنان هر مذهب از اسلام دشمن شناخته خواهد شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۴۶    
امام جمعه پیرانشهر گفت: با وجود رهبری امام خامنه ای تاکنون، نظام در راستای وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و به ویژه میان جامعه شیعه و سنی پیشرفت بسیاری کرده و شاهد انسجام مطلوبی در جامعه هستیم.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در اجتماع پرشکوه، عظیم و پرشور مردم قدرشناس و وفادار در سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، امام راحل را از سرآمدان تاریخ ایران خواندند و با تبیین 3 تحول بزرگی که امام در سطح کشور، امت اسلامی و سطح جهان به وجود آورد، گفتند: ایمان و امید امام ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۱۰    
لرستان - مدرس حوزه علمیه قم با بیان اینکه پس از نهضت 15 خرداد غرب تلاش کرد که زمام امور را در دست بگیرد، گفت: با قیام امام خمینی(ره)، تمام امت اسلامی و مردم وحدت کلمه پیدا کردند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۸:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
علیرضا پناهیان گفت: ظهور و حضور امام زمان(عج) از جنس برقراری حکومت و تشکیل امت اسلامی است، یاری و تقرب به ولی عصر(عج) در دوران غیبت نیز از همین جنس باشد باشد بنابراین عبادت اگر چه لازم است ولی عبادتی که ما را نسبت به یاری مظلومان عالم و برقراری حکومت الهی بی اعتنا و بی تفاوت کند فایده ای ندارد و ما ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۵۹    
حوزه/ امام جمعه اهل سنت روستای جزیره شمالی در بوشهر گفت: از کارهای ماندگار امام راحل، تأکید بر حفظ وحدت و اخوّت بین امت اسلامی بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه نیوز: حجت الاسلام محمدحسنی گفت : زعامت 34 ساله حضرت آقا دستاوردهای فوق العاده راهبردی را هم برای ملت ایران و امت اسلامی و هم منطقه و جهان رقم زده است که اگر غیر از حضرت آقا بود بعید بود این همه دستاوردها و ره آورد نصیب ما شود و شبانه روز بابت چنین نعمتی اگر سجده کنیم باز هم کم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
یزد- استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه واقعه 15 خرداد ناجی امت اسلامی از یوغ رژیم شاهنشاهی بود، گفت: این روز در واقع روز تولد اسلام و مسلمانان بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه دیر گفت: امام خمینی(ره) سه کار اساسی شامل ایجاد انقلاب اسلامی در ایران، بیداری امت اسلامی در جهان اسلام و زنده کردن معنویت در جهان انجام داد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۰:۵۱    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را شناسنامه با اقتداری برای امت اسلامی قرار داد؛ در واقع انقلاب وحدت را ایجاد کرد و مبنای آن را اخوت و یکسان سازی امت اسلامی در بدنی واحد قرار دادند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۱:۲۲    
عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امام راحل(ره) با برقراری وحدت و تقریب میان امت اسلامی ، حکومت اسلامی را تشکیل دادند و موفقیت عظیمی را به امت اسلامی هدیه بخشیدند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در اجتماع پرشکوه، عظیم و پرشور مردم قدرشناس و وفادار در سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، امام راحل را از سرآمدان تاریخ ایران خواندند و با تبیین 3 تحول بزرگی که امام در سطح کشور، امت اسلامی و سطح جهان بوجود آورد، گفتند: ایمان و امید امام ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۲:۳۵    
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، بیان کرد: امام خمینی(ره) اقشار و وطوائف از ادیان مختلف و مذاهب دیگر را گردهم آورند و با ارشادات و رهنمودهای خود هدایت فرمودند؛ اکنون مشاهده میکنیم نتیجه اتحاد و انسجامی که امام راحل آن را در منطقه بنیان نهاد و تقویت نمود ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۲۸    
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امام خمینی(ره) با پایه ریزی حکومت جمهوری اسلامی بستر عملی شدن نظریه های وحدت گرایانه خویش را مهیا کرد و پس از رحلت ایشان نیز شاهد رشد و عملی شدن واقعی وحدت امت اسلامی هستیم.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۰۹    
استاد دانشگاه اصفهان با اشاره به بیانات امروز رهبر انقلاب گفت: امام عظیم الشان انقلاب اسلامی باایمان و امید و خودباوری معنویت را زنده کرد و مردم ملت های مختلف سراسر دنیا با گرایش به ایشان امت اسلامی را به وجود آوردند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۱۲    
ماموستا فایق رستمی با بیان اینکه انقلاب امام خمینی (ره) یک انقلاب جهانی بود؛ عنوان کرد: ندای آزادیخواهی حضرت امام (ره) موجب اتحاد و اخوت بین همه مذاهب و امت اسلامی شد و ثمره آن ندای آزادیخواه و وحدت است که امروزه به وضوح روشن است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۱۲    
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با بیان اینکه امام خمینی (ره) توانست هویت اصلی به امت اسلامی و ایرانی بودن را برگرداند؛ عنوان کرد: خدای متعال در عصر حاضر شخصیت بزرگواری همچون امام خمینی (ره) را برای احیای دین فرستاد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با اخلاص و شجاعتی بی نظیر به امت اسلامی جرأت داد تا سیلی محکم بر شیاطین روزگار بزنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
قاسمی فرزاد گفت: حضرت امام (ره) هم در دوران جوانی و مبارزه و هم در دوران امامت امت اسلامی نگاهی مشفقانه به مردم و خصوصاً مستضعفان داشتند.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۵    
رهبر انقلاب در تبیین تحولات بی سابقه ای که امام در ایران، امت اسلامی و جهان ایجاد کرد، گفتند: امام ساخت سیاسی سلطنتی را به مردم سالاری، حکومتی دست نشانده و ذلیل را به نظامی مستقل و متکی بر عزت ملی، رژیمی ضد دین را به نظامی اسلامی، استبداد را به آزادی و بی هویتی را به هویت ملی تبدیل کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه گفت: حضرت امام خمینی و مکتب توحیدی او، ابتدا اندیشه ها و دل های مردم آزاده و آزاداندیش را در ایران، امت اسلامی و جهان، متحول ساخت و سپس نظام سلطه گری جهانی را به چالش کشید.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مکتب سیاسی که امام آن را مطرح و برایش مجاهدت کرد حاوی حرف هایی تازه برای بشریت است که هیچگاه کهنه نمی شود و تا این مکتب سیاسی زنده است، حضور و وجود امام در میان امت اسلامی و جهانیان زنده و پویاست.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۳:۲۰   + ۵۴ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی امام راحل را از سرآمدان تاریخ ایران خواندند و با تبیین 3 تحول بزرگی که امام در سطح کشور، امت اسلامی و سطح جهان بوجود آورد، گفتند: ایمان و امید امام، عامل نرم افزاری و بوجودآورنده این تحولات عظیم تاریخی بود و هرکسی و هر مجموعه و جریانی که به ایران، منافع ملی ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۳۱    
امام خمینی(ره) تا زمانی که زنده بود اجازه تعرض به انقلاب اسلامی را از سوی نداد و به امت اسلامی درس مقاومت و ایثار داد تا مقابل استکبار ایستاده و اجازه غارت ثروت کشورشان را به آنها ندهند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۴    
حوزه / حجت الاسلام هاشمی راستی، درباره وحدت مؤثر از دیدگاه امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: در اندیشه امام(ره) وحدت و انسجامی برای مسلمانان سرنوشت ساز است که بر مبنای توحید و یکتاپرستی شکل گیرد و به وجود آید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شخصیت ها و نهادهای لبنانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی سیمای متمدن و جهانی اسلام را زنده کرد، تأکید کردند که امام راحل به امت اسلامی عزت و اقتدار بخشید.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۲۸   + ۷۷ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: امام جریان بیداری اسلامی را در دنیای اسلام به راه انداخت و امروز امت اسلامی نسبت به دوران پیش از پیروزی انقلاب، پرتحرک تر، آماده تر، سرزنده تر است هرچند نیاز به کار بیشتر در این زمینه محسوس است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی در سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، با بیان اینکه امام خمینی (ره) از سرآمدان بودند، فرموند: امام (ره) سه تحول بزرگ به وجود آوردند؛ یکی در سطح کشور ایران، یکی در سطح امت اسلامی و یکی در سطح جهان. این سه تحول، هیچ کدام سابقه ندارد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۰    
حجت الاسلام رضایی گفت:یکی از صفات بارز امام روحیه صلابت و مقاومت و سازش ناپذیری با دشمنان دین و امت اسلامی بود در برابر مرفهین بی درد و طاغوت زمان و یاغیان عصر خود چون حضرت علی (ع) می اندیشید و همانند او با شدت عمل می کرد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عظمت شخصیت حضرت امام (ره) فرمودند: امام بزرگوار از سرآمدان تاریخ ماست نه فقط از سرآمدان روزگار ما و بنابراین نه می شود او را از حافظه تاریخ حذف کرد و نه می شود تحریف کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) از سرآمدان تاریخ بودند، گفتند: امام (ره) سه تحول بزرگ به وجود آوردند؛ یکی در سطح کشور ایران، یکی در سطح امت اسلامی و یکی در سطح جهان. این سه تحول، هیچ کدام سابقه ندارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۲:۳۱    
به گزارش مشرق، حامد فخری زاده فرزند شهید فخری زاده با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود نوشت: شهید فخری زاده : حضرت امام در تفسیر چهل حدیث به حدیث غیبت که میرسن بحث حکومت اسلامی و امت اسلامی را پیش می کشن، ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۰۰:۲۶    
امام جمعه آشخانه گفت: امروز تکلیف آحاد ملت ایران تبعیت از مقام معظم رهبری است، این حمایت و تبعیت و اتحاد ملت ایران را قوی و بر اقتدار امت اسلامی می افزاید.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست تخصصی امام خمینی (ره) احیاگر هویت امت اسلامی و همبستگی اجتماعی با حضور صاحبنظران و کارشناسان دینی در گرگان برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
چهاردهم خرداد، سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال 1368 خورشیدی است، اما آنچه باعث التیام یافتن درگذشت رهبر کبیر انقلاب اسلامی شد، انتخاب درست و انقلابی مجلس خبرگان رهبری بود ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۱۷    
ماموستا مختار فرجی با بیان اینکه اگر کسی به اهل بیت پیامبر ایمان نداشته باشد دیگر مسلمان نیست و خارج از دایره اسلام است؛ عنوان کرد: تمام اهل بیت (ع) و ائمه بزرگوار جان مبارک خود را در ترویج دین اسلام نثار کردند و نشان دادند که همیشه مدافع حق و حقیقت هستند و نمی گذارند که مکتب رسول الله (ص) به ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به همت مرکز مفتاح ادیان و مذاهب تبلیغات اسلامی گلستان نشست تخصصی امام خمینی(ره) احیاگر هویت امت اسلامی و همبستگی اجتماعی با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان، امام جمعه آق قلا و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه و فرهیختگان امروز ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۶:۳۱    
ماموستا هاشم نوری عنوان کرد: با توجه به آموزه های دینی و متون اهل سنت، اهل بیت رسول خدا همواره محور وحدت امت اسلامی بودند؛ لذا دوستی محبت آل نبی یکی مشترکات مذاهب اسلامی است به طوری که صلوات بر اهل بیت (ع) تکمیل کننده عبادات از منظر اهل سنت است.
شیخ الهامی در گفت وگو با تقریب: امت اسلامی نیازمند همگرایی است/حمایت ایران از مستضعفان جهان خوشایند نظام سلطه نیست عالم اهل سنت جزیره قشم امت اسلامی را بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند همگرایی دانست و خواستار کوشش در این زمینه به منظور جلوگیری از تفرقه شد.