دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۲:۴۷Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حمایت غرب»

ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
گزارشگر سابق سازمان ملل در امور فلسطین معتقد است رژیم صهیونیستی با حمایت و تایید غرب در غزه دست به نسل کشی زده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، در ادامه حمایت غرب از اسرائیل، وزیر خارجه آلمان ضمن محکوم کردن حملات پهپادی و موشکی ایران به این رژیم دلداری داد. بائربوک بدون اشاره به حمله تروریستی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، تنبیه رژیم صهیونیستی در حملات پهپادی و موشکی ایران را محکوم کرد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۰۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایران پیش از پاسخ به تجاوزگری اسرائیل علیه سفارت این کشور در سوریه، یک فروند کشتی اسرائیلی را در تنگه هرمز توقیف کرد تا ضمن قدرت نمایی، درباره عواقب حمایت غرب از تل آویو هشدار دهد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۷:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – یک خبرنگار ارشد انگلیسی گفت که ایران پیش از پاسخ احتمالی به تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه سفارت این کشور در سوریه، یک فروند کشتی اسرائیلی را در تنگه هرمز توقیف کرد تا ضمن قدرت نمایی، درباره عواقب حمایت غرب از تل آویو هشدار دهد.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فعالان مسلمان نسبت به برگزاری مراسم افطاری توسط سیاستمداران آمریکایی و بریتانیایی خمشگین شده و معتقدند که این اقدام در بحبوحه حمایت غرب از جنگ اسرائیل علیه غزه ریاکارانه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۱۸:۰۵    
5 الی 6 ماه آینده، سرنوشت جنگ اوکراین را تعیین خواهد کرد و در صورت ادامه یافتن شرایط کنونی و عدم حمایت غرب از مهره خود در این جنگ نیابتی، اوکراین سقوط خواهد کرد و این مسئله در گسترش تحلیل هایی پیرامون "پیروزی روسیه در جنگ و عواقب آن برای اروپا" و نگرانی فزاینده مقامات غربی از این مسئله به وضوع دیده ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۶:۱۵    
در طول سال گذشته، بسیاری از کشور های آفریقایی دوباره مقابل غرب ایستاده اند و در پی آن حضور کشور های غربی در آفریقا کاهش یافته است. هرچند، عدم حضور غرب در آفریقا، به معنای فعال شدن گروه های تروریستی تحت حمایت غرب در این قاره است و کشور هایی همچون ایران ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: اوکراین از زمان آغاز حمله روسیه در سال 2014 حمایت غرب را دریافت کرده است، هرچند که کمک ها هرگز به اندازه کافی نبوده و معمولا دیر به دست آمده است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بمباران شیمیایی منطقه حلبچه یکی از وحشتناک ترین و غیرانسانی ترین جنایت ها به شمار می رود که رژیم بعث عراق در 25 اسفند 1366 مرتکب شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۱۷ سایت دیگر  
سفارت ایران در اسلام آباد به مناسبت روز جهانی مقابله با اسلام هراسی نوشت: حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی از تروریسم باعث خدشه دار شدن چهره اسلام و موجب افزایش موج اسلام هراسی در جهان شده است.
میزان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۳ - ۱۷:۱۵    
یک وکیل حقوق بشر فرانسوی ضمن انتقاد از حمایت غرب از جنایت های رژیم صهیونیستی گفت که ادعا ها در حوزه حقوق بشر از سوی کشور های غربی رنگ باخته است و آمریکا و کشور های اروپایی دیگر نمی توانند مدعی حقوق بشر و دفاع از حقوق انسان ها باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تظاهرکنندگان تونسی در اعتراض به جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی و حمایت غرب از این رژیم اخراج سفرای کشور های غربی را خواستار شدند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۳    
رئیس جمهوری ترکیه گفت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با حمایت نامحدود غرب مرتکب نسل کشی آشکار علیه مردم فلسطین می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
سید عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن در تازه ترین اظهارات خود گفت: تجاوز به غزه، ادعای غرب و آمریکا و لفاظی های آن را برملا می کند، افزود: ابعاد جنایت صهیونیست ها که آمریکا مستقیماً در آن مشارکت دارد و مورد حمایت غرب است، فراتر از هر تصوری است و همه تابوها را زیر پا می گذارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در یک نشست خبری با تاکید بر لزوم ادامه حمایت غرب از اوکراین گفت که روسیه باید این جنگ را پیروز شود .
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور ونزوئلا گفت اسرائیل مدرن دقیقا همانند آلمان نازی آدولف هیتلر قبل از جنگ جهانی دوم، از همان دل گرمی، همان بودجه و همان حمایت غرب جمعی برخوردار است.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۶:۰۰    
یک سال پیش نمایندگان اروپا در کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به چشم انداز اوکراین و حتی بازپس گیری اراضی از دست داده، ابراز خوش بینی کردند، زیرا غرب قول داده بود از کی یف در جنگ با روسیه تا زمانی که جنگ طول بکشد حمایت کند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۸    
تهران-ایرنا- مؤسسه مطالعات جنگ (ISW) مستقر در آمریکا، در گزارش تحلیلی خود با اشاره به عقب نشینی اخیر نیروهای اوکراینی از آودیوکا در منطقه دونتسک نوشت: کاهش عرضه تسلیحات غربی نقش مهمی در شکست استراتژیک کی یف خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
شهروندان مغربی با برپایی تظاهراتی خواستار توقف حمایت بدون قید و شرط غرب از رژیم صهیونیستی شدند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۲۲    
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه در مطلبی می نویسد: "لایحه کمک به اوکراین رئیس جمهور ایالات متحده در سنای تحت کنترل دموکرات ها تصویب شد، اما در مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان با موانع بزرگی روبرو است ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از کاربران توئیتری با انتشار تصویری از کودکان مظلوم غزه نوشت: بعد از 70 سال اشغالگری، این وضع فلسطینی هاست یهودی های ساکن فلسطین با حمایت غرب میکوشند آنها درهم بشکنند فلسطینی از این سو به آن سو میرود ...
عباس سلیمی نمین گفت: عراق به عنوان کشوری که ذیل بلوک شرق تعریف می شد و کودتایی در آن بر اساس بلوک شرق صورت گرفت، اهمیت داشت. در عراق عنصری به نام صدام مورد حمایت غرب قرار گرفت و به تدریج توانست کشوری به ظاهر وابسته به شرق را هدایت کند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
800 مقام آمریکایی، انگلیسی و اروپایی در اقدامی بی سابقه، نامه ای را در اعتراض به حمایت دولت هایشان از رژیم صهیونیستی امضا کردند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
موشک ای جی ام-88 هارم (AGM-88 HARM) یک موشک تاکتیکی مافوق صوت هوا به زمین ضد رادار ساخت آمریکا است که در اختیار اوکراین قرار گرفته است. اوکراین برای شلیک این موشک از جنگنده های میگ 29 استفاده می کند که یادگار دوران شوروی است و جنگنده ای روسی تلقی می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
یک روزنامه عربستانی تاکید کرد رژیم صهیونیستی با حمایت غرب خود را ملزم به انجام قوانین بین المللی نمی داند که این کار باعث بروز مشکلات بزرگی می شود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران گفت: یکجانبه نگری و یکسونگری غرب در حمایت چشم بسته از یک رژیم نامشروع و جنایتکار، تمامی دستاوردهای بشر در حوزه چندجانبه گرایی و حقوق بین المللی را به قهقرا برده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در هفتمین کنفرانس تاریخ روابط خارجی ایران گفت: یکجانبه نگری و یکسونگری غرب در حمایت چشم بسته از یک رژیم نامشروع و جنایتکار، تمامی دستاوردهای بشر در حوزه چندجانبه گرایی و حقوق بین المللی را به قهقرا برده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
شدت تناقضات رفتار منافقانه غرب با دو جنگ اوکراین و غزه، صدای نشریه فرانسوی را هم در آورد.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۲۱:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: کی یف با حمایت غرب در تلاش است تا کل جهان متمدن را به چالش بکشد؛ اما ما هر کاری انجام خواهیم داد تا مانند 80 سال پیش، دشمنان برای همیشه نابود شوند. ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۹:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
ابوجا- ایران پرس: سفیر فلسطین در نیجریه گفت: جنگ غزه فقط یک جنگ نیست بلکه نسل کشی فلسطینیان توسط رژیم اسرائیل با حمایت غرب است.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۳:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در حاشیه برگزاری اجلاس 21 کارشناسان ارشد روند آستانه در پایتخت قزاقستان با خانم نجات رشدی ، معاون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره آخرین تحولات منطقه ...
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۳:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
علی اصغر خاجی، مشاور ارشد وزیر در امور ویژه سیاسی در حاشیه برگزاری اجلاس 21 کارشناسان ارشد روند آستانه در پایتخت قزاقستان با خانم نجات رشدی، معاون نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه درباره اخرین تحولات منطقه ...
سلام نو / میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ویژه سازمان ملل برای سرزمین های اشغالی فلسطینی می گوید احتمال اینکه در غزه نسل کشی در حال انجام باشد بسیار زیاد است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۵:۵۵    
نبیه بری، رئیس مجلس لبنان، گفت اسرائیل برای گسترش جنگ تلاش می کند و شرایط کنونی را برای جنگ گسترده با توجه به حمایت غرب از نسل کشی درنوار غزه مناسب می بیند.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
فضاسازی خاص رسانه ای از سوی جریانات کُردی عراق با حمایت غرب و اسرائیل علیه ایران در محافل رسانه ای در حال انجام است تا اصل حضور موساد در اربیل و ضربه ای که اسرائیل از اقدام ایران دریافت کرده، تحت الشعاع قرار گیرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۲۲:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
گزارش BBC: افزایش فشار متحدان ایران برای توقف حمایت غرب از اسرائیل اگر ایران و متحدانش به دنبال این بودند که هزینه جنگ غزه را برای اسرائیل و متحدانش در غرب بالا ببرند، حملات اخیر بریتانیا و آمریکا به حوثی ها نشان می دهد که آنها در این مسیر موفق بوده اند . ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۸:۳۲    
پیش از انقلاب اسلامی، ایران به عنوان ژاندارم آمریکا در منطقه شناخته می شد و در بسیاری از اتفاقات منطقه غرب آسیا، نقش مزدور آمریکا را بازی می کرد. حمایت از دولت های غرب گرای یمن شمالی در مقابله با دولت شرق گرای جنوبی آن، کمک به ویتنام جنوبی مورد حمایت آمریکا ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۸    
تهران-ایرنا- یک مقام پارلمان کشور ارمنستان گفت که مذاکرات با آذربایجان درباره صلح پایدار باید بر اساس طرح های تصویب شده مورد حمایت غرب ادامه پیدا کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه و سفیر سابق ایران در عراق گفت: دلیل حمایت غرب و اسرائیل از گروهک داعش این است که این گروهک در مقابل ملت های مسلمان و گروه های مقاومت دست به اقدامات تروریستی بزند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۳ - ۱۲:۱۳    
ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی مانع گسترش گروهک های تروریستی تحت حمایت غرب در منطقه شد و باید او را پرچمدار مبارزه با تروریسم دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
فارس : رئیس جمهور روسیه در سخنان اخیرش درباره کمک غرب به اوکراین هم عنوان کرد: آنها به دشمن ما کمک نمی کنند بلکه خودشان دشمن ما هستند. او اوکراین را ابزاری در دستان غرب دانست که به خواست مقامات کشورهای غربی علیه روسیه می جنگد.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۱۰ - ۰۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین به نقل از یورونیوز، روز گذشته در پی تداوم حملات موشکی و پهپادی روسیه علیه اوکراین در مناطقی چون کی یف، اودسا و خارکیف آماده باش هوایی اعلام شد ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
2024 سالی دهشتناک برای اوکراین تارنمای شبکه خبری سی ان ان در تحلیلی در این خصوص نوشت: اوکراین در سال 2024 با شرایط وحشتناکی روبرو است چراکه از یک سو حمایت غرب از آن در برابر روسیه کاهش می یابد و از طرف دیگر ماشین جنگی پوتین، بی امان کار می کند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- تغییرات احتمالی دولت ها در نتیجه انتخاباتی که قرار است در 50 کشور مختلف جهان برگزار شود، می رود تا تعادل ژئوپلیتیکی جهان را متحول ساخته و به حمایت غرب از اوکراین، درگیری ها در خاورمیانه و روابط تجاری و اقتصاد جهانی شکل تازه ای دهد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۰:۱۷   + ۶۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: امروز تحت حمایت برخی کشورهای غربی، مسلمان و مسیحی و مسجد و کلیسا در غزه در کنار یکدیگر مورد تعدی و تجاوز رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : به نظر می رسد که اعتماد رئیس جمهور پوتین هیچ حد و مرزی ندارد.پوتین که تحت تاثیر ضد حمله های شکست خورده اوکراین و حمایت غرب قرار گرفته است، می گوید که اهداف جنگی روسیه تغییر نکرده است ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۶:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
مقامات فعلی و سابق روسیه می گویند که پوتین ترکیبی از عوامل را می بیند که فرصتی مناسب برای توافق را ایجاد می کند. میدان جنگی که به نظر می رسد در بن بست گیر کرده است، ضدحمله ناموفق اوکراین، کاهش حمایت غرب و تغییر تمرکز غربی ها به جنگ غزه. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۵:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 10 سال از زمانی که عبدالفتاح السیسی نخستین رئیس جمهوری منتخب مردم مصر، محمد مرسی را سرنگون کرد، می گذرد و او همچنان با مشت آهنین بر این کشور حکومت می کند. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
هرچقدر هم که جمهوری آذربایجان تلاش می کند میان قدرت های واسطه میانجیگری کند و تنش ژئوپلیتیکی پیرامون این روند را کاهش دهد، اما خروج دولت ارمنستان از اتحادهای سنتی، اقداماتی علیه روسیه و حمایت غرب از ارمنستان مشکلات بزرگی را برای روند صلح ایجاد کرد.