جمعه ۰۳ اردیبهشتساعت ۱۹:۱۷Apr 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دانشگاه علوم اسلامی»

قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۰:۵۶    
به همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی، بیست و هفتمین شماره نشریه علمی آموزه های فلسفه اسلامی متشکل از 12 مقاله منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تولیت آستان قدس رضوی با صدور پیامی، درگذشت حاجیه خانم معصومه محروقی والده گرانقدر شهید محمدرضا اویسی ثانی حافظ قرآن و از شهدای شاخص دانشگاه علوم اسلامی رضوی را تسلیت گفت.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۵۷    
چندی پیش جلسه نقد کتاب نا درباره زندگی و اندیشه شهید آیت الله محمدباقر صدر در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۷:۳۰    
ثبت نام در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه علوم اسلامی رضوی از 20 فروردین آغاز شد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۳:۰۷    
نخستین رساله دکتری رشته فقه و مبانی حقوق با گرایش فقه جزایی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی با عنوان وضعیت مجازات مجرم در فرض بقاء یا تجدید حیات پس از آغاز مجازات سال حیات از دیدگاه فقه و حقوق ایران توسط حجت الاسلام محمد عربشاهی از مدرسان سطوح عالی حوزه علمیه خراسان و از نخبگان پژوهشی و آموزشی دانشگاه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۲۰:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی طرح سفیران رضوی با هدف آموزش علاقه مندان به تبلیغ در مدارس علمیه، آموزشگاه های متوسطه و دانشگاه ها برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۳۱    
نام نویسی دانشجو در دانشگاه علوم اسلامی رضوی از 20 فروردین آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۲    
نام نویسی دانشجو در دانشگاه علوم اسلامی رضوی از 20 فروردین آغاز می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
دانشگاه علوم اسلامی رضوی برای سال تحصیلی1400-1401 از طریق آزمون ورودی تخصصی در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از بین برادران و خواهران دانشجو می پذیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
نشست ظرفیت های تمدن ساز انقلاب اسلامی در بیانات رهبر معظم انقلاب، همراه با معرفی کتاب تمدن نوین اسلامی فردا در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۰۲    
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: سید جمال الدین اسدآبادی الگوی کار جهادی توأم با اخلاص بود و ما باید از این الگو درس بگیریم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۴    
از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، فراخوان آثار پژوهشی ویژه دوفصلنامه علمی آموزه های اسلام و حقوق بین الملل اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی، وبینار بین المللی دو روزه سید جمال الدین اسد آبادی و فکر معاصر جهان اسلام 18 و 19 اسفندماه برگزار می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب حماسه امام سجاد(ع) مشتمل بر گفتارهایی از حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) درباره مبارزات سیاسی فرهنگی امام سجاد(ع) در محل دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۳۰    
دیروز از کتاب حماسه امام سجاد (ع) از منظر رهبر معظم انقلاب به همت دفتر حفظ و نشر آثار رهبری در دانشگاه علوم اسلامی رضوی در صحن هدایت حرم امام رضا (ع) رونمایی شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام مشتمل بر گفتارهایی از حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) درباره مبارزات سیاسی فرهنگی امام سجاد علیه السلام با حضور مدیر حوزه علمیه خراسان، تولیت آسنان قدس رضوی و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در محل دانشگاه علوم اسلامی رضوی رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب حماسه امام سجّاد (ع) مشتمل بر گفتارهایی از مقام معظم رهبری روز چهارشنبه 13 اسفندماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت محترم آستان قدس رضوی و حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا-رونمایی از کتاب حماسه امام سجّاد (ع) مشتمل بر گفتارهایی از مقام معظم رهبری روز چهارشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، رئیس محترم شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۶:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
جلسه نقد کتاب نا به مناسبت هشتاد و ششمین زادروز شهید آیت الله محمد باقر صدر در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد برگزار شد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
آیین رونمایی از این کتاب، روز چهارشنبه 13 اسفندماه جاری با حضور جمعی علما، پژوهشگران و شاگردان قدیمی ایشان در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۰:۱۰    
منتقدان در نشست نقد و بررسی کتاب نا در دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، این کتاب را در ارائه تصویری واقعی از شهید آیت الله محمدباقر صدر، نسبتا موفق ارزیابی کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۹:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: به همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی و همکاری پژوهشگاه تخصصی شهید صدر نشست شهید صدر و مسائل معاصر ما عصر امروز در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۴    
حوزه/ دوره فشرده تربیت مبلغ معارف مهدویت با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حوزه علمیه خراسان رضوی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در فضای مجازی در اسفندماه سال جاری برگزار می گردد .
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۵:۲۸    
به همت مرکز وقف، نذر و زیارت دانشگاه علوم اسلامی رضوی و با همکاری اندیشکده اربعین دانشگاه امام صادق(ع)، نخستین نشست هم اندیشی ملی مطالعات زیارت در حرم امام رضا(ع) برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۷    
حوزه/ رئیس مرکز وقف، نذر و زیارت دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: در حال طراحی و تدوین گرایش های مرتبط با وقف و زیارت هستیم که به لطف خدا رشته فقه و حقوق وقف، اقتصاد وقف و دو رشته دیگر تصویب شده و در حال طی کردن مراحل اداری است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۴    
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: مسائل مربوط به حوزه زیارت باید با همکاری دانشگاه ها و حوزه های علمیه به صورت علمی و به صورت جدی بررسی شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون پژوهشی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اتحاد دنیای اسلام در رسیدن به تمدن اسلامی هدف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، این تمدن چهار پایه توحید، عبودیت و بندگی ، کرامت انسانی و سبک زندگی اسلامی دارد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات واکسن از کشورهای آمریکا و انگلستان در نشستی علمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر وحدتی شبیری، ریاست محترم دانشگاه علوم اسلامی رضوی و خانم دکتر مشکات ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: در برهه ای تلاش شد با جهانشمول دانستنِ علوم مدرن، نشان داده شود تضادی میان علم مدرن و اسلام وجود ندارد که امثال بازرگان در این نگاه جا دارند.
رسا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۳:۲۲    
اولین دوره مقدماتی فقه سایبری و فضای مجازی در 8 جلسه توسط مرکز معرفت و مهارت دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار خواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۶    
از زمانی که مسئولیت دانشگاه علوم اسلامی را تولیت بر دوش این حقیر گذاشتند همواره این دغدغه را داشتم که پژوهش را احیا کنم . بنده فکر کردم که اگر ما راهبرد تمدن نوین اسلامی که مقام معظم رهبری ترسیم کردند و مهم ترین هدف انقلاب نیز احیای تمدن اسلامی بود را بخواهیم محقق کنیم ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۳    
کتاب تحلیل فقهی و حقوقی وقف در جلسه ای که در سالن همایش های مؤسسه فرهنگی قدس و با همت دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، رونمایی شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه اشعار سیدمرتضی دفاع جانانه از امامت است، گفت: تفاوت مکتب اهل بیت(ع) با خلفا در این است که برخاسته از آموزه های وحیانی است، لذا به شعرا و ادیبان و دانشمندان جرئت ابراز وجود می دهد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۶    
اختصاصی شبکه اجتهاد: کرسی علمی-ترویجی معیار مستحدثه بودن مسئله فقهی با ارائه حجت الاسلام سیدرضا شیرازی، مدرس حوزه علمیه مشهد و عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم اسلامی بنیاد پژوهش های اسلامی و نقادی حجت الاسلام والمسلمین محمد قائینی، استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم و حجت الاسلام دکتر سید علی دلبری ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
از کتاب "تحلیل فقهی و حقوقی وقف" در جلسه ای که در سالن همایشات موسسه فرهنگی قدس و باهمت دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، رونمایی گردید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۴:۵۹    
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی بر همکاری و هم افزایی هر چه بیشتر دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اساتید کشورهای حوزه مقاومت تاکید کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی نابودی داعش را هدیه سردار قاسم سلیمانی به جهان اسلام ذکر کرد و گفت: شکست داعش حاصل مقاومت، شجاعت و مجاهدت های این سردار بزرگ بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۲۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استادیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بیان اینکه سیدمرتضی خبر واحد غیرمحفوف به قرینه معتبر و خبر واحد اهل تسنن همچنین اجماع را قبول ندارد، گفت: شرایط سیاسی و اجتماعی سبب شده تا وی قائل به عدم حجیت خبر واحد شود، وگرنه وی خبر واحد محفوف به قرینه را در شیعه می پذیرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۲:۵۹    
با حضور رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی از 5 پژوهشگر برتر دانشگاه علوم اسلامی رضوی سال 99 تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۸    
تأسیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی یکی از مهم ترین نمادهای تبلور یافته در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی دانشگاه علوم اسلامی رضوی، حوزه و دانشگاه را مبدا تحولات فردی و اجتماعی دانست و گفت: تکیه بر مشترکات مهمترین راهبرد در ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی رویکرد پژوهشی این دانشگاه را مسئله محور و منطبق بر مسائل موجود در آستان قدس رضوی بیان می کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۱:۰۹    
با توجه به اینکه پس از انتخابات 2020 آمریکا بحث مذاکره مجدد از سوی عده ای دنبال می شود و از آنجا که این جریان با مصادره مفاهیمی نظیر عقلانیت سعی دارد هرگونه انتقادی به ایده تعامل با دنیا را با برچسب ضد عقلانیت به محاق ببرد، سعی شده در گفت و گو با دکتر محمدرضا قائمی نیک ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: حرکت در مسیر علوم انسانی اسلامی نیازمند دانشجوی طراز انقلاب است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مشهد رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفت: سیره امام هشتم باید برای مسئولان الگوست و قابلیت عرضه به دنیا را نیز دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۱:۱۶    
بیست و دومین شماره از نشریه آموزه های فقه مدنی به صاحب امتیازی دانشگاه علوم اسلامی رضوی به زیور طبع آراسته شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار گروه تاریخ دانشگاه علوم اسلامی رضوی، گفت: تمرکز ائمه اطهار علیهم السلام بر تقویت علم و معنویت جامعه اسلامی، حرکتی تاثیرگذار برای حفظ و بقای شیعه تا به امروز است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
جلد اول کتاب شبهه پژوهی در قرآن به قلم جواد ایروانی، دانشیار دانشگاه علوم اسلامی رضوی از سوی مرکز پژوهش این دانشگاه منتشر شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز تفاهم نامه همکاری بین مرکز تخصصی نماز و دانشگاه علوم اسلامی رضوی با موضوع همکاری در زمینه های آموزشی به ویژه برگزاری دوره های آموزشی تربیت مبلغ و مدرس نماز برای طلبه دانشجویان منعقد شد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در حاشیه جلسه کارگروه وقف ترمیمی که به میزبانی دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد و با حضور جمعی از علما، اساتید دانشگاه و مدیران شهری برگزار شد، بر استفاده از ظرفیت کارگروه وقف ترمیمی که ذیل دبیرخانه شهر ترمیمی مشهد راه اندازی شده است ...