سه شنبه ۲۴ فروردینساعت ۱۲:۳۱Apr 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اعتکاف»

سراج24   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سازمان فضای مجازی مرکز گلستان ویدئو اقلیما که ماجرای یک ناشنوا است را منتشر کرد
حوزه   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۰۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مسجد جامع الطین در جاکارتای شرقی امسال اعلام کرده که به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، و مسئله ازدحام و اقامت در مسجد، اعتکاف در ماه رمضان امسال در این مسجد برگزار نخواهد شد.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۸:۳۶   + ۳۳ سایت دیگر  
ایرنا: امام جمعه مشهد گفت: ایران بهترین مدیریت را در کل کره زمین در خصوص ویروس منحوس کرونا انجام داده است و امید است عزیزان مسوول ما نیز در اجرای مدیریت خودشان حداکثر توجه را داشته باشند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
وزارت حج و عمره عربستان ضمن تاکید بر تعلیق برنامه های افطاری و سحری و اعتکاف در مساجد و اماکن مذهبی اعلام کرد که 150 هزار نفر در این ماه می توانند روزانه در مسجدالحرام اقامه نماز کنند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۰:۲۲    
وزارت حج و عمره عربستان با اعلام اینکه 150 هزار نفر در ماه رمضان امسال می توانند روزانه در مسجدالحرام نماز اقامه کنند و مناسک عمره مفرده را بجای آورند؛ بر تعلیق برنامه های افطاری، سحری و اعتکاف در داخل مساجد این کشور در ماه رمضان تأکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۸:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت امور اسلامی، دعوت و ارشاد عربستان سعودی از تعلیق برگزاری برنامه های افطار، سحر و اعتکاف در مساجد این کشور در ماه رمضان خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تولیت امور مسجدالحرام و مسجد النبی در بیانیه ای از لغو برگزاری مراسم افطار و اعتکاف در مسجدالحرام در طول ماه رمضان امسال خبر دادند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۰۸:۴۷    
ابوالقاسم حسین جانی معتقد است اگر انسان، خود بهار نباشد، هیچ زمانی بهار برای او فرانخواهد رسید، از این رو باید به انسانی برگردیم که می خواهد بهاری شود، چنان که مولوی می گفت نوروز بمانید که ایام شمایید! /آغاز شمایید و سرانجام شمایید! .
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۱۰:۰۶    
سال 1399 خورشیدی هم به پایان رسید و خاطرات خوش و ناخوش زیادی را در دل خود ثبت کرد. سایه شوم و نحس کرونا، حتی خاطرات شیرین ما را غبارآلود کرد و نگذاشت مانند گذشته از فرصت ها و نعمت های مادی و معنوی، آن گونه که باید لذت ببریم. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- مقامات مصر از ممنوعیت برپایی سفره های الرحمن در ماه مبارک رمضان و برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد این کشور به دلیل کرونا خبر دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الخلیج الجدید ...
رسا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۵    
رییس شورای عالی جامعه مدرسین فعالان در امر اعتکاف را افرادی خستگی ناپذیر و پیگیر توصیف و از فعالیت های ستاد اعتکاف تقدیر و تشکر کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۵    
برپایی سفره های افطار در ماه رمضان و برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد مصر به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۹    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه ، نتیجه مسابقه قرآنی در حریم یار اعلام گردید در این مسابقه که بصورت پیامکی و به منظور استفاده هر چه بیشتر از بستر فضای مجازی در جهت گسترش و تعمیق فرهنگ نورانی نماز و بهره مندی هر چه بیشتر از معنویات کتاب آسمانی قرآن ...
شوشان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۱:۳۰    
شوشان - عبدالله سلامی : گرچه به او توصیه شده زیر سایه درخت بی عار بنشیند و کمی استراحت کند . اما راستش کیانوش راد بدور از میدان سیاست ورزی با اعتکاف بهداشتی دور از کرونا ، زیر سایه درخت بی عار ننشسته و دست روی دست نگذاشته است ، اوقات خود را با مطالعه و نگارش می گذارند تا کمی سرگرم بماند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مقامات امارات و مصر به دنبال اجرای تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، برپایی سفره های افطار عمومی ماه مبارک رمضان و مراسم اعتکاف در این ماه را ممنوع اعلام کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۸:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
نخست وزیر پیش برد امور در لبنان اوضاع این کشور را بسیار بحرانی خواند و گفت که با اعتکاف نمی شود دولت جدید تشکیل داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۷    
حوزه/ اردوی جهادی تبلیغی نرجسیون مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) تربت جام در ایام البیض اعتکاف برگزار شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۰۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه ، مسابقه قرآنی در حریم یار برگزار میگردد . مدیر ستاد اقامه نماز استان با شاره به سنت حسنه اعتکاف گفتند : انس با معشوق ،زمینه را برای گسستن فرد از سرگرمی های پوچ فراهم آورده ...
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۴۴    
نهاوند- آئین اعتکاف ماه رجب به همت بسیجیان پایگاه مقاومت فتح حوزه شهدای در بخش کیان شهرستان نهاوند برگزار شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۲۴    
شاهرود_موسسه فرهنگی بین الحرمین شاهرود با توجه به شرایط کرونا مراسم معنوی اعتکاف مجازی را برای دومین سال پیاپی در ماه رجب برگزار نمود و طبق سنوات در ماه مبارک شعبان و رمضان نیز بصورت مجازی برگزار می نماید.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین غروی گفت: از دست رفتن فرصت اعتکاف رجبیه و احتمالا احیای برخی از مناسبت های این دو ماه به ویژه در نیمه شعبان، باید از طریق فعال تر شدن شبستان مجازی مساجد جبران شود.
شوشان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۱:۰۰    
یادش بخیر درست دوسال شده است، در روزهایی که خدا در خانه خودش ما را به میزبانی اش دعوت می نمود و ما سه روز در خانه او تمام کارهایمان ثواب و عبادتش محسوب می شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۹    
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: نخستین اعتکاف مجازی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور 240 دانشجو و 6 مبلغ نهاد رهبری و کارشناس مذهبی به صورت آنلاین و آفلاین برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۱    
ایسنا/زنجان مسئول ستاد اعتکاف کشور گفت: یکدلی و تفاهم رمز دوام زندگی مشترک است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۲:۴۴    
هفتادو چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آشتیان با دستور کار برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای اعتکاف و 13 رجب برگزار شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره ملی اعتکاف دانشجویی به همت دانشگاه قم و با همکاری وزارت علوم، دانشگاه علوم پزشکی، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد قم ویژه تمامی جمعیت دانشگاهیان سراسر کشور در چهار بخش و 13 رشته برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه سلام الله علیها جم، از برگزارکنندگان و شرکت کنندگان در اعتکاف مجازی این مدرسه تقدیر به عمل آورد.
بقاع نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۲:۲۱    
باید ایام البیض یعنی سه روزهای سیزدهم و چهاردهم و پانزدهم ماه رجب را روزه گرفت؛ سپس در روز پانزدهم هنگام ظهر غسل کرد و نماز ظهر و عصر را به جا آورد، همراه با رکوع و سجود نیکو و در مکان خلوتی که چیزی انسان را مشغول نکند و کسی با او سخن نگوید؛ پس از پایان نماز، رو به قبله این سوره ها را قرائت کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- مسوول ستاد اعتکاف استان همدان گفت: با توجه به مصوبه ستاد کرونا مبنی بر عدم برگزاری تجمع در شهرهایی با وضعیت زرد، مراسم قرائت دعای ام داوود با ظرفیت محدود و به صورت نمادین در مسجد جامع شهر همدان برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله جاودان گفت: به علت گناه شخصی یا اجتماعی نعمت اعتکاف را از دست دادیم، دعا به درگاه الهی به طور قطع اثر دارد، در ماه رجب برای ورود به ماه رمضان توبه و استغفار کنید که پاک به ضیافت الهی بروید.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۰    
ششمین جشنواره علمی و ادبی و هنری اعتکاف با شرکت 2606 اثر در رشته های شعر، داستان نویسی، مقاله، کتاب، خاطره قطعه ادبی، عکس، فیلمنامه و فیلم کوتاه به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی گفت: اعتکاف در مسجد شرط لازم برای استجابت دعای ام داود نیست و در این شرایط کرونایی نیز افراد می توانند این دعا را در منازل خود بخوانند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۲۰    
حجت الاسلام غضنفری از اعتکاف به عنوان یک حج کوچک یاد کرد و گفت: اعتکاف در لغت به معنی توقف در جایی است و در احکام عبارت است از ماندن در مسجد به قصد عبادت خداوند با شرایطی که ذکر شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۳۴    
مدیر حوزه علمیه مروی تهران گفت: یکی از مهمترین مسائل مورد احتیاج انسان دعا است چرا که وجود انسان با خواستن همراه بوده و فقر و نیاز مطلق در آدمی نهفته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۹:۱۷    
استاد حوزه علمیه ضمن برشماری برکات و ثمرات معنوی اعتکاف اظهار کرد: این عبادت روحیه انسان را آماده می کند تا به عرفانی برسد که محضر الهی را درک کند و خود را موظف به مراقبت های دینی و ایمانی کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۷:۰۱    
اعتکاف یعنی اینکه زمانی را از دنیا و تعلقات آن جدا شویم و با خدا ارتباط خالصانه برقرار نماییم تا پلیدی ها و زشتی ها را بزداییم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به این نامه و برای استفاده از فرصت ایام البیض ماه رجب به تمام مشتاقان مراسم معنوی اعتکاف توصیه کردند: امسال نیز بسیاری از متعبّدان از فضیلت اعتکاف محرومند. پیشنهاد می شود که در هر یک از سه روز نماز جناب جعفر طیار را به جا آورند.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۱:۳۸    
اعتکافی که تعطیل نشد علیرضا وهاب زاده با انتشار تصویر تعدادی از طلبه های جهادی نوشت: این طلبه ها امسال هم مراسم اعتکاف برگزار می کنن؛ اونم با کمک به کادر درمان در بخش بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز... کدام را باور کنیم آقای وزیر؟ ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- امام جمعه دیر با اشاره به لغو مراسم اعتکاف به خاطر شرایط کرونایی، گفت: گره گشایی از مشکل یک مسلمان کمتر از اعتکاف نیست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۴۲    
مفسر قرآن کریم در پیامی تصویری به مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی اعتکاف با بیان اینکه این عبادت سفر به درون خویشتن برای کسب معرفت و رسیدن به عند ملیک مقتدر است، گفت: بخش وسیعی از اعمال حج و احرام عمره و آثار آن در اعتکاف وجود دارد و آثار ولایت مشهود در اعتکاف است.
خبر معتبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
امام جمعه موقت ورامین در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: اعمال اعتکاف را در منزل به صورت فردی انجام دهید و از ثواب اعمال ماه رجب غافل نشوید.
بقاع نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۵۱    
دیدگاه شما : برای صرف نظر کردن از پاسخ گویی اینجا را کلیک نمایید. نام (required) ایمیل (نمایش داده نمی شود) (required) وب سایت/وبلاگ سه + هشت =
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۲:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت در توییتر نوشت: این طلبه ها امسال هم مراسم اعتکاف برگزار می کنن؛ اونم با کمک به کادر درمان در بخش بیماران کرونایی بیمارستان رازی اهواز ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ راه شب بامداد جمعه با موضوع یاد خدا و آرامش انسان و راه شب شنبه بامداد با موضوع نزدیک شدن به خدا، با حضور کارشناس نغمات آیینی دکتر علیرضا امینی، پخش می شود ...
ندای اصفهان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی برای کسانی که امسال هم از فیض شرکت در مراسم معنوی اعتکاف محروم مانده اند توصیه ای فرمودند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۰:۲۷    
اعتکاف یکی از مراسم هایی است که به دلیل شیوع کرونا امسال نیز همچون سال گذشته برگزار نمی شود؛ اما بدون شک همه علاقه مندان به حضور در این مراسم پرفیض معنوی دلتنگ روزی هستند که بتوانند دوباره تجربه گذشته خود را تکرار کنند.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۹:۳۹    
طلبه هایی که امسال با تعطیلی مراسم اعتکاف، به جای آن برای کمک به کادر درمان به بخش کرونای بیمارستان رازی رفتند
رهبر انقلاب: امسال نیز بسیاری از متعبّدان از فضیلت اعتکاف محرومند. پیشنهاد می شود که در هر یک از سه روز نماز جناب جعفر طیار را به جا آورند. 1399/12/6