یکشنبه ۰۶ خردادساعت ۰۳:۴۲May 2024 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سلوک»

ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پالودن حج از خرافات و پیرایه ها و برخی رفتارها و فرهنگ هایی که زحمت هستند مثل بازارگردی های غیرضروری، تفاخر با حج گزاری و ... پیروی از سیره، مرام و سلوک رسول خدا در حج است.
وزیر اقتصاد عملگرایی، روشن بینی و در دل ملاحظات کوتاه مدت نیفتادن را از سلوک مدیریتی رئیس جمهور شهید برشمرد و تاکید کرد: رشد اقتصادی بالا و مستمر در دو سال گذشته حاصل این ویژگی ممتاز رئیس جمهور در حوزه اقتصاد است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
در این چند روز که از شهادت رئیس جمهورمان می گذرد بسیار از ویژگی های اخلاقی او گفته شد و البته هرقدر هم گفته شود باز حق مطلب ادا نمی شود. شاید بتوان در یک کلام این ها را در دو گزاره خلاصه کرد که شهید آیت الله رئیسی مصداق بارزش بود؛ مرنج و مرنجان ...
شمال نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۰۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
شمال نیوز : شهدای خدمت، مثل شهدای دفاع مقدس و شهدای دفاع از حرم و سایر شهدا، با مراقبه نفس و مهار تمایلات دنیوی خویش، در روند سیر و سلوک عرفانی خویش، به جایگاهی ارتقا یافته بودند که از آن به شهید زنده یاد می شد و عروج از زیست شهیدانه تا شهادت، برگ پذیرش و دعوت الهی است که کار دشواری نیست ....
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: شهید رحمتی با روحیه جهادی و سلوک مدیریتی مردمی خود همواره در میان مردم بود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۲۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه ی تراز انقلاب اسلامی مردمی است، خوشرو، خاضع و گشاده روست، ساده زیستی سلوک و منش اوست، به انقلاب و آرمانهایش پایبند است، وابستگی به نماز جمعه را به عنوان امتیاز برای خویش نمی داند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اهواز، گفت: سیره و سلوک انقلابی گری شهید رئیسی با شهادتش تازه شروع شده، این مسیر، مسیر هماهنگی دیپلماسی و میدان مقاومت تا آخرین نفس است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۵    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی به روایت سلوک سید شهیدان خدمت پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: شهید حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با سلوک و رفتار خودش و با ارتباطاتی که با همه جناح ها داشت می توان گفت رفتار، کردار و گفتارش در جذب همه جناح های مختلف موثر بوده و در این مدت هم شاهد بودیم تنش های سیاسی اجتماعی در دوران ریاست جمهوری ایشان بسیار کم بوده است و ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۹    
حجت الاسلام و المسلمین خداداد حسینی، امام جماعت و از ارحام آیت الله رئیسی که از دوران نوجوانی با او زندگی کرده بود، سلوک شهید جمهور را مسجدی توصیف کرد و گفت: 20 سال با دل و جان در مسجد جعفری حضور یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با صدور پیامی با تسلیت شهادت رئیس جمهور و هیئت همراه گفت: سلوک و منظومه مدیریتی آیت الله رئیسی تا ابد زنده است.
الف   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
شهادت و سلوک فردی رئیسی از دل سلوک سیاسی او و در بستر مردم سالاری دینی رقم خورد. عجیب قیمتی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۲    
رئیس جمهور شهید کشورمان سیزدهم خرداد 1400 در گفت وگوی ویژه خبری اعلام کرد که رفتن بین مردم، سلوک من است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور خدوم ایران را می توان یکی از تلخ ترین رخداد های سیاسی کشور بعد از انقلاب اسلامی برشمرد.
جهان نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۰۸:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی در آخرین جلسه هیأت دولت گفت که با خدا عهدی بسته که در حل مشکلات محرومان، سلوک مردمی و حضور بی تکلف در بین مردم، پیرو ولایت باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی با حضور در گفت و گوی ویژه خبری به روایت سلوک سید شهیدان خدمت پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۷:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان-مرتضوی؛استاندار اصفهان گفت:شهید آیت الله رئیسی خادمی بود که نمی توانست رنج مردم را تحمل کند و باید به نحوی رفتار کنیم تا تجلی سلوک این شهید بزرگوار در مراسمات و برنامه های آینده جلوه گر باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
امیر بیدادی گفت: یکی از خصایص برجسته خادمان جهادی ملت این است که قدر لحظه لحظه عمر خود را می شناسند و عمر گرانبهای خویش را برای خدمت بی منت به ملت شریف مغتنم می شمرند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
رهبرمعظم انقلاب: کاهش تشریفات در سلوک شخصی و حکومتی دولت، بخصوص شخص آقای رئیس جمهور، برای من چشمگیر است و چیز مهم و قابل توجّهی است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو هیات علمی دانشگاه معارف دانشگاه تهران با بیان اینکه اندیشه و کنشگری امام رضا(ع) در هویت سازی دینی هشت ویژگی و منظومه فکر دارد، گفت: در مورد هویت سازی دینی در سلوک تمدنی امام رضا(ع) می توان به خلق هوشیاری جمعی، ارتقا خودپایه ای در میان شیعیان ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مقام معظم رهبری ساده زیستی و کاهش تشریفات در سلوک شخصی و حکومتی دولت به خصوص شخص آقای رییس جمهور برای من چشم گیر است.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۰۹:۱۴   + ۴۰ سایت دیگر  
در بخشی از پیام رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور آمده است: عدالت خواهی و فسادستیزی و ساده زیستی، خستگی ناپذیری توام با خردمندی و شکیبایی، اغتنام فرصت خدمت به مردم همراه با دوری از حاشیه ها، پشتکار و تواضع و دغدغه رفع مشکلات محرومان، سلوک مردمی و حضور بی تکلف و صمیمی در بین مردم ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۳:۰۱    
72 سال تمام 104 پله را عاشقانه بالا می رفت و پائین می آمد. اعداد عجیب و غریب هستند و انگار با هم نمی خوانند. سن و سال بالا اما سیر و سلوک عاشقانه. این روایتی است کوتاه از زندگی روزمره قوام شکوهی قدیمی ترین نقاره زن حرم رضوی که سال های سال این فعل عاشقانه را صرف می کرد و سال 96 به دیار یار پیوست.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۲:۲۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: مرحوم آقای قاضی به یکی از شاگردانشان که به مشهد مشرف می شدند، فرمودند امید است در آن ارض مقدس سریع تر برای تو فتح حاصل شود زیرا بین اهل طریقت معروف است که سلوک از طریق امام رضا(ع) سریع تر انجام می شود و کلید اصلی در دست امام(ع) است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
سیدمسعود علوی تبار شاعر و فعال فرهنگی از ضرورت خلق آثار متعدد در قالب کتاب درباره سیر و سلوک زندگانی شهدا گفت.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۶:۰۲    
کتاب صد منزل دل ، چلچراغ سلوک پرفروش ترین های انتشارات انوار توحید شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمود سالاری با بیان اینکه معرفت شاخصه هنر رضوی است، گفت: در مسیر هنر رضوی، هنرمند سالکی است که باید مراتب را طی طریق کرده باشد و سلوک اش اهل بیتی باشد تا بتواند این آثار را خلق کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کردستان، گفت: با کسی نشست و برخاست کنیم که سه شاخصه؛ نخست وقتی او را می بینیم چهره و سلوک او، ما را یاد خدا بندازد، سخنش علم ما را بیفزاید و رفتارش ما را یاد آخرت بیندازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سنندج_نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:رفتار و سلوک علما می تواند آنها را نزد مردم محبوب کند و نامشان همچون ملا عبدالله باشماق بعد از سالها ماندگار بماند.
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۲۱:۳۴    
رئیس جمهور با بیان اینکه کمتر کسی است که با اجرای عدالت مخالف باشد، اما مسئله مهم شاخص اجرای عدالت در جوامع است، گفت: قانون نیز می تواند شاخص اجرای عدالت در جامعه باشد، اما آنچه شاخص تام و تمام اجرای عدالت است، سیره و سلوک ائمه از جمله امام رضا (ع) است.
ربیع   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۳:۲۳    
عاطفه بازفتی به گزارش پایگاه خبری ربیع ، رضا در سلوک عرفانی از مهمترین مقامات است؛ مقامی که عارفان مقرب پس از تحمل سختی های بسیار شایسته آن می شوند. جایگاهی که عرفا هر چه از سوی خدا به آنها برسد حتی بلا و مصیبت را با آغوش باز می پذیرند ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
مستند سرواندیشه پرتره ای از زندگی و سلوک علمی و فرهنگی همایون همتی استاد و محقق ادیان عرفان است که به تهیه کنندگی صدرا صدوقی و کارگردانی حسن علیزاده فرد پنجشنبه 27 اردیبهشت ماه ساعت 19:00 از قاب شبکه چهار سیما پخش می شود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۹    
حوزه/ پس از کتاب مظلوم ترین قهرمان ملی میرزا کوچک جنگلی و کتاب پرسمان نهضت جنگل، کتاب سلوک اخلاقی تربیتی میرزا یونس استاد سرایی معروف به میرزا کوچک جنگلی اثر حجت الاسلام سروری در نوبت انتشار قرار گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه کمتر کسی است که با اجرای عدالت مخالف باشد، اما مسئله مهم شاخص اجرای عدالت در جوامع است، گفت: قانون نیز می تواند شاخص اجرای عدالت در جامعه باشد، اما آنچه شاخص تام و تمام اجرای عدالت است، سیره و سلوک ائمه از جمله امام رضا (ع) است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۳:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با بیان اینکه کمتر کسی است که با اجرای عدالت مخالف باشد، اما مسئله مهم شاخص اجرای عدالت در جوامع است، گفت: قانون نیز می تواند شاخص اجرای عدالت در جامعه باشد، اما آنچه شاخص تام و تمام اجرای عدالت است، سیره و سلوک ائمه از جمله امام رضا (ع) است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۳    
اختلال سلوک (CD) یک اختلال سلامت روان است که بر رفتار کودک تأثیر می گذارد. کودکانی که به CD مبتلا هستند، در پیروی از قوانین و هنجارهای اجتماعی مشکل دارند و اغلب حقوق و احساسات دیگران را نادیده می گیرند. این رفتار می تواند شامل پرخاشگری، قلدری، تخریب اموال و فریبکاری باشد. ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
خواندن کتاب های تاریخی ، از حوصله ی بسیاری از ما خارج است و در اکثر مواقع ترجیح می دهیم سیر و سلوک در تاریخ را بر عهده ی تاریخدانان و محققان بگذاریم. در واقع جز تعداد اندکی که به کتاب های تاریخی علاقه دارند، اگر بین کتاب های داستانی، روانشناسی و تاریخی به مردم حق انتخاب بدهیم ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آنان که سخنرانی ها و بیانات رهبر معظم انقلاب را در مناسبت های مختلف دقیق و مستمر پیگیر هستند، درک می کنند که این بصیرت وافر، جهان بینی بنیادین و نکته سنجی در امور، ناشی از زیست و سلوک ادبی و تعمق، اتصال و انتظام ایشان به کتاب و کتاب خوانی است.
جام جم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سید را خیلی ها می شناختند و دوستدارش بودند. چه آنها که درمسجد موسی بن جعفر(ع)(محله غیاثی) در نماز به او اقتدا می کردند و چه پامنبری های مسجد و رسانه. راز این محبوبیت را می توان درچهره خندان ورفتار گرم و صمیمی حجت الاسلام طباطبایی با مردم دید ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۷    
صوف به معنی پشم است و صوفیان اولیه لباس پشمینه می پوشیدند . تصوف یا درویشی بر سلوک خاص مبتنی است برای تزکیه نفس و رسیدن به خدا و ترک دنیا با ریاضت و کشف و شهود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ابن عربی در فتوحات جلد یک ص 61 نوشته است در امور عرفانی و فلسفی دیدگاه کاملا مستقلی دارد. در برخی از مباحث گفتارهایی از صوفیه را تایید کرده است و در جا هایی دیگر آرای صوفیه را نقد کرده است ! او از نوجوانی وجوانی وارد سلوک عرفانی شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۰۸:۲۲    
راه سیر و سلوک الی الله، خوش رفتاری با مردم است. [آیت الله محمدتقی فلسفی(ره)]
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا عاشوری گفت: نشان رئوف و رحیم در تمامی ابعاد سیره و سلوک اخلاقی و رفتاری پیامبران و اهل بیت(ع) موجود است که با اقامه این نشان ها در کار و زندگی می توانیم بهترین رتبه های بندگی را کسب کنیم و خودمان را در این طریق رشد بدهیم.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
علی شالچیان ناظر گفت: آثار محی الدین و دیدگاه های ژرف او و به ویژه کتاب فصوص الحکم، دریچه های تازه ای را بر روی خوانندگان فهیم می گشاید و پاسخ های قانع کننده به پرسش های نسل جدید، تنها با مبانی محی الدین ممکن است. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۰ - ۱۷:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما با تاکید بر تهیه فهرستی از موضوعات و سرفصل هایی که رسانه می تواند با آنها وارد فضای دانشگاه شود، از پخش مستقیم جلسات دفاع پایان نامه ها و رساله های دانشجویی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: هدف از برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دهه کرامت این است ترویج فرهنگ رضوی شامل اخلاق، اندیشه، رفتار و سیر و سلوک امام رضا علیه السلام را به جامعه معرفی کنیم تا اخلاق رضوی در جامعه ایرانی اسلامی ما خوب رشد کند.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۲۰:۱۳   + ۱۶ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حاج آقا مطلبی علی رغم اینکه از برجستگان روحانیت همراه نهضت بود، سلوک طلبگی را رها نکرد و ما موظفیم چنین بزرگانی را به جامعه معرفی کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر خادم یاران خدمت رضوی استان اردبیل گفت: با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ رضوی و سیره و سلوک امام هشتم چهارشنبه های امام رضایی در قالب برنامه های فرهنگی، هنری در مدارس استان اردبیل اجرایی و عملیاتی می شود.
فاش نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در اواسط جلسه، وقت نماز شد و ایشان جلسه را برای برگزاری نماز قطع کرد. جهان نیوز : شخصیت عرفانی سپهبد شهید، از مدخل های مهم به شناخت آن بزرگ قلمداد می شود ...