شنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۱۴:۲۴Apr 2024 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «معرفت»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در پیامی ضمن تبریک روز بزرگداشت سعدی، از این که تجلیل سعدی فقط تجلیل شعر و نثر نیست بلکه تجلیل اخلاق، حکمت و معرفت است، سخن گفت.
پانا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی شهید سعید کریمی از شهدای راه قدس طی مراسمی به همت دانشگاه علوم قرآنی استان قم و با مشارکت مدارس بهار نور معرفت، افتتاح شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۱/۳۱ - ۱۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، محمد طیب صحرایی عصر پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه، ارزش گذاری جایگاه معلمان در جامعه را در واقع ارج نهادن به مقام بالای علم، آگاهی ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کربلا- ایرنا- استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و برگزیده همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی گفت: اربعین رسانه ای جهانی با ظرفیت های بالای تاثیرگذاری در جهان اسلام است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۶:۰۱    
کربلا- ایرنا- دبیر علمی همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی گفت: اربعین ظرفیت و عامل مهمی برای وحدت و انسجام ملت های مسلمان،بیداری اسلامی و مقابله با دشمنان اسلام در منطقه و نویدبخش پیروزی مسلمانان و جبهه مقاومت خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدعوین و اندیشمندان حاضر در سومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی که به میزبانی عراق در کربلای معلی برگزار شد، ظلم ستیزی، زیر بار ظلم نرفتن و حمایت از مظلوم را از جمله آثار فرهنگ عاشورایی دانسته و بر ضرورت تبیین فلسفه شکل گیری حرکت عظیم پیاده روی اربعین و اهمیت آن در ترویج فرهنگ صحیح اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۳    
سفیر ایران در عراق در سومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی که پیش از ظهر امروز در دانشگاه کربلا برگزار شد، گفت: ارشاد و تبلیعات فرهنگ اسلامی باید با اخلاق و برخورد صحیح صورت بگیرد و در همین راستا می توان از مراسم با شکوه اربعین حسینی به عنوان سکوی پرتاپی برای معرفی و اعتلای هدف امام حسین(ع) و ...
دولت   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
در آیینی با حضور استاندار فارس ، رییس فراکسییون ورزش مجلس و سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس از هادی چوپان قهرمان مسابقات آرنولد کلاسیک 2024 ، استاندار فارس در این آیین گفت: معرفت و عشق به میهن در منش پهلوانی هادی چوپان، موج می زند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
کربلا- ایرنا- سومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه دینی از ایران و عراق و چند کشور اسلامی در کربلا آغاز شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۱۸    
مدیرکل آموزش و پرورش در نشست همفکری ستاد استانی بزرگداشت مقام معلم ضمن تاکید بر لزوم تکریم معلم و جایگاه رفیع دانش و معرفت و تربیت، اظهار داشت: معلمان در زمره شریف ترین و نجیب ترین اقشار جامعه هستند و مدرسه کارخانه انسان سازی است؛ از همین روی همه آحاد جامعه مدیون و وامدار فرهنگیان بوده و خواهند بود.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۸:۲۲    
شفقنا- عضو هیئت علمی دانشگاه قم گفت: فقر معرفت به تئوری های اقتصادی عامل ایجاد سونامی های اقتصادی در عمده کشورها در حال توسعه است. به گزارش شفقنا، دکتر حسن سبحانی عضو هیئت علمی دانشگاه قم در همایش ملی اقتصاد اسلامی در مواجهه با چالش های اساسی اقتصاد ایران با تأکید بر مهار تورم و رشد تولید که با ...
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۷:۴۸    
در کلاسهای توجیهی بیمه مرکزی نیز با صراحت لهجه سخن می گفت. اهل تعارف نبود. در انتقال مفاهیم حرفه ای و درک همکاران بسیار جدی و ضابطه مدار در عین اینکه با معرفت و با مرام بود. هرگز در این سالها رفتار فردی و سازمانی مغایر با فرهنگ اصیل تعاملات اجتماعی ایرانیان از ایشان ندیدم.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه صبح ظهور با هدف افزایش فرهنگ مهدویت و انتظار از شبکه امید پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، صبح ظهور با موضوع معرفت افزایی نسبت به مهدویت و امام زمان (عج) در دوره نوجوانی و جوانانی تولید و پخش می شود. ...
استانداری مرکزی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۲    
جلسه کمیته فرهنگی ،آموزشی بانوان ذیل ستاد اربعین استان به ریاست مفتح زاده مدیر کل دفتر امور زنان وخانواده و باحضور اعضا، با دستور کار ارائه برنامه های پیشنهادی برای برگزاری هر چه بهتر و حضور پرشور و پر رنگ خانواده ها در اربعین سال 1403 با هدف تعمیق ...
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از برگزاری اولین مرحله مسابقه جام معرفت در استان اصفهان خبر داد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
آنانکه قبور ائمه هدایت و رستگاری را تخریب کردند، پیش از همه چیز مسیرهای منتهی به سرزمین معرفت را از بین بردند و جهالتشان را در اعماق قلب های تاریکشان، آنجا که نور راه نمی یابد، مومیایی کردند، تا جهلشان بماند و بماند و بماند.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۲۲    
وقتی به عقب برمی گردیم، به روزگاری می رسیم که خبری از فوتبال پولی یا حرفه ای نبود و آنچه در زمین ورزش و فوتبال دیده می شد، دوستی و معرفت و مرام بود. دوستی ها پایدار و استوار بود و فوتبالی ها در غم و شادی شریک بودند ...
شما نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۷:۳۲    
بهنام بانی در سال جدید با آهنگ زیبایی سعی در اوج گرفتن هنرش است. آهنگ جدید عبدالمالکی بی معرفت نام دارد که آهنگ و متنش در زیر آمده است.
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بخش هایی از صحبت های سید جواد رضویان در برنامه تلویزیونی شب خوش را در ادامه می بینید.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
جواد رضویان با روایتی از شروع کارش و همزمانی او برای تحصیل و هزینه های معیشتی در برنامه تلویزیونی گفت که منجر به تاثر مخاطبان شد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ فعالیت یک ماهه خیمه معرفت مزار شیخان با بازدید 30 هزار نفر در طول ماه رمضان به پایان رسید.
خلخالیم   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۲۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب گنجینه ای از حکمت تات، تألیف جواد معراجی لرد توسط انتشارات بلاغ خلخال منتشر شد. به گزارش خلخالیم مطالب کتاب، گنجینه ای از حکمت تات، شامل أمثال، حکم، لطایف، ظرایف، اشارات ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۵:۵۰    
حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) قروه گفت: اولین شماره دو فصلنامه علمی، ترویجی آیین معرفت مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام قروه منتشر شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
کتاب مبانی معرفت شناختی علوم انسانی از منظر قرآن کریم اثر دکتر رمضان علی تبار فیروزجانی منتشر شد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دوره بایدها و نبایدهای تحصیل در علوم عقلی اسلامی با دعوت از اساتید تراز اول حکمت و معرفت اسلامی به همت مؤسسه پژوهشی امام علی(ع) برگزار می شود.
وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۰۸:۵۳    
علی دانشی سرپرست امور اجتماعی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی کهگیلویه بویراحمد: استفاده از روشهای خلاقانه باعث افزایش مطالعه و رقابت در فضای کتابخوانی خواهد شد.
موج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۲۰:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
خادمیاران و یاوران کانون خدمت رضوی تخصصی بانوان و خانواده آران و بیدگل 50 برنامه بصیرت افزایی و معرفت افزایی سبک زندگی را در ماه مبارک رمضان اجرا کردند.
حج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی از برگزاری سومین همایش بین المللی معرفت و رسالت حسینی در کربلای معلا خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۲:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری وارسته ای است که شمیم روح نواز وجودش همچنان تاریخ ادب حکمت و عرفان این مرز و بوم را انباشته و چراغ نور معرفتش روشنگر کوره راه جهالت برای اهل فکرت گشته است.
فرادید   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
انجمن معرفت الروح تجربتی ایران 18 فروردین 1323 در کافه پارس تهران تشکیل جلسه داد. مقامات این انجمن در این جلسه از احضار روح خیام شاعر و منجم بزرگ ایرانی خبر دادند. ...
اول فارس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اول فارس شیراز به گزارش اول فارس ، نوشته جالب و قشنگ روی در یک خانه در شیراز خودنمایی کرد. مالک یک خانه روی کاغذی خطاب به مسافرین شهر شیراز نوشته با توجه به خالی بودن پارکینگ مسافران می توانند از آن استفاده کنند. مردم نیز اینگونه به مهمان نوازی و معرفت شیرازی ها واکنش نشان دادند ...
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نوشته جالب و قشنگ روی در یک خانه در شیراز خودنمایی کرد. مالک یک خانه روی کاغذی خطاب به مسافرین شهر شیراز نوشته با توجه به خالی بودن پارکینگ مسافران می توانند از آن استفاده کنند. مردم نیز اینگونه به مهمان نوازی و معرفت شیرازی ها واکنش نشان دادند. آنها با چند نوشته از صاحب این ملک تشکر کردند.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۳    
ظهیری گفت: موهبت عقل برای آدمی باید وسیله تدبر در آفاق و انفس باشد. در مسیر تکامل هر چه معرفت ما بیشتر باشد عروج ما هم بیشتر خواهد بود.
تیتر برتر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۶:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
محمود واعظی، درباره ناطق نوری می گوید که او فردی با معرفت و رفیق است. خبرآنلاین محمود واعظی، رئیس دفتر دولت دوازدهم در گفتگوی نوروزی که با خبرگزاری خبرآنلاین داشت، در قسمت پایانی مصاحبه به اظهار نظر درباره اعضای کابینه دولت روحانی و تعدادی از شخصیت ها پرداخت، که مشروح آن به شرح زیر است: ...
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۶:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
اولین ستون زندگی عقل برای یک عاقل شناخت و معرفت عمیق نسبت به خداوند است همانطور که امیرالمومنین (ع) هنگام خواندن نماز حضور قلب و توجه داشتند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۰۶:۰۷    
با فقر اقتصادی اگر توأم با شناخت و معرفت باشد، می توان کنار آمد و عزت خود را حفظ کرد، اما با فقر فرهنگی، هرچه در عالم است را داشته باشد، باز هم فقیر است چراکه عزتش در گرو شهوات خود و دیگران قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۵:۱۰    
کتاب اندیشه فلسفی و اصالت معرفت تاریخی نزد شهید سید محمد باقر صدر با ترجمه پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری منتشر شد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مرتضی انقانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: قرآن کتاب علم و معرفت است که دل و اندیشه انسان را سیراب می کند و برای کسانی که اهل معرفت آموزی هستند سرچشمه تمام نشدنی است. ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مباحث مهم در اخلاق اسلامی عبادت و بندگی پروردگار است که برای آن آثار فراوانی ذکر می شود. بندگی خدا نتیجه شناخت خداوند است. هرچه معرفت انسان بیشتر شود بندگی او نیز کامل تر می شود ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۸:۱۷    
حجت الاسلام فلاحتی در حلقه معرفت در جمع معتکفین طلاب حوزه علمیه خراسان به تبیین جایگاه و ارتباط روحانیت و اجتماع پرداخت و گفت: اسلام یک دین هدایتگر است که با هدایتگری انسان ها سرو کار دارد و مسلکی است که می خواهد جوامع را بسازد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۳    
همدان-مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه نهاوند بابیان اینکه هر کسی نسبت به معرفت و ایمان خود به عید فطر می نگرد، گفت: زمینه ها، ذهنیت ها و مراتب ایمان از جمله عواملی است که در نگرش و انگیزه افراد دخالت دارد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۰۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
یکی از مباحث مهم در اخلاق اسلامی عبادت و بندگی پروردگار است که برای آن آثار فراوانی ذکر می شود. بندگی خدا نتیجه شناخت خداوند است. هرچه معرفت انسان بیشتر شود بندگی او نیز کامل تر می شود ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام مجید قاسم پور، در حلقه معرفت و در جمع معتکفین رمضانیه حوزه علمیه خراسان به تبیین راه های منتج به موفقیت در مسیر طلبگی پرداخت و گفت: باید شناخت و هدف از طی مسیر طلبگی مشخص باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۱:۱۵    
حجت الاسلام زارعی کیاپی با بیان اینکه آوینی تبین گر صادق جبهه حق علیه باطل و الگو برای جبهه فرهنگی است، گفت: با تلاش و مجاهدت، معرفت شهید آوینی ها دست یافتنی است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
این مرد دوست داشتنی، که در مجامع ادبی با نام شهیر اصفهانی شناخته شده، یکی از معلمان توانمند و پیشکسوت استان است که هنوز هم خود را باافتخار، فرهنگی خطاب می کند. سه نسل از دانش آموزان این شهر با او خاطره دارند و در کلاس هایش عصارۀ فرهنگ و ادب ایران را همزمان با کمال و معرفت آموخته اند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع سلسله جلسات معرفت النفس در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس خاتون سلام الله علیها دولت آباد برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۰۲    
حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ایمانی: قرآن را تلاوت کنیم و به مضامین و مفاهیم آن پی ببریم و سپس آن پیام ها را که در ابعاد مختلف زندگی به کار ببریم.