سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۸:۰۵Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد دانشگاه تهران»

برترین ها / فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۱:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خبر فوری: صادق زیباکلام فعال اصلاح طلب درباره مسائل سیاسی روز گفت: چه چیزی در دولت روحانی تغییر کرد؟ تندروها می خواهند خودشان با آمریکا مذاکره کنند. قالیباف خودش را به تندروها چسبانده است. ...
تیک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
پیگیر شدم که به پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه یک چمران اطلاع دهم، ضمن اینکه به این مراتب مقیدیم در این زمان در منزل بودیم و خودرو نیز در پارکینگ و اساساً خیابان اعجازی را تاکنون ندیده و در آن تردد نداشته ایم ...
برترین ها / روزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
سایت دیده بان ایران: صادق زیبا کلام نوشت: نخستین گام"نرمش قهرمانانه"یا "برجام1400"ازجانب ایران برداشته شد و غربیها هم باکنار گذاردن قطعنامه محکومیت ایران در آژانس پاسخ متقابل دادند. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سعید دهقان از وکلای جمعیت امام علی، در توییتی از صدور حکم انحلال جمعیت امام علی خبر داد. طبق گفته وکیل دیروز دادگاه رسیدگی به پرونده جمعیت امام علی برگزار شده بود و تقریبا تا پایان وقت اداری طول کشیده بود. نامه آخوندی به روحانی درباره جمعیت امام علی ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: رئیسی تنها گزینه ای در بین طیف های مختلف جناح راست است که می تواند در نظر همه مقبول بیفتد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
کتاب هندسه مقدس در اسلام و هندوئیسم تحقیقی در مبانی مشترک، اثر محسن ساربان نژاد با مقدمه حسن بلخاری استاد دانشگاه تهران از سوی انتشارات زرنوشت روانه بازار نشر شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: استاد دانشگاه تهران در نشست جاودانگی از منظر کانت گفت: نظام فلسفی کانت تنها مورد قبول خود او و پیروانش می باشد و کانت نمی تواند مبانی نظام فلسفی اش را برای دیگر فیلسوفان نیز تحکیم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۵:۰۵    
استاد دانشگاه تهران تاکید کرد جایی که در سوریه هدف حمله آمریکا قرار گرفت خط مقدم مبارزه با داعش بود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
دکتر محسن اسماعیلی، استاد دانشگاه تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در یادداشتی با عنوان شش درس ماندگار از مولود کعبه که در اختیار همشهری آنلاین قرار داد، نوشت:
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
محمدجعفر جوادی ارجمند استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: سه مولفه اساسی در دیپلماسی رسانه ای گفتمان، تصویرسازی و سپس اقناع سازی مخاطب است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد دانشگاه تهران گفت: سید مرتضی علم الهدی با خودآگاهی تاریخی نقش خود را به عنوان زعیم شیعه ایفا کرده است به گونه ای گه اندیشه وی بعد از یک هزاره همچنان قابل بحث و تامل است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۲۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ استاد دانشگاه تهران با بیان این که اتحاد و همدلی مسئولان قوا امروز نیاز اصلی کشور است، گفت: محدودکردن نظارت ها و خروج از پروتکل الحاقی نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: اگر سازش کردی اگر انعطاف داشتی فشار طرف مقابل بر تو افزایش می یابد. انعطاف، نشانه ضعف است و چون موازنه قدرت بهم خورده است طرف مقابل امتیاز بیشتر می خواهد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۴:۲۴    
حمیدرضا جلایی پور، فعال سیاسی اصلاح طلب و استاد دانشگاه تهران در کانال تلگرامی خود نوشت: بیانیه ای در سایت زیتون در نقد سیاست خارجی آمریکاستیزی و اسرائیل ستیزی جمهوری اسلامی نوشته شده است [ لینک ]. مضمون این بیانیه در بعضی گروه های تلگرامی اصلاح جو مورد نقد قرار گرفت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران در نشست پس از یک قرن گفت: کودتای 1299 تحولات بنیادی در نظام اجتماعی و سیاسی ایران ایجاد کرد و باعث شد که ایران تبدیل به جزیی از نظام جهانی سرمایه داری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
منوچهر محمدی استاددانشگاه تهران گفت: گاهی صحبت هایی می شود که رضاخان خودش کودتا کرد. خیر، اینطور نیست. رضاخان انتخاب شد و خودش هم بارها گفت که انگلیسی ها او را سر کار آوردند. بنابراین کودتا دستپخت انگلیسی هاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۲۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی پیامی درگذشت استاد برجسته علوم تربیتی دانشگاه تهران را به جامعه علمی کشور تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
در پی درگذشت دکتر محمدرضا شرفی جم استاد دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران، هیات رئیسه این دانشگاه پیام تسلیتی صادر کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۸:۴۱    
استاد دانشگاه تهران با تأکید بر ایجاد مرکز تخصصی کلام کاربردی، گفت: عالم متکلم هم باید مانند پیامبر، طبیب دوار بطبه و نگاه درمانگری، پزشکی و معالجه داشته باشد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: بحث بازگشت یا عدم بازگشت آمریکا به برجام برای ایران موضوعیت ندارد و به همین دلیل ایران از برجام عبور کرده است. از این رو چیزی که باید رخ دهد، برداشته شدن و لغو تحریم هاست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: آن دسته از افرادی که انقلاب اسلامی را انقلابی تمدنی می دانند معتقدند انقلاب اسلامی در پی آن است که شیوه زیستی که در تمدن غربی ظاهر شده را تغییر دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
آقای دکتر محمد نوری زنوز، استاد پردیس علوم دانشگاه تهران به عنوان داور معتمد انستیتو فیزیک (IOP) انتخاب شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران در همایش توان افزایی با عنوان چگونه مادری کنم؟ که به همت فرهنگسرای خانواده برگزار شد، بسترآفرینی برای رشد و شکوفایی فرزندان را مهمتر از فرزندپروری دانست.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر بهمن آرمان، اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران گفت: هزینه انرژی برای تولید هر تن فولاد در ایران چیزی برابر 9.7 درصد است، در حالی که این نسبت در چین که دارای منابع انرژی کافی نیست و انرژی لازم در صنایع مختلف از طریق واردات تامین می شود؛ تنها 10 درصد است ...
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۱:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر سابق راه و شهرسازی در نامه ای به شهردار تهران پیشنهاد کرد که شهرداری می تواند اکباتان را در قالب یک محله با یک ناحیه شهری مستقل تعریف کند. اداره امور ناحیه را به نمایندگان محله که همان هیات مدیره مرکزی مجتمع است واگذار کند و خود در حکم هماهنگ کننده کل شهر نقش ایفا کند ...
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان این که هتک حرمت نظام بالاترین توهین دولت به ملت است، گفت: سوءمدیریت و عدم کار آیی دولت صدای مردم را درآورده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
برنامه مهر خاوران رادیو گفت وگو در خصوص نقش حاکمیت اسلامی در رشد معنوی در جامعه با نظر به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور دکتر بهزاد نیلوفری استاد دانشگاه تهران به روی آنتن رفت. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۸:۵۳    
حوزه/ استاد دانشگاه تهران به توطئه های رژیم شاهنشاهی علیه دین و اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام زدایی و تهی کردن هویت اسلامی ایران اصلی ترین هدف رژیم پهلوی بود.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان این که انقلاب اسلامی ایران صدای اعتراض به ظلم و بیداد بود، گفت: جمهوری اسلامی ایران در فناوری های نوین پیشرفت های بی نظیری کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۳:۰۲    
تهران- ایرنا- نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و استاد دانشگاه در گفت وگو با ایرنا گفت: ضرورت برقراری صلح در افغانستان و منطقه ایجاب می کند که دستگاه دیپلماسی کشور با تجاربی که دراین زمینه به دست آورده اقدامات لازم را انجام دهد که گفت وگو با هیات طالبان نیز در همین راستا انجام شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص درماندگی آمریکا در قبال برجام با دکتر محمد مرندی، استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
دین آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۰:۴۶    
استاد دانشگاه تهران پنج پیامد را نتیجه نظریه سروش درباره قرآن دانست:” اولین پیامد نظریه دکتر سروش این است که ما نتوانسته ایم قرآن را جزماً به خدا انتساب دهیم. پیامد دوم منتسب کردن قرآن به خود پیامبر است، کاری که مشرکان هم انجام می دادند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۲۲:۴۱    
استاد دانشگاه تهران اظهار کرد: هر نظریه ای می تواند نتایج و پیامدهایی داشته باشد که اگر آن پیامدها قابل قبول باشد، تبدیل به نقطه قوت نظریه خواهد شد، در غیر این صورت تبدیل به اسباب ضعف می شود. یکی از پیامد های نظریه رؤیای رسولانه این است که نتوانسته ایم قرآن را جزماً به خدا انتساب دهیم ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۰:۲۰    
محمود نوروزی محقق، پژوهشگر فلسفه، تاریخ و استاد دانشگاه تهران در سیر مطالعات دینی نویسنده کتاب نگاهی به اندیشه های کلامی به بررسی علم کلام، چگونگی پیدایش آن، معرفت مسلمانان در اعصار گوناگون درباره مسائل اصولی دین و فروع ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۶:۳۴    
استاد دانشگاه تهران گفت: برجام فرصتی برای تجدید حیات منطقه ای ایران به منظور تعامل سازنده با منطقه و جهان بود تا بتواند ظرفیت ژئوپلتیک خود را برای توسعه روابط در جهت تامین منافع مردم به کار گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - استاد دانشگاه تهران گفت: برجام فرصتی برای تجدید حیات منطقه ای ایران به منظور تعامل سازنده با منطقه و جهان بود تا بتواند ظرفیت ژئوپلتیک خود را برای توسعه روابط در جهت تامین منافع مردم به کار گیرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: هیچ متفکری از داشتن پیش فرض گریز و گزیری ندارد، اما اندیشه مطهری به واقع نزدیک تر است، بدان دلیل که با خودانتقادی، پیش فرض ها را تنقیح و از جبر زمان فاصله گرفت و یافته های خود را در منظر نقد سایر متفکران قرار داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: شهید مطهری به تبعیت از علامه طباطبایی، قاعده ای را از روایات گرفته و معتقد است که مفاد جملات مستقل در آغاز، وسط و پایان آیات هم در سیاق و هم در بیرون سیاق حجیت دارند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه شهید مطهری در زمینه قرآنی بیاناتی دارد که بوی نظریه پردازی می دهد، به تبیین دیدگاه شهید مطهری درباره وحی، اعجاز و سمبلیک بودن خلقت آدم پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۰۶:۱۵    
استاد دانشگاه تهران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی پرس تی وی گفت توافق اتمی ایران نیازی به مذاکره مجدد ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
درودیان، استاد دانشگاه تهران سهم بالای صادرات و واردات در اقتصاد کشور و عدم استفاده مناسب از نرخ بهره در سال های گذشته را از عوامل مهم اثرپذیری اقتصاد ایران از نرخ ارز عنوان کرد.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۰۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان این که اقتدار قوه قضائیه زمینه ساز اعتماد عمومی در کشور است، گفت: رانت خواری در بدنه اجرایی کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم بی سابقه بوده است.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۰۸:۱۵   + ۱۷ سایت دیگر  
صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: مخالفان پیوستن ایران به FATF معمولا پشت یکسری تعابیر، الفاظ و اصطلاحات فنی و مرتبط با تجارت بین المللی و اقتصادی پناه می گیرند و با طرح این اصطلاحات ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
دریافت فایل برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت وگو در خصوص دلایل بی اعتمادی به دولت آمریکایی با دکتر محمد مرندی، استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل آمریکا به صورت تلفنی گفتگو کرد. ...
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۸    
استاد دانشگاه تهران در واکنش به اظهارات دولتمردان در خصوص آلایندگی هوا گفت: رئیس جمهوری که عیسی کلانتری را رئیس سازمان محیط زیست می کند، اصولاً عزمی برای حل مشکلات زیست محیطی ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - استاد دانشگاه تهران و فعال محیط زیست گفت: درختان حرا در بندر دیر باعث پالایش و تصفیه آب، امنیت و تامین غذای پرندگان و آبزیان است و حفاظت از آنها برای نسل های آینده ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- استاد دانشگاه تهران عنوان کرد: برخی روشنفکران و مصلحان اجتماعی بر حافظ می تازند که چرا به مدح روی آورده است؛ درحالی که مرور دیوان حافظ نشان می دهد او انسان آزاده ای است که سرش به دنیا و عقبی فرونمی آید و البته مدح هایی نیز در دیوانش دیده می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۰۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم متقی استاد دانشگاه تهران پیروزی جو بایدن نقطه عطفی در رقابت های سیاسی و انتخاباتی ایالات متحده محسوب می شود. دونالد ترامپ در سال 2016 به عنوان پدیده جدیدی در حوزه سیاست اجتماعی آمریکا ظهور پیدا کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه جامعه ای که دارای عقبه فرهنگی است و خودش را دارای سابقه و صاحب فرهنگ و تمدن می داند، کنش رادیکال انجام نمی دهد، عنوان کرد: کنش های رادیکال برای جوامع تازه است، برای آدم های تازه است، برای گروه های اجتماعی تازه ظهور کرده ...
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۶:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران با بیان این که فرار شاه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب است، گفت: کشور در دوران شاهنشاهی در سیطره کامل آمریکا و انگلستان بود