شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۳:۱۰Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد دانشگاه تهران»

اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران برای مذاکره میان تهران و واشنگتن، مذاکره بدون واسطه را پیشنهاد می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک استاد دانشگاه تهران بر این باور است که مرداد 1401 بهترین فرصت برای احیای مذاکرات هسته ای برای ایران بود.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی سیدمجید حسینی استاد جامعه شناسی دانشگاه تهران در یک گفت و گویی علل ناامیدی جامعه را شرح می دهد که در این ویدیو می توانید تماشا کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران شکست طرح های غربی در منطقه و کشورهای محور مقاومت را از دلایل تغییر نگاه عربستان در از سرگیری ارتباط با ایران دانست.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۴۰    
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در مباحث روشی در حوزه علمیه خامی بسیار تأسف باری وجود دارد، گفت: امروز به محض اینکه روشی برای یک علم در غرب ایجاد شود، حق نداریم آن را وارد حوزه کنیم، بلکه باید آنچه را در این بازار آشفته وجود دارد با فرهنگ خودمان منطبق کنیم.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
متأسفانه وضع و موقعیت باستان شناسی و باستان شناسان درجامعه ما طی دهه های اخیر چندان مساعد نبوده و بی مهری های بسیاری به این قشر شده است. در این خصوص دکتر حکمت اله ملاصالحی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
مقاله دانشیار دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران در پژوهشی تازه، تحلیلی چندوجهی از پدیده سکونت غیررسمی در شهرها با تمرکز بر شهر یزد ارائه داده که یافته های آن از سوی انتشارات الزویر منتشر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: آرمان گرایی در تفکر اسلامی و اندیشه شیعی، در مسئله ظهور حضرت ولی عصر (عج) تجمیع شده است.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۳:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت به نقل از غلامعلی افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران نوشت: اتفاق رخ داده در برخی مدارس دخترانه کشور در واقع، مسمومیت نیست بلکه متاثر از یک حساسیت روانشناختی و زیستی است ... حضور بچه ها در سنگر مدارس حفظ شود تا طراحی و نقشه های معاندین نظام ناکام بماند
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
روانشناس و استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه پیامدهای روانشناختی و اجتماعی مسمومیت های سریالی دانش آموزان در مدارس صدها برابر بیشتر از مشکل ایجاد شده است، گفت: این پدیده حساسیت ها را بیشتر کرده است و از این رو باید کادر مدرسه با همکاری اولیاء و مربیان و از طریق همدلی ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۷   + ۳۳ سایت دیگر  
سیدمحمد مرندی استاد دانشگاه تهران در گفت وگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به سفر آقای گروسی به تهران و مذاکراتی که شکل گرفت و صحبت های ایشان در جلسه شورای حکام، سناریوی پیش رو در مذاکرات و برنامه هسته ای ایران چیست، گفت: همان طور که همگی می دانند مشکل از ایران نیست ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۲:۳۴   + ۲۶ سایت دیگر  
حداد عادل: منعی برای فعالیت اجتماعی خانم ها نداریم. علت بیکاری زنان تحصیلکرده این است که هزینه زندگی به دوش مردهاست. در اداراتی که بنده کار می کنم 70 درصد کارمندها خانم هستند. دو تا وزیر زن قبل از انقلاب چه می کردند؟
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۹:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
غلامعلی حداد عادل استاد دانشگاه تهران به شبکه اینترنتی دانشگاه تهران گفت: اکثریت قاطع مردم گفتند که ما کشور اسلامی می خواهیم.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
دکتر محمدرضا جوادی یگانه، جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران معتقد است که اعتراض مردم برای بهبود است، ولی این بهبود مستلزم اصلاحات عمیق و ساختاری در نظام است. معترضان تغییر عملی می خواهند نه وعده اصلاح که البته همان وعده هم داده نمی شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۱    
استاد دانشگاه تهران گفت: آیت الله ری شهری در احادیث مرتبط با حمددرمانی و شفابخشی سوره حمد بحث مفصلی دارد و چون از نظر سند، حدیث صحیح است، وارد مفهوم محتوا شده و مفهومی قابل انطباق با عقل ارائه کرده است و به تأثیر فی الجمله به نحو اقتضای سوره حمد در شفا قائل هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۱۸:۲۶    
حجت الاسلام محمدعلی مهدوی راد، استاد دانشگاه تهران تاکید کرد: تواضع علمی آیت الله ری شهری از جنس الاحقرهایی که الاعظم است، نبود. در برنامه ریزی برای دانشکده ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آیین پایانی دومین جایزه ملی دوسالانه نقد زرین یادنامه عبدالحسین زرین کوب ظهر امروز چهارشنبه 10 اسفند 1401 با حضور علی نظری رئیس دانشگاه لرستان، اصغر دادبه، استاد فلسفه اسلامی و ادبیات عرفانی دانشگاه علامه طباطبایی و روزبه زرین کوب استاد دانشگاه تهران در سرای کتابخانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسکن گفت که با گرانی این روزها، برای صاحب خانه می صرفد که خانه اش را اجاره دهد پس طرح مالیات بر خانه های خالی بیهوده بود!
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۰۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اکوایران : دکتر ابراهیم متقی، استاد دانشگاه تهران درباره تحولات این روزهای عرصه بین الملل توضیحاتی ارائه کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۲۳:۴۱    
استاد دانشگاه تهران با اشاره به محتوای رساله غربت غربیه سهروردی، تصریح کرد: معنای زندگی زمانی معلوم می شود که معنای مرگ معلوم شود و شما نمی توانید زندگی را معنا کنید، جز اینکه مرگ را معنا کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: شبهه افکنی های امروز با مدد رسانه و تبلیغات گسترده اجازه تفکر به انسان را نمی دهد، علت اصلی هم این است که سرعت حرف اول را در رسانه ها می زند و اشخاص در طول مدت زمان کمی با اطلاعات زیادی مواجه می شوند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
شعار اصلاح طلب - اصولگرا دیگه تمومه ماجرا به این دلیل است که مردم متوجه شده اند سیستم اجازه کنشگری را به احزاب نمی دهد
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران ضمن اشاره به نسبت علوم مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی تصریح کرد: تکنولوژی مبتنی بر علوم پایه است و علوم پایه مبتنی بر یکسری نظریات است که آن نظریه یک روحی دارد که آن روح عقلانیت و مدل کلان نگاه به هستی و انسان است که اگر آن تغییر پیدا کند همه علوم پایه دگرگون می شوند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۰    
استاد دانشگاه تهران گفت: اهل بیت(ع) در مواردی تأویل را به معنای باطنی و لایه درونی گرفته اند، ولی بیشترین معنایی که از نظر لفظی، نظری و عملی در لسان اهل بیت(ع) به کار رفته تطبیق مفاهیم کلی بر مصادیق در گذرگاه زمان است.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، دانشکده الهیات دانشگاه تهران در ادامه وبینارهای بین المللی خود که مدتی است برگزار می شود، وبیناری پیرامون فلسفه فارابی با حضور چارلز باترورث، استاد دانشگاه مریلند، نادیا مفتونی، استاد دانشگاه تهران و محمود نوری فیلمساز و مدرس دانشگاه هنر در پلتفرم زوم برگزار شد ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دکتر عباس نوذری دالینی، استاد تمام علوم کامپیوتر دانشکدگان علوم دانشگاه تهران، درگذشت.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۸:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
ابراهیم بای سلامی، استاد دانشگاه تهران و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در واکنش به صحبت های معاون وزیر علوم و رئیس دانشگاه تهران که تمدید نشدن قرارداد برخی اساتید دانشگاه را عدم احراز کیفیت علمی اعلام کرده بود، نوشت: برحسب ارزیابی های علمی و پژوهشی هیات های ممیز اعضای هیات علمی پایه ...
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۲۱:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
حمیدرضا جلایی پور، فعال سیاسی اصلاح طلب، در یادداشتی تلگرامی با عنوان راهپیمایی های 22 بهمن 1401 و سرنگونی طلبان نوشت: بر اساس مشاهده فیلم های حضور مردم در خیابان از شبکه یک صدا و سیما، حضور مردم در راهپیمایی جشن 22 بهمن 1401 از سال های پیش کمتر نبود-اگر هم بگوییم بیشتر بود گزاف نگفته ایم.
سابقه ندارد که چیزی تصویب شود و تمامی قوانین مدنی و جزایی و اداری و ... را اینگونه سخاوتمندانه تعلیق نماید.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرآنلاین، نشست علمی سیاست و روابط خارجی در اندیشه امام خمینی(س)، با سخنرانی محمد جواد ظریف، استاد دانشگاه تهران و وزیر امور خارجه سابق ایران در پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی برگزار شد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۱    
به گزارش جماران، نشست علمی سیاست و روابط خارجی در اندیشه امام خمینی(س)، با سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف، استاد دانشگاه تهران و وزیر امور خارجه سابق ایران در پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی برگزار شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: واکنش ها به مصوبه مولدسازی ادامه دارد. اقتصاددانان شهیر جریان های مختلف در اظهارات جداگانه ای به اقدام اخیر شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نشان داده اند ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
تماس های تلفنی مکرر با پیام رسان های مدیریت و خدمات شهری همانند 137 و 1888 و حتی مراجعه حضوری به ناحیه 10 شهرداری منطقه یک نیز کارساز واقع نشد و تابعد از ظهر روز چهارشنبه که با تابش نورخورشید و ذوب برف ها راه تا حدودی باز شد به مدت دو روز این مشکل همچنان پابرجا بود ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۳۰   + ۲۶ سایت دیگر  
محسن برهانی، حقوقدان و استاد دانشگاه تهران به اظهارات معاون دادستان قم درباره مجرمانه خواندن تولید محتوا، انتشار و به اشتراک گذاردن مطلب در صفحه خود، لایک مطالب دیگران واکنش نشان داد.
سلام نو / ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
الهه کولایی استاد علوم سیاسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، پژوهشگر، نویسنده، عضو پیشین شورای مرکزی و نیز دفتر سیاسی جبهه مشارکت ایران اسلامی، عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح طلب و همچنین نماینده پیشین مجلس (دوره ششم) سخنران مدعو شورای مرکزی حزب همبستگی دانش آموختگان ایران (هدا) بود.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
کتاب روانشناسی پایداری تألیف بریتین اسکات استاد دانشگاه سنت توماس و رئیس سابق انجمن روانشناسی محیط زیست، جمعیت و حفاظت آمریکا و همکاران وی، توسط دکتر مهدی قربانی استاد دانشگاه تهران و علیرضا مخبر دزفولی روانه بازار نشر شد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۷:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: یک فعال محیط زیست و استاد دانشگاه تهران در واکنش به راهکار دولت برای آلودگی هوا و جلوگیری از تعطیلی مدارس می گوید که طبق قانون هوای پاک وظیفه وزیر کشور این است که حمل و نقل عمومی را توسعه دهد نه اینکه استاندارد سلامت را تغییر دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حقوق تجارت بین الملل پیشرفته که به بررسی تحریم های اقتصادی آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل از منظر حقوق تجارت بین الملل و با ذکر مبانی، انواع، تاریخچه و آثار آنها پرداخته است، منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
کتاب روش لایه ای در اندیشه پژوهی تألیف علی اکبر علیخانی استاد دانشگاه تهران به همت نشر نگاه معاصر اخیرا به بهای 80 هزار تومان منتشر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دکتر بیژن حیدری دانشیار دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در مورد رعایت اصل 27 قانون اساسی مبنی بر آزادی تجمعات و راهپیمایی ها و حق طبیعی مردم در آزادی بیان و اندیشه و عقیده در مورد هر مسئله عمومی دولتی و حکومتی گفتند و بر لزوم پذیرفتن جمهوریت در عمل تاکید کردند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۳:۵۳    
محمدرضا جوادی یگانه، استاد دانشگاه تهران نوشت: روزنامه نگاران زندانی مورد حمایت رسانه هستند، اما جامعه شناسان جوان هیات علمی، با آنکه در چارچوب تحلیل می کنند،در معرض اخراج خاموش و عدم تمدید قرارداد هستند.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
حسین آخانی، استاد دانشگاه تهران و فعال محیط زیست می گوید: خبر آبگیری سد چم شیر را چند رسانه محلی و افرادی که در این سد کار می کنند، اعلام کردند. هنوز خبر رسمی از آبگیری از سوی وزارت نیرو اعلام نشده، اما سوابق نشان می دهد که این روند را در آبگیری سد گتوند نیز انجام داده اند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۵:۲۲    
خانم دکتر فرشته روح افزا ، استاد دانشگاه تهران و فعال حوزه زنان و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به گفت وگو نشسته ایم. خانم روح افزا که فارغ التحصیل دکتری الکترونیک از دانشگاه منچستر انگلیس است به علت سال ها تحصیل و زندگی در غرب به درستی نگاه این کشورها به زن و جایگاه زن در این جوامع را می شناسد و با ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: تحقیقات انجام شده نشان می دهد که رابطه بزرگی میان ترامپ و فاکس نیوز وجود دارد که اقدام به تولید اخبار جعلی می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۷    
استاد دانشگاه تهران در چهارمین همایش سواد رسانه ای درباره اخبار جعلی گفت: اگر انگشت اتهام در تولید اخبار جعلی به سمت مردم باشد، بی انصافی است، زیرا آن ها بیشتر در گردش اخبار جعلی و دولت ها و مراکز قدرت در تولید اخبار جعلی دخیل هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: شبکه های ماهواره ای در ادامه سیاست های تکمیلی انگلستان عمل می کنند تا راهبرد انفجار از درون را در ایران شکل بدهند.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۱:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - محققان دانشگاه تهران برای اولین بار در کشور، ترکیبات نیترو-هیومیکی را از پسماندهای آلی جامد و پسماند معادن زغال سنگ (منبع لیگنایت) در مقیاس آزمایشگاهی تولید کردند. ...
انقلاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه تهران گفت: اولین و اساسی ترین اقدام در مهندسی فرهنگی مقابله با ناهنجاری های فرهنگی در نظام حکمرانی است.