دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۲۵Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه علمیه خراسان»

ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۶    
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: از طلاب و نیروهای ارزشمند حوزه که به عرصه برنامه های نوآورانه یا دانش بنیان مرتبط با رویکردهای حوزه علمیه خراسان ورود کنند حمایت خواهیم کرد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۷:۴۸    
خراسان رضوی - مراسم عمامه گذاری 150 نفر از طلاب حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه عالی نواب و در چند شهرستان برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جشنواره ورزشی طلاب حوزه علمیه خراسان با شرکت 2 هزار و 600 ورزشکار روز جمعه در مشهد آغاز شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ خطیب حوزوی مهم ترین چیزی که می تواند در تبلیغ بر دیگران اثر بگذارد، عمل مبلّغ است، گفت: باید رفتار و منش کسی که لباس روحانیت می پوشد، در دین برای مخاطب جاذبه ایجاد کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۰    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان از تدوین برنامه ای سه ساله برای این حوزه با احصای نظرات اساتید گفت و تأکید کرد: با دریافت دغدغه مندی اندیشمندان و فرهیختگان، مجموعه فعالیت ها رصد، برنامه ریزی و به دنبال آن اقدام لازم انجام می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۰    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به روایت وَالمْشَوَرَةِ وَالتَّوَکُّلِ عَلیَ اللّه ِ عِنْدَ الْعَزْمِ از امام جواد(ع)، گفت: حوزه علمیه خراسان گام های پیش رو را در این دوره مدیریت، با عزم در امور، بررسی عالمانه و مشورت با صاحبنظران برمی دارد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۸    
مدیر دفتر خواهران حوزه علمیه خراسان گفت: از ابتدای انقلاب تفکر حضرت امام خمینی(ره) به زن هویت بخشید و آزادی را ترجمه کرد که زندگی بهتری برای زنان را رقم زد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۱۶    
خراسان رضوی - اختتامیه اولین جشنواره ستایشگری ذاکران با مشارکت مدیریت فرهنگی حوزه علمیه خراسان و مجمع الذاکرین طلاب مشهد در مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۴۲    
استاد حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: انتخاب های درست حضرت زینب(س) در میان اضداد و خیر و شر زندگی در هر برهه ای از زمان از ایشان یک بانوی عالمه مبین دین ساخت.
مشهد/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان خراسان رضوی در سفر یک روزه به شهرستان سبزوار با طلاب، استادان و مبلغین این شهرستان دیدار و گفت وگو کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد اخلاق حوزه علمیه خراسان شمالی در رابطه با ضرورت احترام به والدین از منظر صحیفه سجادیه گفت: در دعای 24 صحیفه سجادیه پس از صلوات برپیامبر گرامی اسلام(ص)، موضوع احترام به والدین مطرح می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۳۶    
شاعران، مدیحه سرایان و مرثیه خوانان نخستین جشنواره ستایشگری ذاکران حوزه علمیه خراسان تجلیل شدند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه خراسان گفت: تاریخ پر افتخار روحانیت شیعه مانند آیت الله خرسان کم ندارد اما به دلیل دوری از شهرت، سیره و منهج علمی آنان نیز شناخته شده نیست. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۲۱:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
اولین دوره مسابقات علمی، نخبگانی و پژوهشی حل مسئله فقهی ویژه طلاب برادر و خواهر کل کشور به همت حوزه علمیه خراسان با مشارکت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: هدف حوزه های علمیه قم و نجف و علمای آن یکی است گرچه منهج علمی شان متفاوت باشد. به گزارش شفقنا از حوزه، آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی از علمای حوزه علمیه خراسان در دیدار میهمانان شرکت کننده در کنگره امناء الرسل گفت ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۱    
حوزه/نشست تخصصی جایگاه و قدمت تاریخی حوزه علمیه خراسان با حضور فضلای حوزه علمیه قم، نجف اشرف و حوزه علمیه خراسان در سالن همایش های مرکز پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۳۶    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که بسیجیان با روحیه مخلصانه بسیجی، احساس مسئولیت و بدون توقع و چشمداشت پای کار هستند، گفت: ما نیز به بسیجی بودنمان افتخار می کنیم.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان این که بحث احیای موقوفات و منابع پایدار از مسائل مهم می باشد، گفت: احیای موقوفات می تواند حوزه علمیه را به اغنای مطلوب برساند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۲۱    
حوزه/ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با بیان این که طلاب اگر متخلق به اخلاق و علم بوده و خود را وقف خدمت رسانی به خلق کنند، به جایگاه والایی دست پیدا می کنند، گفت: طلاب باید در تداوم راه انبیاء و معصومین، ذوب در معنویت باشند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مشهد-حوزه علمیه خراسان در پی پیروزی غرورآفرین ملی پوشان تیم فوتبال ایران در برابر ولز در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر، پیام تبریک صادر کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۴:۴۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: مدیران در راستای مشارکت در سیاستگذاری و اداره راهبردی اقدامات، باید صاحب اختیارات با حس مسئولیت باشند و تا آنجا که امکان پذیر است، ستاد، کار پشتیبانی، سیاستگذاری، نظارت و راهبری را دنبال کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۴۲    
حوزه/ حجت الاسلام نجفی زاده گفت: برای مقابله با جنگ ترکیبی، باید پدافند و آفند ترکیبی داشت یعنی ابتدا باید بنیه های دفاعی در حوزه های مُرکب را تقویت کنیم و سپس به تهاجم ترکیبی همه جانبه علیه دشمن اقدام نماییم.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی مشهد با بیان اینکه 82 نفر از کارکنان این مجموعه انتظامی در حوادث اخیر مصدوم و مجروح شدند، گفت: نیروی انتظامی در این ایام سنگ خورد و جانفشانی کرد، اما نگذاشت امنیت و آسایش شهروندان خدشه دار شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
راه های تقویت همکاری و هم افزایی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان مورد بررسی رؤسای دو مرکز قرار گرفت.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۴۳    
شفقنا- مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه دوره ها و کارگاه های آموزشی کاربردی مبلغان در 25 سرفصل برگزار شده، گفت: بیش از 15 هزار نفر تاکنون در دوره های مجازی ما شرکت کردند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: رویکرد ما در دوره پیش رو، بر فعال نمودن بیش از پیش مدارس و رشد و ارتقای ظرفیت ها و بهره برداری از استعدادهای موجود حوزوی در سطح استان های خراسان است. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۶:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به شرایط حساس کنونی گفت: امروزه در شرایط اضطرار قرار داریم، دشمنان به هیچ چیز رحم نمی کنند، باید از فرصت ها و حداکثر ظرفیت ها استفاده کنیم. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت آیت الله سیدمحمدجعفر طباطبایی شیرازی، عضو سابق کمیسیون فرهنگ و اخلاق شورای عالی حوزه علمیه خراسان و جمعی از استادان اخلاق در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) محله غیاثی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: هر چند حوادث تلخ این روزها، قلب مردم غیورمان را به درد آورده است؛ اما خون شهیدان، شجره طیبه ای است که بقای این نظام شکوهمند را تضمین می کند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۰۲    
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: مسئولان امنیتی و قضایی با اغتشاشگران طوری برخورد کنند که عبرت آموز باشد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۲۳:۵۸    
مراسم تکریم و معارفه مدیر حوزه علمیه خراسان با حضور علما، اعضای شورای عالی، اساتید، فضلا، مدیران مدارس علمیه مشهد و مسئولان استانی در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۰۷:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، آیت الله سید احمد علم الهدی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران قدیم و جدید حوزه علمیه خراسان افزود: به برکت مدیریت شورایی حوزه علمیه خراسان، این قوام امتداد پیدا کرده است. وی ادامه داد:حوزه علمیه شیعه از آغاز تاسیس خود توسط شیخ توسی تاکنون پویایی [...]
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: سرلوحه همه برنامه ها و فعالیت های اجرایی، منویات امامین انقلاب است که در حکم انتصاب اعضای شورای عالی، بیانیه گام دوم و سند چشم انداز فعالیت های حوزه علمیه خراسان مورد اشاره و تبیین قرار گرفته اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مراسم تکریم و معارفه مدیر جدیدحوزه علمیه خراسان با حضور علما، مسئولان استانی، اساتید و طلاب امروز در مدرسه علمیه عالی نواب مشهد برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
در این مراسم آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد سخنرانی کرد. در پایان این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی خیاط به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خراسان معرفی و از زحمات و خدمات حضرت آیت الله سید مصباح عاملی تقدیر شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۵    
حوزه/ حجت الاسلام احمدی گفت: مدیریت و رهبری اغتشاشات اخیر بر عهده آمریکا، رژیم صهیونیستی و عوامل منطقه ای آن ها به ویژه رژیم سعودی بود.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۵۱    
مشهد/ طرح سنجش سلامت اساتید و معمرین حوزه علمیه استان خراسان رضوی به همت معاونت سلامت و امور بیمه های این مرکز اجرا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
مشهد نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در میان همه حوزه های جهان تشیع، حوزه خراسان از جمله نظام مندترین و منسجم ترین حوزه های علمیه محسوب می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۳:۰۶    
آیین تودیع و معارفه مدیر جدید حوزه علمیه خراسان، صبح امروز با حضور آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی، اعضای شورای عالی حوزه علمیه و جمعی از اساتید، مدیران و طلاب مدارس علمیه استان در مدرسه نواب مشهد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم تکریم و معارفه مدیر سابق و جدید حوزه علمیه خراسان در مشهد برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۰:۴۶    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: حضور علمای مشهد مایهٔ پشتوانه و در واقع تقویت کننده روحیه حوزه علمیه و اساتید و طلاب است و می بایست از وجود ایشان برای پیشرفت ها و رشد و تعالی این نهاد مقدس بهره برد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۰۹:۴۹    
حوزه/ استاد برجسته حوزه علمیه خراسان خطاب به حجت الاسلام و المسلمین خیاط با توصیه به اینکه طلاب را فرزندان خود بدانید، گفت: اخلاق کریمه شما می تواند مشکلات را حل کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۴:۱۰    
مراسم بزرگداشت مرحوم حاج سیدجعفر طباطبایی استاد حوزه علمیه خراسان امروز در مشهد مقدس برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۷:۰۱    
انتشارات حوزه علمیه خراسان در نظر دارد به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و نقش مهم آن در افزایش رشد علمی، فکری و معنوی جامعه، یازدهمین جشنواره تخفیف ویژه خود را برگزار کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مراسم ترحیم حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر طباطبایی از اساتید حوزه علمیه خراسان و امام جماعت حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) در بارگاه قدس رضوی برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۵:۴۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین نوری با اشاره به حوادث اخیر کشور، گفت: دشمنان با تولید محتواهای دروغ و با استفاده از رسانه های خود و فضای مجازی تلاش می کنند تا اعتقادات دینی مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان ما را تضعیف کنند.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم استاد حاج سید جعفر طباطبایی که پرورش یافته حوزه علمیه خراسان و نمادی از روحانیت محبوب و مردمی بود، نزد اساتید برجسته ای همچون حضرات میلانی، بروجردی، حجت، امام خمینی، حکیم و شاهرودی بهره مند گردید ...
حوزه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۱۱    
حوزه/ حجت الاسلام نجفی زاده گفت: دشمنان با استفاده از رسانه های خود اغتشاشات اخیر را مدیریت کردند.