دوشنبه ۱۱ اسفندساعت ۰۲:۱۵Mar 2021 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه علمیه خراسان»

حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی مسأله جواز انتزاع مفهوم واحد از کثیر از منظر خواجه نصیر الدین طوسی به همت قرارگاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی عالم عقل از منظر خواجه نصیر الدین طوسی با سبقه کلامی و فلسفی به همت قرارگاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۳۰    
حوزه/ مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان با اشاره به نقش تربیتی و هدایتگری حوزه های علمیه، استخراج بخش کشف نشده عظیم و بی پایان قابل انطباق با شرایط و دوره های آینده را در عرصه علوم دین مورد تاکید قرار داد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: به دنبال ایجاد وحدت رویه در زمینه ریل گذاری و قانون نویسی برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی هستیم.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۱۰    
نشست هم اندیشی مسئولین آموزش مدارس علمیه خواهران حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۳۳    
مشهد/ دوره مجازی تربیت فرزند با حضور 150 نفر از طلاب و خانواده های ایشان در خراسان رضوی برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۰    
نشست هم اندیشی اساتید ارزیاب تقریرات دروس خارج به همت معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/دوره عمومی آشنایی با معارف مهدویت ویژه طلاب برادر و خواهر حوزه علمیه خراسان رضوی به صورت حضوری اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مروری به بیانات مدیر حوزه علمیه خراسان به مناسبت آغاز نام نویسی از متقاضیان ورود به این حوزه برای سال تحصیلی 1400-1401
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ جلسه مشترک هیئت مدیره انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه های علمیه با معاونت تبلیغ حوزه علمیه خراسان در سالن همایش ساختمان انجمن های علمی حوزه علمیه برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین کندری گفت: استفاده از تجارب یکی از مسائلی است که همیشه در مباحث تحقیقی و پژوهشی برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه و بهینه سازی به کار می رود؛ همین مسئله را ما در بحث قانون نویسی در مورد اجرای ماده واحده می خواهیم رعایت نماییم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۲۰:۱۱    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین کندری گفت: یکی از مسائل مهم مدنظر حوزه علمیه خراسان که با پیگیری های صورت گرفته و با احراز ظرفیت علمی و پژوهشی این حوزه محقق شده است، اعتبار و نحوه اعطای امتیاز علمی بود که توسط رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی به حوزه علمیه خراسان ابلاغ شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین هاجری گفت: از آنجا که حوزه علمیه خراسان سبقه خوبی در زمینه های علمی مختلف داشته است به راحتی می تواند انجمن های علمی در موضوعات فقه، ادبیات عرب و هنر و غیره را تشکیل دهد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ نشست عالم عقل از منظر خواجه نصیر الدین طوسی با سبقه کلامی و فلسفی به همت قرارگاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان برگزار می شود
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۴۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین کندری بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در سطح جامعه اسلامی و در عرصه بین المللی به همراه حوزه علمیه قم حرکت علمی بزرگی را رقم بزنیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۷    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین کندری در جلسه ای با مسئول دبیرخانه انجمن های علمی حوزه های علمیه، راه های همکاری پژوهشی این دو مرکز عالی حوزوی را بررسی کردند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین حسین کندری گفت: ما نمی خواهیم با اجرای ماده واحده ابلاغ شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به حوزه خراسان، این حوزه را دانشگاهی کنیم و دچار آسیب های موجود در مسیر انجمن های علمی دانشگاهی شویم به همین خاطر به سراغ حوزه علمیه قم آمدیم تا از تجربیات آنان مطلع شویم.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۳:۰۵    
حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان با سفر به شهر مقدس قم با معاون و مسئولان بخش های مختلف پژوهش حوزه های علمیه دیدار و گفت و گو کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ نشست هم اندیشی متصدیان دروس خارج حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۷    
حوزه/ نخستین جلسه هم اندیشی مسئولان برگزاری دروس خارج حوزه علمیه خراسان برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۰    
شماره چهارم دوفصلنامه علمی تخصصی آموزه های نوین کلامی ، به صاحب امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۱۰    
پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان منبع شناسی استنباط های فقهی صاحب جواهر در باب طهارت به همت اداره مدارج علمی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، دفاع شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۰    
نشست بصیرتی، سیاسی به همت معاونت فرهنگی اجتماعی حوزه علمیه خراسان در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها مشهد برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۰    
حجت الاسلام و المسلمین مقامی معاون فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان با جمعی از مسئولان ادارات این معاونت با ایثارگران دفاع مقدس آقایان حجج اسلام محمد اسماعیل فیاض و سید محسن حسینی معصوم دیدار و گفت و گو کردند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۰    
پایان نامه سطح سه حوزه علمیه خراسان با عنوان مقایسه مبنایی معیشت خانواده در فقه اسلامی و اندیشه های لیبرال به همت اداره مدارج علمی معاونت آموزش حوزه علمیه خراسان، دفاع شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دوره های آموزشی طلاب عمومی وتحت برنامه سطح دو و سه حوزه علمیه خراسان به همت معاونت آموزش این حوزه در حال برگزاری است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۴۰    
هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان نشست تخصصی نقش هنر دینی در حیات تمدنی را برگزار کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۴۰    
امضای شیوه نامه پذیرش طلاب مدرسه عالی و دانشگاه شهید مطهری در حوزه علمیه خراسان با حضور آیت الله امام کاشانی و آیت الله سید مصباح عاملی انجام شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۵:۱۰    
نشست چگونه کارآفرین موفقی باشیم؟ توسط مدرسه علمیه حضرت خدیجه(س) و با مشارکت مرکز آموزش مهارت های معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان به مناسبت 29 بهمن ماه روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۱۰    
دوره ی تخصصی روش شناسی نظریه پردازی به همت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان و باهمکاری معاونت پژوهش این حوزه، ویژه استعداهای برتر و پژوهشگران سطح 4 حوزه برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۲۱    
حوزه/ تفاهم نامه استفاده از ظرفیت مبلغان حوزه علمیه خراسان برای اصلاح و تربیت مددجویان زندان ها فی ما بین حوزه علمیه خراسان و اداره کل زندان های خراسان رضوی امضا شد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۴۲    
به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، فراخوان مسابقه کتاب خوانی آینده انقلاب اسلامی ایران نوشته استاد شهید مطهری از سوی معاونت فرهنگی و امور خانواده مرکز خدمات حوزه های علمیه استان منتشر شد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۵:۲۱    
حوزه/ مسئول حوزه مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به استقبال گسترده برای ورود به این حوزه اظهار کرد: توجه به گسترش و بهسازی زیرساخت ها امکان پذیرش طلبه را افزایش می دهد که این مسئله به همکاری نهادها نیاز دارد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه علمیه به دنبال کارهای نرم افزاری و تربیت نیروی انسانی دینی است و انتظار می رود که نهادهای انقلابی در این زمینه از منظر سخت افزاری و ظرفیت سازی برای توسعه فعالیت های حوزوی بیشتر همراهی کنند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۹    
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان با تاکید بر اینکه آینده نگری در حوزه علمیه باید بیشتر از گذشته باشد، گفت: امروز نیاز و کمک خواهی جامعه جهانی از روحانیت و حوزه علمیه بی سابقه است که این امر، وضعیت و رسالت حوزویان را مهم و حساس تر کرده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۵:۲۴    
حوزه/ دوره فشرده تربیت مبلغ معارف مهدویت با همکاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حوزه علمیه خراسان رضوی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در فضای مجازی در اسفندماه سال جاری برگزار می گردد .
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان جمعی از مسئولان ادارات این معاونت با ایثارگران دفاع مقدس آقایان حجج اسلام علیزاده و قربانی دیدار و گفت و گو کردند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۰    
فرج الله شوشتری، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خراسان رضوی با آیت الله سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان دیدار کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فراخوان پذیرش مقاله دوفصلنامه آموزه های حکمت اسلامی قرارگاه علوم عقلی حوزه علمیه خراسان اعلام شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: انقلاب، نمونه برجسته حضور مردمی برای مقبولیت بخشی به حاکم اسلامی بود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان با همکاری بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی نشست راهبردهای کلان هدایت گری جهانی در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان به تبیین جایگاه ولایت فقیه پرداخت و گفت: مقدس ترین حقیقت در مجموعه هستی، خداوند و سپس دین اوست.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۲    
حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در نشست آشنایی با اصول و مبانی نظام اسلامی گفت: علما همواره در تاریخ معاصر ایران نقش تاثیر گزاری در هدایت و بیداری مردم داشته و مردم هم علاقه و توجه خاصی به علما می نمودند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۵۵    
مسئول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان در نشست بصیرتی مدارس علمیه امام صادق(ع) و حاج شیخ(ره) کاشمر، بیان کرد: نظریه انقلاب اسلامی برخاسته از فقه امام(ره) بود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سومین شماره دو فصلنامه علمی تخصصی مصباح الفقاهه به صاحب امتیازی معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان منتشر شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۰    
مراسم تجلیل از واقفین و خیرین حوزه علمیه خراسان به همت دفتر موقوفات و امور حقوقی وقف این حوزه در شهر خوشاب روستای شم آباد برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۲:۵۵    
مسئول اداره موقوفات دفتر موقوفات و امور حقوقی وقف حوزه علمیه خراسان گفت: مردم روستای شم آباد در جهاد با جان و مال، پیشتاز و سرآمد هستند.