شنبه ۲۵ فروردینساعت ۲۳:۳۵Apr 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه علمیه خراسان»

حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۴۷    
مدیر اخلاق و فرهنگ معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان گفت: طلاب پیرو تاکیدات دین مبین اسلام(ص) اعتکاف را به جای آوردند و امیدواریم معتکفین رزق معنوی سال خود را برداشته و اعتکاف برای آنان زمینه ای برای تبدیل شدن به امام فردای جامعه اسلامی باشد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۲    
نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان در لبنان ضمن اشاره به حضور برخی از علمای لبنان در مشهد در قرن های گذشته من جمله مرحوم شیخ بهایی و شیخ حرعاملی عنوان نمود که می توان با بازخوانی اندیشه های این علما، ارتباطات علمی را میان دو مرکز احیا نمود و توسعه داد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۸:۱۷    
حجت الاسلام فلاحتی در حلقه معرفت در جمع معتکفین طلاب حوزه علمیه خراسان به تبیین جایگاه و ارتباط روحانیت و اجتماع پرداخت و گفت: اسلام یک دین هدایتگر است که با هدایتگری انسان ها سرو کار دارد و مسلکی است که می خواهد جوامع را بسازد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۴:۰۶    
حوزه/ مرکز تخصصی حوزوی تمدن اسلامی بعنوان تنها مرکز تخصصی پیشتاز در عرصه ارائه فقه نظام ساز به منظور تربیت کادرهای برجسته تمدن نوین اسلامی در حوزه علمیه خراسان طلبه می پذیرد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/مدیر حوزه علمیه خراسان با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی دیدار و در راستای انس هرچه بیشتر طلاب حوزه های علمیه با قرآن و خروج آن از مهجوریت گفتگو کردند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو شورای نگهبان ضمن خرسندی از رویکرد حوزه علمیه خراسان در ارائه دروس متناسب با اقتضائات مناطق، گفت: عمده مدارس تشیع حتی در دیگر کشورها از این موضوع استقبال می کنند که استانداردهائی تعریف شود تا هرپایه دروسی را متناسب با اقتضائات بخواند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۱۴    
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان ضمن توصیه به معتکفین رمضانیه این حوزه، از آنان خواست تا ارزش قلب و روح خود را در توجه به پروردگار معطوف نمایند و گفت: حالت توجه به پروردگار را در قلب داشته باشید که اگر حالت توجه پیدا شد، معنویت بر زندگی حاکم می شود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام مجید قاسم پور، در حلقه معرفت و در جمع معتکفین رمضانیه حوزه علمیه خراسان به تبیین راه های منتج به موفقیت در مسیر طلبگی پرداخت و گفت: باید شناخت و هدف از طی مسیر طلبگی مشخص باشد.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر حوزه علیمه خراسان به همراه معاونین با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور دوشنبه بیستم فروردین ماه دیدار کرد. ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۳۲    
نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با حضور در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با مدیر حوزه علمیه خراسان دیدار و گفتگو کرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۲    
مسئول گروه جهادی شهید سید هادی علوی نسب حوزه علمیه خراسان به تبیین فعالیت های گروه در ایام نوروز و در تقارن با ماه رمضان پرداخت.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۸:۳۲    
حجت الاسلام مهدی زحمتکش، در حلقه معرفت معتکفین رمضانیه طلاب حوزه علمیه خراسان به تبیین عوامل زمینه ساز عبادت خالصانه در محضر پروردگار و بیان انگیزه مقدمه ساز عبادت، ضرورت عبادت، راه میل به عبادت عاشقانه و زمینه های توفیق در عبادت پرداخت.
پانا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مشهد (پانا) - مدیر فرهنگی حوزه علمیه خراسان رضوی گفت در تدارک برگزاری مسابقات قرآن کریم با همکاری آموزش و پرورش هستیم و طبق برنامه ریزی های انجام شده روزانه میزبان 500 نفر از دانش آموزان قرآنی از سراسر استان، در اردوگاه گلبهار حوزه علمیه خواهیم بود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسن ملک محمدی، در جمع معتکفین رمضانیه حوزه علمیه خراسان پیام مهم اعتکاف را پیوند با ولایت دانست.
شیعه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مرکز تخصصی حوزوی جبل الصبر برای اولین بار در رشته تخصصی تبلیغ با گرایش ارتباطات بین الملل(محور مقاومت) در سطح 2 و 3 پیوسته زیر نظر مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان طلبه می پذیرد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: این مسئله باید مدنظر باشد که اعتکاف، خلوت و نیایش، دعا و مناجات و توسلات می تواند بندگان را برای نقش آفرینی های جدی تر در عرصه های سیاسی و اجتماعی جامعه آماده کند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۰۸:۵۲    
حجت الاسلام دارینی در مراسم افتتاحیه اعتکاف رمضانیه حوزه علمیه خراسان به تبیین احکام اعتکاف برای معتکفان پرداخت و با بیان این که باید فراوان مراقبت نمود تا اعتکاف باطل نشود، گفت: لازم است احکام اعتکاف برای معتکفین تبیین شود تا مراحل اعتکاف به درستی صورت گیرد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۲:۲۲    
اعتکاف رمضانیه طلاب حوزه علمیه خراسان به همت معاونت فرهنگی تبلیغی این حوزه از یکشنبه تا سه شنبه، 19 تا 21 فروردین 1403 در حرم مطهر رضوی آغاز شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۲    
همزمان با سحرگاه بیست و هفتم ماه مبارک رمضان 250 طلبه خواهر و برادر آیین اعتکاف را در مسجد گوهرشاد آغاز کردند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اعتکاف رمضانیه طلاب حوزه علمیه خراسان در حرم مطهر رضوی آغاز شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۷    
آیین افتتاحیه مراسم معنوی اعتکاف با حضور طلاب برادر و خواهر حوزه علمیه خراسان در جوار حریم رضوی برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۳:۴۱    
به مناسبت ماه مبارک رمضان نشست بصیرتی با کارکنان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی با حضور حجت الاسلام محمد فتح الله زاده مدرس حوزه علمیه خراسان شمالی برگزار شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۲۲:۰۷    
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: ملت ایران در حمایت از مردم فلسطین و غزه، روز قدس را، به یک حرکت جهانی تبدیل کردند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان گفت: حمایت از مردم مظلوم فلسطین نباید منحصر به روز جهانی قدس باشد بلکه می بایست استمرار داشته و مردم را تشویق به کمک به این ملت ستمدیده به هرگونه که می توانید داشته باشید.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمائی روز قدس، هشدار به دشمن و در واقع مانور سیاسی نسبت به دشمنان اسلام از جمله آمریکائی ها، صهیونیست ها و طرفداران آنان و دلگرمی، حمایت همه جانبه و پشتیبانی از جبهه مقاومت است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد سطوح عالی حوزه علمیه خراسان با بیان این که در فرهنگ اسلام باید انسان ها طرفدار مظلومان و در مقابل ظالمان باشند، گفت: بی طرفی و بی تفاوتی معنا ندارد؛ بی تفاوتی به معنای رای ممتنع بوده و رای ممتنع همیشه در صندوق دشمن شمرده می شود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: یکی از آثار و برکات حضور مردم در راهپیمائی باشکوه روز قدس، این است که رزمندگان اسلام، مدافعان حرم و مجاهدانی که در مسیر مبارزه با استکبار جهانی هستند قوت قلب پیدا می کنند و در راه مبارزه ثابت قدم خواهند بود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس، پشتوانه ای محکم برای مردم غزه است، نا با قدرتی بیشتر، ادامه دهنده طوفان الأقصی باشند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: حضور امروز مردم در راهپیمائی روز قدس همه را شگفت زده کرد و این حضور و مشارکت واقعا بی سابقه و مثال زدنی است و نشان می دهد مردم موقعیت را به خوبی شناخته و درک نموده اند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۷ - ۱۶:۰۷    
مسئول حوزه ریاست حوزه علمیه خراسان تأکید کرد: حضور ملت ایران در راهپیمایی روز قدس، و حمایت از جبهه مقاومت علاوه بر ایجاد معرفت نسبت به جامعه جهانی، باعث دلگرمی مردم فلسطین و غزه خواهد شد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۳:۴۰    
حوزه/ عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس، به منزله اعلام آمادگی نمودن برای دفاع از اسلام و مظلوم است یعنی صرفا مساله سرزمین نیست بلکه اگر جای دیگری هم مورد هجوم دشمنان قرار بگیرد، باز هم مسلمانان موظف هستند از آن دفاع کنند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۲۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
طلاب و روحانیون حوزه علمیه خراسان در جمعه آخر ماه مبارک رمضان، ضمن محکوم کردن جنایت اسرائیل، با ملت های آزاده جهان، فریاد رسای خود را، در حمایت از ملت مظلوم غزه و فلسطین به گوش جهانیان خواهند رساند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون سیاسی اجتماعی شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: اسرائیل و رژیم صهیونیستی تلاش دارند تا فرماندهان میدانی و موثر را از بین ببرند؛ همانطور که در همین چند ماهه تعداد زیادی از فرماندهان جبهه مقاومت را ترور کرده اند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۳۷    
مدیر روابط ملی و بین الملل حوزه علمیه خراسان از اعزام مبلّغ زباندان به لبنان برای نخستین بار خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۵۰    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان به حضور مردم و حوزویان در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد و این حضور با شکوه را، بخشی از پاسخ ایران به جنایات های رژیم جعلی اسرائیل دانست.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۳۷    
آغاز نام نویسی پذیرش حوزه علمیه خراسان برای سال تحصیلی 1404 -1403
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: حوزه علمیه خراسان در راهپیمایی روز قدس برای محکومیت این جنایت، با همه وجود شرکت و این دردمنشی ها را محکوم خواهد کرد و امیدواریم شهادت سرداران اسلام، جریان مقاومت اسلامی را بالنده تر کند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۶:۳۷    
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان با توصیه بر ضرورت دقت در راستای ارائه رهنمودهای اهل بیت و ائمه معصومین علیهم السلام در محافل و مجامع تبلیغی، از مبلغان خواست تا در جلساتی که مستمر برگزار می نمایند، قرآن و معارف اهل بیت علیهم السلام را تبیین و فرهنگ دینی را ترویج دهند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۵:۲۲    
استاد دروس خارج حوزه علمیه خراسان به تبیین شخصیت حضرت خدیجه سلام الله علیها پرداخت و گفت: این بانوی بزرگوار با رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم هم نسب است و ایشان به عنوان اولین ثروتمند دنیای آن روز عرب، همواره به فقرا کمک می نمود و کرامت نفس ایشان زبانزد است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
زهرا قربانی، مسئول کتابخانه تخصصی علوم قرآن و حدیث سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه علمیه خراسان گفت: طلاب حوزه های علمیه، دانشجویان الهیات، اندیشمندان قرآنی ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۴:۵۷    
استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان به تبیین شروط استجابت دعا پرداخت و گفت: هرگاه دعا با پیش زمینه معرفت همراه باشد یعنی تطابق با شریعت و عقل داشته باشد استجابتش قطعی است
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان، فرا رسیدن بهار طبیعت و تقارن آن، با بهار قرآن را، نوید بخش حیات و دلیل معاد دانست.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان دعا و نیایش را، امری فطری خواند و بیان داشت: دعا در فرهنگ دینی برابر با عبادت است، و انسان باید در مقام دعا بندگی خود را، ابراز کند.
امام جمعه مشهد با بیان اینکه ما باید همان موضعی که مسلمانان صدر اسلام نسبت به دستورات پیامبر (ص) داشتند را نسبت به ولایت فقیه داشته باشیم گفت: زمانی که حتی مقلد مرجع تقلید دیگری هستیم در حکمی که از سوی آقا در امور اجتماعی اقامه می شود، بر همه مقلدین واجب است که از آن تبعیت کنند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۲:۱۸    
مدیر فرهنگ و اخلاق معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان از برگزاری مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه در حرم مطهر رضوی خبر داد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۰۵:۱۸    
مسئول اداره قرآن و عترت معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان، معرفی دستاوردهای این حوزه، و همچنین معرفی ظرفیت ها و توانمندی های اساتید، مبلغان و فعالان فرهنگی را، از اهداف هفدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت برشمرد.