دوشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۳:۴۶Dec 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آثار پژوهشی»

اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آینده : این کمیته با حضور امین خواجوی نیا معاون اداره کل برنامه ریزی و بودجه، سارا امیری رئیس گروه مطالعات و پژوهش، داوران آثار پژوهشی و سایر کارشناسان مربوطه در سالن جلسات شهرداری مرکز برگزار شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
آئین اختتامیه جشنواره کشوری علامه حلی ویژه آثار پژوهشی طلاب جوان حوزه های علمیه امروز در قم برگزار شد.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۶:۴۶    
زاهدی فر با بیان اینکه تا کنون، 446 اثر به دبیرخانه همایش ارسال شده است، گفت: مهلت ارسال آثار تا خرداد 1403 است و پژوهشگران می توانند آثار پژوهشی خود را در 11 محور به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.
دانشگاه هنر اصفهان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به اطلاع میرساند، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نظر دارد بهمنظور شناسایی، انتخاب و معرفی برترین آثار پژوهشی و مطالعات راهبردی در زمینه روابط فرهنگی بینالمللی، دوسالانه جایزه ملی پژوهشهای برتر روابط فرهنگی بینالمللی" را در اسفند ماه سال جاری برگزار نمایید ...
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مهلت ثبت و ارسال آثار پژوهشی دهمین جشنواره پژوهش، آموزش در مدیریت شهری و روستایی با توجه به استقبال گسترده از این جشنواره تا 20 آبان ماه تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون استان تهران، این برنامه در روز شنبه 22 مهر ساعت 14 تا 16 در فضای kpf استان با حضور 60 نفر از مربیان و مربی مسئولان و کارشناسان برگزار شد. مهناز عرب مدرس و پژوهشگر، کارشناس مدعو این نشست بود. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۴    
در میان کتاب های پرتعداد محمدرضا شفیعی کدکنی، اعم از دفتر های شعر و آثار پژوهشی و دستاورد های او در حوزه تصحیح و ترجمه، برخی امروز به آثاری کلاسیک و مرجع بدل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس جشنواره، جایزه عماد افروغ را به آثار پژوهشی برتر در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی اهدا می کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۹    
بوشهر- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به انتشار چندین اثر تاریخی دربارۀ شهرهای تنگستان، سیراف، بوشهر و... به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۱    
بنا به اعلام روابط عمومی این جشنواره، پژوهشگران داخلی و خارجی، تا نیمه مهر 1402 فرصت دارند تا آثار پژوهشی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. براساس فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی، محورهای این فراخوان به این شرح است: 1- فرهنگ 2- هنر 3- رسانه و ارتباطات ...
شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس جشنواره، جایزه عماد افروغ را به آثار پژوهشی برتر در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی اهدا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
بنا به اعلام روابط عمومی جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی، پژوهشگران، تا نیمه مهر 1402 فرصت دارند تا آثار پژوهشی خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
با متخصصان حوزه موسیقی و نشر که صحبت می کنیم آمار درستی از کتاب های موسیقی به دست نمی آید. به همین دلیل با بررسی چند نشر که بیشترین کتاب را در حوزه موسیقی دارند به این رسیدیم که تقریبا انتشاراتی نیست که متعهد به این حوزه باشد. همچنین وضعیت تألیف در حوزه موسیقی هم بررسی شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۳۱    
انجمن علمی اقتصاد اسلامی حوزه با همکاری دبیرخانه حمایت از طرح های پژوهشی فراخوانی به منظور حمایت از آثار پژوهشی در حوزه اقتصاد اسلامی منتشر کرده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۰۹    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، گروه تحقیق و پژوهش اداره کل به منظور تعمیق و اشاعه فرهنگ تحقیق، پژوهش، تربیت و توانمندسازی نیروی انسانی کارآمد در امر ارزیابی و داوری آثار پژوهشی و اقدام پژوهی کارگاه توجیهی_آموزشی یک روزه را برگزار کرد . ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
آیین اختتامیه ششمین جشنواره علامه حلی(ره) در استان لرستان امروز، 10 مردادماه با تجلیل از آثار پژوهشی برتر طلاب جوان و سخنرانی آیت الله هاشم نیازی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری در خرم آباد برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به استفاده از ظرفیت پژوهش های خام، گفت: اساتید سطح بالایی داریم که دست نوشته و تحقیقاتی دارند که به دلیل تداخلات و اشتغالات فراوان فرصت تبدیل این ها را به مقالات پژوهشی ندارند اگر فرایندی تشکیل شود که این آثار خام با کمک سایرین به آثار پژوهشی تبدیل شوند با ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ در راستای فعالیت های تحولی حوزه علمیه خراسان و همزمان با شروع ماه مبارک ذی الحجه، هجدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان (سال 1402) فعالیت خود را آغاز کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
کامران شرفشاهی در بررسی کتاب غربالی در دست گفت: در کنار مسئله فقر آثار پژوهشی در عرصه نقد ادبی؛ وجود این کتاب غنیمتی است و مطالعه آن برای هر یک از علاقه مندان در این حوزه می تواند داشته های ارزشمندی با خود به همراه داشته باشد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۳:۳۷    
حوزه/ رئیس اداره مجامع و همایش های پژوهشی حوزه های علمیه خواهران کشور، با تأکید بر مسئله محور بودن آثار پژوهشی برای شرکت در این مسابقه، گفت: پژوهش های مسئله محور، موضوعاتی چالش برانگیز می خواهد و اقبال عموم به کارهای تکراری یا نظری کم است ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۷    
مسئول اداره ترویج و گسترش پژوهش حوزه علمیه خراسان، از خریداری اشتراک پایگاه مجلات تخصصی نورمگز برای پژوهشگران این حوزه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ساقه خشک بهار عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های منتشر شده در فرآیند عرضه محصولات موسیقایی است که به تازگی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۳    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: نمایشگاه پژوهشی آثار تاریخی و کشاورزی در کاخ موزه فلاحتی واقع در محوطه سازمان جهادکشاورزی دایر است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۲۵    
فرهاد قدوسی با بیان این که پیدایش روش های پیچیده تر پژوهش درباره سیره نبوی منجر به ظهور آثاری شده است که ترکیبی از رویکردهای جدلی و علمی را نشان می دهند ...
جامعه الزهرا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
فراخوان پانزدهمین جشنواره علامه حلی(ره) ویژه بررسی آثار پژوهشی طلاب خواهر و برادر حوزه های علمیه سراسر کشور آغاز شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
طبق بررسی های وزارت آموزش و پرورش ، مژده قربانعلی زاده به عنوان یکی از دو معلم گیلانی، رتبه معلم نمونه کشور را در سال 1402 ، از آنِ خود کرد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مقیمی از حمایت معاونت پژوهش حوزه های علمیه از پایان نامه ها و پژوهش های بنیادین هوش مصنوعی خبر داد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۷    
آوینی خود متر و معیار آثار هنری انقلاب اسلامی است. ما روح هنر را حتی در آثار پژوهشی و مستند شهید آوینی مشاهده می کنیم. وحید یامین پور، نویسنده کتاب نخل و نارنج با بیان این مطلب در نشستی که با موضوع هفته هنر انقلاب اسلامی با تمرکز بر هنر در دهه 60 شمسی ایران در راستای گرامیداشت شهید آوینی در ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
یامین پور با تاکید براینکه شهید آوینی خود متر و معیار آثار هنری انقلاب اسلامی است، گفت: ما روح هنر را حتی در آثار پژوهشی و مستند شهید آوینی مشاهده می کنیم.
احتساب   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۰:۵۵    
احتساب - کتاب افغانستان و مارادونا چه گوارای فوتبال اثر مهدی بیرانوند نویسنده ایرانی بعنوان آثار پژوهشی برتر بنیاد جهانی فارسی زبانان "سبز منش" در افغانستان انتخاب شد. ...
عطنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عطنا - نظام رتبه بندی دانشگاه ها را باید تنها سازوکار نظام آموزش عالی پذیرفته شده در دنیا دانست که براساس آن، سالانه دانشگاه های دنیا در حوزه های مختلف پژوهشی، آموزشی، جذب دانشجوی بین الملل، فراهم سازی زیرساخت ها و... مورد ارزیابی قرار می گیرند تا از این طریق برترین مراکز آموزشی دنیا معرفی شوند. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، حجت الاسلام محمد بابایی، مسئول غرفه منشورات جامعه الزهرا گفت: جامعة الزهرا یکی از حوزه های با قدمت و شناخته شده ای است که در حوزه بانوان فعالیت های قابل توجهی را انجام داده است ...
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون پژوهش حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: ثبت آثار پژوهشی برای هدف مندی پژوهش در سامانه پژوهشگران در هدف مندی پژوهش ضروری است.
شهر بیست   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران استان قم با اشاره به عرضه آثار پژوهشی بانوان طلبه در نمایشگاه، کتاب دین، گفت: رشد فزاینده تولیدات علمی از مقالات و کتب تخصصی که توسط بانوان پژوهشگر تألیف و به عرصه چاپ رسیده غیرقابل انکار بوده و این موضوع در تألیفات و کتب موجود در نمایشگاه کتاب دین مشهود است.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر موسسه موضوع شناسی احکام فقهی با اشاره برگزاری آیین تجلیل از برترین آثار پژوهشی نیم قرن اخیر درقم گفت: 14 اثر در قالب کتاب، پایان نامه و مقاله به عنوان آثار برتر در موضوع احکام فقهی انتخاب شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۴:۳۵    
نخستین آیین تجلیل از برترین آثار پژوهشی موضوع شناسی احکام فقهی در نیم قرن اخیر، روز پنجشنبه چهارم اسفند ماه در قم برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۱۳    
محمدعلی بهمنی قاجار با اشاره به این که جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران منجر به افزایش غنای علمی و پژوهشی کتاب ها می شود، گفت: این جایزه در تخصصی تر شدن کتاب و آثار پژوهشی تاثیر ژرفی دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
محمد کرمی استاندار سیستان وبلوچستان در دیدار با دانش آموزان مقام آور استان از نخبگان دانش آموزی و دانشجویی به عنوان پشتوانه های آثار پژوهشی نام برد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۹:۰۱    
معاون سابق علمی حوزه علمیه خراسان گفت: در فراخوان هفدهم، 2118 مقاله، 96 کتاب، 108 پایان نامه و 3 اثر در قالب های دیگر به دبیرخانه آثار پژوهشی رسید که امیدواریم در فراخوان هجدهم با استقبال بیشر طلاب روبه رو باشیم.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۳:۰۲    
آیین تجلیل از برگزیدگان هفدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان با حضور جمعی از علما، اساتید و پژوهشگران با معرفی 104 اثر برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۲:۱۱    
در فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان در سال 1401 بیش از 2380 اثر در زمینه مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۱    
مدیر پژوهش و توسعه علمی حوزه علمیه خراسان اعلام کرد: مراسم تجلیل از برگزیدگان هفدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان 12 بهمن در محل سالن همایش مدرسه علمیه سلیمانیه برگزار می شود.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۴:۱۳    
دبیر هفدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان از اعلام اسامی برگزیدگان هفدهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان(سال تحصیلی 1401-1400) خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ نخستین جشنواره آثار پژوهشی کارمندان مرکز مدیریت حوزه های علمیه که فراخوان جمع آوری آثار آن در هفته پژوهش صورت گرفته بود،امروز برگزار شد.
لیزنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۳:۳۰    
دکتر امیررضا اصنافی گفت: صحت استناد به معنای مشابهت مولفه های استنادی موجود یا مولفه های اصلی مقاله از نظر درستی اطلاعات و درستی نگارش است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۰۰:۰۰   + ۳۰ سایت دیگر  
آموزش و پرورش باید به روند تعیین رتبه قطعی معلمان سرعت دهد، اما مشکل فعلی این است که بارگذاری آثار پژوهشی و سوابق آموزشی معلمان در سامانه و روند بررسی آن طولانی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه آثار پژوهشی مراکز اسنادی با موضوع تاریخ نگاری انقلاب اسلامی شنبه 24 دی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود.
رسا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۷:۱۲    
جمعی از اساتید حوزوی با حضور در اولین نمایشگاه تخصصی پژوهش های فقهی معاصر از آثار پژوهشی حوزه علمیه بازدید کردند.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۲۲:۰۱    
در سال 1999، او مقاله ای تحت عنوان نقطه برابری چیست؟ را در ژورنال اخلاق منتشر کرد و در آن استدلالی را مطرح کرد که بیشتر به واسطه آن شناخته می شود. او در سنگر خودی نارنجکی را باز و با این جمله شروع کرد اگر بیشتر آثار پژوهشی اخیر مدافع برابری به صورت پنهانی توسط محافظه کاران نوشته شده بود ...