چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۴:۵۲Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عماد افروغ»

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل عماد افروغ در جریان آخرین وضعیت جسمی و درمانی عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی کشور قرار گرفت.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۰:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
جامعه شناس سیاسی گفت: اگر خوشبینانه به پرونده نفوذی ها در جمهوری اسلامی ایران بنگریم، نفوذی ها از همان ابتدای پیروزی انقلاب در صفوف انقلابیون حضور داشتند و گاه در بالاترین سطوح مدیریتی نیز خود را به مصادر کار رساندند. با این حال، ماجرای نفوذ میان مدیران مسئله ای نیست که پایان یافته باشد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اصولگرای جوان با عماد افروغ، جامعه شناس درباره وقایع اخیر مصاحبه کرده است. از نظر جامعه شناسی دلیل اینکه مردم ما از قهرمانان خود استقبال می کنند، چیست؟ با اجتناب از برخورد صفر و یکی و اجتناب از دوگانه یا اعتراض یا اغتشاش به پرسش شما پاسخ می دهم ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۵:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
عماد افروغ: بدون اصلاحات ساختاری انقلاب می شود...من در این کشور مسئولیتی ندارم که بگویم با حجاب چه کار کنیم اما اگر امر دائر شود و بگویند این خانم با حجاب است اما عفت باطن ندارد و این خانم بی حجاب است اما عفت باطن دارد، من می گویم ارجح آن خانمی است که عفت باطن دارد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۳:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
خبرآنلاین در گفتگو با عماد افروغ که به دلایل مخالفتش با مفاهیم مطرح شده در دولت خاتمی حول مفهوم آزادی پرداخته و معتقد است مدیران امنیتی نمی توانند منادی آزادی در حتی دولت باشند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۶:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
خبرآنلاین در گفتگو با عماد افروغ که به تازگی بیماری سرطان را پشت سر گذاشته، به آینده جریان های سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا پرداخته است. عماد افروغ به جریان اصولگرای اصلاح طلب در ساحت معنایی و نه سیاسی آن است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۲۲:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مهرداد خدیر در عصر ایران نوشت : دولت خاتمی هر چه بود تمام شد و رفت. داستان، اکنون دیگر است. یعنی اگر به جای حجاریانِ ترورشده و تاج زادۀ زندانی و ربیعی یی که همواره برای میانجی گری کوشیده آقای عماد افروغ سرحلقۀ اطرافیان آقای خاتمی بود پرچم آزادی را برمی افراشتند؟ چرا؟ چون سابقۀ امنیتی ندارد و فقط در ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۷:۲۷   + ۲۲ سایت دیگر  
خبر آنلاین : عماد افروغ گفت: من گرچه یک اصولگرای واقعی هستم اما اصولگرای جریانی نبوده و نیستم و اصلا از این عنوان مرسوم اصولگرا که برخی به من می گویند، رضایت ندارم.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۴:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
عماد افروغ از قطبی شدن سیاست در ایران گلایه داشت و می گفت جامعه ما طیفی و متکثر است و در چنین جامعه ای پذیرفته نیست که سیاستی قطبی و منحصر به اصلاح طلبی و اصولگرایی باشد. او حتی گفت که قطبی شدن سیاست از روزهای اول انقلاب آغاز شد و همه گروه ها در به وجودآمدن چنین فضایی نقش داشتند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۱:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
عماد افروغ با اشاره به انتخابات خرداد سال 88 گفت: هیچ وقت هم نگفتم که آن انقلاب مخملی است. تنها کسی و یا حداقل یکی از کسانی که آن موقع ایستاد و گفت مخملی نیست بنده بودم و هزینه آن را هم دادم.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
عماد افروغ گفت: عفت باطنی با حجاب ظاهری الزاما یکی نیست. ما دغدغه ای به نام حجاب داریم. تصور می کنیم که حجاب قابل تسری به عفاف است. اگر گشت ارشاد می خواهد تذکر بدهد چرا فحش می دهد، چرا هُل می دهد. مهربانانه تذکر بدهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عماد افروغ می گوید: این اعتراضات خشم شهری است. نباید در این خشم شهری در کوتاه مدت دنبال رهبری بگردیم. همه امید من این است که این خشم به جنبش اجتماعی که رهبری خود را پیدا کند تبدیل شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۰۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در حالیکه پدیده "دانشجویان فحاش" و نشان مفاهیم رکیک با دست تبدیل به نماد اعتراضات در برخی دانشگاه ها شده است؛ "هاشم آقاجری" اما مدعی متعالی بودن اعتراضات دانشجویی اخیر شد!
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۱۵:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
عماد افروغ گفت: اتفاق سال 88 را پیش بینی کرده بودم. گفته بودم که مردم به خیابان می ریزند. چرا نتایج انتخابات را زودهنگام اعلام می کنید. اجازه بدهیم حکمیتی بیاید که البته این حکمیت بعد از این اتفاقات رخ داد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۳:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
اعتراضات در ایران باعث شده بسیاری از تحلیلگران و استاتید دانشگاه این جنبش و اعتراضات مردمی را مورد بررسی قرار دهند. برخی این اعتراضات را تمام شده می دانند و برخی نیز معتقدند تمام نشده است. برخی هم بر این باورند که این اعتراضات در آینده به شکلی دیگر دوباره بروز پیدا می کنند. ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۴:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
عماد افروغ گفت: اتفاق سال 88 را پیش بینی کرده بودم. گفته بودم که مردم به خیابان می ریزند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۰۹:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
عماد افروغ جامعه شناس و استاد دانشگاه گفت: در ضرورت اعتراض و نقد و در اصل توجیهی آن هیچ تردیدی نیست؛ به دلیل اینکه صاحبان قدرت فریب قدرت را می خورند و یک جابه جایی در خادم و مخدوم بودن اتفاق می افتد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۷:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
افروغ گفت: نمی شود داوری کرد که چون تیم ایران شکست خورده است، برخی شادی کرده اند. اگر تیم ملی پیروز می شد، باید دید که چه واکنشی از خود نشان می دادند.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
عماد افروغ در گفتگویی گفت: ما انقلاب را آسان به دست نیاوردیم که آن را آسان از دست بدهیم اما باید اعتراف کنیم معایب و کاستی هایی داریم که می تواند در بستری سازنده، امن و آرام مطرح شود تا تعاملات به نتیجه برسد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
نماینده دوره هفتم و رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: سرود جمهوری اسلامی نماد هویت ملی و افتخار یک کشور است و نخواندن آن در میادین ورزشی را به شدت محکوم می کنم. ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
هیچ گاه اینقدر پررنگ رسانه و سیاست دست به دست هم نداده بودند تا برساختی از واقعیت بسازند. این درهم تنیدگی در این روز ها، چنان اوج گرفته که جنگ روایت ها را پیش کشیده است ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
افتتاحیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظرات دانشجویان ایران سه شنبه سوم آبان ماه با حضور عماد افروغ، جامعه شناس و نظریه پرداز علوم اجتماعی؛ علی منتظری، رئیس شورای علمی مسابقات مناظره دانشجویان، جمال رحیمیان ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۸:۵۰    
گفتگوی عماد افروغ با ایسنا مورد توجه چند روزنامه قرار گرفته است.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
عماد افروغ می گوید مهسا امینی 22 سال عمر کرده بود و به محض این که گشت ارشاد او را گرفت از دنیا رفت.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۲:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
عماد افروغ جامعه شناس گفت: مسئولیت درگذشت مهسا امینی کمیته و کمیسیون لازم ندارد. مهسا امینی 22 سال عمر کرده بود و به محض اینکه گشت ارشاد او را گرفت فوت کرد. مسئولیت این شوک روحی و روانی با پلیس است.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در دانشگاه تهران با حضور عماد افروغ برگزار شد؛ برنامه ای که در آن عضو شورای فرهنگ عمومی کشور و استاد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس به سخنرانی پرداخت ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : عماد افروغ گفت:مهسا امینی 22 سال عمر کرده بود و به محض اینکه گشت ارشاد او را گرفت فوت کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۸:۲۱    
عماد افروغ در دانشگاه تهران: ضرورت شکل گیری جنبش دانشجویی نوظهور/جامعه طیفی و متکثر توانست انقلاب و دفاع مقدس را پیش ببرد
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
عماد افروغ، عضو شورای فرهنگ عمومی کشور و استاد جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس امروز سوم آبان در آیین افتتاحیه یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار شد، دربارۀ ناآرامی های اخیر کشور صحبت کرد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۴۵ سایت دیگر  
عماد افروغ جامعه شناس و نماینده اسبق مجلس با بیان اینکه طردشدگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آمادگی اولیه را برای اعتراض خیابانی فراهم کرده است، گفت: راه برون رفت از این شرایط این است که اصلاحات ساختاری انجام شده و طردشدگی پایان یابد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
عماد افروغ جامعه شناس و نماینده ادوار مجلس گفت: چون اصلاح ساختاری رخ نمی دهد باید منتظر تکرار این اعتراضات باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۵    
یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با سخنرانی علی منتظری و عماد افروغ فردا سوم آبان ماه در دانشگاه تهران آغاز می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۴:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عماد افروغ معتقد است: هرچند نقد خوب؛ نقد مستدل و روشمند است و نیاز به مصلح بودن ناقد ندارد اما به لحاظ اجتماعی هرچه ناقد دلسوزتر و اصلاح گرتر باشد، نفوذ نقد او بیشتر می شود و اثر اجتماعی بیشتری دارد، در غیر این صورت تبدیل به نقدی بی اثر و ثمر می شود.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۲   + ۲۱ سایت دیگر  
یک جامعه شناس گفت: علت اینکه برخی از دانش آموزان اعتراضاتی دارند، پرسشی جدی است و به نظر می رسد آنها آموزش های لازم برای طرح مطالبات و خواسته های خود به صورت مسالمت آمیز و به شیوه اعتراض مدنی را فرانگرفته اند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۰۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: عماد افروغ جامعه شناس در گفت وگو با روزنامه جوان به بررسی حوادث اخیر پرداخته است.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۱۷ - ۰۹:۵۷   + ۳۱ سایت دیگر  
عماد افروغ گفت: سیستمی که توجه به تغییر نداشته باشد، توجه به قدرت اجتماعی و قدرت مدنی و خواسته های آن ها نداشته باشد، بنده چشم بسته به شما می گویم محکوم به شکست است. به نظر من رسانه ملی باید جواب گو باشد ...
پرسش   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اتفاقا این رشد یک نظام را نشان می دهد که متوجه شرایط سیال و متغیر زمان و مکان هست. نظامی که قفل کند و روی خوشی به تغییر نشان ندهد، دیر یا زود در سراشیب قرار می گیرد. از این رو معتقدم حداقل قضیه این است که حتما در گشت ارشاد تجدید نظر صورت گیرد ...
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دفتر پژوهش ایرنا با هدف تبیین جامعه شناسانه ناآرامی های اخیر به سراغ عماد افروغ رفت. افروغ مسئولان کشور را به تجدید نظر در برخی روش ها و قوانین توصیه کرد
روز نو   ۱۴۰۱/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
عماد افروغ از جامعه شناسان شناخته شده سیاسی کشور نیز در سخنانی درباره ماهیت این اعتراضات گفته: نظام باید برخورد به موقع و دست کم عذرخواهی می کرد، اما همه چیز را موکول به پاسخ فلان کمیته و کمیسیون و دستور مقامات کردند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
راه چاره این است که کاری کنیم اعتماد از دست رفته برگردد و به تعبیر عماد افروغ اعتماد مردم به حاکمیت بازسازی شود و این وقتی می شود که صاحبان قدرت باید با صداقت با مردم رفتار کنند و این صداقت و برخی تغییرات در منش ها و کنش ها است که می تواند جرعه جرعه اعتبار عمومی را برای مسئولان جمع کند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مرتضی داستانی در سرمقاله روزنامه 19 دی نوشت : راه چاره این است که کاری کنیم اعتماد از دست رفته برگردد و به تعبیر عماد افروغ اعتماد مردم به حاکمیت بازسازی شود و این وقتی می شود که صاحبان قدرت باید با صداقت با مردم رفتار کنند و این صداقت و برخی تغییرات در منش ها و کنش ها است که می تواند جرعه جرعه ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۲۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
عماد افروغ ، جامعه شناس گفت : نظام باید برخورد به موقع و دست کم عذرخواهی می کرد، اما همه چیز را موکول به پاسخ فلان کمیته و کمیسیون و دستور مقامات کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
حداقل قضیه این است که حتماً در گشت ارشاد تجدید نظر صورت گیرد. نگرانم وقتی آب ها از آسیاب بیفتد، این کار هم نشود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۸:۱۴   + ۵۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دکتر عماد افروغ جامعه شناس، ضمن تحلیل ریشه های ناآرامی های اخیر در کشور، مسئولان کشور را به تجدید نظر در برخی روش ها و قوانین توصیه و تاکید کرد: به هیچ وجه تجدید نظر در برخی روش ها باعث خدشه به نظام نمی شود و اتفاقا این رشد یک نظام را نشان می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۷   + ۲۳ سایت دیگر  
قرن نو : عماد افوغ نماینده اسبق مجلس و فعال سیاسی اصولگرا به تحلیل وقایع بعد از فوت مهسا امینی پرداخت و انتقاداتی را متوجه نوع برخورد حاکمیت با مردم شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ماجرا مهسا امینی برگ برنده ای برای نظام نیست / در تمامی سه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در باب حجاب و عفاف، بندی بر مبنای تشکیل گشت ارشاد، سوار کردن زنان در ماشین و بردن آن ها برای ارشاد و اصلاح اخلاقی وجود ندارد ...
فرارو   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۲۴   + ۲۲ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی با دکتر عماد افروغ در باره حجاب مصاحبه کرده است. بخشی از این گفتگو را در ادامه می خوانید: حجاب باطن، بر حجاب ظاهر فضیلت دارد. سازو کار های درونی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
عماد افروغ گفت: از نظر من، حجاب باطن، بر حجاب ظاهر فضیلت دارد.