سه شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۲۲Jun 2024 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عماد افروغ»

چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۰    
صادق زیبا کلام، فعال سیاسی: مرحوم عماد افروغ فردی بود که هرگز دنبال قدرت و پُست حکومتی نبود و در همه حال منافع ملی را در نظر داشته است و هیچ گاه از موازین اصول گرایی عدول نکرد. ...
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۱۳ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مرحوم عماد افروغ در یادداشتی با عنوان شهید مطهری و آینده جمهوری اسلامی به نکته های مهمی اشاره می کند از جمله به ویژگی های اندیشه استاد مطهری،نگاه عقلی و فلسفی اش و... و اینکه ایشان جانب انصاف را هم در داوری ها و هم در ارزیابی های خود رعایت می کرد.
شهدای ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۵:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
شهدای ایران :به نقل از سینماپرس،سلسله نشست های بررسی و نقد گفتمان و سیاست فرهنگی دولت ویژه نقد و سیاستگذاری فرهنگی سه شنبه- 28 فروردین ماه- همزمان با نخستین سالگرد درگذشت عماد افروغ از سوی دبیرخانه جایزه این نویسنده، جامعه شناس و استاد دانشگاه فقید در پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات برگزار شد. ...
اولین نشست از سلسله نشست های بررسی و نقد گفتمان و سیاست فرهنگی دولت به مناسبت اولین سالگرد درگذشت دکتر عماد افروغ یکشنبه 26 فروردین 1403 با حضور مصطفی زالی (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران) ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۰۹:۲۳    
سلسله نشست های بررسی و نقد گفتمان و سیاست فرهنگی دولت به مناسبت اولین سالگرد درگذشت دکتر عماد افروغ برگزار می شود.
نشست سوم از سلسله نشست های بررسی و نقد گفتمان و سیاست فرهنگی دولت همزمان با اولین سالگرد درگذشت دکتر عماد افروغ از سوی دبیرخانه جایزه زنده یاد دکتر عماد افروغ (ویژه نقد و سیاستگذاری فرهنگی) برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۵:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
نشست گفتمان و سیاست فرهنگی دولت از سوی دبیرخانه جایزه زنده یاد دکتر عماد افروغ برگزار می شود.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نگاه افروغ یک نگاه جامع به مساله حق بود. ایشان معتقد بود ما باید هم حق فردی و هم حق اجتماعی را پاس بداریم. حق فردی شامل آزادی، حق تعیین سرنوشت، حق نقد و مخالفت است. ایشان حق اجتماعی را هم شئون کلی مبتنی بر هویت ملی و دینی می دانستند و می گفتند بین فرد و جامعه یک حق دوطرفه ای برقرار است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در اولین سالگرد درگذشت مرحوم افروغ، گفت: وی به معنای دقیق کلمه آزاداندیش بود. رویکرد وی به اسلام، یک رویکرد سطحی، کم عمق و کاریکاتوری نبود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین سالگرد گرامیداشت جامعه شناس و دانشمند فرزانه و انقلابی عماد افروغ ، جمعه 24 فروردین ماه در حرم امام خمینی(ره) برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۱۶    
اولین سالگرد گرامیداشت عماد افروغ، اندیشمند و جامعه شناس در حرم امام خمینی (ره) برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۲۲:۰۲    
کتاب ما قال من قال روایت خاطرات دوران نمایندگی مرحوم عماد افروغ جامعه شناس و نماینده فقید مجلس شورای اسلامی این روز ها و در آستانه انتخابات در فضای مجازی بازخوانی شده است.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
سینماپرس: دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با اعلام اینکه یک صد داور بیش از 4 هزار پژوهش را در پنج گروه بررسی کردند، گفت: در بخش علمی با ابتکار عمل رایزنان فرهنگی، با عبور از محدودیت ها 196 اثر از کشورهای مختلف دریافت شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
جایزه و نشان ویژه مرحوم عماد افروغ در مراسم اختتامیه شانزدهمین جشنواره پژوهش فرهنگی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
سجاد صفار هرندی، دبیر علمی جشنواره: امسال بعد از وقفه ای 5 ساله به جهت مسائل مربوط به همه گیری کرونا و تغییرات مدیریتی، بار دیگر جشنواره که یکی از موقف ها و تجمع گاه های اهالی اندیشه و علوم انسانی در جامعه ماست، برگزار می شود ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۴:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
علیرضا شجاعی زند و علیرضا مختارپور قهرودی با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابلاغ رئیس جمهور به عنوان اعضای جدید و حقیقی شورای فرهنگ عمومی کشور جایگزین مرحوم عماد افروغ و وحید جلیلی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۴:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه این شورا در مورد انتخاب 2 نفر از اعضای حقیقی شورای فرهنگ عمومی را برای اجرا ابلاغ کرد که براساس آن علیرضا شجاعی زند و علیرضا مختارپور قهرودی جایگزین عماد افروغ و وحید جلیلی شدند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۶:۵۰    
غلامرضا خوش اقبال اعلام داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مثابه یکی از سیاست گذاران فرهنگی و نهادهای اصلی ترویج فرهنگ پژوهش و در راستای پیشبرد توسعة فرهنگی و اعتلای فرهنگ و ارزش های جامعه، همواره بر آن بوده است تا برای شناخت میراث فرهنگی کشور، حفظ و نگه داری و استخراج آن تلاش کند ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شماره شهریور ماهنامه گفتگوی اجتماعی با گفتگوهایی با محمدجواد ظریف، محمد شریعتمداری، محسن حاجی میرزایی، محمدرضا باهنر، هادی خانیکی و مرحوم عماد افروغ منتشر شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس جشنواره، جایزه عماد افروغ را به آثار پژوهشی برتر در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی اهدا می کند.
شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس جشنواره، جایزه عماد افروغ را به آثار پژوهشی برتر در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی اهدا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۱   + ۱۲ سایت دیگر  
فراخوان شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهش فرهنگی برای اعطای جایزه ویژه زنده یاد عماد افروغ منتشر شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مرحوم دکتر عماد افروغ به عنوان جامعه شناس، پژوهشگر و تحلیلگر مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی درمورد سینما و نسبتش با جامعه دارای دیدگاهی بود که با عضویت در هیات انتخاب سی وپنجمین جشنواره فیلم فجر در سال 1395 قوت گرفت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
آذر ماه امسال جایزه ویژه زنده یاد عماد افروغ در جشنواره پژوهش فرهنگی اهدا خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
مرحوم عماد افروغ می گوید: ما با نسل سومی از روشنفکران مواجهیم که با تکیه بر ایسم های سوخته غربی به دنبال اصلاح ایدئولوژی زدایی از اسلام هستند و نقطه شروع را نقد تفکرات مرحوم شریعتی گرفته اند و سراغ مرحوم مطهری و امام خواهند رفت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
پنجاهمین شماره دیده بان اندیشه به دو صورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
کتاب صوتی عاشورا و رهایی نوشته عماد افروغ با صدای محمد آقاسی از سوی انتشارات نیستان منتشر شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۴:۳۳    
مرحوم دکتر عماد افروغ در یادداشت کوتاهی که در ایام اربعین سال گذشته نگاشته به زائران اربعین توصیه ها و پیشنهادهایی کرده که امیدواریم برای مخاطبان مفید و راهگشا باشد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۲۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه آفتاب یزد در پیشنهاداتی خطاب به رئیس جمهور نوشت: آقای رئیسی! تا دیر نشده تیم اطلاع رسانی خود را ترمیم کنید و اگر لازم است تغییر دهید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۳:۰۰    
عماد افروغ گفت: من با این دیدگاه که خدا و انسان قابل جمع نیستند، مقابله می کنم. چگونه با نفی ظرفیت های خدابنیاد انسانی می توان از مسئولیت و شدن انسان سخن به میان آورد؟ ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۹    
دومین شماره فصلنامه علوم اجتماعی خردورزی همراه با آخرین مصاحبه عماد افروغ منتشر شد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۹:۴۶    
در اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی رسانه های ایران که همزمان با روز خبرنگار با حضور رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، از مرحوم دکتر عماد افروغ به خاطر یک عمر تلاش و فعالیت رسانه ای تجلیل شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۰:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
در اختتامیه جشنواره ملی رسانه ها به پاس سال ها فعالیت مستمر رسانه ای و مجاهدت و تلاش در عرصه های سیاسی، فرهنگی، علمی و ... از مرحوم عماد افروغ تقدیر و با اهدای جوایز و هدایایی به خانواده او از زحمات چندین ساله در عرصه رسانه تجلیل شد.
الف   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۸:۴۸    
کاهش مجدد قیمت ها در بازار آهن مطالب پیشنهادی عنوان کتاب دکتر عماد افروغ درباره عاشورا، عاشورا و رهایی است. به نظر می رسد افروغ اولین اندیشمند و متفکری است که عاشورا را با مفهوم رهایی درآمیخته و چنین عنوانی به کتابش داده است. منظور او از رهایی چیست و چه پیوندی بین عاشورا و رهایی وجود دارد؟ ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - کتاب عاشورا و رهایی اثر عماد افروغ پژوهشگرکه عاشورا را به مثابه اثر هنری متعالی به لحاظ ماهوی و هستی شناسی معرفی کرده و می نویسد: عاشورا یک حقیقت وجودی زیباست و با جوهر عالم و لایه های رمزآلود آن گره خورده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
مراسم نکوداشت دانشمند انقلابی عماد افروغ چهارشنبه 10 خردادماه در قم برگزار می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
... و تو شکارچی لحظه ها هستی، باشد که در زندگی ما نیز لحظاتی برای شکار وجود داشته باشد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
چند روز پیش مراسم چهلم درگذشت دکتر عماد افروغ برگزار شد و سنگ مزار ایشان هم کار گذاشته شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ انجمن مطالعات اجتماعی حوزه آیین نکوداشت استاد عماد افروغ در روزچهارشنبه 10 خرداد در قم برگزار می کند.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۱۵    
عکسی از سنگ مزار عماد افروغ در چهلمین روز درگذشت وی منتشر شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۸:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
جوان آنلاین عکسی از سنگ مزار عماد افروغ در چهلمین روز درگذشت وی منتشر کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
چهل روز از درگذشت عماد افروغ گذشت.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۴    
تصویری از سنگ مزار دانشمند فرزانه و انقلابی مرحوم عماد افروغ را می بینید.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته پنجم خردادماه مراسم چهلمین روز درگذشت دکتر عماد افروغ برگزار شد. افروغ که بود و چه کرد که تحمل درگذشتش برایمان سخت و دردناک است. افروغ نخبه ریاضی ای بود که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای مفید و مؤثرتر بودن قدم به علوم انسانی و رشته جامعه شناسی گذاشت. جامعه شناسی بود که فیلسوف شد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام حسن خیری گفت: پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه دشمن و عدم تبعیت از آن و تقوای دینی و سیاسی از شاخصه های یک فرد انقلابی است.
عقیق   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
مراسم چهلمین روز وفات مرحوم عماد افروغ، در روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
چرا دغدغۀ پیوند نظر و عمل در نزد دکتر افروغ و نسل ایشان تا این حد تکرارشدنی است؟ شاید پاسخ این پرسش را بتوان ناظر به وقوع انقلاب اسلامی و نسبت آن از یک سو با جهان سنت اسلامی-ایرانی و از سوی دیگر با جهان معاصر غربی یافت.