پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۱۸:۰۱May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مذاهب»

تقریب   ۳ ساعت پیش    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: عید فطر به شکرانه یک ماه روزه داری و مقابله با هوای نفس و شیطان است؛ امیدواریم این روز زمینه نابودی استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی و پیروزی امت اسلامی بر مشکلات و دشمنان اسلام باشد.
تقریب   ۵ ساعت پیش    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: عصیان ها، تفرقه و اختلاف افکنی در نتیجه نبود تقوا حاصل می شود؛ زمینه و بستر جهانی شدن اسلام در روز عید سعید فطر فراهم می باشد تا بدینوسیله عزت و اتحاد مسلمین افزوده گردد.
تقریب   ۹ ساعت پیش    
ماموستا مرادی بیان کرد: مسئله وحدت و الفت در بین مسلمانان در دو نماز اعیاد سعید فطر و قربان نمود بیشتری پیدا می کند ما می بینیم در عید سعید قربان تمام مذاهب اسلامی اعم از تشیع و تسنن همه با هم در صفوف متحد و منظم رو به قبله واحد برای اقائمه نماز خود را آماده می کنند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۰:۳۲    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: دین مبین اسلام برای تمام ابعاد گوناگون جسمی و روحی انسان برنامه ریزی کرده است؛ اعیاد بزرگ اسلام از جمله برنامه های عظیم الهی در جهت جلا بخشیدن به روح جسم انسانی است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۰:۲۰    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه که تجمع امت اسلام در ایام اعیاد اسلامی همچون عید سعید فطر و قربان و حضور پررنگ آنها در مساجد و مراسمات دینی نشانه ای از ضرورت وحدت و اخوت آنها است عنوان کرد ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۳:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلیمن دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی فرا رسیدن عید سعید فطر را به همه مسلمانان جهان تبریک گفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ائمه جمعه اهل سنت خراسان در بیانیه ای به مناسب عید سعید فطر اعلام کردند: اعلام نظر مقام معظم رهبری در خصوص رؤیت هلال ماه، حجّت و خبر موثق جهت اثبات اول ماه است و هیچگونه منافاتی با فقه مذاهب اسلامی ندارد و همان روز را به عنوان روز اول شوال و عید فطر اعلام می کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: اگر دعایی مملو از این سه کلمه باشد از دعاهای محبوب و مطلوب خواهد بود؛ اضطرار، دعا از سر نیاز و یقین به اجابت.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن تبیین مفهوم قرآنی وحدت اسلامی اظهار کرد: جامعه دانشگاهی تنها قشر مورد توجه برای تحقق وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است. البته باید به ایمان و تقوا مسلط شود. اگر قرآن در دل و جان دانشگاهیان نفوذ یابد، آنگاه در مأموریت خود موفق خواهند بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اردیبهشت با طراوت ترین ماه پهندشت کردستان با طبیعتی زیبا و کوه های سرشار از نعمت روئیدن و دشت هایی مملو از پروریدن با مردمانی از جنس مهربانی در سال 1388 شاهد آغازی نو در حیات سیاسی خود بود این رویش نو ...
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بیارجمندی گفت: سرمایه اصلی این دانشگاه در این راه، دانشجویان جوان فعال در عرصه های فرهنگی و علمی تقریب مذاهب هستند که با روحیه جهادی و برنامه های ابتکاری، الهام بخش و اسوه در گام دوم انقلاب اسلامی می شوند.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۳    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب شهرستان قرچک به ریاست حمیدرضا خدایی راد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور اعضا برگزار شد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۳۹    
به گزارش خبرنگار ردن ا (ادیان نیوز)، محمدکاظم رحمتی، در نشست اهمیت روش در مطالعات شیعه شناسی با تکیه بر تحقیقات استورات که از سوی معاونت پژوهشی دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار شد، گفت: یکی از نکات مهم که در پژوهش های شیعه شناسی می تواند به ما کمک کند تفسیر متن از بافت تاریخی است. ...
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۷:۲۴    
به گزارش خبرنگار ردنا (ادیان نیوز)، دکتر امداد توران، عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در بیست و هفتمین نشست دوره عرفان و معنویت با عنوان گامی انتقادی در جهت تأسیس عرفان شیعی اظهار کرد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام مروی گفت: استکبار، دوستی و ارتباط میان فرق اسلامی را بر نمی تابد زیرا می داند اگر مسلمانان متحد شوند قدرتی را ایجاد خواهند کرد که در دنیا هیچکسی توان مقابله و ایستادگی در برابر آن را نخواهد داشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- شبکه خبری ای.بی.سی.نیوز اعلام کرد: در پی ابتلای ده ها نفر از افراد حاضر در یک کلیسا در ایالت اورگن، کشیش ارشد آن از تعطیلی خودداری کرده و بسته شدن کلیسا را نقض حمایت قانون اساسی برای آزادی مذاهب می داند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای حمله تروریستی به مرکز آموزشی سید الشهدا(ع) در کابل را محکوم کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا – روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب در پیامی وقوع انفجار تروریستی در کابل و شهادت و مجروحیت دهها تن از دانش آموزان دختر را به ملت افغانستان، به ویژه به استادان و دانشجویان افغانستانی دانشگاه ادیان و مذاهب تسلیت گفت. متن پیام روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب به شرح زیر است. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۹    
جلسه شورای معاونین مجمع تقریب مذاهب اسلامی بعد ازظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل و معاونین و مسئولان مجمع برگزار شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۵۰    
اتحادیه جهانی زنان مسلمان با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نشست مجازی با عنوان هویت قدس و جایگاه دینی و تمدنی آن را روز یکشنبه 19 اردیبهشت برگزار می نماید.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۴۰    
به گزارش سرویس ترجمه ردنا (ادیان نیوز) به نقل از RNS ، گزارشی که از سوی موسسه پژوهش های دین در عرصه عمومی (PRRI) در روز 22 آوریل منتشر شده است، دیدگاه مخاطبان آمریکایی درباره واکسن کرونا را به سه دسته تقسیم می کند: پذیرندگان واکسن، ردکنندگان واکسن و کسانی که نسبت به واکسن تردید دارند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: معنای وحدت جامعه اسلامی، استفاده همه جانبه از ظرفیت های یکدیگر بوده و رهایی قدس نیازمند مقاومت امت واحده است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۱۱    
معاون امور ایران، فرهنگی و اجتماعی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خبر داد: وبینار قدس محور وحدت و حیات اسلام فردا دوشنبه و با حضور شخصیتهای داخلی و خارجی برگزار می شود.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۶    
حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری تأکید کرد: برای رسیدن به هدف اصلی یعنی مقابله جدی با آمریکا و صهیونیسم به عنوان دشمن مشترک اسلام، باید روابط فیمابین کشورهای اسلامی تقویت شود. ...
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۴۶    
به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد، مراسم همبستگی با قدس شریف در منطقه سیدیه بغداد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در بغداد ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۶    
تلویزیون المنار لبنان بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیرامون حوادث شیخ جراح و مسجد الاقصی را بازتاب و نکات برجسته این بیانیه را تشریح کرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، دکتر رحمان بوالحسنی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ادیان و مذاهب در گفت وگو با روابط عمومی، با اعلام اختصاص سهمیه تحصیل رایگان در مقطع دکتری برای سال تحصیلی 1400-1401 گفت: بنا بر مصوبه شورای آموزشی دانشگاه ادیان و مذاهب ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۹:۱۱    
استادیار گروه قرآن و حدیث دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به روش هدایتی قرآن بیان کرد: روش قرآن این است که با تأکید بر عواطف انسانی و یا قوه عاطفه و هدف قرار دادن این مرکز عاطفه که نفس انسان است ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وبینار قدس محور وحدت و حیات اسلام به همت معاونت ایران-امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۷:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی گروه جهادی ایران سربلند بر رویکرد و سیاست های این گروه جهادی در نگاه ویژه به مشارکت اقوام و مذاهب در انتخابات پیش رو تاکید کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای حمله صهیونیست ها به مسجدالاقصی و نمازگزاران فلسطینی را محکوم کرد. بسم الله الرحمن الرحیم ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۳    
مهم ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته ای که گذشت با محوریت برگزاری نشست های تحلیلی – تخصصی خبرگزاری تقریب پیرامون روز قدس، حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست القدس اقرب، مصاحبه و گفت وگو پیرامون آزاد سازی قدس شریف و ... منتشر شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۲۸    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: حکام کشورها ، امت ها و ملت های آزاده باید راه و مسیر جمهوری اسلامی را در مبارزه با رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی پیش گیرند تا عزت و اقتدار اسلام حفظ گردد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب در مراسمی که به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد، ضمن اشاره به این نکته که قدس، آرمان امت اسلامی است، گفت: زنده نگه داشتن روز جهانی قدس، یهودی ستیزی نیست؛ جنگ با یهودی نیست؛ جنگ با هیچ ملتی نیست. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۳۳    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امت اسلامی باید بر پایه مشترکات خود پایبند شود و با یکدلی، با دشمنان ناپاک که به حریف امن و پاک الهی وارد شده اند مقابله کنند، قدس شریف و مسجد الحرام دو مرکز مهم اسلامی و اتحاد آفرین اسلام است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۲:۰۳    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: بیت المقدس دارای عصمت و قداست است، روال عادی سازی با دشمنی که مقدسات امت اسلامی را تصرف کرده است، جان های بسیاری از جوانان، کودکان و زنان بی دفاع را گرفته است، تحت هیچ شرایطی نمی تواند قابل قبول باشد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز جهانی قدس حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی و لیاقت بلوچ نائب رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان با موضوع "روز جهانی قدس حلقه اتحاد مسلمین" به گفتگوی تلفنی پرداختند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۷:۵۱    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امت اسلامی از هر فرقه و مذهب، باید با اتحاد و همبستگی یک دغدغه ویژه ای نسبت به این موضوع داشته باشند و با حکومت های خود اختلافات را حل و فصل کرده و وارد میدان شوند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۶:۴۲    
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با مشارکت گروهی از علمای مسلمان و نمایندگان مذاهب اسلامی، جشنواره همبستگی با قدس شریف را در بغداد برگزار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۶    
گروه استان ها - رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: مردم ایران در مبارزه با اسرائیل کوتاه نخواهند آمد و تلاش غربگرایان برای کم رنگ کردن موضوع فلسطین آب در هاون کوبیدن است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۱:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ مهمان برنامه ضیافت گفت: تسلط فوق العاده شهید آیت الله نورالله شوشتری به مذاهب چهارگانه و تبحر او به مناظرات دینی و علمی موجب رشد او به عنوان یک شیعه در دربار شاه اهل تسنن هندوستان شد؛ و به این طریق ایشان توانست در ترویج تشیع در هندوستان بسیار اثرگذار باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: مقاومت ملت فلسطین و ایستادگی آنها، صهیونیست غاصب را زمین گیر کرده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
جوناس ای. الکسیس، تحلیلگر آمریکایی، دانش آموخته تحصیلات تکمیلی ریاضی و فلسفه بوده و همزمان در حوزه های مختلف شامل سیاست خارجی ایالات متحده، تاریخ درگیری فلسطینی ها و اسرائیل و همچنین تاریخ عقاید و مذاهب کارشناس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی کشور روز قدس را تجلی مبارزه با استکبار و صهیونیسم عنوان کرد و افزود: این روز جهانی متعلق به همه جهان اسلام است.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای منتشر کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
یک کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به اینکه زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان در کشورمان به عنوان یک الگو و سمبل در دنیا مورد توجه است، اظهار کرد: در یکی از خیابان های تهران ...
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه همکاری های رژیم غاصب با برخی از کشورهای عربی همانند امارات خیانت است، گفت: نظامی که براساس ظلم تاسیس شده باشد، هیچ گاه پایدار نخواهد بود.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۳:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای منتشر کرد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۳:۳۹    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: قدس شریف یک مسئله اعتقادی است، دستیابی به قدس شریف محلی برای محک قرار دادن غیرت امت اسلامی است، اگر برخی کشورهای فریب خورده عربی دست از مصالحه و عادی سازی روابط بردارند، نابودی اسرائیل به زودی محقق خواهد شد.