سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۰۰:۳۷Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آخرالزمان»

فرادید   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
محمد جواد ادبی پژوهشگر و مدرس عرفان ابن عربی و ادیان تطبیقی در یادداشتی که به مناسبت ایام شعبانیه برای دین آنلاین ارسال کرده تفسیر کوتاهی از مقدمه کتاب عنقاء مغرب فی ختم الاولیاء و شمس المغرب در باب نشانه های آخرالزمانی پیش روی مخاطبان نهاده است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
گروه هیوندای موتور چند سالی است که در زمینه رباتیک نیز فعالیت می کند و اخیراً عملکرد ربات شارژ خودکار خودرو های برقی را به نمایش گذاشته است. به گزارش پدال، جدیدترین ربات هیوندای در زمینه علمی تخیلی و نجات جان انسان ها در آخرالزمان کار نمی کند بلکه به رفاه بیشتر مالکان خودرو های برقی می اندیشد ...
برترین ها / سیتنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
براساس اعلام محققان آژانس کنترل و پیش گیری از بیماری ایالات متحده (CDC)، یک عفونت قارچی مرگبار به سرعت در نقاطی از این کشور در حال گسترش است. به نظر می رسد این عفونت از طریق مراکز مراقبت های بهداشتی آمریکا در حال شیوع بوده و طبق آخرین مطالعات، دستکم در نیمی از مناطق ایالات متحده شناسایی شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۷:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
سیصد و نودمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
مدودف معاون شورای امنیت روسیه گفت: بعضی احمق ها، نادان مثل وزیر دادگستری آلمان می گوید خُب اگر (پوتین) بیاید دستگیرش می کنیم. معنای آن را می فهمد؟ بیایید تصور کنیم... رئیس یک کشور هسته ای به قلمروی مثلاً آلمان می رسد و دستگیر می شود. یعنی چی؟ اعلان جنگ علیه فدراسیون روسیه.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۵۳    
سفیر روسیه در واشنگتن در واکنش به بیانیه مقام های آمریکایی مبنی بر بی خطر بودن مهمات با اورانیوم ضعیف شده به عنوان سلاح های استاندارد گفت: کشور های غربی به رهبری ایالات متحده تصمیم گرفته اند جهان را به سوی آخرالزمانِ هسته ای پیش ببرند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۴    
ایران پرس: دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه با هشدار در مورد افزایش احتمال بروز یک جنگ اتمی گفت که ارسال تسلیحات جنگی بیشتر به اوکراین، آخرالزمان اتمی را نزدیکتر می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
هشدار روسیه درباره نزدیکی به آخرالزمان هسته ای، آمریکا استفاده از مهمات حاوی اورانیوم را عادی می داند، درخواست ناتو از غرب برای آمادگی یک درگیری طولانی با روسیه و تأکید بر نقش حافظ صلحی ترکیه در درگیری اوکراین از مهمترین رویدادهای این جنگ هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۶    
دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه با هشدار در مورد افزایش احتمال بروز یک جنگ اتمی گفت که ارسال تسلیحات جنگی بیشتر به اوکراین، آخرالزمان اتمی را نزدیکتر می کند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
امان الله قرایی مقدم، جامعه شناس بر این باور است که نسل جدید بی بنیاد و بی هویت بار آمده است. او این نسل را با وصف سنت شکن بودن معرفی می کند. این استاد جامعه شناسی سلطه رسانه ها و گسترش فضای مجازی را اصلی ترین عامل خصلت پذیری تدریجی جوانان دهه هشتادی می داند ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- رودخانه شیاطین در جنوب غربی تگزاس سراب مانند در امتداد لبه صحرای چیهوآهوآ از میان برخی از بایرترین مناطق حومه ای در ایالات متحده می گذرد. دسترسی به آن رودخانه محدود است مگر آن که سوار کایاک (نوعی قایق) باشید که تنها راه برای سفر به سمت بالادست در امتداد یک دسته از جاده های خاکی شیاردار است ...
پارس نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاد تنها به جهان آخرت و روز قیامت و حاضر شدن انسان ها در برابر اعمالشان محدود نمی شود. معاد، در همین دنیا هم هست. جهان دائما در حال عود و گردش است و فرازوفرود و نشیب و فراز. جاده زندگی هیچ کسی همواره سرپایینی نیست و سختی و راحتی در این دنیا مرزهای مشخصی دارد ...
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۷:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
اگر زمانی دنیا در یک موقعیت آخرالزمانی قرار بگیرد و گیاهی وجود نداشته باشد، جهانیان برای داشتن دوباره گیاهان و رشد مجدد منابع غذایی باید به خزانه جهانی بذر سوالبارد(Svalbard) تکیه کنند.
برترین ها / ورزش 3   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
بهترین فرصت برای اثبات درستی ادعای همیشگی قلعه نویی فرا رسیده: در حق من جفا شده.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۶    
حوزه/ آخرالزمان نقطه اوجی است که بشریت در اعصار گذشته به انتظار آن بوده است، آخر الزمان به مفهوم پایان دنیا نیست بلکه نشانگر بلوغ تاریخی بشر است که منجر به آغاز دولت مهدوی می شود.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۹:۵۲    
اگر یک تنه و به تنهایی با آخرالزمان زامبی ها روبرو شویم آیا می توانیم زنده بمانیم؟ شک داریم! برخی شخصیت های فیلم های زامبی محور شکی در این تردید ندارند، زیرا مجبور می شوند یک تنه با توده های بزرگی از زامبی ها مقابله کنند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۲:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مبلغان مدرسه علمیه ناصریه که در زمینه تبلیغ توریسم فعالیت می کنند، نظر تعدادی از گردشگران خارجی را درباره منجی آخرالزمان جویا شده اند که تقدیم مخاطبان می شود.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۰۰:۳۴    
اعتقاد به امام مهدی(ع) به عنوان مصلحی الهی و جهانی در بسیاری از مذاهب و ادیان وجود دارد. نه تنها شیعه که اهل تسنن و حتی پیروان ادیان دیگر، مانند یهود، نصارا، زردشتیان و هندویان نیز به ظهور مصلحی بزرگ و الهی اذعان دارند و آن را انتظار می کشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
می گویند در آخرالزمان به هیئت های اهل بیت پناه ببرید، خانوادگی. به بهانهٔ به هم خوردن نظم مجلس یا ازدحام جمعیت، کودکان را جا نگذارید. بگذارید همگی با هم از نجات یابندگان این اوضاع بلبشو باشید.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ تولیت آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی نسبت به حربه دشمن در گرفتن حجاب از زنان مسلمان هشدار داد و افزود: دشمن به بهانه آزادی قصد دارد تا خانواده و جامعه را از درون نابود کند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
آرمان شهر رؤیایی طبق روایت های تاریخی و دینی با ظهور منجی آخرالزمان که همان مهدی موعود (عج) است، محقق خواهد شد. در آیات قرآن و بسیاری از روایت ها، تحقق جامعه آرمانی و ظهور منجی مسلمانان که عدالت را در سراسر جهان گسترده و توحید را حاکم می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شاید بیشتر از هر زمانی عبارت آخرالزمان را می شنویم حتی این عبارت به فیلم های هالیودی هم راه پیدا کرده است آیا واقعا ظهور نزدیک است؟
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۷:۵۱    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، نجات بخشی و ایمان به موعود در آیین زرتشت ، زیر عنوانِ موعود مزدیسنا مطالعه می شود. بیشتر زرتشتیان بر این عقیده اند که مطابق متون مقدس اوستا، و متون روایی پهلوی، فرد یا افرادی در آخرالزمان ظهور کرده، آیین گرفتار در رنج و محنت فراوان مزدیسنا را دوباره احیا خواهند کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مرجع تقلید شیعیان بر اهتمام طلاب نسبت به تبیین حوادث آخرالزمان برای مردم تاکید کرد و گفت: ما باید با مردم ارتباط داشته و در کنارشان باشیم و در حد ممکن برای رفع مشکلات مردم کوشا باشیم.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۶:۲۶    
امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه، بیان کرد: نکته اشتراکی میان اهل سنت وتشیع این است که این شخص در آخرالزمان ظهور خواهد کرد و جهانی که در ظلم ، مادی گرایی ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۵:۱۷    
بازی های رایانه ای که غرب با موضوع آخرالزمان ساخته است، روایت و بازنمایی از جهان بدون خدا و منجی دارند و این خطری است که فرزندان ما را که با عناوین بی شماری از این بازی ها، بازی و با این ذهنیت رشد می کنند تهدید می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه بیان اینکه فتنه های آخرالزمان برای غربال کردن عقلانیت است، گفت: وقتی پیراهن یوسف را در مصر حرکت دادند، حضرت یعقوب در شامات بوی یوسف را استشمام کرد، کسی که از جمهوری اسلامی ایران بوی پیراهن یوسف را استشمام نکند خود حضرت را هم ببیند ممکن است باور نکند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۱۱    
حوزه/ مدیر مدرسه خاتم الانبیاء (ص) سنندج گفت: ادیان الهی اعتقاد به منجی آخرالزمان دارند و آنانی که به ظهور منجی اعتقادی ندارند، منحرف و گمراه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
همه ادیان و مذاهب منجی آخرالزمان دارند و منتظر موعود هستند؛ تنها نام شان متفاوت است. در این ویدیو با آن ها آشنا شوید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۶    
یک سخنران مذهبی، درمورد شرایط جوان ها در آخرالزمان و عنایت امام زمان (عج) توضیحاتی داد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
_ گروه فرهنگ و ادب: مهدویت، موعودباوری به معنای اعتقاد به یک نجات بخش است که در آخرالزمان برای نجات و رهایی انسان ها و برقراری صلح و عدالت خواهد آمد. ...
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۷:۰۱    
اعتقاد به ظهور منجی آخرالزمان، عقیده ای است که در کیش های آسمانی زرتشت، یهود و مسیحیت و مدعیان نبوت عموماً و دین مقدس اسلام خصوصاً، به مثابه یک اصل مسلم مورد قبول واقع شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۶:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ظهور امام زمان(عج) و رجعت در سیر انّا الیه راجعون تعریف می شود؛ درواقع تمام ادیان و فرقه های مختلف مسلمان ها به ظهور منجی در آخرالزمان اعتقاد دارند؛ اما فقط شیعیان ظهور را در راستای آمادگی برای قیامت درک می کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۱۴    
یک سخنران مذهبی، درمورد دیدگاه های متفاوت شیعیان و افراد معتقد به سایر مذاهب به موضوع موعود در آخرالزمان توضیحاتی داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
اصل رویدادهای آخرالزمان به دوران غیبت امام زمان (عج) به ویژه از دوران کنونی ما به بعد اختصاص دارد. مسئله ای که در این میان مطرح است، وضعیت رشد شیعیان و محبان عترت علیهم السلام در دوران غیبت است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۱    
اگر اهل فیلم دیدن و دنبال کردن ژانر علمی - تخیلی باشید یحتمل بسیار با آثاری مواجه شده اید که تم اصلی شان آخرالزمانی و نابودی کره زمین است. شاید بعد از تمام شدن فیلم هم در دل گفته باشید خب ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۲    
معاون آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) فارس با تأکید بر کسب آگاهی برای جلوگیری از هجوم شبهات در آخرالزمان به تشریح شروط عاقبت بخیری در کلام امامان تشیع پرداخت.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۸:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
روزی پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله در حالی که عده ای از یارانش نزد ایشان بودند، فرمودند: خداوندا! برادران مرا به من بنما! ایشان سخن را دو مرتبه تکرار کردند ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر هوایی از شهر ویرانه ای به نام مارینکا در منطقه دونتسک را می بینید. نبرد در حومه مارینکا ادامه دارد. /اعتمادآنلاین
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۲:۰۰    
رئیس مرکز تخصصی مهدویت گفت: پناه بردن به آموزه های اصیل مهدویت عامل رهایی از انحراف های آخرالزمان است. این در حالی است که این روزها دشمنان و معاندین به شدت در حال فعالیت در عرصه مهدویت برای انحراف جوانان هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۲۰:۲۱    
کرمانشاه- امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به اعتقاد وجود منجی در تمام ادیان، گفت: کامل ترین شکل منجی آخرالزمان را شیعه معرفی می کند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۴:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام امامی گفت: در دهه 90 بیش از 60 درصد پرفروش ترین فیلم های هالیوود در خصوص آخرالزمان بود و ما در کشورمان چنین فیلم هایی تولید نکرده ایم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۹:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
قم-عضو شورای سیاستگذاری حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه بر اساس روایات مرتبط با آخرالزمان و عصر ظهور تعدادی از یاران امام عصر (عج) از زنان هستند، گفت: زنان در حکومت مهدوی نقش آفرین هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
پایتخت ملک جستارهایی در ارتباط با کوفه پایتخت جهان هستی در آخرالزمان توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۵    
خطیب موقت جمعه کرمان با برشمردن مصادیق انتظار فرج از جمله مایوس نشدن و استقامت بر ولایت ائمه گفت: تحمل مشقت های طاقت فرسا از ویژگی های دینداران آخرالزمان است.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۸:۵۵    
معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) گفت: در این پیچ تاریخی برای اینکه بتوانیم نجات پیدا کنیم باید فرهنگ مبتذل امروز را به انتظار و آمادگی مطلوب برای یاری کردن حجت خدا تبدیل کنیم.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۷:۴۳    
حجت الاسلام حسین آبادی گفت: باید مسئولان به نقش مرجعیت و تربیتی شهر مقدس قم در آخرالزمان که پناهگاه مردم است توجه ویژه داشته باشند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سلسله نشست های دهه مهدویت با عنوان یار مهدوی و با موضوعاتی همچون دشمن شناسی و تقابل با فتنه های آخرالزمان و جوان منتظر، نسل آینده ساز برگزار می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
بار دیگر یکی از متحدین پوتین با تهدید غرب به جنگ هسته ای، گفت کمک تسلیحاتی به کی یف برای جهان خطر فاجعه اتمی را را به دنبال دارد.
سلام نو / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۲۲:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
از زمان حمله روسیه به اوکراین، ترس از رویارویی هسته ای افزایش یافته است. پوتین حجم و قدرت زرادخانه مسکو را به جهان یادآوری کرد.