شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۲:۰۹Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتاب خوانی»

شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
به گفته صادقی، اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و تجهیز کتابخانه در اماکنی نظیر زندان ها می تواند تاثیر بسزایی در کاهش بزهکاری و جرایم و نیز بازگشت سعادتمندانه مددجویان به اجتماع داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۹    
ایسنا/مازندران امروزه یکی از شاخص های توسعه یافتگی در کشورهای جهان، بالا بودن میزان مطالعه و کتاب خوانی است، بنابراین در جوامع توسعه یافته، شاهد سرانه بالای کتاب خوانی و در جوامع توسعه نیافته یا در حال گذر مثل ایران سرانه کتاب خوانی رقم پایینی هستیم.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور با اشاره به توجه دولت سیزدهم به مسئله فرهنگ اظهار داشت: در سفرهای استانی هم قرار است به بحث فرهنگی توجه بیشتری شود. از گذشته هم در عرصه کتاب و کتاب خوانی حمایت هایی وجود داشته ولی در این دوره قطعاً حمایت جدی تری صورت خواهد گرفت.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدوی از اجرای برنامه های متنوع شاد و فرهنگی در ایام هفته وحدت خبر داد و گفت: مسابقه کتاب خوانی با عنوان صهیونیسم، دشمن مشترک اسلام و مسلمین با محوریت کتاب مثلث مقدس در گیلان برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی هنری ستاد فهما با اشاره به فعالیت های ستاد فهما در عرصه ترویج فرهنگ مطالعه، از تقویت شبکه کتاب خوانی در کانون های مساجد خبر داد و گفت: جشنواره کتاب بچه های مسجد اقدامی در راستای تقویت این شبکه بوده و با هدف جریان سازی فرهنگی برگزار می شود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نورمحمدی با اشاره به برگزاری دومین لیگ کتاب خوانی دانش آموزی در شهرستان گرمسار گفت: این لیگ امسال با محوریت جشنواره کتاب خوانی رضوی آغاز شد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۴۸    
کتاب خوانی باید به عادتی روزانه بدل شود طوری که افراد با دور ماندن از کتاب، احساس گرسنگی فکری کنند و در اولین فرصت، خود را به آن برسانند و رفع عطش کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
احسانی، از راهیابی شهرستان های همدان و ملایر به مرحله نیمه نهایی هفتمین دوره پایتخت کتاب ایران خبر دارد و گفت:برنامه های هر شهر در زمینه ترویج کتاب خوانی با همکاری دستگاه ها و نهاد های دولتی و غیردولتی تدوین ارائه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مسابقه کتاب خوانی سلول های بهاری، تاریخ شفاهی سلول های بنیادی از زبان پدر علم سلول بنیادی ایران روز جمعه 30 مهر ماه 1400 به صورت آنلاین برای دانشجویان سراسر کشور برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رستمیان، امام جمعه شهرستان دامغان در پیامی مردم را به شرکت در یازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی دعوت کرد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه عسگری نیا | با اینکه هنوز از فصل بازگشایی مدارس در شهرهای کشور کمتر از یک ماه می گذرد و خیلی از مدارس به صورت نیمه حضوری فعالیت های خود را آغاز کرده اند ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان همدان از شرکت بیش از هزار نفر در مسابقه کتابخوانی عباس حرم از سراسر کشور خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: کتابخانه های عمومی برای اجرای فعالیت های فرهنگ محور نیازمند حضور پرشور مردم بوده و این حضور را می توان از طریق بهره مندی از امکانات و ظرفیت های سپاه و بسیج با توجه به تاثیرگذاری که در تنویر افکار عمومی دارند مهیا و مردم را به کتابخانه و کتاب خوانی جذب ...
حمید اوردخانی، فرماندار شهرستان آرادان در پیامی مردم را به شرکت در یازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی دعوت کرد.
علی محمد مؤیدی زاده، فرماندار سرخه در پیامی مردم را به شرکت در یازدهمین جشنواره کتاب خوانی رضوی دعوت کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۵    
منصور یاقوتی، زندگی پرفراز و نشیبی داشته است و آن طور که می گوید، هزینه های سنگینی را در راه ادبیات متحمل شده است؛ هزینه هایی همچون رفوزه شدن در مدرسه یا افتادن در بند ساواک و زندان.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۹    
نویسنده و پژوهشگر کودک و نوجوان معتقد است فعالیت های کتاب خوانی در روستاها و مناطق محروم ضمن کاهش نابرابری در دسترسی به کتاب، نیازهای اجتماعی کودکان و نوجوانان را پاسخ خواهد داد.
آیین اختتامیه پنجمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی شهرستان دشتی با حضور مسئولین شهرستان، اصحاب فرهنگ و ادب و نفرات برگزیده در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
جلسه ی هیأت اندیشه ورز مؤسسه ی فرهنگی مدرسه برهان و هیأت مدیره ی انتشارات مدرسه با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، یکشنبه 18 مهر 1400 تشکیل شد. گزارشی درباره ی وضع موجود انتشارات مدرسه انتشارات مدرسه فرهنگ توسعه ی کتاب خوانی را در مدارس ترویج کند ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
مخاطبان رادیو فرهنگ در برنامه کتاب بان یکشنبه 18مهر، با افسانه ها و نقش آنها در ترویج کتاب خوانی آشنا می شوند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته کتاب بان کارشناس مجری با پگاه رضوی، پژوهشگر ادبیات شفاهی درخصوص نقش افسانه ها در ترویج کتاب خوانی گفت و گو می کند. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۱    
مسابقه کتاب خوانی مسئله مهدویت از سوی کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می شود.
رجا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
هشتمین دوره مسابقه کتاب خوانی پویا با محوریت مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب ویژه گروه سنی کودک و نوجوان تمدید شد.
زهرا عبدی، نویسنده کتاب امام زمان(عج) گفت: در جشنواره کتاب خوانی رضوی شاهد رویکردی منظم و با ثبات هستیم که موجب شده جشنواره در بین مخاطبان جایگاه مناسبی پیدا کند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کتاب خوانی و مطالعه را دارو و نیاز مبرم و بی قید و شرط روان خسته انسان دانست و از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۲۰:۱۷    
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی از برگزاری نشست تخصصی مجازی کتاب خوانی رضوی در دشتی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ویژه شهرستان کاشان گفت: ساخت مدارس نوساز توسط خیران امری خداپسندانه و ارزشمند است اما لازم است خیران در خصوص ساخت کتابخانه و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی نیز به کمک بیایند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۰۸:۵۶    
داخل خیابان های رنگ به رنگ شهر که قدم بزنی هرساعت و دقیقه رهگذران زیادی از کنارمان عبور می کنند که استایل ها و تفکرات متفاوتی دارند، اما نمی توان حدس زد که هرکدام چقدر تغذیه روحی و فکری و کتاب خوانی را در برنامه روزانه خود دارند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
براتی از برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، با معرفی 6 عنوان کتاب و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتاب خوانی خبر داد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نمین در پیامی از مردم شهرستان نمین برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
شنوندگان رادیو فرهنگ در برنامه کتاب بان امروز 11 مهر، با انواع ادبیات شفاهی و نقش آن در ترویج کتابخوانی آشنا می شوند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه این هفته کتاب بان علی اکبر زین العابدین، کارشناس مجری با پگاه رضوی ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی، اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان با مشارکت اداره کل بهزیستی این استان، اقدام به تهیه و تولید کلیپ هایی به زبان اشاره برای کودکان ناشنوا کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۱:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
برنامه تلویزیونی برگ اول ، به تازگی در شبکه آی فیلم تولید شده و قرار است سه روز در هفته با محوریت کتاب و کتاب خوانی به روی آنتن برود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه دماوند با تاکید بر ارتقا فرهنگ و ترویج کتاب خوانی گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا عرصه فرهنگ در شهرستان دماوند افزایش پیدا کند.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مرکزی با محوریت یازدهمین دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی برگزار شد.
همزمان با آخرین روزهای هفته دفاع مقدس، آیین اختتامیه مسابقه سراسری کتاب خوانی حاج جلال با حضور حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و احمد رضا احسانی، مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۴    
مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: دو نهاد مهم آموزش و پرورش و کتابخانه ها درراستای سند_تحول بنیادین نیاز به تقویت بیشتری دارد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی مهدی مودی مدیر کل آموزش و پرورش استان در جلسه ای که با سرپرست کتابخانه های استان به منظور تفاهم نامه ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان رضوی از تأسیس 1200 کتابخانه در مساجد استان خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۱    
حجت الاسلام صداقت با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در سطح فرهنگی جامعه دارد؛ افزود: مسجد جهادی امام رضا(ع) برای ترویج کتاب خوانی، کافه کتاب را راه اندازی کرده است تا جوانان علاوه بر مطالعه کتاب، بحث و تبادل نظر داشته باشند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۶:۱۱    
تسهیل گر باشگاه کتاب خوانی سردار دل ها از اجرای طرح بازگویی خاطرات شهیدان در باشگاه کتاب خوانی سردار دلها خبر داد و گفت: کودکان و نوجوانان باشگاه کتاب خوانی در این برنامه مجازی هر شب خاطرات و زندگی نامه یک شهید والامقام را بازگو کردند.
به مناسبت هفته دفاع مقدس، مسابقه کتاب خوانی با محوریت کتاب در محضر شهیدان نوشته صمد نظری به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۱:۱۲    
هیچ ایرادی ندارد اگر شخصی که او را بسیار قبول دارم، کتابی را توصیه کند و من پس از خواندن چند صفحه، احساس کنم که آن کتاب، کتاب من نیست.
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سرخه به منظور برگزاری باشکوه جشنواره کتاب خوانی رضوی و بررسی مشکلات کتابخانه ها برگزار شد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری سمنان در آئین اختتامیه این مسابقات گفت: یکی از رسالت های شهرداری؛ برگزاری مسابقات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی می باشد که متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران طی پیامی شهروندان تهرانی را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۵۰    
همزمان با برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی و با هدف اطلاع رسانی و مشارکت کودکان ونوجوانان، رئیس اداره کتاب خانه های عمومی شهرستان فردوس با حضور در مرکز فرهنگی و هنری کانون به تشریح بخش های مختلف این جشنواره پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۲:۳۹    
سعادت در هیچ کارگاه ویرایش یا ترجمه شرکت نکرده بود اما مطالعه پیگیر به زبان فارسی و فرانسوی و انگلیسی از او نویسنده و مترجم و ویراستاری توانا ساخته بود. این نخستین درس اسماعیل سعادت به نسل امروز است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با هفته دفاع مقدس نشست کتابخوانی با معرفی کتاب اردوگاه اطفال در مسجد حضرت سیدالشهداء کرمان برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید با برنامه هایی مانند مسابقه کتاب خوانی و برنامه های نو مردم را به کتابخانه ها جذب کنیم.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۰    
حق بین، عضو هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان معتقد است؛ آینده صنعت نشر و بازار کتاب، مشخصا در گروی ارتقاء سطح کتاب خوانی در کودکان است که این امر، با توسعه کتابخانه ها در کشور محقق می شود.