شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۳:۳۴Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کوچه باغ»

روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
باغداران اراک می گویند، هزینه بالای تامین آب و برق و دیگر امور ، آن هم بدون هیچ بازده مالی، نگهداری باغ ها را که به عنوان ریه تنفسی این شهر آلوده محسوب می شوند برای آنها دشوار کرده از این رو، خواستار تغییر کاربری برای به انبوه سازی ساختمان هستند.
همگردی   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۸:۰۱    
مسجد جارچی مربوط به دوره صفوی است و در اصفهان، خیابان عبدالرزاق، خیابان حکیم، کوچه باغ قلندرها، بازار گلشن واقع شد. این اثر در تاریخ 29 آذر 1316 با شماره 292 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۱۴    
روستای قلات از مهمترین جاذبه های شیراز است که هرساله گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های تاریخی و گردشگری به آن سفر می کنند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۸    
حوزه/ امام جمعه برازجان با بیان اینکه کوچه شهادت با گذشت از پلشتی های دنیا عبور می کند، تصریح کرد: تا از کینه و کدورت ها و انتقام ها گذر نکنی، به کوچه باغ شهادت راه نخواهی یافت.
پارسینه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۹:۵۶    
شهرستان تفت از آب و هوایی خنک نسبت به دیگر شهرستان های استان یزد برخوردار است و این موضوع همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. وقتی در میان کوچه باغ های رنگا رنگ و زیبا در این شهرستان قدم می زنیم، ما را غرق در دوران کودکی می کند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۳۱ - ۱۲:۱۸    
با اینکه مرزهای تهران در این سال ها عقب و عقب تر رفته و خیلی از باغ های قدیمی بخشی از شهر شده اند، هنوز در برخی مناطق پایتخت ردپای باغ ها و کوچه باغ ها باقی مانده است. اهالی غرب تهران هنوز فرصت قدم زدن در کوچه باغ های مشجر را از دست نداده اند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
هرچه کوچه بی روح و سرد با حصار برج ها و آپارتمان ها دیده اید را فراموش کنید. اگر دلتان لک زده برای قدم زدن در بهار کوچه باغ ها، در همین تهران خودمان هم هنوز می توانید کوچه باغ پیدا کنید. کوچه هایی که شما را به شادابی و طراوت قدم زدن در طبیعت بهاری پرت می کنند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۰:۴۲    
کوچه گردی تفریح جذابی است به خصوص وقتی که مقصدتان را درست انتخاب کنید. کوچه های قدیمی تهران بهترین انتخاب برای قدم زدن و لذت بردن از معماری، حال و هوا و دیدنی های هر منطقه است ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۱۳:۳۷    
روزگاری به جای خیابان های شلوغ محله اصفهانک تا چشم کار می کرد زمین کشاورزی دیده می شد و کوچه باغ ها و مزارعی که دل هر رهگذری را می برد. آن روزها روستای اصفهانک دولاب قلعه ای خشت و گلی داشت با 4 برج دیده بانی در چهار سو و دیوارهایی به ارتفاع بیش از 7 متر که ده ها خانواده در آن زندگی می کردند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
بنز آلمانی سفیدرنگ مرحوم حاج محمد یعقوبی از اهالی محله بالون روستای کن نخستین ماشینی بود که کوچه باغ های کن را بالا و پایین می رفت و نگاه رهگذران را خیره می کرد. ماشینی که زمینه ساز تحولات بسیار زیادی در این روستا شد.
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۰    
رشت – ایرنا- اردیبهشت گیلان چنان با عطر شکوفه های بهار نارنج کوچه باغ های این سرزمین درهم آمیخت که حافظه گردشگری کشور نیز از عطر این موهبت بی بهره نماند و با ثبت در فهرست آثار ملی جاودانه شد وموسم بزمش در صدر برنامه گردشگران فرهنگی نشست. این پست 38 بار بازدید شده
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۸ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رشت – ایرنا- اردیبهشت گیلان چنان با عطر شکوفه های بهار نارنج کوچه باغ های این سرزمین درهم آمیخت که حافظه گردشگری کشور نیز از عطر این موهبت بی بهره نماند و با ثبت در فهرست آثار ملی جاودانه شد وموسم بزمش در صدر برنامه گردشگران فرهنگی نشست.
پانا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فارس (پانا) - می گویند اردیبهشت، قلب بهار است. چرا که هوایش پر از عطر نارنج و اطلسی است، کوچه باغ هایش اما سرشار از عطر یاس است و رازقی های زیبا روی شانه های دیوارهایش خودنمایی می کند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- گلستان ها و کوچه باغ های خراسان شمالی در نیمه اردیبهشت ماه با الهه ناز و هزاران راز از راه می رسد و شمیم گل محمدی در جای جای این خطه با آیین گل چینی و جشنواره های مختلف به مشام می رسد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خوانسار نماد کامل باغ شهر در ایران است و پر از کوچه باغ هایی که می توان در آنها قدم زد. خیابان امام خمینی خوانسار هم به تونل سبز شهرت دارد و در هنگام ورود به این شهر گذرتان به این خیابان زیبا می افتد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۹ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
شیراز در اردیبهشت دلفریب تر و دلکش تر از همیشه می شود و جان می دهد برای گشت و گذار و تماشای کوچه باغ ها و استشمام عطر مست کننده بهار نارنج و شب بو، بویژه اینکه این ایام مناسبت روز شیراز را هم دارد و جشن ها و برنامه های تفریحی هنری اش به راه است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
روزگاری نه چندان دور، در آبادی طرشت تا چشم کار می کرد باغ میوه و اراضی گندم، جو و یونجه زار دیده می شد و کوچه باغ هایی دلگشا که عطر میوه های نوبرانه اش دل هر رهگذری را می برد. اگرچه بسیاری از باغ های طرشت در مسیر توسعه شهر از بین رفت اما هنوز طرشت با باغ هایش شهره است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
این روز ها، عطر روح نواز شکوفه های بهار نارنج، در کوچه باغ ها و شهر های مازندران، پیچیده است. بهارنارنج، همان شکوفه درخت نارنج است که از آن مربا و عرق بهار نارنج تهیه می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
کدکن، شهری که زیر آسمان نیلگون و دامان سرسبز و پر مهر و در کوچه باغ هایی عبیر آمیز و مُشک سار و کوه های سربه فلک کشیده سفیدپوش خود بهتران و مهترانِ عرفان و ادب ایران زمین چونان فریدالدین ابوحامد عطار نیشابوری، استاد دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، ابراهیم ابن اسحاق(پدر عطار) و .. ...
خلخالیم   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
با صد هزار جلوه برون آمدی که من، با صد هزار دیده تماشا کنم تو را مصداق بارز این روزهای جلوه گری های بهار در کوچه باغ های روستای درو، بخش شاهرود خلخال است. عکاس: مهدی ویسانیان لینک کوتاه: khalkhalim.com/fae14
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - ۱۳:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
گذر از میادین پر جنب و جوش و از کنار عمارت ها و خیابان ها و کوچه باغ های رشت با پرواز پرندگان و دست بزرگی از کبوترها که پای ثابت میدان شهرداری هستند، جلوه تازه ای از زیبایی را به نمایش می گذارد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۶ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گستره خوش آب و هوای کن برای تهرانی ها به باغ ها و مزراع کشاورزی اش معروف است؛ همان باغ های انبوه، کوچه باغ های دلگشا و درختان کهنسالی که اکنون دیگر به نماد کن تبدیل شده است.
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۰:۵۲    
کوچه باغ و جویبار زیبای روستای الگن بخش چاروسا در60 کیلومتری شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه ، از جاذبه های گردشگری است که در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران زیادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
برداشت گل بیدمشک از 57 هکتار از باغ های شهرستان کاشان آغاز شد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
در دل کوچه باغ های ده ونک یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین خانه باغ های تهران جا خوش کرده است، باغی که به نام مستوفی شهرت پیدا کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کوچه باغ های روستای حصور در بخش زنده رود فریدن و شکوفه های بهاری، طبیعت بهاری زیبایی را برای این منطقه به ارمغان آورده است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۹:۰۶    
کن، محله پرماجرا و تاریخی محله های پایتخت است؛ محله ای با هویتی تاریخی که قدم به قدمش خاطره و اصالت است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۰۰:۰۳    
کن، محله پرماجرا و تاریخی پایتخت است؛ محله ای با هویتی تاریخی که قدم به قدمش خاطره است و اصالت. برای برخی از شهروندان تهران امروز باورکردنی نیست در چند قدمی شهر، کوچه باغ ببینند و بعد از نم نم باران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- خرمدره شهری با فرهنگ وتمدنی هشت هزار ساله و جاذبه های طبیعی شگفت انگیز و با 90 تپه و اثر تاریخی در تعطیلات نوروزی میزبان گردشگران و مسافران است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۳:۰۴    
منطقه گردشگری ناژوان در مرکز شهر اصفهان با وسعت تقریبی 1200 هکتار، میزبان شهروندان، گردشگران و طبیعت دوستان است. مجموعه ناژوان ترکیبی از پارک جنگلی، مراکز و امکانات گردشگری و تفریحی ، ساحل زیبای زاینده رود و کوچه باغ های بکر و طبیعی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان-خوانسار از شهرهای تماشایی و دیدنی استان اصفهان است که به دلیل لاله های واژگون، کوچه باغ های خوش عطر و عسل مرغوبش شهرت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان خرم دره شهرستانی با حاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان است که کوچه باغ های سحرانگیزش سالانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۴۲    
سالن میلاد شهرداری در تاریخ شنبه 1402/12/19 شاهد مراسم اختتامیه جشنواره شعر در کوچه باغ کرج بود.
پایگاه خبری روشنای راه   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
اشتری معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی شهرداری کرج: آیین باشکوه اختتامیه جشنواره شعر در کوچه باغ کرج برگزار شد.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۳    
در پیچاپیچ کوچه باغ های امامه قدم بزنید، به قله زیبای مهرچال صعود کنید و بر فراز صخره ها، به تماشای قلعه ای بنشینید که ریشه در تاریخ دارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان، یکی از کلان شهرهای تاریخی در مرکز ایران است که در زمان سلسله صفویان، سلجوقیان و آل بویه پایتخت ایران بوده است. شهری در امتداد رودخانه با سه میراث جهانی یونسکو، معماری باستانی اسلامی است.
فرادید   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
روستای کرکبود در دامنه البرز واقع شده و از جمال و سرسبزی فراوانی برخوردار است. این منطقه در فصل های بهار، تابستان و ماه اول پاییز به خصوص زیبایی خاصی دارد. بافت کوهستانی، خانه های خشت و گلی، باغ های میوه، و کوچه باغ های زیبا، روستای کرکبود را به یک مقصد گردشگری تبدیل کرده اند. ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
منطقه 9 اصفهان، باغ شهری همچون بهشت در غربی ترین نقطه اصفهان است که ورود به آن دل هر رهگذری را آب می کند و جانی تازه به آن ها می بخشد؛ کوچه باغ هایی که با چنارهای تنومند در امتداد مادی ها آغاز می شود و تا پس کوچه های بعدی ادامه دارد؛ اینجا هنوز بوی کاهگل نم خورده، نان تازه، عطر پیچک و یاس می آید.
وقت صبح   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۰۹:۰۹   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش وقت صبح ، یاسر احمدوند، معان فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره سرنوشت مجموعه شعر جدید این شاعر، نویسنده، پژوهشگر و استاد زبان و ادبیات فارسی که پیش تر مجوز گرفتنش خبرساز شده بود، گفت: مجموعه شعر محمدرضا شفیعی کدکنی هفته گذشته (18 دی ماه) مجوز انتشار را کسب کرده است. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۲۳:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
تصور کنید در تابستان و روزهای منتهی به مهر ماه می خواهید به یکی از روستاهای سرسبز گیلان یا مازندران سفر کنید با گذر از میان کوچه باغ های ناهموار روستایی و پس از پشت سرگذاشتن مزارعی که به تازگی شالی ها را دِرو کرده اند کم کم صدای مردمِ محلی، تشویق ها و عبارت های مقطع سیصد(به) دویست، هفتاد (به) صد ...
کوچه باغ های خاوران دیگر سکوت دلنشین همیشگی را ندارند و روزی نیست که صدای اره برقی از باغ های آن به گوش نرسد؛ درخت هایی که ایستاده می میرند و جای آنها درختی کاشته نمی شود.
رویداد فرهنگی کوچه باغ 4 در راستای جریان شناسی شعر شاعران شهرستان خرامه در تالار گفتگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با حضور کارشناس و مجری دکتر غلامرضا کافی و شاعران مدعو محمد کشاورز، مجتبی دهقانی و استاد الله قلی قنبری، برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر خبر، به گزارش خبرگزاری ایمنا ، منطقه 13 شهرداری اصفهان سرزمینی کهن در دل کوه با زمین های وسیع و کوچه باغ هایی است که امروز تنها یک خاطره از آن باقی مانده است ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
فارس- رویداد فرهنگی کوچه باغ 4 در راستای جریان شناسی شعر شاعران شهرستان خرامه در سالن غزل مجموعه فرهنگی هنری تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس هجدهم دی ماه جاری با حضور کارشناس و مجری دکتر غلامرضا کافی و شاعران مدعو محمد کشاورز، مجتبی دهقانی و استاد الله قلی قنبری، برگزار می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
زمستان برای شمیرانی ها یعنی برف، یخبندان و کوچه باغ هایی که لباس سفید به تن کرده اند. یلدای همیشه برفی شمیرانی ها اما زمینه ساز برخی آداب و رسوم مختص به این خطه از پایتخت بود. از جمله اینکه آنها گاهی یکی دو شب زودتر به خانه بزرگ خانواده می رفتند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۹:۴۲    
نراق یکی از شهرهای شهرستان دلیجان و استان مرکزی است. این شهر قدمت تاریخی قابل توجهی دارد و پس از ماسوله گیلان، دومین شهر تاریخی ایران است. بافت تاریخی نراق با ترکیبی از بناهای تاریخی ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه فرهنگی عصر قانون عزت الله ضرغامی عصر شنبه در جریان سفر یک روزه خود به استان فارس در جریان بازدید از یادمان یاس کبود در روستای فتح آباد خفر به عنوان بزرگترین یادمان فاطمی کشور گفت ...
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ حسین صولتی* *دکتری جامعه شناسی سیاسی، عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب تصور کنید به یک مراسم عروسی مجلل در شمال ایران دعوت شده اید؛ با گذر از میان کوچه باغ ها ی روستایی و پس از پشت سر گذاشتن شالیزارها، کم کم صدای پای کوبی، برایتان زلال تر می شود ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به انتهای فصل پاییز، کوچه های باغ شهر اصغر آباد اصفهان به بوم های نقاشی هزار رنگ پاییزی تبدیل شده است.