شنبه ۲۰ خردادساعت ۰۰:۴۷Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آداب و رسوم»

تابناک خوزستان   ۷ ساعت پیش    
اختصاصی هما خوزستان مینا فراز صنایع دستی در فرهنگ و آداب و رسوم کشور جایگاه ویژه ای دارد و برای حفظ تاریخ و گذشته نمایش هنر و ذوق مردان و زنان این سرزمین همچنین تمدن به آن پرداخته می شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
غذاها و خوراک های بومی هر منطقه نشان دهنده فرهنگ و آداب و رسوم هر منطقه است ولی به نظر می رسد در اصفهان، جایگاه چندانی برای غذاهای اصفهانی نداریم.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یکی از جاذبه های فرهنگی و البته بارزترین شاخصه های فرهنگی اقوام کرد است که زیبایی، اصالت و تنوع دارد. در طول تاریخ، ابزار متفاوتی برای آشنایی با فرهنگ و آداب ورسوم اقوام مختلف در نقاط جهان وجود داشته اند؛ اما یکی از مهم ترین ابزارها برای آشنایی با فرهنگ مردمان یک کشور یا قوم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۷:۳۵    
یکی از فرصت هایی که می توان با آن فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم ایرانی را به سایر کشورها انتقال داد، حضور سینمای ایران در جشنواره های جهانی است که فیلم سازان بتوانند به کمک این جشنواره ها در دنیا بدرخشند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان گردشگری خوراک بر پایه شیرینی های سنتی، می تواند به عنوان یکی از انواع گردشگری در استان اصفهان مطرح باشد؛ نوعی از گردشگری که در آن نه تنها می توان با طعم و طبخ شیرینی در فرهنگ ها و اقلیم های مختلف استان آشنا شد، بلکه نوعی مواجهه با آداب و رسوم و زیست بوم منطقه نیز به شمار می رود.
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
نوش آباد کاشان یکی از شهرهایی است که شهر زیرزمینی آن مشهور است. این شهر زیرزمینی به عنوان یک موزه، مقصد گردشگرانی است که می خواهند به تاریخچه این شهر، ساختارهای زیرزمینی به عنوان پناهگاه و آداب و رسوم مردم قدیم کاشان بپردازند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
برنامه فرهنگ مردم با معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف ایران جمعه ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۳:۰۵    
گروه فیلم و سریال: سریال ایرانی و تماشای آن یکی از سرگرمی های خانوادگی است. چرا که سریال های ایرانی علاوه بر نزدیک بودن به فرهنگ و آداب و رسوم ما دارای مضامینی مناسب برای گذراندن اوقات فراقت با خانواده هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه در میدان جنگ نرم نقش بزرگی را ایفا می کند چرا که ظرفیت تسلط بر اراده، عواطف و آداب و رسوم را دارد و مهم تر اینکه دشمن به هر آنچه در جنگ سخت دست پیدا نکند از طریق نفوذ رسانه ای به آن می رسد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی حمام داماد برای ولیعهد اردن قبل از روز عروسی فرارو- شاهزاده عمر بن فیصل در راستای آداب و رسوم و سنت های اردن، برای پسر عموی خود، شاهزاده حسین ولیعهد اردن حمام داماد برگزار کرد. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
برای اولین بار در بارگاه منور رضوی با چای شیر به سبک فرهنگ و آداب و رسوم شبه قاره هند زائرین بارگاه منور رضوی از زائران پذیرایی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با بیان اینکه انگیزه امام رضا(ع) از جلسات مناظرات محکوم و باطل کردن بزرگان سایر ادیان نبود، گفت: حضرت به دنبال ایجاد تفرقه و جنگ و درگیری نبودند بلکه در تلاش بودند تا صلح و آرامش و همدلی را ایجاد کنند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مردم سالاری آنلاین ، ایران سرزمین اقوام و فرهنگ هاست که هرکدام از این اقوام آداب و رسوم خاص خود را در جشن ها و مراسمات دارند. در ایل بختیاری همواره پیوند های زناشویی به صورت خویشاوندی برقرار شده و در طی قرن ها اجازه وصلت به کسی خارج از ایل داده نمی شود ...
هاژه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۹    
به گزارش هاژه، بعد از چند ماه آرامش، دوباره صف های طویل نوبت خرید نان در نانوایی های مهاباد تشکیل شده است. کمبود نان در شهرها مسأله ای چند بعدی است که از شرایط اقیلمی و آداب و رسوم گرفته تا رژیم غذایی، ضعف مدیریتی، فروش آرد سهمیه و حتی قیمت خرید تضمینی گندم در آن دخیل است ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۱۶    
برای برگزار کردن جشن میلاد امام رضا (ع)، می توان از خادمان حرم مطهر و آداب و رسوم بارگاه امام هشتم (ع) الگو گرفت و به این ترتیب هر کس می تواند در برگزاری جشن های دهه کرامت سهمی داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام حبیب عباسی اظهار کرد: گاهی اوقات در یک کشور اروپایی سرمایه گذاری تبلیغی می کنیم، ولی مردم آن کشور به اصل دین حتی مسیحیت اقبالی ندارند، ولی مردم هند با آداب و رسوم دینی مأنوس هستند و آن را ضروری می دانند و اگر بر تبلیغ تمرکز کنیم، در جذب افراد به مکتب اهل بیت(ع) موفقیت بیشتری خواهیم داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
کارگردان نمایش سیمرغ که این روزها در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است عنوان کرد این اثر نمایشی آداب و رسوم شهر اردبیل را قالب یک داستان خانوادگی به تصویر می کشد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
شهردار زرین شهر گفت: شهرداری به بهانه فرارسیدن هفته نکوداشت زرین شهر، جشنواره میراث کهن زرین شهر را با هدف معرفی مشاغل کهن و آداب و رسوم به جا مانده از گذشتگان برگزار خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۳    
ایسنا/خراسان رضوی سنت های عروسی در سراسر جهان با توجه به کشور و دوره متفاوت است اما در بسیاری از فرهنگ ها، آداب و رسوم حفظ و به نسل های بعدی منتقل می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
ایران سرزمین اقوام و فرهنگ هاست که هرکدام از این اقوام آداب و رسوم خاص خود را در جشن ها و مراسمات دارند.
یافته   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۳:۲۳    
چاپ ایمیل توضیحات بخش: یادداشت مجموعه : اجتماعی همانطور که می دانید، آداب و رسوم ازدواج و آیین سنتی عروسی در لرستان، زیبایی های خاص خود را دارد ولی برخی فرهنگ های غلط از جمله تیراندازی سبب شده این زیبایی های خاص تحت تاثیر قرار گیرد ...
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
از آنجا که فرهنگ مردم ارمنستان با فرهنگ مردم ایران شباهت های زیادی دارد آداب و رسوم آشپزی و حتی چیدمان میز غذا نیز در ارمنستان با آداب و رسوم ایرانی ها تفاوت زیادی ندارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مستند فرهنگ با عنوان سرزمین مادری دوشنبه یکم خرداد ماه به روایت جشن خرماپزان اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شنوندگان این برنامه، همسفر با سمیه نجفی گزارشگر رادیو فرهنگ در سرزمین مادری به استان فارس سرزده و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم شهرهای خانزیان و کازرون آشنا می شوند ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
کارسوق ایران زیبا با هدف ایران شناسی و آشنایی با آداب و رسوم استان های ایران دردبیرستان فرزانگان (نوبت اول) آموزش و پرورش اسلامشهر برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۵    
حبیب پیری عنوان کرد: هزینه های فرهنگی سرمایه گذاری بلندمدتی است که سود آن را مدت ها بعد برداشت می کنیم و بسته های فرهنگی باید براساس شرایط و آداب و رسوم هر منطقه تدوین و اجرا شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۹    
رویداد فرهنگی، گردشگری میراث مادی ها با هدف معرفی مادی های اصفهان و آداب و رسوم مربوط به آن ها در قالب نمایش و نمایشگاه از 27 تا 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۲    
همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به لارستان در اردیبهشت ماه 1387 که به پیشنهاد فرمانداری لارستان از 12تا 19 اردیبهشت به نام هفته تجلی همدلی نامگذاری شده است. نخبگان لاری در سیمای فارس حاظر شدند و پیرامون لارستان، ظرفیتها و فرهنگ و آداب و رسوم این شهرستان به ایراد سخن پرداختند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
امام جمعه رشت با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ملت ایران در برابر هیچ تهدیدی سر تسلیم فرود نمی آورد، گفت: مقاومت موجب عقب نشینی دشمن خواهد شد؛ مقاومت هزینه دارد اما هزینه سازش و تسلیم از هزینه مقاومت به مراتب بیشتر است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۲    
شاهرود_ مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: زندگی و آداب و رسوم نیاکان ما نیز جزء میراث فرهنگی است که این میراث باید ثبت و حفظ گردد.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
داستان پدران کوچک، موضوع تازه ای نیست. از گذشته های دور وجود داشته و در عصر جدید هم هنوز نشانه هایش پیدا می شود.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: رویداد فرهنگی و گردشگری میراث مادی ها با هدف معرفی مادی های اصفهان و آداب و رسوم مربوط به آن از 27 تا 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه 9 شهرداری اصفهان گفت: برنامه فرهنگی میراث مادی ها به منظور آشنایی با آداب و رسوم مردمان قدیم دیار نصف جهان ویژه شهروندان اصفهانی در بوستان مهر جنب کوه آتشگاه برگزار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: رویداد فرهنگی و گردشگری میراث مادی ها با هدف معرفی مادی های اصفهان و آداب و رسوم مربوط به آن برگزار می شود.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مستند فرهنگ با عنوان سرزمین مادری دوشنبه 25 اردیبهشت ماه به روایت زندگی و آداب و رسوم مردم مشهد اردهال اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، شنوندگان این برنامه ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۶    
آنها فقط تعدادی تابلوی نقاشی بودند؛ تابلوهایی زیبا از مناظر و آداب و رسوم اصیل ایرانی! هیچ مورد مشکوکی هم نداشتند؛ البته به جز وزن غیرطبیعی شان! وزنی که برای چند تابلوی نقاشی خیلی زیاد بود. این خبر مربوط به مجله سرنخ به تاریخ 31 مردادماه1388 است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۸    
آرش بختیار کارگردان برنامه بچه های زاگرس گفت: این برنامه مخصوص رده سنی 6 تا 12 سال است که در آن موضوعات محیط زیستی ، آداب و رسوم استان کرمانشاه با بیانی کودکانه به مخاطب معرفی می شود
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۷:۴۹    
جشنواره دختران آفتاب، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر کل اداره ورزش و جوانان، فرماندار و مسئولین شهرستان در بخش وردشت برگزار شد اصغر هدایت فرماندار سمیرم گفت: ایران اسلامی گنجینه ای از فرهنگ ها ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد برگزاری جشنواره های عشایری را فرصتی برای معرفی آداب و رسوم به جامعه خود و سایر استان ها دانست و گفت:جشنواره فرهنگ ملی عشایر با محوریت کوچ در 27 اردیبهشت همین ماه شرکت بیش از 10 استان برگزار می شود.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۴:۴۴    
مهاجرت به کشورهای دیگر اغلب با شوک فرهنگی همراه است، به خصوص در مواردی که قوانین و آداب و رسوم کشور مقصد با کشور مبدا متفاوت است. هلند یکی از آن کشورهایی است که قوانین و آداب و رسوم متفاوتی دارد که می تواند باعث شوک فرهنگی برای مهاجران شود. در اینجا قوانین شگفت انگیز هلند وجود دارد: ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۰:۳۵   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: نقش مهم زنان در تغییر فرهنگ و ایجاد پویش هایی که بتواند از برخی از سنت ها و آداب و رسوم غلط که موجب رواج تجمل گرایی و چشم و هم چشمی می شود پیشگیری کند، حائز اهمیت است.
عثمان لاویچ، رئیس کتابخانه غازی خسروبیگ در نشست پژوهشی کتابخانه های عمومی؛ سیاست ها و برنامه ها با اشاره به اینکه کتابخانه، جهانی از دانش و آگاهی و نمایشگاهی از فرهنگ ها و آداب و رسوم کشورهای مختلف است ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
فیلم های هندی مدت هاست که از فیلم های محبوب در سراسر جهان محسوب میشوند و این امر به دلایل زیادی از جمله حفظ سنت و آداب و رسوم هندی در فیلم های این کشور است. همه ی بینندگان با تماشای فیلم هندی انتظار برخورد با موسیقی های هندی، جشن رنگ ها، لباس های متنوع و رنگارنگ را دارند ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۷:۳۷    
مهدی کردفیروزجایی، نویسنده و منتقد ادبی تأإید دارد که پرداختن هرچه بیشتر نویسندگان به آداب و رسوم اقلیم های مختلف باعث جذاب تر آثار ایرانی و روشن شدن آینده و چشم انداز ادبیات می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شفت- فرماندار شفت با اشاره به لزوم معرفی توانمندی های شفت در قالب جشنواره های بومی محلی تاکید کرد و گفت: حفظ و پاسداشت سنت ها و آداب و رسوم محلی در اولویت قرار دارد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
برنامه فرهنگ مردم با معرفی آداب و رسوم مناطق مختلف ایران جمعه ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، زهرا فقیه میرزایی تهیه کننده برنامه فرهنگ مردم بیان کرد: ورف چال نام آیینی است که اردیبهشت هر سال در روستای آب اسک آمل برگزار می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
سومین جشن ریواس با حضور جمعی از مسئولان در منطقه ویژه گردشگری مُروار راوه از توابع شهرستان دلیجان برگزار شد.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۸:۵۱    
جشنواره بوم شناسی دانش آموزان با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم سنتی در مدرسه دخترانه جعفرزاده مقدم اردبیل برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
نشست آشنایی با آداب و رسوم و جشن های اسلامی به ویژه عید سعید فطر در باشگاه خاورمیانه آکادمی دیپلماتیک وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه برگزار شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۷:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
بسیاری از گردشگران هنگام سفر به یک کشور تلاشی برای یادگیری درباره ی آداب و رسوم و سبک زندگی مردم آنجا نمی کنند.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رشت- اسماعیل پوروطن خیر اهل انزلی و پدر 67 فرزند است که از قول و قرارش با خدا برای انفاق همه مال و ثروتش بعد از 60 سالگی می گوید. خبرگزاری مهر – گروه استان ها، بهرام قربانپور: خیرخواهی و نوع دوستی در گوشت و خون ایرانی ها و بویژه مردم خوب گیلان است. درهم تنیدگی فرهنگ [...] ...