یکشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۲:۳۵Nov 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شرع»

شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۱:۲۱    
شفقنا-شیخ احمد بن حمد الخلیلی، مفتی عمان از قطر بابت مخالفت با برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان و استفاده از جام جهانی فوتبال برای گسترش و معرفی اسلام قدردانی کرد. ...
دین آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس کویت لایحه ای جدید ارائه داده است که بر اساس آن علاوه بر لزوم تصویب مجلس شورای ملی و تأیید امیر، قوانین باید با شرع اسلامی منطبق باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۲۱:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
بر خلاف باورهای نادرست عمومی همان طور که مرد پس از فوت همسرش یا جدایی زندگی مشترک حق دارد با دیگری ازدواج کند برابر شرع و قانون مدنی، زن نیز از چنین حقی برخوردار است.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۹:۱۸    
در صورتی که جدا کردن بستر به معنی عدم رعایت حقوق جنسی زن و مرد نسبت به یکدیگر باشد از لحاظ شرعی اشکال دارد. جدا خوابیدن زن و شوهر به تنهایی حکم شرعی ندارد، اما حقوق جنسی، یکی از حقوقی است که زن و شوهر نسبت به یکدیگر دارند. در دین اسلام وظایف زن و مرد در این زمینه کاملا مشخص است. ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۲۰:۱۲    
منظور از موت اختیاری که اهل معرفت به نفس نسبت می دهند، این است که انسان با اختیار خود نفس را کنترل کند، تا از محدوده شرع خارج نشود و بی ادبی نکند. البته این مطلب را فراموش نکنید که هم افراط بی ادبی است و هم تفریط ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۰۷:۲۶    
رئیس کمیسیون کار و امور اجتماعی دور سوم مجلس شورای اسلامی در مورد تصویب قانون کار گفت: از طرفی مجلس محکم پای قانون خود ایستاده بود، و ازطرفی دیگر شورای نگهبان قانون کار را مغایر با شرع می دانست. گاهی پیش می آمد که مجلس موادی را اصلاح می کرد اما شورای نگهبان باز نظرات جدیدی می داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ایران مسلمان، پیرو قرآن و پیامبر و سنت اهل بیت هستند و کسانی که بدحجاب یا به اصطلاح شل حجاب هستند اغفال نشدند بلکه نمیدانند این کار مخالفت آشکار با شرع اسلام است.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۳   + ۴۸ سایت دیگر  
جام جهانی فوتبال 2 روز دیگر در کشور مسلمان قطر آغاز خواهد شد. این کشور پیش از این قوانینی را مصوب و به فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کرد. این قوانین بر مبنای شرع اسلام و رعایت آن تنظیم شده است ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تضعیف نظام جمهوری اسلامی خلاف شرع و حرام است، گفت: اینکه کسی بگوید فساد در نظام اسلامی نهادینه شده، دروغ و تهمت است و تهمت به نظام اسلامی نمی چسبد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
خطیب جمعه تهران تهمت به نظام اسلامی را خلاف شرع دانست و گفت: تقویت نظام اسلامی که با خون 300 هزار شهید به بار نشسته، جزء تقوا بوده و تضعیف این نظام خلاف شرع است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۶   + ۴۵ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه تضعیف نظام جمهوری اسلامی خلاف شرع و حرام است، گفت: اینکه کسی بگوید فساد در نظام اسلامی نهادینه شده، دروغ و تهمت است و تهمت به نظام اسلامی نمی چسبد.
آنا / ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان در نخستین یادواره شهدای بسیج کارمند در کرج با اشاره به تلاش دشمن برای سست کردن اعتقادات به حجاب اسلامی بر لزوم پاتک به دشمن در مقابل ترویج بدحجابی تأکید کردند.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۵    
به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی نماز، قرارداد تالیف کتاب همسفر تا بهشت با موضوع چگونه همسرم را به نماز دعوت کنم، سه شنبه 24 آبان ماه 1401 روز کتاب و کتابخوانی منعقد شد. ...
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۵:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تأیید طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق در این شورا خبر داد.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۲:۱۱    
اگر مدخل تقریب را سیاسی کنیم، به این معناست که تقریب بین فرقه ها با عنوان اولی جزء شرع نیست و چیزی به نام تقریب بین مسلمانان در متون قرآن و سنت وجود ندارد و ضرورت و اضطرار مسلمانان را وادار به همگرایی و همبستگی کرده است و چنانچه این ضرورت نباشد وحدتی هم نیست.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۰:۲۱    
بهارستان (پانا) - به مناسبت هفته کتاب و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم نمایشگاه کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان برگزار شد. رضا داداشی ...
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۰۹:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تشخیص حقوق اجتماعی مردم و چگونگی تأمین آن نباید به افراد و جریان های افراطی و خودانقلابی پندار سپرده شود. آنها این واقعیت را نمی فهمند که مردم را با تأمین رفاه، مدارا ...
عصر خبر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگا ه اطلاع رسانی چند ثانیه نوشت: همان جریانی که زیر شعله برخورد انتظامی با حجاب را زیاد کرد، امروز درحال ریختن بنزین روی آتش مقولاتی هستند که شرع هم با آنها مخالفتی ندارد. چشم انداز اتخاذ این روند، آغاز رویدادهایی خواهد بود که نتایجش کم از افزایش گریز از دین ندارد.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۱:۲۷    
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز پارمیدا قاسمی برنده ای که اخیرا در مراسم دریافت مدال خود کشف حجاب کرده ضمن عذرخواهی که البته به شگردی رایج در اینروزها تبدیل شده اعلام نموده که استرس و باد دلیل این حرکت خلاف شرع و قانون وی بوده است!؟ ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۲    
اگر افرادی بخواهند در رابطه با حاکمیت قانون و حاکمیت شرع در جمهوری اسلامی سخن بگویند عباس آخوندی هیچگاه صلاحیت اظهار نظر در این رابطه را نخواهد داشت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدرس حوزه علمیه لرستان با تأکید بر اینکه نقطه آغاز و سقوط در فتنه پیروی از هواهای نفسانی است، گفت: هنگامی که انسان ها به جای اینکه اختیار خود را به عقل و شرع بسپارند، به هواپرستی دل می سپارند، فتنه ها می جوشد که این فتنه ها ممکن است اجتماعی یا فردی باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سخنگوی شورای فقهی بانک مرکزی، معاملات آتی ارز و سکه را ممنوع و سود بدست آمده را از نظر شرعی حرام اعلام کرد.
عصر امروز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۶:۰۲    
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز نزدیک دوماه است که عده ای اغتشاشگر یاغی با علم به اینکه می دانند عمل آنها خلاف قانون و اخلاق انسانی و شرع مقدس است امنیت کشور را به مخاطره انداخته و باعث خسارات بسیاری شده اند. ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۲:۴۰    
شکل گیری دوگانه مشروعیت- مقبولیت، برجسته ترین سوء تفاهم از بحث برخی نظریه پردازان علوم سیاسی در ایران است، بر اساس دیدگاه آن ها نمی توان مقبولیت را از مشروعیت جدا دانست و مشروعیت در ذات خود مقبولیت را نیز به همراه دارد ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۳   + ۱۷ سایت دیگر  
در قسمتی از بیانیه به نوع همزیستی پیروان شرع و دیگران اشاره شده بود. اصولا بستر طرح دغدغه های اینچنینی به هیچ وجه با فضای وحشی و بدوی به وجود آمده خوانایی ندارد.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۴:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
در بسیاری از اوقات سخت ترین مرحله پس انداز کردن، شرع کردن آن است. بیشتر ما فکر می کنیم برای شروع این کار شرایط مالی یا سبک زندگی خاصی نیاز است. این فکر باعث می شود که مدام این کار را عقب بیندازیم و آن را شروع نکنیم ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
البته این اولین بار نیست که مدعیان اصلاحات به ساحت دین حمله می کنند. طیف تندروی اصلاح طلب بارها توهین به ائمه اطهار و مقدسات را در کارنامه خود ثبت کرده است.
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۳:۲۳    
سرویس سیاسی شهدای ایران : موسوی تبریزی دبیرکل تشکل اصلاح طلب مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم و بیات زنجانی که از ابتدای اغتشاشات اخیر همنوا و همصدا با دشمن بودند، حالا بابت اتهام دروغین ترور نمازگزاران و توهین به رهبری، از مولوی عبدالحمید تفقد کردند. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: خشم در قرآن با عناوین غضب، غیظ، مَقت، سخط و اسف به کار رفته است. به توصیه قرآن به هنگام مقابله با آشوبگران و مجازات آنها عموم مردم باید خشم خود را کنترل کرده و براساس شرع و قانون اقدامات پسندیده تر انجام داده و به تکلیف خود عمل کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۲۳:۲۶    
امیر شفیعی گفت: تکریم خانواده معظم شهدا تکلیفی است که خداوند متعال و شرع مقدس بر عهده ما گذاشته و در این زمینه هرچه تلاش کنیم نتوانسته ایم حق مطلب را ادا کنیم.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۱۹:۲۰    
طرح اصلاح ماده (122) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۶:۱۱   + ۳۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: روزنامه اعتماد در گفت وگویی مفصل با عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی دولت حسن روحانی دیدگاههای او را در باره مسائل مختلف پرسیده است.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۰:۳۰    
از باشگاه پرسپولیس در مورد زمان شرع تمرینات سوال کردیم که اعلام کردند هنوز تاریخ دقیق استارت تیم مشخص نشده است. می پرسیم وقتی تاریخ تمرین تیم مشخص نیست چرا به بازیکنان و مربیان خارجی تیم اعلام شده که 20 آبان در تهران باشند که با تعجب می گویند چنین تاریخی مشخص نکرده اند ...
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۵۵   + ۳۳ سایت دیگر  
اساسنامه صندوق ملی مسکن مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۱۷    
لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۰۱    
طرح نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۸:۰۱    
طرح مدیریت داده ها و اطلاعات ملی با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۷:۳۷    
لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشگری مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۳:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری در شورای نگهبان مورد بحث قرار گرفت و مصوبه خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۵    
نگوی شورای نگهبان از تایید لایحه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در شورای نگهبان خبر داد و گفت: مصوبه مجلس در شورا بررسی شد و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کشور درباره ترمیم حقوق کارکنان، بازنشستگان لشکری و کشوری، مستمری بگیران کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، جانبازان و ایثارگران ...
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۳۱   + ۵۰ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کشور درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری و مستمری بگیران بهزیستی، قضات و اساتید دانشگاه بود که در جلسات شورا مورد بحث قرار گرفت و خلاف موازین شرع و قانون شناخته نشد.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۲۳:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری در شورای نگهبان خبر داد و گفت: مصوبه مجلس در شورا بررسی شد و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه ترمیم حقوق کارکنان و مستمری بگیران در جلسات شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری صبح امروز از تایید ترمیم حقوق کارمندان و بازنشستگان توسط این شورا خبر داد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان گفت: مصوبه ترمیم حقوق کارکنان و مستمری بگیران در جلسات شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
نفت آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان: لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1401 کشور درباره ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری و مستمری بگیران بهزیستی، قضات و اساتید دانشگاه در جلسات شورای نگهبان مورد بحث قرار گرفت و خلاف موازین شرع شناخته نشد و تبدیل به قانون شد.