یکشنبه ۰۲ آبانساعت ۰۶:۴۲Oct 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پنتاگون»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۳۵    
در پی پرتاب آزمایشی موشک های فضاپیمای هسته ای چین که جو بایدن آن را "نگران کننده" خوانده است، نیروی زمینی و نیروی دریایی ارتش آمریکا نمونه های اولیه سلاح فراصوتی را آزمایش کرده و خبر از موفقیت آمیز بودن این آزمایشات دادند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پنتاگون از کشته شدن یک رهبر ارشد گروه تروریستی القاعده در جریان حمله پهپادی آمریکا در غرب سوریه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تحلیلگر اندیشکده خاورمیانه آمریکا با انتشار تصاویری از خسارت های واردشده به پایگاه نظامی اشغالگران آمریکایی در جنوب شرق سوریه گفت که پنتاگون برای اجتناب از تنش هیچ اطلاعاتی از این حمله ارائه نکرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا امروز (جمعه) در دومین روز نشست وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفت، وارد فرضیات درباره واکنش واشنگتن به حمله احتمالی چین به تایوان نمی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۱    
رئیس پنتاگون امروز جمعه با اعلام رویکرد یک بام و دو هوای آمریکا گفت که واشنگتن همزمان هم به سیاست چین واحد متعهد است و هم از کمک به تایوان برای دفاع از خودش دریغ نخواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال انتشار خبر آزمایش موشک فراصوت چین، پنتاگون نیز از تلاش موفقیت آمیز ارتش آمریکا در چندین مورد تسلیحاتی مافوق صوت خبر داده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۰    
وزارت دفاع آمریکا برهم خوردن آزمایش سلاح ابر صوت (هایپرسونیک) خود را به دلیل مشکل موجود در شتاب دهنده موشک تایید کرده و در حال بررسی این مسئله است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۴:۱۶   + ۱۶ سایت دیگر  
برنامه آزمایش موشک فراصوت در وزارت دفاع آمریکا به خاطر نقایص فنی با تعلیق مواجه شده است. خبرگزاری رویترز به نقل از افراد مطلع نوشت، این برنامه پنتاگون پس از آن متوقف شده که یک راکت کمکی حامل سلاح فراصوت، در بلند شدن از سطح زمین ناموفق ماند. ...
برترین ها / جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۸:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مهر: یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که این وزارت خانه در زمینه توسعه موشک های فراصوت خود آزمایشی ناموفق داشته است، چرا که در آزمایش مذکور تقویت کننده موشک به درستی کار نکرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۶:۱۰    
آزمایش موشک مافوق صوت آمریکا که در راستای برنامه تسلیحاتی پنتاگون قرار بود انجام شود با شکست مواجه شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۰:۲۷    
شفقنا- نیروی دریایی ارتش آمریکا چند سلاح مافوق صوت جدید آزمایش کرده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، پنتاگون تائید کرد نیروی زمینی و نیروی دریایی آمریکا سه سلاح مافوق صوت- که نوع آن مشخص نشده- آزمایش کرده است. این بدان معنا است که آمریکا درحال توسعه انواعی از سلاح های مدرن است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۰:۱۸   + ۲۰ سایت دیگر  
پنتاگون اعلام کرد: موشک های جدید یمنی ها توان گریز از تجهیزات دفاعی آمریکایی را دارند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۵    
پنتاگون آزمایش موفقیت آمیز توسعه سلاح های مافوق صوت را اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
پنتاگون در نامه ای به کنگره اعلام کرد نیمی از 53 هزار تبعه افغان که به آمریکا آورده شده اند و در اماکن نظامی زندگی می کنند، کودک هستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۵    
ماه گذشته مهاجران افغان وارد ایندیاناپولیس شدند. پنتاگون در نامه اخیر خود به قانونگذاران گفته است که نیمی از 53،000 تخلیه شده افغان که به آمریکا آورده شده و در تاسیسات نظامی زندگی می کنند ، کودکان هستند و بر چالش های متعددی که مقامات در تلاش برای اسکان مجدد افغان ها دارند تأکید کرده است. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایران همکاری راهبردی خود با حکومت کنونی سوریه و از جمله، در عرصه تدافعی را توسعه می دهد. این، نتیجه سفر حسین امیر عبدالهیان به دمشق بوده است. براساس گزارش رسانه های گروهی غرب ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا امروز (سه شنبه) با ورود به کی یف بر تعهدات واشنگتن به منظور تقویت ظرفیت های اوکراین با هدف مقابله با آنچه تهاجم روسیه خواند، تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در ادامه سفر ضد روسی اخیر خود، روز سه شنبه (امروز) از گرجستان به کی یف پایتخت اوکراین رفته است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۱:۰۰    
لوید آستین رئیس پنتاگون در سفری رسمی راهی قفقاز شده با مقامات گرجستان دیدار کرده است...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر دفاع آمریکا امروز دوشنبه در اولین مرحله از سفر به سه کشور متحد در دریای سیاه، وارد گرجستان شد و تلاش دارد پیام حمایت مقابل تهدیدات از جانب روسیه را منتقل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
لوید آستین رئیس پنتاگون که برای دیدار با مقام های گرجستانی در تفلیس حضور دارد، در اولین دیدار با وزیر دفاع این کشور حوزه قفقاز ملاقات کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۳۱    
گفته می شود که چند روز قبل، مشاور وزیر دفاع آمریکا در حوزه عملیات های ویژه، به منظور گفتگو درباره امنیت مرزی، سفری به ازبکستان داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۸    
پنتاگون اعلام کرد که درهای ناتو به روی اوکراین و گرجستان باز است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۱۶    
طبق اطلاعات پنتاگون، وزیر دفاع آمریکا که سفر خود به گرجستان را آغاز کرده، در دیدار با مقامات گرجستان و اوکراین تأکید خواهد کرد که درهای ناتو به روی آنها باز است، ولی تفلیس و کی یف باید اقدامات لازم برای عضویت را انجام دهند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۱    
شفقنا- وزیر دفاع آمریکا به کشورهای حوزه دریای سیاه سفر خواهد کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ لوید آستین رییس پنتاگون در اولین مقصد از سفر خود به حوزه دریای سیاه امروز دوشنبه وارد تفلیس پایتخت گرجستان خواهد شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به دنبال شلیک موفق موشک مافوق صوت از سوی چین، سخنگوی پنتاگون، ارتش چین را اولویت نخست چالش علیه ارتش آمریکا خواند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
پنتاگون روز شنبه 24 مهرماه گفت که متعهد به جبران مالی این حادثه است و با وزارت خارجه این کشور نیز مذاکراتی داشته تا خانواده قربانیان در صورت تمایل به آمریکا منتقل شوند و از آن ها حمایت شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
درپی گزارش وزارت دفاع آمریکا درخصوص احتمال آزمایش یک موشک بالستیک توسط کره شمالی در سال آینده، مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا، ژاپن و کره جنوبی به دنبال برگزاری نشستی محرمانه هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۵۵    
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که پکن در ماه آگوست موشکی فرا صوت را آزمایش و پرتاب کرده است اما بدون ارائه جزئیات فقط به اتهام زدن به چین مبنی بر متنشج کردن اوضاع در منطقه بسنده کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۶:۴۱    
وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد پرداخت غرامت به قربانیان جنایت حمله پهپادی به افغانستان را مطرح کرده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دکتر عماد آبشناس؛ تحلیلگر سیاسی در خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: قطعاً نظامی های آمریکایی کاملا متوجه هستند حمله به ایران چه خسارت هایی برای آمریکایی ها می تواند به بار آورد. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
پنتاگون امروز شنبه 24 مهرماه اعلام کرد که اسدالله هارون گل آخرین زندانی افغان را که در زندان گوانتانامو محبوس بود، آزاد کرده است. به گزارش ایندیپندنت، در حکم آزادی اسدالله هارون، 40 ساله، آمده است که او گروه های افراطی را رهبری نمی کرد و از کارهایی که در گذشته انجام داده پشیمان است. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۵    
در حمله پهپادی ایالات متحده به یک خودرو که روز 29 اوت (هفتم شهریور/سنبله) صورت گرفت 10 نفر از جمله هفت کودک کشته شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا مدعی شده که می خواهد حمله پهپادی اشتباهی را که به جای داعش، یک امدادگر افغان و شماری از بستگانش را هدف قرار داد، با پرداخت پول جبران کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی پنتاگون وعده داد به بازماندگان قربانیان حمله پهپادی اخیر آمریکا در کابل غرامت پرداخت می کند و حاضر است آن ها را به آمریکا منتقل کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
پنتاگون پیشنهاد کرده است تا به خانواده های قربانیان حمله پهپادی آمریکا در افغانستان غرامت پرداخت کرده و آنها را به آمریکا منتقل کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا از اظهارنظر درباره حادثه ناوشکن آمریکایی در آب های دریای ژاپن خودداری کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک تفنگدار نیروی دریایی آمریکا که فرماندهان را بابت نحوه اجرای خروج از افغانستان مورد انتقاد قرار داده بود، 6 اتهام مطرح شده علیه خود را در دادگاه نظامی پذیرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
در پی انتشار خبری درباره قصد پنتاگون برای بررسی امکان ایجاد پایگاه ضدتروریستی در خاک ازبکستان، مقامات تاشکند این مسئله را رد کرده و وزیر امور خارجه روسیه و یک سناتور روس نیز به تفسیر این موضوع پرداختند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سرهنگ آمریکایی که پس از حملات کابل حین خروج آشفته آمریکا از افغانستان، به انتقاد از مقامات کشورش پرداخته بود در دادگاه با چندین اتهام رو به رو شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین انتقاد از اظهارات اخیر سخنگوی پنتاگون تأکید کرد آمریکا در جایگاهی نیست که درباره تایوان اظهارات غیرمسئولانه مطرح کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - جان کربی ، سخنگوی پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرد که مذاکرات فنی با بغداد درباره سرنوشت نیروهای آمریکایی در عراق ادامه دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سابق پنتاگون همچنین یکی از دلایل مهم کندی توسعه فناوری در ایالات متحده را شرکت هایی نظیر گوگل معرفی کرده که به اعتقاد او همواره در زمینه همکاری با دولت در بخش هوش مصنوعی تردید به خود راه می دهند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی است گفتگوهای فنی درباره نحوه مشارکت آتی واشنگتن-بغداد درباره آینده همکاری امنیتی با محور مبارزه با داعش همچنان ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که برنامه موشک هسته ای و بالستیک کره شمالی تهدیدی برای آمریکا و متحدانش محسوب می شود. سخنگوی پنتاگون هم از حضور در شبه جزیره کره دفاع کرد.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۸:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر سابق بخش نرم افزار پنتاگون گفت: آمریکا از قبل نبرد هوش مصنوعی را به چین باخته و این کشور در حال حرکت به سمت تسلط جهانی در این حوزه است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۰:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مهر : افسر ارشد نرم افزار سابق پنتاگون معتقد است آمریکا در جنگ هوش مصنوعی به چین باخته است، زیرا چین با پیشرفت های وسیع در حوزه قابلیت های سایبری به تسلط جهانی دست می یابد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
سرویس خارجی- فرمانده سابق بخش نرم افزاری پنتاگون می گوید چین توانسته آمریکا را در حوزه های مربوط به هوش مصنوعی شکست دهد. وی این برتری را مقدمه برتری چین در عرصه جهانی توصیف کرده است. ...
شفاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر نرم افزاری سابق پنتاگون در گفتگو با فایننشال تایمز، چین را پیروز نبرد در زمینه هوش مصنوعی با آمریکا دانست و گفت که چین به خاطر پیشرفت هایش در زمینه تکنولوژی در مسیر سلطه جهانی قرار دارد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دادگستری آمریکا: کارمند پنتاگون در آوریل 2020 سعی کرد بسته ای از اسناد محرمانه زیردریایی ها را بفروشد.جاناتان توبی 42 ساله که به اسرار محرمانه در باره زیردریایی های اتمی دسترسی داشت سعی کرده بود با مقامات خارجی تماس برقرار کند.